Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Mei 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN Sproeten komen vroeg in Sprutol Bij alle Drogisten. BEURSOVERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen AGENDA AALSMEER. GEMEENTERAAD. De steunregeling voor kleine tuinders. De verlichting van den Machineweg. Aankoop gronden Stommeerkade. In behandeling kwam de steunregeling aan kleine tuinders, zooals deze door de regeering in het najaar van 1937 was toe gezegd. Daar deze regeling nog maar en kele dagen geleden in het bezit was ge komen van B. en W., beschikten zij nog niet over gegevens, waaruit kan blijken, of zij voor den noodüjdendenden kwee kersstand in deze gemeente gunstige re sultaten zou kunnen afwerpen. Voorop stond echter bij B. en W„ dat deze door de regeering geboden gelegenheid om al thans iets voor de kleine kweekers te kun nen doen. dankbaar is aangegrepen. De minister drong er op aan, de regeling reeds op 1 Juni as. in te voeren, hetgeen ook B. en W. wenschte. Daarom stelde zij den raad voor. hen te machtigen de door den Minister gevraagde medewerking te verleenen. Deze regeling geldt voorloopig voor een jaar, waarna eventueel getracht zou kunnen worden de normen verhoogd te krijgen. Voorts ligt het in het voorne men, een commissie in verband met de uitvoering van deze regeling samen te stellen. De door het college gevraagde medewerking werd door den raad ver leend. De raad verleende eveneens goedkeu ring aan het adres van bewoners van den Machineweg, ten Z.O. Machineweg. hou dende verzoek dat weggedeelte van straat verlichting te voorzien. In het prae-advies aan den raad deelden B. en W. mede, dat de toenemende bebouwing aan dien weg de gevraagde verlichting wettigde en stelden voor, de noodige gelden te voteeren voor de plaatsing van 13 ondergronds aan te sluiten lantaarns, waarvan 9 avond- en 4 nachtbranders, jaarlijksche kosten ge raamd op f. 505.45. De heer D. Jongkind was het college erkentelijk voor zijn voor stel en hoopte, dat hoogere instanties liieraan hun goedkeuring zouden willen verleenen. De voorzitter kon in dit ver band nog meedeelen, dat de straatverlich ting door het P.E.N. in prijs wordt ver laagd. wat een flinke besparing voor de gemeente zal beteekenen. Hierna werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. De aankoop van gronden aan de Stom meerkade, noodig voor verbetering van een daarover aangelegden weg, lokte eenige besprekingen uit. v.n.l. van informatori- schen aard. Met 24 eigenaren was over eenstemming bereikt, waarvan ieder zich bereid had verklaard, den benoodigden grond voor f. 1 onder zekere voorwaarden aan de gemeente af te staan. De raad keurde dezen aankoop goed. Vastgesteld werden de gemeentelijke vergoedingen aan besturen van bijzondere scholen, ingevol ge art. 101 der L.O. wet 1920, over het jaar WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 770.7 te Warschau. Laagste stand 748.3 te Röst. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige meest Zuid-Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BU1TENLAXDSCI1 WEERO VERZICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk trok ver der naar het Oosten. De kern lag hedenmor gen over Polen. De Oceaan-depressie breidde zich naar het Noord-Oosten en naar het Zui den uit. Ook naar het Oosten drong zij iets verder door. Geheel Engelano en het Westen van ons land en Noordwest Frankrijk onder vinden haar invloed met zware bewolking en plaatselijk lichten regen. De wind is in dit ge bied matig tot krachtig uit Zuidwest. Ook in Scandinavië is de bewolking nog zwaar, met regen en langs de Noorsche kust vrij krachtige winden Overigens heerscht op het vasteland van West-Europa nog mooi, rustig en helder voorjaarsweer. Ook de temperatuur is in dit gebied vrij aanzienlijk gestegen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W„ 14 gr. C., betrokken, Londen: Z.W., 13 gr. C., zwaar bewolkt. Berlijn: Z.Z.O., 12 gr. C.. fraai. Nice: Windstil, 15 gr. C.f fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur 's middags: 16!i gi C. <62 