BINNENLAND Ritmeester Het a.s. seizoen in de badplaats Katwijk aan Zee LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 15 Juni 1938 Derde Blad No. 23992 PARLEMENTAIR OVERZICHT 79sfe Jaargang sigaren- Optimistische verwachtingen; reeds veel besprokeri Tweede Kamer. REGELEN INZAKE DE ELEC- TRICITEITS VOORZIENING. (Van onzen parlementairen medewerker). De Minister van Waterstaat heeft, nadat na eenige sprekers het woord hadden ge voerd, het ontwerp inzake de electriciteits- voorziening gisteren verdedigd. En op het eind van den middag zien aannemen. Het spreekt van zelf, dat hij de noodza kelijkheid van de voorgestelde regeling, d. w. z. de behoefte aan een algemeene voorziening in het licht heef gesteld, en daarbij het systeem van concessie-verlee ning nog eens nader toelichtte. En uit het debat trok hij deze conclusie, dat verreweg de meesten ook een wettelijke regeling wensohen. Hij was van oordeel, dat een al gemeene. nationale regeling het algemeen belang meer en beter zou dienen dan een streeksgewijze, en hij trachtte hen gerust te stellen, die bang waren voor een min of meer dictatoriaal optreden der centrale leiding. De voorwaarden, bij de uit te geven concessies te stellen, zullen dienen om de bedrijfszekerheid te vergrooten en over bodige productie te keeren. En tot naasting J van bedrijven zal alleen in uitersten nood worden overgegaan. De Minister legde nadruk op de nood zaak van .productie-concentratie. Trou wens, wij gaan betoogde hij al in de goede richting, want er zijn 20 centrales in ons land. en na deskundige studie werden er destijds 10 a 17 noodig geoordeeld. Door deze concentratie zullen schadelijke tus- schenschakels opgegeven kunnen worden, maar zal ook hier en daar een samensmel ting van distributie- en productie-bedrij ven noodig worden. Dit is trouwens reeds aan den gang, want het aantal distributie bedrijven vermindert (van 346 op 251). En de practijk aldus de Minister wijst uit, dat bij directe stroomleveringen zoowel de aansluitingen als het verbruik toe nemen. Maar hij verzette zich tegen het denkbeeld, om aan die bedrijven het on beperkte leverings-verbruik te laten. Hij verdedigde het ontwerp op het punt van de tarieven: wat het op dit gebied voor stelt noemde hij niet meer dan een schuch- teren stap, ten doel hebbende het maken van onbeperkte, te hooge winsten door de gemeenten te voorkomen: zij mogen niet verder gaan dan tot een bepaalde grens. Ook van de koppeling gaf hij een nadere verdediging: zij is noodig om een zoo economisch-mogelijke voorziening te tref fen en zij kan tot belangrijke besparingen leiden. Maar zoo zette de Minister uit een er zijn nog andere belangen bij betrokken (ook die van de defensie) en daarom verklaarde hij zoo krachtig mo gelijk in de richting van de koppeling te zullen werken. De Staten-Generaal zullen er over worden gehoord. En zoo beloofde Zijn Excellentie de Electriciteitsraad zal zoo veelzijdig mogelijk worden samen gesteld. A Wij hadden het hierboven over de tarie ven der gemeentelijke electriciteits- be drijven. Daaromtrent had de heer de Geer een belangrijk amendement ingediend, dat ten doel had uit het ontwerp te schrappen de bevoegdheid des Ministers, om de betrok ken gemeente-tarieven, of liever de betrok ken winsten, te begrenzen, teneinde de I matige winsten te verzekeren. De Minister zou mogen bepalen, dat de baten van het electriciteits-bedrijf een bepaald bedrag niet zouden mogen te boven gaan. Bij het algemeen debat waren daartegen reeds verschillende bezwaren aangevoerd, en de beer de Geer had aan die bezwaren in zijn amendement vorm gegeven. Hoewel de Mi nister, evenals de heer Bongaerts, zich tegen het voorstel verzette (wij zullen de argumenten pro en contra nu maar niet meer herhalen) en poogde door een aan vulling zijn zaak te redden, zag de heer de Geer "zijn amendement met 58 tegen 15 stemmen aangenomen. Zoodat de ge meentebesturen in dit opzicht nu de han den vrij houden, en de Minister geen in vloed krijgt op de tarieven. Nog enkele andere amendementen zijn m behandeling gekomen Zoo had de heer Rutgers van Rozenburg succes met een amendement om te bepa len. dat ook de schade, geleden als gevolg van gedeeltelijke intrekking eener con cessie. naar billijkheid zal moeten worden vergoed: de daaromtrent in het. ontwerp voorkomende facultatieve bepaling wilde hii in een imperatieve omgezet zien. Nadat de voorsteller, op verzoek van den Minister, had ingelascht dat bij dje sch.