BINNENLAND Zaterdag 21 Mei 19JJ COOPVAERT S)outoe Cgbetté Werkloosheidsbestrijding door openbare werken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Invoering van radio-belasting met 1 Januari lQCt.PER-VzONS fom er gemgte^Li| Binnenkort werk voor circa 18.000 man Woningbouw voor groote gezinnen. UIT NED. OOST-INDIË VRAGENRUBRIEK Ter bestrijding van de kosten der werelduitzendingen. Men meldt ons uit Amsterdam: In bevoegde kringen houdt men rekening met het voornemen der regeering om reeds met ingang van 1939 tot de invoering over te gaan van de zg. „radiobelasting" voor de luisteraars met een eigen ontvangtoe stel. Den luisteraars zou men voor de keuze willen stellen zich aan te sluiten bij een der erkende radio-omroepvereenigin- gen teneinde zoodoende aan deze belasting bij te dragen, of wel deze direct te voldoen aan het rijk. in verband waarmede een be drag van f. 6 per Jaar wordt genoemd. Uit de opbrengst dezer radiobelasting zouden de kosten worden bestreden voor het ver zorgen der werelduitzendingen, welke thans in voorbereiding zijn. Deze door de Nozema uit te voeren programma's zouden tevens gelegenheid bieden tot het maken van radioreclame, zooals ook in andere landen geschiedt. Tegen de uitvoering dezer plannen zouden evenwel bij verschil lende omroepvereenigingen nochtans ern stige bezwaren bestaan. DE MOEILIJKHEDEN IN HET TAXI BEDRIJF TE AMSTERDAM. Een bevredigende regeling in zicht. Naar men aan het „Vad." meldt, hebben de besprekingen over de nieuwe arbeids voorwaarden in het Amsterdamsche sta- tionnairbedrijf nagenoeg tot overeenstem ming geleid. Het dreigende conflict in het blokbandt axiebedrij f is daarmee van de baan. De gemeentelijke commissie van bijstand heeft zich n.l. uitgesproken voor een rege ling. welke het midden houdt tusschen wat van de zijde van de werkgevers en door de werknemers was verlangd. De werkgevers hebben zich met de voorstellen kunnen vereenigen en men verwacht, dat ook de werknemersorganisaties zich ermee accoord zullen verklaren. Volgens de voorgestelde regeling zal het grondloon worden bepaald op 12 gulden per week. vermeerderd met een provisie van 25 pet. van de weekopbrengst boven twaalf gulden tot de eerste gulden van de eerste opgereden 50 gulden (verminderd met het grondtoon) en 30 pet. van de opbrengst boven 50 gulden. Het tarief blijft fooiloos, terwijl het voor komen eveneens kosteloos geschiedt, In verband met deze nieuwe loonschaal zullen ook de tarieven een ingrijpende wijziging ondergaan. Voor den eersten aanslag zal een kwartje worden berekend voor de eerste 625 meter (huidige regeling: 40 cent voor de eerste kilometer) en een dubbeltje voor iedere volgende 625 meter (huidige regeling: 10 cent voor de volgende kilometer). In afwachting van de aanvaarding door de chauffeurs van de nieuwe voorwaarden, zal het dienstverband nog een week wor den voortgezet tegen de bestaande loo- nen. Vóór 28 Mei zal het personeel van de definitieve loonvoorstellen op de hoogte worden gebracht. JUBILEERENDE SCHOOL VOOR RESERVE-OFFICIEREN. Op luisterrijke wijze herdacht de school voor reserve officieren der onbereden ar tillerie. gevestigd in de Hojelkazeme aan de Croeselaan te Utrecht, het 25-jarig bestaan. Eergisteren zijn de feestelijkheden begon nen met onderlinge sportwedstrijden, welke een uitstekend verloop hadden. De eerste dac werd besloten met een gemeenschappelijken maaltijd van de leer lingen met hun officieren en onderofficie ren in den Raadskelder. Gisteren is de school, bestaande uit ruim honderd man. op de binnenplaats van de Hojelkazeme aangetreden, waarna te on geveer elf uur met het muziekcorps van het regiment genietroepen aan den kop, een marach werd gemaakt door de stad. Daarbii werd gedefileerd langs Paushuize en het stadhuis. Voor het stadhuis hadden zich behalve de burgemeester mr. dr. ter Pelkwijk. nog