TRIUMPH ROOK DE BESTE 1 CENT SIGARET LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 20 Mei 1931 YISSCHERIJ BERICHTEN Gelukkig zij/ die bezitten vragenrubriek VEREEN IGDE-VA55CHERI VITTE - SINGEL 13 - LE Xi INGEZONDEN /TUKKEN HERSCHOLING HOTEL-, CAFÉ- EN RESTAURANTBEDIENDEN. Uitreiking der diploma's. Zooals wij gisteren reeds in den vorm van een onderschrift bij een foto mede deelden. had gistermiddag in café-restau rant „Royal" aan de Douzastraat de uit reiking plaats van diploma's aan hen, die in de afgeloopen maanden hebben deelge nomen aan een herscholingscursus voor hotel-, café- en restaurantbedienden en met gunstig gevolg een examen hadden afgelegd. Onder de genoödigden bevonden zich o. m. de wethouder voor sociale zaken, de heer J. J van Stralen, de wnd. directeur van den Gém. Dienst voor Sociale Zaken, de heer C R L Oostveen. de heer L. H. Jansen, placeur der Arbeidsbeurs, de lei der, de heer A Th. Doove en de leeraren van den cursus, de heeren A. A. Janssen en M. Lu. vertegenwoordigers van de werk gevers- en werknemersorganisaties w.o. de HKR.S., de Bond van Hotelpersoneel, de katholieke bonden „Sint Antonius"" en „Sint Jan", benevens de leden der examen commissie, bestaande uit de heeren J. H. Mühlstaff. P Pijl en M. Th. de Haas. De voorzitter der herscholingscommissie, de heer P. J. B. de Haas, bood allereerst zijn verontschuldigingen aan voor het overschrijden van het vastgestelde tijd stip als gevolg van de moeilijke taak der examencommissie. Spr. "bracht voorts dank aan allen, die op eenigerlei wijze hun me dewerking gaven tot het welslagen van den cursus, in het bijzonder zoomede den lei der en de leeraren. Spr deelde tenslotte mede, dat de cur sus is begonnen met 27 deelnemers en be ëindigd met 15, waarvan er 9 zijn geslaagd tw J F Aspert. W. J. Brittijn, D. Chris- N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Al gem. vergadering van aandeelhouders. 1483 (Ing-ez. Med.) Aandeelhouders ontvangen 24 dividend. In de hedenmorgen onder voorzitter schap van den heer M. G. Verwey gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij waren vertegenwoordigd 15 aandeelen, uitbrengende 15 stemmen. Aan het door den directeur, ir. P. C. Lin- j denbergh. uitgebrachte verslag is'het vol-, gende ontleend: i In het afgeloopen jaar werden te Katwijk uit het duinreservoir opgepompt 3 063.067 M3. water, tegen 2.981.962 M3. over 1936 of 81.105 M3. meer. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 8.392 M3„ tegen 8.147 over 1936. De volgende uitbreidingswerken kwamen tot stand: de pomplnstallatie werd door enkele nieuwe moderne pompen aan gevuld. waardoor economischer pompen mogelijk werd. De lagedruk-stoomverwarming in de ge bouwen te Katwijk kwam gereed en werd in bedrijf gesteld, terwijl voorts nabij het Wassenaarsche Slag een nieuwe steenen beambte-woning tegenover den ingang van het terrein werd gebouwd. In het voorjaar zijn nabij de filterinstal- Jatie 2 proefputten gemaakt om na te gaan of op andere wijze dan door draineerkana- len water aan de duinen kan worden ont trokken. Deze proeven mogen, voorzoover over dezen korten tijd een oordeel kan worden uitgesproken, uitmuntend geslaagd heeten. Met het toepassen van deze soort putten zal het mogelijk worden aan de bijzondere I eischen van andere belanghebbenden te voldoen, zonder onze duinwaterwinning in gevaar te brengen. De draineerleiding in Kanaal IV kwam in 1937 practisch gereed. De water op- brengst van deze