Hodza ontvangt Henlein LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Dinsdag 24 Mei 193K WILHELMINA REGINA De strijd in het Verre Oosten DOOR MOOI-NEDERLAND Een verklaring van Chamberlain Fa. B. DE KLER Binnenland ELTAX Stationsweg 47a - Tel. 666 Prof. dr. Ph. Kleintjes overleden ten-Duitschers en de Praagsche regeering dient de opheffing der mobilisatie van het Tsjechische leger vooraf te gaan. De „Voelkischer Beobachter" schrijft: „Het spijt ons te moeten constateeren, dat de jongste Engelsche stappen nog steeds niet het noodige succes hebben gehad. Grensincidenten zijn in het internationale leven altijd zeer pijnlijk, maar in een zoo gespannen toestand als thans grenzen zij aan internationale misdaden, temeer, als zij geschieden door een gewapende macht, welke het doet voorkomen, alsof de oorlog reeds voor de deur staat. Engeland moet in Praag een veel duidelijker taal spreken, wil de Engelsche politiek het succes boeken, dat wij haar toewenschen." Onder het opschrift: ..Praag speelt met vuur. uitdagingen aan den loopenden band", schrijft het .,12 Uhr Blatt": ..Zoolang de provocaties als van de laatste dagen niet ophouden, zoolang kan van een ontspanning geen sprake zijn. Men moet in Praag be denken, dat men met vuur speelt als men zoo doorgaat. Wij wijzen de verantwoording van de hand, wanneer dit spelen met vuur. dat vlak bij een kruitvat geschiedt, toch nog tot een ramp zou leiden." Semi-officieel wordt dit alles nog eens in verklaringen onderstreept. Men ziet daaruit, dat Duitschland er nog ver van is, om zonder meer de Sude- ten zelf hun peultjes te laten doppen, om het eens familiair te zeggen. De Fransche en Engelsche pers is te vreden, al blijft zij volkomen bewust, dat de toestand nog altijd ernstig is en één onverwachte gebeurtenis een crisis zou kunnen doen ontstaan. Uit Italic is thans ook een verklaring afgekomen Gezegd wordt: Italië is in deze kwestie slechts waar nemer. De kwestie zelf gaat Duitschland en Tsjecho-Slowakije aan. Italië heeft in deze zaak niets te zeggen. Het feit, dat Polen's minister van bui- tenlandsche zaken, Beek, toch naar Stock holm is vertrokken, is ook een bewijs, dat direct gevaar afgewend zou zijn. De eerste ontmoeting tusschen Hodza en Henlein heeft plaats gevonden. De berich ten daarover luiden niet ongunstig, doch men vergete vooral niet, dat het nog slechts een begin is! Deze besprekingen zijn voor Tsjecho-Slowakije van vitaal belang, daar zij de grondwet zullen wijzi gen, indien zij tot een einde worden ge bracht. Tot nu toe beschouwden de Tsje- cho-Slowaken den staat als „hun natio- nalen staat", met Duitsche, Roetheen- sche, Hongaarsche en Poolsche minderhe den. De nationale staat moet nu plaats maken voor een „nationaliteitenstaat", waarin de verschillende nationaliteiten ge lijke rechten zullen hebben. Dit vraagstuk is buitengewoon ernstig: zoo ernstig, dat de onderhandelingen niet binnen eenige dagen tot een einde zullen kunnen wor- oen gebracht. Hodza zal niet alleen de commissie van de ministers der politieke departementen op de hoogte moeten houden, doch ook overleg moeten plegen met den president, der republiek en de partijleiders. Om nieuwe bepalingen door het parle- men te doen aannemen is een meerder heid van twee derden noodzakelijk. Daar voor zullen dus niet alleen noodig zijn de stemmen der aanhangers van Henlein, doch ook die van een gedeelte der oppo sitie in het bijzonder die der autonome Slowaaksche volkspartij van mgr. Hlinka Reeds sinds 20 jaar staat Praag op het standpunt, dat de Tsjechen en Slowaken één natie vormen, die één en ondeelbaar is. Het standpunt van mgr. Hlinka is. dat de Slowaaksche natie, de Slowaaksche zus ter der Tsjechische natie, niettemin haar eigen nationale individualiteit bezit. De Slowaaksche volkspartij zal waarschijnlijk eischen dat. het nationaliteitenstatuut ook van toepassing zal zijn