KATWIJK AAN ZEE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 25 Mei 1938 Uit de Omstreken PRETTIG KOOPEN „DE WEG TERUG" Opening van het St. Beatrixpaviljoen der St. Bavostichting te Noordwijkerhout AGENDA AALSMEER. Gouden echtvereeniging. As. Vrijdag 27 Mei hoopt het echtpaar W BuskermolenM. BuskermolenSpring in 't Veld. wonende aan den Kudelstaart- scheweg 217 alhier het feit te herdenken, dat hun huwelijk op dien datum vóór 50 jaar kerkelijk werd ingezegend, nadat zij op 24 Mei door nu wijlen burgemeester j Heijdanes in den echt verbonden waren. In al die jaren heeft het echtpaar te Ku- delstaart gewoond en gewerkt. Van de 13 uit hun huwelijk gesproten kinderen zijn nog 9. allen gehuwd, in leven. De heer Bus kermolen telt 77, zijn vrouw 72 jaren en 'beiden genieten een goede gezondheid. Het echtpaar Is in de buurttschap Kudelstaart zeer geacht en gedienstige handen zorgden, dat er een mooie eerepoort voor de woning der oudjes prijkt, die. het ligt voor de hand, talrijke felicitaties in deze dagen in ont vangst hebben te nemen. A.s. Zondag zal het feest zijn: dan hoopt het echtpaar, temidden der talrijke familie, zijn gouden echtverbintenis in intiemen kring te herdenken. 1782 De P.K. Combinatie maakt bekend, dat Dinsdag 7 Juni de eerste twee booten zullen varen. WOENSDAG 25 MEI kunnen de volgeplakte kaarten ingeleverd worden des middags 3 uur in „CASA CARA" - Er worden voor deze reis slechts 500 kaarten beschikbaar gesteld. DE P. K. COMBINATIE. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG ONGELUK NABIJ BADHOEVEDORF. 5-jarig jongetje tegen een auto gebotst en gedood. Gistermiddag omstreeks 3 uur heeft in Haarlemmermeer op den Sloterweg nabij Badhoevedorp een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan het 5-j. zoontje van den daar wonenden arbeider J. v d. K. het leven heeft gekost. Het jongetje speelde daar met andere kinderen en wilde zich bij het naderen van den personenauto van den heer E.. electricien te Hoofddorp, naar den anderen kant van den weg begeven. Op het oogenblik dat een zijner kameraad jes hem daartoe vermoedelijk nog een duwtje gaf. botste hij met zooveel kracht tegen de passeerende auto op. dat hij ach terover sloeg, een zware hersenschudding bekwam en kort daarop overleed. De ontboden dokters N. en B. uit Hoofd dorp. arriveerden spoedig, doch konden geen hulp meer verleenen en slechts den dood constateeren. De politie stelde om trent het gebeurde een onderzoek in, waaruit bleek dat den autobestuurder geen schuld treft. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.3 Biarritz. Laagste barometerstand 749.9 Skudesnaes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Westelijke rich tingen. Meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering in tempera tuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuidwesten op den Oceaan nam in beteekenis af. De depressie over Scandinavië breidde zich nog verder uit en werd dieper. Het centrum lag hedenmorgen over de Zuidwestpunt van Noorwegen. Voornamelijk als gevolg van het af nemen van den luchtdruk in het Zuidwesten, zijn de luchtdrukverschijnselen iets afgenomen waardoor ook de windkrachten in West-Europa in het algemeen afgenomen zijn. Op de Britsche eilanden en op het vasteland van West-Europa waait het zwak tot matig uit Westelijke richtingen. De bewolking is zwaar, met regen op Ierland, in Zuid-Engeland en in Oost-Duitschland. De temperatuur is in dit geheele gebied onder normaal. In Oost-Zweden, Lapland. Finland en de Randstaten is de wind nog Zuidoost, met vrij hooge temperaturen. Ernstige botsing. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer J. B.. op de duo waarvan een dame, mej. C. E. zat beiden wonende te Am sterdam wilde in Haarlemmermeer op den iioek van den Hoofdweg én den Spaarnwouderweg een auto passeeren. doch kwam daarbij vermoedelijk door ver keerd uitwijken ruimte te kort, met het gevolg dat de motor met de auto in botsing kwam en met de berijders tegen den grond sloeg. Beiden konden niet meer overeind komen en werden op advies van den ontboden geneesheer per auto naar een ziekenhuis te Amsterdam gebracht, waar bij den heer B. o.m. een beenfrac tuur en bij mej. E. hersenschudding ge constateerd werd. Aanrijding. Gistermiddag reed de heer G. met zijn bestelauto de Marktlaan te Hoofddorp uit naar den Kruisweg, waar hij meende voor een met groote vaart naderende auto voorrang te hebben en te kunnen door rijden. Het achterste gedeelte van zijn auto kreeg echter van het passeerend motorrij tuig een zoodanigen slag. dat zijn wagen onderstboven sloeg, deerlijk gehavend werd en naar een garage moest worden ge sleept. Hij kwam er gelukkig zelf heelhuids af. De auto, die de aanrijding veroorzaak te, was met groote snelheid doorgereden en vermoedelijk uit Hoorn afkomstig. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst der Oranjevereenlging. Gisteravond vergaderde het bestuur der Oranjevereeniging voor een uitvoerige be spreking der plannen bij de feestviering ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin en Haar 40-jarig Regeeringsjubi- leum. Zooals bekend. Is het ook de bedoeling, dat dan tevens een etalage-wedstrijd zal worden georganiseerd. De belangstelling hiervoor is al van dien aard, dat met zeker heid gezegd kan worden, dat deze doorgang zal hebben. Ruim 30 personen gaven zich reeds op voor deelneming. Besloten werd, dat het kinderfeest zal gehouden worden op den namiddag van 31 Augustus. Denzelfden middag zal ook de opening der winkelweek plaats hebben. Wegens tijdsgebrek kan de opening niet officieel plaats hebben. Des avonds van denzelfden dag zullen de be haalde prijzen van den etalage-wedstrijd worden uitgereikt. Des avonds zal er ook een muzikale rondgang door de gemeente zijn en een instrumentaal concert in de muziektent, met de traditioneele ronde dansen. Op 1 September hebben de volksfeesten plaats, waarvan het programma nog niet officieel is vastgesteld. Ten gevolge van onvoorzichtigheid geraakte het 7-j. zoontje van Jac. J. te Valkenburg in den Molentuinweg alhier onder het wiel van den paardenwagen van den landbouwer B. Zijn voet werd zoodanig gekneusd, dat hij naar dr. H ver voerd moest worden, die hem verbond, waarna hij per auto naar zijn ouderlijk huis kon worden gebracht. Hij moet voor- loopig rust houden. CENTRAAL THEATER. LANGSTRAAT 32 WASSENAAR. Woensdag 25 en Donderdag 26 Mei, 8.15 u. de onvergetelijke prachtfilm van ERICH MARIA REMARQUE. Het waar dig vervolg op „Van het Westelijk front geen nieuws". - Toegang boven 18 jaar. 1684 Op de druk bezochte tentoonstelling wa ren allen vol bewondering voor al het fraaie, dat hier te zien was: mantels, man telpakken, japonnen, regenkleeding. fijne handwerken, broderie, enz. Een bruids- loilet trok wel in het bijzonder de aan dacht. De firma Peek en Cloppenburg had een aardig strandpanorama opgesteld met eenige mannequins in badtoilet De vurige wensch van het bestuur .dezer school is, dat weldra de dag moge aanbreken, dat de 70 meisjes, die de dagnaaischool bezoeken, in een betere behuizing, nog des te beter dit nuttige onderwijs kunnen ontvangen. Aanbesteding. Door den architect D. Verloop alhier is aanbesteed het verbouwen van een woon huis aan de straat van Freek van Roon voor den heer Korndörffer. De uitslag was als volgt: N. J van Duyvenbode f.5420; A. de Best f.5646; G. Haasnoot f.5700; Gebrs. Verloop f.5893; A. Haasnoot f.6025. Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. De minderjarige T. G., die de ouder lijke woning had verlaten is door de po litie te IJmuiden opgespoord en naar hier overgebracht, waar hij aan zijn ouders is teruggegeven. P°or den heer K. op den Zeeweg al hier is bij de politie geklaagd over de jeugd, die in den tuin voor zijn woning komt en daar vogelnestjes uithaalt. NOORDWIJK AAN ZEE. De bekende zaak in fijne handwerken en heerenmode aan de Haarlemmerstraat in Leiden van de fa. A. N. Turksma heeft thans ook in onze badplaats een filiaal ge opend aan den Oude Zeeweg 14 Gistermiddag is deze zaak geopend, waarbij de winkel een feestelijk aanzien bood. Vele prachtige bloemstukken werden bezorgd, vele telegrammen gaven blijk van medeleven. De étalage is zeer smaakvol en een kijkje waard De buitengewone sorteering wol zal ook hier spoedig bekend zijn. Den ondernemers wenschen wij veel succes! WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W., 11 gr. C., zwaar bewolkt. Londen: W., 11 gr. C.. nu en dan regen. Berlijn: W.. 10 gr. C.. regen. Nice; N.N.W.. 15 gr. C.. zwaar bewolkt LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. '48 gr. P.). 