Het schaaktournooi te Noordwijk ai Hoe vat U „verantwoordelijkheid" LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 Mei 1938 Derde Blad No. 23970 op Gemeente Rotterdam stelt zichzelf aansprakelijk voor instortingsramp 79ste Jaargang SPORT Schadeloosstelling voor veroorzaakt leed VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Tn de Zaterdagmiddagcompetitie is thans ook Quick Boys 4 kampioen geworden. Na in den eersten beslissingswedstrijd gelijk te hebben ge speeld. wisten de Boys thans na een spannen- den strijd met 1—0 te winnen, waarmee dus Ons Clubje 2 na een keurige prestatie in de com petitie de eer van het kampioenschap aan Quick {joys moest laten. Wij wenschen het 4de elftal van Quick Boys geluk. Woubrugge I heeft het In de eerste klasse tegen Katwijk 1 niet kunnen houden en verloor dezen wedstrijd met 6—0. Ter Leede 2 zag zich in 2 A thuis geklopt door Noordwijk 2, terwijl Rijnsburgsche Boys 2 in 2 B de zoo noodige puntjes met 1—2 aan S.C.O. 2 moest laten. In de 4de klasse klopte Ter Leede 3 de kampioen Q. Boys 5 ten slotte met 5—0. Voor de Zondagcompetitie behaalde LDWS. 3 na een feilen strijd met UVS 4 thans met een 5-0 zege op Rouwkoop 2 het kampioenschap in 2A Proficiat Oranje-blauwen! In 4 B wist Sportman 5 met 22 een puntje aan de kampioen Sportman 5 afhandig te ma ken en won LDWS 6 onder protest van Zuider kwartier 4 met 3—2. Voor de C-adsplranten werd Sportman (b) door de Jeugd van LDWS met 9—1 geklopt. De uitslagen waren: Zaterdagcompetitie lste kl.: Katwijk 1—Woubrugge 1. 6—0. 2de kl. A: Ter Leede 2—Noordwijk 2. 24. 2de kl. B: Rijnsb. B. 2—S.C.O. 2. 1—2. 3de kl.: Ons Clubje 2Quick B. 4, 0—1; Quick Boys 4 kampioen. 4de kl.: Ter Leede 3Quick B. 5, 50. Zondagcompetitie lste kl.: Leidsche B. 1—Zuiderkw. 1, 3—7 2de kl. A: Rouwkoop 2L.D.W.S. 3, 05; L.D.W.S. 3 kampioen. 3de kl. A: Sportman 3L.D.T.S. 2. 21. 4de kl. A: L.D.W.S. 5—A.S.C. 6. 8—0. 4de kl. B: Sportman 5Morschkw. 3. 2—2; LJD.W.S. 6—Zuiderkw. 4, 3—2; protest Zuider kwartier. Adsp. C: Sportman (b)—L.D.W.S. 1—9. Beker, 3de ronde: LJR.C. 1—L.D.W.S. 3. 1—0; L.F.C.2—L.F.C. 3, 2-1. Sleutels, 3de ronde: A.S.C. 1—A.S.C. 2. 2—2. Het wedstrijdprogramma voor deze week luidt: Vrijdag 20 Mcl: Sleutels. 2de ronde: Rooden- burg 1—Zuiderkw. 1, 7 uur (Singel), Schrama. Zondagcompetitie lste kl.: Sportman 1—Leidsche B. 1, 2 uur, Kroesemeyer. 3de kl. B: Sportman 4—Leidsche B. 3, 11 uur, Derogee. 4de kl. A: L.D.W.S. 5—Lugd. 8, 10 uur, Hons- beek. Adsp. C: L.D.W.S.—Alphen (b), 12 uur, De Haan. Sleutels: d2e ronde: L.F.C. 2—Beresteyn 1, 2 uur (Beresteyn-terrein) A. Hillebrand. 3de ronde: D.V.S. 1—U.V.S. 3, 2 uur, Kop- peschaar. Zaterdag 21 Mei wordt niet gespeeld In ver band met den wedstrijd NederlandSchotland. De wedstrijd LeldenGouda om den Van Spall-beker op Hemelsvaartsdag wordt gespeeld cp het. A.S.C.-terrein. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Morgenavond wordt op het Sportman-terrein de wedstrijd M.D.S. IP. C. en L. I gespeeld. Aanvang 7 uur. Om in de running te blijven I moet P. C. L. winnen. L.W.V.—D.V.S. De gisteren gespeelde wedstrijd L.W.V.—D.V.S. lis door L.W.V. met 41 gewonnen. Rust 00. 