Feyenoord kampioen van Nederland LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 Mei 1938 Derde Blad No. 23977 |Het Nederlandsch elftal gewijzigd Ploegenschouw van „Die Leythe" 79ste Jaargang Heracles met 2-0 geslagen Drager en Dumortier in de voorhoede f P.S.V. verliest van D.W.S. f De onder overweldigende belangstel ling: te Almelo tusschen Heracles en Feyenoord gespeelde „big match" van de kampioenscompetitie er waren een kleine 20.000 toeschouwers is ge ëindigd in een nederlaag van de ooste lijke kampioenen, die aldus de compe titie besloten hebben zooals zij begon nen zijn: met een nederlaag tegen de Rotterdammers. Voor de vierde maal is Feyenoord hierdoor kampioen van Ne derland geworden. De eindstand van de competitie om het kampioenschap van Nederland luidt thans Feyenoord 8 6 2 0 207 14 Heracles 8 6 0 2 21—11 12 D. W. S. 7 1 3 3 5—8 5 Be Quick 7 2 14 1215 5 p. S. V. 8 0 2 6 8—25 2 Als men zegt, dat Feyenoord deze ont moeting verdiend gewonnen heeft, dan iluit dit nog niet in. dat het spel op bij lander hoog peil stond. Wel waren er veel fraaie momenten vooral aan de zijde van Feyenoord, maar ook aan den kant van Heracles, wier voorhoede telkens aanval len opbouwde, waaruit de technische ge- ichooldheid bleek. In het begin bewees Feyenoord dadelijk haar technisch kunnen. Het Almelosche doel werd telkens belaagd, doch diverse aanvallen werden door buitenspel onder broken. Aan weerszijden strandde trou- stns menige aanval op offside. Na een tarartier wogen de beide ploegen goed te len elkaar op. Vooral de Heraclesrechter- rleugel schiep schitterende kansen voor de roorhoede, maaT deze verknoeide ze vol- lomen. Het spel golfde eenigen tijd heen en weer, in snel tempo. Na circa een half rar kwam het eerste doelpunt voor Feyen- «rd, dat echter sterk aan buitenspel deed itaken. Volkerink bleef appelleerend staan o daarvan maakte Vrauwdeunt gebruik onhoudbaar in te schieten. 01. L In de tweede helft was Heracles meer den aanval en haar spel was ook beter, jrige staaltjes van samenspel werden beste gegeven, maar als men in het JïEnoord strafschopgebied belandde, werd te lang getreuzeld, waardoor zeer fraaie Jen verloren gingen. Feyenoord liet zich it van de wijs brengen en haar mid- Bnie stuwde geleidelijk weer ten aan- Het gevaar kwam dan ook voor het brjcles doel, waar tot tweemaal toe de bal werd ingeschoten. Dekkers weerde zich evenwel uitstekend. Het spelbeeld was nu meer verdeeld en het peil begon te zakken, en omdat men het snelle tempo niet kon volhouden en door de warmte, die afmattend werkte, He racles deed alle moeite om het spel te ver plaatsen en den gelijkmaker te scoren, weshalve de middenlinie mee ten aanval trok. Daardoor ontstonden wel gevaarlijke situaties voor het doel der tegenstanders, maar door hetzelfde foutieve spel der He- raclieden en het uitstekend ingrijpen der Rotterdamsche backs werd het gevaar be zworen. zonder dat van Male er zelfs aan te pas behoefde te komen. Het verre op dringen der middenlinie van Heracles kostte ten slotte nog een doelpunt. Fraai combineerend ging de Feyenoord aanval er van door en zag zijn moeite beloond door een goal, toen Vrauwdeunt een schit terend schot in den hoek loste, dat voor Dekkers onhoudbaar was. In de weinige resteerende minuten deed Heracles nog wanhopige pogingen om de eer te redden, zonder hierin evenwel te slagen. P.S.V. onderaan. Door een 21 overwinning- van D. W. S. op de Zuidelijke kampioenen is de strijd om de laatste plaats in de kam pioenscompetitie beslecht: P. S. V. staat definitief onderaan en heeft uit acht wedstrijden geen enkele maal een zege kunnen behalen. Intusschen mocht D.W.S. voor den eer sten keer het zoet der overwinning sma ken, een overwinning welke slechts op het kantje af is verkregen en zelfs wel geflat teerd kan worden genoemd, daar een