LAATSTE BERICHTEN De gouddiefstal te Utrecht IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad De strijd in het Verre Oosten iV5rband met de koude temperatuur *<ten treinen dér Nederlandsche Spoor- s morgens en 's avonds nog ver- VPte worden. Vrijdag 20 Mei 1938 a Na den val van Soetsjau Binnenland Dagbladreclame is niet te vervangen MARKT Amsterdamsch bendeleider bleef buiten schot. Maar de hulpploeg werd gearresteerd Buitenland Met de bezetting van Soetsjau en andere belangrijke steden, gelegen aan de midden- iector van de Tientsin-Poekau-lijn, ls een herstel van het doorgaand treinverkeer van Tientsin naar Nanking in het zicht «ekomen en is de verovering van Noord en Midden-China mogelijk geworden. Volgens de jongste beriohten van het Iront hebben de Japansehe strijdkrachten gistermiddag de zuiveringsactie ln de stad Soetsjau voltooid, terwijl afdeelingen van de Zuidelijke armee gisteren om 16 uur 40 Soe-Hslen en Koe-Tsjen, twee steden, welke aan de Zuidelijke sectie van den Tientsin-Poekau-lijn zijn gelegen, hebben bezet. De stormaanval op Soetsjau verliep zoo snel, dat de Chineesche troepen ln de stad vergaten de Westelijke poort te slui ten. waardoor een Japansehe tankaldee- iiug naar het centrum kon oprukken, om negen uur gevolgd door de infanterie, terwijl een andere Japansehe afdeellng omstreeks denzelfden tijd de Zuidelijke poort bestormde. De Chineesche troepen, die zich van Soetsjau terugtrekken, begeven zich in Zuid-Westelijke richting naar Se-Hsien in het Noorden van de provincie Ang-Hwel. waarmee de uiterste linkervleugel van de Japansehe Noordelijke armee oprukt, ter wijl het detachement Foedzjita van de Japansehe Zuidelijke armee oprukt naar het Noorden, voorbij Soe-Hsien aan den Tientsin-Poekauspoorweg. Het is bijgevolg waarschijnlijk, dat deze Chineesche troe pen het hoofd zullen trachten te bieden aan eventueele aanvallen van de Japan sehe strijdkrachten, zoowel Noordelijke als Zuidelijke, op den weg, die Se-Hslen en Soe-Hsien met elkaar verbindt. Inmiddels ondernemen de Japansehe luchtstrijdkrachten, van het leger zoowel ais van de marine, hevige aanvallen op de Chineesche troepen, die van Soetsjau te rugtrekken naar het Westen en naar het Zuid-Oosten. De uiterste rechtsche colonne van de Ja pansehe Noordelijke armee stiet den 18en Mei j.l. ten Noord-Oosten van Kal-Feng op een drietal Chineesche divisies, die terug trokken van Klau-Tsjeng en verstrooide ze. De vijand liet ongeveer zeven honderd doo- den op het slagveld achter. De 87ste, 88ste en 106e Chineesche divisie werden gistermiddag om half twee na een hevig gevecht ten Oosten van Lang- Feng teruggeworpen naar genoemde stad. Inmiddels arriveeren nieuwe Chineesche troepen te Lan-Feng uit Tsjen-Tsjou, het knooppunt van de Peking-Hankoulljn en Loenghailtjn. Gistermorgen om zeven uur hebben Chi neesche troepen ter sterkte van ongeveer twee divisie» gesteund door een tankafdee- ig, een poging gedaan om een belangrijk punt van de Loenghallljri ten Westen van Soetsjau te heroveren. Zij werden even- sel door de Japanners teruggeslagen en moesten vijf honderd dooden en vier tanks ichterlaten. Het kaartje geeft de