op de Slowaken. En aangezien dit statuut zal moeten worden toegepast op alle nationaliteiten, zullen de gedelegeerden der Polen, Hon garen en Roethenen het recht hebben het hunne te. zeggen. De uitgewerkte juridische teksten znUen moeten worden bestudeerd en goedgekeurd door iedere belanghebbende nationaliteit, aleer zij ter goedkeuring aan het parie inent kunnen worden voorgelegd. ROEMENIË. Codreanu voor den krijgsraad. Voor den krijgsraad te Boekarest is gis teren het proces begonnen tegen den lei der van de IJzeren Garde. Cornelius Zena Codreanu, die beschuldigd wordt van elt ce-allen van verraad en publicatie van documenten, de landsverdediging betref fende, aanslagen tegen de veiligheid van den staat en rebellie. Onmiddellijk na den aanvang van dc zitting drongen de drie verdedigers van verdachte aan op verdaging van het pro ces. daar de instructie naar hun oordeel te v/enschen had overgelaten. Na kort be raad werd dit verzoek door den krijgsraad verworpen. Door den auditeur-militair is er slechts één door de verdediging evenwei zijn niet minder dan 1116 getuigen gedagvaard. Van deze laatsten zijn er intusschen slechts 27 ter zitting aanwezig, onder wie Maniu. de, leider der nationale boerenpartij en gene raal Antonescu, die deel uitmaakte van het vorig kabinet-Miron Cristea. Codreanu vroeg hierop het woord en sprak den wensch uit, dat ook zijn onder bevelhebbers. die thans huisarrest heoben of in de gevangenis vertoeven, als getui gen gehoord zullen worden. De president van den krijgsraad besloot dit verzoek aan den minister van binnenlandsche zaken oier te brengen. Vervolgens werd de acte van beschuldi ging voorgelezen, die hoofdzakelijk be stond uit de opsomming der reeds ge noemde misdrijven. Codreanu protesteer de onmiddellijk De documenten waarop d© beschuldiging gebaseerd is. aldus ver klaarde hij, waren voor een deel niet echt; voor een ander deel had hij ze nooit in zijn bezi» "e*ad. Het ec 'i d:ri van dit verweer werd on_ middel'ijk van de hand gewezen. De krijgs raad stelde zich op het standpunt, dat de documenten hetzij origineel, hetzij authen tieke afschriften wa'en. De zitting bracht gisteren overigens wei nig nieuws. Regeering maant nogmaals tot matiging. De regeering te Praag heeft voor de radio nogmaals een verklaring gegeven. Daarin wordt vastgesteld, dat de Zondag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in kalmte en orde verloopen zijn. De regee ring ziet daarin de uitdrukking van de politieke rijpheid en den goeden wil van alle klassen der bevolking. De regeering verzoekt thans de bevolking zonder onder scheid van stand en nationaliteit, den pohtieken partijen en anderen organisa ties af te zien van alle bijeenkomsten, die aanleiding zouden bunnen geven tot be toogingen Geruchten. In een deel van onze vorige oplaag heb ben wij gisteren nog vermeld, hoe een Tsjechische bommenwerper is neergestort r.a boven Duitsch gebied te hebben gevlo gen. Praag erkent het verloren gaan van het vliegtuig twee slachtoffers! maar ontkent het vliegen boven Duitsch gebied. Eveneens wordt een tegenspraak gegeven van Duitsche berichten over pogingen en kele bruggen aan de grens te vernielen door brandstichting. Juist dergelijke berichten zijn op dit oogenblik ech'er gevaarlijk Verklaring in het Engelsche parlement. Nadat Chamberlain en lord Halifax eerst de leiders der oppositie in Hooger- en Lagerhuis hadden ingelicht, heeft de Engelsche premier in het Lagerhuis een kort overzicht gegeven van de jongste ge beurtenissen in midden-Europa. Hij verklaarde, „dat de voornaamste zorg van de Britsche regeering was, al haar invloed aan te wenden, waar ze kon. in woord en daad, teneinde den weg open te houden voor vreed zame onderhandelingen tot een bevre digende regeling. Op het oogenblik", aldus vervolgde Chamberlain „schijnt de toestand minder gespannen te zijn De verkiezingen zijn