Een ontzaglijke bof Beo van Woudenbeis Gezellig, dat je meer nichtjes kent. Jij houdt wel een beetje van vacantie. hè! Bedankt voor je Engelsche groeten. Marietje van Vliet Ja, de foto van Prinses Beatrix is alleraardigst. Gelukkig, dat de moeder van ie vriendin weer beter is Welk zusje wil zoo graag een versje van mij hebben? Is het Boukje. die vroe ger ook raadselnichtje is geweest? Barend Koole Je behoeft ie niet te haas'en met het kiekje: ik begrijp best, dat het nog wel eenige weken zal duren. Nu kun je dan gezellig gaan correspon- deeren met je nieuwe vriendinnetje in het verre land. Johan van 't Zelfde Leuk, dat twee raadselnichtjes naast elkaar zitten op school. Je behoeft niet het geheele raad sel over te schrijven; alleen de oplossing is voldoende Waren de raadsels ook van Koos? Annie v. d. Vos Je stuurt een paar aardige raadsels in. dank je wel. Leuntje Koekebakker In de eerste plaats feliciteer ik jou heel hartelijk met je verjaardag: wat tref je het. op Twee den Pinksterdag. En in de tweede plaat3 feliciteer ik Henkie en je andeie broertje nog. al is het een beetje te laat. Maar daar kan ik niets aan doen! Heel prettige dag Maandag! Dirkje van Duin Op Hemelvaartsdag was het fiin strandweer. Prettig voor je zusje, dat je zoo met haar speelde op het strand. Kon het jonge vogeltje praten, dan zou het Moeder vast bedanken voor haar hulp! Huibertje van Duin Wat een gezellig heid. als Vader thuiskomt. De postzegels zal ik niet vergeten. Jij ook veel plezier op Tweeden Pinksterdag Corrie de Pree Hoewel je raadsel mooi op rijm is vind ik toch de eindoplos sing niet geschikt. Misschien kun je met dezelfde rijmpjes tot een ander eindwoord komen Jan Kenbeek Natuurlijk ben je harte lijk welkom. Schrijf ook sieeds je leeftijd er bi.i. Marietje Hoppenbrouwer Ja het is een mooi versje. Ik denk. dat je wel be grijpt, waarom ik ie ingezonden raadsel niet gebruiken kan. Trijntje v. Schaïk Als je 't zoo druk hebt. waardeer ik het des te meer, dat ie toch inzendt Het Prinsesje ziet er aller liefst uit op de laatste foto. Ali verschoor Natuurlijk vind ik het jammer als jullie ontv/eken. Ik begrijp echter wel. dat het niet altijd gaat Jij kunt wel eens namens jullie beiden schrij ven als Trijntje het erg druk heeft. Nelly Meinema - Allereerst feliciteer ik je nog met je verjaardag. Ja, hoor, uit de raadsels kun je geregeld wat leeren. Ik wensch jullie insgelijks prettige Pinkster dagen. Het moet Zaterdag al mooi weer zijn. hè! Ik houd ook van zoo'n lekker boottochtje. Trieneke van Manen Jij bent goed af! En nu maar veel oefenen. Je maakte een fijne wandeling Zondag. Jettie Heyloo Wat zullen jullie ge smuld hebben van je minlatuur-panne- koekjes. En dan eigen baksel! En nu pret tige Pinksterdagen. Anny Bekooy Jij hoopt dus op fiets weer! En lk hoop met je mee. Jij bent wel een beetje gesteld op Mijnheer op school! Gerrie Zandbergen Je „vijf-minuten- briefje" was toch nog welkom! En hoe vind je het versje? Lydia Botermans Je hebt een mooi rapport en met je Fransch is het best in orde Wat wordt je zusje al vlug groot! Je kunt dus al een beetje met haar spelen. Lientje Weeda We hopen allemaal het zelfde. Marie Weeda Laten we hopen, dat al ons wenschen helpt voor de Zondagen Nico Smit Gelukkig, dat Moeder op knapt Verdere beterschap met haar. Jannie Boom Ja, dat was een druk fout in de .Goede Opl." Mientje Boom moet er tusschenuit. Jij weet nog eens brie ven te schrijven! Ik zou zéker wel om een hoekje willen kijken, als jullie „de 12 maanden" opvoeren. Je beschrijft het ech ter zoo goed, dat ik het zóó al voor me zie. Van jouw verjaardag profiteer lk dan een beetje mee! Truusje van Weizen Dat ls