op moeder's- op zoon's- op IEDEF IS lip BUITENLAND 101 De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 4 Juni 1938 Otficieele Kennisgevingen NAAIMACHINES C. F. MEERPOEL's MEDEDEELING „ZOMERZO RG" THE SWINGING SISTERS STADGENOOT TE SASSENHEIM AANGEREDEN. Gistermorgen ls de Leidsche fabrikant J. C. S. Jr.. toen hij per rijwiel de Wasbee- kerlaan te Sassenheim wilde oversteken, aangereden door een uit 's-Gravenzande afkomstige vrachtauto. De heer S. werd verwond aan het hoofd en een been en is naar het plaatselijk Sint Bernardusgestlcht en vervolgens naar het Diaconessenhuis alhier overgebracht. Zijn toestand is redelijk wel. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: ..Onderzoekingen over Triatoma infestans als overbrenger van enkele pathogene organismen en over de complementbindingTeactle bij de ziekte van Chagasde heer Liem Soei Diong, geboren te Menado. Geslaagd voor het candidaats-examen Rechten: de heeren H. J. van Voorthuizen iWassenaar) en R. Froger (Laren); voor het doctoraal-examen Indisch recht: de heeren Soerlo Adiningrat Leideni en Th. A. J. Vosters, (Leiden) en voor het cand- examen Indisch Recht de heeren M. Zaayer (Lelden) en F. Hoogstrate (Den Haag). AFSLUITING HOUTMARKTBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 7 Juni a.s. tot nadere aan kondiging alle verkeer over de Houtmarkt, brug zal ziin gestremd, dat in het, voet gangersverkeer ter plaatse zal worden voorzien door een hulpbrugje en dat de doorvaar thoog te van de Houtmarktbrug gedurende bedoeld tijdvak zal zijn beperkt tot 2 meter. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester VAN STRYEN. Secretaris. 1982 Leiden, 4 Juni 1988. 2402 chief wl ■hp De heer A. P. J Stenteln alhier is ge slaagd voor het machinisten-examen voor- loopig diploma. De foto- en smalfllmstudio van den heer P. Slegtenhorst (firma M. Bongenaar) lijn met ingang van heden verplaatst var. Nieuwe Rijn 46 a b naar het aangrenzend pand no. 46 Doch al is deze verplaatsing ln letterlijken zin hemelsbreed nauwelijks van eenige beteekenis. in feite is het ver schil zéér groot De vrceger alhier onderge brachte electriciteitszaak van de firma van Begrkel is in het geheel verbouwde en ge moderniseerde winkelhuls ternauwernood te herkennen. Er is een royale voorpu» aangebracht en ook het interieur is gron dig gewijzigd. Via den ruimen winkel met aangrenzende afwerkkamer, komt men in de hall en arriveert gelijkvloers ln het op name-atelier, dat overeenkomstig zijn nieuwe bestemming volgens de meest mo derne vindingen op licht technisch gebied is gebouwd en ingericht De ingrijpende verbouwing werd uitge voerd door de aannemers van der Drift en Co. met medewerking van de heeren Jonge, nelen (schilderwerk Koelman (electrlcl- teit en smeedwerk), Doove (behanger) en van Cleef (stoffeering). Niet elke verandering is een verbete ring: deze is een groote! Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd mej. J. K. Kranen (Oegstgeest) en de heeren J. A. Mete en H. B. J. van Rijn (beiden al hier i en E. M. Cohen en H. Meijer (beiden te Rotterdam Het gemeentebestuur van Leiden heeft aan den heer Th. L. J. Zitman opgedragen het overkluizen van het Gangetje, het sloo- pen van de bestaande Kamemelksbrug en het maken van een nieuwe brug. met bij komende werken voor de som van f. 54000. Onze vroegere stadgenoot de heer W. H Hendriks, slaagde te Utrecht voor het tandarts-examen Gistermiddags is de politiebrandweer uitgerukt voor een brandalarm in het per ceel Waardgracht 139, bewoond door J. K. Het bleek, dat de vlam van een petroleum, lichtje onder een aquarium zich had me degedeeld aan het houtwerk van een ta feltje, waardoor een stroomatras en eenige gordijnen eveneens in brand geraakte. Een 12-jarig zoontje wist het vuur evtnwelmet eenige emmers water te dooven, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Op verzoek van den burgemeester van Zeist is alhier aangehouden J. van L., die