Japansehe krijgs- rerrichtlngen weer, welke geleld hebben tot tt verovering van de belangrijke stad betsjau. Reeds maanden lang was Soet sjau het centrale punt waar de Japanners het evenwicht zochten voor de samensmel ting van het Noord- en Zuidleger; dit is hun tenslotte gelukt. De verkiezingen in Zuid-Airika. Op een na zijn thans alle uitslagen der verkiezingen voor het parlement van Zuid- Afrika, dat 150 leden telt, bekend. De vereenigde partij heeft 111 (116) ze tels behaald, de nationalisten 26 (21) ze tels, dc dominion partij 8 (5), de labour partij 3 (4) en de socialisten één zetel (1). Tusschen haakjes de oude samenstelling. Het Zuidleger der Nippontroepen welke opereerden langs den Poekau spoorweg maakte een wijden boog naar het Westen en bezette Hoewangkau, gelegen aan den Loenghaispoorweg, 35 K.M. van Soetsjau verwijderd. Het Noordleger der Japanners bezette Tangsjan en verbrak voor het eerst den Loenghai-spoorweg, hun vooruitge schoven colonnes vereenigden zich met het Zuiderleger en te zamen omsingelden zij het Westelijk gedeelte van Soetsjau. In Oostelijke richting verbraken de Japanners bij Pisjen den Loenghai-spoorweg; bij Taiertswang trokken zij het Keizerskanaal over en verjoegen de Chlneezen ten Noor den van Soetsjau. Op de kaart ziet men den wijden front- boog welke alsdan gevormd werd. De Chl neezen trekken zich thans terug in Ooste lijke richting; voor de omsingeling hadden de Chineezen zich reeds in Westelijke richting op Kweiteh teruggetrokken. Verder ziet men op de kaart het front ten Noorden van Kweiteh, waar nog hevige gevechten plaats vinden. Chineesche bommenwerpers boven Osaka en Sasebo. Chineesche bommenwerpers hebben vanochtend vroeg een bezoek gebracht boven Osaka en Sasebo. Zij hebben grootc hoeveelheden pamfletten uitge worpen, doch geen bommen. Zij zijn niet slaags geraakt met Japansehe vliegtuigen en werden evenmin door luchtafweergeschut bestookt. Zij zijn veilig in hun basis terugge keerd. In deze pamfletten wordt het Japan sehe volk de verzekering gegeven dat de Chineezen geen vijandschap koestèren. Het wordt noodig geacht dat de Japanners ln opstand komen tegen de militaire kaste en zich verzetten tegen den inval ln China. De Chineesche vliegers waren te mid dernacht van een geheim gehouden basis vertrokken. Wel hadden zij gedurende den geheelen tocht in draadlooze verbinding met dit station gestaan. Van Japansehe zijde wordt dit feit ont kend! UIT NED. OOST-INDIË Nieuwe burgemeester van Voorhout. Bij K. B. is met ingang van 1 Juni 1938 benoemd tot burgemeester der ge meente Voorhout mr. G. F. W. van Berckel. De nieuwe burgemeester van Voorhout «ttd 6 December 1906 te Den Haag gebo ren. Hij volgde het gymnasium te Katwijk ian den Rijn en studeerde vervolgens aan de Leldsche Universiteit in de rechts geleerdheid. ,n 1933 legde hij met gunstig gevolg het dwtoraa] examen af. Momenteel is de heer Van Berckel bezig lan het schrijven aan een dissertatie. De heer Van Berckel is thans volontair ,e' "meente-secretarle te Rijswijk (Z.H.). is ongehuwd en o.m. bestuurslid van R -K. Reclasseerlngsvereeniging te Den HOLLANDERS NAAR BOEDAPEST. Hedenmorgen om 8 