Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 20 Mei 1938 Officieele (risispubiicaties WEERBERICHT. haarlemmermeer. hillegom. katwijk. katwijk aan den rijn. leidschendam. AGENDA lisse. nookdwijk. noordwijkerhout. noordwijk aan zee. oegstgeest. rijnsburg. OPGAVE VAN EIGENHEIMERS, GE TEELD OP TUINBOUWTEELT VERGUNNING. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend,, dat die telers, die op hun tuinbouwteeltvergunning vervroeg de Eigenheimers telen, vóór 15 Juni 1938 aan hun veiling opgave moeten doen van de oppervlakte, die zij met deze Eigenhei mers betelen, onder vertoon van hun ver gunning. Deze opgave is vereischt om deze Eigenheimers in aanmerking te doen ko men voor de minimum- en vergoedings- prijzen, vó&r vroege aardappelen te stel len. Telers, die in het bezit zijn van een tuinbouwteeltvergunning uitsluitend voor plantaardappelen. komen voor deze rege ling niet in aanmerking. 1503 HANDELSERKENNINGEN GROENTEN EN FRUIT. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale vestigt er nogmaals de aandacht op, dat het verboden is, een groenten- of fruitwinkel, ventwijk, of welken anderen vorm van handel In groenten en fruit ook, te beginnen, alvorens de Centrale dezen als zoodanig heeft erkend. Voorts ontraadt zij een ieder, een groen ten- of fruitwinkel, ventwijk enz. over te nemen, alvorens zich bij de Centrale te hebben vergewist, dat men voldoet aan de voor erkenning gestelde vereischten. aan gezien bij koop of verkoop van een groen ten- of fruitwinkel, ventwijk enz., de han delserkenning niet mede op den kooper overgaat. 1502 ..Vind je ook niet, Adolf, dat de zee pre cies een kind is zij kan glimlachen en zij kan huilen!" „Ja, en zij is altijd nat!" Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te Ingoe. Laagste barometerstand 753.0 te Genua. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aanvankelijk nog ulteenloopende wind, later matige tot zwakke Noordoostelijke tot Oostelijke wind. overdag gedeeltelijk bewolkt, nog kans op eenige regenbuien. Lichte nachtvorst, over dag weinig verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hoogedrukgebied in het Noorden beweegt zich langzaam Oostwaarts en breidt zich over Zweden en Noorwegen uit. Over IJsland daalt de barometer, onder invloed van een naderende Oceaan-depressie. Het blijft over Finland. Zwe den en Denemarken nog zeer guur. Langs de Noorsche kust, over de Britsche eilanden, ons land, Frankrijk en West-Duitschland, is het nog frisch weer. Onder invloed van een as van lage drukking is het nog buiig over onze omgeving en Noordwest-Duitschland. Twee vlakke lagedrukgebieden brengen over Zuid-Dultschland en Oost-Frankrijk nog regen. In het Zuidwesten neemt de Azoren-hoogedruk nog een weinig in beteekenis toe. WEERSOMSTANDIG HEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: windstilte, 8 gr. C.. mooi. Londen: N.W., 6 gr. C.. zwaar bewolkt. Berlijn: N., 12 gr. C., zw. bewolkt. Nice: windstilte, 13 gr. C., zw. bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. <47 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 7 u. 50 min.; nam. te 10 u. 18 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 14 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 15% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 9.25 n.m. tot 4.27 v.m. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Gerarda Allegonda, D. van Z. B. Mesman en A. G. C. Zandbergen Theo- clorus Jozef Maria, D. van P. J. den Boer en C. J. Elstgeqst Jan Jacobus Georg, Z. van J. van Wilpe en E. Giebner Pieternella. D. van J. Mastenbroek en J. Goedhart Cornells Bernardus Zacharias, Z. van Z. C. A. Mesman en E. Koolbergen Teunis, Z. van N. L. van der Wiel en C. Voogt Agatha Pieternella, D. van M. J. Verbeek en H, T. Roosendaal Anna Engelina, D. van J. J. Veenstra,en M. J. E. Schilder Jan, Z. van L. Verbeek en N. M. Maarse Martinus Johannes, Z. van G. J. de Jong en M. Witte Maria Gerarda, D. van J. den Boer en N. de Rooij. Ondertrouwd: Theodorus C. M. Verburg 26 j. en Agnes Huurman 22 j. Hendrik Otto 26 J. en Alette Nijziel 22 j. Ritske Veenstra 25 j. en Jantje Knegt 27 j. Pieter Roeloffs 27 j. en Maria van den Heuvel 24 j. Dingeman J. Coumou 28 j. en Johanna B. A. Prinselaar 27 j. Libbe H. van der Woude 30 j. en Hllligje W. Kemp 24 j. Gehuwd: Martinus L. H. H. Hermse 46 j. en Hubertina J. C. J. van Alem 37 j. Theodorus H. Opstal 33 j. en Cornelia Hoogeveen 28 j. Jacobus G. Bus 34 j. en Hendrika A. Nijssen 26 j. Cornells F. Zwetsloot 23 j. en Petro- nella C. Berbee 23 j. Petrus F. Duwel 23 j. en Maria L. van Steijn 23 j. Jacobus J. Dorlandt 34 j. en Geertruida Selis 23 j. Petrus B. Poelgeest 29 j. en Emma P. Jansen 25 j. Theodorus H. van Haastrecht 28 j. en Marge- retha Jansen 22 j. Willebrordus W. Spanjaart 28 j. en Adriana Goudriaan 27 j. Arie Mid delkoop 33 j. en Maria W. Honcoop 25 j. Jilles van Saarloos 27 j. en Teuntje de Koter 22 j. Jan Nijman 22 j. en Willempje P. Maarse 22 j. Dirk Roodenburg 31 j. en Geertje van der Vlugt 24 j. Cornells A. Kreeft 29 j. en Klasina Kulk 30 j. Leendert G. J. Baak 24 j. en Anna Nierhaus 25 j. Overleden: Petrus Johannes Brands 7 j., Z. van P. J. Brands en P. C. Hameteman Bar bara Hendrina Looijaard 84 j., ongeh. - Guurtje Kooij 76 j., wede. van Jb. Boon Jan van den Assem 60 j., geh. met T. Oost. Loop der bevolking. Gevestigd: Hendrik Reuman, Akerdijk 278 Jan van Drunen. Spieringweg 478 Lodewijk J. Hilkman, Esschenlaan 30 Wed. W. de Boer, Badhoevelaan 9 Jacob den Engelsman, Hoofd weg 199 Jan Veenendaal, Burg. Amersfoordt- ïaan 36 Hubert Seelbach, Nieuwe Meerdijk 104 Hendrik C. Kreike, Kruisweg 355 Si mon C. Bos. Raadhuislaan 29 Pieter H. Rost, Eikenlaan 24 Cornells J. Kiene, Iepen laan 50 George K. Visbeen. Wilgenlaan 140 Willem Soet, Bennebroekerdijk 46 Jan Meijer. Vijfhuizerdijk 102 Gerrit A. Meerstadt, Schipholweg 97 Pieter de Wachter, Venne- perweg 489 Adrianus G. J. Ligtvoet, Nieuwe Meerdijk 361 Willem van Driel, Nieuwe Meel dijk 361 Gerrigje de Bruijn, Spieringweg 314. Vertrokken: Abraham J. Schuttevaer, naar Willemstad, Ned. West-Indië Johannes Hoog land, naar Beverwijk, Haring Kupersstr. 8 Jacob Brouwer. Nieuwer-Amstel, Talmastr. 38 Johannes Zimmerman, Amsterdam. Vale- riusstraat 194 Pieter de Koter, Aalsmeer, Sportlaan 42 Jacob de Jongh, Velsen, IJmul- den, Wijk aan Zeeërweg 158 Antje Boonstra, Kollumerland c.a., Burum 12 Bernardus Ver hoog. Toronto (U.S.A.'» Huibert Siegers. To ronto (U.S.A.) Cornelis Kromhout, Nieuw- veen No. 262 Klazina van Nieuwkoop. Alke made. De Kaag F. 13 Nicolaas A. van der Horst, Amsterdam. Van Spilbergenstraat 58, 3 hoog Wed. Jan Zeeman, Amsterdam, Groene- weg 50 Willem de Rooij, HiHegom, Parallel weg 145. Bestuursvergadering V. V. V. Op de bestuursvergadering van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer zijn vele in terne zaken afgedaan. Voor de algemeene vergadering in Juni is de secretaris de heer D. E. Nieuwenhuis afgevaardigd. De be heerder van de rondvaarten bracht zijn verslag over de campagne uit. waarna plannen voor 1939 al ln overweging zijn genomen. Verkoopmg. Het woonhuis „Alida" aan de Lflidsche- straat 74 alhier, dat in bod stond op f. 5050. is gisteravond gemijnd door den heer M. Zandbergen voor f. 5100. De arbeiderswoning Loosterweg n 24 werd gekocht door den heer P. v. d Laan voor f. 1600. Bij de Oosteinderbrug is een auto door onbekende