79sfe Jaargang VRIJDAG 10 JUNI 1938 No. 23988 Kr HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt STADSNIEUWS Het 25-jarig bestaan der Ned. Rotogravure Mij. Onze prijsvraag Naar Buiten Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD verwacht LEI DSC H DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeiridsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd sljnt per 3 maanden f. 2.3S per weelc f.0.13 Franco per post f. 2-35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mn<D Elf jubilarissen gehuldigd. Gistermiddag zijn in de groote Burcht- taal de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Ned. Rotogravure Maatschappij geopend met de huldiging van niet minder dan elf zilveren jubila rissen, die dus allen van de oprichting af hij de N. R. M. in dienst ziin geweest. De namen dezer jubilarissen ziin: W. Visser, chef van de vellendrukkeriiJ. Kooien, chef van de afd. montage; J. Bruceeman. chef van de rotatiedrukkeriiD. Binnen- itamo. fotograaf: C. Stouten, etser: .T. Veldhuizen, drukker: M. Hendriks, slijper; M Tonkes, teekenaar: B. Duits, vertegen woordiger; J. Smit, fotograaf en r' J. Oxen,aar, etser. Toen de zaal door het uit ruim 200 da mes en heeren bestaande oersoneel der N. R. M. was gevuld, en de jubilarissen met hun echtgenooten en kinderen in een wij den kring hadden plaats genomen, nam de heer L. Levisson, directeur der Maatschap- pi; het woord. De heer Levisson noemde hel eon Voorrecht, dat de herdenking van het zilyeren jubileum der N.R.M. geopend wordt met de huldiging van 11 mannen, die de maatschappij 25 jaren hebben ge diend. Uit den aard der zaak, aldus spr., gaan onze gedachten op dit oogenblik te- j rug naar den tijd die achter ons ligt. De 25 jaar, die wij samen hebben gewerkt, zijn jaren van beleven, van opbouwen en voortbouwen geweest. Wanneer wij alle ge beurtenissen de revue laten passeeren, dan herinneren wij ons naast vreugdevolle ook droevige gebeurtenissen. En hoewel de op zet van deze bijeenkomst niet toestaat, dat wij overal diep op ingaan, willen wij (och niet nalaten een eeresaluut te bren gen aan hen die ons door den dood ont vielen. Met enkele gevoelvolle woorden her dacht spr. de overleden heeren Scheffers, de gebrs. Blom, Winterkamp, van Leeuwen, van Poelgeest en Cramdam. Waardeerend sprak de heer Levisson ook over den heer Peets, dien de N.R.M. slechts noode naar elders heeft zien vertrekken. Zich tot de jubilarissen wendende, zeide spr.: het is oor mij een groot voorrecht hier in te genwoordigheid van het geheele personeel te mogen constateeren. dat gij niet alleen hel recht hebt gehuldigd te worden, om dat gij 25 jaar in dienst der N. R. M. zijt, doch omdat gij stuk voor stuk de N. R. M. cuende in den waren zin des woords. elk op eigen wijze en in eigen kracht. Vervol gens richtte spr. zich met enkele welge meende woorden, waarin hi.i hun bijzon dere verdiensten en capaciteiten schetste, tot elk der jubilarissen. Alle toegesproke- nen ontvingen afzonderlijk het fraaie boek over Rembrandt, door de N. R. M. ter ge legenheid van haar jubileum uitgegeven en in ons Blad Zaterdag j.i. aangekondigd. Bovendien ontvingen de heeren Duits, Hendriks, Stouten, BInnenkamp. Smit en Kooien een gouden horloge, de heeren Vis ser en Tonkes een vulpen, de heer Oxenaar een vulpen en een vulpotlood, de heer Bruggeman een gouden vulpotlood en de heer Veldhuizen een sigaren- en tabaks doos. Nadat de heer Levisson alle jubila rissen had toegesproken en de gc-schenken had overhandigd, deelde hij mede, dat de heer J. C. Stafleu in de op 31 Mei j.i. ge houden vergadering van Commissarissen is 'cenoemd tot adjunct-directeur der maat- süiappij. Namen: Namens het gezamenlijk personeel wenschte de heer J. Grommé, voorzitter oer fabriekscommissie, den jubilarissen ge- Gistermiddag hebben oudjes van dagen uit Hilversum, die in 50 auto's en 7 autobussen naar Soest- dijk waren gekomen, voor Prinses Juliana en Prins Bernhard gedefileerd. De lange stoet van auto's reed langs het bordes, waar het Prinselijk paar zich bevond, de Prinses met Prinses Beatrix op den arm. - Twee oudjes uit de eerste auto, mej. Brakele en de heer Noorbergen, resp. 80 en 81 jaar oud, werden door den burgemeester van Hilversum, den heer Lambooy, en mevr. H. de Stoppelaar geb. Visser, presidente van de Hilversumsche huisvrouwenvereeniging, die dezen tocht had georgani seerd, bij het Prinselijk paar op het bordes gebracht, waar zij bloemen aanboden. - De Prinses onder hield zich eenige oogenblikken met hen. - Óp onze foto het Prinselijk gezin zooals de oudjes het zagen. luk en bood hun een blijvend aandenken aan dezen dag aan. terwijl de dames der gehuldigden bloemen in ohtvangst hadden te nemen. De heer Bruggeman ontving een schilderij, de heer Visser een antieke tin nen vaas, de heer Oxenaar een gekleurde etc, de heer Tonkes een pendule, de heer Hendriks een lamp. de heer Stouten een klokje, de heer Binnenkamp een grasmaai- machine en een vulpen, de heer Smit een