gr. F.). HOOGWATER TIJDEN i'E KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorin, te 2.38 uur; nam. te 14.53 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middag- 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag van 8.14 uur n.m. tot 3.38 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 13 Mei: op 19.06 uur; onder 3.32 uur. 1935. Het betrof besluiten van administra tieven aard. Een regeling, zooals door B. en W. ontworpen, werd vastgesteld voor het gebruik van lokalen van openbare scholen door diverse organisaties. Hiervoor wordt voortaan een uniforme vergoeding van f. 0.25 per uur gerekend, ter bestrij ding kosten verlichting, verwarming enz. Over de benoeming van een grafdelver voor de beide begraafplaatsen, vorige ver gadering uitgesteld, werd thans gestemd. De heer C. W. Keessen Jz., werd ln de functie gekozen met 10 stemmen; de hee- ren T Visser en P. v. d. Zwaard verkregen leder 1 stem. Een adres van P. Ravesteln betreffende aanleg weg. werd aangehou den. Hierna ging de raad in besloten zit ting. De Vereenlglng tot instandhouding van het hadhuis alhier opent Zaterdag 14 dezer haar Inrichting aan den Westpias. Tot badmeester werd door het bestuur be noemd de heer Van Diemen, voorheen ln gelijke functie te Souburg. HAARLEMMERMEER. BRUTALE BLOEM END IEFSTAL EN' HAARLEMMERMEER. Daders gearresteerd Flink optreden van een landbouwer. Des nachts bemerkte een landbouwer aan den Spieringweg nabij den Bennebroeker- weg alhier, dat twee personen op zijn land bezig waren bloemen te ontvreemden. Hij zag dat zij een groote partij tulpen enz. uit den grond hadden getrokken en bijeen gepakt. Toen ze gereed stonden om met de buit te vertrekken, trad de landbouwer, met een geweer gewaoend, te voorschijn. Hij had de dieven blijkbaar goed in zijn macht, want hij nam hen mee naar den in de omgeving wonenden Rijksveldwachter v. D„ die onmiddellijk tot arrestatie over ging en de ongewenschte bezoekers naar Hoofddorp overbracht, waar ze ln voorloo- pige bewaring werden gesteld. De mannen S. en v. H die uit Haarlem afkomstig en geen onbekenden van de politie bleken te zijn, werden gistermorgen ter beschikking van de Justitie gesteld. De heer C. Moolhuysen t Ten huize van zijn aan den Ringdijk bij Aalsmeer alhier wonenden schoonzoon is op 82-jarigen leeftijd overleden de heer Comelis Moolhuijsen, die meer dan een halve eeuw aan den Aalsmeerderdijk heeft gewoond en gedurende tal van jaren als kapitein van de reeds eenige jaren geleden opgeheven Carsjensbooten waarmede een geregelde dienst tusschen Amsterdam en Leiden werd onderhouden bekend is ge wéést. HILLEGOM. Tentoonstelling van speeltuinwerk. De tentoonstelling van den Bond van Hillegomsche speeltulnvereenigingen. zijnde het werk der kinderen van de speeltuinen ..Patrimonium" en ..Goed Wonen", is hier geopend. In de zaal van hotel Sistermans was een mooie collectie fröbelwerk. hand werk en houtsnijwerk uitgesteld, benevens andere voorwerpen en attracties voor de bezoekers. De voorzitter van den bond. de heer J. J. Oschatz verwelkomde de genoodigden, onder wie burgemeester van Nispen, weth. Vermeer en eenige leden van zustervereeni- gingen van buiten de gemeente. Hij sprak over het werk der leidsters en leiders, de belangstelling der gemeentelijke overheid en den steun, waaraan het speeltuinwerk groote behoefte heeft. De voorzitter der „Nuso" prees den Hil- legomschen Bond gelukkig met twee speel tuinen in deze gemeente en wlldde verder uit over de beteekenls van het speeltuin werk voor de opvoeding der kinderen Hij wenschte de tentoonstelling veel succes toe. De burgemeester heeft daarna met een toespraak de tentoonstelling geopend. De gemeente kan de speeltuinen niet steunen, maar het gemeentebestuur heeft wel veel belangstelling voor het werk aldus spr. Daarna zong het koor van meisjes en jongens eenige versies, die. evenals de toe spraken. met aonlaus zijn ontvangen. De genoodigden hebben vervolgens de stands bezichtgd en bewonderd. KATWIJK AAN ZEE. Des nachts te omstreeks half één brak brand uit in een schuurtje van de M. gelegen