draineerleiding is voor 1937 een uitkomst geweest. Er kwam n.l. in den loop van het jaar een groote hoe veelheid voorraadwater vrij. pijn, J. Gramsma, J. de Haas, I. S. Ham burger. M. Heivoort, Th. Kleft en J. H. van Os. De heer Mühlstaff dankte de regeering en de gemeente Leiden voor den aan de zen cursus verleenden steun en voorts al len die daarbij betrokken worden. De niet-geslaagden wekte spr. op zich door dezen tegenslag niet te laten ont moedigen en hij eindigde met de gediplo meerden veel goeds op hun verderen le vensweg toe te wenschen. Namens de cursisten bood de heer F. Goddijn den leeraren onder hartelijken dank een porseleinen gedenkbordje en de dames een bouquet bloemen aan. Wethouder van Stralen sloot zich aan bij de hulde door den voorzitter gebracht aan den heer G. P. E. Weyer, die zich veel moeite heeft gegeven voor de voorberei ding en uitvoering van dezen cursus. Het gemeentebestuur heeft hieraan gaarne zijn medewerking verleend en zal dat ook met genoegen doen aan volgende cursussen, welke "dienen tot verhooging der vakbe kwaamheid. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer Doove, die hoopte, dat aan vol gende cursussen ook kan worden deelge nomen door buffet- en keukennersoneel eu die voorts woorden van dank sprak, door den heer J F Bijsterveld. vrijgestel de van den R.K Bond „St. Antonius", die aandrong op voortzetting dezer cursussen en door den heer Van Hilst. vrijgestelde van den Bond van Hotelpersoneel, die de niet-geslaagden animeerde tot volhouden, waarna de heer De Haas een dankwoord sprak. 30 MEI RAADSZITTING. Ter kennis van de leden van den Ge meenteraad is gebracht dat de eerstvol gende vergadering van den Raad hoogst waarschijnlijk zal plaats hebben op Maan dag. 30 Mei as. 1481 (Ingez. Mcd.) 1937 bedraagt f. 467.833.38. Na afschrijving op de rekening „eigendommen" blijft een bedrag van f. 337 833.38 over. waarvan na aftrek van de daarop vallende belastingen aan aandeelhouders een dividend van 24 (als vorig jaar> kan worden uitgekeerd. Aan de gemeente Leiden zal uit de winst totaal uitgekeerd worden f. 304.977.20. (Men vestigt er onze aandacht op, dat dit voor de gemeente neerkomt op een rendament van 8 waaruit zij echter rente en aflossing der aangegane geld- leening moet betalen. Red.). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Handelsvereeniging „Industria Turf markt 8, Lelden; koopen en verkoopen van roerende en onroerende goederen. Wijzigingen: N.V. Nieuwe Leidsche Courant. Bree- straat 123, Leiden. Uittredend commissaris T. van" der Meer. Leiden. N. pree. comm. mr. G. A. Diepen horst, Zeist. N comm. mr. J. Plantenga, Zwolle Volmacht verleend aan J. J. van Seventer. Lelden. (Beperkende Bepa lingen). Lezwijn en Veerman. Garenmarkt 8, Lel den; huisschildersbedrijf; fabricatie van en handel in wasproducten De fabricatie van en handel ln waspro ducten o/d naam Waslndustrie „De Spie gel". Is thans gewijzigd ln Waslndustrie „De Veerman". ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het voorbereidend ker kelijk examen: de heeren W de Mooy (Weespi en A Barendrecht (Delft). Voer het canükiaatsexamen rechten: de dame; M Schiff iDen Haagt A J. Wolden- doro (Zoetermeeri en de heer G. J. de Gilde «Den Haag). Voor het artsexamen le gedeelte: ae d&mts E. A. Jolles (Hilversum C M. An- thcaisse (Santpoort) en de heeren B. Hen- geveld iR'damen R. Soedarso (Lelden). Beve derd tot arts: de heeren J. L. M Franres (Den Haag). J P. Berkhout (Sche. veningen), Wahab (Oezstgeest) en M. Mauve i Sehevenlngen) (Ingez. Med.) SLAGH- OF GROOTE EN KLEINE STADSPOLDER. In de gehouden vergadering van de stemgerechtigde ingelanden van den Slagh- oi Groote en Kleine Stadspolde: werd de rekening over 1937 vastgesteld als volgt: Inkomsten f. 1434.49: uitgaven 1.917.06; batig saldo f. 517.43. De begrooting voor 1G38 is vastgestel-' r; 1". 