^" devergoeding geen winstderving inbegre pen is, werd het amendement zonder stemming aangenomen. Hetzelfde was het geval met een amendement-Sunng, ais gevolg waarvan nu de arbeidsvoorwaarden van personeel bij een geconeessioneerd be drijf met gelijke wettelijke waarborgen omringd zullen zijn als die van het per soneel bij provinciale en gemeentelijke bedrijven. Het wetsontwerp zelf is tenslotte met 4( tegen 27 stemmen aangenomen: tegen stemmers waren de anti-revolutionnairen, behalve de heer Meyerink, en eenige leden van de christelijk-historische. de roomsen- katholieke en de sociaal-democratische fractie. ONTSLAG-AANVRAGE VAN DEN HEER J. G. PIPPEL. Een beproefd dienaar der Kamer heeft, met ingang van 1 Augustus a.s., ontslag uitzijn betrekking gevraagd: de heer J. G. Pinpel. directeur der griffie. Zijn verzoekschrift was gisteren ingeko men pn in handen der betrokken commis sie eesteld. Men kan er van op aan. dat er straks nog wel het een en ander naar aar\~ leiding van dit ontslag zal worden gezegd. Want: Wij overdrijven niet wanneer wij verua- ien. dat het heengaan van den heer Pip- pel voor de Kamer een slag beteekent. Wij weten natuurlijk wel. niemand is onmis baar, en dit is maar goed ook. en toch zijn *r menschen, bij wier heengaan men zich afvraagt, hoe men het zónder hem moet stellenT Zoo één is de thans scheidende. Langer dan een halve eeuw heeft de heer Pippel de Kamer gediend. Hij is in haar dienst vergrijsd; hij heeft het van de nederigste functie ter griffie (tijdelijk aangesteld als jongen van 15 jaar) ge bracht tot administrateur, en later kreeg bij den persoonlijken titel van directeur, als een hulde der Kamer aan dezen trou- H.M. de Koningin op Soestdijk. Voor een verblijf van eenige dagen. H. M. de Koningin is gistermiddag te 6 uur per auto ten paleize Soestdijk aange komen voor een verblijf van eenige dagen. In de auto was tevens gezeten H K. H Prinses Juliana, die de Koningin blijkbaar van „Het Loo" bad afgehaald. Alg. Bond v. Politiepersoneel in Nederland- De eerste congresdag. Gistermorgen is te Rotterdam in de bovenzaal van „Tivoli" het tweej aarlij ksch congres van den Algemeenen Bond van Po litiepersoneel in Nederland, dat twee dagen zal duren, geopend. De politiezangvereeniging „Hermandad" uit Rotterdam bracht bij de opening var. het congres eenige liederen ten gehoore, waarna de voorzitter, de heer A. Leeuwis, het woord nam. Spreker wees op de ge volgen van de werkloosheid voor het over heidspersoneel en op de beteekenis van het georganiseerd overleg. Hij gaf vervol gens een overzicht van den ontwikkelings gang van den bond in de afgeloopen jarer., waarbij ook de kwestie met den A P B. ter sprake kwam De heer Leewis hoopte, dat de oplossing van deze kwestie spoedig zou komen. Voorts herdacht hij de in de afgeloopen twee jaar gestorven leden, waarin hij spe ciaal de heeren Y. Kuipers, in leven be stuurslid van de afd. Leiden en oud-col- fega Fölting betrok. Hierna spraken de heeren K. Doorten, Van Stapele en Van Putten. De jaarverslagen van den secretaris- penningmeester. den heer A. H Koenot, vermeldden een teruggang van 2086 leden tot 2000 en een nadeelig saldo van f 1200.50 Vervolgens kwam nog een lange rij spre kers hun goedkeuring of critiek op het bestuursbeleid en verdere bestuurs aangelegenheden uitspreken. Nogmaals kwam de Amsterdamsche kwestie ter sprake, die veel tijd voor bespreking in be slag nam. Nadat de voorzitter er nogeens op gewe zen had, dat men bereid was tot onder handelen. indien geen personen, die door het hoofdbestuur op verantwoordelijke pos ten zijn geplaatst, moeten worden opge geven en ook de richting van den bond in dezelfde lijn blijft, werden de uitgebrachte verslagen, het bestuursbeleid en de redac tie van het Bondsorgaan door het congres goedgekeurd. Vervolgens werden de voorzitter en de secretaris-penningmeester, de' heeren A. Leewis en A. Koenot, bij acclamatie her kozen. 