vele andere militaire en burgerlijke auto riteiten opgesteld. Des middags werden de reünisten, die deelnemen aan de feestelijke viering, aan het centraal station afgehaald en in optocht naar de Hojelkazeme ge bracht. Daar werden zij door den comman dant van de school, kapitein J. Roode, officieel begroet, waarna door de leerlingen en oud-leerlingen een geschenk werd aan geboden. De tweede dag werd besloten met een gala-uitvoering in den Stadsschouwburg en een bal in het gebouw voor kunsten en wetenschappen. HET HANDELSKENNIS-EXAMEN. Men meldt ons van bevoegde zijde: Het eerste examen voor het Midden standsdiploma Algemeene Handelskennis, dat in de maand Juni zal worden afgeno men, belooft een groot succes te worden. Er meldden zich 2800 candldaten voor het volledige examen aan; verder 4200 voor het zgn. speciale examen voor hen, die op 1 Juli 1938 25 jaar of ouder zijn. DE CONTROLE OVER DE SPAANSCHE GEASYLEERDEN. In verband met de ontvluchting van vier hunner is in afwachting van nader te tref fen maatregelen aan de hier te lande nog verblijvende Spaansche geasyleerden de plicht, tot dagelijksche melding opgelegd. Tot dusver bestond voor hen de verplich ting zich eens per week te melden. Mr. D. FOCK. De Minister van Staat mr. D. Fock, oud- Gouverneur-Generaal van Ned.O.-Indië, zal op 19 Juni as. zijn 80en verjaardag vieren. BURGEMEESTERS. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juni 'cenoemd tot burgemeester der ge meente MunstergeieenA J. J. M. Smeets, thans secretaris van die gemeente; en is aan jhr. H. E. M. van Nispen tot Pannerden, od zün verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Klimmen, met dankbetuiging voor de lang durige diensten in zijn betrekking be wezen. Verdei- zün opnieuw benoemd tot burge meester: van Beghem. P. A. J. M. Baudoin, secretaris dier gemeente; van Dell. mr, W. M. Kolff; van Doesburg, jhr. mr. G. A. A. Nahuys; van Dubbeldam. G. F. de Roo; van Waddinxve-sn, P. A. Troost; van Bigge- kerke. L. Simonse Lzn.; van Drelschor. E. H. P. van Nahuys: van Heinkenszand, mr. dr. A. J. J. M Mes; van Noordwelle en Serooskerke (Sb. W. H. Scholder; van Nieuwe-Pekela. J. Sidertus; van Mook en Middelaar, H J. J. Sengers; van St. Odi- lier.be.v. p. H. Houben. WILDE STAKING IN DE AMSTERDAMSCHE HOUTHAVEN. Er zijn 400 man bil betrokken. In de Amsterdamsche houthaven is gis teren een wilde staking uitgebroken, waarbij een kleine vierhonderd arbeiders zijn be- tiokken. De moeilijkheden, die reeds geruim en tijd in de Amsterdamsche en Zaansche houthaven bestaan, zijn voornamelijk ver oorzaakt door het feit, dat naar de mee ning van de aanvoerders van hout het lossen te veel tijd in beslag neemt, waar tegenover echter staat, dat de wijze van lossen op zich zeil van groot voordeel is voor den houthandel, omdat te Amsterdam en Zaandam het hout tegelijkertijd gesor teerd wordt en een betere behandeling ondergaat dan elders. Nadat over de voorwaarden, waaronder een snellere lossing te Amsterdam mogelijk zou zijn, maanden lang is onderhandeld, bii welke onderhandelingen ook het ge meentebestuur, dat door het aanbrengen van een verbeterde outillage ook het lossen des nachts mogelijk heeft gemaakt, was betrokken, is dezer dagen overeenstemming bereikt tusschen de scheepvaartvereeniging „Noord" en de samenwerkende organisaties van transportarbeiders. De nieuwe regeling houdt oa. in. dat het lossen van hout schepen in ploegen zal geschieden, waarbij ook nachtwerk zal worden verricht. Eeiri.se Scandinavische houtbooten werden nog op de oude voorwaarden gelost, doch toen gistermorgen met. het lossen van het Russische schip „Tobal" zou worden begon nen. voor het eerst op de nieuwe voor waarden. bleken de houtwerkens daarmee niet accoord te gaan omdat de nieuwe regeling geen toeslag voor nachtwerk in houdt. Zii weigerden aan het werk te gaan, waarna