Utrecht heeft een eerste klasser Na afloop in de kleedkamers LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 Mei 1938 Overwinningen van D.O.S. en H.D.V.S. Goede prestatie van Be Quick Schoolwedstrijden van A.S.C. „Kennis is Macht" en de R.K. Ulo winnen de Leidsch Dagblad-wisselprijzen. Een geslaagd tournooi. Het A.S.C.-schoolvoetbaltournooi 1938 is Zaterdagmiddag beëindigd. De beker voor het hoofdtoumooi, welke in het jaar 1928 voor het eerst als inzet gold, werd blijvend eigendom van het elftal van ..Kennis is Macht", dat den beker in 1928,1936 1937 en 1938 won; die voor het juniores- tournooi werd in den kortst mogelbken tijd. n.l. 2 jaar gewonnen door de R.K. Ulo aan het Pieterskerkhof, die in den eindstrijd de na buurschool van den heer van Rijswijk met liefst 110 kraakte. De beker met de inscripties der vele win naars is dus van het schoolvoetbal-tooneel verdwenen, doch er komt een nieuwe. Onder luid gejuich werd bij de prijsuitrei king medegedeeld, dat de directie van ons Blad voor dit jaarlijksch tournooi wederom twee wisselpryzen beschikbaar stelt, zoodat de L.D.-prijzen ook in de eerstvolgende jaren, natuurlijk na de sportieve eer, den voornaamsten inzet zullen vormen. De eindstrijden in beide tournooien werden voorafgegaan door de wedstrijden om den der den en vierden prijs. In de senloresafdeeling won het Kamerlingh Onnes-elftal op het nip pertje met 32 van de Ulo-school van den heer van Rijswijk, in welken uitslag een protest tegen een vermeende onjuiste waarneming van den scheidsrechter vanzelfsprekend geen wijzi ging bracht, terwijl in de junioresafdeeling tus- schen de R.K. H.B.S. en de Ambachtsschool eerst in de verlenging een beslissing ten gunste der H.B.S.-ers werd verkregen. Ook hier was de uitslag 3—2. In den eindstrijd van laatstgenoemde com petitie was van spanning geen sprake. De R.K. Ulo was verre in de meerderheid en verpletter de de jeugdige Rijswijkers met niet minder dan 11—0. Groote belangstelling bestond er voor de finale in het hoofdtournooi tusschen ..Kennis is Macht' en de Chr. HJB.S. uit Alphen aan den Rijn. De Rijnbewoners hadden een talrijken aanhang meegenomen, die in een drietal groote autobussen ternauwernood zitplaatsen vond! De uitslag. 31. voor de Leidenaars zal voor de bezoekers een teleurstelling geweest zijn. doch wij zijn ervan overtuigd, dat zijzelf de eersten zullen zijn om te erkennen, dat hun nederlaag verdiend was. Een 2de prijs voor de school, die voor het eerst deelneemt, is trouwens reeds een prachtig resultaat. ..Kennis is Macht" speelde het grootste deel van den wedstrijd met 10 man, daar haar midhalf wegens natrappen terecht door den uitstekend leidenden heer Koppe- schaar naar de kleedkamer werd verwezen. Desondanks waren de Leidenaars het meest in den aanval, vooral toen de Chr. H.B.S. het hooge tempo, waarin begonnen werd. niet kon volhouden en de grootere routine van de meeste K. is M -menschen een duchtig woordje ging meespreken. De wedstrijd bleef echter tot het einde toe het aankijken ruimschoots waard en vormde een pakkend slot van een geslaagd tournooi. In de eerste plaats aan de directie van dit Blad, die 10 jaar geleden het A.S.C.-initiatief steunde door de beschikbaar stelling van een beker, vervolgens 2 wisselpr\jzen schonk voor de juniores en nu weer twee hoofdprijzen voor volgende tournooien beschikbaar stelt! Voorts aan de besturen van Lugdunum en de RJK. H.B.S.