uur vertrokken onge- «r 600 Nederlandsche pelgrims met een «ra-treln van het Centraal-Station te "aar Boedapest om deel te nemen iM. Intern. Eucharistisch Congres, dat 3" zei gehouden worden Dhecht t'e' 15661611 zii per extra-treln naar net11™ Mei vertrekt nog een extra-trein Nederlandsche pelgrims, eveneens i„hi ?et Euoharistisch Congres, die op 3 ur" terugkomen. ZOMERDIENST EN WINTERKOU. den j??1 bijzonderheid kan gemeld wor- t> t.,i„ het n0E nooit is voorgekomen, dat tit- '„j1 ,'cdurendp den zomerdienst. "**nnd werden. Aardschokken richten groote schade aan. DONGALA, 20 Mei (Aneta-ANP). - Van- nacht zijn ongeveer 20 aardschokken ge voeld. De eerste werd geconstateerd om tien minuten voor halfeen. Zij was hevig en duurde een minuut. De tweede was nog heviger dan de eerste en had een duur van drie minuten. Kasten enz. zijn omgevallen. De menschen konden nauwelijks op de beenen blijven staan en vluchtten de straat op. De nacht werd bui tenshuis doorgebracht. Tot dusverre is bericht ontvangen dat te Dongala één huis is ingestort. Het was een geluk dat de lampen waren uitgegaan, zoo dat brand werd voorkomen. In Paloe zijn 50 huizen en te Wani acht huizen vernield of beschadigd. Een goedang van de K.P.M., waarin copra was opgesla gen, werd door zeewater beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Mamboro zijn zeventien huizen door een vloedgolf meegesleurd. Een Chineesche vrouw is verdronken. DUITSCHLAND EN HET EUCHARISTISCH CONGRES. Mgr. von Preysing. de bisschop van Ber lijn, heeft in zijn diocesaan orgaan de katholieken van zijn bisdom aangespoord het Eucharistisch congres in hun parochies te vieren, aangezien de Duitschers niet in staat zijn naar Boedapest te gaan. Van 25 tot 29 Mei zullen iederen avond in de Sint Hedwig-kathedraal te Berlijn plech tige diensten worden gehouden en Zondag zal de bisschop zelf voorgaan. GEEN HELIUM VOOR HET BUITENLAND. Andrew May, de voorzitter der militaire commissie van het Amerik. Huis van Afge vaardigden, deelde gisteren mede, dat hij voornemens is naar een wetsvoorstel te streven, waarbij de tegenwoordige wet op den uitvoer van helium wordt verscherpt, teneinde het voor andere landen nog moei lijker te maken het veelbegeerde gas te ver krijgen. PRESIDENT CARDENAS IN SAN LUIS POTOSI. Federale troepen, behoorende tot alle wa pens, komen den staat San Luis Potosi bin nen. Het ministerie van landsverdediging heeft opdracht gegeven, dat drie escadrilles vliegtuigen zich naar San Luis moeten be geven en boven het gebied van dezen staat pamfletten moeten uitwerpen, waarin de tekst van de gisteren door president Carde nas uitgesproken redevoering wordt bekend gemaakt. Naar schatting bevinden zich 20.000 man in San Luis. Zij zijn opgesteld rond de con centraties van aanhangers van Cedillo en nemen wapens en munitie in beslag. Cardenas zal in San Luis blijven totdat de rust geheel zal zijn weergekeerd en de toestand weer normaal zal zijn. In het Huis van Afgevaardigden hebben vertegenwoordigers van den staat San Luis de bewijzen geleverd voor het bestaan van een complot, waartoe generaal Cedillo heeft opgezet, om een gewapenden opstand te verwekken. Het