ook de arbeiders die met de los sing der andere schepen bezig waren en die, aangezien zij nog onder de oude regeling werkten, met het conflict niets te maken hadden, eveneens besloten het werk nefer te leggen. OUD-HOLL PIJPTABAK «jg» 1541 (Ingez. MeC.) Aangezien dit geschiedde tegen het advies van de organisaties en zonder overleg met de besturen, moet dit conflict als een wilde staking worden beschouwd. STICHTING „HET ERF". Te 's-Gravenhage is opgericht „Het Erf", stichting voor de verspreiding van na tionale gedenkpenningen. Voorzitter van den Raad van Toezicht van deze stichting is de heer P. J. de Kanter, voorzitter van het Algemeen Ned. Verbond; verder vormen de Raad van Toezicht: Jhr. J. Th. Alting von Geusau. Gen. Maj., Command. Ie divisie; Jhr. H. A. van Foreest, luit. ter zee le klas (Hoo- L. P. MAARTENS OVERLEDEN. Od 70--jarigen leeftijd is te Bonn fn i Duitschland overleden de lieer L. P. Maar- tens. oud-raadslid van 's Gravenhase en destijds een vooraanstaand fi#uur in de Haagsehe middenstandsbeweging Lanse jaren was de heer Maartens be stuurslid en voorzitter van de 's Graven- haagsche winkeliersvereeniging van welker vereenig;in» hij bij ziin aftreden tot eere voorzitter werd benoemd. Voorts heeft hij langen tijd den midden standsbe .turen oond Geleid on was hij voo-* zitter van commissarissen van de 'sGra- venhaagsche middenstandsbaak De teraardebestelling zal plaats hebben as. woensdag om half twaalf op Oud Eik en Duir.en te 's Gravenhage. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot verhooging van het crediet voor werk verruiming, is het volgende ontleend: Zooals de regeering reeds herhaalde lijk heeft verklaard, behoort naar haar meening de politiek der werkloosheids bestrijding allereerst gericht te zijn op het behoud en de uitbreiding der werk gelegenheid in het bedrijfsleven in zijn onderscheidene, geledingen. In aller hande, min en meer ingrijpende, min en meer kostbare, maatregelen wordt dan ook aan deze primaire zorg voort durende aandacht gewijd. Men denke aan het complex van han delspolitieke maatregelen, dat in de laat ste jaren ten behoeve van den export is getroffen en waarvan ongetwijfeld moet worden aangenomen, dat een catastrophe in de ontwikkeling van den export, met alle gevolgen welke dit voor de werkgele genheid, zoowel in landbouw als industrie, zou hebben medegebracht, erdoor is voor komen. Men overzie het geheel der contingen- teeringsbepalingen, de landbouwcrisis- maatregelen, en de subsidie-verleening aan de industrie, waardoor in de jaren 1934 tot en met 1937 door middel van sub sidie ad f. 3.100.000 de uitvoering van 238 orders met een gezamenlijk leverings bedrag van f. 35.150.000 en een arbeids capaciteit van 20.900 man, jaren is moge lijk gemaakt. Men herinnere zich de crediet-verleening aan de industrie en lette op hetgeen door middel van de Benas is en wordt gedaan ten behoeve van de zeescheepvaart. Naast de maatregelen tot behoud en ver ruiming van werkgelegenheid tn het be drijfsleven ln zijn onderscheidene geledin gen, heelt de regeering ter hand genomen de bevordering van een juistere verdeeling van den voorhanden bedrijfsarbeid over de aanwezige arbeidskracht. Zooals de regeering reeds vroeger heeft te kennen gegeven, acht zij het niet buitengesloten, dat zij, voor de verwerkelijking van doeltreffende maatregelen van arbeidssprelding, be voegdheden tot het opleggen van daar mee samenhangende verplichtingen niet zal kunnen ontberen. Een beslis sing dienaangaande hoopt zij binnen kort te nemen. Openbare werken. Naarmate de ervaring op het terrein der werkloosheidsbestrijding toeneemt, wordt ook de regeering steeds krachtiger er van overtuigd, dat binnen het kader van het bedrijfsleven zelf allereerst de oplossing van het vraagstuk moet worden gezocht, dat aan dp bevordering van duurzame tewerkstelling ln