-Ver. voor het afstaan der velden en kleedkamers; aan de schenkers der prijzen: den Leidsche Voetbalbond en de heeren W. Brouwer en Jac. Maartense; aan de scheids rechters. aan de leden der Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade, aan de heeren F. J. Verstee- gen en J. Brouwer voor hun organisatorischen arbeid en ten slotte aan alle deelnemers voor hun sportieve houding. Onder vele hoeraatjes reikte de heer Koop- mans vervolgens de prijzen uit, welke als volgt werden gewonnen: Hoofdtournooi: le prijs (zilv. wisselbeker en 11 zilv. draagmedailles van het ..Leidsch Dag blad") ..Kennis is Macht". 2de prijs (zilv. plaquette van het L.V.B.- bestuur): Chr. HR.S. (Alphen a. d. Rijn). 3de prijs "medaille van den heer W. Brouwer) Kamerlingh Onnes-laboratorium. 4de prijs idem van den heer J. P. Maartense") Ulo-school van Rijswijk. Juniorestournooi: le prijs (zilv. wisselbeker van L.D. en zilv. plaquette van A.S.C.) „R.K. Ulo-school. 2c prijs <zilv. med. van A.S.C.): Ulo-school j v. Rijswijk. 3de prys (med. van A.S.C.): R.K. H.B.S. 4de prijs "idem) Ambachtsschool I. Een der jongelui vergat zijn voetbalschoenen. Deze werden gedeponeerd Warmonderweg 29. Voor den K. N. V. B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: P.S.V. Be Quick 2—5. Afdeeling I, promotie 2e klasse: D.O.S. D.W.V. 2—1 Afdeeling II. promotie 2e klasse: H. D. V. S.—Emma 32 (na verlenging). 3e klasse: Postduiven—Celeritas 1—0. Promotie 4e kL: O.B.—Bodegraven 1—2. Afdeeling IV. promotie 2e klasse: Hero Bleyerheide 04; MirandaDe Valk 32. Van Overal. Onmiddellijk na afloop reikte de voorzitter der A.S.C.-Commisie voor School voetbal, de heer S. J. Koopmans de prijzen uit. waarbij hij vele woorden van dank sprak. HAN HOLLANDER GEHULDIGD De radioreporter Han Hollander versloeg Zaterdagmiddag met de ontmoeting Nederland Schotland zijn vijftigsten interlandwedstrijd, al was het ditmaal dan voor de Phohl. terwijl hij voor de Avro-microfoon later nog enkele korte indrukken gaf. Ter gelegenheid van dit feit vormde zich onlangs een comité, dat zich tot taak stelde den heer Hollander te huldigen. Deze huldiging, vond Zaterdagmiddag in het Amstelhotel te Amsterdam plaats. Vertegenwoordigers van vrijwel alle takken van sport waren naar de hoofdstad gekomen om Hollander geluk te wenschen. Namens het huldigingscomité sprak dr. Euwe. die den Jubi- j laris namens zeer vele luisteraars en sport- j vrienden een cadeau onder couvert aanbood. Dit geschenk ging vergezeld van een album I met de namen der gevers. Namens den Surinaamschen voetbalbond werd een zilveren sigarenkoker aangeboden. Het Nederlandsch-Indische voetbalelftal en zijn leiders verrasten den jubilaris met een Djokjaasch rookstel. We noemden slechts deze geschenken, doch er waren nog veel meer. Buitengewoon talrijk was het aantal bloemstukken. Nog grooter was tenslotte het aantal brieven en telegrammen, welke den heer Hollander op dezen voor hem zoo gedenkwaardigen dag waren gezonden. Zij kwamen uit alle deelen der wereld en vertolk ten de dankbare gevoelens van hen, die gere geld naar de reportages van den heer Hollan der luisteren. De receptie was druk. zeer druk bezocht. Velen voerden het woord en spraken hartelijke woorden, welke bijna steeds vergezeld gingen van stoffelijke blijken van waardeering. Na de receptie vereenigden de leden van het comité waarin o.m. zitting hadden de heeren Euwe. Vogt en Lotsy en de familie Hollander i zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. Officials over NederlandSchotland De Hollanders tevreden. De Hollandsche kleedkamer was na afloop van den wedstrijd tegen Schotland wat moeilijk te benaderen. De toegang