Gemeenteraad Alkemade 1FIDSCH DAGBLAD - Derde BSad Vrijdag 20 Mei 1938 Uit de Rijnstreek Woningbouw onder hypothecair-verband- Crediet van 11400.- voor brandweerreorganisatie INGEZONGEN /TUKKEN Buslichtingen aan het station te Leiden Hoe laat wordt de hoofdbus gelicht VRAGENRUBRIEK THIJS IJS EX DE TOOVERPIJP ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsje, D. van Antonie de Bruin en pieternella Vis Johannes Antonlus Maria, Z. van Joannes Kempen en Adrians P. Janmaat Johanna Clazina Sophia, D. van Matthias L. van der Tol en Agatha S. M van Niekerk Leendert, Z. van Zwerus J. Benschop en Wil helmina van Dam Dirkje Pieternella, D. van Zwerus J. Benschop en Wilhelmina van Dam Willem. Z. van Peter Elens en Itje Pasma Albertjè. D. van Gerrit J. Blom en Grietje van j^sselt Cornells Arie. Z, van Johannes van den Hoek en Pieternella E. Groenenberg Willem, Z. van Johannes C. Sprokkerieft en Aartje C. Haak Willy Ellen. D. van Fran- ciscus P. Bos en Wietsche J. Swart Jan, Z. \an Gijsbertus van Leeuwen en Johanna W. Kroon Jan. Z. van Adrianus van Bodegraven en Willemijntje de Knikker. Gehuwd: Cornells Vis 29 j. van te Ter Aar en Anna Cornelia van Vliet 28 j. Reinirus Velis 03 j. en Annigje Tuinenburg 26 j. Hendrik van Leeuwen 33 j. van Nieuw veen en Marrigje Lagerweij 32 j. Serge Bertrand Jean Debu 22 j. van Fontenay-aux-Roses, Frankrijk, en Cornelia Jacoba Milo 27 J. Dirk Mulder 26 j. en Egberdina Helena van Staveren 20 j. Arie Vis 23 j. en Wilhelmina Hendrika van der Vlist 20 j. Cornells Pieter Zwaan 27 j. en Johanna Cornelia van Heijningen 22 j. Johannes de Groot 33 j. van Oud-Beijerland en Trijntje Bergshoeff 32 J.— Johannes Gorree 25 j, van Schiedam en Neeltje Bakker 24 j. Overleden: Jan van Asselt 67 J., weduwnaar van Aalbertje van Rheenen Frederika Do rothea Minderman 61 j. Gezlena Everdina Otto 79 j.. gehuwd met Hermanus Hendrikus van der Kloot Meijburg Wilhelmina Jacoba van Ebbenhorst Tengbergen 49 J., overleden te Oegstgeest Kanke van der Werff 81 J.. wede. van Jacob Wieringa Adrianus de Korte 82 j., gehuwd met Elizabetht van der Laan. Loop der Bevolking. Gevestigd: Elisabeth G. Eernste, Hoorn 422 - Justina Altona, Hoorn 184 Jacob Boluijt en echtg., Gouwslulscheweg 22 Margje Kruijt Toussaintstraat 21 Cornells J. Nieuwenhui- zen, Noordeinde 50 Anna van Stuivenberg, Raadhuisstraat 44 Maria van 't Riet, Dorp straat 25 Johanna A. van Dam, v. Boetze- laerstraat 34 Pieter Hagenaar. Mauritsstraat 25 Cornelia Schouten en dochter, Maurits- siraat 25 Noordzijde 84, Elisabeth Cuperus. Van Dtfkstraat 9 Gerarda Burgers. Noord- einde 28 Agatha Rijsdam. Pr. Hendrikstraat 76 Maartje Spreij. Julianastraat 62. Vertrokken: Naar Beverwijk. Lindenlaan 3-1, Maartje van der Ben Aalsmeer, Sportlaan, Johannes A. van Engelenen en gezin Utrecht. Alex. Numankade 69. Jacob van der Leek Rotterdam. Scheephellingstraat 20a. Gerrit de Kuijf Duitschland, Oberhausen. Freek Dijk stra Boskoop. Goudsche Rijweg 22. Johannes A. L. M Korver en gezin Noordwijk. Kerk hof pal 16. Hubertus H. Zonderop Lelden, Zoeterw.weg 68. Barbara Zieltjes De Bilt. Groenekanscheweg 14. Cornelia Zwaan Er- melo. Dorpstraat 78, Jan Boele Winterswijk, Misterstraat 70 Petronella W. van Vliet - Vllssingen. Hr. Ms. Wachtschip, Adrianus H. Bruines Hillegom. Zilk 2. Adrianus G. Lulj- ben Voorschoten. Rijndijk 58. Helena Rijsdijk - Utrecht. Corh. Rooboltstraat 51 bis, Johanna Slootjes. Op den Korfcsteekterweg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van