kalm. zonder ernstige Incidenten ver loopen. De Britsche regeering heeft de regeering van Tsjecho-Slowakije aangespoord, alle maatregelen te nemen, om incidenten te voorkomen en pogingen te doen om tot een duurzame overeenkomst te geraken door onderhandelingen met de Sudeten-Duit- sche partij. De regeering van Groot- Brit tannië heeft daarbij de volledige mede werking van de Fransche regeering. De Tsjechische regeering heeft geant woord, dat zij de belangstelling van de Britsche regeering waardeert en dat zij be sloten was. spoedig een volledige oplossing te zoeken. De Britsche regeering heeft verder de Duitsche regeering gewezen op het groote belang van het vinden van een oplossing, waardoor de Europeesche vrede zou worden bewaard en zij heeft den ernstigen wensch te Berlijn te kennen gegeven dat de Duit sche regeering met haar zou medewerken, om het tot stand komen van een overeen komst te vergemakkelijken. Tevens heeft de Britsche regeering aan Berlijn medege deeld, welken raad zij aan de regeering te Praag had gegeven en welk antwoord hierop was ontvangen. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken heeft hierop geantwoord, dat hij de pogingen van de Britsche regeering be groette en dat de Duitsche regeering even eens verlangde, dat de onderhandelingen zouden slagen. In antwoord op een vraag zeide Cham berlain nog, dat hij niets kon zeggen over het schriftelijk antwoord van de Tsjechi sche regeering op de Britsche voorstellen, aangezien dit streng vertrouwelijk was. Na de verklaring van Chamberlain zeide Attiee, dat het in verband met de spanning in de wereld op het oogenblik niet raad zaam was, den minister-president te dwin gen, een meer volledige uiteenzetting te geven. Attiee sprak verder de hoop uit, dat de pogingen, een regeling tot stand te bren gen. zullen mogen slagen, zonder de rechten van Tsjecho-Slowakije te kort te doen. In het Hoogerhuls heeft lord Halifax een gelijkluidende verklaring afgelegd. Hierop werd geen commentaar geleverd noch wer den door de oppositie vragen gesteld. Henlein bij Hodza. Henlein is gistermiddag: om 4 uur in Praag gearriveerd en is om 6 uur door den premier Hodza ontvangen. Hun onderhoud duurde 2 uur en 3 kwartier. Frank vergezelde Henlein. Daarover is officieus het volgende ge meld van de zijde der Sudeten: „Vandaag zijn tusschen de Sudetcnduit- sche partij en de regeering informatieve besprekingen geopend, welke ten doel heb- ben den toestand op te helderen en de ge moederen te kalmeeren". Van regeeringszijde is via het agent schap Ceteka een communiqué verstrekt, dat als volgt luidt: ..Konrad Henlein heeft, uitgenoodigd door minister-president Hod za, hem vandaag een bezoek gebracht ln het paleis Kolevrat. Aldus werden informa tieve gedachtenwisselingen geopend met den premier. De besprekingen moeten in de eerste plaats dienen tot opheldering en kalmeering van den politieken toestand". Havas meldt niet officieel nog het vol gende: Henlein zou er voor alles op gewezen hebben, dat hij slechts op formeele uitnoodiging van Hodza bij dezen was gekomen, Henlein zou er op hebben aangedrongen, dat dit feit vermeld zou worden in het officieele communiqué. Hem werd deze voldoening gegeven. Voorts zou Henlein hebben gevraagd de genomen militaire maatregelen in te trek ken. Zelfs zou hij hebben verklaard, dat, indien hem deze voldoening niet zou wor den gegeven, hij zich genoopt zou zien, dezen eisch in het openbaar te stellen om zich tegenover zijn partijgenooten van zijn verantwoordelijkheid te ontlasten „voor het geval zich ernstiger incidenten zouden voordoen". Henlein zou getracht hebben de onwet tigheid dezer maatregelen aan te toonen. Het aandringen van Henlein wordt waar schijnlijk gemotiveerd door het feit, dat zij in het gebied der Sudeten-Duitschers een geweldigen indruk hebben gemaakt. De propaganda der aanhangers van Hen lein zou