BINNENLAND Na de doopplechtigheid van Prinses Beatrix LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Mei 1938 Vierde Blad No. 23966 Gouden Echtvereeniging Alphen aan den Rijn te A. KRUSCHEN SALTS 79sfe Jaargang De sabel van Prins Bernhard Het echtpaar v. d. Laken-Idenburg Koning Leopold weer per vliegtuig vertrokken CORRESPONDENTIE Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Verbond van Nederlandsche Werkgevers. Emstige bezwaren tegen de aange vraagde verbindendverklaring van de C.A.O. in het bouwvak. Onder leiding van den algemeen-voor- jitter, den heer H. P. Gelderman Cmzn.. heelt'het Verbond van Nederl. werkgevers hotel Krasnapolsky te Amsterdam een druk bezochte buitengewone ledenvergade ring gehouden ter bespreking van de aan vraag tot verbindendverklaring van de col lectieve arbeidsovereenkomsten in het bouwvak. De algemeen-voorzitter zette in zijn ope ningswoord uiteen, dat men hier te doen beeft met een tweede aanvrage tot verbin dendverklaring van de collectieve arbeids overeenkomsten in het bouwbedrijf, t. w. voor den burgerlijken en utiliteitsbouw en den water-, spoor- en wegenbouw. Dc eer ste aanvrage tot verbindendverklaring van deze collectieve contracten is ingetrokken, omdat de behandeling daarvan niet gereed tas toen het contract inmiddels reeds was geloopen. Naar aanleiding van de eerste aanvrage heeft het verbond in een uitvoe- adres aan den minister van sociale raken zijn bezwaren kenbaar gemaakt. Om. werd in dat adres gewezen op het bezwaar, dat een verhooging van de bouw kosten een terugslag moet hebben op het eheele economische leven van Nederland, terwijl voorts het groote belang voor de arbeiders bij een goedkoope woningvoor- riening zoo voor de hand ligt. dat hierbij riet langer behoeft te worden stilgestaan. Worden de nog steeds tamelijk hooge loo- r.en in het bouwvak over de geheele linie vastgesteld, dan is van eenigen corrigee- renden invloed, uitgaande van het onge organiseerde bedrijf, geen sprake meer. Men mag zekere bezwaren koesteren tegen ;g. beunhazerij, niet ontkend kan wor den, dat de zg. kleine baasjes en de onge organiseerde patroons als een zekere veiligheidsklep fungeeren tegen een te hoog opgevoerd loonpeil en dus, juist waar het bier een bedrijf betreft, waarin het kos- tenpeil van algemeen economisch belang een waardevolle sociaal-economische functie uitoefenen. Voorts werd gewezen op dc groote werk- I loosheid in de bouwvakken. Meer nog dan welk ander bedrijf ook houdt in de bouwvakken de omvang van de werkloos heid nauw verband met het kostenpeil. Speciaal wat deze bijeenkomst betrof rees spr, op het bezwaar, dat onder de ver bindendverklaring mede zouden vallen alle onderhouös- en reparatiewerkzaamheden uitvoering in eigen beheer, welke door den ondernemer, niet tot het bouwbedrijf behoorende worden uitgevoerd, hetgeen tengevolge zou hebben, dat voor talrijke ondernemingen de daar geldende en dik- «illsin een C.A.O. voor het bedrijf, waartoe deze ondernemingen behooren. vastgeleg- arbeidsvoorwaarden doorkruist zouden wrden door de C A O. voor het bouwbe drijf. De uniformiteit van de arbeidsvoor- narden in de ondernemingen zou daar- tor geheel verbroken worden. In dc nieuwe aanvrage heeft men [(tracht aan dit bezwaar ten dcelc te- [emoet te komen door in de C.A.O. van k toepassing daarvan uit te zonderen wrknemers, die in dienst zijn van (ndernemingen, niet tot het bouwbe drijf behoorende, deel uitmakende van int vaste personeel en arbeid verrich tende welke, betreft het dagelijksch onderhoud van de gebouwen met in ventaris dezer ondernemingen. Dit be- teekent, dat alleen het dagelijksche onderhoud, voor zoover dit wordt uit gevoerd door vast personeel van de ver bindendverklaring wordt uitgesloten, fiere uitzondering