ervan wordt verdacht aldaar een inbraak te hebben gepleegd. OPHALEN HUISVUILNIS. In verband met de Pinksterdagen zal het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Maandag worden be diend. nu plaats hebben op Woensdag d a.v. Bewoners van die perceelen wordt der halve verzocht. Dinsdag geen emmers aan de straat te doen plaatsen. DIR OEM REINIGING 2403 Het spreekuur van den directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst voor het aanvragen van versterkende middelen e.d.. zal. ln verband met de Pinksterdagen, worden gehouden op Dinsdag 7 Juni a.s. des n.m. van 23'/; uur. 2404 2320 (IngM. Med.) Gisterochtend vroeg is op de Nieuwe Parklaan te Den Haag bij de kruising van den Badhuisweg te Scheveningen een auto. afkomstig van hier. door het slippen op den natten weg tegen een boom gereden. De bestuurder, de 24-jarige student F. H. uil Leiden, kreeg verwondingen aan het hoofd. De naast hem zittende 23-jarige H. S.. eveneens alhier woonachtig, kreeg schaafwonden aan het hoofd. De G. G. D heeft beiden naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De mede in den auto gezeten mej. E. H„ alhier, kreeg geen let sel. De auto. welke vrijwel vernield werd, is door den kraanwagen der politie-brana- wcer overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Den Haag. DE ALGEMEENE TOESTAND. Italië en Frankrijk. Tegen lucht-bombardement van open steden. Gisteren heeft graaf Ciano weer een on derhoud gehad met lord Perth, den Brit- schen gezant te Rome. Officieus doet men het voorkomen alsof lord Perth, na eenige dagen van rust, doodeenvoudig het contact met het palels Chigl heeft hervat. Van andere zijde wordt evenwel verno men, dat het gesprek betrekking had op verschillende actueele onderwerpen, met name op de Spaansche kwestie. Lord Perth zou Ciaqo in kennis hebben gesteld van de voornemens der Engelsche regeering aan gaande een eventueele Britsche bemiddeling tusschen Franco en de regeering. Tevens meent men te weten, dat lord Perth ge ïnformeerd heeft naar den stand der on derhandelingen tusschen Frankrijk en Ita lië. Naar men weet, zijn deze besprekingen sinds drie weken opgeschort, aangezien de Italiaansche regeering besloten schijnt te zijn met Parijs geen definitieve overeen komst te sluiten, voordat de Spaansche kwestie geregeld is in een geest, welke over eenkomt met het gezichtspunt en de be langen van Italië: Ook de Italiaansche pers laat zich in dien zin uit. De „Avvenlre" schrijft, dat één misver stand, dat uit den weg geruimd moet wor den, gemakkelijk aan te wijzen valt: Frankrijk moet de Pyreneeëngrens sluiten. GIJ kunt de afwerking èn prijs voor een naai machine zelf beoordee- len en vergelijken WIJ staan U garant voor het beste mate riaal en een goede wer king gedurende vele jaren Dergelijke voordeelen biedt V alleen KWALITEITS Naaimachinehandel die bij VERSCHILLENDE fabrieken het beste kan aankoopen Levering uit voorraad van ADLER - LADA - PFAFF DURKOPP - HUSQVARNA. ALLÉÉN: Breestraat 171 - Tel. 2657 3400 (Ingex. Med.) geeft meer; vraagt minder! Het bombardeeren van open steden, zoo wel in Spanje als in China vindt steeds meer bestrijding. Zoo zeide ln het Engel sche Lagerhuis Butler over Spanje: Wij tneenen, dat deze blijkbaar moed willige bombardementen onmogelijk ge maakt moeten worden met de hulp van de openbare meening. Wij overwegen ons tot zekere mogendheden te wenden met het voorstel, een kleine onafhankelijke commissie in te stellen, die naar het too- neel van een luchtbombardement zou moe ten vertrekken op verzoek van de partij, die den aanval ondergaat, die verder de schade zou moeten schatten en zou moeten aangeven, wat de militaire objecten in de nabijheid waren. De commissie zou haar verslag onmiddellijk moeten publiceeren, coodat de openbare meening zou kunnen uitmaken, of er een motief, een recht vaardiging zou zijn voor het gebruik van deze barbaarsche strijdmethoden. Butler zeide, dat