Uit de Omstreken Ned. Herv. Radio-Omroep LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Mei 1938 Katwijk aan Zee. WEERBERICHT. AGENDA Uit de Rijnstreek Beschikbaarstelling van credieten. AALSMEER. De Snljbloeraenhandel. De afgeloopen week heeft zich in het algemeen aan de veilingen alhier geken merkt door een opgewekten handel, ge paard gaande met een zeer bevredigende geldelijke opbrengst voor het meerendeel der producten. Verschillende factoren heb ben ongetwijfeld samengewerkt om dit gunstig resultaat te bereiken, voornamelijk wei de Moederdag op 15 dezer in Duitsch- land gevierd en het aanvankelijk nog koele weer, waardoor het aanbod van diverse n„, bloemsoorten niet overmatig groot was te Plibteto^ als JrX£v«'ln ee- noemen. In de eerste plaats de zen ers meentedlerLSt trad en hiermee was tevens het oogenblik voor hem aangebroken, waar op hij, in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, zijn functie ging verlaten. Tevens was het op dezen dag 12'/» jaar geleden, dat de heer Jb. Eveleens Jbz. bij Gemeentewerken als chauffeur werd aangesteld. In het gebouw van Gemeentewerken zijn, na afloop van de dagtaak, belde Jubilarissen te midden der dircetle en het personeel gehuldigd. De directeur van Gemeentewerken, lr. Gljzen, heeft hen toegesproken. Namens het ge- nia erf. etc., werden bij flinke hoeveelhe den aangeboden, terwijl het seizoen der perkplanten (violen e. d.l nu ten einde spoedt. Voor den afzet van perkpotten breken nu tot Pinksteren de weken aan, welke van groote beteekenis zitn; mooi weer kan de opbrengst gunstig beïnvloeden. Op de belangrijke marktdagen, Dinsdag en Donderdag was de handel in de afgeloo pen week vlug en werden voor producten van goede kwaliteit toen hgel bevredigende prijzen betaald. Jubilea en afscheid. Dezer dagen was het 25 Jaar geleden, dat de van rozen mochten van de verbeterde handelsstemming profiteeren en hoewel de lange zeker niet hoog in prijs waren, ga ven de halflange- en kortstelige daaren tegen flinke opbrengsten, waardoor de al- gemeene noteeringen voor dit product mede in aanmerking genomen den tijd van het jaar alleszins gunstig waren te noemen. Met de Am. anjers 'erUepde markt wat de goede kwaliteiten betrof, ook niet onbevredigend. De leliekelken, nu bij flinke hoeveelheden aangevoerd, no- Be teerden matige prijzen; deze bloemen zrjn, meentebestuur, directie en werklieden evenals bijv. de calla's waarvan even- rian,kt.ft snr. ripn hear Tvuhbftrrten vnnr 7.iin eens ruim aanbod meer als gelegen heidsproducten te beschouwen en de op brengst kan hierdoor op verschillende da gen zeer uiteenloopen. Voor de beste le- llekelken werd tot pl.m. 6 en de calla s tot 5 cent betaald. Van het artikel kaslathyrus was een groot aanbod, bloemen, welke door haar lichte gewicht uitstekend voor den export zijn geschikt. Hoewel er feitelijk wel wat te veel van deze bloemen ter velling kwamen en hierdoor de prijzen terugliepen, was de opbrengst toch zeker niet onbevre digend; voor de betere kwaliteit werd tot en met Donderdag van 18—28 cent per bosje betaald. Hn het laatste der week, vooral Zaterdag, zette zich een scherpe prijsdaling ln voor meerdere bloemsoorten, o m rozen, welke toen veelal meer dan de helft lager noteerden dan tot en met de eerste uren van Vrijdagmorgen). Van holbloemen, tulpen anemonen Iris, enz. was steeds flink aanbod, dat tegen geva rieerde prijzen, in verband met soorten en kwaliteiten, vlug verhandeld werd. Ger- bera's noteerden tot 7 cent per stuk. Tot en met Donderdag