LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 Juni 1938 Gemeenteraad van Leidschendam Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude LAND- EN TUINBOUW VRAGENRUBRIEK Eerste zitting van den nieuwen raad - Verkiezing van twee R.K. wethouders - Een verklaring van den heer Vink namens de minderheid BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN WEERBERICHT. Uit de Omstreken AGENDA THIJS IJS OP WEG \AAR HUIS „BABYH1JIS" Plechtige inwijding „Huize Drie Koningen". Uit de Rijnstreek VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: M\jn aardbeien, t.w. Deutsch Evern, Jucunda en - Mad.me Mouthot, verleden jaar geplant, geven veel vruchten, maar ook veel ranken. Wat is beter: deze ranken te verwijde ren of te laten groeien? C. W. v. d. E. K. a. d. R. Antw.: Bedoelde ranken dienen, om nieuwe planten te vormen, welke laatste worden ge bruikt voor het aanplanten van nieuwe bedden. Indien U deze nieuwe planten niet noodig heeft dit jaar. doet U beter de ranken af te nemen. U kunt dan ook beter het terrein schoon hou den van onkruid en den bovengrond los maken. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redaktie onder motto „Tuinbouw". H. de R. -U is verplicht haar te onder houden wanneer zij behoeftig is. Dat u niet tot de wettige erfgenamen behoort, doet niet ter zake. Mej. v. d. H. te L. - De wettelijke bepa lingen moeten worden nageleefd. De burge meester zal daarin inderdaad geen verandering kunnen brengen. Waarschijnlijk wordt u geen bericht gezonden, omdat de zaak niet schrif telijk werd aanhangig gemaakt. „Moeder - mag ik IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN a Fl. 1.40 PER FLACON 2858 (Ingez. Med.) GEBOREN: Jacoba Cornelia, d. v. C. Wolters en S. Sprin ger Gerardus. z. v. G. de la Rie en E. Ver- lind Andreas Waltherus, z. v. S. W. v. Gastel en J. Verwater. OVERLEDEN Th. A. M. Ruijgrok v. d. Werven, dr. 1 J. E. v. Engelenburg vr. 81 j. H. M. H. Schouten hsvr. van J. H. Speel. 56 j. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 770. BCvNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Ron. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772,9 te Valentla. Laagste barometerstand 748,3 te Stockholm. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, ln het Noorden tijdelijk toenemende Noordwestelijke tot Noordebjke wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt, later opklarend. Aan- vankebjk eenige regen. Later afnemende regenkans. Iets koeler, vooral des nachts. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie, die gistermorgen over de Noor- sche kust lag. trok in Zuid-Oostelijke richting over Scandinavië en ligt thans boven de Bot- nische Golf en voor de Golf van Riga. Het ge bied van hoogen luchtdruk op den Oceaan houdt onveranderd stand en heeft zich uitge breid over de Noorsche Zee. Ten Noord-Westen van IJsland verscheen een nieuwe depressie. Op de Noorsche Zee zijn de barometers nog stijgende en de winden zijn naar Noord-West gedraaid, met neiging tot verdere ruiming. De Noord-Westelijke strooming voert polaire luchtmassa's aan. die in de omgeving der Noord- en Oostzee koel en bewolkt weer bren gen. met langs de kusten lichten regen. In Frankrijk en Zwitserland werd het tijdelijk Iets warmer en hield de regen op. In Zuid-Frank rijk herstelde het warme zomerweer zich. In het Zuid-Oostelijke deel van Centraal-Europa blijft het betrokken en onweersachtig. Op IJs land steeg de temperatuur bij de nadering van de voornoemde nieuwe depressie uit het Noord- Westen. In Ierland zijn de winden zwak uit Noord en de temperatuur is aangenaam zacht. