Waarom de regeering Deensch vleesch importeerde Maandag 9 Mei 1938 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad U gaat toch mee? CEBUTO-AGENTSCHAP Uit de Rijnstreek THIJS IJS EN DE TOOVERPIJP Slagers in de distributie betrokken In de Ned. Herv. Kerk alhier werd in lt aigeloopen maand gecollecteerd voor de Kaü i-51'72 en voor de Diaconie f. 25.35. n» collecte voor de Evangelisatie op Voorne cn Putten bracht op f. 11.291/». De gemeente-polltle heeft de hand kunnen leggen op een strooper. die er sinds geruimen tijd gebruik van maakt» om in bct vlschwater der „Dinsdagsche watering", dat wordt gepacht door den be- Toeosvlsscher G. Starkenburg te Leiden, 'et z g. „dobbers" te vlssohen. Het bleek te „tin een zekere v. W. uit Warmond. Tegen dezen overtreder werd proces verbaal opgemaakt, terwijl tevens een 40- tal dobbers in beslag werden genomen. De hier gehouden collecte ten bate vin het reclasseerlngswerk heeft opgebracht 1 39 04. Dit is een paar kwartjes minder dan de opbrengst van het vorige jaar. VOORSCHOTEN. Gistermiddag werd op het terrein van de BK Voelbalvereen. V.VL achter het Raadhuis een voe'balwedstrijd gespeeld, .en bate der missie met S.J.C. uil Noord- vsljk De missionaris F, F roisv.'ijk, die - et vacantie ten huize zijner ouders ver- ioeft deed den aftrap De wedstrijd ein digde met een overwinning van S.J C. niet 41. De alhier gehouden collecte voor hel reclasseerlngswerk voor alle gezindten heeft opgebracht f. 99,64. Bij de examens gemeente-admlni- tUatie is geslaagd de heer E. J. Sparrius, ambtenaar ter secretarie alhier. Gevonden: een goud-doublé daines- armbandhorloge, een roode bal, een zwarte bai. Inlichtingen bij de politie op werk dagen van 910 uur. WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar Vooruit". In „Den Nieuwen Deyl" hield de ver. „Wassenaar Vooruit" onder voorzitterschap van den heer F. M. Wachter een alg. ver gadering. De secr., mr. Blom, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit we onüeenen, dat 'het ledental aanzienlijk toenam en per 31 Dec. bedroeg dit ruim 400. Voor 1938 werd reeds een gids uitgege ven. Een verzoek werd gericht aan de Ned. Spoorwegen om een betere treinverbinding te krijgen WassenaarRotterdam. Langs het wandel- en rijwielpad naar den Was- senaarschen Slag zullen eenlge banken worden geplaatst. Het bestuur was actief ten aanzien van vele zaken, zooals betere verlichting van den Zljdeweg, Natriumver- lichting op den Rijksstraatweg, verkeers- onderwijs op de scholen. Ook werd daarin dank gebracht aan mevr. Semmeling-— Simon, die aan het werk inzake de pen sions krachtdadig steun verleende. Uit het door den penningmeester, den heer Kranenburg, uitgebrachte verslag bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f. 1373,53 en de uitgaven f. 981,30 Het vorig jaar was er een tekort van f. 144,37, zoodat nu overblijft f. 247,86 De voorzitter dankte den heer Kranen burg. die 17 jaar het penningmeesterschap vervulde en de gemeente heeft verlaten, voor het meer dan vele werk door hem voor de vereen!ging gedaan. Bij acclamatie werden als bestuurslid herkozen de heeren P. B. van Groin Soe- iers. jhr W. K. von Weiier en P. H. Bro- ïaar en in de plaats van den heer Kranen burg mr. Van der Veen Vonk. 200 prachtige touringcars staan gereed om honderden Cebulo- reizigers naar de mooiste piek jes van Europa te brengen. De beste hotels verheugen zich op de komsi der Cebuto-gezel- schappen. De reisgids 1938 biedt een ongeëvenaarde massa-keus Ook voor privéreizen, vlieg- en bootpsssa- gGs. chèques, en vorzokoringon CEBUTO Inlichtingen en Reisgids bij: SIGARENMAGAZIJN H. HEESTERMANS LEIDEN, Steenstr. 