is geheel onvoldoen de, afgezien nog van het feit, dat het practisch onmogelijk is een goed ondcrsehcid te maken tusschen dage lijksch onderhoud en reparaties van eenige beteekenis. De eenige oplossing •s naar sprekers oordeel, dat men in overeenstemming met de C.A.O. voor het. schildersbedrijf, waarvan dezer dagen eveneens de verbindendverkla- iing is aangevraagd, de C.A.O. eenvou dig beperkt tot het eigenlijke bouw bedrijf en niet tracht deze uit te brei den tot andere bedrijven. achtte het van groot belang, dat de *den van het verbond hier over een uit- 'Piaak deden, omdat, de verbindendver- •faring voor het bouwbedrijf gevolgd wordt aw andere verbindendverklaringen, waar geen behoorlijke beperking tot. het eigen "dnjf is opgenomen, men denke aan Wctriciens, houtbewerkers, meubelmakers, pasportarbeiders enz. een chaotische pi tand in het bedrijfsleven zou ontstaan. w tachtig deze bezwaren dooi- velen van 'eden van het verbond gevoeld worden, blijken uit het feit, dat reeds een groot {®fal bezwaarschriften tegen de aanvrage verbindendverklaring is ingediend. f -1 de hierop gevolgde gedachtenwisse- heeft mr. W. Broekhuyzen bestuurslid "het verbond en tevens lid van de com- ®e uit den Hoogen Raad van Arbeid. T 'J? ten minister over de aanvrage tot jj'ndendverklaring van collectieve ar- iiiilsovereen!:om,sten van advies dient, een „ïpeetting gegeven van den gang van „,In Wj de behandeling van een aan- De sabel, die Prins Bernhard gisterochtend heeft gedragen, was dc sabel, die aan Koning Willem III heeft behoord. Na 's Konings dood heeft de Koningin-Moeder dit wapen aan het regiment gre nadiers geschonken, welk regiment het op zijn beurt aan Prins Bern hard ten geschenke heeft ge geven. toch als een eenheid moet worden be schouwd. De vergadering bleek algemeen deze conclusie te deelen en besloten werd een verslag van deze bijeenkomst toe te zenden aan den minister van sociale zaken. Daar bij zal er op worden aangedrongen bij een eventueele verbindendverklaring duidelijk vast te stellen, dat de betrokken C.A.O.'s uitsluitend beperkt zullen blijven tot de eigenlijke bouwbedrijven en geen betrek king zullen hebben op ondernemingen, die als zoodanig niet tot het bouwbedrijf behooren. WERKGEVERS IN HET MAATKLEEDING- BEDRIJF. Dezer dagen hield de commissie van overleg bestaande uit de drie organisaties van werkgevers in het maatkleedingbednjf, nl. de Bond van maatkleedingbedrijven i^ Nederland, de R.K. Kleermakerspatroons- oond en de Nederl. Bond van kleermaker patroons. een vergadering te Utrecht. Dc /uorzitter en de penningmeester werden herkozen. De toepassing van de vesligings- wetkleinbedrijf, alsmede de oprichting van een algemeen steunfonds maakten punten van ernstige bespreking uit. Als leden van de bedrijfscommissie voor de kleermakerij treden op de heeren G. L. Domhoff Jr. en Joh. Ibelings, als hun plaatsvervangers de hoeren J. H. van Oostrom en Th. Jansen. De Alg. Ned. Kleermakers-patroonsbo.id maakt geen deel meer uit van de commis sie van overleg. DE BOTER HEFFING. De heffing en de steunuitkeering oo boter is behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 12 tot 19 Mei onveran- derd vastgesteld op 45 cent per K.G. Algemeene vergadering van het N.V.V. De slotbijeenkomst. Gisteren is de zeventiende algemeene vergadering van het N.V.V., die vier dagen geduurd heeft, gesloten. In de middagzit ting werden verschillende voorstellen van aangesloten vakbonden behandeld. Aan genomen werd o.a. een voorstel van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kan toorbedienden om stappen te doen bij de regeering teneinde te bereiken, dat wet telijke maatregelen worden getroffen ter bevordering van het afsluiten van collec tieve contracten. Aangenomen werd eveneens