hij, hoewel hij over Spanje had gesproken, de internationale zijde van deze kwestie (hij doelde op China) niet uit het oog verloor. Ten aanzien van de kwestie der onvei ligheid ln Spaansche havens zeide Butler: „Wij onderzoeken de mogelijkheid van het aanwijzen van veilige zones in de havens. Het in den strijd zenden van Britsche oorlogsschepen tegen aanvallers zou gelijk staan met Britsche inmenging". En Welles, de Amerik. onderstaatssecre taris voor buitenlandsche zaken, heeft tegenover vertegenwoordigers der pers een verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat de regeering der Vereenigde Staten het meedoogenloos bombardeeren van vrouwen en andere non-comibattanten ln Spanje en China veroordeelt, en verder mededeelde, dat de bevolking der Vereenigde Staten een dergelijke wijze van oorlogvoeren bar- baarsch vindt. Na uitdrukking te hebben gegeven aan de nadrukkelijke afkeuring' der Amerikaansche regeering van het bom bardeeren van burgers in Spanje en China, bracht Welles in herinnering, dat de bom bardementen van de laatste dagen in beide landen den dood van verscheidene hon derden personen tengevolge hebben gehad en wees hij op het feit. dat bij verschil lende gelegenheden de Amerikaansche re geering haar afkeuring had te kennen ge geven. met name door verklaringen van minister Huil van 28 Sept. cn van 21 Maart. Welles, die zijn verklaring aflegde na een onderhoud met president Roosevelt, voegde daaraan nog toe, dat zij niet ter kennis zou worden gebracht van de regeering van Franco of van de Japansche regeering. De Berlijnsche ochtendbladen zijn hevig ontstemd over berichten, die de Fransche pers gepubliceerd heeft over verklaringen, die minister Bonnet in de Kamercommissie van buitenlandsche zaken zou hebben af gelegd over Duitsche troepenconcentraties, met het doel, onmiddellijk Tsjecho-Slowa- kije binnen te kunnen rukken. Deze berich ten worden door het Duitsche Nieuws bureau leugens genoemd. De bladen elsohen herroeping. Butler betoogde oa. aan de hand van het rapport-Van Zeeland, dat een zekere mate van politieke kalmte een onmisbare voorwaarde is voor de oplossing der econo mische vraagstukken en dat de naties, die een stelsel van autarkie toepassen, oo slechts hierdoor ertoe gebracht kunnen worden, de kunstmatige barrières op te ruimen. Aan deze dubbele taak werkt de Britsche regeering krachtig en zeker. Het rapport-Van Zeeland wordt nog steeds be studeerd. Hieromtrent zal een grondig debat worden gevoerd, zoodra het parle ment weder bijeengekomen is. Wij gebruiken, zoo zeide Butler nog, op het oogenblik aj onze ervaring op econo misch gebied en onze traditioneele diplo matieke wijsheid op politiek gebied; in de hoop een evenwicht te bewerkstelligen 'tusschen het politieke en het ceonomische, waardoor wij uit de huidige moeilijkheden zouden kunnen geraken. Het Huis is daarop uiteengegaan tot Dinsdag 14 Juni In Juli of Augustas zal Lansbury weer een reis maken in het kader van zijn ar beid voor den vrede. Hij zal dan Boedapest, Belgrado en Boekarest bezoeken. ENGELAND. Oeconomie en politiek. In het Lagerhuis heeft Lansbury ver klaard dat het eenige geneesmiddel voor den toestand bestaat In een oeconomische pacificatie in de geheele wereld. De vrede kan slechts bewaard blijven, indien de na ties willen samenwerken door de grond stoffen en de wereldmarkten te verdeelen. Lansbury zeide: „ik heb gesproken met de menschen op straat, met dictatoren en de mocraten, met staatslieden van alle soor ten. Ik ben teruggekomen met de overtui ging, dat er geen ander middel is om uit de impasse te komen". Onder-minister Butler antwoordde met te wijzen op het nauwe verband tusschen den oecenomlschen en polltleken samenhang der internationale gebeurtenissen. De re geering was steeds bedacht op het verbete ren der oeconomische betrekkingen, maar zij was overtuigd, dat hierin geen verbete ring over de geheele linie zou kunnen ko men zoolang de