ge lijk spel de verhouding beter had weerge geven. De Eindhovenaren hadden reeds binnen de minuut de leiding genomen, toen Maessen via de vuisten van Heekelaar te gen de lat schoot en de terugkomende bal door Drouen in doel werd geplaatst. Over het algemeen had P.S.V. het initiatief in handen, maar de verdediging van D.W8. was ook nu goed op dreef, zoodat verdere doelpunten uitbleven. Na de pauze was Melchers Sr. vervan gen door Van der Velde, hetgeen een klei ne verbetering mocht worden genoemd. De tweede helft zette in met een licht over wicht van P.S.V.maar mid voor Van Kaak wist van de kansen niet te profiteeren. D. W. S. bepaalde zich tot enkele uitval len, steeds geleid door Drager, die in Van der Velde een beteren steun had. Toen Drager keurig voorzette had Van Stokken den bal slechts voor het intrappen. 11. Er was toen een kwartier gespeeld. D. W. S.- pakte nu wat enthousiaster aan. maar geen moment kwam het vertoonde spel boven het middelmatige uit. Na een half uur kwam Bouman bij een doelworsteling tusschen de palen vandaan, de bal be landde bij Drager, die van de geboden kans dankbaar profiteerde en hoog in het ver laten doel plaatste. 21. LeidenGouda 4—3. De Van Spall-beker door Leiden gewonnen. Het Goudsche KNVB-elftal was gisteren voor de vijfde maal, zooals de voorzitter van den LVB de heer Steenhauer na afloop van den wedstrijd bij het uitreiken van den beker me moreerde, de gast van het Leidsche KNVB-elf tal voor het spelen van den wedstrijd om den van Spall-beker. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de strijd voor het met twee invallers, Piket van DVS en Siebert van LPC voor resp. van Leeuwen en Oosterom. uitkomend Leidsch elftal op een grooten nederlaag zou eindigen. De bezoekers speelden in de eerste helft een klasse beter. In alle opzichten, verband, plaatsen en doortastendheid waren zij Leiden verre de baas en vertoonden de Goudsche KNVB-vertegen- woordigers een spel waarmede de Leidsche ver dediging. gesteund door de halflinie, handen vol werk had. Dat die verdediging ten slotte dien druk niet kon volhouden, bleek spoedig toen dc Goudsche voorhoede na ongeveer een kwartier tweemaal achtereen den bal in het Leidsche doel deed belanden. 02. Hoewel Gouda het beste van het spel behield wist Leiden zich langzaam los te werken en enkele tegenaanvallen te onderne men. waarbij van der Heijden die er keurig doorheen was. werd gehaakt. Dè penalty daar voor aan Leiden toegewezen, werd echter door Piket tegen den paal geschoten en weggewerkt. Toch kwam direct daarop een Leidsch tegen- punt toen Gans den bal keurig doorgaf aan van der Heijden die onberispelijk inkopte, 12. Na^de rust ging het aanvankelijk gelijk op en reeds spoedig bracht de Goudsche middenvoor met een listig schot den stand op 13. Dat bleek het keerpunt in den wedstrijd. De bordjes wer den verhangen en Leiden nam den aanval over. Herhaaldelijk zaten de roodbroeken gevaarlijk voor het Goudsche doel. Van der Heijden bracht uit een voorzet van Vermond den stand op 2—3. Kort daarop was het weer van der Heijden die zich keurig tusschen de backs had opgesteld en een fraaien pass van Gans onhoudbaar voor den keeper inkogelde (33). Nog behield Leiden het overwicht doch moest nog eenmaal scoren om den beker in bezit te krijgen. De Leidsche ver dediging hield stand tegen den Goudschen aan val. De halflinie gaf de voorhoede volop werk en 10 minuten voor het einde joeg van der Hedijden onder luid gejuich van het publiek een keurig door Piket doorgespeelden bal voor de vierde maal in het Goudsche net <34). Met dezen stand kwam het einde en een ten slotte verdiende zege van het Leidsoh KNVB- elftal. Door den voorzitter van den LVB werd na afloop den van Spall-beker aan de winnende ploeg uitgereikt, waarbij spr. de mededeeling deed dat het volgend jaar naast