oorzaak over den kop geslagen en op het rijwielpad terecht gekomen. Daar lag de wagen, met de wielen in de lucht. De inzittenden, w.o. een kind van 4 weken, kwamen er ongedeerd af De Bloembollenbeurs. die door 100 personen bezocht was, muntte deze keer uit door de inzending van bloemen. De handel was nog stil. Alle uitgestalde bloe men waren tulpen; N.V. van Zanten en Co. was er niet een Darwinsoort, Gebr. Hyl- kema hadden er bizarren zonder naam staan terwijl de firma Goemans Prins een mooie collectie had waaronder lier met getuigschrift van verdienste. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 20 Mei op: 0 u. 42, onder: 10 u. 15. Burgerlijke Stand. Geboorten: Adriaantje d. van J. van den Oever en J. Groen; Jacobus Arie Antonius Ge- rardus z. van J. Timmermans en A. Hus; Lijdia Cornelia d. van C. Ouwehand en L. van Duij ven voorde; Hillegonda Catharina d. van W. M. van Beelen en C. D. Estoppij; Arie z. van J. de Best en D. Haasnoot. Overleden: Willem de Vreugd, oud 68 Jaar, weduwnaar, van M. C. van Wijk; Levenloos aangegeven kind van H. Haasnoot en D. Hoek. Ondertrouwd: J. J. G. Cler en R. den Duik; J. J. Hoek en C. P. van der Zwan; C. Maagde- lijn en G. Haasnoot; B. Krijgsman en C. de Jong: P. van Duijn en A. van Duijn. Getrouwd: J. Haasnoot en A. Ouwehand. Tu in ix> tl wo verzicht. Konden we in ons vorig overzicht nog van wüiterproducten spreken, nu zijn deze op wat Prei na, geheel van het tooneel ver dwenen. Wat maar gelukkig was, want met de achter den rug liggende warme dagen zou .er toch weinig animo voor zijn ge weest. Van de aangevoerde Spinazie was er weinig dat best Wan kwaliteit genoemd kon worden. Er is daarom ook nogal variatie ln den prijs. Gekocht werd n.l. voor f. 1.50 tot f. 4.50 per 100 K.G. Kropsla welke de vo rige week goed gevraagd was, zakte ln prijs. Het verschil in de hoogste noteering van de eene veiling op de andere was groot, n.l. van f. 7.90 naar f3 per 100, het ver schil in de laagste prijzen resp. f. 7.20 en f.2. Bosuitjes gingen vlug weg tegen f. 1.60 tot f. 2 per 100 bos en Selderie bracht van f0.60 tot f. 0.80 op. Raapstelen gingen ook wat naar omlaag, althans in de warme dagen. De noteering was van f. 0.70 tot f. 1. Radijs kon geregeld goed geplaatst worden. De prijs was toch maar matig varieerend van f. 0.75 tot f. 1.70 per 100 bos. De eerste bospeen kwam ter veiling. De prijs was redelijk, van f. 13 tot f. 14.50 per 100 bos. Waschpeen is thans geheel uitverkocht. Er is in den algemeenen toestand wat de gewassen betreft, in een paar dagen tijds heel wat gewijzigd. Alle producten, zonder uitzondering, verlangden naar regen. Er zat geen groei in. Het enkele kleine regen buitje kon geen effect sorteeren. Groenten en aardappelen schoten niet op. Vooral de jonge peen op den kouden grond had bui tengewoon van de droogte te lijden. Het product stond to«h al zoo dun in het ge was. Het stond er voor of er een zeer groot percentage van het gewas reeds verloren zou zijn. Even slecht was het gesteld met de uitgeplante bloemkool. De planten wa ren reeds inplaats van groen, roodkleurig geworden. Daarbij komt dat ook reeds meerdere tuinders over draalhartigheld in het bloemkoolgewas te klagen hadden. Dit Is thans geheel anders geworden. De over vloedige regen heeft alles een geheel ander aanzien gegeven en men hoopt weer dat er nog veel terecht zal komen al blijft het vaststaan dat het gewas zeker aanmerke lijk later geoogst zal worden dan normaal. In de bloembollengewassen was het ook bij velen al misère. Lang voor den nor malen tijd, stierven veel bollen af, vooral op de hooger gelegen geestgronden. De regen kan hier nog iets doen. doch veel kan als verloren worden