2851 Een frisschie melange, ge dekt met fijn, rijp Sumatra- Zandblad. 'n' Luxe sigaar in de lagere prijsklasse. (Ingez. Med.) wen en bekwamen dienaar. Generaties van afgevaardigden hebben in hem hun vraag baak gezien; hun adviseur, hun nooit falende en immer actieve gids. Al wat, over en in verband met het parlement, ln boe ken staat, „is in zijn hoofd gevaren", en ook alles wat daarover niet in boeken staat. Bovendien schreef hij zelf een om vangrijk boek. dat op dit gebied stellig als een standaardwerk mag gelden, getiteld ..Het Reglement van Orde van de Tweede Kamer der Staten-Generaal: zijn geschie denis en toepassing", waarin, in niet min der dan bijna 700 bladzijden, het genoemde onderwerp wordt behandeld, en dat onge twijfeld een blijvende gids zal vormen voor komende parlementaire geslachten. Zoo juist is er de tweede, vermeerderde druk van verschijnen. Het heengaan van dezen hoofdambte naar beteekent. dat er een stuk uit het lichaam der Kamer zélve wordt wegge sneden. Toen hij in het afgeloopen voorjaar 50 jaar in dienst der Kamer was, hebben de voorzitters der fracties hem een brief ge schreven. waarin zij hem noemden „een vertrouwd vriend, immer bereid hen (de Kamerleden i te doen deelen in de schat ten van zijn kennis en ervaring". Inder daad. En men bedenke eens even, dat de heer Pippel in dienst der Kamer trad onder.het kabinet-Mackay. Onze eigen lijke parlementaire historie duurt nu 90 jaar Daarvan heeft hij er 50 „mee gemaakt" in het Kamergebouw! Nu hij heengaat, verliest de Kamer een stuk van zich-zelf! Algemeene Nederlandsche Typografenbond. In de gisteren te Amsterdam voortgezette vergadering van den Algemeenen Neder- landschen Typografenbond is het beleid van het hoofdbestuur besproken. Enkele afdeelingen waren van oordeel, dat het af voeren van werkloozen. speciaal wat de jongeren betreft, principieel en organisato risch onjuist was. Voorts werden eenige Interne aangelegenheden aan een beschou wing onderworpen, waarbij instemming werd betuigd met het beleid van het hoofd bestuur gedurende de laatste twee jaren. De voorzitter dankte voor het in het ■hoofdbestuur gestelde vertrouwen en deel de mede, dat men aanvankelijk geen werk loozen had afgevoerd, doch dat bij een controle de noodzakelijkheid daarvan was gebleken Men gaat echter niet uitsluitend volgens het reglement te werk en met de bezwaren der afdeelingen wordt ruim schoots rekening gehouden. Op een vraag inzake het verleenen van hulp aan Spanje antwoordde de voorzitter, dat de A.N.T.B. niet buiten het N.V.V. een actie in dezen zin moet ondernemen. Nadat de kwestie der boven-minimaie loonen uitvoerig was besproken, werd over gegaan tot de verkiezing van leden voor het hoofdbestuur De aftredenden, de hee ren H. Arema, R. SCheffer, H. Staphorsius en W. Sterk werden herkozen. Een voorstel van de afdeeling Groningen om een vijf den bezoldigden hoofdbestuurder aan te stellen werd niet ondersteund. Op grond van art. 15 der statuten vond een stem ming plaats over de aanvulling van het hoofdbestuur. Gekozen werd de heer F J. ter Huurne. Een voorstel van de afdeeling Amersfoort om een dubbel hoofdbestuur samen te stellen, teneinde in oorlogstijd over reserve te beschikken, werd verwor pen. Aan de orde kwam vervolgens het voor stel van de afdeeling Amsterdam om aan werkloozen gedurende 104 inplaats van 78 weken