het bedrijfs leven in zijn ondgrscheidene geledingen, in het belang een er doeltreffende werkloos heidsbestrijding. de hoofdaandacht be hoort le worden geschonken. Met deze vooropstelling is de regee- ring voorts van oordeel, dat het euvel der werkloosheid ook voorziening door middel van openbare werken eischt. Voor een juiste waardeering van wat de regecring ton aanzien van dit laatste doet. is uiteraard niet alleen te zien naar de apparaten van werkfonds en werkver schaffing, maar is het geheel, van wat het rijk aan openbare werken ten koste legt, in oogenschouw te nemen. In dit verband moge er aan worden herinnerd, dat, terwijl voor nieuwe en onderhoudswerken van Waterstaat (ex clusief werkfondswerkeni in elk der ja ren 1933 tot en met 1936 is aangevraagd een bedrag per jaar, varieerend van rond 57 tot rond 62 millioen, de daar toe voor 1937 aangevraagde gelden beliepen f. 80.500.000 en voor 1938 f. 103.500.000 waarmee het hoogste cijfer is bereikt, dat ooit voor hoofdstuk IX der rijksbegrooting plus verkeersfonds (resp. wegenfonds) plus Zulderzeefonds ln eenig jaar is uitgetrokken. Wat het werkfonds betreft beliep het bedrag der geblokkeerde gelden per 15 September 1936 77 millioen, per 15 Maart 1937 83 millioen, per 1 October 1937 89 millioen. per 1 April 1938 10 millioen, per 15 Mei 1938 ruim 118 millioen, terwijl het emde Mei 1933 naar schatting zal beloopen 125 millioen. Werd in den loop van 1937 in totaal geblokkeerd een bedrag van 17 mil lioen, in de eerste vier maanden van 1938 werd vastgesteld een bedrag van 22'/t millioen, hetgeen aan het einde van de vijfde maand van 1938 naar schatting zal zijn opgeloopen tot een bedrag van 37'/i millioen. In verband met het evengenoemde cijfer van. 125 millioen, dat weldra geblokkeerd zal zijn, wordt bij hierbij gevoegde nota van wijziging de aange vraagde 30 millioen verhoogd tot 60 millioen. Stand der werkloosheid. Voor de bepaling van het feitelijke ver loop der werkloosheid, geven naar het oordeel der regeering, de cijfers van het werkloosheidspercentage onder de leden der werkloozenkassen het meest juiste beeld. Dit werkloosheidspercentage beliep (exclusief landarbeiders) einde Aprfl 1932: 24.9, 1933: 26.9, 1934: 25.3, 1935, 29.9, 1936 32.1, 1937: 26, 1938: 24.7. Einde April 1938 was het percentage derhalve lager dan in de zes vooraf gaande jaren, waarbij nog te bedenken valt, dat in verband met de bevol kingstoeneming (jaarlijks een vermeer dering van 30 tot 40.000 arbeidskrach ten te verwerken valt. Wat den huldigen feitelijken omvang be treft, geeft het aantal bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven werkloozen licht. Als werkloos stonden per einde April 1938 bij de organen der openbare arbeids bemiddeling ingeschreven 354.715 personen. De regeering is van oordeel, dat de uiterste activiteit van menschelijke mogelijkheden geboden blijft in het opsporen en aanwenden van doeltref fende middelen tot voortgezette ver mindering van den afstand naar het ideaal: een zoodanigen toestand in het Nederlandsche gemeenschapsleven, dat, voorzoover zulks van Nederlandschen wil afhankelijk is, de leden dezer ge meenschap door arbeid in hun levens onderhoud kunnen voorzien. De regeering ziet de openbare werken- politiek niet ais een crisisvoorziening van betrekkelijk geringen duur, maar als een voorziening, welke op langen termijn zal hebben bi) te dragen tot net verschaffen van arbeid. Deze aard der voorziening heeft de re geering reeds geruimen tijd geleden ertoe geleld, de organisatie van de tewerkstel ling van arbeidskrachten door werken van werkverruiming en werkverschaffing na der ter hand te nemen, en wel teneinde te komen tot den meest efficienten vorm ter bereiking van het doei der tewerkstel ling. Aan den omvangrijken voorberei denden arbeid hiertoe wordt met spoed gewerkt. Coördineerende