A P. van 't V. uit Hardinxveld en een personenauto. De vrachtauto, die in de richting Leiden reed stopte op den berm van den weg. om de personenauto die met groote snelheid reed. gelegenheid tot pas- seeren te geven. Door tot nu toe onbekende oorzaak reed de personenauto tegen het voorspatbord der vrachtauto waardoor de bestuurder' der personenauto zijn stuur niet meer in zijn macht had en een lan taarnpaal omver reed. De vrachtauto werd licht en de andere auto zwaar beschadigd. De bestuurders kwamen met den schrik viij. In „Onze Kinderen" van de Martha- Btichting wordt melding gemaakt van het overlijden van de hier zeer bekende mej. Frederike Dorothea Mindemian. die niet minder dan 23 iaar de leiding van het kleuterhuis der Martha-Stichting in han den heeft gehad. Begrijpelijk zal haar heengaan door velen worden betreurd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna d. van J. H. Rutten en Th. P. de Munk; Willem z. van W. van Holst en G W. de Jong; Adrianus Leendert z. van L. Boelen en P. G. Versluys; Marinus z. van J. de Vlieg en E. van Ingen: Cornelia Theodora Maria d. van C. J. Vink en H. A. de Wit; HJsJe d. van J. c. Domburg en M. Kranenburg. Ondertrouwd: J. Knikman 26 jaar en N. D. Blijleven 21 jaar; A. Hoogendoorn 32 jaar en D. Buitelaar 34 jaar. Overleden: J. E. H. Pfauth, 64 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken; J. C. van Ijk naar Langerulge- weide, T. van Tol naar Ermelo; C. Pel en gezin Mar Nijmegen; G. Dolfing naar Kamertk; J. Hogenelst naar Reeuwtjk; A. Rensink en gezin ■JJdr Drlebergen-Rijsenburg; P. Nap naar Woubrugge; J. A. van Donk naar Waarder. Gevonden voorwerpen. Een bruine heerenhandschoen (linker); een pak sigaren; een klnderhanteltje; een Wauw-glacé heerenhandschoen: 1 vracht- °°ek]e, een portemonnale met inhoud. Inlichtingen bij de politie. Arbeidsongeval. Aan de k&asfobrtek kreeg de arbeider H. wngevylge van een verkeerde manoeuvre daardoor een slang, waaruit kokende stoom 'toot hem uit de handen schoot, de stoom jji ziin mouw. Zijn heele linkerarm veT- ctandde. waa~door de man hevige pijnen 'eed en geruimen tijd invalide zal blijven. Met ingang van 2 Junil as. zal de oveiwej over den Spoorweg in Oud-Bode- eraven niet. meer ter plaatse worden be- jj*M maar vanuit het Station. In verband ®armee zullen waarschuwingsborden en tampen worden aangebracht T? hoogte van de Wierlckerscbans hl (s P. 11';-straatweg aan den Noordelijken nm aanmerkelijk worden verbreed Reeds ai oeiders bezig met he'. ontruimen 5". het voor den nieuwen aanleg benoo- i*<ie terrein. Tot bestuurslid van den polder Reeu- Z werden gekozen de heer J. c. Hagen, van Oosterom en j. Ruitentourg. Her- werden als gecommitteerden de hee. p van Leeuwen. B. Vis J Rui enburz, rtn Zo est, a. c. Kool en j. v. d. Marei. De raad vergaderde. Op uitnoodiglng van Ged. Staten werd wijziging gebracht In het raadsbesluit van 2 Maart 1938 in zake verzekering van gemeentegelden bU de Fraude-risico-onderlinge te Den Haag. De verzekering zal ingaan per 15 Mei 1938 Op verzoek van het R.K. schoolbestuur van Roelofarendsveen om gelden uit de ge meentekas te ontvangen voor aanschaffing van eenig meubilair wegens splitsing van de eerste klasse werd gunstig beschikt. Door de woningbouwvereeniging is inge zonden de exploitatierekening over 1936- 1937 aangevende een verlies van f. 1751.67. Het bestuur verzoekt dit verlies door een extra bijdrage te dekken. B. en W. stelden