stemrecht te verleenen. Hierbij werd ook behandeld het amendement van de af deeling Zutfen, om werkloozen gedurende 104 weken stemrecht toe te kennen op huishoudelijke vergaderingen, doch niet over vernieuwingen van het collectief con tract. Na bespreking trok Zutfen het amen dement in. Het voorstel-Amsterdam werd verworpen met 116 tegen 112 stemmen. De afdeeling Amsterdam had voorts voor gesteld de reglementsbepalingen inzake de rechtspositie der bezoldigde bestuurders in dien zin te wijzigen, dat deze op 60- jarigen leeftijd de organisatie met pen sioen moeten verlaten. Overeenkomstig het prae-advies van het hoofdbestuur werd be sloten. deze aangelegenheid in handen te stellen van een commissie. Aangenomen werd het voorstel van het hoofdbestuur, om het voor de afdeelingen mogelijk te maken hun gelden bij het hoofdbestuur te beleggen tegen drie pro cent rente. Nadat nog gesproken was over de ver leening van bijdragen der afdeelingen voor de districts-leerlingencommissies. werd de vergadering geschorst. Des middags bezochten de congressisten de Groote Kerk. waar hun een orgelcon cert werd aangeboden en daarna~volgde een officieele ontvangst ten Stadhuize door B. en W. van Haarlem. CULTUREELE BETREKKINGEN 1VIET ZUID-AFRIKA. Commissie van advies ingesteld. Bij beschikking van de Ministers van Onderwijs, K. en W. en van Buitenland- sche Zaken is ingesteld een commissie aan welke wordt opgedragen van advies te die nen bij de bevordering van de cultureele betrekkingen tusschen Nederland en Zuid- Afrlka en zijn in deze commissie benoemd: a. tot lid en voorzitter: Jhr. mr. F. Bce- laerts van Blokland: b. tot leden: mr. A. van de Sande Bakhuyzen, te Leiden; ir J. P. Delprat. te Hilversum; mr. dr. J, Don- ner. te 's-Gravenhage; prof. dr. C. van GeJderen, te Amsterdam: prof. dr. J. Hui- zinga, te Leiden; mr. P. J. Idenburg, te Leiden; prof. dr. C. D. de Langen te Utrecht: prof. dr. W. Martin, te Wasse naar: mr. R. Mees, te Rotterdam: L. R. Middelberg, te Zoetermeer; [jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, te 's-Gra- venhage; prof. dr. H. Th. Obink, Utrecht; J. D. D. Pruissen, te Amsterdam: mr. dr. H. J. Reinink. te Groningen: dr. E. van Weideren baron Rengers, te IJsbrechtum prof. mr. P. Scholten, te Amsterdam; jhr. dr. P. J. van Winter, te Amsterdam. Aan deze commissie is als secretaris toegevoegd mr. W. H. Fockema Andreae, commies bij het Departement van Alge meene Zaken, te 's-Gravenhage. CONGRES ALG. NED. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER TE OISTERWIJK. Ontvangst der deelnemers. De Algemeene Nederlandsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer houdt dit jaar haar jaarlijksch congres in Oisterwijk, in het hart van Brabant. Gisteravond heeft Oisterwijk de congres sisten ontvangen met een spontaniteit en hartelijkheid, die een ailerprettigsten in druk maakten op de meer dan tweehonderd afgevaardigden, die van heinde en ver naar het zuiden waren gekomen. De stra ten waren versierd met vlaggen. Op de Lind. nabij het bekende trouwlaantje, prijkten aan hooge masten de wapenschil den en vlaggen van de elf provinciën. Om half acht kwamen de congressisten bijeen in hotel „Bosch en Ven", vanwaar zij om acht uur door de harmonie van den Kunstkring werden afgehaald en na een korte begroeting op het gemeentehuis naar hotel „de Zwaan" geleid, waar de burge meester van Oisterwijk, de heer J. J. L. M. Verwiel met de wethouders en de ge meenteraadsleden en het bestuur van de V VV. Oisterwijk de gasten officieel ont ving. De voorzitter van de A.N.V.V., C. R. T. baron Krayenhoff. was verrast door de hartelijke ontvangst. Hij prees burgemees ter Verwiel, die getoond heeft offers te brengen voor de bevordering van een goe de samenwerking, o.a. door de stichting it'*''" .v-'"* 'tf .'4 Het vroolijke tentenstrand van de familie-badplaats Katwijk aan Zee op een zomerschen hoogtijdag. Katwijk aan Zee is de