1482.21 aan inkom sten en uitgaven bij efn omslag van f.7.— per H. A. Besloten v-vd rich te verzekeren tegen mogelijk' v "loeiende uit het beheer van den penningmeester. In het voorfiltergebouw werd de laatste nog niet ingerichte voorfllter verbeterd, zoodat men thans de beschikking heeft over 4 moderne voorfilters, hetgeen de voorfiltratie ten goede komt. Het Laag- reservolr werd geheel door een damwand omgeven, teneinde voorkomende verontrei niging van het ruwe water te ontgaan. In verband met weg- en brugverbete- ringen zijn de navolgende werken aan het distributienet uitgevoerd: Het vervangen van de oude bulaen in de voormalige Paradijs- en Bouwelouwensteeg door nieuwe buizen met grooteren dia meter. Het leggen van een 80 m.m. gegoten ijzeren leiding ten dienste van de riool- waterzuiverings-installatie aan de Stink sloot vanuit den Haarlemmerweg. De nood zakelijke kruising van de spoorbaan Am sterdam-Rotterdam geschiedde met ge bruikmaking van een 300 m.m. eternltbe- schermbuis. Het wijzigen van het hoofdbuizennet na bij de Haag- en Wlttepoortsbrug, waarbij o.m. 2 brugpijpen van 350 m.m diameter werden gelegd in het wegdek van eerst genoemde brug. Het doortrekken van de 500 m.m. gegoten ijzeren buis in den Haagweg onder de spoorbaan Leiden-Utrecht tot voor de Spoorhavenbrug. De spoorwegkruising ge schiedde hier met gebruikmaking van een 3-tal Bonnabuizen. In 1937 werd voortgegaan met het syste matisch vernieuwen van in slechten toe stand verkeerende hoofdbuizen in de bin nenstad. Met inachtneming van het bepaalde in art. 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal van 4.252.8 m. De lengte van het buizennet be droeg op 1 Januari 1937 179.590.5 m„ zoo dat de totale lengte van het buizennet op 31 December 1937 bedroeg: 183.843.3 m. Het buizennet in de omliggende gemeenten, eigendom dier gemeenten bedraagt te Kat wijk 26.000 m.. te Valkenburg 575 m„ te Rijnsburg 5419.5 m„ te Oegstgeest 21.268 m. en te Voorschoten 630 m. Totaal 53.892.5 m. Ten behoeve van de per 1 Januari 1938 ingaande tariefswijziging in de gemeente Leiden werden nauwkeurige gegevens ver zameld omtrent indeeling enz. van alle woningen in deze gemeente. Daartoe werd in ruim 20.000 woningen inspectie gehou den. Aan het einde van het verslagjaar waren plm. 1500 abonnementscontractanten op eigen verzoek overgegaan tot afname van water volgens het nieuwe metertarief. Tevens werd ingaande 1 October aan 143 afnemers door ons een meter toegewezen op grond van het door hen uitoefenen van «enig bedrijf Hef is de bedoeling, dat met het plaatsen van meters in bedrijven ge durende 1938 met kracht wordt voortge gaan. Gesloten werden 343 contracten, verval len zijn 52 contracten. Het water werd het geheele Jaar gere geld onderzocht door dr. Ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was „Zeer goed drinkwater, voorzoover dit langs scheikun digen weg is uit te maken". Bacteriologisch Laboratorium van dr. W. G. N van der Sleen te Haarlem. Bacteriologisch voldeed het water gedurende het geheele jaar aan dé gestelde eischen Op 31 December waren ln bedrijf 6618 watermeters, waaronder 136 controleme ters. Aan meterafnemers ls geleverd 1.180.347 M3„ zoodat gerekend naar het totaalgebrulk van 3.063.067 M3 door de abonnementen moet zijn gebruikt 1.882.720 M3„ v sarin echter het water voor spuien, brandblusschlng en lekkage is begrepen. Alleen de grootste en de toevallig minder nauwkeurig reglstreerende watermeters werden vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw op juistheid gecontro leerde meters Het saldo der exploitatierekening over PROV. ZUID-HOLLANDSCHE VER. TOT BESTRIJDING DER T.B.C. Jaarverslag van het districtsconsultatie bureau Leiden. Aan het jaarverslaz van het bovenge noemde, alhier gevestigde bureau is het volgende ontleend: Het verslagjaar geeft een overeenkomstig beeld met het voorgaande jaar: Vrijwel hetzelfde aantal nieuw Ingeschrevenen, n.l. 1848 tegenover 1815. dus iets meer; vrijwel hetzelfde aantal nieuwe titte.-patiënten, n.l. 226 tegenover 234, dus iets minder; bijna hetzelfde totaal-aantal t.b.c.-patiën ten. n.l. 1032 tegenover 1049. dus een weinig minder en ln het geheel 198 lijders aan open t.b.c.. tegenover 199. Onder de nieuw ingeschreven lijders waren 44 open t.b.c.- patiënten, tegenover 37 in 1936. dus 7 meer. Zoo toonen deze cijfers een constant beeld en de conclusie ligt voor de hand: de tuberculose maakte geen vorderingen. Mis schien is er één cijfer, dat uit die egale (Ingez. Med.) reeks even naar voren springt: er waren slechts 62 nieuwe tbc.-lijders ouder de kinderen tegenover 76 in het voorgaande jaar. Overzien wij thans het resultaat der to tale keuring van het onderwijzend perso neel over de jaren 1935, 1936 en 1937. Er zijn uit het district Leiden, derhalve uit het Noordelijk deel der provincie Zuid- Holland. gekeurd 2770 personen van deze werden 8 afgekeurd. 47 ontvingen een voorwaardelijke verklaring. Het eindresultaat is, dat op 2770 perso nen bil 55 een tuberculeus proces werd vastgesteld; dit ls precies 2 Door dit onderzoek werd een inzicht verkregen om trent de verspreiding der tuberculose over een bepaalde gfoep der bevolking, die krachtens wettelijk voorschrift een keuring moest ondergaan. Er is geen reden om te denken, dat bij andere categorieën volwas sen personen andere waarden zullen wor den gevonden. Als indirect gevolg der wet is een steekproef verricht, die aantoont hoe de tuberculose nog vrij ernstig onder de bevolking verspreid is. Wat dezen ernst betreft moet dadelijk hieraan worden toe gevoegd. dat op het groote aantal slechts 8 personen werden afgekeurd, waarvan ce- vaar van besmetting te duohten was, dit wil dns zeggen nog minder dan Nog meer wordt de ernst beperkt, als overwogen wordt, dat m feite slechts bij 2 der afsre- toeurden tuberkelbacillen in het sputum gevonden zijn. Met deze keuring zijn én school èn patiënt gebaat. Wat de school betreft spreekt zulks vanzelf wat de patiënt betreft, ls het in het begin wel eens moeilijk dit den be trokkene duidelijk te maken. Het einde is echter bijna steeds een dankbare patiënt, die getrouw de aanwijzingen van het Bu reau volgt, aanwijzingen die de leefwijze regelen, vaak de studie soms zelfs de huwe lijksplannen! Het laatste ln meer dan één geval. Het aantal uitzendingen was in het af geloopen Jaar bijzonder gfoot Er gingen n.l. 105 patiënten naar een Sanatorium en 20 naar een Kinderhospitium tegenover reso. 63 en 18 vorig jaar. Het aantal consulten op de diverse con- sultatlebureaux bedroeg: te Lelden 4378. te Alphen 368. te