gerucht was in omloop, dat Cedillo zijn verblijf te Las Palomas heeft verlaten en met eenige honderden aanhangers naar de Sierra zou zijn gevlucht. Het schijnt echter, dat dit gerucht niet juist is. AMSTERDAM, 20 Mei. Met groote belangstelling werd het slot- dividend van de Kon. Petr. Mij. tegemoet ge zien. In breeden kring was men de meening toegedaan, dat dit dividend 12 a 12% pCt. zou bedragen en het feit. dat gisteren ter beurze transacties werden afgesloten op een basis van 12% pCt., deden zonneklaar uitkomen, dat men op ongeveer een dergelijke uitkeering rekende. Dat in werkelijkheid slechts 11 pCt. is uitgekeerd, vormt algemeen een teleurstel ling. Over het boekjaar 193G werd in totaal een dividend betaald van 16'- pCt.. waarvan begin Januari 1937 5% voorloopig was uitge keerd. Het feit. dat kort na den aanvang van het loopende Jaar een tusschentüdsche uitkee ring van 6 pCt. werd gedaan, had het vermoe den gewekt, dat thans ook het slotdivldend hooger zou zijn dan verleden jaar of minstens daarmede gelijk zou zijn. In deze opvatting werd men versterkt omdat de cijfers, tot dusverre door Amerikaansche pe- troleum-maatschappijen en andere petroleum- ondernemingen gepubliceerd, hadden doen uit komen dat het jaar 1937 voor de petroleum industrie voorspoedig was geweest. In totaal wordt thans over 1937 17% verdeeld tegen 16%% over 1936 en de ramingen omtrent het slotdivldend zijn dus gebleken te hoog te zijn geweest. Intusschen vertegenwoordigt een divi dend van 17% een geweldige som. Het aandee lenkapitaal van de Kon. Petr. Mij. is groot f. 503.624.000, en een dividend-uitkeering van 17%% vordert een bedrag van niet minder dan f. 85.616.000. Hiervan is bereids in Januari 6% betaald, waarmede een bedrag van f. 30.217.000 gemoeid was. zoodat aan aandeelhouders thans nog ruim f. 55.000.000 zal worden uitgereikt. Een groot percentage van dit bedrag zal in Neder landsche zakken terecht komen. En al vormt het dividend, dat thans wordt gedistribueerd dan ook eenige teleurstelling, zoo hebben de bezitters van aandeelen „Koninklijke" zich, wat de wlnstultkeerlng betreft, toch niet zoo te be klagen. WISSELKOEREEN. Londen 8.971/, (8.98). Berlijn 72.60 (72.62'/!), Parijs 5 05'/, (5.05 3/4) Brussel 30.42 (30.43), Zwitserland 41.33 (41.30'/!). Kopenhagen 40.07'/! 140.10). Stockholm 46.27'/i (46.30). Oslo 45,10 (45.12'/i) New York 1.80 3/4 (1.80 13/16) Praae 6.29'/! (629'/«). Oost. Bankpapier 17'/! Lire Bankpapier 7.65, Prolongatie '/i. Part disc. 1/8. Daggeld 1/4. Registennarken 351/4, Credlet Sperr- marken 10, Effectensperrmarken 9 3/4, Reismarken 49'/!, Bankpapier 28 3/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. HET BEZOEK VAN DEN ITALIAANSCHEN KONING AAN DUITSCHLAND. Het bezoek, dat de koning- v^n Italië op uitnoodiging van Hitier aan Duitschland zal brengen, kan niet voor het najaar verwacht worden. PROTEST DER PETROLEUM MAAT SCHAPPIJEN IN MEXICO. De petroleummaatschappijen hebben te legrafisch geprotesteerd bij president Car denas en de beschuldiging geuit van revo- lutionnair optreden. Zij verklaren de acti viteit slechts te hebben beperkt om de hun toevertrouwde belangen te