werd streng bewaakt, zelfs de voorzitter van den K.N.V.B.. dr. van Prooye, werd door den suppoost, die hem niet kende, niet toegelaten. Maar het geval was spoedig uit de wereld geholpen. Binnen dampten de douches, waren Bob Glen- denning en Karei Kaufmann druk in de weer om de spelers te helpen. Dr. Verrijp keek wat sipjes naar den ver zwikten linkerenkel van Van der Veen. Gedu rende het geheele verloop ondervond de Hera- cles-speler er blijvend hinder van. De enkel werd aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen. maar men zal rustig moeten afwachten hoe een en ander zich zal ontwikkelen. De stemming onder de spelers was er een van tevredenheid. Een 31 nederlaag tegen de be roemde Schotsche ploeg was toch geen schande. En zonder Kick Smit. Smit zelf speet het misschien nog wel het meest, dat hij niet had meegespeeld. Dat spel der Schotten, zoo vertelde hij ons. ligt mij bui tengewoon. Die verdediging kun Je zoo»heerlijk uit elkaar trekken. Neen. dat was een wedstrijd voor mij geweest, een kolfje naar mijn Hand. was de meening van den Haarlemmer. Zoo langzamerhand kwamen ook de tongen van de officials los. Ook hier een stemming van tevredenheid over het resultaat. Opmerkelijk was. dat geen der leiders bemerkt had, dat beide doelpunten "en zeker het eerste) gescoord waren in zuiver buitenspelpositie. „WU." aldus de voorzitter van de Keuze- commissie. de heer Herberts, „zaten op een bank in het midden van het veld. dus wü hadden er niet zoo'n goeden kijk op als de journalisten." Beide gevallen speelden zich juist voor de perstribune af. „Het is wel merkwaardig, dat jullie alle maal van meening bent. dat dat eerste doel punt zuiver buitenspel was! Inderdaad zjjn de doelpunten niet zoo mooi, als menigeen zich wel gewenscht had. Het resultaat voor de Nederlandsche ploeg is zeer behoorlijk. Zij heeft beter gespeeld dan enkele jaren geleden tegen Engeland. Voor de rust mag de ontmoeting dan zjjn tegengevallen, na de pauze heeft het Nederlandsch elftal uitste kend voldaan. Het was weer een echte wed- strijd van Anderiessen, Kolossaal, wat heeft die goed gespeeld. In de eerste helft had Smit stellig nuttig werk kunnen doen, maar het risico, dat hij in de tweede helft niet had kunnen meespelen, mochten wij im mers niet nemen." De heer O. de Vries, voorzitter van de Techni sche commissie, was van meening, dat beide debutanten, De Harder en Van der Veen goed gespeeld hebben. Het spel van beide spelers houdt beloften in voor de toekomst. Natuurlijk, in techniek zal b.v. Van der Veen nog wel wat kunnen leeren. maar de snelheid is er. En met welk een enthousiasme heeft deze speler gedebuteerd. Ook de heer de Vries aarzelde, toen wij hem vroegen, wat hij van het eerste doelpunt dacht. ..Misschien wel mogelijk, buitenspel." was het antwoord. ..Van mijn plaats af was dat zoo moeilijk te bekaken. Ik kan wel direct verklaren, dat onze verdediging uitstekend gespeeld heeft. Misschien was het juister van Weber en van Caldenhove geweest, indien zij wat meer op safety first hadden gespeeld. Dat dezen de Schotten ln de tweede helft toch ook. Enkele malen trapten de backs den bal met opzet over de lijnen: weg is weg. Schotland speelde beter dan Engeland enkele jaren geleden, en ondanks dat was het absoluut geen eenzijdige wedstrijd, zeker niet in de tweede helft. Maar dat korte spel. zoo na de rust met wind mee. van de Schotten, dat was toch maar voortreffelijk voet bal. zooals wij het slechts zelden te aanschouwen krijgen. Het kopwerk. uitmuntend, nog beter dan het