een leuk oogenblik, als je de eerste bloempjes ont dekt in je eigen plantjes. Mientje van Egmond Ik hoop, dat het versje je nog eens een steun zal zijn bij een moeilijk werkje. Corrie Kraan Het wordt een lang, tij delijk afscheid. Prettige weken en tot na dien tijd. Rietje Brandt Ellie laat jullie allen lachen. Zij is een heerlijk zusje voor je! Bet lentefeest bracht dus blijdschap van begin tot eind. Wat ook de bedoeling is! Hier volgt een verrassing, je begrijpt wel, waarvoor: „Pluk rozen op aarde, en vergeet mij niet!" Je hoorde 't vaker, wat ik je hier bied. Ik voeg er nog bij: Wees geduldig en sterk, Ook bij tegenspoed of moeilijk werk. Truida Overduyn Bedankt voor je raadsel. Noem je dit klein? Wat genoot ik van je brief, en de blijdschap van weers kanten. Alida v. d. Holst Heerlijk, dat het feest door kon gaan op het land. En jullie heb ben allen je best gedaan! Het einde van alles was gezellig en „lekker". JIJ bent ook een getrouwe van me. aan wie ik graag een versje geef Mijn wensch is, op je levenspad: Ontvang veel vreugd, maar weinig smart. Geef and'ren 't beste van je zelf: Een vriendelijk woord, een liefdevol hart. Nel van der Bijl Jij kunt flink wande len. Na den aden keer voelde je je beentjes wel denk ik! Hannie de Wekker Dank voor je aar dig teekenlngetje. Je maakt je briefjes al tijd mooi. De pop krijgt mooie beentjes. Suusje de Wekker Ook al een mooie brief, leuk hoor! Je rapport ls in orde, tip. top! noemen we dat. Jij hebt nog al eens een feestje! Liesje van Driel Inderdaad leek het, of het verleden week 2 keer Zaterdag was. Fijn, dat je met Vader mocht fietsen. Ankie van Driel Nel schreef me reeds hetzelfde. Jullie weten, wat wandelen is. Bep Crama Nu ben lk benieuwd, dat begrijp je. Dirk en Jantje Crama Dirk, bedankt voor je raadsel en anekdoten. Ja, Jantje, zoo was het net genoeg. Marietje Laman Het konijntje kent jullie gauw. Het heeft een echte konijnen- naam. leuk. Willem en Paul Laman Wat een schrik. Willem. Is je voet weer genezen? En nóg een schrik, toen het konijnenhok omwoei. Ik kan nu met recht vragen: ls het weer op zijn uootjes terecht gekomen? Coby Wijnbeek Je achternichtje heeft een mooien naam. Nu werd het toch een gezellige middag al was het op een andere manier. Catrlen en Willem Kroesemeyer Jullie treffen het deze week. zooals je ziet. Jullie hebben dan drie prettige dagen achter elkaar. Feliciteer Moeder van mij. Suze Plantfeber Je hebt nu een „lek kere" afwisseling op school. Jij insgelijks prettige Pinksterdagen. Hennie Legeer Jullie weten aardige fietstochtjes uit te zoeken. Ja, dit is een lange brief, mij nooit tè lang, dat weet je. Schrijven jullie ook de namen onder de ge droogde bloemen? Met September ga je dan met frisschen moed aan den gang Fie Verboon Jullie zijn er weer fijn op uitgeweest met Hemelvaartsdag. Dat lijkt me een eigenaardig genoegen, met die mo torbootjes tegen elkaar Mien van Rooyen Gezellig, dat fiets tochtje van het Klaverblad van Drie. Ik begrijp, dat het ijs smaakte, na jullie duin- tocht. Kleine poesjes zijn leuk, hè. Welke kleur hebben zij? Truusje Sluymer Je kon je hart opha len in den tuin bij je Tante, lees ik. Nu hopen we. dat je niet weer ziek wordt. Jij hebt ook mooi zomerweer noodig. Corrie van Weizen Wij hopen hetzelf de. dat heb je al kunnen lezen, hè! Willy Schoonwater Neen, de raadsels waren niet moeilijk. Ik wensch jou ook, met je nichtje, heel prettige Pinksterda gen toe. Ietje Borgmeyer Je mag ook het versje van „Hartjesbloemen" van mij hebben. Wil je dat liever? Schrijf het me maar. Nu heb ik al weer mooi postpapier. Die Uk en Puk van Emmy zijn niet uit een verhaaltje, die heeft zij echt zelf. Zusjes