Prinses Juliana houdt Haar Dochter ten doop Indrukwekkende plechtigheid in de St. Jacobskerk DONDERDAG 12 MEI 1938 No. 23965 Een juichende menschenhaag van Paleis tot Kerk Prins Bernhard ontvangt onderscheiding 79ste Jaargang Vertrek van de gouden koets Het Doopkleed Vertrek van den stoel der Koningin Koning Leopold der Belgen heeft hedenmorgen het Grootkruis der Belgische Kroonorde aan Z.K.H. Prins Bernhard uitgereikt. Prins Bemhard droeg vandaag de versierselen aan deze onderscheiding verbonden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets.' per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bü vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bureau Noordeindaplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque» en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn; per 3 maanden f.235 per week .".V.f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f.0.89 per 3 mnA> PLECHTIG klonken deze woorden hedenmorgen in de kathe drale St. Jacobskerk uit den mond van den grijzen predi kant, prof. Weher, toen hij zegenend zijn handen uitstrekte over onze jonggeboren Prinses, die in de armen van Haar Moeder lag. WELK een contrast, die gewijde stemming in het statige Kerkgebouw en die laaiende geestdrift daarbuiten, cul- mineerende in het oogenblik, dat de kleine stoet zie Goudee Koets met de Prinselijke familie, voorafgegaan en gevolgd «loer een detachement huzaren badend in de stralen van de den voorjaarszon, voorbijtrok. Een hartelijker ontvangst had men ons Prinsesje op Haar eersten officieelen rit moeilijk kunnen bereiden! Ben voor elven stelt op het Noordeinde Ier linkerzijde van het paleis het eskadron anaren zich op. dat onder commando van zajoor P. W. Pieters straks de gouden toets zal voorafgaan en volgen. De stan dard van het tweede regiment huzaren erbij ingedeeld. Een kwartier lang ligt °rer het zonnige plein dan weer de rust dr afwachting. Zeven minuten over elven. De schilderachtige figuur van den eer- ten stalmeester, Jhr. Verheyen. in zijn dode uniform met witte broek komt tej gard de Paleisstraat ingereden. Aohter Wi twee galarijtuigen, met twee paarden bespannen en een lakei naast elk portier. In het eerste zullen straks plaats nemen ie kamerheer van H.K.H.. mr. J. C. baron 8hkl en de part. secretaris van Z.K.H. flir. mr. C. Dedei. In het tweede galarijtuig halen plaats nemen de Dame du Palais van H.M. de Koningin, dienstdoend groot meesteres van Ijf.K.H., mevr. SnOuck Hnr- SWfe. geboren jonkvr. van Tete en de dd. grootmeester van H.K.H., E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmen- hulzen. Daarachter komt de met zes paar den bespannen gouden koets. De koetsier, in zijn blauw-wit-gouden 19de eeuweche pak, met driehoeks leek en pmfik, hanteert zijn zweep als de koetsier van een echte sprookjeskoets. Het eerste g alerij Uiig is nu voorgere den tot den paleisingang. In den rech terzijvleugel van het Paleis verschijnen achter de ramen der eerste verdieping Koning Leopold, Koningin Wilhelmina. Prinses Alice en Prins Aschwln, die het vertrek van de gouden koets gadeslaan. Dit is het teeken voor gejuich-en dit gejuich sterft niet meer uit voordat de gouden koets is voorgereden en het gaat nu alles zeer snel de opperhof maarschalk, jhr. Boreel van Oldenaller, aan den ingang is verschenen. Daar Is Zij. Het volk ziet 7syn Prinses en juicht en jubelt. Zij groet terug. Even zien wij haar gestalte op hét bordes, gekleed in een lang, teer groen gewaad met een toque met afhangende gele paawiijs- veeren. vindt zich het koninklijke wapen met het devies „Je Maintiendrai" in point de gaze. Het point d'Angleterre is een kantsoort, waarvan de tule geheel met de naald vervaardigd is evenals de zich daarin be vindende jours. Er zijn bloemen van uiterst fijne klaskant in verwerkt. De kleur is, gezien den ouderdom, niet wit, doch is van een natuurlijk zacht-crême. Het doopkleed is met strikken van ivoire •satijnen linten gegarneerd en het mutsje bestaat uit point de gaze met brides. Onder de doopjurk is een onderjurk van crème satijn. Beide ouders zitten gebogen over hun ouderweelde en schikken het doopkleed. Zoo gebogen over Hun lie veling atten zij nog, als de gouden koets ach in beweging zet. En tusschen de haag van enthousiaste juichers door gaat de koets naar de Pa leisstraat en, goud-glinsterend in de zo- Gouden Koets met de Koninklijke Baby arriveert aan de Groote- of Sint Jacobskerk, waar de plechtigheid plaats vond. M. K. H. Prinses Juliana, omringd door een talrijke schare hoogwaardigheidsbe kleders in hun schitterende Uniformen, houdt Haar Dochter ten doop. eft, nietig liggend in den arm van ir verpleegster, jonkvr. Feith, nog iiÉètwaarvoor dit volk juicht en jubelt. Öèn seconde en het publiek ziet het prinsesje, of liever de lange doopjurk, in de armen van prins Bernhard. die het overgeeft aan Prinses Juliana. Jurk, mutsje, kussen en sluier vormen één geheel, bestaande uit zeer fijne en rijk bewerkte Brusselsche kant. Het doop kleed werd besteld door Koningin Emma voor den doop van Koningin Wilhelmina en ook Prinses Juliana is er in gedoopt. Prinses Beatrix is zoodoende cle derde ge neratie, welke in dit. kleed den doop ont vangt. De kantsoort is genaamd point d'Angle terre en in de voorbaan van de jurk be- merzon. verdwijnt zij voor de oogen van 1 het puhiiek. Het Wilhelmus klinkt nog na, dat de koninklijke militaire kapel heeft ingezet. Voor het paleis Noordeinde ziet de me nigte intusschen het is half twaalf ge worden reikhalzend uit naar het vol gen-de groote moment, het vertrek van den stoet waarin de Koning der Belgen en de Koningin der Nederlanden, gevolgd dooi de andere vorstelijke personen, zich naar de Groote Kerk zullen begeven. Door de glazen deuren van den hoofdingang van het Paleis ziet men vagelijk het beweeg van goudgegaloneerde figuren, de in gala- costums gestoken leden der hofhouding, welke komen en gaan. bezig met de voor bereiding van de opstelling van den stoet. De hofauto's zijn voorgereden, de lakeien staan op het bordes gereed. Dan klinkt het gejuich op: H. M. de Koningin is met Haar gast in den in gang verschenen, uitgeleide gedaan door den opperhofmaarschalk, jhr. Bo reel van Oldenaller. Een kort bevel heeft geklonken en stram staat de eerewaclit, het geweer presenteerend. De regimentsvaandels der grenadiers en jagers neigen ter neder. De Ko ninklijke militaire kapel zet de Bra- ban^onne in. De beide Majesteiten be antwoorden even den groet van het juichende publiek. s DE Heere zegene U ©n behoede U. De Heere doe Zijn aangezicht over U lichten, en zij U genadig. De Heere verhefle Zijn aangezicht over U en geve U vrede." Daar Is ook Prins Bernhard, in Zijn uniform van kapitein der grenadiers. De Prins draagt het Grootkruis der Bel gische kroonorde. Wij zien de Prinses instijgen en naast haar, ter lin/kerzijde, neemt Haar ge maal plaats. En dan een zeer kort mo ment, maar een hoofdmoment. Uit het donker van de paleishal verschijnt voor het eerst, en nog wel als hoofdpersoon. Prinsesje Beatrix officieel voor Haar volk. Zij weet het echter nog niet en,

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1