politieke atmosfeer niet eerst opgeklaard was en hieraan wijdde de regeering bijna dagelijks haar eerste aan dacht en grootste zorgen. ZUID-AMERIKA. Het geschil tusschen Ecuador en Peru. De bladen in Ecuador melden, dat na de schoten der Peruvlaansche kanonneer- booten, een patrouille van Ecuador, onder leiding van luitenant Lopez, is uitgerukt, om de oorzaak der schietpartij na te gaan. Deze patrouille is door de Peruanen met geweervuur ontvangen. Daarbij ls een sol daat der patrouille gedood en een serge ant ernstig gewond. Luitenant Lopez wordt vermist. Voorts wordt gemeld, dat het geheel nit militairen bestaande kabinet van Ecuador is afgetreden, omdat de ministers hun piaatsen in het leger willen innemen. Het zal door een burgerlijk kabinet vervangen worden. HEDEN Zaterdag MORGEN lsten Pinksterdag en MAANDAG, 2den Pinksterdag:, tijdens Middag- en Avond-Concert Orkest ROSEL STEINHAGEN zal als EXTRA ATTRACTIE optreden HET BEROEMDE TRIO THREE GIRLS AND A PIANO. Bekend van A. V. R. O. en K. R. 0. DE DLREGTIE. 2385 (IniM. Med.) Casino-Theater. Joe E. Brown is wel de bij uitstek geschikte komiek om ons een vroolijke Pinksteren te bezorgen. Zijn goedige grijns en ongelooflijk breede mond hebben hem al in diverse moeilijkheden ter zijde gestaan, doch het is steeds merk waardig, hoe opgewekt en optimistisch hij gevaarlijke situaties tot een goed einde weet te brengen. In „Hou je roer recht" ls hij een matroos met fantastische op scheppersneigingen, want zooals Handsome Callahan pochen en liegen kan, zoo kan het werkelijk geen tweede. Zijn voorraad leugens is onbeperkt en de variaties daar van vertoonen allerlei schakeeringen Als matroos te midden van zijn kornuiten op een oorlogsbodem is Joe overigens koste lijk op dreef en men omgaf zijn fantasti sche avonturen met de onmisbare mede werking van de Amerikaansche vloot. Van vorige gelegenheid weet men nog wel. dat Amerika graag zijn vloot en wat er mee samenhangt, aan de buitenwereld demon streert en daarom leidt dit genre films steeds tot een zoo onderhoudend kijkspel, Wat genoemde Handsome Callahan daar aan boord al niet meemaakt, laat zich met geen pen beschrijven: hij neemt deel aan een bokswedstrijd van de Jantjes en weet zoowaar als overwinnaar uit het strijd perk te treden; vervolgens spelen een paar kinderschoentjes een belangrijke rol in dit filmgebeuren, dat om zijn gezonden humor lachsalvo's van ongekende hevigheid ont ketent En zoo zouden we al zijn lotgeval len achter elkander kunnen opsommen, doch veel aangenamer is het de helden daden van Handsome Callahan, zijn pro motie en zijn verdere avonturen, als een verrassing voor den toeschouwer te bewa ren. Laat het voldoende zijn te vermelden, j dat Joe als vanouds op dreef is De tweede film is „Jockey-bloed", een renbaangeschiedenis met in de voornaam ste rol de sympathieke Frankie Darro, Trianon-Theater. De Amerikaansche producenten grijpen gaarne terug naar de geschiedenis en de ontwikkeling van het Amerikaansche volk. En het moet het na tionale hart wel bijzonder goed doen. wan neer de verschillende ontwikkelingsstadia nog eens zoo boeiend in beeld gebracht worden als Frank Lloyd's nieuwste schep ping ..Tusschen twee Oceanen" zulks doet Ir. de geschiedenis van de hoofdfiguur Ramsay Mc Kay beleven we eigenlijk de geschiedenis van de Vereenigde Staten, van 1840 af tot na den burgeroorlog. West waarts verplaatst zich de uitbreiding van het vervoerwezen, het geldbedrijf, de rush op het goud en in deze belangrijke epoque is ook het huwelijksleven van Ramsay met zijn lieve vrouw Justine op meester lijke wijze gevlochten. Het gelukkige hu welijk wordt door den burgeroorlog uit elkander gerukt en ln dezen moeilijken tijd weerspiegelt zich de opkomst van een hechte natie. Prachtig heeft Frank Lloyd dit stuk historie in beelden omgezet, zon der nochtans een dorre opsomming van jaartallen te geven. Vrijwel zonder ver- waarloozing van een enkel