bleven de prijzen van violieren, pyrethrums enz. heel bevredi gend Aan de vellingen van potbloemen en -planten was steeds een groot aanbod van velerlei producten, waarbij hortensia's nog steeds een belangrijk gedeelte vormden. De azalea's verdwijnen nu van het tooneel. Ook perkpotten, o.m. de geraniums, bego- wel: le pr. aan de Unilever Verkoop Cen trale te Rotterdam i Vleeschwaren en Con serven); 2e pr. aan Tabaksfabriek Jan Hellinger en Zn. te Alkmaar; 3e pr. N V. F, A. Z Amsterdam (groothandel in Zuivel producten) 4e pr N.V. Taminiau te Eist (Over-Betuwel Fabriek van Jams enz; 5e pr W. J. Edelaar te Leiden (Limonade- fabriek). terwijl aan de firma Wolff en Semeijn te Den Haag (Wijnhandel) een eervolle vermelding werd toegekend De jury bestond uit de heeren Prinsen te Hilversum, Haitsma te Alkmaar en Bos te Llmulden. Bijtijds gered. De arbeider v. P te Hoofddorp bemerkte dat er een kind in de Hoofvaart was ge raakt en reeds in zinkenden toestand verkeerde Hij bedacht zich geen oogenblik. sprong gekleed te water en bracht de kleine op het droge. Het kind een zoontje van den arbeider d was reeds bewusteloos, doch na toepassing van de kunstmatige ademhaling, keerde het bewustzijn gelukkig spoedig terug. Gevonden Ten raadhuize te Hoofd dorp werd aangifte gedaan dat ln deze gemeente zijn gevonden een rolletje, in houdende eenlg geld. een bos sleutels en een autowiel. HILLEGOM. Barometerstand. dankte spr. den heer Lubberden voor zijn nauwgezette plichtsbetrachting, gedurende de 25 jaar in zijn functie bewezen en wenschte hem toe. nog vele jaren van een welverdiende rust te mogen genieten. Ook de heer Eveleens had hartelijke woorden van spr. in ontvangst-te nemen bij zijn koperen jubileum. Als stoffelijk bewijs van waardeering werd door directie en perso neel aan den heer Lubberden een ruststoel en aan den heer Eveleens een zilveren hor loge geschonken. Beide heeren dankten voor de hun gebrachte hulde. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistente, mej. L. C. van Til alhier Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 763. BINNEN LANDS CH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 768.3 te Janmayeu. Laagste Stand 752.0 te Nordoyan. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk ver anderlijk. later uit Westelijke richtingen. Be trokken tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk nog regen. Iets koeler. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt Het ondiepe lagedrukgebied over Engeland veranderde weinig van beteekenis. Het blijft over de Britsche eilanden nog rustig, betrok ken en koel weer. Over Frankrijk ontwikkelde zich gisteren een storing, welke vooral in het HAARLEMMERMEER. Schietwedstrijden „Stelling van Amsterdam". De afd Badhoevedorp was op de door de Gewestelijke Landstormcommissle „Stelling van Amsterdam" georganiseerde schietwed strijden in den korpswedstrijd scherpschut ters nummer één met. 238 punten. In den wedstrijd scherpschutters le en 2e klasse was de afd. Hoofddorp nummer 2 met 232 punten. In den bijzonderen wedstrijd voor koning- sdhutters was Th. G. Meiman te Aalsmeer nummer 2 met 147 punten. Personeele wed strijd (koningschuters)J. v. d. Spek num mer 3 met 48 punten. Scherpschutters: C. Kroon (Abbenesi nummer 2 met 50 punten. Eerebaan-wedstrljden: 1. J. Tates te Nieuw- Vennep. Weer eenige diefstallen opgehelderd. Eenige maanden geleden werden op ver schillende plaatsen in Haarlemmermeer, o.a. nabij Schiphol en aan den Sloterweg, van in aanbouw zijnde huizen ramen, te gels enz., ontvreemd. De politie heeft haar direct Ingesteld uitgebreid onderzoek voort gezet en thans zoodanige aanwijzingen ge kregen, dat tot arrestatie van den vermoe- delijken dader, zekeren M. uit deze ge meente, kon worden overgegaan. Hij werd Zaterdagmiddag alhier aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht, waar hij na verhoor een bekentenis aflegde. Een groot gedeelte van het gestolene werd in zijn woning teruggevonden. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank „Lijnden" hield onder leiding van den heer Schrama, haar algemeene vergadering. De heer H. J. Post sprak in verband met het overlijden van den directeur van deze Bank, den heer P. W. Blom een van groote dankbaarheid en waardeering getuigende gedachtenis rede uit. waarbij hij de groote verdiensten schetste van den heer Blom op maatschap pelijk en kerkelijk terrein, zijn goede ka raktereigenschappen en de prettige en vruchtbare samenwerking, die steeds van hem werd ondervonden. Uit de verslagen bleek, dat 1937 voor de Bank over het algemeen gunstig was. De winst wees wel een eenigszins lager cijfer aan dan voorgaande Jaren, doch de oor zaak hiervan lag ln de omstandigheid dat den spaarders een groot gedeelte van het jaar een nog vrij hooge rente werd uitge keerd. De ingelegde spaargelden beliepen f 192 301 65. het totaal dezer gelden steeg tot f.383 688 72. De ontvangsten ln reke ning-courant bedroegen f. 194.206.70 en de uitgaven f. 321.745 21, waardoor een te goed in loopende rekening ontstond BELANGRIJKE VEILING op DONDERDAG 19 MEI as„ namidd. 2 uur, bij de Firma D. PARLEVLIET, Zuidstraat, w.o. Een groote partij Ledikanten, mooie Bed den, div. Meubelen, Glas- en Aardewerk, en wat verder te koop zal worden aangebo den. Afkomstig van een groot Badhotel. Kijkdag Donderdagmorgen 10 uur. 1356 Inlichtingen bij J. DE REUS. KATWIJK AAN DEN RIJN. Te Den Haag is geslaagd voor het examen ter verkrijging van een amateur- radiozendmachtiging onze plaatsgenoot J K. C. Matthljs alhier. WOENSDAG as. 18 MEI Propaganda-avortd in „CASA CARA" te KATWIJK AAN ZEE, des avonds 8.15 uur. 1355 Spreker is de Weleerw. Heer Ds. A. J. Rennes voorzitter der vereenlglng. KOMT ALLENTOEGANG VRIJ Coöp. Veilingsverecn. H.B.G. Naar wij vernemen zal de Coöp. VeiUng- vereeniging H.B.G. aan haar principalen de volle 100 pet. van de geveilde bedragen uit- keeren. Dit bericht zal door de vele groote en kleine kweekers met vreugde vernomen worden. Zuivelhuis Gasfabriek. De uitbreiding van het zuivelhuis der gemeentelijke gasfabriek is opgedragen aan de machinefabriek „Brabant" te Zeven bergen. Diphtherie. Nog steeds worden weer diphtherie-geval- len geconstateerd. Sinds Januari hebben zich reeds 25 gevallen voorgedaan. Ds. G. Tichelaar. Naar wij vernemen wordt ds. G. Tichelaar aan het einde van deze week van zijn bultenlandsche reis tot verder herstel zijner gezondheid terugverwacht. Thans staan bij de Gem. Arbeids bemiddeling ingeschreven 328 werkloozen (v. J, 298). VOORHOUT. Zandauto in de Haarlemmervaart. Gistermiddag had aan de Haarlemmer trekvaart. tusschen de Nagelbrug en de Postbruz aan den straatweg een auto ongeluk olaats. dat voor den bestuurder der vrachtauto bijzonder goed is afgeloo pen. Rijdende van den straatweg ln de richting Voorhout moest hij een fietsrijder passeeren. Hierdoor is zijn voertuig geslipt ln het grint De chauffeur, in dienst bij de firma A Visser te Rotterdam, raakte de macht over zijn stuur kwijt en reed linksaf in de vaart. Gelukkig voor