Bodegraven 122 en te Hllle- gom 313. totaal 5181 Op 1 Januari j.l. hadden 1469 gezinnen huisbezoek. KERKCONCERT IN DE LUTHERSCHE KERK. Leidsch a capclla koor Ditmaal was er voor de uitvoering van het Leidsch a capella koor zeer veel belang stelling. Moge die belangstelling op den duur zoodanig toenemen, dat de Luthersche Kerk voor dit koor te klein wordt! Er is alle reden toe. dit te wenschen. Het bestaat over het algemeen over zeer goed stemmenmateriaal en bezit ln den heer Willem Mizée wij wezen daar reeds meermalen op een uitermate muzikaal en fijnzinnig dirigent. Hii besteed zijn uiterste zorg aan den klank der vocalen en niet het minst aan die der consonanten, die voor een groot deel den vocaalklank bepalen en kleur geven. Hij doet sopraan, alt, tenor en bas'in hun eigen kleur uitkomen en waar noodig, naar voren treden; hij zorgt voor een levende, vi'oreerende koorklank, vol afwisseling, stra lende glans, donkere statie, fijne meditatie, diepe gloed of de innigheid van het gebed. Voeg daarbij een levendige tekstdeclamatle in een rijkdom van dynamische en agogi sche accenten. Zoo ontbloeit het lied. dat hij laat zingen, in volle schoonheid, en luistert men ten zeerste geboeid naar de vocale werken van grootmeesters der toon kunst, waaruit hij een keuze deed. Met twee prachtige koralen uit de Mat- theus Passion van Bach werd begonnen „Betrachtung des Lelden Jesu" en daarna het intens mooi gezongen „O, Haupt, voll Blut und Wunden", waarop volgde „Gebet eines Bedrangten" van C. Ph E. Bach. Een monumentale vertolking werd gege ven van „Christus is opgestanden" van Alphons Diepenbrock. De compositie Is prachtig, om niet te zeggen geniaal. Doch zij is uitermate moeilijk en het moet een koor van hoog muzikaal gehalte zijn, dat er zich aan waagt Diepenbrock heeft hier zeer streng vast gehouden aan de oude kerktoonaarden, In de strophen paste hij een op het Gre- goriaansche geïnspireerde tekstdeclamatie toe. telkens beëindigd met een „Alleluja" van steeds andere structuur en waarin de Inhoud der afzonderlijke strophen het zijn er negen telkens op andere wijze wordt bevestigd. Dit prachtige werk bleek den directeur en zijn koor door en door vertrouwd en heeft ons zeldzaam geboeid. Hierop volgde nog een viertal kleinere composities uit de Palestrijnsche school. Eerst „O bone Jesu" van Palestrlna, een juweeltje van klankschoon, vervolgens „Jesu dulcis memoria" van Vltboria, zeer mooi gezongen, daarna „In te Domini speravi" van Schülz, waarvan bij name het eerste gedeelte ln zijn prachtige struc tuur van Palestrina kon zijn, en tenslotte .Laudate Dominani" van Palestrina. Wij mogen wel heel dankbaar zijn, dat wij het Leidsch a-capella koor bezitten Het geeft ons muzikale schoonheid van edel gehalte. (Ingez. Med.) Het concert werd door Hennle Schouten ingeleid met een orgelsolo, de Clacconne in C van Buxtehude. De Ciacconne is zoo als men weet een basso ostinato-vorm met rijke variaties. In dit werk werd men ge troffen door het steeds schooner worden der variaties en het steeds toenemen in pracht en statie. Ter afwisseling van den zang speelde Schouten eerst nog twee bc„ koorlijke Trio's van Maurice Green en een grootsch opgezette .Suite" van Purcell,, die prachtig aansloot bij de Diepenbrock- voordracht van het koor en waarin de volle krachtige passages afwisselden met vrien delijke echo's. Het concert werd besloten met een klare en frlssche voordracht van Praeludlum en Fuga In b van Bach, een statig werk, prachtig door Schouten geregistreerd en gespeeld. vte INIrio-ITIMQ ÜWt-R V/onWC, feOtt/TRMT 161 1493 (Ingez. Med.) Textielarbeiders: Hekelaars 7; Katoendruk- kers 22; Kluwers e.a. 14; Luikers 13; Plaatsnjj- ders e.a. 17; Schrobbelaars 1; Spinners 68; Spoelers 3; Staaldraaddraaiers 3; Sterkers 3; Strijkers 14; Wevers 101; Wolbewerkers 54; Ongesch. Textielarb. 