Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Juni 1938 VISHHERIJ BERICHTEN R00DE*STER RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEVEILDE PERCEELEN WEERBERICHT. Arbitragevoorstel verworpen. AGENDA Collectief adverteerende architecten. KANTONGERECHT ALPHEN Slager veroordeeld. Gisteren werd door den wnd. kanton rechter. den heer Bannier, schril telijk von nis gewezen in de zaak tegen den vroege- ren slager alhier, die terecht heeft ge staan wegens het in voorraad hebben van een hoeveelheid ondeugdelijk gehakt en vet. Daar de ondeugdelijkheid van het ge hakt niet ts komen vast te staan werd hij voor dit feit vrijgesproken, doch voor het andere feit veroordeeld tot een geldboete van f. 200. subs. 50 dagen hechtenis, als mede een voorwaardelijke hechtenis van 16 dagen met een proeftijd van twee jaar en openbaarmaking van het vonnis, alles overeenkomstig den eisch. VISCHPRIJZEN. ÏJMUIDEN. 4 Juni. Tarbot 9045 ct. per K.G.; Tong f. 1,40—0,06 ct. idem; Heilbot 9684 ct. Idem; Griet f. 33— 12.50 per 50 K.G.; Groote schol f. 22 idem; Middel schol t 22—21 idem; Zetóchol f. 19—17 idem; Kleinschol f. 16.506 Idem; Schar f. 7,60 —3.80 idem; Tongschar f. 25—17 idem; Poontjes f. 53.60 idem: Groote schelvisch f. 13.50 idem; Middel schelvisch f. 12.50 idem; Kleinmiddel schelvisch f 13—9 Idem; Kleine schelvisch f. 11—8.40 Idem; Groote gul f. 14—10.50 Idem; KI Gul f. 12—4.20 Idem; Wijting f. 6—3.30 ld.; Makreel I 13—8.90 idem; Kabeljauw f. 65—24 per 125 K.G.; Vleet f. 1,25 per stuk; Leng t. 1.20—0.65 Idem Aan den afslag 1 trawler: IJM. 195 met f. 2470; 1 Kotter E. 404 met f. 830; 19 loggers: RO. 1 met f. 630; SCH. 250 met f. 920; SCH. 12X met f. 1130; KW. 4 met f. 380; KW. 5 mee f. 810; KW. 155 met f. 830; KW. 74 met f. 1530. KW. 39 met f. 1050; KW. 45 met f. 230; KW. 44 met f. 710; KW. 33 met f. 250; KW. 91 met f. 260; KW. 161 met f. 370; KW. 28 met f. 150; KW. 59 met f. 150; KW. 19 met f. 150; KW. 24 met f. 140; KW. 89 met f. 140; KW. 3 met f. 350. GEBOREN: Maria Adrlana, D. van P. J. den Ambtman, en I. Seijn Maria. D. van W. Schouten en J. Pet Geertje Johanna. D. van C. Blokker en B. H. v. d. Ben Jacob. Z. van W. H. Steeds en J. A. C. Vermeer. ONDERTROUWD. H. Berg jm. 25 j. en M. Bejj jd. 25 J. OVERLEDEN: M. Monteba, M. 74 j. M. J. Verhoeff, Vr. 69 j. C. A. v. d. Geijn, hsvr. van P. v. d. Hoonaard 36 j. B. Pijnakker. Wedn. 65 J. P. v, Sint Anneland, Wed. van N. Laman 83 jaar. aan den hoogen kant. Het koele weer bevorderde de vraag en de afzet was zeer goed. De besommingen van de motorloggers waren de afgeloopen week zeer bevredigend. In het bij zonder voor de sterkere motoren, die van f. 1000 tot f. 1500 besomden. In verband met het confllet blijven de meeste loggers, die voor de haringvisschery in aanmer king komen, voorloopig doortreilen. Een enkele treiUogger wordt thans reeds voor de drijfnet- visscherü in gereedheid gebracht. DE HARINGVISSCHERLI. De twee jagers, die voor de Maandagmarkt onderweg waren, kwamen tengevolge van den storm eerst een dag later binnen. De aanvoer bedroeg 500 kantjes, in vergelijking met de aan- brengsten, die reeds hadden plaats gevonden, was de markt dus ruim voorzien. Dit kwam dan eok tot uitdrukking in de prijzen. Voor de beste haring werd van f. 50 tot f. 70 betaald. Er werd 1 wel een aantal kantjes tegen lagere prijzen ver- i kocht, doch deze haring was óf te groot voor de blnnenlandsche markt óf van minderwaar - dige kwaliteit. De koelhuismaatjes zijn thans geheel ge ruimd; dit is tenminste nog een lichtzijde van de staking. Was het contingent schepen gevaren, dat een uitvaartvergunning had, dan zouden de prijzen voor de nieuwe Maatjes belangrijk lager geweest zijn en de kans zou groot geweest zijn, dat een gedeelte van de koelhuisvoorraad on verkocht gebleven zou zijn. VLAARDINGEN, 3 Juni. Maatjes f. 40.80—96.10 per ton. Binnengekomen te IJmulden de KW. 49 met 194 kantjes van 5 schepen. Ten overstaan van Notaris C. J. F. Dolk te Leiden Woon- en Winkelhuis te Lelden Mare 100 in bod f. 5.300— Is niet gegund. 