beschouwd. Ned. Vereeniging E.H.B.O. Met ingang van 18 Mei j.l. is dr. J. C. A Cleveringa, arts te Katwijk aan Zee als medisch-adviseur aan bovengemelde ver bonden. terwijl dr. H. M. Hueting, arts te Katwijk a. d. Rijn als docent zal optreden voor den in den a.s. winter te houden cur sus in E.H.B.O. te Valkenburg. Een oorverdoovend geluid lokte veel omwonenden van Bruggestraat, Voorstraat enz. naar buiten, in de meening dat er een ernstig ongeluk gebeurde. Wat was echter het geval? Van een met zandsteenen gela den vrachtauto viel in de kromming vlak voor de brug de steenenlaag om en kwa£ toen met donderend geweld over bijna de geheele lengte van de ophaalbrug te lig gen. De zijwand van de auto was nJ. in de bocht bezweken. Burgerlijke Stand. Overleden: C. M. Priem, man, 49 jaar; C. M. Asselaar, vrouw, 78 jaar. Jaarverslag ziekenhuisvrplcging. Verschenen ls het jaarverslag «verl937 van de onderlinge vereeniging voor Zteken, huisverpleging. waaraan het volgende is Het aantal leden steeg van 9939 op Het aantel inschrijvingen bedroeg 2345, het aantel afvoeringen bedroeg llöo. Op genomen werden 505 leden (4.6 o) (v. J. 391 3.9 °/o) en wel 192 mannen en 313 mouwen. Het totaal aantal verpleegdagen bedroeg 9473 (v. j. 7325'/,). De gemiddelde ko :.:n per verpleegd lid bedroegen f. 64.06 iv. j. f. 65 301. De leden betelen gemiddeld f. 3 93'/. per jaar de reserve bedraagt f.2.66". per lid of ca. 68 °/o der contributie. De balans sluit met een voordeelig saldo van f. 2500. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. In de jaarvergadering van de Ooöp. Boerenleenbank werden goedgekeurd de verschillende jaarstukken. Het aantal le den bedroeg per 31 December j.l. 106. In omloop waren 449 spaarbankboekjes, waar van 65 met een tegoed hooger dan f. 1000. Tegenover 29 nieuwe voorschotten, stond de aflossing van 32 voorschotten. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren C. J van Heyningen en L. van Bo- hemen en tot lid van den raad van toe zicht, de heer M Romijn. Tot leden der controlecommissie werden gekozen de heeren D. v. d. Berg. N. Keyzer en L. Hendriks. Besloten werd de rente van spaargelden opzegbaar per jaar te stellen op 2,3/4°/. en voor direct opzegbaar op 2,64°/». De winst zal aan de reserve dub. debiteuren worden toegevoegd. Een verloting werd gehouden ten tjate der kas. welke een mooi bedrag opbracht, alsmede een improvisatie-wedstrijd door 10 dames over verschillende onderwerpen. De jury werd gevormd door de heeren ds. Tichelaar, W. A. Schouten en C. H. Steen winkel Jr. De dames mej. Mulder, mevr. van Heerde en mevr. v. d. Berg behaalden resp. de le, 2e, en 3e prijs. Na een gezellig samenzijn sloot de presidente deze uitnemend geslaagde feest avond. VRACHTAUTO IN BAKKERSETALAGE Een ongeluk dat goed afliep. Gisteravond heeft alhier een auto-onge val plaats gehad, dat nog bijzonder goed is afgeloopen. Een groote vrachtauto vol geladen met kisten versche groenten kwam uit de richting Leiden en wilde het Vier kant oprijden. De hoog opgestapelde groen- tenklsten waren reeds aan het schuiven geraakt onder het rijden. Dit werd steeds erger totdat de wagen bij het Gemeente huis begon over te hellen en alleen op de rechter voor- en achterwielen reed. Bij den banketbakkerswinkel van den heer Weber sloeg de auto geheel om en kwam met het bovengedeelte in de etalage te recht. De groote auto kwam geheel op zij 1e liggen. Een meisje, dat voor de etalage stond wist nog juist op tijd weg te sprin gen. Een winkeljuffrouw van den heer We ber. die de etalage schoonmaakte kwam met den schrik vrij. Begrijpelij kei-wij ze werd aanzienlijke schade aangericht. De poiitle was direct ter plaatse en maakte