12 uur 's midd.: 11 gr. C. '52 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 0 uur 0.2 min. Voor Vrijdag. Voorm. te 1 uur 33 min.; nam. te 13 u. 52 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Maandags 12 uur: 15 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.31 n.m. tot 4.21 v.m. Donderdag: 9.33 n.m. tot 4.20 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 25 Mei: op 2 uur 31; onder 16 uur 0.2. 26 Mei op: 2 uur 55; onder 17 uur 19. KATWIJK AAN ZEE. De opening van hét Badseizoen. Vele tenten en kiosken staan op het strand al klaar om op Hemelvaartsdag, openingsdag van het badseizoen, de strand- bezoekers te ontvangen. Aan andere tenten wordt nog de laatste hand gelegd om ook bijtijds gereed te zijn. Gehoopt wordt, dat het weer zal mee werken voor een druk bezoek aan het strand Een melkoorlog. Er heerscht hier thans een melkoorlog, waardoor het publiek de melk verkrijgt a 5 cent de liter. Het conflict bestaat tus- schen het bestuur der Katwij'ksche .veehou ders en zelfventende boeren eenerzijds en het bestuur van den „Katwijksche Melk handel" anderzijds. Eerstgenoemd bestuur heeft in een circulaire de reden uiteengezet, waarom het genoodzaakt was de melk voor zulk een lagen prijs aan te bieden. Leden van het bestuur van den Katwijkschen Melkhandel, n.l. de heeren Korndörffer, Boogaarts, L Paridon en J. v. d. Meij achten zich door wat in deze circulaire staat, zoo danig in hun eer aangetast, dat zij tegen eerstgenoemd bestuur door middel van een advocaat een rechtsvervolging hebben in gesteld. Fraaie tentoonstelling der Chr. Katw. Naaischool. In Hotel du Rhin had de opening van deze tentoonstelling plaats. De presidente mej A N. de Voogd heette allen hartelijk welkom in het bijzonder mevr. Woldringh v. d Hoop. Spr. vestigde de aandacht op deze nuttige school! waar de meisjes onder de bekwame leiding van de direotrice mej. II. Z. de Weerd kunnen worden opgeleid voor naaisters en coupeuses. Zij hoopte, dat onder God's leiding de school tot groo. ten bloei mag komen. Na gebed, verklaar de zij de tentoonstelling voor geopend en noodigde allen uit het fraaie werk der leerlingen te bezichtigen. OEGSTGEEST. De onthulling der grafsteen van wijlen den heer J. C. Wirtz. Ter aanvulling van het verslag van de onthulling grafsteen J. C. Wirtz, vermel den wij nog het volgende Nadat gistermiddag de steen op het graf van den heer J. C. Wirtz was onthuld en aan de familie overgedragen, waarbij door mevr. de wed. Westerbrink-Wirtz een enkel dankwoord werd gesproken, verzamelden de aanwezigen zich in de zaal van het Groene Kerkje, waar nog verschillende sprekers het woord voerden. Allereerst sprak dr. C. Bouma uit Den Haag, voor zitter van het Geref. Schoolverband, die er op wees, dat het heerlijk is, terwijl het le ven aan dit kerkhof voorbij trekt, een oogenblik te mogen staan bij het graf van dtt kind van God. Wirtz heeft niet tever geefs geleefd. Hij was een machtige werker in onzen kring, die met blijdschap arbeidde voor het Koninkrijk van Jezus Christus. We mogen ook niet zeggen, dat Wirtz ge leefd hééft. Hij leeft, want God is niet een „God der dooden", maar der „levenden". Christus' Koninkrijk komt zeker. De heer A. de Jong Ezn voorzitter van de Ver. van Chr. Onderwijzers(essen) in Nederland en de Overzeesche Gewesten, zeide, dat het vooral deze Vereeniging is geweest, waaraan de heer Wirtz zijn liefde had verpand. Hij was voorzitter in drie der belangrijkste perioden voor het