den raad voor hieraan te voldoen en het bedrag t.z.t. te plaatsen op de begrooting 1939 Aldus besloten. De rekening van het alg. burgerlijk armbestuur van den Vrijen en Lagen Boekhorst over 1937, sluitende In ontvarfgst en uitgaaf met een bedrag van f. 2222.12, werd goedgekeurd. Ingeko men was een verzoek van P. van der Zwet tuinder alhier, om gedeeltelijke kwijt schelding van pacht voor huur van het warenhuis wegens slechte uitkomsten van zijn bedrijf. B en W. stellen voor na raad pleging van de commissie voor de lande rijen den huurder over 1937 gedeeltelijke kwijtschelding van pacht te verleenen tot een bedrag van f. 60 en het bestaande huurcontract, te annuleeren en over de jaren 1938 en 1939 onder intrekking van het vorige raadsbesluit een nieuw huur contract aan te gaan voor f.350 p. J. De huurder Van der Zwet, met wlen hierover Is onderhandeld, gaat hiermede accoord. Z.hs. hiertoe besloten. Bij het voorstel tot extra hulpverleening aan werkloozen gedurende 1938 verwees de voorzitter naar de circulaire van den min. van Sociale Zaken. Het bedrag dat rijk en gemeente per werklooze voor 1938 hebben uitgetrokken bedraagt f 5.70; hierin wordt door de gemeente bijgedragen f. 2. Het restant is geheel ten laste van het Rijk. Met alg. st. besloot de raad 147xf. 2 ter beschikking van het crisiscomité B te stel len. mits het rijk f. 3.70 per werklooze be schikbaar stelt. Voorts besloot de Raad evenals het vo rig jaar zich weder garant te stellen voor 10% van het eventueel nadeelige saldo van aan in deze gemeente gevestigde bloe- menkweekers te verleenen crediet door de veilingvereenigingen In behandeling kwam het voorstel van B. en W. tot hel scheppen van de mo gelijkheid tot het bouwen van wonin gen onder hypothecair verband, een novum voor de provincie Zuid-Holland. De uiteenzetting vin B. en W. hierover gaven wij reeds uitvoerig weer. Het blijkt dat reeds veel ambitie voor dit vraagstuk bestaat, want verschillende personen heb ben zich reeds voor een en ander aange meld. Moch in de toekomst blijken, dat er nog gebrek aan arbeiderswoningen ls, dan kunnen er altijd eenige woningen worden bijgebouwd ingevolge de woning wet. De voorzitter wees op het type-wo ning, dat door den gemeenteopzichter voor bedoelden bouw ls ontworpen en welk type meer bedoeld is, om ais leid raad te dienen voor de aanvragers. De wijze van bouwen moet zoodanig zijn, dat bij eventueele verkoop ook een andere ge gadigde deze woning wil betrekken, Van daar. dat dit type berekend is op een be hoorlijk gezin. De heer Hoogenboom vroeg of voor een hooger bedrag dan f. 3000 mag worden gebouwd. De voorzitter zeide, dat de gemeente in geen geval meer eerste hypotheek verleent dan f. 2600. Wil dus een aanvrager een grooter bedrag storten dan f. 400 of heeft hij zelf de beschikking over grond, dan bestaat er vanzelfsprekend geen bezwaar, dat het woning-type Iets ruimer wordt genomen. De heer Pennings vroeg, of het ook mogelijk zou zijn te bou wen met een tweede hypotheek. De voor zitter antwoordde, dat dit geen bezwaar zal ontmoeten. HIJ vreest echter, dat er weinig animo voor een tweede hypotheek zal bestaan. Met algemeene st. besloot de raad ten slotte onder een 12-tal voorwaarden voor schotten te verleenen voor den bouw van eigen woningen onder hypothecair ver band. De voorzitter vertrouwde dat Ged. Sta ten hieraan spoedig hun goedkeuring zul len verleenen, ten einde aan het gebrek aan goede woningen zoo gauw mogelijk