verdedigen. Zij zoeken huntoevlucht slechts tot wettige middelen en hopen, dat de Mexicaansche pers niet zal weigeren den inhoud van het telegram te publiceeren. De middagbeurs. Hoewel de handel op de Amsterdamsche ef fectenbeurs heden van bescheiden afmetingen was. had de markt toch geen verlaten voor komen, daar zich in enkele specialiteiten nu en dan een kleine beweging ontwikkelde. De stemming was echter zwak. Voornamelijk moest dit worden toegeschreven aan de teleurstelling, veroorzaakt door het dividend van de Kon. Petr. Mij. en door de reactie van Wallstreet. Op de petroleumafdeeling ondervonden Konink lijken den directen weeromslag van het tegen vallende dividend, zoodat een verlies van een zevental procenten moest worden opgeteekend. Rubberfondsen lagen gedrukt in de markt en vooral kwam dit tot uiting in het koersverloop van Amsterdam Rubber, die verscheidene pun ten verloren zagen gaan. De incouranten werden meerendeels lager afgedaan. De toestand van de rubbermarkt is dan ook onbevredigend en de rubberprijzen legden heden weer een neiging tot dalen aan den dag. Van de Suikerfondsen moesten vooral H.V.A.'s het ontgelden; na lager opening moest nog een verdere inzinking worden geregistreerd, zoodat tenslotte een verlies van een kleine tien tal procenten werd geleden. De Tabaksmarkt was stil. De Sumatra-aandeelen werden een kleinigheid lager afgedaan, doch legden overi gens ten opzichte van de algemeene gedrukte beurssteming een goed weerstandsvermogen aan den dag. Senembah's konden zich zelfs een kleinigheid verbeteren. Voor Industrieelen bestond slechts geringe belangstelling. De koersen waren weinig veranderd. De Philips aandeelen moesten zich evenwel een opoffering van een paar punten getroosten. De affaire in Scheepvaartpapieren was tot een minimum ingekrompen. De koersen kwamen hier en daar wat lager te liggen. De handel op de Amerikaansche afdeeling was van bescheiden afmetingen. De reactie in Wall street bleef niet zonder uitwerking. Over de geheele linie werden verliezen geleden en ver schillende specialiteiten werden beneden de Amerikaansche pariteiten afgedaan. De beleggingsmarkt was stil. De Nederland sche staatspapieren uit de jongere emissies waren goed prijshoudend, blijkende uit het koersverloop van de spoorwegdrieën en de drie tot 3% procent obligatiën. De Oude Schuld echter was aan den gedrukten kant. Van de Fransche fondsen waren de guldens obligatiën lichtelijk aangeboden. De in francs luidende papieren waren ongeveer prijshoudend. ADVOCAAT GEARRESTEERD. BATAVIA, 20 Mei (Aiieta/A.N.P.l. Een te Bandoeng woonachtige advocaat, mr. O. G. Is te Batavia gearresteerd, verdacht van fraude ten bedrage van tienduizend gul den, welke hij gepleegd zou hebben bij regeling van een nalatenschap. De gearresteerde heeft een volledige be kentenis afgelegd. PATRIARCH MIRON CHRISTEA NAAR WARSCHAU. Patriarch Miron Christea de Roemeen- sche premier, is gisteravond naar Warschau vertrokken, waar hij den Grieksch katho lieken metropoliet van Polen zal ontmoe ten. Tijdens de afwezigheid van Christea zal generaal Argesheanu de functie van minister-president uitoefenen. CASTELLON GEBOMBARDEERD. Vanochtend heeft de luchtmacht van Franco Castellon hevig gebombardeerd. Een ziekenhuis werd getroffen, waardoor vier kinderen gedood werden. Vijftig hui zen werden /.