1?. Ligtvoet maakte drie doelpunten. De leiding I ras bij den heer Neuteboom in goede handen. SCHERMEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Italië wint den équipewedstrijd op floret. Te Pistyan in Tsjecho-Slowakije zijn de we reldkampioenschappen schermen begonnen met de équipewedstrijden op floret. De Nederland- sche équipe neemt niet aan de floret wedstrijden deel. De Italiaansche équipe won alle partijen en won den titel dus ongeslagen Frankrijk ver loor alleen van Italië en plaatste zich hierdoor tweede, Tsjecho-Slowakije verloor van Frank rijk en Italië en eindigde als derde. Roemenië won alleen van Joego-Slavië en klasseerde zich hierdoor als vierde, terwijl Joego-Slavië alle ontmoetingen verloor en dientengevolge de laatste plaats bezette. WATERPOLO. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Voor het kampioenschap der wintercompetitie eerste klasse heeren zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Donderdag a.s. te Amsterdam: Het Y 1H.Z. en P C. 1. Vrijdag 27 Mei in Den Haag. H.Z. en P.C. 1— Het Y 1. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „DE 2 KONINGEN". Bovengenoemde club had dit Jaar haar eerste ontmoeting met de R.K. schaakclub „Het Cen trum" uit Den Haag. Bleven de Leidenaars andere jaren meestal in de minderheid, gisteravond bleek wel. dat de 2 Koningen in spelers cn in speelsterkte veel is vooruitgegaan, zooals blijkt uit onderstaan- den uitslag. „De 2 Koningen" „Het Centrum" H. J. Th. StaatsH. v. Baartwijk 10 D. van GelderJ. Bode 01 W. v. BeusekomP. Fohr 10 J. VoldersJ. Regeer 10 A. Geijer—J. Suijker C. v. d. Krogt—G. Meijer 1—0 H. GussenhovenP. Broos 01 P. J. RaaphorstM. Heuningen 10 H. H. RaaphorstJ. Heijdra 10 J. ZandvlietJ. v. d. Gaag 10 Totaal7%—2% SCHAAKCLUB „L.S.C." LISSE. Promotie-degradatie wedstrijden. De uitslag na de 2e ronde is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt W. Spendel 2 2 0 0 2 H. van Wamel 2 10 11 M. Bouma 10 0 10 H. van Diemen 10 0 10 Verdere uitslagen der groepen: Groep I. P. Boogerd C. Markusse C. van der Lip J. Th. Koppen J. Eisenga J. Brauckman H. T. Lamers J. G. Snel G. Zeestraten J. Heykamp P. G. Meyland R. Hogewoning J. Boogerd M. de Blieck Chr. Boogerd A. Krosschell HERMES D.V.S.—EMMA. De beslissingswedstrijd voor de promotie- en degradatie-competitie eerste en tweede klasse l'jsschen Hermes D.V.S. en Emma zal Zondag 1 op het terrein van Sparta te Rotterdam worden gespeeld. OLYMPISCH NIEUWS. OLYMPISCHE SPELEN. Bijeenkomst van het werkcomité van het L.O.C. Gisteren is te Brussel de werkcommissie van het Intern. Olympisch Comité bijeengekomen. Op deze bijeenkomst is het te Cairo genomen besluit bekrachtigd, waarbij de data voor de Olympische Spelen 1940 te Tokio zijn vast gesteld van 21 September tot 8 October. De commissie heeft voorts met voldoening kennis genomen van het feit. dat de burgemeester van Tokio zich verbonden heeft om de inter nationale tentoonstelling, welke in 1940 in Japans hoofdstad zal worden georganiseerd, tot uiterlijk 31 Augustus te prolongeeren. Zooals bekend heeft het I.O.C. als voorwaarde voor de organisatie der Olympische Spelen 1940 door Japan gesteld het niet samenvallen van de in ternationale tentoonstelling met de spelen. WIELRENNEN. INTERN ATION. LANDENWEGWEDSTRIJD. ZwedenNederland. De .N."W^. heeft een uitnoodiging van den Zweedschen Vïielerbond tot deelneming aan een internationalen landenwegwedstrijd over 100 km. op een parcours te DJursholm bij Stockholm, op