2399 (Ingez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 767. BINNENLAND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 760.0 Breslau. Laagste barometerstand 753.7 Valentla. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. Licht tot half bewolkt. Tijdelijk wellicht zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Zelfde temperatuur des nachts, overdag Iets warmer. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Over Duitschland en Polen strekt zich een hoogedrukgebled uit, dat. iets toenemende in Intensiteit, Noordoostwaarts trekt. Het weer Is In Duitschland koel, de koude lucht 1» thans tot Polen doorgedrongen en alleen over de Randstaten en Finland is het nog warm. De Oceaan-depressie ls opgevuld. Een uit- looper bevindt zich over Ierland, alwaar zij in het afgeloopen etmaal zwaren regen bracht. De uitlooper strekt zich verder naar de Golf van Biscaye uit. Op het oogenbük is het over de Britsche eilanden koel weer. Over Zuid-Frankrijk wordt het warmer. Het hoogedrukgebled over Scandinavië nam In be teekenis af. Voor de Noorse he kust ligt nog een vlakke depressie. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.O., 15 gr. C., fraai. Londen: Z.O.. 13 gr. C„ opklarend. Berlijn: Windstil, 13 gr. C„ mooi. Nice: Windstil, 17 gr. C. mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). ZEE HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK Voor Zondag. Voorm. te 8 u. 51 min.; nam. te 21 u. 30 min. Voor Maandag. Voorm. te 9 u. 59 min.; nam. te 22 u. 38 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". *s Middags 12 uur: 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Zaterdag: 9.44 nam. tot 4.12 voorm Zondag: 9.45 nam. tot 4.11 voorm Maandag: 9.46 nam. tot 4.11 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANC 4 Juni: op 11 u. 59; onder 0 u. 41 5 Juni: op 13 u. 15; onder 1 u. 05 6 Juni: op 14 u. 28; onder 1 u. 27. Slechts 66 stemmen voor. Dc uitslag van de gisteren gehouden stem ming der stakende haringvisschers over het door den rijksbemiddelaar, prof. Josephus Jitta, gedane arbitragevoorstel is, dat zijn uitgebracht 1.588 stemmen, waarvan 66 stemmen voor. 1.489 stemmen tegen en 33 6tcmmen van onwaarde en blanco. In verband met dezen uitslag hebben de be sturen der belde bovengenoemde organisaties onderstaand schrijven aan den rijksbemiddelaar gezonden „Zooals wij u telegrafisch mededeelden, hebben de hoofdbesturen van den Centra- len Bond van transportarbeiders en de Ned. R.K. bond van transportarbeiders „St. Bonifacius" uw voorstel tot arbitrage In het conflict in de harlngvlsscherlj onderworpen aan een schriftelijke stemming der staken de visschers. Deze stemming heeft Inmiddels plaats ge vonden. De uitslag ervan is, dat zijn uit gebracht 66 stemmen voor aanvaarding van arbitrage. 1.489 stemmen er tegen, terwijl 33 stemmen zijn uitgebracht ln blanco en van onwaarde. Waar dus vrijwel alle stakers van meening zUn, dat geen arbitrage dient te worden aanvaard, achten ondergeteekenden het niet geoorloofd ln uw aan hen gedaan voorstel te bewilligen. Ook onzerzijds wordt de voortzetting van het conflict betreurd. Oplossing achten wij echter slechts mogelijk indien van de zijde der reeders een meer tegemoetkomende houding tegenover de gestelde eischen zal worden betracht, dan dat tot nu toe het geval is geweest. Pogingen in deze richting zullen wij gaarne