trappen." Ook de heeren Mundt en Trlebel. leden van de Keuzecommissie, waren tevreden over het gepresteerde van Hollandsche zijde. Och. het was zoo moeilijk te zeggen, wie het beste ge speeld heeft. Paauwe was heel goed, Anderiessen niet minder. Allen zijn het er over eens: de halflinle uit stekend. de verdediging schitterend. Geen overwinningsroes bij de Schotten. In de kleedkamer der Schotten viel van een uitgelaten overwinningsstemming niet veel te bespeuren. Aanvoerder Brown zeide. dat het resultaat van den wedstrijd volkomen in overeenstemming met de verwachting was. De 3—1 zege achtte hij een goede overwinning, en hij was tevreden over het verloop van den wedstrijd. Het eerste doelpunt was naar zijn oordeel een goede goal. „Het Nederlandsch elftal aldus Brown is een goed all-round team". Hij prees het spel van de verdediging en An deriessen. In het Schotsche elftal wilde hij geen uitblinkers aanwijzen. De heer George Graham sprak van een goe den wedstrijd. De beste ploeg heeft gewonnen. „Ik ben volkomen tevreden en er is goed spel vertoond. Onze overwinning is verdiend en de geheele Schotsche ploeg heeft aan de verwachtingen voldaan." Wat de Nederlandsche ploeg betreft, prees hij in hoofdzaak de verdediging. De voorhoede van Oranje kon hem minder bekoren. Toen wij hem zijn meening over het eerste Schotsche doel punt vroegen, antwoordde de heer Graham kort en bondig: „de scheidsrechter beslist". De voorzitter van den Schotschen bond. de heer Bowie, achtte den uitslag eveneens juist. Ook hij had veel lof voor de Nederlandsche achterhoede, die hij zeer stork noemde, doch deze voorhoede vond h\j zwak. Haar spel was te arm aan goed voetbal. Argent zegt: geen buitenspel. Het spreekt van zelf. dat wij na afloop ook scheidsrechter Argent hebben opgezocht, die ons positief verklaarde, dat het eerste doelpunt geenszins buitenspel was geweest. Niet alleen ik. maar ook de beide Nederlandsche grensrechters zijn deze meening toegedaan, aldus de Engel - sche referee. Schotland gaf een spelletje ten beste, aldus Argent, dat op gelijke hoogte stond als in den wedstrijd tegen Engeland. Het was een goede sportieve ontmoeting .welke ik met veel plezier geleid heb. De beste Nederlandsche spelers waren van Male, de beide backs en Anderiessen. Uw voor- I hoede was minder goed. En bij Schotland keeper I Dawson, spil Dykes. Brown, Walker, O'Donnell dat waren de uitblinkers. Ondanks het beknopte programma een belangrijke voetbaldag! Immers, Utrecht heeft voor het eerst sinds vele jaren in D.O.S. weer een eerste-klasser gekregen, terwijl H. D. V. S. zich, na verlenging, tegen de tweede klasse kampioen Emma te handhaven wist. Voor het tournooi om het landskam pioenschap deed Be Quick mooi werk door P. S. V. in Eindhoven met 52 in het zand ie doen bijten. P.S.V. bleef dus opnieuw ver beneden de verwachtingen! Het was. vooral van de zijde van de thuis club een slechte wedstrijd. Be Quick start te eveneens zeer onbevredigend, maar lang zamerhand kwamen de withemden beter op dreef. P.S.V. had toen echter bereids door Wallaart de leiding genomen. Pas vijf mi nuten voor de rust maakte Be Qu'ick door de gebroeders Blijham gelijk. Ofschoon P. S. V. daarna een stormloop op de Groning- sche veste ondernam, een stormloop, waar bij Maesen en Hunting om beurten tegen ae lat knalden en waarbij van der Ven van (wee meter afstand tegen Wachters aan schoot, ging Be Quick toch met een 12 voorsprong de rust in. Twee minuten voor rust n.l. deden de Groningers een uitval over rechts, waarbij Fabels met een