beoogen den Duitschers in Tsjecho-Slowakije te doen gelcoven, dat de regeering te Praag opgehouden heeft den toestand in de Sudeten-Duitsehe gebieden meester te zijn en dat de bevolking er zich nu reeds zou moeten onderwerpen aan de bevelen van den Fuehrer. De aankomst der troepen heeft den toe stand geheel gewijzigd en het gezag der regeering hersteld. De gematigde Duit schers hebben den extremisten direct ver weten door hun provocaties verantwoorde lijk te zijn voor deze maatregelen, die hun eenigszins hebben verschrikt. Het persoon lijke prestige van Henlein kwam direct in het spel. Overigens hebben de reis van Henlein naar het buitenland en zijn afwezigheid gedurende de critieke dagen een ongunsti- gen indruk gemaakt op de Sudeten-Duit sche bevolking. Henlein wil dan ook zijn prestige herstel len en de directe terugroeping der troepen verkrijgen. Hodza zal ongetwijfeld tegenover Henlein hebben doen uitkomen, dat nog Vrijdag de partij der Sudeten-Duitschers als preala bele voorwaarde voor iedere verklaring het herstel der orde had gesteld. De regeering had slechts de noodige maatregelen geno men om aan dit verzoek te voldoen. Volgens leden der Sudeten-Duitsche Par tij heeft het onderhoud geen betrekking gehad op het nationaliteitenstatuut. Hodea schijnt de plannen der regeering echter breedvoerig te hebben toegelicht... PALESTINA. Voorstellen van den emir van Transjordanie. De bijzondere correspondent van de Daily Telegraph te Jerusalem verklaart in staat te zijn bijzonderheden te verstrekken over een memorandum van den emir van Transiordanie aan de deelingscommissie voor Palestina. De emir heeft voorgesteld een soort vereenigde staten van Palestina en Transjordanie te stichten onder Ara-| bische souvereinitelt. Deze nieuwe staat zou dan zelfbestuur geven aan de Joden in de Joodsche districten. Hiertoe zou beslo ten moeten worden door een gemengd- Britsch-Arabisch-Joodsche commissie. De Joden zouden een evenredige verte genwoordiging moeten hebben in het j parlement en het ministerie zou Joodsche i ministers moeten tellen. Een redelijke Joodsche immigratie zou worden toegestaan in de Joodsche distric- j ten; de Joden zouden evenwel niet buiten deze districten land mogen koopen. De emir stelt zich voor een proeftijd van tien, jaar, de eerste acht jaar hiervan zou den uitsluitend proeftijd zijn. terwijl de laatste twee jaar gewijd zouden moeten worden aan het definitief vaststellen van het lot van dezen Arabischen staat. Het mandaat zou gedurende deze tien jaar ge handhaafd moeten blijven, teneinde toe zicht uit te oefenen. Er zou geen bezwaar bestaan de Britsche troepenmacht gedu rende deze tien jaar in het land te laten blijven. Naar verluidt zouden binnenkort onder handelingen worden geopend met de Brit sche regeering, waarbij tevens zou worden gesproken over de regeling van de immi gratie, post-, telegraaf- en douane diensten en het leger. ZWITSERLAND. Bestrijding der werkloosheid. Gemeld wordt, dat de Bondsraad ver scheidene groote werkverschaffingsobjéc- ten heeft besproken, gedeeltelijk van mi- idairen aard, gedeeltelijk van civiel karak ter. De kosten der militaire werken wor den voorloopig op 190 millioen francs ge raamd. Voor de andere werken wordt een bedrag van 200 millioen francs uitgetrok ken. De kosten voor de militaire werken zullen gedekt moeten worden door een lan delijke belasting. Voor de dekking der an dere werken zullen nieuwe inkomsten ge zocht en gevonden worden. EEN STANDAARDWERK IN EEN NOTEDOP. 