prisma-kijker, de heer Kooien een dres soir en de heer Duits een Perzisch tapijt. Tenslotte werden verversehingen rond gediend. Ds. A DE BONDT. Naar wij vernemen zal ds. A. de Bondt, predikant bij de Geref. Kerk van 's-Gra- venhage-West, voorheen hier ter stede, Dinsdag 21 Juni a.s. aan de Vrije Universi teit te Amsterdam onder prof. dr. G. Ch. Aalders promoveeren tot doctor in de theologie. Op de 1ste pagina van het 3de Blad plaatsen wij vandaag nogmaals de eer ste van de serie van drie prijsvragen, die wij voor onze leiers uitschrijven. Wil hebben bit Onze beschrijving geen namen van straten, wegen enz., genoemd, doch onze routes uitsluitend aangegeven met behulp van molens, kerken, richtingborden, lantaarnpalen enz., dus met behulp van vaste punten, die ieder ongetwijfeld, zü het mis schien af en toe met eenige moeite, zal kunnen vinden. De elf jubilarissen der N. R. M. met hun echtgenooten; geheel links op de foto de directeur, de heer L. Levisson. Het is nu de taak van onze lezers om er op uit te trekken en aan de hand van de door ons verstrekte ge gevens den weg te vinden, dien onze redacteur bij het ontwerpen ran de prijsvraag heeft gevolgd. Men heeft dus slechts de aanwijzin gen die in de route-beschrijving wor den gegeven nauwkeurig te volgen, terwijl men de namen van alle wegen, straten, pleinen, lanen enz., die men bewandelt of berijdt, noteert. Het lijstje dat op deze wijze ontstaat is naar wli hopen. Uw goede oplossing! Wij stellen ons voor drie van deze wedstrijden te houden. Den eersten drukken wij nogmaals in dit Blad af. den tweede zullen wij in Julipubliceeren en den derde in Augustus Voor de goede oplossers der prijsvragen stellen wij in totaal een bedrag van f. 300.beschik baar, dus f. 100.per prijsvraag, en wel een eersten prijs van f. 25.een tweeden prijs van f. 15.een derder. prijs van f. 10.en tien prijzen van f.5.Bij meerdere goede oplossingen zullen de winnaars door onze redactie, die als jury zal fungeeren, worden aangewezen. Bij deze aanwijzing zal rekening worden gehouden met de dui delijkheid der oplossing. Oplossingen moeten vóór Maandag 27 Juni 5 uur worden gestuurd aan de Redactie van het Leidsch Dagblad, Noordeindsplein, Leiden. In den lin kerbovenhoek van de enveloppe ver melde men: ..Naar buiten". De juiste oplossing zal tegelijk met de tweede prijsvraag geplaatst worden in ens Blad van Zaterdag 2 Juli. BINNENLAND. De uitbreiding van Leiden's waterwin ning (Stadsnieuws, 1ste Blad). De enquête inzake Oss; voorloopig verslag der Tweede Kamer 3de Blad). Het Roode Kruis vergaderde te Bergen op Zoom onder presidium van Prinses Juliana (4de Blad). BUITENLAND. Nieuwe luchtaanvallen op schepen (4de Blad). Frankrijk zal zijn grenzen tegen overschrij ding van vreemde vliegtuigen beveiligen (Buitenland, 4de Blad). De terugtocht der Chineezen (4de Blad). Engeland koopt 400 vliegtuigen in Amerika (Buitenland, 4de Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Voor ons land is voor morgen nog weinig verandering in de weersgesteldheid te verwachten. AFSCHEID ZUSTER VAN INGEN SCHENAU. Al« bestuurslid van het Centraal Genoot schap van Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, afd. Leiden. Zuster van Ingen Schenau. Men schrijft ons: Gisteravond had in intiemen kring ten huize van mevrouw Verhey van Wijk— Roem een afscheid plaats, dat we niet on opgemerkt willen laten voorbijgaan. Zuster van Ingen Schenau moest haar taak als secretaresse en werkend lid van de Leidsche afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies neerleggen. Wij schrijven met opzet „werkend lid", want de mede bestuursleden wisten maar al te goed dat zij de ziel van de vereeniging was. Aan vankelijk waren de werkzaamheden van de Leidsche afdeeling onder de bestuursleden verdeeld, maar na de oprichting van den Geneeskundigen Dienst ging voornamelijk uit practisch oogpunt deze arbeid over aan de zusters van den Geneeskundigen Dienst, die vrijwillig dit werk op zich namen. Zus- Eer van Ingen Schenau heeft haar taak op meer dan buitengewone wijze vervuld. Haar vrijen tijd besteedde zij aan het C. G. Was er te weinig geld dan organiseer de zij loterijen of feestavonden, om het aantal uit te zenden kinderen zoo hoog mogelijk op te voeren. Zuster van Ommen stond haar hierin trouw terzijde en was een krachtige steun bij het organiseeren van den jaarlijkschen speldjesdag. Zestien jaar heeft deze stille werkster haar arbeid verricht, zij was de echte verpleegster, die meer dan haar plicht deed uit liefde voor de menschheid: de medevoelende vrouw, die zoo nauw in aanraking kwam met de minderbedeelden en de zwakke kinderen. Hier past een oprecht woord van dank, niet alleen van het bestuur van de Leid-, sche afdeeling van het Cent aal Genoot schap voor kinderherstellings- er. vacan tiekolonies. maar ook van de vele Leid sche kinderen, die in deze 16 jaar door de zorgen van zuster van Ingen Schenau naar buiten zijn gezonden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1