een voorstel van den Alg. Ned. Bond van Huisperso neel waarin wordt uitgesproken, dat ook het huispersoneel onder sociale wetten als ziektewet en ongevallenwet behoort te val len. Groote instemming vond een voorstel van den Bond voor de Kleedinginduslrie, door aanneming waarvan het congres zich jitsprak tegen het voorontwerp Romme i.z. het verbod van vrouwenarbeid. In aansluiting op de inleiding van den heer Hiemstra werd een voorstel van den Landarbeidersbond aangenomen waarin wordt uitgesproken dat van overheids wege maatregelen dienen te worden ge troffen om de loonen van de daarvoor in aanmerking komende werknemersgreepen op een redelijk peil te brengen. Op voorstel van den Alg. Ned. Metaal Be werkers Bond sprak het congres als zijn meening uit. dat invoering van een wette lijke vacantieregeling urgent is. De voorzitter van den Bond van Nederl. onderwijzers, van Sluys, verdedigde een voorstel om er bij regeering en parlement op aan te dringen de drie-jarige ambachts school ten spoedigste te herstellen, terwijl net hoofdbestuursld van denzeifden bond, de heer van Driel, een rede hield waarin hij scherpe critiek oefende op de te groote Klassen en een voorstel verdedigde om in het belang van het onderwijs en tei ver mindering van de werkloosheid onder het onderwijzend personeel ten spoedigste over te gaan tot verbetering van de leerlingen- sjhalen. Beide voorstellen werden onder applaus aangenomen evenals een voorstel van den Transportarbeidersbond 1. z. de wenschelijkheid. mede met het oog op de groote werkloosheid in Nederland, van Hierboven het echtpaar Arie van der Laken en Lena Idenburg, wonende Raad huisstraat te Alphen, dat 25 Met as. het gcuden huwelijksfeest hoopt te herden ken. Zoowel de 77-j. bruid als de 79-j. bruidegom zijn wat slecht ter been. Onge twijfeld zal het het bruidspaar in de ko mende weken niet aan belangstelling ont breken. gelet op zijn groote bekendheid. De bruidegom heeft in vroeger tijden, lang voor de annexatie der 3 gemeenten, vele jaren de functie van klepperman en, onbezoldigd veldwachter in de vroegere gemeente Aarlanderveen vervuld. Inmid dels zijn de tijden sterk veranderd en het is natuurlijk al lang geleden, dat „Arie de klepperman" zijn ratel heeft opgeborgen. Het huwelijk werd met 10 kinderen ge zegend, waarvan er nu nog 8 getrouwd in leven zijn, zoodat het bruidspaar zeker drukke dagen tegemoet gaat. NEDERL. GROSSIERSBOND VOOR DEN VLEESCHHANDEL. Jaarvergadering te Rotterdam. In een der zalen van „Huize Ulrich" te Rotterdam heeft de Nederl. Grossiersbond wettelijke regeling van den arbeidstijd voor J voor den Vleeschhandel gisteren zijn jaar- alle arbeiders. Tenslotte aanvaardde het congres een voorstel van den metaalbewerkersbond om de leden het N. V. V. op te wekken tot aansluiting bij de coöperatieve beweging. lijksche algemeene vergadering gehouden. Dr. VISSER NAAR ANKARA VERTROKKEN. Hr. Ms. nieuw benoemde gezant te An gara, dr. Ph. Visser, is heden naar zijn post vertrokken. bt nag. - om verbindendverklaring, wzproken werd verder door de heeren ie J' F Karsten, mr. H. Ph. de Kan- -• o Boichel, G. F. Eveleln, D. P. van ït Jnp.- Karsten, mr. H. PhL de_ Kan- hrf u'nBen' mv A- c- van Eck- A- b^011 j Bi°artenbroek van Ammerstol, mr. E. k hop Boele en Jockin. 