een einde te maken. Hierna volgt nogmaals bespreking van de reorganisatie der brandweer. B. en W. stelden thans voor: 1. Aankoop van een automobielbrand spuit, geheel compleet, met Inbegrip van de kosten van toezicht op-den bouw daar van f.6500 2. het ombouwen van de be staande motorspuit door het aanbrengen van een koelsysteem en het plaatsen van deze spuit op luchtbanden f. 250 3. het aanleggen van een alarminstallatie voor f.250 4. het aanschaffen van kleeding en uitrusting voor 15 man personeel ad f. 50 per man f.750 5. aanschaffing van enkele kleine andere zaken als brandmeldings borden enz f.50; 6. het bouwen van een steenen brandspuitenhuis te Rijpwetering f. 600. alzoo in totaal voor f8400. Verder dient nog gezorgd voor een be hoorlijke berging van de lUtomobielspuit. De kosten worden geraamd op f. 350, In dien slechts overgegaan wordt tot het brandvrij maken van de bestaande ruimte door middel van asbestplaten en een stee nen vloer. Het onderbrengen van de spuit in een brandweergarage, geheel volgens de eischen van den brandweerbond met inbegrip van centrale verwarming worden door den ge meente-opzichter begroot op f. 3000 B. en W laten aan den raad over uit deze twee voorstellen een keuze te doen. Met alg. st. werd na bespreking het voorstel van B. en W. aangenomen met nog den bouw van een brandweergarage, zoodat de Raad voor de totale reorgani satie een crediet verleent van f. 11.400. De heer Heemskerk verzocht de mede werking van het gemeentebestuur om bij de uitvoering van werken voor den aanleg van een nieuwen Prov. weg zooveel mo gelijk te trachten arbeiders uit deze ge meente te werk te stellen. De voorzitter zeide zijn volle medewerking toe. Na behandeling van nog eenige minder belangrijke vragen volgde sluiting. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. BUS STATIONSPLEIN EN PERRON. Werkdagen KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De Burgerwacht zal de schietoefenin gen weer voortzetten en wel op Woensdag avond met scherp te Alphen aan den Rijn van 79 uur en Woensdagavond daarop volgende van 8—9 op Ipenburg to Was senaar. LEIDERDORP. Polder Achthoven. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Achthoven werd de rekening over 1937 vastgesteld op een bedrag van f. 1437.33'/! aan inkomsten en f. 1200.89 aan uitgaven, zoodat er een batig saldo was van f. 236.44'/!. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld op f. 1240.26"- aan inkomsten en uitgaven bij een omslag van f. 2.50 per H.A. Besloten werd een verzekering aan te gaan tegen mogelijke schade voortvloeien de uit het beheer van den penningmeester. De Zijllaan- en Weyepolder. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Zijllaan- en Weye polder werd de rekening over 1937 vastge steld. De inkomsten bedroegen f. 848.94 en de uitgaven f. 77.40. Batig saldo f. 71.54. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld op f. 848.01'/! aan inkomsten en uitgaven bij een omslag van f. 5 per H.A. Besloten werd zich te verzekeren tegen mogelijke schade voortvloeiende uit het beheer van den penningmeester. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand* Geboren: Theodora Jacoba Maria. D. van A. van Leeuwen en H. van Dam Annie, D. van A. Borst en Th. Balvert. Ondertrouwd: J. Belksma 53 J.. wonende te 's-Gravenhage en H. J. J. van der Woude 34 j. W P van Geest 29 j. en M. Leliveld 28 j. Getrouwd: A. Bos 56 j. won. te Haarlemmer meer en T. E. van der Ent Braat 32 j. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Simon Johannes Bader en Cor nelia Clara Egberts; Gerardus Brouwer en Josina Hoogervorst. Gehuwd: J. Baas en G. C. H. Hartveld. NOORDEN. Inspectie Kadesloot. Een tweetal technische ambtenaren van de Ned Heide Mij. heeft de Kadesloot ter Westzijde van de Kromme Mijdrecht na gegaan ln verband met een aanhangig ge maakt plan om ln werkverschaffing deze sloot te dempen. Zij werden rondgeleid en voorgelicht door den deskundige Fr. Pteterse, alhier. TER AAR. Door J. L. werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een bedrag van f.26 uit zijn woning. Onder groote belangstelling vierde het echtpaar Akerboom zijn gouden huwe lijksfeest. „Arti et Religioni" bracht een serenade en velen, waaronder burgemeester en mevrouw Hogenboom, brachten per soonlijk hun gelukwenschen over. Een ker kelijke herdenking leidde den dag in. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas Cornelis z. van H. van Dijken en M. Angenent. Overleden: Johanna van Klaveren, 78 jaar; H. de Goeij geb. Klootwijk. 62 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: S. W. A. Korporshoek uit Schie dam. Vertrokken: E. Bergsma naar Alkmaar. Het Schoolbestuur der Chr. School, -- ^^auctijivcuiUK «.au ucn nou. xmj j heeft ng .-',eld de verstrekking van melk, verpleging opgenomen in het van aan die kinderen die zulks noodig hebben, ^h-zie&enhuis aldaar. I Inderdaad een mooi werk. T;? Gouda kreeg d>~ jeugdige kapper hooM eÊn vaÜcnd glasraam op het I oord. waardoor hij ernstige wonden opliep slagaderbloeding aan den hals. Hij ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Rokus z. van J. M. Kerk hoven en M. Verhoef: Daniël Theodorus Maria z. van J. J. Vollebregt en C. M. Duivestepn. Ondertrouwd: H. Land oud 27 jaar en M. N. Snoeij oud 25 jaar. Vergadering der Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging „Wilhelmina" ver gaderde in hotel ..De Gouden Leeuw" onder leiding van den voorzitter, den heer C. Groenheyde. De penningmeester, de heer J. Houtman bracht verslag uit. waaruit blijkt dat de ontvangsten bedragen f. 1151 99 de uitgaven f1337.761'*, nadeelig saldo ahoo f. 185.77Vi. Dit tekort is te wijten aan den feestavond op 31 Januari. Met inbegrip van het banksaldo is nog in kas f. 868 21. De heer A. L Ooms. lid der kascommissie verklaarde alles in orde. De voorzitter dankte de kascommissie voor de be moeiingen en den penningmeester voor ziin beheer. De secretaris, de heer Grimbergen las het jaarverslag voor. De vereeniging heeft in het afgeloopen jaar veel werk gehad voor de organisatie der feestelijkheden Het ledental liep omhoog van 123 naar 250 BEVORDERING BIJENTEELT. Geachte Heer Redacteur. Op de Algemene Vergadering van de Vereni ging tot bevordering der Bijenteelt, gehouden te Utrecht op 9 Mei J.I.. voerde o.a. ook het woord de heer ir. A. W. van de Plassche, in specteur van tuinbouw en tuinbouwonderwijs, die als regeringsvertegenwoordiger de vergade ring bijwoonde en getuigde van de grote be langstelling. die de regering toonde voor de Nederlandsche bijenteelt. In zijn rede bracht de geachte spreker enkele punten naar voren, waarop ondergetekenden als bestuursleden van de afd. Leiden van bovengenoemde vereniging gaarne ook de aandacht van Uw lezers wilden vestigen. Behalve dat de bijenhouderij als hoofd- of nevenbedrijf kan uitgeoefend worden ter vermeerdering van de inkomsten door de verkoop van honing en was, (welke inkomsten