Goede oplossingen Mientje van Egmond Hier volgt een versje voor je albumblaadje: Wil Je werk niet vlotten, Geef den moed niet op. Maar probeer het nog een keer. Steeds maar weer! Bedenk altijd: ,.D' aanhouder wint". Doe hier naar. mijn kind! Abram Fakkel Wat aardig voor je, de Jonge vogels zoo van nabij mee te maken, Wli je je Grootmoeder Zaterdag ook van mij eelukwenschen met haar feestdag, in haar hoogen ouderdom? Grietje de Graaf Ik had al eenige keeren gedacht: waar blijft Grietje toch intens? Nu begrijp ik het. Het is daar een mooie en gezonde streek. En het heeft je dan ook goed gedaan, gelukkig. Ik wil gtlooven, dat het een fijne vacantie was. Annie Schneider Je Tante uit Ame rika over met twee nichtjesdat is ook zóo'n bijzondere gebeurtenis, daar moet heel wat voor wijken. Je vindt het zeker dol-gezellig. Ja. die twee Zaterdagen in Mei achter elkaar, waren wel uitersten, wat de temperatuur betreft. Janna Struik Dan alleen een harte lijk groetje. Truida Overduyn Ik zwijg natuurlijk over het geheim, dat je me toevertrouwt. Ik merk wel, dat jij Ellie ook een schatje vindt. Heb Je je boek ai uit? Alida van der Holst Ik hoop. dat al les goed is verloopen, wat het weer, en wat het spel zelf betreft. Jullie hebben het pijokruid op zijn mooist; het zal prachtig staan. En de theemuts is weer vlot uit je handen gekomen. Alida Stikkelorum Wat een groot stuk naai jij al zelf! Dat zal een voldoening voor je zijn. als je die jurk aantrekt. Koosje Stikkelorum Natuurlijk een antwoordje voor jou alleen, op dezen eer sten brief met inkt. En het is werkelijk keurig. Nel van Reenen Jullie gaan een ge wichtig bezoek afleggen met je drietjes. Ja we vallen van warm in koud met het weer. Nu mag het wel eens een poosje warm blijven. Je hebt Moeder aardige ca deautjes gegeven. Jan Bronsgeest Het is gezellig, dat je met iemand samen kunt oplossen. Alleen: om in te sturen en raadselneefje te wor den. is de ander wat te oud! Je bloemen staan er nu zeker mooi bij? Jaap Kruit Jullie hebben nu in huis veel ruimte gewonnen. Dit kon ik goed zien in je teekening. Ik denk, dat je thuis wel mee gestudeerd hebt op de platte- grond-teekeningen. Dirk, Bep en Jantje Crama Je raad sels en anekdoten zullen welkom zijn. Dirk. Leuk, dat je voor Jantje apart opschrijft. Bedank Neeltje voor haar groeten, Bep. Het viel tegen, dat het weer zoo koud werd. Ja. Jantje, van jou moet ik minstens drie oplossingen hebben. En hartelijk welkom. Rietje Brandt Truida was ook al vol over je zusje ISllie. Wat leuk, dat haar tandjes nu doorkomen. Ik had niet ge dacht. dat je het boek van Cobi niet mocht lezen Jo Drabbe Het is een „spring"-week voor Je geweest! Eerst van te voren sprin gen van blijdschap; en Donderdag in D. zul je ook wel menig sprongetje hebben moeten doen. Vertel je me, hoe het ge weest is? Ik begrijp wel. dat je nu al met Je verjaarswensch komt! Rietje Pielanen Neen, op naamlooze briefjes ben ik niet gesteld. Nu is het in orde en kan ik je raadsel een keer plaatsen. Mien Verstraaten Ik kan nu niet den heelen raadselvoorraad nazoeken voor je raadsel. Als het geschikt was, krijgt het zeker een beurt. Ans Nieuwenhuys Nu hoop ik dan over je verjaardag te hooren. Wat mooi postpapier stuur je mij. Hartelijke groeten, ook aan je ouders. Emmy Naber Het spreekt vanzelf dat je niet altijd wat weet te vertellen. Stel je voor. dat ik dat erg vond! En je had bovendien nog een goed nieuwtje over Uk en Puk. letje Borgmeyer Je verbruikt al je sprookjes voor mij. Vind je dat niet jam mer? Jazeker, „De kleine Lord" ken ik ook. Dat vinden alle kinderen, van vroeger en nu, mooi. Nu was het in orde met je oplossingen. Nel van der Bijl Natuurlijk kan dat eens voorkomen. Er is niet altijd nieuws. Leuntje Koekebakker Dit was weer een ouderwetsch lange brief, gezellig! Huibertje heeft zich verdienstelijk ge maakt bij de kolk. Schieten je sokjes al op? Ik geef de postzegels steeds al aan iemand voor hetzelfde doel. maar wil jullie ook wel