24 (h. Beestenmarkt) Telefoon 1532 I I l'Tx 879 REIZEN ZONDER ZORGEN (Insrez. Med.) ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. Vork, v. Haarlemmermeer; J. T. Wouters, v. Alphen a. d. Rijn; J. C. M. de Groot. v. Mijdrecht; J. C. de Groot. v. Lel- inuiden. Vertrokken: M. H. Wolvers, n. Uithoorn. Op den laatst gehouden vergadering aan de Amstel van den Jongen Boerenbond werd besloten een melkcursus te organi seren. ALPHEN. De tweede heftoren geplaatst. Zaterdag is ook de tweede heftoren voor a .meuwe Gouwebrug geplaatst. Het werk J® niet zoo'n vlot verloop als Vrijdag, c oor dat toen de toren in de takels der kra- °en Wng, een as van een katrol brak, waardoor het werk eenlge uren werd ge- Na dit euvel te hebben hersteld s ongeveer halfvier ook de tweede toren geplaatst. De scheepvaart was langen tijd gestremd ta ¥.n zijden wachtten de schippers ™e van honderden meters met hun °™?Pen. Thans is men begonnen met het verdere afmonteeren. Bezoek van mgr. Huibers. parochianen van de R.K. paro ze alhier was het gisteravond groot feest. hT?-. de bisschop mgr. Huibers van den if?1 werd ingehaald Bij de kerk had- 'eden van gymnastiek en andere ver- «uuginger, een eerewacht opgesteld. De '®c.h°P blijft hier vermoedelijk eenige da- ni„( ,eren in de pastorie in verband enkele bezoeken in de omgeving en keiirt g der Jeugdige lidmaten. Van den «•Jü11 af en door enkele parochianen ïerd gevlagd. UZ?™* den autobestuurder B. v. W. werd ,t® de Pr. Hendrikstraat-hoek Visser- ^tpstermorgen een daar op het trot- den a?dc lantaarn finaal omver gere- ïnrrt» dat het gemeentepersoneel moest gerequireerd om het verkeers- siachtoffer op te mimen. ontvin6' '5?s'uur van de Martha-Stichting mei uit de nalatenschap van wijlen N alhier een gift van f. 1000. mèF ?e eindexamens van de Chr. HBS. 12 i« cur-sus alhier zijn bepaald op 11, en 14 Juli a.s. alhier. en» 0Pbrengst van den Zaterdag in bat« rt=emeente gehouden speldjesdag ten °er reclasseerlng bedraagt f. 199. BOSKOOP. Het a.s. zang- cn muziekconcours van „Concordia". Het Chr. Nat. zang- en muziekconcours, dat 13 Juli as. gehouden zal worden in de groote tentoonstellingshal, dit ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan der Oh.-. Harmonie Ver „Concordia" alhier, belooft gezien de 22 gevarieerde inschrij vingen met een totaal van 850 persoonlijke deelnemers een succes te worden. Voor zang en muziek is er dien dag voor clck wat wils en zal er voor liefhebbers veel te genieten zUn. Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus Simon, z. van H. F. van Vliet en W. M. Geers; Dirk Cornells, z. v. A. Jongejan en A. M. Oosterwijk. Getrouwd: J. v. Barlingen en C. Peters: J. van Gemeren en M. J. Versluis. Overleden: C. C. Spruijt, 14 J.; A. van Doorn, 7 maanden. „Comité Baby-uitzetten". Ten Raadbuize alhier, heeft de slotver gadering plaats gehad van het damesco mité voor de baby-uitzetten, onder leiding van mevr. R. GrootendorstGroen, w.n. voorzitster. Uit de, uitgebrachte verslagenbleek, dat 7 moeders met een kostelijk geschenk kon den worden verrast, waarvan 5 met een volledigen baby-uitzet en ledikantje met toebehooren. De ontvangsten en de uitgaven hebben f. 221.60 bedragen. Door het bestuur van de ver. „E.H. B.O." alhier, zijn ten huize van: E A L. Damm, Burg. Colijnstr. 84, mej. Geers, Oranjestr. 4. P. E. Guldemond, Zijde 129, A. G. Stolwijk, Reijerskoop 285 en J. Streng Biezen 144. allen gediplomeerd, verband- trommels geplaatst. 1935 voor N. J. de Koning, brugwachter, vastgestelden pensioensgrondslag. 