met de grootste welwillendheid beoordeelen en ondersteunen". VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Erin, IJm. 12. Vangst 150 m. schelvisch; 275 m. braadschelvisch; 90 m. radio; 40 m. plat- vlsch; 40 m. poon; 135 n* makreel; 50 m. varia. Totaal 780 m„ benevens 170 stuks stijve kabeljauw. „Jacqueline Claslna" IJm. 10. Vangst 10 m. schelvisch; 30 m. braadschelvisch; 10 m. wytlng en schar; 30 m. gul en kabeljauw; 50 m. Plat- visch; 100 m. makreel; 20 m. wolf en poon. Totaal 250 manden, benevens 130 6tuks stijve kabeljauw. .Protinus" IJm. 85. Vangst 25 m. schelvisch; 50 m. braadschelvisch; 65 m. platvisch; 20 m. radio; 15 m. gul; 15 m. makreel; 25 m. wolf en poon. Totaal 215 manden, benevens 425 stuks IJskabeljauw en 100 stuks stUve kabeljauw. „Claesje" RO. 46. Vangst 200 m. hake en 100 m. varia. Totaal 300 manden. DE AFGELOOPEN WEEK TE ÏJMUIDEN. (Van onzen correspondent» Weekoverzicht. Het is met de groote makreelvangsten al weer afgeloopen en daardoor ook met reizen van 1500 manden en makreelpryzen van 23 gld. Een enkele dag is de makreel nog wel tamelijk goedkoop geweest, zooaals Maandag, toen 5—7 gld. werd betaald, maar gedurende het verdere gedeelte van de week bracht deze seizoenvlsch 812 gld. op. Het publiek zal er wel niet zoo veel van bemerken, want ook al betaalt de handel een paar gulden per kist, dan kost een gerookt makreeltje toen nog een dubbeltje of vijftien cents, behalve dan op de Zatérdag- avondmarkt. wanneer men nog wel eens een goedkoop vischje op den kop kan tikken. Ook de tong was veel duurder dan ze den laateten tijd geweest is en daarvan hebben de trawlloggers ruimschoots geprofiteerd, vooral die welke niet op Maandag binnenkwamen. Dat waren er 23 en al deze 23 op één na kwamen met him besomming boven het gemiddelde van Mei uit. welk gemiddelde ook al aan den lioogen kant was, zooaals blijkt uit het gisteren geplaatste maandoverzicht. Een der meest opvallende gebeurtenissen in de afgeloopen week was, dat de loggers KW. 76 en KW. 159 met resp. f. 1780 en f. 1730 meer besomden dan een stoomtrawler. Bloemendaal, een fiksche schelvischboot, die het met een vangst van 310 manden slechts tot f. 1670 kon brengen. De beide super-trawlers Haarlem en Delft, die op één dag binnen waren, besomden rrsp. f.2900 en f.9300, niet te veel dus; vooral de Haarlem was aan den lagen kant. Maar dat brengt de tijd van het Jaar mee. In Juni kan men nu eenmaal geen bokkesprongen ver wachten. Zoo geleidelijk verdwijnt er in IJmulden iets. waarvoor natuurlijk ook wel eens wat nieuws in de plaats komt. De beugvisscherlj is ver dwenen. de kustbooten zijn bezig te verdwijnen en nu is weer de hake-visscherij in de Clyde ten doode opgeschreven. Zulks als gevolg van het feit. dat Frankrijk onze visch systematisch weigert 'en Frankrijk was de grootste afnemer) en dat de franc nog maar een stuiver waard is tegen in den goeden ouden tijd een halven gulden. Eenige jaren geleden betaalden de hakc-exporteurs nog 100—120 gld. voor een groote kist hake en nu brengt deze visch niet meer het vierde, hoogstens het derde d^el daar van op. Er kwamen deze week binnen 27 trawlers. 50 loggers en 2 Deensche kotters. Veel was het niet, maar het was genoeg. DE TREILVISSCHERIJ. (Van onzen VlsscherU-medewerker). De storm van Zondag heeft aan de visschery geen goed gedaan. De kustvlsschers hebben en kele dagen achtereen niet kunnen visschen. Dit kwam tot uitdrukking ln de aanvoeren en de prijzen voor de logger visch; tong en schol waren EEN KLACHT VAN DEN CENTRALEN BOND Bemanning voor de KW. 58 zou niet gemonsterd zijn. Naar wij vernemen ls er door den Centralen Bond te IJmulden een klacht Ingediend bij den hoofdinspecteur voor de scheepvaart