achter perceel 123 in de Var- kevisserstraat. Een groot gedeelte van de schuur verbrandde alsmede 2 rijwielen en 2 nieuwe banden, terwijl de glasruiten van de dichtbij gelegen keuken sprongen. Door de politie en omwonenden werd de brand met behulp van tuinslangen op de waterleiding gebluscht. Geslaagd te Den Haag voor het exa men van stuurman op stoomzeevissehers- «aartuigen onze plaatsgenoot P. v. d. Bent Kzn.; voor het examen van radio-telefonist onze plaatsgenooten Corn. Varkevisser Pzn. en Willem Vooys Gzn., allen leerlin gen van de Visscherijschool alhier. LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Subsidie Burgerlijk Armbestuur De werkverschaffing. De raad vergaderde. Inzake voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie groot f. 1197.96 aan het Burgerlijk Armbestuur van de v.m. ge meente Stompwijk, klaagde de heer Wll- lemsen er over, dat de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur niet bij de stukken was gevoegd. Het is daarom niet mogelijk een juist oordeel over de gevraagde sub sidie te hebben In de toekomst zou spr. het gevraagde stuk bijgevoegd zien. Na toezeg ging van dit laatste door den voorzitter, werd het voorstel z. h. st. goedgekeurd. Bij de bespreking over het voorstel tot het verleenen van een aanvullend voor schot groot f 13.000 ingevolge de woning wet san de R.K. Woningbouwvereenlging St. Wiilibrordus, achtte de heer Vink het BUITENLAND. De Belgische regeering afgetreden. De Belgische reg"eering-Janson is af getreden. Treedt de Hongaarsche regeering heden af? De ochtendbladen te Boedapest spreken de verwachting uit, dat de regeering Da- ranyl vandaag zal aftreden, en een nieuw kabinet zal worden gevormd onder leiding van den president der Nationale Bank, Imredy. In den vanmiddag te houden mi nisterraad valt de beslissing. De liberale bladen geven als voornaam ste aanleiding tot het aftreden van Da- ranyi, dat nu de economische kwesties op den voorgrond komen te staan, de minis ters hun plaats willen Inruimen voor personen met grootere vakkennis. HET VRAAGSTUK DER HULP VERLEENING AAN VLUCHTELINGEN. De commissie van drie, bestaande uit ver tegenwoordigers van Groot-Brittannlë, Frankrijk en Bolivia, die zich bezig houdt met het vraagstuk der hulpverieening aan vluchtelingen, heeft besloten de geheele organisatie tot bijstand aan vluchtelingen onder leiding van een door den Volken bondsraad te plaatsen hoogen commissaris te stellen. Hem zou een Oostenrijker wor den toegevoegd. RADIOSTATION VOOR PROPAGANDA IN ZUID-AMERIKA, De marine-commissie van het Huls van Afgevaardigden te Washington heeft ont huld. dat president Roosevelt heeft goed gevonden, dat een radiostation zal worden gebouw voor de uitzending van „good will" programma's naar Zuid-Amerika. om het hoofd te bieden aan de propagandisti sche radiouitzendingen der fascisten en communisten. Het zal een sterk station worden. VERSTERKING VAN EILANDEN IN DEN STILLEN OCEAAN. De Amerikaansche eilanden Midway en Wake ln den Stillen Oceaan zullen, naar van officieele zijde wordt vernomen, ver sterkt worden. In de komende twee jaren zal de havenaarüeg aldaar verbeterd wor den en een basis voor burgerlijke en mili taire vliegtuigen worden gebouwd. Beide eilanden worden op het oogenblik gebruikt als tankstations voor den Amerikaanschen luchtdienst over de Stille Zuidzee. Bij het vlootverdrag van Washington was de ver sterking verboden. Deze bepaling is thans vervallen. voorgestelde een doelmatige verbetering en achtte daarom een huurverhooging van 15 cent per week billijk. Daar het zeer moei lijk is, wijs te worden uit het warnet van cijfers betreffende deze vereeniging, zou spr. de volgende begrooting gaarne een overzicht hebben betreffende de finan ciën van deze vereeniging. De heer de Lange zou in elk geval willen probeeren het bouwen van deze schuurtjes in eigen gemeente te houden. De voorzitter deelde mede, dat volgens het Departement de huu rmet 23 cent per week moest worden verhoogd. Doch na conferentie is dit gebracht op 15 cent, Nu komt de minister en vraagt overlegging van een staat der bewoners met vermelding van de loonen welke deze verdienen. De Minister staat op het standpunt van pu blieke aanbesteding, doch door het college wordt getracht de uitvoering toch hier te houden. De heer Wlllemsen zou willen weten wie de begrooting voor de bouwvereenigmg heeft gemaakt; wij dragen de verantwoor delijkheid voor de gelden, dus hebben ook recht om dit te weten. De voorzitter kan de heer Wlllemsen ge rust stellen. De begrooting tv van architect oud-weth. Schrader. Bovendien is een uit voerige begrooting aan het Departement ingezonden. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd, evenals het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Nootdorp omtrent toelating van leerlingen tot de O.L. school aan den West- vlietweg, en het voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting 1937 van de v.m. gemeente Stompwijk. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. Na onderzoek door de commissie bestaande uit de heeren Vink. Waayer en Mooyman werd tot toelating besloten. Ingekomen was een vraagvan den heer Vink luidende: Is het juist, dat aan de uit gezonden werkloozen in Overijsel afkom stig uit deze gemeente f. 1.50 broodvergoe ding wordt verstrekt, terwijl zij. die uit Rotterdam, Amsterdam of Den Haag ko men f. 2.50 per week uitgekeerd krijgen? De voorzitter zeide, dat bij informatie gebleken is dat dit verschil bestaat. Echter bestaat er voor 1939 de bedoeling deze regeling uniform te maken. De heer Vink heeft een schrijven van een der uitgezondenen, waarin deze mededeelt dat ligging, werk en middagvoeding vol doende is. doch dat het bedrag voor brood voeding beslist onvoldoende is; bij dit laatste sluit spr. zich aan. Het is bovendien niet rechtvaardig dat men de tewerk ge stelden uit de drie gTOOte steden voor brood te koopen méér verstrekt dan anderen. Over het bedrag van f. 2.50 kan spr. niet oordeelen, doch f. 1.50 is beslist te weinig. Vandaar zou spr. het op prijs stellen deze zienswijze aan den minister kenbaar te maken. De voorzitter had liever dit feit 14 dagen geleden geweten. Want toen is er een con ferentie geweest over de werkverschaffing. Voortaan zouden zij, die grieven hebben, zich beter direct tot B. en W. kunnen wen den, dat zou de verwerking bespoedigen. De heer Willemsen zou het juister vinden dat men de tewerkgestelden evenals mid dageten. ook brood verstrekte, dan was elk verschil weggevallen. Besloten werd de wenschen van den raad in deze aan het Departement kenbaar te maken. Hierna sluiting. AMSTERDAM, 13 Mei. Beperkte affaire - Goed prijshoudende markt - Weinig veranderd koerspeil - Amerika hooger - Beleggingsmarkt kalm. In den toestand op de Amsterdamsche effec tenbeurs was heden weinig verandering geko men. De handel was tenminste wederom van bescheiden afmetingen. De stemming was vast en hiertoe werd niet weinig bijgedragen dooi de aankondiging van verschillende mooie divi denden. Het koersverloop van New-York was weinig inspireerend, doch desniettemin konden de Amerikaansche fondsen zich ruimschoots handhaven en meerendeels werd boven de pa riteit van New-York gehandeld. De omzetten waren echter klein. Op de locale markt bestond een vaste stem ming voor Suikerfondsen. De Nlvas had we derom afdoeningen bewerkstelligd en hierdoor werd een aangenamen indruk gewekt. H.V A.'s konden zich enkele procenten verbe teren. Goede belangstelling werd aan den dag gelegd voor de aandeelen Vorstenlandsche Cultuur My., die in een open hoek werden ver handeld en een koerswinst van een viertal punten konden behalen. Voor Scheepvaart fondsen bestond niet veel animo, doch de stem ming was prijshoudend. De mooie dividend- ultkeerlng door de Stoomvaart My. Oostzee en de Maatschappij Hilligcrsberg werkten onwil lekeurig stimuleerend. De Rubberafdeeling had een kalm voorkomen. Amsterdam Rubbers trokken een kleinigheid aan en ook diverse minder courante soorten werden wat hooger genoteerd. Men hoopte klaarbiykeiyk. dat de uitvoerpercentages voor de by de restrictieovereenkomst aangesloten landen voor het derde kwartaal van dit Jaar