40 boeiende onderwerpen over ons land gedurende de laatste 40 jaar, met medewerking van 60 deskundige autoriteiten samengesteld door JHR. JAN FEITH. Met veel illustraties. Gecartonneerd f. 1.80 - Geb. f. 2.50. ELKE NEDEDLANDER MOET DIT BEZITTEN! KOOPT HET BIJ Oude en Nieuwe Boekhandel NIEUWE RIJN 45, Tel. 885, LEIDEN} 1732 (Ing-es. Med.) Onzekerheid. De situatie aan het front is zeer on overzichtelijk. Eensdeels spreken de Chi- neezen van overwinningen ln Hopel en SJansi, en zouden ten W. van Soetsjau nieuwe stellingen zijn betrokken. Geruchten dat Soetsjau zou zijn heroverd, vinden geen bevestiging. Anderzijds komen uit Japansche bron berichten over de bezet ting van de vesting Lenfang, doch ook hier ontbreekt bevestiging. op HEMELVAARTSDAG a.s. naar Utrecht - Doorn (Paleis) - Rhenen (Dieren park) - Arnhem - Otterloo (Hooge Veluwe) - Apeldoorn - Uddelermeer - Garderen - Voorthuizen - Hoevelaken - Amersfoort - Baarn (Paleis) - Utrecht, a 2.50 P* P61^* RESERVEER TIJDIG 1566 (Ingez. Med.) ENGELAND. Het land is voorbereid. In het Hoogerhuls heeft lord Zetland na mens de regeering den sprekers geant woord. die tijdens de debatten over de kwestie, of een ministerie voor de voorra denvorming zou worden ingesteld, het woord gevoerd hadden. Hij verklaarde, dat de opdrachten voor alle vliegtuigen, die noodig zijn voor het versnelde regeeringsprogram. thans ge plaatst zijn. Bovendien zijn de aan koopen van tarwe, suiker, walvischtraan en soort gelijke reserves van andere wezenlijk be langrijke grondstoffen thans verzekerd. Voortgaande zeide lord Zetland: „Wij hebben onze plannen ontworpen. Mocht het oogenblik komen voor het onder nemen van een snelle, drastische actie, dan zal blijken, dat wij gereed zijn. De machinerie bestaat cn er is weinig meer dan het drukken op een knop noodig, om haar in beweging te stellen" Het voorstel tot instelling van een minis terie voor voorradenvorming is verworpen met 54 tegen 12 stemmen. MEXICO. UITBREIDING VAN DEN OPSTAND. In strijd met de officieele mede- deelingen. volgens welke de regeering den toestand meester is, heeft de op stand zich verder uitgebreid. De gouverneur van den staat San Luis Potosi. Netro. heeft zijn post verlaten en zich bij generaal Cedillo aangesloten. Tijdens een vuurgevecht in Lagunita, waarbij twaalf opstandelingen om het leven kwamen, onder wie een neef van Cedillo, werden verborgen vliegtuigen van Cedillo door regeeringstroepen gebombar deerd. Vernomen wordt, dat de aanhangers van Cedillo den spoorweg van San Luis naar Tampico hebben afgesneden bij Quadalca- zar. op 100 K.M. ten N.O. van San L/uis, De regeering heeft troepen naar Tem- pico gestuurd om den spoorweg te bescher men. President Cardenas heeft den Senaat in bijzondere zitting bijeengeroepen, om de geheele regeering van den staat San Luis Potosi af te zetten, daar zii uitsluitend uit aanhangers van generaal Cedillo bestaat. In de boodschap van den president tot den Senaat wordt gezegd, dat Cardenas vóór het uitbreken van den opstand het optre den van den generaal, die zün macht ten eigen bate wilde versterken, had geduld, omdat hij steeds nog gehoopt had, dat Cedillo zijn houding zou wijzigen. Het parlement te San Luis heeft gede creteerd. dat alleen het leger van San Luis grondwettig is. Het opperbevel werd op gedragen aan generaal Cedillo. die mach tiging kreeg over de openbare geldmidde len te beschikken om de campagne tegen Cardenas te steunen. Het parlement van San Luis heeft alle andere staten der federatie opgewekt ln verzet te komen tegen het bestuur van Cardenas. Nadat hij gisteren gehuldigd was. Wijlen Prof. dr. Ph. Kleintjes. In den afgeloopen nacht is in zijn woning te Amsterdam plotseling over leden prof. dr. Ph. Kleintjes. De hoog leeraar had gistermiddag, wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd zijn afscheidscollege aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam ge geven en was öaarna gehuldigd. Gis teravond heeft hij aangezeten aan een intiem diner. Toen hij thuiskwam voelde hij zich vermoeid en begaf hij zich te ruste. Spoedig daarop trad plotseling de dood in. Prof. dr Ph. Kleintjes, werd op 26 Sep tember 1867 te Yeddo in Japan geboren. Hij genoot zijn opleiding in Nederland en begon zijn studies aan de