Zondag 29 Mei aanvaard. Er mogen 4 Neder- 'andsche amateurs deelnemen. In overleg met de sportcommissie zijn de vol gende renners uitgenoodigdP. W. H. Smits, cegelen; a. Zwartepoorte, Amsterdam: O. Moeke. Weesperkarspel; J. J. Demmenie. Rot- wdam; H. de Hoog, Amsterdam en A. Steen- rs- St. Michielsgestel, uit wie nader keuze ^Iplaats vinden. y-S® renners zullen worden verzorgd door den ïin u trainer- den heer Guus Schilling, ter- Ji hoogstwaarschijnlijk de heer B. Swaab de al$ chef d'equipe de reis zal medemaken. ZEILEN. WEDSTRIJD TE NIEUWKOOP. Zondag a.s. des nam. 2 uur ls door de water- ttfltt.5reenlging Noord-Zuid te Nieuwkoop een Aan triicl uitgeschreven op de Noorderplas. dezen wedstrijd zal tevens de watersport- eeniging „Elfhoeven" uit Gouda deelnemen. BOKSEN. VAN KLAVEREN—CHRISTOFORIDIS. Indien Van Klaveren wint, tegen Tenet om den Europeeschen titel. Ibanj Bevecht, dat Bep van Klaveren l.~. ötnr?a«g.in de Nenytohal te Rotterdam tegen dis ,r.rlfkschen kampioen Antoine Christoforl u-ir., leveren, heeft in groote mate aan bc dffiniM d gewonnen door het feit, dat reeds nitief besloten is, dat indien onze landge- U Jï den Gliek zou winnen, hij begin Juli U] «otterdam tegen den Franschman Tenet »1 i umen' waarbU deze zijn Europeeschen N. Kuipers P. Wijnhout H. Giliams Th. van der Ven 1 1 1 1 Groep II. 2 1 1 2 Groep III. 2 2 2 2 Groep IV. 2 1 1 0 Groep V. 1 2 2 1 DUIVENSPORT. „REISDUIF". Wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), gem. 306 K.M. In concours 95 duiven, welke te 10 uur 20 min. nieuwe tijd en met Z.W. wind en bewolkte lucht in vrijheid werden gesteld. De uitslag is als volgt: 1, 10 J. Minke; 2. 3 K. B. Brandt; 4. J. Ligt voet; 5, 11, 17 J. J. Keereweer; 6. W. v. d. Wel; 7, 8. J. Flippo; 9. 19. D. Kramp: 12. N. P. Waas dorp; 13. Adr. v. Egmond; 14, 16 H. V. de Haas; 15. A. Flippo; 18. P Gijsman. De eerste duif kwam binnen te 13 uur 23 min. 15 sec., gem. snelheid 1260,13 Meter per min.; de 19de prijsduif te 13 uur 55 min. 38 sec., gem. snelheid 1111,90 meter per min. A.s. Vrijdag inkorven voor Pont St. Maxence (Frankrijk). „DE BLAUWKRAS". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht uit Noyon (Frankrijk), afstand 196 K.M. In concours 120 vogels. Door zwaren regenval daar ter plaatse werden de vogels om 10 uur 20 min. in vrijheid gesteld en bereikten hun hokken als volgt: J. Schreuder 1. 13. 23; A. v. Weeren 2. 6. 19; J. van Steenbergen 3. 17; J. Vogelenzang 4, 10. 14; J. Marljt 5.16.21; J. Straven v. Doorn 7. 12; H. Moenen 8. 22; Abr. v. Royen 9. 11. 20; P. Neuteboom 15; G. Grebel 18. W. F. Siraa 24. Twee eerstaangewezen vogels A. v. Weeren. Eerste duif 14 uur 9 min. 59 sec., snelheid 1302,43 meter per minuut. Laatste prijswinnende duif 14 uur 50 min. 39 sec. of 1132.20 meter per minuut. Vrijdag 20 Mei inkorven voor Pont St. Maxense. P. V. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk). De af standen varieeren tusschen 304 en 318 K.M. Totaal werden 173 duiven lngekorfd. waarvan 77 voor het rayonconcours en 78 duiven voor het T.B.C.