goed Schot scoorde. Moreel gesterkt begonnen de gasten mét veel zelfvertrouwen aan de tweede helft, een zelfvertrouwen, dat voor- ai in de verdediging tot uiting kwam: Pienter en Tekelenburg waren nu veel trapvaster dan voor de rust en de fouten, welke de GroningSohe verdedigers nog maakten, werden door hun doelman on dervangen. De voorhoede der Noordelijken bleef gevaarlijk, doordat zij bijna elke kans uitbuitte. De agressiViteit van deze linie leidde reeds na vier minuten spelen tot het derde doelpunt, waarbij Lanegger in eigen goal trapte. P. S. V. deed daarna een uiterste poging om de balans in haar voor deel te doen omslaan en nadat doelman Wachters schoten van Hunting en van der Ven op sublieme wijze had gestopt, slaag den de roodwltten er Inderdaad in. den achterstand te verkleinen door van Kooyk. 23. Het bleek echter tevergeefs te zijn: de Groningers antwoordden onmiddellijk met een tegenaanval over links en Ham Jr. kon zonder veel moeite een voorzet van zijn linksbuiten in den hoek koppen. (24) Daarmede was het pleit beslecht. Wel on dernam P.'S.V. nog eenige aanvallen, doch de Groningsche defensie bleek nu sterk ge noeg te zijn om zich daartegen te handha ven. ook al moest zij dan een viertal hoek schoppen toestaan. Zeven minuten voor het einde loste Fabels tusschen drie P. S. V.'ers staande, van wel 25 meter afstand een zóó verbijsterend hard schot, dat de bal in het net lag. voordat Boumans er naar kon grijpen. <25). Ziehier de stand: Heracles 7 6 0 1 21—9 12 Feyenoord 7 5 2 0 18—7 12 Be QuQick 7 2 1 4 12—15 5 D. W. S. 6 0 3 3 3—7 3 P. S. V. 7 0 2 5 7—25 2 Doordat D. O, S. gisteren den beslissings wedstrijd tegen D W. V. won heeft Utrecht weer een eerste klasser. Na negen jaren dat voorrecht te hebben gemist. Immers U. V. V. werd in 1929 door Haarlem gewipt. Daar na zijn zoowel Velox als D. O S. kampioen der tweede klasse geweest doch hun pro motiewedstrijden bleven zonder succes totdat de Kanaries gisteren dan eindelijk te Hilversum den beslissingswedstrijd te gen D. W. V. wisten te winnen. Het was een zwaar met electriciteit ge laden publiek, dat binnen de muren van het Hilversumsche sportpark gehuisvest was. Dat bleek reeds lang voor den wed strijd. toen vele heethoofdige bezoekers houders van plaatsbewijzen le rang een zitplaats op de tribune verlangden, die er niet meer waren. Dit bleek ook tijdens den wedstrijd, toen aanhangers der diverse clubs elkaar onvriendelijkheden toevoegden en dreigden slaags te Taken. OverduldelijK kwam het uit tijdens den wedstrijd die een hard en onvriendelijk verloop had, doch overigens door scheidsrechter Van Asperen behoorlijk binnen de perken gehouden werd En de climax werd bereikt, toen na het eindsignaal duizenden en nog eens duizen den het speelveld overstroomden om hun favorieten op de schouders te dragen. D. O. S. was de gelukkige, D. W. V., dat overigens mooier voetbal speelde voorzoo ver goed spel mogelijk was. de ongelukkige De eerste helft van den strijd verliep zon der doelpunten. Beide ploegen waren zoo zeer op de verdediging ingesteld, dat er voor de voorhoeden geen kans was om door te breken, een enkelen goeden kansrijken aanval daargelaten. In de tweede helft nam D.W.V. aanvan kelijk het initiatief en zij belaagde het D. O. S.-doel, doch de backs en in laatste Instantie Veenendaal weerden zich goed Toch wist Kreuger na 8 minuten van vrij' grooten afstand geheel vrijstaande den Utrechtschen doelman met een mooi schot te verrassen. 