detail, draagt het aanvankelijk gelukkige huwelijk toch ook de zorgen van het bestaan in zich, zooals alle Amerikanen dit in dien tijd zoo gekend hebben En in de hereeniging tus schen de inmiddels bejaarde ouders open baart zich tevens den grondslag van een stevig gefundeerde natie. De regie van Frank Lloyd toont een buitengewone liefde voor dit tijdvak en de studie, die hij zich gemaakt heeft van costumeering en men taliteit van die pioniers dwingt voortdu rend bewondering af. Zijn massa-scènes zijn onovertroffen en zijn verteltrant ge tuigt van een juist aanvoelen van den publieken smaak. Joel Mc Crea en Fran ces Dee vormen het ideale menschenpaar. welks leven voortdurend parallel loopt met dat van eenige generaties terug in Ame rika. „De terugkeer van Sophie Lang" is een vlot gecomponeerd verhaal, op een beroem den diamant gebaseerd, en een aaneen schakeling van verrassende wendingen. Verschillende lieden loeren op dit kleinood Vooral een gentleman-oplichter is handig lr. zijn manipulaties, hoewel hij toch niet slim genoeg is, om uit de handen van de politie te blijven, dank zij het gecombi neerde optreden overigens van een vroe gere dievegge en een journalist, die beur telings het kleinood bij zich dragen. Sir Guy Standing speelt den gentleman-boef perfect, terwijl Gertrud Michael en Ray Milland een sympathiek stel zijn. Luxor-Theater. Lilian Harvey is weer te zamen met Willy Fritsch! Het uitstap je van de blonde Duitsche actrice naar de nieuwe wereld is. zooals men weet, geen succes geworden, doch zij, die verklaarden dat daarmede tevens een einde gekomen zou zijn aan de uitzonderlijke filmpresta- tles van Lilian, hebben zich toch wel vol komen vergist! Misschien ls deze Lilian niet meer geheel dezelfde van vroeger, misschien is er iets minder uitbundigheid, maar vol beteekenis blijft toch ook nu haar spel zoodra zij weer op bekend terrein gekomen is en ln den energieken Willy Fritsch de prikkelende aansporing vindt, welke haar ook vroeger tot zulke groote successen te voeren wist. Hier ln de film .Zeven oorvijgen" is zij, te zamen met Fritsch bijna voortdurend aan het woord en het is eigenlijk altijd interessant en amusant Willy Fritsch is de jonge Schot, Tenson Mac Phab, die zeven pond verloren heeft door beursspeculaties, van den be kenden Engelschen financier Terbanks. en per advertentie in een Londensch blad bekend maakt dat hij zich 'en daardoor tevens duizenden lotgenooten) wreken zal door den bankier gedurende een termijn van een week in het openbaar zeven oorvijgen toe te dienen.... Terbanks vat dat eerst op als een grap, maar als weldra heel Londen er op in gaat en overal weddenschappen afgeslo ten worden op het al dan niet voltrekken van het „vonnis", als bovendien de Schot onverstoorbaar doorgaat met het toedienen der oorvijgen en geen afweermaatregelen schijnen te baten, wordt het geheel tot een sensatie van den eersten rang, waar voor elke courant zich in hooge mate in teresseert. De bankier bedenkt telkens weer wat anders om de straf te ontloo- pen en ook zijn dochter komt in het ge weer om de voornemens van den actieven Schot te dwarsboomen. Dat zij daarbij al heel spoedig verliefd is op haar tegen- I stander schijnt ze nog niet direct te mer ken, doch Tenson, daarentegen, laat geen I gelegenheid voorbijgaan om het pittige meisje (Lilian Hervey) zijn bewondering te betuigen. Tenslotte komt het zelfs tot een huwelijk omdat de jongedame meent op die wijze de toediening van de laatste oorvijg te kunnen voorkomen (hetgeen be- teekenen zou dat de Schot had gefaald), maar Tenson is als altijd de anderen te slim af en terwijl hij met vreugde het meisje als vrouw accepteert, nadat zij zich zelf opgedrongen heeft, ziet hij tevens nog kans papa naar de huwelijksvoltrekking te lokken om te fungeeren als slachtoffer ln dit zevendaagsche „drama"! Gelijk gezegd: Lilian Harvey is in deze film weer prachtig op dreef en ook het spel van Willy Fritsch