-concours der L.P.C. De vogels werden om 10 u. 20 min. met Z.Z.W. wind in vrijheid gesteld. De uitslag was: J. J. Vliegenthart (Oegstgeest) le, 7e en 42e; J. P. van Hooidonk 2e; gebr. v. d. Oord (Oegst geest) 3e, 9e, 31e, 37e, 38e en 43e; R. P. de Graaf 4e, 21e en 23e; P. J. Fasel 5e en 15e; G. Paardekoper (Lisse) 6e. 22e en 26e; Ph. J. Ruig- rok v. d. Werve (Lisse) 7e. 12e, 24e, 30e en 33e; C. v. d. Zaal (Lisse) 8e en 40e; N. v. Albada 10e. 18e en 29e; D. Roest 11e en 39e; Jac. Kre kelaar 13e. 20e en 41e; M. J. Noordervliet 14e; W. v. d. Steen 16e; J. S. A. Bailey (Voorschote) 19e; H. J. van der Steen 25e; H. van Velzen 28e; C. P. Velthuyzen 32e en 35e; K. Smit 34e. A. Hen driks 36e; P. van Zijp 44e. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. De eerste pryswinner werd geconstateerd om 14 u. 11 m. 21 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 1334.5 M/m. Laatste prijswinner om 15 u. 3 m. 14 s. met een gemiddelde snelheid van 1083.9 M min. DE LUCHTBODE (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Noyon. afst. 303 K.M. De duiven werden gelost om 10 uur 20 minuten en keerden op hun hokken terug als volgt: G. Lamorle 1, 2, 4, 6, 10; C. F. Middelkoop 3, 8; A. Sytzema 5, 7; J. Spek 9. Aankomst le duif 1,14,51 uur, laatste duif 1.49.33 uur. In concours 34 duiven. IV* V* 0 DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. De eindstrijd om het damkampioenschap van Alphen heeft een zeer spannend verloop, daar er van de 4 personen 3 met een gelijk aantal punten zijn geëindigd, n.l. de heeren Ruiten berg, v. Ofwegen en van Muiswinkel. LEIDSCHE WERKLOOZEN DAMVEREEN. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zyn als volgt: L. Rietkerken—G. v. d. Laan20 A. v. HaarlemL. Platteel 11 J. BlansjaarJoh. Swets 02 G. DubbelemanJ. Waasdorp 20 H. HoeffelaarM. Oosterhout 20 G. J. StuuropJ. de Bezemer n. g. A. de Bezemer—A. Oudshoorn 20 A. SingelingA. B. v. d. Hoek n. g. G. v. d. LaanJ. Waasdorp 02 J. de NieA. v. Haarlem 20 „DE TELEGRAAF' (AALSMEER). De Postduivenvereen. „De Telegraaf" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 151 K.M. De uitslag was; 1, 4,1 0 W. Baars; 2. 9 J. v. Looy; 3. 13 C. de Horde; 5, 15 G. v. Hulzen 6. 12 J. Versteeg; 7. U. Dekker; 8 W. J. v. Son 11. 14 A. Keessen. De eerstaankomende duif vloog 1555.2 M. per minuut, de 15de 1428.6 M. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREEN. „DE VRIENDEN CLUB". De vlucht op Noyon (Frankrijk) afstand plm. 307 K.M. was weder één van die vluchten waarop men geen staat kan maken. In het concours had de Vriendenclub 189 duiven, waarvan er 121 voor het Rayon en 46 voor het T.B.C.-concours stonden en welke om 10.20 u. (nieuwe tijd) in vrijheid gesteld werden met Zuid tot Zuidwesten wind en bewolkte lucht. De lossing was bijna 3 uur te laat geschied Onderweg zijn de duiven op regen en onweers buien vergast, waardoor vele goede duiven uit elkaar vielen en vele langs de buien zijn ge gaan. De uitslag is als volgt: G. A. L. v. d. Reijden de oude kampioen no. 1, 43 en 47; a. P. v. d. Voort 2. 13. 22, 25 en 36; W. Prins 3; F. Hofman 4. 14. 29. 35 en 45; C. v. Dijk 5; L. Gijsman 6; Joh. Vogelenzang 7 en 31; S. N. v. Leeuwen 8, 19. 37 en 46; Chr. v. d. Pluym 9. 32 en 38; C. Vlaardingerbroek 10 en 41; A. v. d. Made 11, 12. 16. 24 en 33; A. v. Rijsbergen 15, 21 en 42; W. le Mair 17 en 18; F. Delsasso 20. 26 en 40; W. Abrahams 23; N. v. d. Linden 27; H. v. d. Buig 28; J. Sinteur 30 en W. Themmen 34. 