proces-verbaal op. Het tramverkeer on dervond gerulmen tijd vertraging. Een en ander trok zeer veel belangstelling. De chauffeur van de vrachtauto bekwam geen letsel. Nog een autobotsing op het Vierkant. Er had op het Vierkant nog een auto botsing plaats. De heer v. d. P alhier zou van dien Grachtweg komende, zljin garage naast de slagerij Zijp Inrijden. Een auto komende uit de richting Haarlem remde om passage te verleenen doch werd door een groentenvrachtauto van den heer Faas opgeduwd en tegen den eerstgenoemden vrachtwagen gedrukt. Alle drie aiuto's be liepen aanzienlijke schade. De personenauto moest worden weggesleept. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Ffancina Maria, d. van H. L. J. van der Lans en Th. A. v. d. Voort Jan, z. van A. van Marsbergen en F. W. Faas Catharina Eurebla, d. van A. C. M. Bon en C. A. van Dijk Lena. d. van Z. van den Burg en A. Schipper. Overleden: Antoon Marinas Franciscus Ver hellen, 8 maanden Hendrika Antoinette van Waveren echtgenoote van J. J. Guldemond. 37 j. Ondertrouwd: J. W. van Til en G. E. Gulde mond B. C. Rygersberg en H. J. Mens. Gehuwd: M. H. Vrolijk en M. P. van der Lans. Loop der bevolking. Gevestigd: H. van Rooljn, Heereweg 275 P. van Wonderen. Heereweg 10 F. A. Timmer mans, Kanaalstraat 17 Mej. G. Verhagen, Heereweg 107. Vertrokken: F. H. Kult en echtgen. n. Leiden C. van der Aart, n. Utrecht Mej. A Ver doorn, n. 's-Gravenhage G. C. Schenk, n. Arcen en Velden Mej. C. Stroomer n. Noord- wijk. Naar wij vernemen is tot agent van politie alhier benoemd de heer Boxma, thans te Assen. Hij treedt met 1 Juni a.s. ln dienst. HEDEN. In den vergulden TurkStichting voor Mnn tessori-onderwijs. Spr. dr. A. de Vletter «1/1 uur nam. Delft (Phoenixstraat 47): Aandeelhouder- vergadering N.V. Rynlandsche Betonbouw Mi!" 8 uur nam. IJ' Zaterdag. Stadszaal (kleine zaal): Voordrachtsoefentn» Leidsch Muziek Lyceum. 7% uur nam. Zomerlust: „Het Leidsche TooneelgezelschAi n.m. 7% uur. 1 Feestelijke Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd de feestelijke jaarvergadering gehouden door de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrouwen bond onder leiding van mevr. Schouten- de Jong, die o.a. de afgevaardigden van de afd. Haarlem, Hillegom en Sassenheim verwelkomde. Na het gebed sprak de pre sidente een inleidend woord, waarin zij deed uitkomen de grondslag en het doel van den Chr. Vrouwenbond. De secretaresse, mej. H. A. Minderman, gaf een weergave van de verrichte werk zaamheden. De groote zending kleeding- stukken kan warden gezonden naar het kinderhuis „Saron" in Suriname. Er heeft zich een krans gevormd, welke kleeding- stukken en andere luxe artikelen vervaar digt voor een verkoopavond in het najaar, ten bate van het „Groene Kruis". Mevr. Tibboel—Tanls deed verslag van den stand der financiën. Het boekjaar sloot met een batig saldo van ruim f, 40. Hierna volgde zang van een koor be staande uit leden der vereeniging, op de piano begeleid door mevr. Ruys—Belgraver. De afgevaardigden van vertegenwoor digde afdeelingen brachten hun gelukwen- scïigti over. Mevr. Bak droeg zeer verdienstelijk eenige mooie en leuke gedichten voor, waarmede zij een dankbaar applaus oogstte. Nog werden de aanwezigen verrast door een bijdrage van mevr. Ruys-Belgraver, waarin deze op humoristische wijze de presidente en het bestuur huldigde. De pre sidente ontving een mooi bloemstuk. Hierna werd een propagandistisch stukje opgevoerd dat zeer in den smaak viel. Een dameskwartet zong o.a. twee mooie geestelijke liederen van Guido Gezelle. Loop der Bevolking:. Gevestigd: F. K. Kukler, Noordzeestraat 4 G. A. J. Alkemade. Lynbaanweg 2 M. Th. de Groot, Nieuwe Zeeweg 63 