zullen worden verminderd en dat de Rubber- markt daarvan den weeromslag zal ondervin den. Dc Tabaksafdeeling was stil. De Sumatra- aandeelen hadden een eenlgszlns onregelmatig verloop. De affaire in Industrieelen was van kleine proporties. Phllips-aandeelen bleven ongeveer op peil. Unilevers waren nauweiyks prijshoudend, terwyi Aku's niet veel veranderd waren. In Petroleumfondsen ging weinig om. Konlnkiyke bewogen zich voor namely k om streeks het pell van de vorige slotkoersen. Voor beleggingsfondsen was de belangstelling mini maal. De koersen van de Ned. Staatspapieren waren niet of niet noemenswaardig veranderd. De Oude Schuld was pryshoudend. Fransche obligatiën werden meerendeels tegen ongeveer de vorige pryzen verhandeld. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 1/8 (8.98), Berlijn 72.56 (72.55). Parijs 5.05 3/4 (5.05Vt), Brussel 30.39 <30.50), Zwitserland 41.23 (41.22), Kopenhagen 40.12'/» (40.10), Stockholm 40.32'/» (46.30). Oslo 45.15 (45.12'/»), New York 1.80 5/8 (1.80 3/16), Praag 6,29 (6.29). Oost Bankpapier 20 3/4 (201/4), Lire 7.55 (7.55). Prolongatie Parte, disc. 1/8, Dag geld 1/4. Registermarken 351/8, Crediet Sperr- marken 10'/». Effectcnsperrmarken 101/4, Reismarken 49'/» .Bankpapier 31 7/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. De werkverschaffingsloonen. De Minister heeft bepaald dat met terug werkende kracht de werkverschaffingsloo nen in de buurtschap zullen worden ge bracht op 32 cent per uur en te Leidschen- dam, dus het centrum, op 34 cent per uur. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. J. W. van Leeuwen en A. J. H. Vleveen A. van der Stelt en N. Kleingeld. Woensdag 18 Mei a.s. des middags van 23 uur bestaat gelegenheid tot kosten- looze vaccinatie voorkinderen beneden het jaar, in de vm. O.L. school aan de Delft- schekade. Door de Rijkspolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen J. van der V. alhier, wegens verduistering van een hem door H aan den Broekwei. ln huurkoop ver strekte schuit. De Tooneelclub „Kameraadschap" be sloot gedurende de zomermaanden geen repetities te houden, doch daarvoor ln de plaats te stellen wandeltochten. NOORDWIJK. De burgemeester met verlof. Naar wij vernemen zal burgemeester J. B V. M. J. van de Mortel van Maandag 16 Mei tot en met Dinsdag 7 Juni a.s. met verlof buiten te gemeente vertoeven. Ais loco-burgemeester treedt op: wethouder E. L. de Witt. Het aanteal werkloozen in deze ge meente is vergeleken met 14 dagen ge leden met 24 gedaald en bedraagt thans 502 Intussohen is dit nog 28 meer dan verleden jaar op dit tijdstip, toen het aan tal werkloozen 474 bedroeg. Het aantal vrouwelijke ter arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen bedraagt 24. dit is 30 minder dan 14 dagen geleden. NOORDWIJK AAN ZEE. Onze vroegere plaastgenoote mej. C. J. Plug. thans verpleegster in „Utopia" te Rotterdam is geslaagd voor het eindexamen ziekenverpleging. NOORDWIJKERHOUT. Boschbrand. Gistermiddag brandden eenige H.A. jong boschland geheel af. behoorende aan de Land-exploitatie-maatschappij. De ooi-zaal; is tot nu toe onbekend. Druk is men hier bezig met den aan leg van het nieuw feest-terrein met het oog op de te houden 0:anje-feesten in September. Het terrein komt langs „Het harde Pad". RIJNSBURG. Vergadering Comité der Centrale voor Werkloozenzorg. De voorzitter opende met gebed en het lezen van 1 Cor. 13. Na een kort welkomst woord, waarin de voorzitter o.m. zeide, dat het voortbestaan der Centrale door de nog steeds groote werkloosheid noodzake lijk is, werden verschillends huishoude lijke zaken afgedaan, o.a. de wijkverdee- llng, aanwerving van collectanten enz. De a."3. collecte zai gehouden worden in de week van 30 Mei4 Juni. In de week daarvóór zal propaganda materiaal worden verspreid. Na het voor HEDEN. Den Burcht: Marantha-byeenkomsten o. 1 v Joh. de Heer, 3 en 7% uur nam. Jeruël: Spr. ds. Monsma van Rotterdam 8 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Maranatha-byeenkomsten o. 1 y Joh. de Heer, 3 en 7H uur nam. Zomerlust: Cabaretavond „De Snarenzangers* 8 uur nam. Zondag. Stadszaal (Foyer)Nationaal Kapconcourg 26 en 8 uur nam. Schouwburg: R.K. Stud.