rijksuniver siteit te Leiden, na eerst het gymnasium te Rotterdam te hebben doorloopen Daar na studeerde hij te Berlijn. In 1890 pro moveerde hij tot doctor in de rechtsweten schappen aan de rijksuniversiteit te Lei den op een proefschrift getiteld: „Het faillissement in het internationaal pri-> vaatrecht". Na in 1891 het aanvullingsexamen voor den Indischen rechteiijken dienst te heb ben afgelegd, was hü van 1891 tot 1892 werkzaam bij het departement van justi tie te Batavia. Wegens gezondheidsredenen keerde hij naar Europa terug en vestigde hij zich als advocaat en procureur te Amsterdam In 1895 vertrok hij naar het buitenland en werkte achtereenvolgens te Boedapest, Weenen en Parijs. In 1907 werd hij tot tijdelijk lector aan de universiteit te Leiden benoemd om gedurende de afwezigheid van den hoogleeraar van Vollenhoven diens col leges in het koloniaal staatsrecht waar te nemen. In hetzelfde jaar werd hij als leeraar in de rechtswetenschappen aan de Nederlandsch-Indische be- stuursacademie te 's-Gravenhage ver bonden. In 1912 werd hij tot hoogleeraar te Groningen benoemd, elf jaar later te Amsterdam, en wel in het Volkenrecht en het Staatsrecht van de overzeesche gewesten. Nog tweemaal heeft prof. Kleintjes ook de Leidsche universiteit na 1907 gediend en wel in 1932 gednrende een tweede reis van prof. van Vollenho ven cn evenzoo na het overlijden van dezen hoogleeraar tijdens de vacature in 1933 en 1934. Van zijn hand zijn verscheidene werken verschenen, o.a.: „het staatsrecht van Ned. Indi" (1903), welk werk bij den vijfden druk in twee deelen is gesplitst en onder den titel „StaatsinsteUiiqgen van Nederl.- Indie" resp. in 1927 en 1929 verschenen is, en „wetten en verordeningen betref fende de staatsinrichting van Ned.-Indië" (twee deelen 19271930). Prof. Ph. Kleintjes kon nog van het H. Oliesel worden voorzien. De plechtige uit vaart geschiedt op Vrijdag 27 Mei as. Om 9 uur wordt in de kerk van O. L. vrouw van den H. Rozenkrans te Amsterdam de requiemmis opgedragen. De enquête inzake Oss. Naar dc voorzitter der Tweede Ka mer hedenmiddag heeft medegedeeld, zal het enquête-voorstel inzake Oss van den heer Wendelaar morgen in de afdeelingen worden behandeld. ALGEMEEN BESTUUR A.N.W.B. In de voorjaarsvergadering van het al gemeen bestuur van den A.N.W.B., heeft de voorzitter, de heer H. P. J. Bloemers, hulde gebracht aan de nagedachtenis van den heer J. H. Sllcher, oud-bestuurslid, die op 8 Mei j.l. is overleden. De balans per 31 December 1937 werd goedgekeurd op een eindcijfer f 489.210.26, evenals het verslag van het pensioenfonds. Ter voorziening ln de vacatures in het algemeen bestuur werden bij acclamatie gekozen: in afd. I (Noord-Holland) mn R. Koole, te Amsterdam, lid van de hoofd directie der incassobank en in afd VII Gelderland) mr. K. J. H. M. Weve. notaris te Nijmegen en voorzitter der plaatsen*® Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ai- daar. j Tot stemgerechtigde in afd. VU werd, in de plaats van den heer J. R. Blaauw. die deze functie had neergelegd. de heer A. B. James, te Arnhem, aM®®" lings-consul in Gelderland van den A-N- W-B- Medegedeeld werd, dat do algemeene jaarvergadering van den bond dit jaar w Vlissingen zal worden gehouden op 10 Juli as. PRESIDIUM ALGEMEENE NEDERI. VERKEERS-FEDERATIE. In de gisteren te Den Haag 8elJ2j,de,| bestuursvergadering der Algemeene Neae landsche Verkeerslederatle werd mr. w. van Galen met ingang van 1 Juni a.s. president verkozen. De aftredende president, prof mr. a' Westra, werd tot honorair-adviseur Federatie benoemd. DOODELIJKE VAL VAN EEN KELDERTRAP. Te Muntergeieen bij Sittard is avond de 51-Jarlge caféhouder J. Ke"' in zijn woning van de keldertrap gcy,au De man kwam zóó ongelukkig terecht, hij onmiddellijk dood was. Het slachtoffer laat een vrouw met ac» kinderen achter.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2