hem kantelde de auto, welke ledig was. niet, waardoor hij. hoewel met een nat pak. met den schrik vrij kwam Voordat hulp aan wezig was. had hij zich op het droge weten te werken. Enkele uren later was ook de wagen door een 'kraanwagen van een firma uit Ltsse gelicht. De collecten voor de werkloozen. Evenals vorige jaren, stelt de pl. com missie voor werkloozenzorg zich voor, al ls de tijd daarvoor nog verre, den a s. win ter, den werkloozen wederom een aange name verpoozlng en. zoo de financiën dit veroorloven, omstreeks Kerstmis, een z.g. „Kerstgave" te verstrekken. Gelukkig mag worden geconstateerd, dat het overgroote deel der ingezetenen dit werk van men- scheltjke naastenliefde weet te waardee- ren. Men zie naar de opoffering, welke de dames collectrice's zich getroosten, om elke week ln de ultgostekte gemeente be langeloos een rondgang te doen met de welbekende busjes. Begrijpelijk wordt deze collecte ln ieders warme belangstelling aanbevolen! HEDEN. Rijnsburg, Gemeente Gods: Samenkomst nm 8 uur. Stadsevangelisatie: Samenkomst n.m. 8 uur Woensdag. Amicitia: Ned. My voor Nyverheid en Han. del .Spr. mr. Menten, 8 uur nam. Gebouw „Rehoboth": ds. A. F. P. p0p nm Herv. Predikant te Monster, n.m. 8 uur. Stadsgehoorzaal: Groot Nationaal Zangcon. cours n.m. 7 uur. Oegstgeest: Gemeente Gods: spr. br. r a Woude, n.m. 8 uur. Donderdag. Stadsgehoorzaal: Groot Nationaal Zangcon. cours n.m. 7 uur. Zuiden en midden zware neerslag gaf. (Mar- 277 509 05 Aan voorschotten stond uit een Mille tapte 37. Perpignan 26 mM. af). Ook bedrag van f,114.055.77. Met inbegrip van thans is het in Midden en Noord-Frankryk nog regenachtig, terwyi het onder invloed van deze storing ook heden in ons land regende. De temperatuur is vooral in Zuid-Frankryk ge daald. Over West-Duitschland werd het wat koeler, in Midden. Oost en Zuid-Duitschland ls het nog warm. Hedennacht kwam plaatseiyk in Midden-Duitschland onweer voor. Over Scandinavië bevindt zich een uitdiepende de pressie. welke daar regen en in het Noorden en Midden afkoeling bracht. Een hoogedrukgebied ln de Poolzee breidt zich geleidelijk Zuidwaarts uit. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parys: O. wind. 14 gr. C.. lichte regen. Beriyn: N.O. wind. 19 gr. C., mooi. Nice: N.N.O. wind. 12 gr. C., regenbuien. Londen: W.Z.W. wind, 11 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 's middags 17 gr. C. (63 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 5.54 uur; nam. te 18.22 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 9.19 uur n.m. tot 4.32 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 17 Mei: op 0.37 uur; onder 7.14 uur. UUUi AK t UI) - dr gemaakte winst ad f. 733.70. wees de reservekas een cijfer aan van f. 11.932— Tot leden van den Raad van Toezicht werden herkozen de heeren J. Baars en W. van Woerkom, terwijl in de vacature ont staan door het overlijden van den heer P. W Blom werd voorzien door de benoeming van den heer C. J. van Woerkom. Tot af gevaardigden naar de vergadering van de Centrale werden benoemd de heeren H. J- Meijer en J. Baars. Voor het jaar 1938 werd de rente bepaald op 2'/»°/o voor spaar gelden, 3"/« voor deposito en 4'/o voor cre- Uieten. Druk bezoek aan de Kruideniersbeurs. Dank zij mede het gunstige weder, was het bezoek aan de door de Kruideniersvjer. „Door Eendracht Sterk" georganiseerde kruideniersbeurs die in de Beurs te Hoofddorp gehouden wordt vooral Za terdagavond zóó groot, dat het succes weer verzekerd is. Het ontbrak niet aan