is voortreffelijk. Zoo werd „Zeven oorvijgen" een belang wekkende rolprent, die in velerlei opzicht te prijzen valt Flitsend en geestig zijn daarbij de dialogen, zoowel tusschen ae twee hoofdpersonen als tusschen andere medewerkers, die zich als het ware door den vaart van genoemd tweetal hebben laten meesleuren! Luxor's uitstekende Pinksterprogramma biedt als tweede hoofdnummer de film ..Een kus in het donker", een aardig spel van misverstand en verwarring, dat tot langdurige vroolijkheid aanleiding geeft. Rex-Theater. Tarzan-films oefenen een speciale aantrekkingskracht uit en dat is heel begrijpelijk, want ze komen in hun genre het volmaakte nabij. Eerstens is daar de athletische gestalte van den ex-wereldkampioen-zwemmer Johnny Welssmüller. die, ondanks alle concurren tie van mindere „goden", nog steeds on betwist aan de spits staat. Vervolgens is er de sfeer van het oerwoud, waardoor het mysterie van de Jungle nog levendiger wordt. En ten slotte is het immer boeiende verhaal van Tarzan cn het blanke meisje Jane een onmisbare factor tot het welsla gen varr deze Tarzan-serie. In „Tarzan's vlucht", het allerlaatste product van deze oerwoudmenschen, komen eenige familie leden van Jane haar terughalen, wijl haar aanwezigheid in de bewoonde wereld drin gend gewenscht wordt in verband met een erfeniskwestie. Een zekere captain Fry dient ln dezen speurtocht tot leidsman, die overigens niet zoo onschuldig is' als hij er uitziet, en zelfs probeert hij Tarzan in een kooi op te sluiten om hem naar een wereldtentoonstelling te brengen. Maar Tarzan ls niet zoo gemakkelijk te vangen er. vooral zijn olifanten vormen een niet te onderschatten strijdmacht, zoodat cap tain Fry bedrogen uitkomt met zijn snoode plannen. Immers hij verzinkt ln een on- dergrondsch meer,' waar kameleonachtige monsters voor de rest zorgen. En tusschen de bedrijven door geniet ge van een flinke dosis sensatie en aantrekkelijk spel. Er spelen drie beroemde acteurs ln de tweede film „De vlucht voor het huwe lijk". een voortreffelijk stuk amusement, behelzende de avonturen van een journa list en een millionnairsdochter; Joan Crawford, Clark Gable, Franchot. Tone heeten de artisten, wier kwaliteiten in deze cocktail van humor, fantasie en een korreltje sensatie op wel heel bijzondere wijze tot uiting komen. Er zit empo en kleur in deze genoeglijke rolprent. Lido-Theater. Na het gebruikelijke wereldnieuws, een alleraardigste gekleurde teekenfilm, een vooolijke Amerikaansche comedle. waarin de bekende Our Gang- kinderen de hoofdrollen vertolken en een klucht met Thelma Todd en Patsy Kelly, neemt de film Broadway Melody 1938 het grootste deel van onze aandacht in be slag. De titel geeft reeds duidelijk aan met welk soort film wij te doen hebben, een revue- en showfilm van groote allure en wij weten uit ervaring, dat men daarvan in Amerika bij uitstek de kunst verstaat. Een keur van Hollywood-sterren verleent aan deze rolprent haar medewerking. Daar is in de eerste plaats Robert Taylor met zijn lieftallige partner Eleanor Po well. welke laatste behalve eenige aardige liedjes een serie technisch volmaakte tap dansen ten beste geeft en voorts George Murphy, Binnie Bames, Buddy Ebsen, So phie Tucker, Charley Grapewin en vele anderen, die als in een grotesk variété programma beurtelings voor ons optreden. Daarnaast zijn nog tal van andere ge beurtenissen ingevlochten, zooals spannen de paardenrennen, een liefdesgeschiedenis en als waardig besluit een aantal beelden van een revue-première in Broadway, het centrale vermaaksoord van New-York, waar de beste artisten van de geheele we reld optreden voor het meest verwena- publiek En om ln dat milieu lauweren te oogsten, daarvoor moet men waarlijk iets goeds presteeren. Hetgeen aan het bovengenoemde keur corps in het bijzonder dan Eleanor Poweu en Robert Taylor overigens best is toevet* trouwd. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2