echter zeer wisselvallig zijn. daar de honing oogst ln hoge mate afhankelijk is van de weers gesteldheid). heeft de bijenteelt een bizondere betekenis voor de fruitteelt. Hoe langer hoe meer ziet men in. welk een belangrijke rol de bijen vervullen bij de bestuiving van de bloe sems der vruchtbomen. Wie de perziken heeft zien bloeien in de kassen van den heer Laman aan de Hooge Rijndijk, heeft zich kunnen over tuigen. hoe daar ettelijke duizenden bijen bezig waren, rond te vliegen van de ene bloem naai de andere en zo het stuifmeel van de ene naai de andere bloem over te dragen en aldus de vruchtvorming tot stand te brengen. Steeds meer kwekers in Gelderland. Limburg en an dere provinciën zien het belang in, dat de bijenteelt voor de fruitteelt heeft en schaffen zelf korven of kasten met bijen aan, om klaar te zijn, als de bloei begint. Dit belang zou al ruimschoots voldoende zijn, om de bijenteelt zoveel mogelijk te bevorderen. Toch kan de bijenteelt ook nog om een andere reden be oefend worden. Ook daar wees ir. v. d. PI. op ln verband met de werkloosheid van deze tijd. Het bijenhouden geeft niet alleen voordeel, het geeft ook een intens genot. Het leven en wer ken der bijen van nabij gade te slaan is voor natuurliefhebbers (en hun aantal wordt steeds groter, dank zij het werken van vele verenigin gen op natuur-historisch gebied), een nooit opdrogende bron van natuurgenot. Onder onze werklozen zijn zeker ook heel wat natuurlief hebbers. die. wanneer zij eenmaal iets van bijen afweten, stellig al him aandacht zullen schen ken aan dit interessante werk. dat hun belang stelling al meer zal trekken, naarmate zij er zich beter inwerken. Grote kosten behoeven er niet aan verbonden te zijn. Een enigszins han dig knutselaar kan heel wat materiaal zelf vervaardigen; om te beginnen de woning, waarin de bijen gehuisvest worden. En voor lichting kan hij steeds bekomen bij de leden onzer afdeling. Het bestuur heeft dan ook het voornemen, voor allen, die eens willen kennis maken met de inrichting van een bijenstaat en de behandeling daarvan door den imker, open bare lessen te geven, een practische les in bijenteelt. De heer G. M. Hanzen, die een bijen stand heeft in de tuin van zijn woning aan de Hooge Rijndijk F 103. onder Zoeterwoude en daar heel wat bezoekekrs kan ontvangen, heeft zich gaarne bereid verklaard zijn tuin en stand voor dit doel ter beschikking te sstellen. Er varen imkers zullen er de leiding hebben. Deze openbare lessen zullen plaats hebben op Za terdag 21 Mei a.s., des namiddags te 2% en te 4 uur. Alle belangstellenden zijn harteliik wel kom, ook degenen, die de bijenteelt willen be oefenen ter wille van de fruittelt. U, Mijnheer de Redacteur, dankende voor Uw medewerking door opname van dit artikel, tekenen wij. Hoogachtend, Namens het bestuur der afd. Leiden, Hooge Rijndijk 61. B. MEYN, Voorzitter. Hooge Rijndijk 137. S. BROEKHUIZEN, Secretaris. Rotterdam Amsterdam Utrecht 3.— 1) 3.— 1) 3 6.20 10.30 16.40 13.30 13.30 20.40 14.30 15.20 16.15 16.15 16.50 17.40 19.15 22 21.— 22.45 24.— 1) 's Maandags niet. Zon- en Feestdagen. Rotterdam Amsterdam Utrecht 3.— 3— 3. 