wegens het feit, dat deze week de KW. 58 ter haringvis- scherU is uitgevaren met een niet-gemonsterde bemanning. Voorts zouden zich aan boord van dezen logger twee man bevinden, die niet in het bezit zijn van de verdachte keuring6papieren. Biljarten met wat goede vrinden. Wie zou dat niet gezellig vinden? En ben je soms niet erg op stoot. Doe maar alsóf en hou je groot Want zelfs voor ude verliezen gaat Blijft Roode Ster een toeverlaat! NIEMEIJER'S 6, 10, 1 3 et. per half ons. Z&ld/aam zacht en licht in de 2321 (Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER. Raads&genda. De Raad vergadert op Donderdag 9 Juni as. des nam. te 2 uur. ter behandeling van de volgende punten: Ingekomen stukken en mededeellngen; Benoeming onderwijzend personeel; In breng van oenlge perceelen grond ln het gemeentelijk grondbedrijf; Verhooging van de bijdrage ln onderhoud en bediening van de spoorbrug over de ringvaart bij Oude- Wetering; Wijziging van de ..Regeling" in zake de exploitatie van het provinciaal waterleidingbedrijf; Overeenkomst tot het aangaan van een fraude-verzekering; Uit gifte ln erfpacht van een perceel gemeen tegrond, behoorende tot het gemeentelijk sporttereln te Hoofddorp; Wijziging van de regeling ln zake het hebben van een wachtlokaal voor autobusreizigers op het Marktplein te Hoofddorp; Besluit als be doeld in art. 26, 4e lid der woningwet (voor bereiding van uitbreidingsplannen) voorde dorpen Abbenes, Nleuwvennep en Vijfhul zen: Onbewoonbaarverklaring van verschil lende woningen: Verbetering van het weg dek van enkele dorpswegen ln Zwanenburg en Hoofddorp; Verordening houdende ver bod tot het uitoefenen van winkel- en an dere bedrijven in niet daarvoor bestemde perceelen; Reglement betreffende het n dienst nemen van personeel op arbeidscon tract; Finandeele regelingen. De Oranjeveceeniging te Abbenes. In de door de Oranje-vereeniging V V V. te Abbenes gehouden jaarvergadering, werd bit de bestuursverkiezing in de plaats van willen den heer Chr. Speelman, benoemd de heer P. Kranenburg Dat de vereenlglng in bloei toeneemt, bleek wel hieruit dat het ledental, dat bij de oprichting verleden jaar 31 bedroeg, tot 140 is gestegen. BI) de voorlooplge besprekingen omtrent de samenstelling van het programma voor de a.s. feestelijkheden, werd door het bestuur medegedeeld, dat door de vereeni- ging een wisselbeker beschikbaar zal wot1- den gesteld, welke 3 jaar achter elkaar of vijf maal in het geheel moet worden ge wonnen bij den jaarlijkschen wielerwed strijd ..De ronde van Abbenes*. De heer A. Mourik uit Haarlem heeft bedankt als regisseur van de tooneelver- eeniging ..Gezellig Samenzijn" te Hoofd dorp. In zijn plaats werd benoemd de heer S C Bos aldaar. In verband met de door de Oranjever- eeniging „Badhoevedorp" te organiseeren auto-rit voor ouden van dagen, vernemen we, dat het plan bestaat een bezoek te brengen aan de omgeving van Alkmaar en daartoe vanuit Amsterdam een bootreis te maken. Daarna wordt de auto-rit voort gezet naar Schoorl, Bergen en Castricum. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. school No. 3 te Vijfhuizen ter voorziening Inde vacature ontstaan door het aan mej. Ruijs verleend eervol ontslag zijn geplaatst'. 1. mej. S. C. Haartsen. tijdelijk onderwij zeres aan genoemde schooi; 2. mej. J. Bal der, kweekelinge met akte aan school 7; 3. mej. A ,C. van Vuuren, kweekelinge met akte aan school 1. HILLEGOM. DIEFSTAL VAN LOOD. De dader op heeterdaad betrapt. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een 20-j. HUlegommer door Rijks- en ge- meentejpolitie aangehouden wegens diefstal van een partij lood, ongeveer 3 weken ge leden van een bouwterrein aan de v. d. Endelaan. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het lood was ln een sloot nabij het bouwterrein geworpen. Toen hij het 's nachts wilde weghalen heeft de politie hem op heeterdaad betrapt. Gevonden. Te bevragen aan het bureau van politie van 78 uur 's avonds: vulpotlood, num merplaat auto G 5152, dameshandschoen, blauw vulpotlood, mil. hoofddeksel. Comjté Regeeringsjubileum. Door den burgemeester is ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een Comité samenge steld, dat in alfabetische volgorde bestaat uit de heeren J. R. N. J. Bijl van Duijven- bode, D. van Egmond, C. Ph. Frederiks, D. Lodder, B. D. Rijnveld, G. Verbrugge, J. H. Versteege, W. 8, Warmenhoven en C. de Wreede. De burgemeestér heeft gemeend niet meer personen in dit Comité te moeten benoemen, en laat aan de gemeentenaren het verder Initiatief tot uitbreiding van het Comité over. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Llotart geb. Spanjer, 1ste Ame- rikadwarsstraat 11 J. de Horn geb. Mook, Loo6terweg III 36 8. C. 8eUsenei', Stations weg 16 J. Chr. van Tol, Parallelweg 167 E. C. C. van Dooren, geb. Van den Akker, Leld- schestraat 33. Vertrokken: A. H. Hoogkamer naar Ltsse, le Poellaan 6 C. van Veldhuizen naar Benne- broek, stichting „Vorfklenzang" P. M. Burger, naar Heemstede, Sumatrastraat 7 W. A. van Roode, naar Noordw(jkerhout. Schoolstr. 37. Burgerlijke Stand. Geboren: Henri Marie Joseph. Z. van J. J. A. Wlllemse en O. Mets Metha. D. van J. Felken en B. K. Brelmer Elisabeth Joslna, D. van M. P. Berbiers en J. Turk Petronella Anto- netta, D. van P. A. Bus en M. Heemskerk Ondertrouwd; W. G. Tromp en M. J. Weljers P. J. Wlllemse en A. M. Kool) J. Vonk en G. Phlllppo. Getrouwd: P. J. Hageman en M. C. Gahrman O. van Loon en M. Turk T. J. Krom en A. J. van de Reep G. J. Boot en P. M. Burger L. J. Roeien en W. A. van Roode J. G. H. Berbé en B. C. Lascarls. Door 13 vereenigingen zal medewer king verleend worden aan de collecte voor werk maakt sterk van jong Holland. Deze collecte wordt van 1318 Juni gehouden. De bevolking is in de maand Mei met 32 zielen vermeerderd. KATWIJK. Een nieuwe Stichting. Naar wij vernemen zal de te Voorburg gevestigde Ned. Herv. Stichting voor zenuw- en geesteaekten hier ter plaattate een krankzinnigen-gesticht gaan bouwen. Het gesticht zal verrijzen op het aan de gemeente toebehoorende terrein aan den Duinweg, dat thans is verhuurd aan de voetbalverenigingen „Quick Boys" en „Katwijk". Aan beide vereenigingen is de huur tegen 1 October a.s. opgezegd. In de eerstvolgende raadsvergadering die op 23 Juni a.s. zal worden gehou den, zullen B. en W. den raad voorstel len het terrein aan genoemde vereni ging te verkoopen. De Ned. Herv. Stichting voor Zenuw en Geestesziekten heeft reeds gestichten te Amersfoort en Assen, resp. genaamd „Zon en Schild" en „Licht en Kracht". De vereniging heeft ook met de ge meenten Wassenaar en Voorschoten over grondaankoop onderhandeld. De voetbalverenigingen „Quick Boys" en „Katwijk" zullen verhuizen naar den Cantineweg, waar zeer binnenkort met den aanleg der terreinen zal wor den begonnen. KATWIJK AAN ZEE. Door. D. N. K. in de Zuidstraat werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat zijn rijwiel, dat hij even onbe heerd voor een woning in het Oostpad had geplaatst, ontvreemd is. De Centrale Bond van Transpoitar- beiders onthaalde gistermiddag de bij het conflict betrokken visschers op een gratis voorstelling in de Nova-bioscoop. Als hoofdfilm werd vertoond „Op Hoop van Zegen". Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Mei 1938 ingelegd f. 28 435.61 en terugbetaald f. 14.826,33 Het laatste door het kantoor uitgegeven boekie draagt het nummer 6014 Per giro werd gestort f. 177.914.94 en uitbetaald f. 74.922.47. Tot bestuurslid van- de Chr Zang- vereen. .Excelsior" is benoemd de heer Jac Pronk Joh zn. in nlaats van den heer I A den Hollander, die wegens drukke bezig heden elders bedankt heeft. HEDEN. Evang. Gem.Samenkomst te 81/4 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm en 6H uur nam. Maandag. Evang. Gem.: Samenkomst te 10 uur voorm. Jeruël: Samenkomst te 6% uur nam. Wassenaar (Raaphorst): Zendingsfeest, 2 uur nam. Woensdag. Rapenburg 61: Jaarverg. Ver. Pro Juventute. 8 uur nam. Denderdag. Amlcltia: Ledenverg. Ned. Roode Kruis, afd Leiden, 4V4 uur nam. VrUdag. Warmond Hotel de Zon)Alg. Verg Groene Kruis. 8 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Van 28 Mei t/m. 12 Juni Tentoonstelling: „De Kunst om de Kunst". 10—12 en 2—5 uur. 's Zondags 25 uur. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.* 7 Oorvijgen. Woensdag- en Donderdagmiddag 2 uur, Zon dag en 2de Pinksterdag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 u, n.m. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Tusschen twee Oceanen". Zondag en 2de Pinksterdag van 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Broadway Melody 1938". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag en 2de Pinksterdag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Hou Je roer recht". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot U uur, Maandag 2, 4V& en 8 uur. Woensdag en Zater dagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Tarzans vlucht". Zondag en 2de Pinksterdag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „De ongeschreven wet"; 2de Pinksterdag en volgende dagen ..Kapitein Blood". 2de Pinkster dag ook om 2Vi uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vï11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. Vh uur 's middags precies. 's Vrijdags; Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 t.m. Zondag 5 Juni (le Pinksterdag) waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag» t.m. Vrijdag 10 Juni a.s. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502. G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wilhel- mlnapark 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, de Bruijne, Van Leeuwen. Nlemer en Starck. en van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren van Bockel, van Driesum, Lahr en Winkler. Tt Oegstgeest wordt deze dienst den Eersten Pinksterdag waargenomen door dr. Hugenholtz Tel. 390 en den Tweeden door dr. Varekamp, Tel. 1916. Een groep van 100 architecten ln Oklahoma heeft onlangs tot een for- sche advertentie-campagne ln dag bladen besloten. 2324 Hoewel men ook in Amerika reclame door architecten, doktoren en advo caten individueel als niet ethisch be schouwt, is men de overtuiging toe gedaan, dat tegen collectief adver- teeren geen bezwaar behoeft te be staan. Men gevoelt dat het noodig is het jrubllek van de diensten te ver tellen, die een erkend architect kan bieden. Wij kunnen in dit verband nog ver melden, dat de British Medical So ciety onlangs eveneens collectief ln dagbladen ls gaan adverteeren. Terecht zien vele categorieën, die eens afkeerig waren van reclame, ln, dat het publiek het beste kan worden voorgelicht door systematische en waardige advertentie-campagnes. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. J Mooyman en C. C. M. van der Helm N. M. van Leeuwen en O. u Vet C. J. Baak en A. C. Groeneweg -J- Stevens en J. M. Schneider Th. van n nlngen en J. C. Vincenten C. L. C. M. Mooy man en C. A. Geers. Ten bate van den Ned Herv. Jeugd dienst is gecollecteerd f 36 57. Gevonden: een r^Jwlelbelastln^^l•^®, Adres bureau van politie. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6