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.N.W.. 15 gr. C.. goed. London: W.. 13 gr. C.. zwaar bewolkt. Berlijn: W.Z.W., 11 gr. C.. betrokken. Nice: Windstil. 19 gr. C., fraai. LUCHTTEMPER A TUUR. 9 uur voorm 12 gr. C. '54 pr. F.). 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. '56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 5 u. 36 m.; nam. te 17 u. 59 m. W ATERTEMPER ATUUK. Zweminrichting ..Poelmeer", 's Middags 12 uur: 17 gr. c. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur; 1614 gr. c. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.53 nam. tot 4.07 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG 15 Juni: op 22 uur 45; onder: 7 uur 01. Gistermiddag kwam voor de eerste maal de nieuwe thans uit 13 leden bestaande raad van Leidschendam bijeen. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter wenschte de leden geluk met het vertrouwen, dat de kiezers in de leden hebben gesteld. Ofschoon zij slechts zitting hebben voor een tijdvak van 14 maanden, vertrouwt spr. op hun ijver en hoopt dat de goede verstandhouding welke er steeds bestaan heeft, ook thans zal aanwezig zijn. Alle leden, uitgezonderd de S.D. heer Kerk- hoff. die volstaat met de belofte, leggen hierop den eed af. Vervolgens kwam de verkiezing van twee wethouders aan de orde. De heer Kerkhoff sprak namens de min derheid bestaande uit lib., A.R. en Cü. en constateerde dat wij in een gemeente zijn, waar de verhouding is 8 kath. en 5 niet- kath. De bezetting der wethouderszetels zou dus moeten zijn 2 kath. en 1 niet-kath. Toen Zaterdag de uitnoodiging was gericht aan de minderheid om een bespreking met de R.K. fractie was deze van meening. dat er te praten viel. De R.K. Staatspartij heeft in kaar verkiezingslectuur gezegd, dat zij de tijdsomstandigheden heeft begrepen, dat de R.K fractie in de afgeloopen tijd heeft geregeerd zonder aan de rechten der min derheid te tornen. Als dit juist gemeend is. zou zij thans voor de minderheid een zetel beschikbaar gesteld hebben. De min derheid zal daarom thans uitkomen met 2 candidaten n.l. de heeren Vink AH. en Koerts lib. Thans werd overgegaan tot stemming waarvan de uitslagen waren: le stemming Vink AR. 5 st.. de Koning RK 7 st. blanco 1 st. Gekozen de heer L. C. de Koning R.K. 2e stemming Koerts Lib. 5 St.. Smits R K. 6 St., van den Bosch R.K 1 St.. blanco 1 st Vrije stemming. Koerts Lib. 5 St., Smits R.K 5 st van den Bosch 2 st Her stemming (de heeren Koerts en Smits mogen thans niet aan de stemming deel nemen i. Koerts Lib. 4 st., Smits R K 6 st., blanco 3 st Gekozen de heer H. Smits R.K. De voorzitter wenschte de gekozenen geluk met hun benoeming; de werkzaam heid van den heer de Koning is bekend, de heer Smits is een der nieuwe raadsleden Van dezen hoopt spr. dat hij zijn beste krachten zal geven, omdat veel van zijn werkzaamheid zal worden gevergd. Den scheidenden wethouder den heer J C. van den Bosch bracht spr dank voor het vele werk. door hem in het belang der ge meente verricht. Nu de heer van den Bosch toch deel blijft uitmaken van den raad hoopt spr. dat hij ook in die functie den zelfden ijver aan den dag zal leggen. De heer Vink wenschte thans een ver klaring af te leggen, namens de minder heid, welke met de strekking van zijn betoog geheel accoord gaat. Toen. aldus spr. de R-K fractie, in ge heim conclave haar standpunt had vast gesteld, heeft men Zaterdag de minderheid uitgenoodigd om hen het vonnis te execu- teeren, de zaak was beklonken, de con signes waren gegeven. De RK. fractie heeft recht gedaan volgens het Nat. Soc. systeem. Het getal van de domme krachten heeft gezegevierd. Thans is de minderheid op één lijn gesteld met