alom bekende „famieliebadplaats" met een bijzonder ka rakter. Velen gevoelen zich daar volkomen thuis! Nu het badseizoen is geopend, staat men gereed de gasten te ontvangen! De afritten zijn van zand ontdaan, de kiosk houders hebben dit jaar bijzonder veel werk gemaakt van hun consumptietenten op het strand. Het ijverige bestuur van V.V.V heeft een nieuwe gids uitgegeven met mooie foto's van Katwijk en omgeving, van het strand leven en het duinlandschap en met veel gegevens voor al degenen, die zich te Katwijk eenigen tijd willen verpoozen. Aan de lidmaatschapskaarten van V.V.V. is ditmaal veel zorg besteed; deze zijn vervaardigd naar een ontwerp van mej. J. Bottema. Men ziet deze kaarten algemeen voor de ramen hangen en zij maken een zeer gunstigen indruk. Met vertrouwen kunnen vreemdelingen komen huren bij leden van V.V.V.; het bestuur staat er borg voor, dat zij daar goed verzorgd worden. Op den Boulevard wapperen reeds aan de masten de nationale en internationale vlaggen: een vroolijk gezicht! Buitengewoon aantrekkelijk is de bijna 21/: K.M lange Boulevard met zijn breede trottoirs voor de voetgangers. Dank zij de met succes gevoerde actie van het gemeentebestuur en het bestuur van V.V.V. zijn de Zuid duinen als recreatieoord voor de badgasten behouden gebleven. Heerlijk is het daar te vertoeven en te wandelen op de vele paden. Evenals vorige jaren zal het bestuur van V.V.V. dit seizoen weer feesten organisee- ren. Vooral die van verleden jaar hadden een groot succes! Voor de veiligheid op het strand zorgt vooral de Katwijksche Reddingsbrigade. Trouw staan steeds op de posten in de Noord en in de Zuid mannen en vrouwen op den uitkijk, om handelend op te treden in gevallen van gevaar. Dit iaar is het reddingsmateriaal van de K.R.B. wederom uitgebreid en daardoor zal de veiligheid aan het strand nog meer verhoogd worden dan zij reeds was. Wij hadden in het gerieflijk ingericht kantoorgebouw van V.V.V. een onderhoud met den voorzitter en den secretaris over de vooruitzichten voor het komend sei zoen. Algemeen was men zeer optimistisch, gezien de veel grootere aanvragen dan verleden jaar om dezen tijd. Van in vloed op de komst der Duitschers zal zeker zijn, dat de clearing verhoogd is. Er zijn ook reeds meer aanvragen uit Duitschland binnengekomen dan verleden jaar. Ook komen er de laat ste jaren voortdurend aanvragen uit Engeland. Ook dit jaar hebben reeds Engelschen voor korten of langeren tijd zomerverblijf besproken. In pensions en bij kamerverhuur ders zijn reeds veel contracten afge sloten voor Rotterdammers. Uit de gegevens van de laatste jaren blijkt, dat Rotterdam als het ware Katwijk aan Zee als zijn badplaats beschouwt, terwijl ook velen uit Dordrecht en Utrecht de badplaats uitverkiezen boven andere. Het bestuur van V.V.V. beoogt eveneens om Katwijk aan Zee als winterverblijf oord bekendheid te_ geven. Vooral bij Indische verlofgangers. voor wie het hoog jodium- gehalte der zeelucht goed is. Door den nieuwbouw van moderne huizen met cen trale verwarming zal zulks bevorderd worden. Weldra beginnen de vacanties! Het wel slagen van het badseizoen is in ruime mate afhankelijk van mooi zomerweer. Moge dat dus overvloedig heerschen. Overigens ziet men het seizoen met een zeker en gerechtvaardigd optimisme tege moet. van een federatie van vereenigingen van vreemdelingenverkeer in Noord-Brabant. Nadat de eerewijn was geserveerd, werd naar de geïllumineerde Lind gewandeld, waar de koninklijke harmonie „Asterius" concerteerde. De voorzitter van de V.V.V. Oisterwijk, notaris O. P van der Klei. bood hier aan den voorzitter van de A.N.V.V. een vlag aan voor het nieuwe bondsbureau Hierna vertoonden vendelzwaaiers hun kunsten. Om tien uur arriveerde aan het station het 's-Hertogenbossche muziek corps onder leiding van den heer Mogier Jr. dat met volle muziek door het dorp trok naar de Gemulle Hoeken waar een concert werd gegeven. ECONOMISCHE RAAD. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken zijn in de vaste com missie van den Economischen Raad voor de economische voorlichting benoemd: Tot lid en voorzitter: mr. W. G. F. Jon- gejan, te 's-Gravenhage. Tot leden: prof. mr. G. W. J. Bruins te 's-Gravenhage; Gottfr. H. Crone te Am sterdam; mr. R. A. H. M. Gielen te Maas tricht; J. van Hasselt te Amsterdam: T. P. Huisman te 's-Gravenhage; J. A. L. van der Lande te Deventer; C. van der Lende te Amsterdam; mr. K. P. van der Mandele te Rotterdam: prof. mr. A. N. Molenaar te Wassenaar; ir. P. F. S. Otten te Eindho ven; C. F. J. Schellens te Eindhoven; prof. dr. Z. W. Sneller te Rotterdam; J. Wil schut te Rotterdam: mr. A. I. M J. baron van Wijnbergen te Utrecht; N. A. J. van Zanten te Rotterdam. PENSIOENACTIE ZEEMACHT. De bond „Pensioenactie Zeemacht" heeft zich namens de „oud" gepensionneerden der zeemacht (gepensionneerd met een standpensioen dat dateert van het jaar 1877), die geen en zeer weinig pensioen bijslag ontvangen, in een verzoek om cle mentie tot H.M. de Koningin gericht, ten einde Haar te verzoeken, bij gelegenheid van Haar veertigjarig regeeringsjubileum Haar invloed te willen aanwenden, opdat de bedoelde ,,oud"-gepensionneerden der zeemacht in het genot zullen worden ge steld van een redelijk staatspensioen, of, indien daartoe technische bezwaren moch ten bestaan, voor de niet zeer weinig pen- sioenbijslagtrekkenden, in afwachting van de algeheeie herziening der pensioenwet geving, een zoodanige maatregel zal wor den getroffen, dat ook zij toekomen aan 320 pet. van hun oorspronkelijk pensioen, zooals dat reeds vele jaren door de massa van de „oud"-gepensionneerden der zee macht wordt genoten. HET HAAGSCHE STADHUISPLAN. B. en W. van Den Haag hebben thans by den gemeenteraad hun voorstel inge diend om te besluiten tot den bouw van het nieuwe stadhuis volgens het ontwerp van den architect J. Luthmann. Zij herinneren eraan, dat de raad op 5 Augustus 1935 voor den bouw van het nieuwe stadhuis het prijsvraag-ontwerp van den heer Luthmann heeft gekozen en dat de raad toen burgemeester en wethou ders heeft gemachtigd met dezen architect een overeenkomst te sluiten, waarbij hij zich zou verbinden voor den bouw van het stadhuis een nader voorloopig ontwerp te maken. B. en W. hebben omtrent het ontwerp het oordeel gevraagd van de advies-com missie (jury). Deze bracht in haar ter zake uitgebracht advies hulde aan de wijze, waarop de architect zich van de hem op gedragen taak heeft gekweten. Het was aan de commissie met voldoe ning gebleken, dat enkele punten van ondergeschikt belang ook den architect zeiven niet waren ontgaan en de commis sie aarzelde dan ook niet eenstemmig het ontwerp ter uitvoering aan te bevelen. Vervolgens hebben B. en W.. het ont werp met een begrooting en een plan tot financiering van den bouw, indien daartoe wordt besloten voorgelegd aan de betref fende raadscommissie. Deze commissie is hiertoe tweemaal samengekomen. In haar vergadering van 19 Mei 1.1. heeft de archi tect Luthmann zijn ontwerp aan de hand van teekeningen en maquette toegelicht en de hem gestelde vragen beantwoord. Teekeningen en maquette zijn daarna voor het publiek tentoongesteld. De bouwkosten wordt geraamd op f. 7.500.000. Voorts zal een bedrag moeten worden uitgetrokken voor onteigening van een aantal perceelen, welk bedrag B. en W. hebben gesteld op f. 600.000 In het geheel zal met een en ander derhalve gemoeid zijn een bedrag van f. 8.100.000. VERSPREIDE BERICHTEN. Het centraal stembureau heeft giste ren in de vacature, ontstaan door het be danken van den heer S. van den Bergh, tot lid van de Eerste Kamer benoemd ver klaard dr. E. Heldring (lib.) te Amster dam. Benoemd is tot president, van de arrissementsreehtbank tc Amsterdam, mr. A. J. van Roijen. thans vice-president van gemelde rechtbank.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9