01. Lang profiteerde D. w. V. evenwel van dezen voorsprong niet. want nog geen twee minuten later wist B, van der Leur na goed overzetten van Dumor- tier via keeper Kwak de partijen op gelij ken voet te brengen. 1—1. D. O. S. kwam tegen het einde geweldig opzetten met nog acht minuten spelen in het zicht slaagde B. van der Leur er in met een diagonaal schot via den binnenkant van den paal een twee de doelpunt te maken, hetgeen de Utrech tenaren het le klasseschap bracht. Wel poogde D.W.V. nog gelijk te maken, doch D.O.S. gaf geen kTimp en onder de grootste spanning kwam het einde. H. D. V. S.Emma. De beslissingswedstrijd H.D.V.S.—Emma was eveneens zeer spannend. De Dordte- naren speelden veel beter dan vorige week en waren stellig niet de mindere van H. D. V. S. Na 17 minuten namen de Schiedam mers de leiding door L. Janse. Emma viel toen fel aan en even voor de pauze scoor de Verschoor den verdienden gelijkmaker. In de tweede helft kreeg Emma een voor sprong uit een strafschop wegens freekick, maar vijf minuten later was het 2—2 door L. Janse en die stand bleef onveranderd. Er moest dus verlengd worden. Hoewel de inspanning het spel minder vlug deed wor den was het toch nog steeds zeer span nend. In de tweede 7minuut maakte Welzenis voor Emma een doelpunt, echter in buitenspelpositie, zoodat het afgekeurd werd. In de derde 71/* minuut kreeg Emma weer een paar mooie kansen, die jammer lijk werden gemist. Eindelijk, in de vierde TVs minuut, schoot Borrani na een hoek schop van B. Janse schitterend onhoud baar langs keeper Den Hartog. H.D.V.S, was voor de eerste klasse behouden! In het Zuiden won Bleyerheide opnieuw. Zij heeft nu alleen nog rekening te hou den met Miranda, dat echter drie punten op haar ten achter staat. Bleyerheide 4 4 0 0 175 8 Miranda 4 2 11 12—10 5 De Valk 5 2 0 3 10—11 4 Hero 5 0 1 4 3—16 1 Voor Bodegraven was het tenslotte een goede dag doordat zij met 21 over O.B. triomfeerde. De kansen op behoud zijn daardoor voor de roodhemden bijzonder goed geworden. Er resteert hun allen nog de thuiswedstrijd tegen Pechvogels, dat eerst nog O. B. bekampen moet! O. B.Bodegraven 12. Een verdiende zege. Door een bescheiden doch uiteindelijk toch verdiende 21 overwinning in den uitwedstrijd tegen het Delftsche O.B. heeft Bodegraven de prolongatie van haar derdeklasserschap thans geheel in eigen hand gekregen. Zij zal thans door een overwinning in den haar nog restee- renden thuiswedstrijd tegen de Rotterdamsche Pechvogels deze prolongatie kunnen verwezen lijken. waarbij de Rotterdammers dan eerst hun thuiswedstrijd tegen O.B. eveneens zullen moe ten winnen. O.B. won den toss en koos den vrij sterken van doel tot doel staanden wind in den rug. Hoewel Bodegraven de eerste speelhelft desniettemin het meest aanvallend was, hield haar voorhoede te weinig rekening met den sterken tegenwind, waardoor bij tal van schoten het leder steeds door den wind omhoog werd ge jaagd en hoog over het doel verdween. Inmid dels waren de snelle doorbraken van O.B. steeds gevaarlijk en uit een hiervan werd een vrije schop veroorzaakt op den rand van het strafschopgebied, waaruit de linksbinnen van O.B. met harden schuiver het leder in den uitersten hoek van het doel deed verdwijnen. O.B. leidde met 10 en wist tot rust dezen voorsprong te behouden. Het technisch beter spelend Bodegraven behoefde zich door dezen kleinen achterstand niet te laten verontrusten en toen kort na de hervatting de Jong met een prachtig schot den gelijkmaker scoorde en even later dezelfde speler met een formidabelen kogel de balans in het voordeel van Bodegraven deed