22.22.55 Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding ln dé richting van: Amsterdam Rotterdam 2.40a 1) 15.05 2) 2.40a 1) 15.40 8.15 3) 16.00 2) 7.10 2) 16.00 2) 9.05 4) 17.20 9.45 19.10 2) 10.20 18.35 10.20 19.40 11.20 20.25 11.20 21.30 12.05 20.50 2) 13.15 2) 22.20b 13.15 2) 22.20b 14.15 2) 23.45 22.35 2) 23.45 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23.45 Luchtpost N.O.I. alleen op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 2 40 1) 12.05 6.30 le bestelling 5.00 16.00 21 13 40 2e bestelling 5.45b 20.25 2) 17.35 3e bestelling De met a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met b aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1). Niet op Maandag en daags na een feestdag. 2). Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aan* sluitenden trein. 3). Alleen op Maandag. 4). Niet op Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd.: 4.55 Werkd: 4.55 Werkd.: 6.15 13.15 11.20 12.15 16.10 13.15 17.30 17.00 16.10 Z.-en F. 4.10 Z.-en F. 4.10 Z.-en F. 5.40 Oegstgeest. Werkd.: 4.10 12.05 16.10 17.20 Zon-, en feestd.: 4.10 Als bestuurslid werd herkozen de heer C. Groenheyde en gekozen de heer W. Ouds hoorn. Besloten werd feest te vieren op den vooravond van 31 Augustus en op 31 Augus tus. terwijl het niet de bedoeling is op 6 September iets te doen ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van HM de Koningin. Verschillende voorstellen komen naar voren en wel gevelversiering en ver lichting. Allegorische optocht, fakkeloptocht met muziek en alle vereenigingen Op 31 Aiu®ustus, zoo mogelijk kinderfeesten, mo- torwedsbrijd. ballonwedstrijd, ringrijden te paard en per flets, demonstraties gymna- stiekvereeniging. volksspelen als ezetrijden. tonnetje steken en des avonds bioscoop en vuurwerk. Na rondvraag volgde sluiting. K. H. te K. Z. Men doe een lepeltje wijngeest in een fleschje en schudt goed. Men legt zoon fleschje. waar de dieren zich ver- toonen zoo op den grond, dat de beestjes naar binnen kunnen kruipen. Daar worden zij dan bedwelmd en zij zijn te vernietigen. W. A. V. te L. - Een ingezonden mede- deeling is een in het redactioneele gedeelte van de courant opgenomen advertentie. De prijs van een ingezonden mededeeling is hooger dan van een gewone advertentie. Den Haag. Beilen, 224 KM. Of goudvisschen bij rivier-visschen kunnen zwemmen hangt af van de soort der laats ten. Vetpuistjes kunt u gerust doen verwijderen. Voor het rijbewijs dient u zich te vervoegen op de secretarie dezer gemeente. A van D. te K. Z. Een lezer is zoo vrien delijk om ons te melden, dat de zomertijd voor het laatst van Zondag op Maandag inging op Maandag 15 Mei 1933 des voormiddags om 2 u. 16. Thijs bleef daar nog een poosje wachtend staan en keek den heelen boestand nog eens aan; hij begreep maar niet waarom Pullepoet niet had gewacht op de tooverpijp. waar hij boch zelf om vroeg. Maar tenslotte dacht Thijs: ,,Nu wachtte ik toch al lang ge noeg er is geen voetspoor meer van hem te zien; hij wilde de pijp niet eens meer hebben misschien. Ik kan hier toch niet steeds maar blijven staan, dus ik denk. dat ik nu maar eens naar huis toe zal ■gaan Ja het was natuurlijk niet prettig, dat hij Pullepoet nergens meer kon ontdekken, maar nu ging Thijsje toch heusch vertrekken. Hij iiep een 'beetje krom onder den zak waar het geld in zat en het was al donker; maar de maan scheen vriendelijk op het pad en zoo begon hü den tocht dus vol moed. Maar z>ie je den uil. den betooverden Pullepoet? Die vliegt met hem mee en vindt het jammer dat hij niet kan praten; doch Thijs heeft hem niet eens in de gaten En of Thijs nu ongestoord thuis komt met de pijp en met het geld, wordt je wel in het volgende verhaal verteld. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11