de Sud. Duitschers. met alle gevolgen daaraan verbonden. Wij betreuren dezen uitslag, hadden gehoopt dat eindelijk een keer was gekomen. Mi nister Ruys de Beerenbrouck heeft gezegd. dat ln eenheid de kracht de R.K. lag, doch bij de jongste verkiezing heeft deze een heid een knak gekregen er is een manke ment ontstaan Een lid Is geroyeerd en dat was de oorzaak dat een zittende wet houder niet werd herkozen. Had men van de zijde de R.K. fractie gezegd: „wij had den in Veur de Koning en ln Stompwijk van den Bosch, nu. na de samenvoeging valt het moeilijk de minderheid een ze.el af te staan, dan hadden wij dit kunnen begrijpen. Doch die fractie gooide zelfs haar eigen wethouder van den Bosch over boord, een klaD in diens gezicht! De R K. meerderheid is niet zoo groot meer als voorheen, ofschoon 8 altijd nog meer is dan 5 Van wethouder de Koning weet men wat deze presteert. De heer Smits is echter een nieuweling; deze heeft op ge meentelijk terrein niets gepresteerd. Men durft het van R.K. zijde er maar op wagen; wat wii er van weten is. dat de heer Smits steeds tot het zwijgende deel van den raad behoorde. Bedenkelijk is ie veronderstellen, dat met het ambt ooi het verstand wel zal komen Om met wijlen Nolens te spreken: ..wij zitten me. de menschen". maar spr. wijst alle verantwoor delijkheid af. De politieke verhoudingen in den raad zullen nu scherper worden. De minderheid zal in de oppositie gaan. het an'i-paplsme is daardoor naar voren gebracht. De minderheid zal zich in haar propa ganda bedienen van het feit, dat zij is onderdrukt Door het uitdragen hiervan zal de minderheid groeien, totdat ln de toekomst deze onderdrukking niet meer mogelijk zal zijn. De wraak zou dan wel eens zoet kunnen zijn. De heer Zuidwijk diss. kath. zeide katho liek te blijven, ondanks zijn royement in de R K Staatspartij De dictatuur waarop de heer Vink doelt bestaat juist bij de A R. De heer Willemsen, voorzitter van de R.K. raadsfractie wenschte te constateeren, dat de heer Vink, die thans praat van on derdrukking der minderheid, v.oeger als lid van den Stompwijkschen raad. dank heeft gebracht voor het toekennen van de rechten aan de minderheid. De R.K. fractie kon geen zetel afstaan aan de minderheid, daar men niet te doen heeft met een ge sloten fractie, doch met een die bestaat uit 4 partijen. In welke gemeente zou men een ander standpunt innemen? Welke waar borg biedt een zoodanige groep? De R.K. hebben in de achter liggende lijden ge toond te kunnen tegeeren en besturen. Weth. de Koning was ingewerkt als oud wethouder van Veur. waar hij soc. zaken beheerde. Rest dus nog een wethouder voor openbare werken; hiervoor was aangewezen de heer Smits, zoodat daardoor weth van den Bosch afviel De thans door de min derheid aangekondigde oppositie en ran cune zal zeker niet in het belang van de gemeente zijn. De heer Vink zeide alleen opdracht ge kregen te hebben om een verklaring af te leggen en niet om er over te debatteeren. Van daar dat spr. thans hierop niet zal ingaan. Ook niet op de onjuistheden welke de heer Zuidwijk spr. thans in de schoenen tracht te schuiven. Bij de behandeling van de begrooting zal een debat beter tot zijn recht komen. Nadat zoowel weth. de Koning als weth. Smits nog eens hadden verzekerd dat zij alles zullen doen in het belang van de gemeente, wat hen,mogelijk ls. volgde sluiting dezer eerste zitting. NOORDWIJKERHOUT. PRACHTIGE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Helaas een incident onderweg. Gistermiddag had voor de achtste maal de bekende autotocht plaats voor de „Ouden van Dagen". Voor de achtste maal had hetzelfde comité, bestaande uit de