'voorzitter concludeerde, dat. uit de téóPv discussies wel overduidelijk was men algemeen bezwaar heeft Um ïjE ondernemin§en kunstmatig te 'lans ond?r^omcn *oging om via vl:r' erblndendverklaring van deze collec- ^nt,racten arbeiders behoorende tot tneele ondernemingen kunstmatig te Wf0l r®ker»en tot het bouwvak, met als ïiaidp "oorkruising van de arbeidsvoor- ae& in een zelfde onderneming, die Tienduizend schoolkinderen zongen voor het paleis. Gistermiddag om tien minuten over drie is Koning Leopold van het paleis Noord einde te Den Haag weggereden om zich naar het vliegveld Ypenburg te begeven. Naast den Koning nam H. M. de Koningin in een open auto plaats. Prins Bernhard, gekleed in de ceremonieele tenu van ka pitein der grenadiers, nam in dezelfde auto plaats. Leden van Hr. Ms. hofhou ding en de officieren, die koning Leopold vergezeld hadden, namen in de volgende auto's plaats. Onder daverende toejuichingen van^ dc honderden en honderden belangstellenden, voor en in de onmiddellijke omgeving van het paleis opgesteld, reden de auto's in snelle vaart naar Ypenburg. Om half vier precies arriveerde de hofstoet en evenals gisterochtend reden de auto's om de han gars heen en stopten voor het terras van de Aero-club. Onder luid gejuich van dc menigte verliet Koning Leopold het erist de auto en reikte daarna aan onze Ko ningin de hand om Haar behulpzaam te zijn bij het uitstappen. Eenige oogenblikken onderhield Koning Leopold zich met den Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland. Jhr. van Karne- tcek. Ondertusschen werden de motoren der vliegtuigen aangeslagen en draaiden deze even warm. c Na van de andere autoriteiten afscheid te hebben genomen begaf de Koning zich met Koningin Wilhelmina en Prins Bern hard naar het vliegtuig. De Koning kuste Hare Majesteit ten afscheid de hand en wisselde met Prins Bernhard een harte- lijken handdruk, na den militairen groet te hebben gebracht. Het afscheid van den charmanten sportleven vorst, maakte op net publiek een diepen indruk. Voordat, hij in het vliegtuig plaats nam, trok Zijne Majesteit een blauw linnen vliegpak aan en nam daarna plaats in oe machine, achter den bestuurder van het vliegtuig. In keurige formatie taxiënden de arie machines naar het eind van het veld, om daarna met een korten start het lucht- ruim te kiezen. Tweemaal cirkelde de es- cadrille, waaTvan het toestel met den Ko ning in het midden vloog, over het veld. Dc Koningin en Prins Bernhard en alle aanwezigen wuifden ten afscheid, prins Bcrn'^-d v"""" zalf zijn kepie af om dc gen b-'cr tn kunnen volgen. Na van het publiek keerden zij weer naar het paleis Noordeinde terug. Koning Leopold is om 17.09 116.29 uur Ned. tijd) op het vliegveld van Brussel ge land. De zanghulde. Gistermiddag te vier uur was het plein voor het paleis Noordeinde vol gestroomd met ongeveer 10.000 Haag- sche schoolkinderen van de 6e en 7e klassen der openbare en bijzondere scholen, welke een zanghulde kwamen brengen aan het Vorstelijk Huis. Deze kinderen waren te voren op Plein 1813 verzameld en onder geleide van hun onderwijzers naar het paleis opge trokken. Groot was het enthousiasme toen tegen half vijf Prinses Juliana met Prinses Bea trix en naast haar Prins Bernhard acuter een der ramen van het paleis verschenen. Prinses Juliana liet het kleine Prinsesje aan de kinderen zien. die handenwuivencl cn luid juichend aan hun opgetogenheid lucht gaven. Hierna verscheen het Prinselijk Paar, gevolgd door H.M. de Koningin, Princes Armgard, graaf en gravin van Kotzebue en later ook door Prins Aschwin op het .'.r t tapijten behangen balcon. Onder leiding van den heer J. D. van Ramshorst en begeleid door de muziek van de Vrijwillige Burgerwacht, zongen de kin deren achtereenvolgens twee coupletten van het Wilhelmus, een lied, getiteld „Hul de aan het Koningskind na den doop", tekst van Mej. D. van Calsteren en muziek van P. Kunst Sr., voorts ..Komt nu met zang" en „Gelukkig vaderland" uit Vale rius' gedenckklanck. gevolgd door het Wil helmus en als toegift „Al is ons Prinsesje nog zoo klein". De vorstelijke personen volgden den tekst uit twee door de onderwijziers D. Blok en W. Rijnders gecalligrafeerde tekst boeken. Telkens na een lied juichten de kinderen en de