B. H. de Jong, Van Speykstraat 4 A. Oskam, Gooweg 13 A. M. van der Krogt, Rembrandtweg 6 M. C. H. A. J. V. van den Burg, Wilhelminastraat 15 C. Stroomer, Wilhelminastraat 15 T. Plug. Julianaweg 20 J. P. van der Slot, Langeveld 18b W. F. Monnereau en fam. Q. van Ufford- straat 44 C. van zyp, Wilhelminastraat 15 J. van Capelle, Rembrandtweg 8 A. C. M. de Waal, Langeveld 29 M. Zoet, Styntjes- aulnstraat 2 J. J. Bryan, Langeveld 29 Q. Kloos, Douzastraat 37. Vertrokken: D. W. Hartman en fam., naar Leiden, Coornhertstraat 26 C. J. M. van der Eist, geb. Coebergh, Oegstgeest, Oranjelaan 20 W. J. Dubbelboer, naar Amsterdam, Zuider Amstellaan 1371 A. Korbee, naar Rynsburg, Vliet Z.Z. 43 Th. G. Heymans, naar Leiden, Hooigracht 13/27 J. van der Niet, naar Den Haag, Fahrenheitstraat 422 J. B. Engelen, n. Leiden, Stieltjesstraat 22 C. M. van Gils, naar Eindhoven, Seringenstraat 9 R. Broer, naar Warmond, Dorpsstraat 50b J. S. van der Geest, naar Den Haag, Paul Gabriëlstr. £8 A. C. van der Geest, naar Leiden, Nieuw- strakt 29. Burgerlijke Stand. Geboren: Carolus Cornelis, Z. van N. G. M. Verwey en H. P. van Bohemen Maria Eli sabeth, D. van E. Kwaadgras en G. J. Hoger- werf Abraham Andreas Joseph, Z. van A. L. van Dijk en A. C. M. Versluys Geertruida Antonia Maria, D. van Th. G. Romijn en M. A. Binken. Ondertrouwd: M. F. Goede en A. M. van der Loo P. S. J. Steenvoorde en H. H. Hooger- vorst A. van der Vossen en H. G. Steen voorden. Getrouwd: Th. F. de Coo en J. M. Kret J. A. van der Raad en M. J. Vink G. Smit en F. Barnhoorn. Overleden: Hendrikus Frederikus Zandber gen 1 j.. Z. van H. J. Th. Zandbergen en J. A. van Eeden. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nnm. „Het groene licht". ^L' Woensdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Hemel, vaartsdag en Zondag van 27 uur doorl. voor' ^telling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 mi»? Duikboot „Dl". Hemelvaartsdag en Zondag van 2-7 uur door. loopende voorstelling. Liido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.' „Een stad op stelten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, He. melvaartsdag en Zondag doorl. voorstelling vnn 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-i neater Hoogewoerd 49: 8 uur nam „Verloren ln de wildernis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Hemelvaartsdag 2—4% en 8 uur en Zon van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Bruiloft in Walkiki" Hemelvaartsdag en Zondag doorl. voortel ling 27 en 8 uur nam. Nova-bioscoop (Katwyk aan Zee): VriJdae Zaterdag en Maandag 8 uur „Michaël Strogoff' de koerier van den tsaar". Dinsdag, Woensdag en Donderdag 8 uur' „Truxa onder schynwerpers". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 91/211 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholistea 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3>/j uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot yoorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van: Zaterdag 14 t.m. Vrijdag 20 Mei a.s. waargenomen door de Apotheken: J. E. M. ten Dyk. Haven 18, tel. 85; A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Gisteravond had ln café „Paridon" de publieke veiling plaats der Ker- ke-bollen", onder leiding van de H.O.B.A. H.O. De totale opbrengst bedroeg f. 1427 en wel f.816 voor de St. Jozefkerk en f.611 voor de St. Jozef-armen. De belangstelling was groot. In café „Gouwenberg" trad als spre ker op voor de Kathol, jeugd, de bekende redenaar pater Hoppers met het onder werp: „Kerkvervolging". Mej. LarosRietvink had het genoe gen f. 18.04 af te dragen aan de vereen. ,De macht van het Kleine" te Heemstede. Zij blijft ook na haar huwelijk