-Ver. Sanctus Augustl. nus, Frltz Hlrsch Operette „Die lustige Wltwe" Vu uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thee'er, Stationsweg: 8 uur nam- „Artistenbloed". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam, Woensdapr- en Zaterdagnamiddag 2 uuP „De groote Gambini". Zoii.lcg van 2-7 uur doorloopende voorstelling Ud^-Thp-ner. Steenstraat 39: 8.15 uur nam* „Wereldstad". Woensnag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Castno-ThervtOl Hot >?e<vm« rfl 49: {j um- namJ „De vlucht naar het geluk". Zondag van 4 tot 'i en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater Haarl.straat: ledpren werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Drie handige meisjes". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/»—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kvr.de. Consultatlebur. v Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22) Inenting tegen dlphterie. 3«/< uur 's middags precies. 'sVrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds ..Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken wordt van Zaterdag 7 t/m. Vrijdag 13 Mei a.s. waargenomen door apotheek Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; ap. Reyst. Steenstr. 35, tel. 136 en ap. J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, teL 274. het voorjaar, koop tijdig een pot 1109 (Ingez. Med.i en tegen besproken te hebben van het houden van ontspanningsavonden, werd besloten dit aan te houden tot een vol gende vergadering, daar de aagewezen tijd daarvoor is verstreken. De algemeen adjunct sloot met dankgebed. Burgerlijke Stand. Overleden: Nlcolaas Franctscus Huyboom. 75 J. gehuwd met Th. Bax. Geboren: Chrlstlanus Cornells, z. van Th. r. d. Ploeg en C. M. Steenkamer. Gehuwd: Jozef Johan Henri Klomp, 65 J. en Anna Pfeiffer, 53 J. won. te 'sGravenhage - Adrianus Cornelis Paardekooper, 26 j. te Oegst geest en Ottilia Valeria Gyurasko, 26 J. Het droge weer geeft weinig werk zaamheden in land- en tuinbouwbedrijven. Thans staan nog 70 werkloozen ingeschre ven. 13 zijn geplaatst ln de gemeentelijke werkverschaffing. Toestemming ls verleend tot het hou den van een bloempjesdag op 18 Mei as. ten bate van de stichtingen voor toeval lijders te Haarlem en Heemstede. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunls, z. van T."Ouwersloot en L Harteveld. Ondertrouwd: L. Rhynsburger en M. K. Boe* zaard van Katwyk. WASSENAAR. Ernstig ongeval op gevaarlijk kruispunt. Gistermiddag omstreeks 4 uur had op hel gevaarlijke kruispunt Oostdorperweg —van Zuylen van Nijeveltstraat een ern stig ongeval plaats. Op het moment dat de 35-jmotorrijder B. met op de duo zijd verloofde mej. V.. beiden woonachtig te Rotterdam, uit de richting Katwijk kwam aanrijden, stak plotseling een kind daar den rijweg over. B. trachtte een aanrijding Ie voorkomen en gooide het stuur om. Hu remde zóó krachtig, dat de motor over den kop sloeg en de beide berijders tegen den weg werden gesmakt. B. liep hierbij een hersenschudding op en de noodige ontw" lingen; mej. V. kwam er oogenschijnUJK alleen met ontvellingen af. Nadat de eer ste hulp was verleend zijn zij per zieken auto naar Rotterdam overgebracht. motorrijwiel was zwaar beschadigd. Gevonden: Schakelarmband: jon genspet; sleutel aan touwtje; heerenru- wlgl; sleuteltje; zadeltasch met lnhoua, woordenboek; kinderarmband; schooltasci ring met sleutels; schop; schroevendraaier lorgnet in etui; slot van autoportier, r - zenkrans; stalenboek van behaiM 1 hcerenfiets; step; kindersokje; tafeime kiuw touw; dasspeld. ZEVENHOVEN. De Kerkschapen der Ned. Herv. GcBL ongeveer 40 stuks hebben ruim f.23,— P gebracht. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling blijft vru gewijzigd; er staan nog 11 lngeschrev 6 zijn geplaatst in de werkverschafiWS Nieuwkoop. ZOETERWOUDE. De collecte op den Nationalen Rec'a,s, seeringsdag heeft hier opgebracht f.«*J hetgeen ruim f.7.meer ls dan het vo jaar. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6