vorstelijke personen groet ten van boven terug. Na de zanghulde zijn de heeren J. D. "an Ramshorst. generaal Wagner. L. P. v. d. I-Ieyden, D. G. G. van Ringelestein, J. N. Pattist en W. P. Calliber. die bij de_ voor bereiding een aandeel hebben gehad, ten paleize ontboden, waarna Hare Majesteit en het Prinselijk Paar zich eenigen tijd met hen hebben onderhouden. W. L te L. De door U waargenomen „Knallen" zijn door meerdere bewoners van dit stadsdeel gehoord. Wij hebben bij de politie geïnformeerd naar de herkomst, doch deze kon ons geen andere oplossing aan de hand doen dan dat ze veroorzaakt werden door een motor, waarin zich abnormaal veel knalgas ontwik kelde. Rheumatische pijn. spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten In Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 1122 (Ingez. Med.) Klachten over de Buma. De voorzitter, de heer S. Cohen Izn. zride in zijn openingswoord dat er voor de gros siers weinig reden tot verheugenis is. De omzet van den vleeschgrossier is tot op de helft verminderd, terwijl het aantal leden van den bond niet verminderde. Het is duidelijk, dat daaruit de conclusie kan wor den getrokken, dat de toestand zorgelijk is. Spr. hoopt dat spoedig een wending ter: beste zal optreden Na het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Swaan. volgde het financieel versiag van den penningmeester, den heet' J. M. Gans. Het batig saldo over 1936 'oc- organen krachtig aan Ie sporen. Kruschen uroeg f 1552.69. thans is nog in kas een be- Salls °ok U snel en afdoende" helpen, drag van f. 913.53, hetgeen dus een vermin dering aangeeft van f. 639.16. De begroe ting over 1938 geeft in ontvangsten en uil gaven een bedrag van f. 2.620.te zien Besloten werd het bestuur te machtigen onderhandelingen aan te knoopen tot aan sluiting bij den Centralen Vleesch- en Vee handel. Wat betreft de heffingswijze d-r omzetbelasting en accijns op het geslacht, werd teneinde te ontkomen aan het ban- deringsysteem besloten bij de betreffende instanties aan te dringen op ontheffing van omzetbelasting op vleesch, of. indien dit niet bereikt kan worden, heffing van accijns op levend vee inplaats van op ge slacht. Aan het bestuur werd voorgesteld bij de regeering stappen te ondernemen lot. afbakening van het grossiersbeövijf. Met ingang van een nader vast te stellen datum zouden dan geen nieuwe grossiers zich meer kunnen vestigen. Tevens werd verzocht te komen tot de vorming van ten commissie van beroep, waarbij grossiers, die tegen hun wil tot overtreding van for maliteiten betreffende de wet op de om zetbelasting raken en deswege worden be boet in beroep kunnen komen. Nadat het bestuur toezegging had ge daan voorstellen resp. van de afdeelingen den Haag en Amsterdam betreffende we ring van Deensch vleesch (om te bevor deren, dat overeengekomen wordt met de fondsen, dat zoodra een koe gelood is, alle schade voor rekening van het fonds isl te zullen onderzoeken, werden nog enkele minder belangrijke kwesties besproken. enkele oogenblikken waren uit het gezicht verdwenen. Zooals dat met plechtigheden en feeste lijkheden in de laatste jaren gewoonte is "cworden, liet men cok thans Indië daarin '-..seleven. De rijksradiozenders te Kootwijk de machines hebben zich op uitstekende wijze van nan laak gekweten. In Indië vond als gewoon- GOEDERENVERVOER LANGS DEN WEG. De Koningin en de Prins onderhielden zich nog enkele oogenblikken met de aan wezige autoriteiten en namen daarna piaats in de hofauto. Onder luid gejuich zeer goed door. ijk heruitzending plaats over de Nirorn zenders en de zenders der plaatselijke om- ïoepvereenigingen. De uitzending kwam Centrale organisatie opgericht. Men meldt ons. dat te Den Haag de acte van oprichting is gepasseerd voor de „cen trale organisatie