-inleid. Ook Villareal en Nu- les werden gebombardeeerd. Hedenochtend stonden voor de Utrecht- sche rechtbank zeven verdachten terecht, die betrokken waren bij de geraffineerde gouddiefstal, welke in den nacht van 22 op 23 October gepleegd werd in het tandheel kundig instituut aan den Jutphaascheweg te Utrecht. Het vooronderzoek heeft vele maanden in beslag genomen. De officier van justitie, mr. J. F. Camphuis had twee dagvaardin gen opgesteld, de eene tegen de dieven, drie beruchte inbrekers, den 27-jarigen schoen maker C. N. uit Amsterdam, den 26-jarigen chauffeur D. J. v. d. S. en den 34-jarigen L. de G„ belden zonder vaste woon- en ver blijfplaats en voorts tegen den 30-jarigen Utrechtenaar J. M. en den 28-jarigen stu dent B. N., wegens het geven van inlichtin gen en medeplichtigheid. De andere dag vaarding is uitgeschreven tegen de helers I. Zw. en den Amsterdammer M. G. bekend o.a. uit de Nijenrode-affaire als een der ver huizers. Uit het vooronderzoek is gebleken, dat de diefstal geheel in elkander is gezet door een Amsterdammer, zekeren B.. die in vele beruchte diefstallen de leiding heeft gehad, doch zich steeds zelf op den achtergrond houdt, zoodat de politie geen vat op hem kan krijgen. Bekend is, dat hij een deel der Amsterdamsche onderwe reld regeert. De 23-jarige student werd door zijn kostbaas met dezen beruchten Amsterdammer ln kennis gebracht. Ge bruik makend van verschillende mededee- lingen van den student werd door den bendeleider een plan de campagne op gezet. Alle verdachten hebben inmiddels ven volledige bekentenis afgelegd, zoodat de diefstal volkomen is opgehelderd. Het ge stolen goud ter waarde van ongeveer f. 10.000— is vrijwel geheel achterhaald kunnen worden. Een gedeelte ter waarde van f. 750.— was reeds verkocht. Als bijzonderheid dient, dat de hoofdman in deze beruchte zaak oor spronkelijk 6 andere leden van de Amsterdamsche onderwereld had aan gewezen om het plan uit te voeren. Daar deze mannen op het gunstige oogenblik, dat de diefstal zou moeten plaats vinden met een andere inbraak n.l. te Zeist waren belast, moest een hulpploeg, die thans terecht staat, in springen. Er werden hedenmorgen slechts enkele getuigen gehoord. De officier van justitie, mr. Camphuis. was van oordeel, dat hier een belangrijke inbraak was gepleegd. Hij eischte tegen de drie inbrekers, C. V., D. J. v. St., en L. de G. vier jaar gevangenisstraf. Tegen den Utrechtenaar J. M., den kost baas van den student, drie jaar en tegen den student B. M., een jaar. De verdedigers meenden dat deze zaak veel te veel was opgeschroefd, doch uit eindelijk de groote belangstelling niet waard was. De medewerking van den stu dent is oorzaak geworden van deze abnor male belangstelling. Alle pleiters waren van oordeel, dat de officier van justitie een te zware straf eischte en vroegen vermindering van straf. Uitspraak 31 Mei. Vervolgens was de beurt aan den heler. Als eerste stond terecht de 48-jarige M. G.. die in zijn Amsterdamsch