Uitreiking prijzen van de Military-De wereldtentoonstelling te New York Een goede zakenvrouw 79sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLADTweede Blad FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. J8) ••Wel, dat is Bliss. Abias Bliss," kwam f™ey verwonderd tusschenbeide, „U weet "en nog wel ik heb hem naar u toe- sestuurd.de man, die mijn sloep van de "piinda afgehouden heeft, toen ze dreigde 2? terd te worden." i Wntple, die vlak naast hem stond, keek Sp schuldig voor zich en werd vuurrood. had de tien dollars in Bermuda opge- S? fu en nu za® kij een lange rij van iieschjes aIa in een droom op hem af stormen. Maar Valentine schonk Wimple geen vjpnolik aandacht. Haar bos rozen viel F naar arm op het dek. Abias Bliss bukte nam k en raaP*e hem voor haar op. Ze Ak- m hijna werktuigelijk van hem aan. sn'att herhaalde ze, naar adem ywtehd. en probeerde iets te vinden, om tea Al)ias Bliss, die haar met een spot- daa B'tmlach aanzag, te zeggen. („Hap -jnnou maar eens in, jonge dame!") het fi lelijke ontvangst, de serpentines, j.'t'tnten en de microfoon, wat beteeken- a"ea op dit oogenblik voor haar! En zouden niets blijven beteekenen, zoolang srhrfJl1 niet had kunnen zeggen, hoe ver haar t alles haar speet. Want vóór tiin unschen zijn eigen bemanning, onder eigen vlag, stoer in zijn werk, moedig z'in daden.... dezelfde krankzinnig vroolijke jonge man, die de Limited had ingehaald en er uit het zadel Ingespron gen was. Ze begreep, dat ze daar zoo niet langer kon blijven staan. Maar, goeie genade, wat voelde ze zich idioot bespottelijk! „Driemaal hoezee voor jou!" zei ze met onvaste stem en drukte hem de hand. Ze kon op dat oogenblik geen woord méér uitbrengen. Ze moest de rij verder langs gaan en dat deed ze ook. maar het schemerde haar voor de oogen en iedere man scheen spottende grijze oogen te heb ben en een dreigenden kin. Opeens besefte ze, hoeveel afkeer Jona than Blair van haar hebben moest. Dat zou haar vroeger geen steek hebben kun nen schelen. Nu trok ze zich dat heel erg aan. Maar het deed haar in zekeren zin toch ook goed. Die jonge man was razend. Hij was op het oorlogspad. („Hap daar maar eens in, Valentine!") XV. Kolonel George Ransome, in keurig avondkostuum, stond in zijn woonkamer voor den haard en voelde zich goed ge stemd tegenover de heele wereld. Door de terrasdeuren heen zag hij de maan laag boven de groote eiken met hun mosfes toenen aan den hemel staan, boven de ka- toenbosschen en palmboschjes, die weelde rig op zijn uitgestrekte landgoed groeiden. Het was een van die zeldzame oogenblik- ken, waarop alles goed en vreedzaam lijkt te zijn. Waarop een telefoon eigenlijk een ongeoorloofde storing veroorzaakte Maar zijn negerhuisknecht kwam met een draag baar toestel naar hem toe. „New-York belt op, mijnheer." „New-York?" herhaalde kolonel Ran some vragend. „Goed ,ik zal hier wel ant- woordgeven." De huisknecht stak den stekker in het stopcontact en de kolonel ging er op zijn gemak bij zitten. „Hallo!" zei hij. „Met wie? O, ben jij het Chauncey? Heb ik het goed gehoord?" Hij ging plotseling rechtop zitten. „Wordt Va lentine morgen op het stadhuis gehuldigd? Waarom?Groote goedheid, wat deed ze op dat schip?.Hoort die schuit van haar?" De oogen van den kolonel begonnen uit zijn hoofd te puilen Blijkbaar daalde mijnheer Chauncey iet wat in bijzonderheden af, want tegen dat hij met zijn verhaal klaar was, had de kolonel een paars gezicht gekregen. Hij zette het toestel neer, haalde diep adem en haastte zich dan naar boven, om zijn zoon op diens kamer op te zoeken. Ned was bezig zich in galakostuum te ste ken en zijn knecht stond bij hem met zijn hoogen hoed en overjas en witte hand schoenen, toen de kolonel naar binnen kwam gestormd „Valentine!" riep hij uit. Ned. keek hem verbluft aan. „Waar er gens?" vroeg hij. „Chauncey heeft me net uit New-York opgebeld. Ze is eigenares van een reederij, die juist een moeilijke redding op zee door een harer schepen heeft verricht." Ned. floot eens tusschen zijn tanden. „Ik heb er iets over gelezen. Val was op die boot, is het. niet?" „Dat zal waar zijn!" zei de kolonel trotsch. „En ze is op het stadhuis plechtig ontvangen en houdt morgenochtend een groote radiotoespraak." „Dat is me ook een grap!" grijnsde Ned. „Ze gaat naar New-York om kleeren te koopen en een paar tooneelstukken te zien en ze schaft zich een reederij aan!" Dat bracht den