zelfde acht heeren sinds 1931, zich weer belangloos beschikbaar gesteld. Moeiten noch zorgen waren te veel om den tocht ie laten doorgaan, hoewel het veel inspan ning gekost heeft, om de noodige contan ten bijeen te krijgen. Onder begunstiging van goed weer ver trok de stoet 's middags om één uur. Ruim vijftig auto's en ruim 200 menschen van alle gezindten trokken uit naar de Zilk, waar nog een twintigtal auto's zich aan sloot De stoet ging over Haarlem. Am sterdam, Dlemen. Muiden. Laven naar Valkeveen. waar van de attracties van den speeltuin bijzonder genoten werd. In de groote eetgelegenheid werden allen op ro yale wijze getracteerd. Daar werden ook geestige toespraken gehouden, gezongen en voorgedragen Al te gauw brak weer het uur van scheiden aan! De terugreis ver liep uitstekend en 's avonds om ruim 9 uur was de enorme stoet weer in ons dorp. Twee muziekcorpsen waren ter verwelko ming aanwezig, n.l de R K Ver. „St. Jean ne 'd Are en de Chr. Muzlekver. „Harpe Davids". Een groote menigte begeleidde de muziek en de veteranen-burgers met hun echtgenooten naar het St. Jozef-plein. De geheeie bevolking dromde daar samen. Het weerzien was allerhartelijkst! Hier werden opnieuw speeches afgestoken, fanfare's weerklonken en de jeugd maakte ronde-' dansen. Het comité werd gehuldigd, even als onze populaire burgervader, die steeds alles voor allen over heeft. Jammer dat zich op de heenreis een in cident voordeed, dat gelukkig nog tamelijk goed afliep De stoet werd. evenals andere jaren begeleid door eenige dorpsgenooten op een motor. De heer B. Verschoor, die voor de achtste maal per motor naast den stoet reed, kreeg een treurig ongeval. Even voor „Jan Tabak" kwam een auto uit een zijweg. Deze verleende geen voorrang en de heer Verschoor vloog er tegen op, met zijn hoofd door de ruit. Gelukkig waren doktoren en pleegzusters aanwezig, die den patiënt, die bewusteloos was, terstond ver bonden. Later is hij weer bijgekomen en per auto naar huis vervoerd Zijn motor was totaal vernield. De autorijder, die het ongeluk veroorzaakte, is door de politie aangehouden, doch alle schade zal hij be talen. gedurende zes weken. Nog was jammer, dat twee vrouwtjes die reeds jaren den tocht meemaakten en zich ook nu opgegeven hadden, ditmaal niet meereden „Grietje' is helaas over leden en mej. M. was ziek. Den Burcht: Jaarverg. Ond. Ver. voor Zie- kenhulsverpleging. 8 uur nam. Den Burcht: Vergadering N.S.B. 8V6 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg8 uur nam ..Menschen met maskers". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De man die tweemaal leefde". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: Onder Vreemde Vlag". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogcwoerd 49: 8 uur nam.: „Nooit te laat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 u. nam. en 8 u. nam.: „De schrik van wijk 7". Zondag doorl. voorstelling 27 en 8 uur nam! Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „Bloemen uit Nizza". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken wordt van Zaterdag 11 t. m. Vrijdag 17 Juni a.s. waargenomen doqr de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31. telef. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8. Oegstgeest, tel. 274. Mijnhard tjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 c. Proef doos 10 c. 2850 (Ingez. Med.) 20. Ter eere van de heldendaden, die Thijsje had verricht, werd er een feestmaal aangericht; de disoh was wél voorzien zooals je op dit plaatje ziet, en ook Brom-oom's levertraan ontbrak en niet want 't eerste dat de goede man zich uit Thijs' geldzak kocht, was natuurlijk een heel anker flesschen van dat heerlijke vocht. Maar toen allen om de tafel waren gezeten, werd er niet alleen ge geten; Thijs moest ook vertellen van zijn reis, van Pullepoet. van Schrillesik, van de tooverpljp en van het meisje in den toren de anderen kregen er maar niet genoeg van oim toe te hooren. Dickie zei: „Het is een praohtig-mooi verhaal, maar is het nu ook waar, heusch, heelemaal?" „Natuurlijk is het waar, kom, kom. kom", sprak vol verontwaardi ging oom Brom „en trouwens, ook als het niet waar zou zijn, smaakte deze levertraan nog even fijn!" NOORDWIJK BINNEN. Hiermede brengt ondergeteekende ber leefd ter kennis van het geachte publiek, dat hij heeft aangekocht het pand gelegen te NOORDWIJK B., Zeestraat nr. 1 en 2. Dat hierin wederom gevestigd zal worden het van ouds bekends en vertrouwde Nadere aankondigingen volgen. - Aanbev.: „HET BABYHUIS" - B. P. ZONNEVELD. 2848 WASSENAAR. R.K. Internaat tot opleiding van dienstboden. Gistermiddag werd door de bisschop van Haarlem mgr. Huibers plechtig Ingezegend „Huize Driekoningen", R.-Kath Internaat tot opleiding van dienstboden, gevestigd aan den Papeweg alhier, ln tegenwoordig heid van vele autoriteiten, hooge geeste lijken en talrijke genoodigden. Door den directeur Vollaerts had na een inleiding, de inwijding plaats, waarop de minister van Sociale Zaken prof. mr. C. P, M. Rom- me het openingswoord sprak. Spr iiad gaarne voldaan aan het verzoek van het bestuur der instelling om deze inrichting te openen met een eenvoudig en hartelijk gemeend woord, waarbij hij tevens naar buiten kon getuigen van de groote belang stelling der regeering voor dit werk. In Nederland aldus spr. stroomt het leed van onzen tijd samen; het is te overzien en te peilen. In zekeren zin is dit goed, want het vormt prikkels om met de genade Gods te doen, wat maar mogelijk is om den nood te verlichten. In dien stroom zijn lichtpunten uit den nood geboren, waarvan het hier gewrochte werk er één is. Het ontstond vijf jaar geleden uit de samen werking van particulieren en regeering en is sindsdien uitgebreid, zoodanig, dat reeds 892 meisjes werden opgeleid, waar van er 732 een werkkring hebben gevonden De plaatselijke cursussen werd gevolgd door 1890 meisjes, waarvan er 1251 zijn ge plaatst. Spr. noemde de samenwerking tus- schen particulieren en regeering een geluk, ook in economisch opzicht. Want al is de subsidie van de overheid hoog, de kosten van het werk worden voor een goed deel gedekt door bijdragen van particulieren. Het is voor deze maatschappelijke taak nuttig, dat hieraan wordt vastgehouden, en daarop stelt spr. ook zijn vertrouwen. De inhoud van dat werk is echter belang rijker dan die samenwerking. De opleiding strookt met het karakter van de vrouw, wat voor de meisjes een groot goed is. maar ook voor anderen, naar de zijde van het gezin. Want tenslotte worden de meisjes opgevoed tot gezinsleden, naar de zijde van het algemeen belang. Want in grooten ge tale zullen de meisjes de toekomst van ons volk bepalen, doordat zij door de op leiding zijn voorbereid voor de gezinstaak, Spr. wenschte tenslotte het bestuur ge luk en eindigde met van Staatswege over te nemen de woorden bij de Inwijding ge hoord „Zegen Heer. dit huis en hier zij ge zondheid, heiligheid, deugd en glorie, nede righeid, goedheid, zachtmoedigheid, zacht-1 held, leerzaamheid en vervulling der wet, gehoorzaamheid en dankzegging aan God den Vader en den Zoon en den Heiligen Geest. En deze zegening zij over dit huis en deze plaats en over die er wonen, leer meesters en leerlingen, dale deze eenvou dige genaden des Heiligen Geestes door Christus onzen Heer". Hierop