overslaan, was zij vrijwel gered. Bodegra ven legde zich iets meer op verdedigen toe, waardoor de thuisclub gelegenheid kreeg meer aanvallend op te treden. En zoo ontstonden voor het Bodegravendoel nog wel enkele ang stige oogenbllkken, bij een waarvan Jongeneel nog eens fraai redde, door op zijn knieën val lend den bal vlak voor de doellijn te stoppen en den keeper gelegenheid te geven het leder tot corner te verwerken. Zelf kreeg Bodegraven ook nog wel enkele kansen en we noteerden nog een goed schot van den middenvoor, doch ge scoord werd er door beide partijen niet meer. Door deze nederlaag is O.B. definitief van pro motie uitgeschakeld. RIPPERDAHILLINEN 3—0. Om den H.V.B.-Beker (2de ronde). Voor den aanvang van dezen wedstrijd wer den door Hillinen bloemen aangeboden in ver band het Ripperda's promotie naar de 3de klas. Als de Haarlemmers over dezelfde ploeg kunnen beschikken voor het nieuwe seizoen, dan zullen zij in hun nieuwe omgeving wel meer van zich doen spreken. Een vergelijking met de 3de klasser Hillinen ging thans niet op; daarvoor was de combi natie uit Hillegom te zwak. Vooral de jongere spelers kunnen wegens ge brek aan snelheid en doortastendheid nog niet medekornen. Bijna den geheelen wedstrijd heeft Ripperda den toon aangegeven, maar goed verdedigen van Hillinens keeper Van der Jagt voorkwam doelpunten. Kort voor rust schoot de jongste Heijerman echter hard in, 1—0. De Ripperda- verdediging had niet de minste moeite om het futlooze spel van de Hillinen-voorhoede mees ter te blijven. Na de hervatting waren de Haarlemmers, gesteund door den wind, weer sterk ln den aanval, en hoewel de Hillinen-achterhoede zich kranig weerde, konden doelpunten niet uitblijven. Nog tweemaal werd de Hillinen- doelman gepasseerd, zoodat Ripperda door deze 30 overwinning in de derde ronde zal uit komen tegen Zandvoort. Hillinen telde vijf in vallers. L.D.W.S. IN HAARLEM. Op het schitterend gelegen T.H.B.-terrein in Aerdenhout speelde gisteren voor de seriewed strijden van deze Haarlemsche vereeniging te gen de derde klasser Schoten. Hoewel de Leidenaars beter speelden en ster ker bleken te zijn boekte Schoten toch de over winning na prettlgen strijd 32. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN D.S.O. D.S.O. IV—Postalia IV 2—0. D.S.O. speelde een goede wedstrijd. Koot gaf D.S.O. de leiding 10. Wel kwam Postalia nu en dan even opzetten maar het was toch D.S.O. dat den toon aangaf, en toen Koot weer een goed aangegeven bal prachtig in schoot, was het met de gasten gedaan. Het einde kwam met een verdiende 20 overwinning voor D.S.O. D.S.O. II—Postalia IV 11 11—2. D.S.O. speelde een uitstekenden wedstrijd. Na een kwartier gaf C. v. d. Burg D.S.O. de leiding 10, spoedig gevolgd door een goeden aanval van D.S.O.. waaruit Duijvebode met een pracht kopbal er 2—0 van maakte. Met de rust was de stand 41. Na de pauze kwam Postalia wel even opzetten, maar dra nam D.S.O. het spel in handen en door goede doelpunten van Bakker en den D.S.O. linksbuiten was het spoe dig 61. Mooi ging de bal telkens van man tot man. De gasten kwamen steeds te laat en toen scheidsrechter Teske einde floot was de stand 11—2. LUGD.-COMB.—A.S.C.-COMB. Hedenavond om 7 uur spelen de combinaties van Lugd. en A.S.C. op het terrein Pomona een vriendschappelijken wedstrijd. ONS CLUBJE I—ROODENBURG L Woensdagavond om 7 uur speelt Ons Clubje op eigen terrein een oefenwedstrijd tegen Roo- denburg. L.W.V.