den van Spall bekerwedstrijd vermoedelijk ook een jaarlijksche ontmoeting zal worden ingelast voor een verte genwoordigend elftal van den Leidschen en Goudschen Voetbalbond. QUICK BOYS SLAAT ENKES. Met vijf van de zes te behalen punten won Q. B. een voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld fraai voetbalbeeld. Vooral de wedstrijd Q. B. 2—Enkes 1 was van goed gehalte. De Voorburgers, die kampioen zijn van den Haag- schen Kantoor Voetbalbond, hebben een goede ploeg, die stellig in de eerste klasse een goed figuur zou slaan. De volle energie van Q. B. was vereischt. Een. gelijk spel zou misschien het einde zijn geweest, ware het niet. dat de keeper van Enkes dfi Jaatste 7 minuten enkele zwakke oogenblikken had. zoodat tenslotte nog met 64 gewonnen werd. De wedstrijd Q. B. 3—Enkes 2 was iets min der. Stellig hadden de Katwijkers hier vol doende gelegenheid gehad een overwinning te behalen. Een 3—1 voorsprong ging na de rust echter nog teloor. Aller belangstelling richtte zich nu op de adsp. Een gelijk spel was voldoende om het fraaie beeldje te winnen. De babies dachten er echter anders over. Ondanks de physieke minderheid wisten zij een 20 overwinning te behalen. De vele Vóorburgsche aanvallen vie len hoofdzakelijk ten prooi aan den prachtig spelenden v. Leeuwen. Voor den wedstrijd op 26 Juni. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag Juni a.s. in het kader van den Olympi- |ïnen dag in het Olympisch stadion te sterdam tegen Nederlandsch Indië zal leien, is door de keuzecommissie van den I" N. v. B. als volgt samengesteld: Doel: van Male (Feyenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Cal- óenhove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feyenoord), Ande- "essen (Ajax), v. Heel (Feyenoord). Voor: Drager (D.W.S.), van der Veen Heracles), Dumortier (D.O.S.), Smit lH*arle) en de Harder (V.U.C.) I k reserves zullen eerst later worden ^gewezen. |n dit Nederlandsch elftal zijn in de -Verhoede en in de middenlinie de oude lir kochten opgesteld doch de l'orhoede is, op Smit na, volkomen ver ruwd. De proefneming met Drager en Jtoortier is ongetwijfeld interessant, ter- l'5'men verder met spanning het optre- jjvan den vleugel Smitde Harder te- ^t mag zien. Van der Veen speelt 5 goed links als rechts, al komt hij dan Joen laatsten tijd in zijn club meer als ^nnen uit. L.R.C. I—U.V.S. II 2—2. iÜf1 0I1dernamen de U.V.S.-reserves een wanval- doch de L.R.C.-defensie heeft !*n naar vorm te pakken en zet haar voor- .aa" het. werk. Bij een dezer aanvallen l^'t* -doelman zwichten. L.R.C. zet snel door, doch de U.V.S.-verdedi- er raad mee. Bij een weifeling in achterhoede weet U.V.S. gelijk te ■►irku h Bouwman geeft zijn club met 1 vJ enc*en kopbal de leiding. |ii .rast hetzelfde spel. vlug en doortas- mi U.V.S. iets in de meerderheid. Bij ICï^tand weet U.V.S. gelijk te maker., I khcu stand niet meer veranderde. 1 °®8rechter v* d- Nat leidde goed. Goede vooruitzichten. „Die Leythe" komt dit jaar met een voor haar ongekend groot aantal ploegen uit. Voor een deel is dit te danken aan het feit. dat ploegen van verleden jaar dit seizoen opnieuw uit kunnen komen, doch ook wer den er nieuwe combinaties samengesteld. Reeds vroeg in het voorjaar werd er ijverig getraind en vrijwel alle ploegen zijn in een dusdanigen vorm. dat verwacht kan worden dat zij het oranje-zwart op de banen hoog zullen houden. Op de wedstrijden van de „Koninklijke", die morgen en Zondag a.s. op de Boschbaan te Amsterdam gehouden zullen worden, is inge schreven met de volgende ploegen: Dames. Stülroeien: jonge vier: (coach: C. de Lan gen): mej. B. de Blécourt <bg.