onderwijs, n.l. van 18931898, van 19011910 en van 1914—1920. De heer G. Meima. directeur van de Chr. Kweekschool te Groningen, sprak namens deze school en namens de Groningsche Prov. Ver. van Chr. Onderwijzers. De heer F. Huizinga van Bedum ver tolkte de gevoelens van het bestuur der Chr. school aldaar, waarvan de heer Wirtz langen tijd hoofd was. De heer B. Laarman, secr. van het be stuur van het Groninger Schoolmuseum, zette de groote verdiensten van den ont slapene voor dit museum uiteen, terwijl tenslotte nog de heer de Koning, oud- kweekeling van den heer Wirtz te Goes en de heer Wiegan, oud-bestuurslid van de Ver. van Chr. Onderwijzers aan hun veel jarige vriendschap voor den overledene uiting gaven. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD Welkom Gemeentesecretaris - Wijziging bouwverordening - Verzoek P. Vlag Steunverleenfng aan kleine tuinders Gunning schilderwerk - Ontslag mevr. A. BeckerVan Muyen De voorzitter verwelkomde den secreta ris, den heer A. P Schram de Jong en sprak den wensch uit, dat zijn afwezigheid hem goed zal hebben gedaan. De notulen werden onder dankzegging aan den w.n. secretaris voor de samen stelling en den secretaris voor het voor lezen onveranderd vastgesteld. Wenschelijk is gebleken in het ambte narenreglement enkele wijzigingen aan te brengen, die goedgekeurd werden. Met het oog op de, in de bebouwde kom gelegen wegen, werd in de bouwverorde ning een wijziging gebracht in art. 22, le lid, onder g, waarin het verboden is anders tp bouwen dan aan wegen of weggedeel ten, die in het uitbreidingsplan als bouw- straten zijn aangegeven. Deze bepaling zal niet van toepassing zijn op toestaande, niet in eenig plan van uitbreiding dezer gemeente voorkomende wegen of wegge deelten. welke tot dusverre feitelijk als bouwstraten werden beschouwd. Voor tuberculeuse geesteszieken. Hedenmiddag te half drie heeft de minister van Binncnlandsche Zaken, de heer H. van Boeijen, onder groote belangstelling het zoo juist voltooide paviljoen „St. Beatrix" voor tubercu lose geesteszieken der St. Bavo-stich- ting te Noordwijkerhout geopend. De minister wees er op, dat de opening van een nieuw paviljoen, waarin lijders aan zenuw- en geesteszieken worden ver pleegd, op zich zelf geen feit is, waarbij de regeering zich als regel officieel doet vertegenwoordigen. Helaas moet dit ge beuren in ons land te vaak plaats vinden. Maar zulks neemt niet weg, dat er wel behoefte is. nu en dan een gelegenheid aan te grijpen, niet alleen om van den belangrijken arbeid, die op het gebied van de verpleging van onze lijders aan zenuw en geesteszieken plaats vindt, ter plaatse kennis te nemen, maar ook nu en dan in het openbaar in herinnering te brengen, dat dit werk belangstelling verdient, aan spraak kan maken op groote waardeering, en dat er stille bewondering moet zijn voor de opofferende liefde, kenmerk van zooveler arbeid op dit terrein. Aan de St. Bavostichting. die in 1914 in gebruik werd genomen, wordt thans een 9e paviljoen, dat een geheel bijzonder ka rakter zal dragen en dat een mijlpaal zal vormen in de geschiedenis der krankzinni genverzorging in Nederland, toegevoegd. Na in het kort de aanleiding tot den bouw van het nieuwe paviljoen te hebben gememoreerd, bracht de minister dank voor den moeilijken arbeid, dien de con gregatie ten bate van onze zenuw- en geesteszieken en andere mlsdeelden in een lange reeks van jaren heeft verricht. Dank ook voor de zelfopoffering, die lederen dag opnieuw voor dit werk noo- nig is. Dank voor de wijze, waarop zij met de inspectie van het staatstoezicht heeft wil len samenwerken. Voor haar lijders staat thans het pavil joen „St. Beatrix" open. staat thans „de gezegende" gereed om hen te ontvangen. De naamgeving voor dit nieuwe pa viljoen, waarin lijders, niet alleen aan zenuw, en geesteszieken, maar tevens aan tuberculose, verpleegd zullen wor den, zegt mij, aldus spr., dat de con- gretatie verstaat, dat deze lijdenden dubbele zorg vragen, haar dienende liefde zullen behoeven, maar dat