tevre- denheidsbetuigingen over de keurige stands en de in het werk gestelde pogingen om de Beurs zoo goed mogelijk te doen slagen. Aan het plan van het bestuur der ver- eenlging „Bad- en Zweminrichting Hoofd dorp" tot het aanbrengen van verbeterin gen en veranderingen aan deze Inrichting, wordt thans uitvoering gegeven Vooral het uitdiepen van de bassins is een groote verbetering, die de liefhebbers van de Van de 35 fabrikanten en grossier;, die LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J. van Bemmelen, geb. Over- meer, z.; M. Visser, geb. Dyselhof, d.: F. Schone- veld. geb van Oei, z. Ondertrouwd: C. L. C. M. Mooyman en C A Geers. Getrouwd: C. J. Baak en A. C. Groeneweg. In het bestuur van de Waterleiding Maatschappij de VUetstreek hebben voor onze gemeente zitting genomen de raads leden K. Vink en A. J. Schrader, pl.v. wet houder van den Bosch en oud-weth. de Koning. De Onderlinge Vereeniging voor Zle- kenhuisverpleging schreef over April 138 nieuwe leden in. waardoor het totaal ls gestegen tot 11466. In verpleging werden opgenomen 40 leden (v.'m. 54 leden). Bij de publieke veiling van de boer derijen „Vredenoord" en „Heeswljk" eigen dom van wijlen den heer B. Wilton, werden deze aangekocht door den heer B. F. J. van der Heyden qq.: thans blijkt dat de wer kelijke kooper de gemeente Voorburg ls. Ged. Staten stellen voor op het ter tiair wegenplan voor Zuid-Holland ook te plaatsen de Stompwljkscheweg. Dr. van Noortstraat en Westvlletweg. Door de marechaussee ls proces-ver- baal opgemaakt tegen het gemeenteraads lid. den heer J. K„ wegens het overtreden van de arbeidswet. K. liet in zijn houtza gerij zonder vergunning overwerk verrlch. ten, ter compensatie van den 2en Paasch- dag. Het aantal werkloozen is thans we der gedaald en bedraagt thans 172 (v. m. 196) waarvan 24 in de werkverschaffing zijn geplaatst. LISSE. Propagandavergadering der E. H. B. O. In de groote zaal van hotel „De Witte Zwaan" werd een propaganda-vergadering gehouden door de afd. Lisse der E. H. B. O. bijgewoond door den Burgemeester en diens echtgenoote en nagenoeg alle leden van den Gemeenteraad; voorts de plaat selijke doktoren en afgevaardigden van enkele vereenigingen. De voorzitter der afdeeling. de heer P. C. Storm, opende en dankte allen voor hun tegenwoordigheid. In het bijzonder werd welkom geheeten dr. P. W. L. Penrls. hoofdbestuurder der E. H. B. O. De heer Storm gewaagde dankbaar van de waardeering der burgerij, welke getoond werd bij de Inzameling der vrijwil lige bijdragen van het werk der E.H.B.O. De heer Penrls zette het werk der E. H. B. O. uiteen toegelicht door een serie licht beelden. De voorzitter dankte dr. Penrls voor zijn gloedvol en duidelijk betoog. Dc burgemeester sprak zeer waardeerend over het werk der E.H.B.O. en hoopte dat nog zeer velen zich daarbij zullen aansluiten om op deze wijze ooi» nuttig te zijn voor de medemenschen. De Burgemeester reik te nu met een hartelijk woord van gcluk- wensch de diploma's uit aan de geslaagde cursisten Namens de geslaagden dankte de heer L. P. Tanis den docent, dr. J. M. •>an Dijk. In zijn hulde betrok hij ook mevr. van Dijk en bood beiden een stoffelijk blijk van waardeering aan. Na de pauze werd een mooie n ver- BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur num. „Artistenbloed". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmlddm 2 uur. Zondag van 2—7 uur door), voorstellln» en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur asm Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur' „De groote Gamblnl". Zondag van 2-2 uur doorloopende voorstelllnz Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur ntm- „Wereldstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon. dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur (Jasino-Theatet Huugewnprd 49: s uur nam' „De vlucht naar het geluk". Zondag van 4 tot 'i en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater. Hanrl.straat: lederen werkdaz 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Drie handig» meisjes". Zondag doorL voorstelling 2-7 en 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/i11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebur. v Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Oe- neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3'/, uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4-5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van: Zaterdag 14 t.m. Vrijdag 20 Mei a.s. waargenomen door de Apotheken J. E. M. ten Dyk, Haven 18. tel. 85: A. J. Donk Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wllhtl- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VOORSCHOTEN. Ongevallen. Gistermiddag kwam de motorrijder v. d. L. uit Rotterdam uit de richting Veur rij dende, ter hoogte van „Haagwijk" aan den Veurscheweg in botsing met het j.2 j. meisje M. E. uit 'S-Gravenhage Blijkbaar heeft zij zonder uit te kijken den weg overgestoken met bovengemeld gevolg. Zij bekwam een vlgeschwond aan de rechterzijde van het bovenbeen en ls door dr. C. Kerkhoff voorloopig verbon den en mee naar zijn woning genomen ter verdere behandeling De motorrijder bekwam enkele ontvel lingen. zijn motorrijwiel was vernield en is voor onderzoek ln beslag genomen. Het meisje E. ts later per auto naar haar wo ning vervoerd. Omstreeks 5 uur wachtte gistermiddag de heer C. bij de halte „Zuid" op een tram maar daar deze een sneldienst bleek te zijn en doorreed, wilde de heer C. den weg weer oversteken om op een locaaldienst te wachten. Op hetzelfde oogenblik werd hij aange reden door den motorrijder S. De heer C. bekwam schaafwonden en kreeg, toen hij door een lid E.HB.O. werd geholpen, een flauwte. Later ls hij op eigen gelegenheid ver trokken, nadat dr. Kerkhoff hem ter plaat se had onderzocht. De motorrijder bekwam geen letsel, maar het motorrijtuig was ernstig beschadigd. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling alhier staan thans 113 personen als werkzoekend Ingeschreven. WARMOND. Benzine-vergiftiging. De heer van S. werkzaam aan de Jacht haven Cieco alhier, was bezig met het repareeren van een motor, staande in een schip. Tijdens zijn werkzaamheden ge raakte hij door opstijgende benzlne-dam- pen bulten bewustzijn. Toen men hem vond. werd direct de dokter gewaarschuwd, die benzine-verglftlging constateerde. Met behulp van een zuurstofapparaat werd hij weer tot bewustzijn gebracht; gelukkig hebben zich geen complicaties voorgedaan. Door de politie alhier is een tweetal personen gearresteerd verdacht van dief stal van een roeiboot. Een der daders heeft reeds bekend. Proces-verbaal is opgemaakt. WASSENAAR. Motor met zijspan in brand. Tengevolge van kortsluiting geraakte de motor met zijspan van Van G. uit Wate ringen op de Wassenaarsche Slag In brand De heer B„ voor wiens woning dit gebeur de, bluschte den brand met een tuinslang, zoodat de brandweer die spoedig ter plaatse was, kon volstaan met nablus- schen. De motor verbrandde vrijwel ge heel. met een stand aan de Kruideniersbeurs toond. waarna de voorzitter dezen goed ge- deelnemen. werden 5 prijzen toegekend en slaagden avond met een slotwoord sloot. ZEVENHOVEN. Toediening van het H. Vormsel. Door mgr. J. P Hulbers, bisschop van Haarlem, werd het H. Vormsel aan de kinderen toegediend Van de kerk en de school wapperde de bisschoppelijke vlag en uit vele woningen der parochiarten de Vaderlandsche drie kleur. Voor de R.