>. mej. F. H. A. Eldering. mej. F. Servaas, mej. E. Lahr (sl.) en mej. B. Hartgers (st.) Op de boeg na is dit dezelfde ploeg, die op de wedstrijden van den „Westelijke Roeibond" ver leden jaar de overwinning wist te behalen. De boeg heeft zich met grooten ijver weten aan te passen. Zij moet echter oppassen voor „zagen" en voor een te lakschen wegzet. De twee moet niet te hard willen trekken, daar zij het lichaamswerk dan niet meer kan beheerschen en door het bankje trapt. De drie moet oppassen voor een te verre reach, waardoor zij met een krommen rug gaat catchen. De slag moet er niet te weinig aan willen doen en de haal achter goed afmaken. Alles bijeen een soepel en stevig roeiende ploeg, die het stijve van het orthodoxe stijlroeien ge heel mist. De balans is zeer goed. waterwerk en gelijkheid zijn heel behoorlijk. Deze ploeg zal zeker een goed figuur weten te slaan. Junior sciff stijlroeien: mej. P. Roos. ("coach: G. J Velds). Mej. Roos is verhinderd op deze wedstrijden te starten, doch zal de rest van het seizoen in dit nummer uitkomen. Zij roeit met een pittige, voor haar wel wat korte haal. Dc balans is zeer goed; zij heeft alleen de neiging bij de catch dc bladen wat „in te hakken'' en bij de finish wat uit te loopen. Wanneer zij dit weet te verbeteren, zien wij haar met het voLste vertrouwen starten. Heeren. De heeren vormen de volgende ploegen: Oude sciff: G. J. Velds. «Coach: C. Th. Fon tein). Onze nationale kampioen heeft sinds verleden jaar belangrijke vorderingen gemaakt. Zijn stijl heeft eenige verandering ondergaan, welke zijn snelheid zeker ten goede is gekomen. Dank zij een snelle, harde catch en een rustige finish is het hinderlijke dompen van de boot goeddeels verdwenen. Vooral bij een baantempo van 2728 slagen loopt de boot uitstekend door en bereikt Velds groote snelheid. Wanneer hij erin slaagt de rust ook bij hoogere tempi te be waren kan ook internationaal succes niet uit blijven. Helaas zal het hem ook dit jaar op de nationale wedstrijden wel weer aan voldoenden tegenstand ontbreken om de noodige routine op te doen. Overnaadsche sciff: J. B. Coster. (Coach: W. C. J. A. van de Wilde). Het roeien van dezen veelbelovenden sculler maakt op het eerste ge zicht een wat orthodoxen indruk. Met een ste vige rugirizet en goed beenenwerk. geholpen door zijn groote lengte produceert hij een gedegen, harde haal. Hij haalt bij de catch de armen wel wat snel bij terwijl het bankjeswerk bij hoog tempo wel wat onbeheerscht is, fouten die hij wel zal weten te verbeteren. In rustig baan tempo is hij zeer snel. zoodat hij. wanneer hij op den wedstrijd het hoofd koel zal weten te hou den. ongetwijfeld successen zal behalen. Overnaadsche vier (coach C. Th. Fontein): P. Eelkema <bg.). P. Bakker. A. Rutgers, B. Schoonheyt (sl.), J. Feynders (st.). Op den boeg na bestaat deze ploeg uit zeer jonge roeiers. Gebrek aan beheersching is dan ook hun voornaamste fout. Vooral bij hoogere tempi laat het bankjeswerk te wenschen over terwijl aan safe waterwerk aandacht dient te worden geschonken. Toch beschikt deze ploeg over een felle haal, die bij een baantempo van 30 slagen het roer over de boegkolk brengt, en bereikt zij een zeer bevredigende snelheid. Wanneer de slagroeier zijn fanatisme binnen de perken weet te houden en zijn neiging van groote snoeken aan het water te ontfutselen weet te bedwingen, kunnen we de verrichtingen van deze ploeg met vertrouwen tegemoet zien. Jonge vier (coach W. C. J. A. van de Wilde): L. Bijl (b.). J. Knol. J. A. van Nieuwenhuyzen. J. van Dam (sl.). H. Zwarensteyn (st.). Dit is geheel de zelfde ploeg die verleden jaar „ongeslagen tweede" achter Aegir werd. welke Aegir-ploeg dit jaar óók in deze klasse ver schijnt en reeds op de Varsity wist te winnen, zoodat spannende races verwacht kunnen wor den. Zeer soepel en met felle haal gaat deze ploeg over de baan. Bij baantempo loopt de ploeg hard door en de starts „zitten" goed. De boeg is een soepele roeier, die alleen zijn rug nog wat steviger in moet