39 en 44. De le duif werd ge constateerd om 14 uur 13 min. en maakte een snelheid van 1311.46 meter per minuut. De laatste punten teller om 15 uur 8 sec. en maak te 1059 meter per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Pont St. Maxence 345 K.M. Dit is het laatste station voor het kampioenschap Vitesse I en tevens inkorven voor het Rayon. Het gaat er bij Kreymborg niet om U voor één maal een Kleedingstuk te verkoopen, maar om U door voortreffelijke Waarborg-Kleedlng èn 'n Keurige bediening als Klant te behouden. ö//éSn bij KREYMBORG 1394 (liagez. Med.) "..„urnen, waarbij deze zjjn Europeeschen Dr- Euwe met spelleider Kmoch te midden van het Sch.-.akcotnité voor den ingang kin het middengewicht op het spel zal van het Rembrandthotel te Noordwijk^ aan Zee, alwaar het Internationaal Schaak tournooi van 7 tot 23 Juni gehouden zal worden. Hoe zorgt U voor de jonge levens, die aan Uw hoede zijn toevertrouwd? Hoe zorgt U voor Uzelf? Voor nüen voor later? Stel de toekomst van U en Uw gezin veilig. Sluit een levensverzekering. Bij een oude, betrouwbare maatschappij. Bij de „Utrecht", die tot de veiligste en sterkste maatschappijen in den lande behoort. Vraagt zoo spoedig mogelijk tarieven en voorwaarden! 1372 N.V. LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ „UTRECHT" TE UTRECHT OPGERICHT 1883 Ingez. Med.)' Verschenen is het antwoord van B. en W. van Rotterdam op de vragen van een vijftal raadsleden betreffende de instorting aan de Valkensteeg. Het college schrijft, na diep leedwezen te hebben uitgesproken over de noodlottige gevolgen, welke het instorten van den muur heeft gehad oa. het volgende: In April 1916 deed de toenmalige direc teur der gemeentewerken het voorstel om enkele panden, welke tevoren met het oog op een noodzakelijke verbreeding van de Valkensteeg door de gemeente waren aan gekocht voor afbraak te verkoopen. In de voorwaarden, waarop de afbraak ondershands is aanbesteed, is in verband met de door B en W. destijds gehuldigde opvatting de navolgende clausule opge nomen: „Het uitbreken der fundamenten moet geschieden tot de volle diepte, met uitzondering van die van de meest Weste lijke muren van de opstallen genoemd in perceel I" (het betrokken pand); „de muren, op deze fundamenten rustende, zullen al dan niet moeten worden afgebro ken volgens aanwijzing, tijdens de afbraak te geven." Op grond van deze clausule zijn de muren gehandhaafd, waaruit valt af te leiden, dat men het destijds technisch verantwoord heeft geacht deze over de volle hoogte te laten staan. Het valt te betreuren, dat dit is ge schied, omdat het technisch niet ver antwoord kan worden geacht om een muur van de afmetingen als de onder havige vrij te laten staan. Uit de wijze, waarop de muur na afbraak van de panden is bepleisterd en afgewerkt, is in den loop der jaren blijkbaar de indruk ontstaan, dat de muur één geheel uit maakte met het belendende pand. Daar aan zal het moeten worden toegeschreven, dat men nimmer op de gedachte is geko men het besluit van 1916 te herzien. Ook is waarschijnlijk door den verkeerden in druk, dien men van den muur kon krijgen, destijds geen bezwaar gemaakt tegen het verleenen van vergunning om er reclames tegen aan te brengen. Herhaalde malen hebben in den loop der tijden onderhandelingen plaats gevonden met de fa. Mikx omtrent een geheel of gedeeltelijk verleenen van een recht van uitpad naar de zijde van de Valkensteeg. De