dialect en met radheid van tong licht trachtte te brengen in de duistere zaak Volgens hem had hij het goud in ontvangst genomen, uitsluitend ter wille van zijn vriend en weldoener den onbekenden hoofdman W. B. De officier eischte tegen dezen verdachte twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg voor dezen verdachte onmiddellijke invrijheidstelling, wat door de rechtbank geweigerd werd. Vervolgens stond terecht de heler I Z Tegen hem eischte de officier een ge vangenisstraf van twee jaar. LEIDEN, Vrijdag 20 Mei.' Totaal aangevoerd 446 runderen, 468 kalveren, 4836 schapen, 988 varkens. 39 stieren, prijs per stuk f. 240—290, per kilo «schoon gewicht) 5562 ct.. handel mat; 144 kalf- en melkkoeien, f. 220310. handel vlug ger; varekoeien e.a. 95 stuks, f. 140200, handel mat; 168 vette koeien, f. 180300, per kilo 5476 cents, handel vlug; 43 vette kalveren, f.4095, per kilo 6088 ets., handel z. mat; 425 nuchtere kalveren, f. 4—10. handel vlug; 400 vette scha pen. f. 19—29, handel mat; zuiglammeren 60 st., f. 1015, handel mat; 268 weideschapen, f. 1622 handel mat; 4118 lammeren f.613. handel mat; 263 mestvarkens. f.2341. handel stug; 686 big gen f. 1418. handel stug; 6 paarden; 47 bokken en geiten, f.36, handel kalm; 39 zeugen, f.50 f. 75, handel stug. LEIDEN, Kaasmarkt 20 Mei. Goudsche kaas le soort f.23 tot f.25 en 2e soort f.21 tot f.22 per 50 kilo. 73 partijen; Leidsche kaas le soort f. 19 tot f. 22.50. 19 partijen, handel matig. AARLANDERVEEN, 19 Mei. Kippeneieren f. 2.90—3.20 per 100 st.. eendeieren f2.502.70 per 100 st., kaas 2325 ct. per pond. BOSKOOP. 19 Mei. Coöp. vereen. „De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Doms Rijkers 63—87 ct.. Pechtold 54—69 ct.. Briarclif 44—50 ct., Else Poulsen 3642 ct„ Butterfly 37—42 ct., Phoebe 60 ct.. Rosalandia 39—46 ct., Jules Bou- ché 80 ct.. Mevr. v. Straaten v. Nes 3650 ct., August Noack 26—41 ct„ Florex 58—89 ct„ Ste ward 48 ct.. Golden Ophelia 22—28 ct., Gloria Mundi 5585 ct., Ellen Poulsen 3543 ct., Wllh. Kordes 4667 ct., Paul Grampel 3045 ct., Had- ley 5281 ct., Pauls-Scarlet 2835 ct.. Polyan- tharozen 57—72 ct.. Edith Helen 35—45 ct. Ge mengde rozen 27—35 ct. Diversen per bos: Rhododendronbloemen 2540 ct., idem Pink Pearl 20 ct.. Violieren, dubb. 2531 ct„ Leeu wenbekken 51—53 ct., Lelie's 14 ct.. Aronskelken 30 ct., Azalea mollisbloemen 4050 ct.. Clema tis. Mevr. le Coultre 1.101.80, idem Prin* Hendrik 1.401.60. BODEGRAVEN, 19 Mei. Aanvoer 16033 stuks kipeieren, prijs wit f. 3.00—3.20. bruin f. 3.20— 3.50; Eendeneieren f. 2.50—2.80. HOOFDDORP. 19 Mei 1938. Granen en zaden Rogge 7.107.50; Chevalier gerst 7.257.75; Wintergerst 7.25—7.75; Haver 66.25; Duive- boonen 9.5011; Paardeboonen 8—9; Bruine boonen 1013; Groene erwten 8.5010.50; Vale erwten 8—9; Gele mosterd 14—15; Kanarie zaad 8.258.75; Karwijzaad 2122; Blauw- maanzaad 32-^34 per 100 K.G. NIEUWKOOP. 19 Mei Eierenveiling. Aanvoer 6088 eieren. Prijs: Kipeieren f.2.603.40; Eend eieren f. 2.802.90 per 100 stuks. LEEUW ARDEN, 20 Mei. Nagelkaas f. 9.20, Edammerkaas 14—20, aanvoer 785 kilo, mijn- boter f. 1.311.251.20 per kilo, aanvoer 16/6, 2/12 vaten, commissie 89. Vereen, v. Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f.9—9.50 per 100 kilo, Edammer kaas 40 plus f. 16.5017.50. Goudsche kaas 20 plus f.9—9.50. 40 plus f. 16.50—17.50, volvette 40 plus f. 22.5023. broodkaas 40 plus f. 17—18, Leid sche kaas 20 plus f. 910 per 100 kilo. Stemming kalm. LEIDSCHENDAM, 18 Mei. Engelsche kom kommers. 1ste soort f.68.50, 2de soort f.5 6.20, 3de soort f.4—5.20, wankleurige f. 3.50—5; gele komkommers, 1ste soort f. 6—8.70, 2de soort f-46. 3de soort f.34.20; Kropsla, le soort f.1—2.40. 2de soort f. 0.501.10; stoofsla f. 2.00— 4.80; peen f.1418; Bloemkool. 1ste soort f.10 15. 2de soort f.5—10.50, uitschot f. 2.505.00; Tomaten, midd. f. 14—17, groote ronde f. 15—17, 2de soort f. 13—16.50, 3de soort f. 9—12. bonken f.12—16; Andijvie per 100 f.36.80; idem per KG. f. 1017; Spinazie 4 kilo f.614; Postelein f.79.50; Raapstelen f. 0.601.00; Rabarber per 100 bos f. 2.506.50; Snijboonen f.4660; Ra dijs f. 0.60—1.80; Selderie f. 0.50—2.10. LEIDSCHENDAM. 19 Mei. Vrije velling. 9315 kipeieren f. 3.403.95; eendeieren f 2.80— 3.20 per 100 stuks. Kippen f. 0.40—0.75; Duiven f. 0.08—0.16; Konijnen f. 0.20—1.50 per stuk. LEIDSCHENDAM, 19 Mei. Gele komkommers le srt. f. 7.50—9, 2e srt. f67.20, 3e srt. f. 46.10 Kropsla le srt, f.0.50—1, 2e srt. f.0.50; Stoof sla f.2—2.50; Peen f.1015; Bloemkool le srt. f.9—13. 2e srt. f.58.50. uitschot f.24.50; An dijvie per 100 f. 2.30—4.80; idem per K.G. f. 0,07 0.12; Spinazie 4 kg. f0.060.08; Postelein f.7—9.50; Radijs f. 0.60—0.90. NIEUWVEEN. 19 Mei. 1671 Kippeneieren 3.253.60; 138 Eendeneieren 2.70—2.90; 5 Gan zeneieren 5. RIJNSBURG. 19 Mei. Yellow 8—13; Barti- gon 1014; Trolllum 2040; Bruidsanjers 15 25; Anemonen 2040: Mimi 1525; Damast f. 11.40; Margrieten 2030; Lathyrus 3050; Witte Lelies f. 2.403.10; Immulatum f. 2.10 5.20; Convellaria 2040; Fiolieren f. 2.803.40; Papavers f. 1.201.80 RIJPWETERING. Aangevoerd 5952 kipeieren, prijs f. 2.903.70 per 100; 472 eendeieren, prijs f. 2.803.00 per 100; konijnen 2645 ct. p. stuk. ROELOFARENDSVEEN, 19 Mei 1938. Aard beien 7—10 ct. per doosje, aanvoer 69.220 doos jes. postelein 6 ct. per kg. .sla f.0.50—2 per 100 krop. snijboonen f2.202.50 .idem stek f. 1.40, peulen volle grond f.2.702.90, doperwten f. 2.10 per 10 pond. VOORHOUT. 19 Mei. Slachtkonijnen f.0.90— 1.55; jonge konijnen 2065 ct.; krielkippen tot 60 ct. Alles per stuk. WESTLAND. 19 Mei. Hortensia 50—95 ct; Geranium 912 ct; Hanggeranium 9—12 ct; Cineraria 1529 ct; Calciolaria 1526 ct; Begonia 3—13 ct; Salvia 4—7 ct; Gloxinia 24— 42 ct; Spirea 10—18 ct; Fuchsia 12—14 ct. alles per pot; Africanen 21—38 ct; Eischeveria 21— 34 ct. per bak: Violieren f. 4.90—7.40; Jap. Lelie f. 3.40—3.80; Rozen f. 4.00—4.60 per 100; Lathy rus 613 ct; Anemonen 57 ct; Imperator 13 —18 c: Irissen geel 9—13 c; Vlolieren 20—39 ct; Convilles 11 ct, per bos. ZEVENHOVEN 19 Mei. Aantal eieren 2412. Kipeieren f. 2.903.55 per 100; Eendeieren f. 2.75; Aardbeien f. 0.13 per doosje; Appelen f. 0.05 per stuk. WOUBRUGGE. 19 Mei. Elererenvelllng. Aanvoer 2100 eieren. Prijs kipeieren f.3.153.50L eendeieren f. 2.60—2.75 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3