werd voor het gebouw de drie kleur ontplooid onder het zingen van het Wilhelmus, waarna de bisschop van Haarlem Minister Romme dankte voor zijn aanwezigheid en voor zijn streven om de vrouw te brengen op de plaats waar zij thuishoort, n.l in het gezin. De bisschop wees erop, hoe wonderbaarlijk het is, dat in dezen tijd van werkloosheid het zoo moeilijk is om dienstboden te krijgen. Men schijnt dezen werkkring voor minderwaar dig te houden, en toch is deze van belang en kan de dienstmaagd zooveel goed doen. De uitverkoren taak van de Moeder van God na de boodschap was die van „dienst maagd". Alle werk dat goed wordt gedaan, is groot in de oogen van God. Voorts gaf spr. uiting aan zijn blijd schap over de stichting van het gebouw waarin de meisjes worden opgeleid en die zullen bijdragen tot de vorming van hen, die ze ontvangen. De bisschop eindigde met den wensch, dat op het huis en allen, die daarin zullen verblijven. Gods allerbeste Zegen zal rus ten tot in lengte van dagen. Daarna voerden nog het woord mevr. SteenbergheEngerink. presidente van de R.K. Internationale Vrouwenbonden mgr. Frenckcn, namens de R.K. Nationale Com missie voor Werkloozenzorg, rector H. J. Drost, voorzitter van de 'Diocesane com missie voor R.K Werkloozenzorg, waarna ten slotte prof. Vollaerts. directeur van de Graal den sprekers en allen, die op eenige wijze aan de totstandkoming van deze cur sussen hebben meegewerkt dank zegde Prof. Vollaerts richtte zich ook nog tot de meisjes, die haar opleiding hier zullen ontvangen, en wees haar op haar verant woordelijkheid, nu zoovele geestelijk en wereldlijke autoriteiten zich voor deze cur sussen interesseeren. „Geeft daarom jullie volle kracht", zoo zeide spr. tot haar, „aan jullie taak. aan jullie roeping, opdat je een zon zult zijn in het hulsgezin, waar in je komt". Hierna hebben de talrijke aanwezigen van de gelegenheid gebruik gemaakt om het gebouw te bezichtigen. ALPHEN. Station Gouwsluis verkocht. Bij de hedenmorgen ten overstaan van notaris Jhr. G. J. Stoop gehouden verkoo- ping in hotel Centraal, werd het voormalige stationsgebouw Gouwsluis met arbeiders woningen en een gedeelte spoorlijn van de voormalige baan AlphenUithoorn, in bod staande op f 7600. na afslag in verschil lende combinaties afgemijnd en toegewezen voor f. 9951 aan den heer A. van Poelgeest te Leimulden Voorts werd het voormalig café „De Prins van Oranje", in bod staande op f.4975.—, afgemijnd en toegewezen voor f. 5075.— aan den heer W den Hertog Azn.. alhier. BODEGRAVEN. DE WATERLEIDINGSTRIJD BEËINDIGD. Tot tevredenheid van beide partijen. De waterleidingstrijd ls beëindigd. De vergadering van aandeelhouders van de N.V. Bodegraafsche Waterleiding, die bij eenkwam onder leiding van mr. la Gro, heeft zonder stemming besloten het aan bod van de gemeente Bodegraven, om het bedrijf over te nemen voor f. 420.000 te aanvaarden. Eveneens werd aanvaard de overeenkomst met de gemeente Zwammer. dam tot overname van het buizennet :n die gemeente voor f 22.000. Hiermee is thans de Waterleidingstrud. die twee iaar lang gewoed heeft, ten einde En wel zóó. dat beide partijen thans fe" vreden zijn over het behaalde resultaat. Ook de aandeelhouders, blijkens de w0P\ den van notaris Krüsemann, die na net vallen der beslissing hulde bracht, speciaal aan den president-commissaris mr-, L» Gro voor de tactvolle wlize waarop hü de onderhandelingen had gevoerd en deze pot een zoodanig resultaa* had gebracht dat de som van f 450.000 die 'wee jaar zeieden door de N.V. als overnamesom gevraagd werd, thans toch inderdaad verkregen

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6