eens wat sturen. Huibertje van Duin Lees hierboven. Ik zal jou ook eens wat sturen, en zal je postzegel daarvoor bestemmen. Maar ik beloof niet: deze week. Ik vind het flink van je. dat je er zoo je best voor doet. Wat een lief klein zusje heb jij toch. Groet Dirkje; en bedankt voor je anekdote. LIesje van Driel Nu kan je broertje muziek maken. Als het maar niet gaat. als in het versje van: „Ping, pang. pong". Ken je dit? Uit Tiental 1936, van Jacob Ha- mel's Kinderkoor Het weer lijkt op te knappen. Ankle van Driel Het Is te begrijpen, dat je broertje blij was Zaterdag. Heeft hij zijn sigaartje al op „gerookt?" Lueie en Beppie Paats De vijf solda ten (zie raadsel 2) werden moe van zoo'n langen brief. Geen wonder! Ik was dan toch wel dicht in de buurt met mijn oplos sing van jouw raadsel. Wat grappig, als Volendam dan zoo dicht bij je lijkt! Bep pie. het beste met je; twee weken zijn vlug om. Carla Optendrees Goede berichten, Carla. Prettige dagen bij je Oma, verdere beterschap, en groetjes voor jullie drietjes. Laurens van den Eyckhoff Bedankt voor je raadsel. Annie van Katwijk Nu, dat is heer lijk; op school is het leeren toch het pret tigst. Het is altijd een aardige wandeling langs de Vliet. Marietje Laman Nu hebben jullie je konijntje dus. Welke kleur heeft het? Heb je nog wat aan je bloemen gehad? Paulus Laman Ik denk. dat het ritje met den melkboer telkens jullie best be valt, Nu moet er goed voor het konijntje gezorgd worden; dat is jullie best toever trouwd. Doen jullie het om de beurt? Gerrie Zandbergen Dank voor je anek dote Hierbij voor jouw album ook een versje. Doe één ding tegelijk, Maar met al je macht. Wie te veel onderneemt, Die versnippert zijn kracht. Jannie Boom Zoo is het ook een nut tige brief! Bedankt voor je anekdoten. Mientje Lepelaar Neen, In Mei moes ten we geen guur weer hebben. We ver langen nu allen naar warmte. Het is nu bij zonder mooi buiten, ook in de Leidsche Hout, met al het jonge groen. Corrie van Weizen Nu hoop ik maar, dat jij je nieuwe badpak veel zult kunnen gebruiken, en wij dus allen mooi weer hebben. Koos Kromhout Nog hartelijk geluk- gewenscht voor Dinsdag. Verder prettige zomer, en dan hoop ik: tot weerziens! Riekje Leemans Wat prettig voor jul lie beiden, dat jullie nu zoo'n trouwe brief wisseling met elkaar houden. Ik ben ook blij met mooi en zacht weer. En ik moet bij jullie nog eens mijn licht opsteken over een brief van mij aan H. Aukje van der Walle Snoezig postpa- pier, en zoo netjes geschreven: in één woord: een keurig briefie. En dan steeds zonder foutjes! En aan ie rapport, zie ik ook nog eens. hoe goed jij je best doet. Zoo komen de briefjes dan toch klaar, al kan het niet op Zondag. Jannie van Biezen Het gaat nu om geduld, en nog eens geduld. Maar dat is vaek heel moeilijk. Het beste, met Moeder, en jullie allen. Llentje Weeda Ik hoop. dat je wensch vervuld is voor Donderdag, en ie veel plei- zier hebt gehad. Er zijn zooveel menschen, die juist dien dag naar mooi weer ver langen. Marie Weeda En natuurlijk hoop ik ook, dat het zee-uitstapje eens gauw door kan gaan. Annie van der Vos Het is ook heele- maal niet noodig, steeds zulk mooi postpa pier te zenden. Dat bewaar je dan voor extra-gelegenheden Beppie Bouter Bedankt voor je beide raadsels. Het eerste lijkt veel op een. dat er al eens in heeft gestaan. Barend Koole Natuurlijk zal ik heel blij zijn met een kiekje van Je; ik hoop ook, dat het goed zal lukken. Wat fijn, om van uit huis de scheepjes te zien zeilen op de plassen. Je woont daar heerlijk! Hendrika Hueting Niet al Je raadsels waren geschikt maar je krijgt nog een beurt. Afwachten maar. Ria Boogaard Ik heb weieens door het dorp W. gefietst, verder ken ik het niet. Het is er heerlijk buiten; ik begrijp, dat je er graag bent. Jettle Heyloo Ik bedoelde jouw oplossing „poppenwagen" op het 8e raadsel uit dat vorige nummer. Dat zou heerlijk zijn voor jullie in de zamervacantle; ik hoop, dat het ontvangen van: Corrie Kraan, Joop Schouten, Annie Schouten, Emma de Groot, Geertrui de Groot. Mientje van Egmond, Abram Fak kel, Jacques Vallentgoed, Grietje de Graaf Annie Schneider, Janna Struik Truida Overduyn. Alida van der Holst, Annie Key zer. Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet Lagas, Alida Stikeklorum. Koosje Stikkelorum, Nel van Reenen Janny van Groeningen, Jan Bronsgeest' Ida Maria de Graaf. Jaap Kruit, Bep Crama, Jantje Crama, Dirk Crama, Rietje Brandt-, Jo Drabbe, Henny van Vliet, Rie tje Pielanen, Mien Verstraaten, Ans Nieu wenhuys, Emmy Naber. Lucie Paats. Bep pie Paats, Carla Optendrees, Lydla Opten drees. Beppie Optendrees, Laurens van den Eyckhoff, Annie van Katwijk, Annie Schip per, Rika de Graaf, Marietje Laman. Wil lem Laman, Paulus Laman, Gerrie Zand bergen. Jannie Boom. Rietje Boom Mien tje Boom, Mientje Lepelaar, Corrie van Weizen, Greetje Brussee, Riekje Leemans, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet Bernard van Vliet, Aukje van der Walle, Jannie van Biezen, Llentje Weeda, Marie Weeda, Johan Spijker, Jan Spijker. Bep pie Bouter, Mientje de Water, Annie van der Vos, Barend Koole, Hendrika Hueting, Ria Boogaard, Jettie Heyloo, Jeanne de Geus, Truusje van Weizen, Cobie Wijn beek, Coba Verlind, Lydia Botermans, Han- nie de Wekker, Suusje de Wekker, Nico Smit, Rlete Scheer, Tootje Scheer. Anny Bekooy, Willy Schoonwater, Fie Verboon, Mien van Rooyen, Hennie Legeer, Suze Plantfeber, Jannie de Neef, Mientje de Neef, Nellie de Neef, Jetje de Neef, Ma rietje Hoppenbrouwer, Trieneke van Ma nen, Rietje Witte, letje Borgmeyer, Nel van der Bijl, Leuntje Koekebakker, Hui bertje van Duin, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Marietje Prenen, Elsje Boteren- brood, Ineke Boterenbrood, Jack de Geus, Suze de Geus, Toos de Vos, Rietje de Vos, Joke de Vos, Elly Hartman, Nita Hart man, Paul Hartman, Leny Hartwijk, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Cootje Har- tevelt, Jannie Hartevelt, Loesje Arnoldus, Beppie Henzen, Rie Smittenaar, Flora de Wit, Janny Nolles, Rietje de Nle, Soetje de Nie, Willy van Rijn. door gaat. En hebben jullie het Donderdag ook gezellig gehad met elkaar? Truusje van Weizen Ik vind het ook altijd het aardigst, als kinderen een ca deautje geven, door henzelf gemaakt. Het Is te begrijpen, dat je Tante er zeer mee verrast was. Cobie Wijnbeek Je rapport ziet er goed uit. Zijn het je lievelingsvakken, waar je de mooiste cijfers voor hebt? Zusjes de Vos Ja, als Moeder niet in de kamer Is, lijkt het, of de gezelligheid verdwenen is. Nu hadden jullie het druk. Vooral beterschap met Moeder. Marietje Prenen Ik ber. blij je weer aan te treffen. Succes met Je verkeers- examen. Doet de hond het poesje geen kwaad? Leny Hartwijk Dank voor je raadsels; het eerste moet wat veranderd worden, om dat het in de nieuwe spelling moet. Wat naai je vlug! Er komt veel uit ie handen. Viertal Hartevelt Prettig, dat Adri zich zoo thuis voelt oo de kleuterschool. Zij vond het zeker heel gewichtig, om lanes iullle huis te wandelen met haar klasje. Ik hoop. dat je je verkeersdiploma haalt, Jannie. Martha Rosin Zoo kan ik je raadsil gebruiken, maar het zal niet eens makke lijk te raden zijn. Ik ziet wel, dat je 3e op lossing van deze week gedeeltelijk fout was. Rie Smittenaar Het is leuk voor -e, dat je verschillende raadselnichtjes kent. En je werkt flink op school, merk ik. Pret tig, dat het krantje elke week weer komt. hè, en je steeds nieuwe verhaaltjes kunt lezen. Janny Nolles Wat heerlijk, dat je mee mag naar D Het is zeker een heerlijke dag geweest. Weet je, welk raadselnichtje er ook heen is geweest? Ken je haar? Rietje en Soetje de Nie Wie vertelt me daar van een fiets? Dat Is niet mis. Je zult wel heel, heel blij zijn! Nu heb ik jullie weer „gesproken", op onze manier! Nog eens herhaal ik: leest goed het begin der correspondentie. Alleen insturen naar Bureau. Leidsch Dagblad. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22