zetten. De twee roeit zeer productief, soms nog wat ruw. De drie kan zich. dank zij zijn groote kracht veroor loven er zeer gemakkelijk bij te zitten, terwijl zijn kolk er zijn mag. De slag is een fel aan voerder. Bii de finish doen zijn schouders wat meer mee dan fraai is. hoewel hij zijn haal goed afgeeft. Bij elkaar een ploeg die er als „jonge vier" zijn mag en die een geducht tegenstander zal blijken te zijn! Jonge twee «coach: C. Th. Fontein): B. Fol- mer (bg.), C. de Langen (sl.), C. Noordenbos (st.). Deze zeer zware roeiers beginnen zich steeds beter aan te passen. Bij de boeg begint de sterke rugopzwaai met het daarmee gr paard gaande diepen, plaats te maken voor een op de becnen uitgeroeide haal met goed waterwerk. De slag moet zich hoeden voor een te verre reach. De gelijkheid is perfect, de boot hakt niet en loopt bij een baantempo van 28 29 goed uit do kolk. Deze combinatie bereikt vaak groote snelheid. Hun prestaties worden dan ook met groote belangstelling tegemoet gezien. Foto Jonker. De ..acht" van „De Vliet" zooaLs deze Zondag a.s. op de ..Koninklijke" uitkomt. De ploeg bestaat uit de dames E. F. de Breuk (boeg). J. G. A. de Vreede, W. M. van Wermeskerken. J. M. F. van Aalst. M J. Minderhoud. A. van Westrienen. E. S. Jonker. W. de Boer (slag), J. M. Galestin stuiurvrouw) Engelsche zege te Parijs. Het. Engelsche elftal, dat op Hemelvaartsdag zijn derden wedstrijd tijdens de tournee op het vasteland speelde, is er voor 70.000 toeschouwers te Parijs in geslaagd met 4—2 van Frankrijk te winnen, na een ontmoeting, welke het aan kijken alleszins waard was. Het Engelsche elftal had. In vergelijking met de ploegen, welke tegen Duitschland en Zwitserland hadden gespeeld, enkele omzettingen ondergaan. Zoo speelde Matthews met Broome op den rechtervleugel, Drake, de Arsenalmidvoor, nam dezelfde plaats in het nationale team in. linksbuiten stond Bastin en Goulden linksbinnen. De middelinie bestond uit van rechts naar links Willingham, Young en Cullis. Engeland had reeds twee minuten na het be gin succes, toen Broome keurig inschoot. Direct daarna maakte dezelfde speler opnieuw een doelpunt, doch arbiter Baert keurde dit af we gens buitenspel. Met Engeland steeds iets ster ker ontstond een interessante strijd. Een kwar tier voor de rust scoorde Jordan, de Fransche spil, den gelijkmaker. Nog was het enthousiasme over dit doelpunt niet verstomd of Drake pro fiteerde van een fout van Di Lorto en hergaf zijn land de leiding. Een schot van verren afstand van Nicolas trof doel, doch Goulden antwoordde met een derde Engelsche goal, dank zij een blunder van Dit Lorto. die bij een aanval te vroeg uit zijn doel kwam. In de tweede helft wisten Cazenave en Bourbotte aanvankelijk verdere doelpunten te voorkomen. Uit een vrijen trap had Drake vier minuten voor het einde opnieuw succes. De beste spelers in het Fransche elftal waren Cazenave en Bour botte, die zeer tactisch spel lieten zien. A.R.C. I—ALPHEN I 0—0. Op het A.R.C.-terrein werd de eerste wed strijd gespeeld in de serie van twee tusschen de beide eerste elftallen van A.R.C. en Alphen. Begunstigd door goed voetbalweer werd deze wedstrijd door een behoorlijk aantal toeschou wers bijgewoond. De aanwezigen hebben in tusschen niet bepaald een fraaien wedstrijd te zien gekregen al waren er af en toe wel mo menten waarin van goed spel to genieten viel. Onder leiding van scheidsrechter Hillebrand stellen beide elftallen zich op en reeds direct na den aftrap gaat de Rood-zwarte voorhoeae er van door. De aanvallen stranden echter meestal op de goede stevige Alphen-defensie. Ook aan de andere zijde stranden de meeste Alphenaanvallen op de verdediging der thuis club. Het blijkt al spoedig, dat de bal tamelijk springt en daardoor den spelers nog al eens moeilijkheden oplevert. Het blijft overigens tot de