ook de arbeid der." vereeniging voor hen, wil zij slagen, een dubbele zegen noo- dig heeft. Met den wensch, dat Gods zegen op dien arbeid moge rusten, met de bede, dat God zijn zegen en genade door den gekruisten Christus rijkelijk aan de patiënten zal schenken, verklaarde de minister het paviljoen St. Beatrix geopend. Tenslotte deelde de minister mede, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd, den heer Kerstens te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau, met welke benoeming de minister de congregatie, maar dr. Kerstens in de eerste plaats, zeer har telijk gelukwenschte. In verband met het 40-j. regeerlngsju- bileum van H. M. de Koningin In Sep tember a.s. stellen B en W voor beschik baar te stellen f. 0.25 per leerling en be nevens f. 0.01 per inwoner. Van de feestelijkheden ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix ls door betrachte zuinigheid f0.15 per leer ling overgehouden, zoodat hierdoor 1.0.40 per leerling beschikbaar zal zijn. Aldus goedgevonden. In de vorige raadszitting werd het ver zoek van den heer P. Vlag, voor vergun ning voor het aanleggen van een dwars straat aan den Veurscheweg verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Thans heeft de P. Vlag het verzoek tot den raad gericht om deze straat op het uitbreidingsplan te brengen, waarna later een nieuwe aanvraag zal volgen voor den aanleg van de Dwarsstraat. B. en W. stel len voor, daar het adres geen nieuwe ar gumenten of onbekende omstandigheden brengt, voor kennisgeving aan te nemen De heer J. Braggaar kan zich hiermede vereenigen en wil zijn stem motiveeren. Het ls geen usance om in een volgende zitting met een verzoek terug te komen, wanneer het in een vorige verworpen is. Bij de behandeling van het uitbreidings plan kan deze vraag nog wel besproken worden. Aldus goedgevonden. Bij de behandeling van het arbeidsover^ eenkomstenbesjuit, werden uitvoerige be sprekingen gevoerd over diverse onderdee- len, waarna het arbeidsovereenkomstenbe- sluit werd vastgesteld. Van de N.V. „De Twee" te 's-Graven- hage wordt grond overgenomen voor trot toir. De kosten van overdracht komen, in afwijking met anders, voor rekening van de gemeente, daar bij den aanleg van de straten nagelaten ls dezen grond over te dragen. B. en W. worden gemachtigd, wanneer de plaatselijke commissie B. en W. van de noodzakelijkheid van het geven van toe slag op de netto steunuitkeering van on der groep B. of C. vallende tuinders, heeft overtuigd, een dergelijk verzoek aan den minister van sociale zaken te richten. Met intrekking van het besluit van 23 Maart j.1. wordt besloten de gemeentegel den door bemiddeling van de N.V. Incasso- bank bij Lloyd's assuradeuren voor het tijdvak 9 Juli 1938—1 Mei 1943 te verzeke ren tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of anderen tot een bedrag van f40.000, Een wijziging van de orde- en veiiig- heidsverordening werd goedgevonden Bij het punt ..onderhoud gemeentewo- ningen", deelt de voorzitter mede, ter HEDEN. Pieterskerk: Bach-Kantaten. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Pluitconre« Wolfgang Kander. 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara)Spr. de heer Schoonderbeek van Ede, 7Vi uur nam. Donderdag. Evang. Gem.: Samenkomst te 10 uur voorm Jeruël: Samenkomst te 10 uur voorm. Oud-Poelgeest: Zendlngsfeest te 2 uur nam VrUdag. Gerecht 10: Vragenavond „Bellamy" «i/j uur nam. Hoogl. Kerkgracht 28: Jaarverg. Ned. Biibel genootschap. 1114 uur voorm. Jeruël: Spr. ds. J. A. Monsma, 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. J. H. Koster van Montfoort, 8 uur nam. Den Haag: Korte Voorhout 12a. Alg Verc Onderlinge Levensverzekerings Ml 'r-Gravrn- hage, n.m. 2 uur. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Het groene licht". Woensdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Hemel, vaartsdag en Zondag van 2—7 uur doorl. voor- stelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur' Duikboot „Dl". Hemelvaartsdag en Zondag van 2-7 uur door- loopende voorstelling. Lldo-Theater. öteenstraat 39: 8.15 uur nam.