fa. Mikx heeft evenwel van haar ver bouwingsplannen afgezien, aangezien de kosten daarvan verre boven haar raming uitgingen. In December 1936, toen een aan de zijde van de Hoogstraat aanwezig reclamebord tijdelijk verwijderd was, heeft een dienstdoende agent van politie opgemerkt, dat aan den kop van den muur een z.g. snijding bloot kwam, hetgeen hij den tcchnischen dienst heeft gerapporteerd. Als gevolg daarvan heeft de bouw- politie denzelfden dag een onderzoek ingesteld, waarbij echter geenszins de indruk werd verkregen, dat toen ge vaar te duchten was. Omdat de betreffende ambtenaar by dit onderzoek tot de wetenschap kwam met een eigendom van de gemeente te doen te hebben, derhalve met een object, dat niet onder controle van de bouwpolitie staat, heeft hij aan de administratie van den technischen dienst schriftelijk verzocht zijn bevindingen door te geven aan de z.g. onderhoudsafdeeling van dien dienst. Door een nu niet meer op te helderen oorzaak heeft die mededeeling deze afdeeling niet bereikt, terwijl haar eerst thans gebleken is, dat de muur eigendom was van de gemeente. Daar uit valt te verklaren, dat geen controle op den muur is uitgeoefend. Boven dien zijn daarna geen uiterlijke aan wijzingen geconstateerd, welke tot een onderzoek of een ingrijpen noopten. Voorts kan worden medegedeeld, dat een bouwkundige, die in 1936 een voorloopig plan tot verbouwing van het pand van den heer Mikx heeft gemaakt, heeft verklaard, dat tijdens de opmeting door hem niet is geconstateerd dat de ingestorte bouwmuur aan eenige werking onderhevig was. Ook toen bleek het misleidende karakter van den muur, daar de deskundige meende, dat beide muren aan elkaar verankerd waren. B. en W. moeten met stelligheid de be richten tegenspreken, als zou de fa. Mikx meermalen hebben gewaarschuwd, dat h.i, de muur gevaar opleverde. Van d#ze firma is integendeel geen enkele klacht inge komen. hetgeen trouwens bij navraag door haar zelve is bevestigd. In verband met het justitieele onderzoek is het thans niet mogelijk naar de onmid dellijke oorzaken van de instorting een onderzoek in te stellen. Zoodra de justitie het terrein heeft vrijgegeven, zal dit ge schieden, waarna de uitslag aan den raad zal worden medegedeeld. B. en W. kunnen ten slotte mededec- len, dat tot dusverre, zoowel ten aan zien van particuliere als van gemeente lijke gebouwen een in verband met de personeelsbezetting zoo goed mogelijke controle wordt uitgeoefend. Toch ach ten zij zich gedrongen, door de nood lottige gebeurtenis gewaarschuwd, een opzettelijk onderzoek te doen plaats hebben van alle daarvoor in aanmer king komende bouwwerken. Zij zullen niet schromen, indien noodig voor meerdere beveiliging, de daartoe strek kende maatregelen te nemen. Zij heb ben inmiddels reeds besloten door eenige personeelsuitbreiding de con trole te versterken. Voorts hebben zij zich bereids met den rechtsgeleerden raadsman der ge meente in verbinding gesteld ten einde omtrent de aansprakelijkheid der ge meente en de gevolgen daarvan te worden voorgelicht. Zij meencn even wel reeds aanstonds als hun oordeel kenbaar te moeten maken, dat het leed hetwelk door het ongeluk is veroor zaakt, van de zijde der gemeente zoo veel mogelijk zal dienen te worden verzacht.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9