rust een gelijk opgaande strijd, waarin de verdedigingen aan beide zijde te sterk blijken voor de aanvallers. Direct na de rust is het Alphen. dat ten aan val trekt en weten dan geruimen tijd een klein overwicht uit te oefenen, zonder dat dit even wel zoo overtuigend is, dat hier nu bepaald kansen uit geboren worden. Integendeel de uit vallen der thuisclub geven veel eerder kans tot scoren, en had de rechtsbuiten van A.R.C. over een goed schot beschikt zeker zou keeper Britsemmer het dan wellicht moeilijker gekre gen hebben. Thans miste Laars een tweetal goede scoringskansen, doch ook aan de andere zijde ontglipte het A.R.C.-doel ter nauwernood aan doorboring. Langzamerhand verstreek de tijd en alhoewel Alphen er alles op zette alsnog een overwinning te behalen wisten Weijers c.3. stand te houden al moest v. Heusden in doel nog wel een enkele maal in actie komen, wat hem evenwel goed af ging. Het einde kwam tenslotte met een 00 gelijk spel. Als vóórwedstrijd werd gespeeld de ontmoe ting tusschen de beide adspiranten elftallen. Hierbij werd dadelijk duidelijk dat de groote en steviger AH.C.-jeugd wel zou zegevieren, zoo wist deze spoedig de leiding te nemen en deze zelfs tot de rust reeds te brengen op 70. Een elk verwonderde het eigenlijk, dat in de tweede helft niet gescoord werd. alhoewel zicu wel enkele kansen voordeden. Het einde kwam aldus met een 70 overwinning voor de thuis club. De wedstrijd werd goed geleid door Hogenes. „ZUIDERKWARTIER". De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden luiden als volgt: Zuiderkwartier IIITona III 44 Zuiderkwartier IITona n 43 Zuiderkwartier ITona Comb71 Door een misverstand ging de wedstrijd Zui derkwartier I—Katwijk I om den Zaterdagmid dagbeker niet door. Deze wedstrijd wordt nu morgenmiddag om 4 uur gespeeld op het ter rein van Zuiderkwartier. ALPHIA-HILLINEN WEDSTRIJDEN. Bij fraai weer zijn deze wedstrijden bijzonder sportief ver loopen. Er werd in alle ontmoetin gen flink aangepakt en de verstandhouding in het veld was uitstekend te noemen. Om 12 uur speelden Alphia III—Hillinen III en op het bij terrein bekamptten de juniores elkaar. Na een kwartier nam Hillinen de leiding door haar mid-voor. Alphia gooide er daarna een schepje op en kwam flink op zetten doch door goed werk van den Hillinen-doelman bleef succes uit. Hillinen vergrootte haar voor sprong tot 20. waarna de rust intrad. Na de rust was Alphia wel voortdurend in den aanval, doch wist het niet tot doelpunten te brengen, zoodat het einde kwam met 20 voor Hillinen. De Alphia-juniores wisten zich een 20 voorsprong te verschaffen, doch Hillinen kon door hard werken dezen achterstand in een 32 voorsprong omzetten. 10 minuten voor het einde wist Alphia echter gelijk te maken, zoodat met 33 het einde kwam. Om halfdrie stelden Alphia I en Hillinen I zich op. Scheidsrechter was de heer Cassier die dezen wedstrijd goed heeft geleid. Direct na den aftrap ontwikkelt Alphia een frisch spelletje waartegen Hillinen het wat kalm opneemt. Na ongeveer 10 minuten doel punt de linksbuiten van Alphia. waarna de zelfde sj^ler even later den stand op 20 brengt, Hillinen pakt beter aan maar de half linie van de thuisclub zit er goed op en ver plaatst het spel naar de overzijde. De midvoor der gasten weet dan een voorzet keurig in te koppen, waardoor de stand op 21 wordt ge bracht. Het is Alphia dat weer goed combi neerend op het Hillinen afgaat en als de scheidsrechter rust blaast heeft de thuisclub den stand op 51 gebracht. Na de pauze doet Alphia het wat kalmer aan waardoor Hillinen in den aanval komt. Het is de midhalf die den stand op 52 brengt. Hillinen's achterhoede is nu beter op dreef dan voor de rust zoodat Al phia geen kans meer ziet het net te vinden. Ook Hillinen heeft haar kruit verschoten en alS de scheidsrechter het einde aankondigt heeft Alphia verdiend gewonnen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. Zondag a.s. speelt D.S.O. III om 12 uur een wedstrijd tegen D.D.V.K. III en om 2 uur speelt D.S.O. I tegen D.D.VJC. I op het terrein achter .De Jonge Prins". WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Bosk. Boys I won van Arboricultura I met 4—2. Over het spel van beide elftallen valt niet veel goeds te zeggen. De rust ging in met een gelij ken stand 1—1. Na de thee nam „Arboricultura" de leiding. 