met de leiding belast, die bij haar in zeer goede handen is. Gonden Echtverecniging. Op 30 Mei a.s. zal het echtpaar C. v. d. Niet-—Plug, wonende Rbr v, Rooijenstraat, zijn 50-jarig huwelijksfeest vieren. Belden zijn nog vrij goed gezond, on danks hun resp. 70 en 69 jaren. De man is de laatste jaren echter wat rheumatisch en de vrouw doof. Vroeger was v. d. Niet vele Jaren visscher. Sinds 1925 is hij con cierge van de Herv. School. Wij wenschen de jubilarissen, die sedert het begin van hun huwelijk abonné's op ons blad zijn, prettige dagen met hun zoon, klein- en achterkleinkinderen toe. als mede nog menig jaar ln goede gezondheid! C.H. Jongrengroep. De C.H. Jongerengroep vergaderde in he gebouw „Irene". De voorzitter, de heer J. de Jager, opende met gebed, nadat bi' gelezen had Matth. 26, aangaande het ve zen van het Christendom. Dan sprak de heer J. C. Pauw uit Alphen a. d. Rijn over art. 1 van het CH. begin selprogram". De regel, waarnaar het gezag in den staat zich moet richten, ls de orde ning Gods, in de Schrift geopenbaard. Groen van Prinsterer verzette zich in het midden van de vorige eeuw tegen den geest van zijn tijd: de Rede; het gezonde verstand oordeelde zelfs over den Bijbel. Alles wat wij doen, moeten wij toetsen aan de regels van God, in den Bijbel gegeven. Wie ook de Regeering vormt, altijd heb ben wrij te eischen, dat zij zich richt naar het gebod, dat voor de geheele wereld en voor de gansche menschheid geldt. Hier wordt nu duidelijk naar voren geschoven de getuigende taak van den Christen. Hoe weten wij nu de geopenbaarde orde ning Gods? Door de stelljge uitspraken der H. Schrift, uit het oordeel der Chr. Kerk en uit de leiding Gods, waargenomen in de geschiedenis. Ten aanzien van de stellige uitspraken der H. Schrift moeten wij ons er voor hoe den, dat wij den Bijbel halen uit' den hoo- ge geestelijke sfeer en invoeren ln onze aardsche. Maar wie gelooft, zal van God ontvangen, door het woord, hoe hij zich ln het particuliere en staatkundige leven dient te gedragen. Wij moeten Gods Woord tot ons laten spreken. Het oordeel der Chr. Kerk kan ons zee' tot hulp zijn. Maar wat is de Chr. Kerk? Dat ls de „Una Sancta", zooals die hier op aarde ln haar heelaas verdeelden en ver scheurden vorm aan ons voordoet. Gelukkig zijn er echter stroonungen, waardoor de hoop gewettigd wordt, dat <re kerk meer tot eenheid zal komen. In wt verband wees spr. op de conferentie te Oxford. In de geschiedenis kunnen wij zeer stel lig merken de hand Gods, die daarin ge werkt heeft. Geschiedenis, zegt Groen, P de lijn, die loopt door het wereld-gebeuren de lijn van Gods verlossingplan. Dit bega pend, zal ieder aanvaarden, hóe de leiding van God te merken is. Zoo putten WU w' al deze dingen richtlijnen voor ons pohtiete leven. De C.H. Unie verwerpt alle grono- regels. die zijn uit de menschen zelf- gelooft, zal bidden, dat Gods Geest b« nJ"1 blijve; hij zal vragen;1 „Heer wat wilt ou. dat ik doen zal? De voorzitter dankte den heer Pauw zijl! pakkend voorgedragen inleiding. Mej. G. Visser behandelde een binneI'' landsch overzicht, terwijl de heer W. Gelderblom een buitenlandsch overzie leverde. De voorzitter sloot deze leerzame verg dering met gebed. Het looncontract. De besprekingen met de werkgevers van Katwijk, Valkenburg en Kijnabarg. door overleg een looncontract vast te s_ len .hebben niet tot eenig resultaat s leid. De gezamenlijke besturen van Ned. Chr. Landarbeid«rsbond zullen 'n den Rljksbemiddclaar verzoeken een spraak te doen. A.s. Donderdag zal het 25 jaar ,®r zijn, dat J. H. de Bruin en H. Bavela beiden alhier in dienst traden nu N.Z.H.T.M. 2_2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6