instantie. Daarnaast heeft de regeering in voor bereiding genomen het in het leven roepen eener coördineerende instantie tusscnen de tewerkstelling door werken van werk verruiming en werkverschaffing en de te werkstelling aan de onderscheidene ove rige, onder de verschillende departemen ten ressorteerende, werken van algemeen nut, ten einde daardoor: a. de behoefte aan tewerkstelling naar plaats en tijd zoo goed mogelijk te die nen, de voorziening daarin zooveel moge lijk te reguleeren, en b. naar de mate van het doenlijke te bevorderen, dat niet alleen bij de werken van werkverruiming en werkverschaffing waar zulks uiteraard reeds geschiedt maar ook bij de overige overheidswerken oe wijze van uitvoering aan de tewerkstel ling van zooveel mogelijk arbeidskrachten dienstbaar worden gemaakt. Herhaaldelijk doen zich gevallen voor, dat goedgekeurde objecten van het werk fonds te lang onuitgevoerd blijven Be reids is er toe overgegaan om, waar mo gelijk, de goedkeuring van het object te binden aan een termijn van begin van uitvoering van het werk. Hier moge worden medegedeeld, dat aan werkfondswerken thans aan den slag zijn, direct en indirect, 7500 man, hetgeen, de secundaire werkverruiming medegerekend, een werkverrulmende werking van circa 11.000 man betee- kent. Naar de schatting van het bu reau van het werkfonds, zal de tewerk stelling, direct en indirect, bij het werkfonds in de naaste toekomst op- loopen tot 12.000 man, hetgeen in ver band met de secundaire werkverrui ming. derhalve betcekent een werk- verruimende werking, voor de naaste toekomst, van circa 18,000 man. De regeering is zich den ernst van deze situatie volkomen bewust. Het Is om die reden, dat zij niet alleen is voortgegaan rnet den arbeid van werkfonds en werk verschaffing langs de daarvoor vroeger getrokken lijn, doch dat zij tevens in het kader de activiteit van het werkfonds heeft verhoogd en den omvang der werk verschaffing heeft uitgebreid. Daarnaast echter heeft zij ook ter hand genomen een nauwkeurig en diepgaand onderzoek naar de mogelijkheden, om door wijziging in den opzet dezer voorzieningen op uitgebreider schaal tot tewerkstelling te kunnen komen, zonder te vervallen in het euvel van het voorbereiden van nieuwe en nog grootere werkloosheid. Zoodra dit onderzoek zijn beslag zal hebben gekregen, zal de regeering haar beslissingen terzake nemen en daar van naar buiten doen blijken op het daartoe meest aangewezen tijdstip, vermoedelijk bij den aanvang der werkzaamheden in het nieuwe parle mentaire jaar. Losse punten. Met de uitvoering van den Noord-Oost- poider in het IJsselrneer wordt voortge gaan m het tempo dat met de technische eischen vereenigbaar is. Voor wat betreft de verdere inpoldering, is met de noodlge onderzoekingen, ten einde tot een definitief plan te komen, be reids een aanvang gemaakt. Ook bij de grootste voortvarendheid zullen intusschen toch énkele Jaren er mee gemoeid zijn, al vorens deze Inpolderingswerkzaamheden tot werkverruiming op groote schaal kun nen leiden. Het ligt voorts in het voornemen, het Werkfonds zijn medewerking te doen verleenen bij den bouw van woningen voor groote gezinnen. Het is, gelet op de thans geldende bouw kosten voor een aantal groote gezinnen niet mogelijk, de economische huur van de voor hen geschikte woningen ten volle te betalen. Door het werkfonds aan den woningbouw dienstbaar te maken, kan aan dit bezwaar tegemoet gekomen worden. Tot den bouw van een centraal militair hospitaal, als waarvan het voorloopig ver slag rept, is besloten. Ook voor de restauratie van monumen ten wordt vanwege het werkfonds bij voort during hulp verjeend. gere Marine Krijgsschool)M. B. v. d. J; Oud Gvn. v. Soerakarta, voorz. Ver. indfë- Nederland; C. G. Vattier Kraane, Voorz Ver. v. Penningkunst; G. J. W. Putman Cramer, Voorz. Ondernemersraad voot