21, doch toen waren het de Boys. die door hun beter aanpakken, den achterstand inhaalden en een 42 overwinning boekten. QUICK BOYS I—V.V.IJ 4—5 De Katwijkers kunnen op een uitstekend ge slaagden voetbaldag terugzien. Waren de wed strijden tegen de S.V. Enkes «kampioen H.K.V.B.) reeds ten volle het aanzien waard, de hoofdwedstrijd tegen de kampioenen van den Haarl. Voetbalbond deed hiervoor niet on der! De IJmuidenaren, die dit jaar een uit stekend elftal hebben, startten in een geweldig tempo. Snel en zonder eenigen bedenktijd werd de bal steeds doorgespeeld en al heel spoedig hadden zij dan ook de leiding genomen. Lang- zaam-aan begon Q. B. wat op toeren te komen. Flink doorzetten van Pluimgraaf bezorgde den gelijkmaker. Op fraaie wijze hernam V.VJJ. de leiding. De uitstekende rechtervleugel, dier. wel wat veel vrij werd gelaten, dribbelde weer eens langs de Katwijkers en onhoudbaar knalde de rechtsbinnen den bal in het doel (12). Vrij spoedig na de rust wist Q. B. weer gelijk te maken. De onvermoeid doorwerkende IJmui denaren stoorden zich hieraan weinig. Hoog bleef het tempo. Het werd zelfs 24. Even dreigde een débacle. Rol dacht er anders over. Een enorm schot en het was 34 en vrij spoe dig hierop was het zelfs weer gelijk door een ietwat gelukkig doelpunt van v. Rijn. Wederom wist V.V.IJ. de leiding te nemen na een snellen aanval en toen toonden de Katwijkers. dat ook zij weten vol te houden. Prachtig steunde nu de halflinie gebrs. Barnhoorn en v. Rijn. Een ware stormloop begon. Tot tweemaal toe daverde een schot van de bovenlat terug. Fluymgraaf miste een prachtige kans. doch de stand bleef onveranderd. Q. B. had stellig een gelijk spel verdiend. Voor den aanvang werd V.V.IJ. toegesproken door den voorzitter, den heer P. M. v. d. Berg en onder aanbieding van een mand bloemen werd hulde gebracht voor het kampioenschap. Er was vrij veel belangstelling. Scheidsrech ter J. C. v. d. Berg leidde op kalme en zekere wijze. SPORTMAN VETERANEN—ROUWKOOP VETERANEN. Hedenavond om 7 uur komen de Rouwkoop Veteranen op bezoek bij de Sportman Veteranen. Deze wedstrijd is de eerste van een serie vete ranen-wedstrijden, welke Sportman organiseert. DAGELIJKSCH BESTUUR VAN NJS.C. GESCHORST. Naar wij vernemen aldus de Tel. is het rïageUtfksch bestuur van de Nijmeegsche eerste klasse voetbalvereeniging N.E.C. door den K.N.V.B. op advies van de strafcommissie en na prae-advies van de commissie voor het amateurisme geschorst tot 1 Augustus 194u. Deze schorsing is geschied op grond van het. afgeven van kwitanties tot dekking van fictieve posten, alsmede wegens overtreding van de amateursbepalingen. L.R.C.A.S.C. N.RJVÏ.G.H.B. De jaarlijksche wedstrijd om den „Zilveren Molen" tusschen NJR.M. I en G.H.B. I (Am sterdam) wordt morgen te 4 uur gespeeld op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel. Voor den Zaterdagmiddagbeker speelt A.S.C. morgenavond om 6 uur te Lisse tegen LE.C. A.S.C. komt als volgt uit (v. r. n. 1.): Doel: Frevser; achter: Secrève en Kok; mid den: Bronsgeest. Boezeman en v. Nierop; voor: v. Duuren, Mooten, v. Duin. de la Bije en Abel man. WEDSTRIJDEN VAN C.G.W. Woensdagavond speelde CG.W. I tegen P.V.C. I (Parmentier). Rust 0I. Eindstand 1—1. C.G.W. n speelde tegen P.V.C. n en won met 9—3.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9