de Vos Ik hoop voor jullie al len. en voor Moeder in ae eerste plaats, dat zij spoedig opknapt. Weer beterschap voor haar Heb je je beste beentje voorgezet op het verkeersexamen. Toos? Coba Verlind Je schreef wel. dat je verlangde, maar niet. waarnaar. Zeker naar je rapport? Je laat het me wel hooren, hè? Wat heb jij toch altijd mooi postpapier! Beppie Henzen Jij hebt genoten op Hemelvaartsdag! En het was heerlijk weer voor dat alles. Liesje Schild Dit raadsel hebben wij al eens gehad; lk denk, vóór dat jij mee deed. Ik besteedde mijn tijd met het vol. krabbelen van mijn manchetten. Een gezellige oom van me vertelde laatsl het volgende vermakelijke verhaal uit zijr Jeugd: In den tijd. toen de jongens nog geei losse, gemakkelijke blouses en korte zo merbroeken droegen, maar stijfgestever frontjes en manchetten bij hun donkei pak. hadden we de wel eenigseins begrij pelijke, maar toch natuurlijk zéér slecht! gewoonte, alles wat we niet konden ont- houden, op onze manchetten te „kalken" Eens op een dag zou er groote repetitli algemeene geschiedenis zijn en den avont tevoren besteedde ik, omdat er zoo vree- selijk veel jaartallen waren, mijn tijd. ii plaats van met leeren met het volkrab beien van mijn manchetten. De heelt Grieksche geschiedenis stond op de eene de Romeinsche op de andere manchet. Maarer gebeurde iets ontzettends1 Toen ik den volgenden morgen vlug dl manchetten van de werktafel wilde pak ken om ze aan te doen, waren ze verdwe nen en mijn moeder zei: „Maar jongen lief, je wou toch niet met die vieze man chetten naar school? Hier, doe vlug eei paar schoone aan. ,.W.waar zijn de oude?" „In de waschtobbe. Mina wascht van daag." Ik was verpletterd en had nog juist d< tegenwoordigheid van geest om niets tt zeggen. Ja nog sterker: ik zei zelfs „danl u wel" en deed de sneeuwwitte, schooni manchetten aan. Toen ik met een verslagen hart laat o| school kwam. merkte ik door de doodschi stilte in de klas al gauw, dat er iets gaan de was. En ja hoor: de geschiedenisleeraar be klom plechtig het podium, kuchte en zei „Ziezoo, nu zullen we het ons eens ech gemakkelijk maken We doen allemaa onze manchetten af en zetten ze hier of tafel". Hijzelf gaf het voorbeeld en met een bloedend hart moest de heele klas dit vol gen. Alle jongens kwamen op een rijtjl naar voren en leverden hun manchettet in: veertien paar waren dicht bekrabbeld alleen het vijftiende, het mijne, glansdt blinkend wit! De leeraar lachte stiekempjes, maar ze er verder niets over. Alleenmij wier] hij een blik van onverholen bewonderlni En ik kreeg de allergemakkelijkste beurt 333 voor Christus: slag bij Issus. Het i me nog altijd zóó goed bijgebleven, dat di zoowat het eenige jaartal ls, dat ik no weet! Drietal Optendrees Ik hoop, dat Carl nu weer geheel opgeknapt is. Hartelijk groeten voor jullie drietjes. Annie Klos Kindlief, daar ben ik toe niet boos om. Ik begrijp het heel goed, e vind het prettig, dat je me even op d hoogte brengt Op je verjaardag ben j goed bedacht. Jij ook prettige zomer, e dan tot weerziens in het najaar. Jo Drabbe Je geeft me een pracht) verslag van jullie dag in D. Het is weel „lest. best", met jouw brief. Jij hebt dat kranig gewerkt. Zoo iets is een kolfje nai jouw hand, hè! En dan weer een fiji Maandagavond: zoo is er telkens wat! E daarbij heb je nog al je raadsels goed! Ik ben weer klaar met mijn babbeltje Nu ls het jullie beurt weer. Maar voor i eindig, wensch ik jullie allen nog heel pre tige Pinksterdagen toe. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie raat sel tante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD,

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18