Suriname; R. Zuydertioff, Voorz. Kgl. Ver- eeniglTig Oost en West. Directeur is mr. P. Du Ry var. Beest, Holle. Raad van Advies vormen dr. M. R. J, Brinkgreve en prof. Hulb Luns. Deze stichting verspreidt als eerste pen ning een „weerbaarhelds-inzamelpenning* De netto opbrengst aal de stichting ten bate van de Defensie afdragen aan Oe Vereenlglng voor Nationale Veiligheid, Voor het Weerbaarheidsgeschenlt Verantwoording van de vrijwillige bijdrages De volgende giften zijn nog ontvangen; f. 15, W.. Zuid-Afrika; f. 2, Ned. Handel- Mlj„ Den Haag, namens mej. F. A. H. S.; Rott. Bankvereen., namens Nederlanden ln het buitenland, f, 150; verder f. 504, Twentsche Bank, Den Haag, namens I, v. d. Zw.: f. 2, mej. C. J. H Amsterdam; f. 10, W. C. O. te Z.; f 10, E. J, G. M. Z. B, Amersfoort; f. 2,50, schrijver gemeente tram Amsterdam; f. 2, mej. V. en N., Rot- terdam; f. 2,50. A. v. d. H.. Aalsmeer; 1.1, J. C. L.. Den Haag; f. 10, mevr. wed. M. C. v. d. S.'-P„ Den Haag; f. 5, mej. M. C d( H., Heelsum, f. 50; R. D., Arnhem; f. 14 mevr. de wed. C. J. S.-L., Den Haag; t. S> mej. M. de H„ Heelsum; f. 10. H. M. v. d. G„ Bakkeveen; f. 10, mvr. M. v. R., Utrecht; f. 5075,20. Twentsche Bank, Den Haag, na mens comité nationaal defensiefonds te Brussel; f. 2 mej. D. J., Amsterdam; f, 1, A. W. E., Amsterdam; 500 dollar, Nedei. lander W. B.. Singapore; Zw. frs. 2473,3# Hollandsche Club te Montreux; f. 2,50, h F., Rotterdam. Ontvangen werd tot en met deze jf-| rekening f. 126.980,98'/i. Door de Vereenlglng voor Nationale Vel-1 llgheld werd sinds de vorige opgave f. 57il ontvangen. Het totaal der bijdragen stadil het begin der Inzameling bedraagt nul f. 111 592 08. Het gironummer der vereenlglng #1 287177, Den Haag. DOORNSCHE GEMEENTERAAD STAAKT) NIET MEER, Gistermiddag is de gemeenteraad ym| Doorn weer voltallig in vergadering bijeen I geweest. De meerderheid, weike, gelijk ft-1 meld. dezer dagen niet ter vergadert*! verscheen, deelt thans mede, dat zii rich verplicht gevoelt, aan de verdere belangen-1 behartiging van de gemeente te blliienl deelnemen, in verband met de talrijke uitingen van sympathie uit alle lagen der I bevolking met den aankoop door de et-I meente van ..Der Hirtlec". ln het Wjzondtri door den middenstand, alsmede van v"el partijgenooten der bestrijders van denl aankoop. De raad besloot bil de Kroon in bt™° I te gaan tegen de beslissing van Ged. Sta-1 ton, die het besluit van den aankoop niet I hadden goedgekeurd. Van de zijde van den middenstand vas I een aanbod Ingekomen, om het financieel' I risico en de lasten uit te schakelen, vm-1 door het bezwaar der minderheid zou KI" ondervangen. Dit aanbod zal overwogri worden. DE AARDSCHOKKEN. DONGGALA, 21 Mel. (Aneta/A.N-P.) I trent de voorgekomen aardschokken opL Mei te Donggala wordt nog nader venI men, dat een landbouwkolonie, een divwe- f hoofdkwartier en verschillende gebouw'' i van het Leger des Heils te Bora, Rows L en Sibalaja ernstig beschadigd 'tra I Vele zaken en scholen zijn vernield. J. D. te K. De Durieuxstraat is aUise'J I naamd naar Paul Durieux, die van lew— burgemeester van Leiden was. H, B. te L. Een abonné maakt er ons op attent, dat ,,De drie zustersteden" is 6esc ^uJd' door Karei Lodewyck Ledeganek een Nederlandsch dichter, die leefde van l»03 j V. te L. Als uw meerderjarige niet in uw bedrijf werkzaam is. bet onj heeft veroorzaakt, is hij tot sohadeverg J gehouden. Verzoek in elk geval u mede i len, waarop de u gesteld eisch is gegren C. B. te L. Waarsohilnlijk »ul'IL.'ai uitkeerlng genieten uit een werkloozen* f, langdurige werkloosheid kan dan steun ning volgen. U moet zioh thans wenu'. uw organisatie. Hoeveel eventueel za* keerd worden, is niet te bepalen. H. L. te L. - Als er geen kinderen u huwelijk in leven zijn, is u wettelijk ucht tot het verschaffen van onderhoud 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10