67. Ttotaal 387. Transportarbeiders: Emballeurs 5; Chauf feurs 144; Exp. Knechten 21; Koetsiers 11; Loopknechten 43: Magazijnknechten 54; Schip^ pers 82; Spoor- en Trampers. 19; Wakers 7; Transportarbeiders 68; Losse Arbeiders. 484 Totaal 938. Typografen: Boekbinders 31; Boekdrukkers 21; Fotografen 3; Hulp-Vakarbeiders 4; Letter zetters 28; Steendrukkers 1. Totaal 88. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 87; Molenaars 1; Ovenisten 4; Slagers 80; Suikerwerkers 17; Wfjnkoopersknechten 13; Zoutzleders 2; Zui- velbereiders 3; Ongesch. Fabr. Arbeiders 36. Totaal 243. Vrouwen; Mangelsters 2; Naaisters 6; Maasters 1; Winkeljuffrouwen 8; Serveersters 1; Linnenjuffrouwen 1; Kantoorbedienden 18; Verpleegsters 4; Bedrijfsleidsters 1; Teekena- ressen 1; Onderwijzeressen 2; Ass. en Huis houdsters 8; Dagmeisjes 3; Dienstboden 12; Kinderjuffrouwen 2; Werksters 55; Fabr. Arb. 7; A.V.Ö. 6. Totaal 138. Alg. totaal 3889. 20 Mei 1937 4195. 22 Mei 1936 4284. Ben. 74 ged. werkloozen en 15 werkverschaf fing. In het berichtje ln ons Blad van gis teren betreffende de heropening van den slagerswinkel Haarlemmerstraat 71, ver zuimden wij te vermelden dat de heer H. J. C. E pskamp dezen winkel heeft over genomen van den heer J. H. C. Zandvoort. VISCHPRIJZEN. IJ MUI DEN, 25 Mei. Tarbot 7457 ct. per kilo. tong 6649 ct. per kilo. heilbot 8274 ct. per kilo, groote schol f. 24 per 50 kilo. middelschol f25, zetschol f. 32—21, kleinschol f.22—4.50. schar f. 4.80—1.20. tong schar f. 18—15. kleinmlddel schelvlsch f.ll keline schelvlsch f.94.10, groote gul f76.7?. kl. gul f. 6.30—3.50, wijting f. 3.20—1.25. makreel f. 2.20—1.55. kabeljauw f.29—22.50 per 125 kilo, koolvisch f. 0.260.24 per stuk. Aan den afslag; 1 trawler: IJM 384 f.1900, 1 kotter E 329 f. 700. 3 loggers met versche vlsch: KW 56 f610, KW 18 f280 en KW 69 f. 430 be somming. (Ingez. Med.) Hedenmorgen ls de 16-jarige G. B., wonende ln de Dulvenbodestraat. die zich per fiets naar zijn werk aan de Kon. Ned. Grofsmederij begaf, op de Zuidsingelbrug geslipt, waardoor hij viel en het bewustzijn verloor. De jongen werd per brancard naar de Grofsmederij gebracht en, nadat het bewustzijn was teruggekeerd, per auto van den E. H. D. naar zijn woning vervoerd. Heden opent de heer J. van Riet in het pand Heerenstraat 20 een winkel in rook- benoodigdheden en hengelsportartikelen. In beide genres is een groote keuze, waar onder eenige fraaie aquaria. Het interieur van den winkel werd geheel gemoderni seerd. waarvoor de fa.'s Jac. van Riet en Gebrs. Pasman, die respectievelijk de be timmering en het schilderwerk verzorgden, alle eer toekomt. De heer A. Flippo, voorman onder houdsmonteur bij de N. Z. H. T. M. alhier zal a.s. Donderdag zijn zilveren jubileum in dienst dier maatschappij herdenken. DE WERKLOOSHEID. BI) den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders; Baggerlieden 3; Behan- I gers 5; Betonvlechters 15; Betonwerkers 54; I Fundeerlngwerkers 1; Glazenmakers 2; Gla- i zenwasschers 12; Granietwerkers 6; Grondwer- J kers 91; Heiers 7; Metselaars 94; Opperlieden 101; Schilders 61; Sloopers 10; Steenhouwers 1; Straatmakers 2; Hulp-Straatmakers 10; Stucadoors. witters 19; Timmerlieden 194; Uit voerders 6; Voegers 11; Ongesch. Bouwvakarb. 