kolonel weer tot naden- den. Hij verloor een groot deel van zijn uit bundigheid. Fatsoen en waardigheid! Geen snars! „Dat is zoo," bromde hij. „En een reederij, die bovendien op springen staat ook nog! Dat vertelde Chauncey me ten minste. Ze kan zich in meer wespennesten steken dan wie ter wereld ook! Een failliete reederij!" De kolonel knikte een paar maal heftig en beslist. „Ik ga regelrecht naar New-York om eens te zien, hoe dat geval in elkaar zit! Het komt toch niet te pas voor een vrouw, om dergelijke dingen te doen!" Valentine zat drie dagen te wachten op Jonathan, of hij soms op kantoor zou ver schijnen en toen hij dat niet deed, belde ze het havenkantoor op. Abias Bliss was afge monsterd, zoodra het schip was aangeko men, vertelde men haar. Meer wisten ze niet van hem af Het meisje wilde het daarbij echter niet laten. Dus zette ze Meggs aan het zoeken. De kleine secretaris was goed op de hoogte met het doen en laten van Jonathan en kende de meesten zijner vrienden. Hij be steedde er uren aa:i om allerlei menschen op te bellen en plaatsen te bedenken, waar Jonathan met eenige mogelijkheid zijn kon. Hij kreeg maar tweemaal eenig resultaat. De Princeton Club. deelde hem mee, dat mijnheer Blair daar een nacht gelogeerd had en toen vertrokken was zonder adres achter te laten. En de kennel op Long Is land wist te vertellen, dat hij twee dagen geleden er een kort bezoek had gebracht, om te zien, of zijn hond goed werd ver zorgd. Een man en zijn club. Een man en zijn hond. En dan.stilzwijgen! In dien hopeloos spannenden tijd kwam kolonel Ransome in New-York aan met ge mengde gevoelens van gestrengheid en op rechte radeloosheid bij het vinden van zijn dochter op een kantoor in het Blair Ge bouw. Maar het viel hem uiterst moeilijk zijn gestrenge houding t£ bewaren, toen een slank, vlug ding op hem toe vloog, haar armen om zijn hals sloeg en jubelde: „Vadertje! Lieve oude schat!" Ze hield hem op armslengte van zich af en nam hem aandachtig op. „Drommels, wat ziet u er patent uit!" riep ze lachend uit. „Heeft een of andere weduwe hier u nog niet ingepalmd?" „Och!" gromde de kolonel. „Hm!Ik ben anders ook erg blij, jou te zien, Valen tine. maar. „Bent u al gekozen?" „Pieker nu maar niet over mij," zei de kolonel. „Hoe staat het met jou? Wat moet dat met die reederij? Hoe ben je daaraan gekomen?" „Afgepakt van een jongmensch, die hier in de hoofdstad numero drie in het skat- spel was!" „Nou," ried hij haar aan. „Geef hem dat zaakje terug en ga mee naar huis." „Teruggeven?" riep zijn dochter veront waardigd. „Ik denk er niet aan! Ik ga van deze reederij iets groots maken en „Je schijnt er veel plezier in te hebben, om je goeie geld aan een failliete stoom vaartlijn weg te gooien, wat?" Zijn zakelijke dochter scheen opeens een groote verandering te ondergaan Ze ging achter haar bureau zitten en vouwde haar handen samen op den lessenaar. „Op het oogenblik toch niet, vadertje," zei ze langzaam. „Ik ben erg in mijn wiek geschoten, paps. En ik kan er schijnbaar niets tegen doen. Ikochver draaid. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) DE COMMANDANT VAN HET NEDERLANDSCHE LEGER DES HEILS, STRUISVEEREN zijn in En- TEN PALEIZE VAN' DEN G.G. TE BUITENZORG werden de regentencon- Bouwe Vlas en zijn echtgenoote, werden bij hun terugkomst uit Indië aan het station te geland weer groote mode. Een ferenties besloten met een receptie. V.l.n.r. de regenten van Garoet, Koeningan,- lange cape van witte Chenbon, de gouverneur van Java's Oostkust, van der Plas, de regent van Amsterdam hartelijk verwelkomd. struisveeren. Soemedahg, de alg. secr. Kiveron en de regent van Soekaboemi. MODEL van het gebouwencomplex dat de regcering van de Ver. Staten zal doen inrichten voor de bezoekers aan de wereldtentoon stelling te New York. Bij het kruisje, de plaats, waar het Nederlandscho paviljoen zal verrijzen Z.K.H. PRINS BERNIIARD reikte gisteren de inde tweedaagsche Mili tary" te Amersfoort, behaalde prijzen uit. Luitenant M. van der Hoog, de eerste prijswinnaar, krijgt de zilveren medaille, beschikbaar gesteld door Prins Bernhard NETTENBOETSTERS AAN HET WERK. TE KATWIJK SIC TRANSIT. Na een diensttijd van 14 jaar zal het bekende tramviaduct bij Gulpen worden afgebroken. GENERALE REPETITIE, - voor het groote militaire tour- nooi, het Royal Tournament"^ in Olympia-hall te Londen.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5