-K. Volksbond trad op de heer Haver, secr. van Herwonnen Levens kracht. die in het belang dezer nuttige inrichting sprak. Tevens werd een film vertoond. AARLANDERVEEN. Dolgeworden koe doodgeschoten. Slager v. P. had van den landbouwer T. W. een vette slachtkoe gekocht, die heden moest worden afgeleverd. Onderweg naar de slachtplaats weigerde de koe verder te gaan en wist zich los te rukken, waarna een wilde ren door tuinen en weilanden volgde. Enkele personen die het dier trachtten tegen te houden, werden omver geloopen. Op het terrein van den land bouwer v. L. werd het dier, dat dol gewor den was. tenslotte door den agent Bergef doodgeschoten. ALKEMADE. Voor woningen onder hypothecair verband. B. en W. brengen Inzake dit punt o.a. het volgende onder de aandacht van den Raad. Het bouwen van woningen op grond van de Woningwet heeft ons College, gezien de ervaringen door de Wonlngbouwver. „Al kemade" opgedaan, welke vereeniging op het oogenblik 60 woningen ln exploitatie heeft, niet kunnen bevredigen, voorname lijk wat de flnancleele resultaten betreft. De groote huurachterstand, mede ten ge volge van de sedert Jaren heerschende crisis in de land- en tuinbouwbedrijven, heefteen dergelijke afmeting aangenomen, dat de Woningbouwvereniging zich gedwongen heeft gezien een beroep te doen op de ge meente om door het geven van extra-bij- dragen de exploitatie-verliezen over voor" gaande Jaren te dekken. Het is dan ook alleszins begrijpelijk, dat die Vereeniging er meer dan ooit voor terugschrikt weder om met een bouwplan bij den Rand te ko men, niettegenstaande het feit. dat de be hoefte aan goede woningen steeds groe ier wordt. Vandaar dat het Gemeentebestuur zien al eenigen tijd bezig houdt mei het zoe ken naar een oplossing ln andere richting. Dit zoeken ls, vooral nu de laatste jaren een 23-tal woningen onbewoonbaar zijn verklaard nog urgenter geworden, en ij» kort geleden door brand te Roelofarenas- veen een 7-tal woningen gedeeltelijk In o asch zijn gelegd en gedeeltelijk door bran zijn beschadigd zoodat opbouw met nieu bouw gelijk zou zijn te stellen, elscht n Woningbouwvraagstuk nog dringender een oplossing. Daarbij komt, dat over rui een jaar wederom een 8-tal woningen wor den geamoveerd ten gevolge van den as leg van een nieuwen Provincialen weg ov de voormalige spoorbaan Lelden—uo" Wetering. n Het bouwen van woningen op gr0™ de bepalingen der Landarbeiderswet naar de meening van ons College. deze gemeente evenmin als een geN1**?* oplossing worden beschouwd, aang1a> het verkrijgen in eigendom van plaatsje alleen kan gegeven worden personen, die van het in loondienst richten van landarbeid hun hoofdocio v maken. Het zijn vooTal de kleine ze' \T,i. digen en degenen die niet als lan°J der kunnen worden aangemerkt die betere woning zouden wenschen te o» men. Bovendien levert de Landarbeid» wet voor de categorie landarbeiders, aile in deze gemeente werken in de houderij- en tuinderijbedrljven n ,,,r groote bezwaar op, dat zij door hun 1 langen werktijd niet in staat zijn c. de woning noodzakelijk behoorende te betelen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6