9. Totaal 714. Fabrieksarbeiders: Lompensorteerders 12; Bleekers 20; Vellenblooters 2; Vuurwerkmakers 2; Steenfabr. Arb. 112; Zeepfabr. Arb. 5; On gesch. Fabr. Arb. 50. Totaal 203. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 53; Rei zigers, Colp. 43; Winkelbedienden 30; Etaleurs 3: Incasseerders 13; Musici 3; Onderwijzers 1; Overheidspersoneel 11; Verplegers 3. Totaal 160. Hotel-Café-Personeel: Huispersoneel 9; Kell- ners 47; Koks 4. Totaal 60. Houtbewerkers: Beddenmakers 3; Houtbewer kers 51; Kistenmakers 9; Kuipers 5; Lijsten makers 2; Meubelstoffeerders 8; Meubelmakers 35; PolitoerderS 1; Ongesch. Fabr. Arbeiders 31. Totaal 145. Kleermakers: Kleermakers 54; Kappers 5; Schoenmakers e.a. 13. Totaal 72, Land- en Tuinarb.: Bloemisten 35; Landar beiders 39; Tuinlieden 27; Warmoeziers 9; Ongesch. Landarb. 6. Totaal 116. Metaalbewerkers: Bankwerkers 81; Blikbe- werkers 34; Burgersmeden 37; Electriciens 66; Gasfitters 15; Gasmetermakers 1; Gereedschap- makers 1; Instrumentmakers 6; Isoleerders 3: Kernmakers 1; Kettingsmeden 16, Klinkers 9: Koperslagers 4; Lab. Bedienden 1; Lasschers 8; Loodgieters 47; Machinisten 12; Metaalboor- ders 5; Metaaldraaiers 3; Metaalslijpers 3; Metaalzagers 1; Modelmakers 1; Monteurs 19; Planostemmers 4; Pollsters 1; Ponsers 5; Rij wielherstellers 19; Rijtuigschilders 2; Scheeps timmerlieden 2; Stokers 27; Tegenhouders 13; Hulp-Verw. Monteurs 15; Voor.slaanders 6; Voorwarmers 4; Vuurwerkers 7; Wagenmakers 4; IJzerwerkers 43; Zandspuiters 4; Znndvor- mers 4; Zilversmeden 2; Ongesch. Arbeiders 37. Totaal 573. Sigarenmakers: Sigarenmakers 17; Sig. Sor teerders 1; Slg. Strippers 2. Totaal 20. Technici. Opzichters: Bedrijfsleiders 2; In genieurs 1; Teekenaars 10; Werkmeesters 19. Totaal 32. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. EEN SPOOR-KLACHT. Nu bij de nieuwe dienstregeling van de Spoof' wegen, de laatste avondtrein uit het Noorden naar Holland, die te 20.47 van Leeuwarden e» •te 21.14 van Groningen vertrekt, voor geen aansluiting geeft te Woerden, 7jjn je i*[" denaars, die van deze verbinding gebruik wen schen te maken, genoodzaakt naar Den door te reizen, waar men te 0.06 aankon» w van waar men te 0.20 per blauwe tram van net Bezuidenhout Leiden kan bereiken. Indien het niet mogelijk is, nog vanaf Woer den of vanaf Gouden via Boskoop een aansla1' tenden trein op deze belangrijke avondveroin- ding naar Leiden te laten loopen, zou dan w Directie van de Ned. Spoorwegen goedvinden, dat men, reizende met een ééndaags-retouioi vacantie-retourkaart, afkomstig van het station Leiden, gebruik makende van genoemden avona* trein uit het Noorden, op deze plaatsbewijzen ae reis te Den Haag beëindigd? Wanneer dit niet zou worden goedgevonden, zouden de Leidenaars dubbel gedupeerd woraeD. n.l. door gemis van een aansluiting en door ge noodzaakt te worden op de veel duurdere enM« reisbiljetten te moeten reizen, verhoogd met o tramkosten van Den Haag naar Leiden. Hoogachtend. P. T. DE JONG. Zoover is hel met het Carillon Comil» nog niet. Hebt gij Uw bijdrage al over'^?'ft ven op postrekening no. 302400 f name Penningmeester Carillon-Co®1 Stadhuis Leiden - Ch. te L. De kosten voor een hulp hulshouding bij ziekte van de vrouw moge ln mindering worden gebracht. j

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2