* „Een stad op stelten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur He- melvaartsdag en Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater Hooge woerd 49: 8 uur nam .Verloren in de wildernis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Hemelvaartsdag 2—4% en 8 uur en Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater. Haarlstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Bruiloft in Waiklki" Hemelvaartsdag en Zondag doorl. voortel ling 27 en 8 uur nam. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): Hemel vaartsdag „Prins en bedelknaap". 2, 4 en 8 uur namiddag. Wassenaar (Centraal-theater)Woensdag-en Donderdagnam. 8>/« uur „De weg terug". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13; Medisch Opvoedkundig Bureau. 91/*11 uur voorm'. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22) Inenting tegen diphterie. 3«/j uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu?*. 4-5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 21 Mei tm. Woensdag 25 Mei waargenomen door de apotheken: D. J. v. Drlesum, Mare 110. tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerling Onneslaan 26, tel. 3553. Donderdag 26 Mei, Hemelvaartsdag, tm Vrijdag 27 Mei neemt waar apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wilhel- minapark 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Woensdagavond 8 uur tot Vrijdag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren P. van Es. Kortmann, Van der Meer. Stoffers 1 en Teeuwen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 390 voorkoming van eventueel misverstand, dat in het voorstel behoorde te staan „to taal" in plaats van „in massa". Alleen W. H. J. Ju heeft in massa ingeschreven. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. en het advies van den opzichter van den dienst van openbare werken wordt het schilderwerk gegund aan den laagsten in schrijver W. H. J. Ju. Daar de verbreeding van den Leidsche- weg gaarne zoo spoedig mogelijk ter hand wordt genomen, wordt op advies van mr. F. J. J. Trapman te Leiden, aan prof. dr. De Josselin de Jong bij exploit een bod beteekend, betreffende het te onteigenen perceelsgedeelte. De onderhandelingen met mevr. de wed. C. LaunspachSpitholt, te 's-Gravenhage, hebben niet tot het gewenschte resultaat geleid. Thans wordt voorgesteld het raadsbesluit van 20 April 1938 in te trek ken en te besluiten tot bestrating van de Duivenvoordestraat en de Hendrikstraat en B. en W. een crediet te verleenen ten bedrage van f.3700. De heer J. Braggaar spreekt er zijn te leurstelling over uit dat de verfraaiing van de Wijngaardenlaan door deze eige naresse is tegengewerkt. Het voorstel van B. en W. wordt goedgevonden. Aan de Voorschotensche Geitenfokveree- niging wordt over haar boekjaar 1937/3» een subsidie van f. 20 verleend. Aan mevr. A. BeckerVan Muyen worat met ingang van 1 Juli a-s., op haar ver zoek, eervol ontslag verleend als gemeen te-verloskundige. on B. en W. hopen binnenkort met een voorstel te komen, ter voorziening in deze vacature. Na rondvraag volgde sluiting. VOORHOUT. De oudste Ünwoner overleden. Gistermiddag half vier ls te zijnen huW aan de Engelschelaan alhier, voorzien de H. Sacr. der Stervenden, de oudsten woner onzer gemeente, de heer H. v. i»" 1 overleden, Wijlen de heer Van Dam heelt den 8 zegenden ouderdom mogen bereike:n 96 jaar en 11 maanden. 13 Juni as. n v te hij zijn 97sten verjaardag te vierei De in deze gemeente lenveiling ten bate van de R -K be Matthias, heeft de somma opgebraent f. 1352.90. Een mooi succes, WARMOND. De Ooievaars zijii er! Bij velen zal reeds vastgestaan dat de ooievaars ook dit Jaar mei intrek binnen Warmond z°ode" vr00lijk Gistermorgen kondigden zij «oor d,rect gesnater hun komst aan en namen bezit van het geheel gerestauree njng Laten wij hopen, dat de nieu ,„merbe- bevallen zal en zij weer trouwe ^en. zoekers onzer gemeente zullen

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6