—A.S.C. Morgenavond om 7 uur speelt L.W.V. op het terrein aan het Zwarte Pad een wedstrijd tegen A.S.C. WEDSTRIJDEN VOOR FABRIEKS ARBEIDERS. Voor deze week zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Hedenavond 7 uur 30 RiwaKlucht en Revue Morgenavond 7 uur 30: U.V.V.De Veteraan. Donderdag half elf: P.C. en L.Vios. Vrijdag 7 uur: Wernink—R.K. Voor de veteranen zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Donderdag 1 uur P.C. en L.- veteranenFabrieks-veteranen en om 4.30 uur A.A.S.V.-veteranen tegen Klucht en Revue veteranen. SPORTMAN ADSP.—DE ZWALUWEN ADSP. Morgenavond spelen de Zwaluwen een me daille-wedstrijd tegen Sportman adsp. Aanvang 7 uur UIT NIEUWVEEN. „Nieuwveen" I speelde tegen „The Happy Boys", uit Alphen. De wedstrijd eindigde in gelijk spel 1—1. „Nic. Boys" I speelde op eigen terrein tegen „Alphes. Boys" II, en won met 3—2. DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Omtrent de nederlaagwedstrijden, welke Bosk. Boys gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zullen organlseeren, kan mede gedeeld worden, dat hiervoor zeer veel animo bestaat. Verscheidene clubs hebben zich reeds voor dit tournooi laten inschrijven. Het aanvangsuur dezer wedstrijden is be paald op 1 en 3 uur nam., terwijl de eerste wedstrijden zijn vastgesteld op Tweeden Pink sterdag. BOSK. BOYS—ARBORICULTURA. Op Hemelvaartsdag des middags om halfdrie speelt Bosk. Boys I op eigen terrein een wed strijd tegen Arboricultura I. ATHLETIEK. De wedstrijden van Pro Patria. Drie Lekkche overwinningen. Onder groote belangstelling vonden gisteren te Rotterdam de internationale marathonloop en de provinciale baan wedstrijden plaats, geor ganiseerd door de Rotterdamsche athletiek- eeniging Pro Patria. Ondanks het goede weer, was de sterke wind toch danig van Invloed op de gemaakte tijden. Het feit dat Osendarp 11J sec. voor de 100 Meter en 22.5 sec. voor de 200 Meter noodig had toont dit wel voldoende aan. Wat betreft de Leidsche verrichtingen zij het goede loopen van de Holland-Junioren gememo reerd en voorts de 800 Meter van Visser. De belangrijkste uitslagen zijn: Marathon: 1. Meskens, België, 2 uur 46 min. 14.8 sec.; 2. Moens, België; 3. P. Leenen, D.O.b. Rotterdam 3 uur 14 min. 43.4 sec. 400 Meter C.: 1. H. Sint. Minerva 55.3; 2. J. Deljn, Holland. 55.4; Hertog. Vir. et Cel. 55.44. 400 Meter B: 1. Kamp, V. en L.. 53.7; J. Nauta, Trekvogels, 53.8; 3. Zaal, A.A.V. '36, 54.J, 4. J. Nota. Holland. w 100 Meter: 1. Osendarp, Trekvogels ll-l: Baumgarten, Trekvogels 11.2; GrUseels, rro Patria 11.4. n 80 Meter Jun.: 1. W. Nota. Holland 9.4: 2. van Es. Vlug en Lenig. 9.5; 3. Knuttel. Holland, w» sec.; 4. Meulemans, Trekvogels; 5. D. Lams, Hol land. 200 Meter: 1. Osendarp, Trekvogels 22.5; 2. Baumgarten, Trekvogels 23.4; 3. Grijseels, rr Patria 23.6. 800 Meter B: 1. Visser. Holland 2.8.7; 2. y. m Heuvel. Vires et Cel.; 3. A. de Rooy. Pro Patna. 3000 Meter C: 1. v. Houtert, Vlug en Lenw- 9.57.4; 2. Zwaan, Trekvogels 9.59: 3. v. d. Doe*. Holland 10.2. n 100 Meter B: 1. van Es. V. en L 12.1: v- Kronig. Holland 12.2; 3. Verkerk. A.A.V '36 N-J- 4 x 100 Meter Jun.: 1. Holland. 47.3; 2. Patria 48.3; 3. Trekvogels BRUNHILDE NAAR DORDRECHT. Ter gelegenheid van het 35-Jarig bestaaö vj® do Gymn. en Athl. Ver. Sparta" te Dordrec worden op 26 Mei a.s. gymnastiek en atni®' wedstrijden gearrangeerd, waaraan Brunm met een 60-tal dames en meisjes zal deel»sm De dames komen uit in een gymnastiek-a kamp, klassikaal brug en 4 maal 100 M. e fette. De meisjes ln de gymnastiekdriekamp mee 2 ploegen in de athletiek-driekamp- 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10