voor beroepsgoederen vervoer langs den weg" door de navolgende vereenigingenals landelijke bond. de bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, als plaatselijke en gewestelijke vereenigingen: Rotterd. bond van Boden en Bodenhuis houders; Friesche vervoer federatie: Boden vereeniging „Door eendracht sterk" te Gro ningen; Amsterdamsche verg. van werk gevers in het auto transport bedrijf IA. V. W A. T i. vereeniging „Door eendracht verbonden" te Amsterdam. Bond van Beurs en korenschippers „de Eendracht" te Gro ningen, Boden vereeniging „Samenwer king" te 's-Gravenhage. Bond van Patroons goederenvervoerders te land te Rotterdam. Tot voorzitter is gekozen jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, tot secretaris mr. J. Nolen. Het secretariaat is gevestigd: Groot Hertoginnelaan 16 te Den Haag IBB.N.- gebouw). DR. N. M. JOSEPHCS JITTA 80 JAAR. Op 16 Mei. denzelfden dag. dat de zomer- postzegels dit jaar het eerst verkrijgbaar zullen ziiin. wordt de voorzitter van het centraal propaganda-comité voor zomer- postzegels, dr N. M. Josephus Jitta. luist 80 iaren. Hii is d.en dag niet thuis, omdat hii te Parijs Nederland mort vertegenwoor- ö'gcn co een in'"-nationale bijeenkomst b i';- ve' -rgezondheid BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op f. 0.91 per K.G. In de vergadering van den Ned. Bond van hotel-, koffiehuis- en restau ranthouders en slijters. In de gisteren te Enschedé voortgezette vergadering van den Nederl. bond van hotel-, koffiehuis-, restauranthouders en slijters, werd besloten een telegram te zen. den aan den minister van sociale zaken, waarin verzocht wordt het arbeids- en rusttijdbesluit voor hotel- en koffiehuis- personeel alleen van toepassing te verkla ren op het personeel in vasten dienst. Voorts om voor bedrijven, die met minder dan drie man personeel werken, dezer, rusttijd terug te brengen tot maximum acht uur en het mogelijk te maken dat voor andere bedrijven gemakkelijk afwij kingen kunnen worden verleend. Naar aanleiding van een klacht over B.U.M.A. deelde de bondsdireeteur, mr. den Hollander, mede. dat uit de laatste balans van B.U.M.A. blijkt, dat er circa f. 250.000 is geïncasseerd, waarvan slechts f. 16.000 aan Nederlandsche componisten en auteurs tc-n goede komt. Uit het buitenland heeft B.U.M.A. nog f. 4.000 voor Nederlanders ontvangen Aan buitenlandsehe auteurs en ccmponisten is f 80.000 uitgekeerd zoodat B.U.M.A. niet minder dan f. 150.000 voor incasso- en andere kosten heeft uitge geven. De bond is gaarne bereid f. 2.50 per lid te geven, d. i. dus f. 15.000 wanneer de le den vrijgesteld zullen worden van het be talen van auteursrechten. Op die wijze zal men zonder kosten de auteursrechten voor ae Nederlanders kunnen innen. Spreker oefende voorts scherpe critiek uit op het belasten van radiomuziek en op het feit, dat B.U.M.A. zelf de tarieven mag vast stellen. De vergadering besloot daarop tot den minister van justitie een telegram te rich ten, waarin verzocht wordt hetzij B.U.M.A. het monopolie te ontnemen. hetzij een rijkscommissie in te stellen, welke binden de bevoegdheden zal hebben ten aanzien van de vaststelling der tarieven. Door de afdeeling Ensschedé werd daar na de wenschelijkheid bepleit dat alle drankvergunningen volledig worden De directeur deelde mede. dat de minister bezig is met het instellen van een com missie inzake de herziening der drankwet. Over deze zaak zal in een in December te houden bondsvergadering een prae-advies worden uitgebracht. VERSPREIDE BERICHTEN. De heer Johannes Pierson. voorzitter van de Nederlandsche Vereenig.nz voor Liefdadigheid Ie Parijs, is gisteren, na een langdurig ziekbed, in den ouderdom vaa 78 jaar overleden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13