5. Voor stel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op het kampeeren. 6. Voor stel van B. cn W. tot het vaststellen van een verordening op de brandweer en op liet voorkomen en blusschen van brand in de gemeente. 7. Reclame straatbelasting. 8. Voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van een doorverbinding aan de publieke telefooncel te Bilderdam. 9. Voorstel van B. cn W. inzake woning van Ch. L. Doeswijk. 10. Behandeling schrijven Ged. Staten in zake de gemeenterekening. 11. Behandeling verzoek van het R.K. Schoolbestuur om een voorschot over 1938 op de vergoeding ais bedoeld in art. lOlbLs, zevende lid der L.O.-wet 1920. 12. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de ontruimingstermijnen van de onbewoonbaarverklaarde woning no. 170 toebehoorede aan de wed. C. Ouds hoornKoolhaas. 13. Wijziging begrooting 1937; 14. Wijziging begrooting 1938 en het geen verder ter tafel zal worden ge bracht. Burgerlijke Stand. Gehuwd: B. C. de HeiJ en P. J. Verheugd; J. A. Straathof en P. A. van Diemen: W. C. Blom- mensteün en H C. Hartveld; C de Weerd en W. H. de Vos. Loop der Bevolking. Ingekomen: van Avereest, T. Redder, Heeren- weg 72: van Uithoorn. M C. de Vos. Hee- renweg No. 74; van Duitschland. C. Aartman. Bilderdam No. 380; van Mijdrecht, L. Woudsma en gezin. Dorpsstraat No. 138; van Oudewater. J. Ph. Th* Six, Molenkade No 83. Vetrokken: naar Woubrugge B 132, C. J. Kgil- zer; n. Hilversum. Ampèrestraat 36a, A. den Haan; n. Haariei|mermeer Abbenes .Hdbfdwég No. 1549, P. J. Verheugd —De collecte bij den muzikalen rond gang van de muzlekver. ..Symplicnie" ten bate van haar kas heeft f. 6 opgebracht. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: R. Veils 23 j. en A. Tulnenburg 26 jaar van Alphen aan den Rfjn J. Venne 35 j. van Nieuwveen en C. Eijs 35 J. A Bos 56 j. van Haarlemmermeer en T. E. van der Ent Braat 32 j. NIEUWVEEN. Dezer dagen stonden enkele vrien dinnen met elkaar te praten, juist voor een der groote etalageramen van den hter P. Stouten. Op nog onverklaarbare wijze kwam een der meisjes te vallen tegen het raam, waardoor van onder tot boven groote scheuren in het glas kwamen. Het meisje kwam er goed af, beter dan de heer S.t die juist eenigen tijd geleden uit de glasverzekering was gegaan, zoodat dit een groot nadeel voor hem beteekent. In de vacature van terrein-commis saris der R.K. Sportvereen. „Nic. Boys", is in de plaats van P. Kuiper benoemd de heer C. Splinter. LEIMUIDE-N. Raadsagenda. Donderdag 12 Mei as., des voorm. te 10 uur vergadert de Raad. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel van B. en W. inzake extra hulp aan werkloozen. 4. Voorstel van B. en W. tot intrekking van den per Januari NOORDEN. Jaarvergadering „Groene Kruis". In café De Noprdsche Plassen alhier, kwam de afd. Nieuwkoop-Noorden van de Z.H. Ver. „Het Groene Kruis" in jaarver gadering bijeen. De voorzitter, de heer P. Stam, opende, waarna de secr., de heer H. Otto, een keu rig verzorgd jaarverslag uitbracht. Uit het verslag van den penningmeester den heer A. Leenhard, bleek, dat van het T.B.C. Fonds de inkomsten hebben bedra gen f. 592.79, de uiegaven f. 852.39; een na - deelig saldo dus van f. 259.70. Het saldo van het Groene Kruis van het vorige boekjaar f. 1366.16) en de ont vangsten van het loopende boekjaar be droegen f. 3181.19. de uitgaven f. 1904.22. alzoo een saldo van f. 1276.97. De financieele commissie over 1937 ver klaarde bij monde van den heer L. Stop pelenburg alles in orde. Vervolgens brachten de penningmeester voor het gedeelte Nieuwkoop en de secre taris voor het gedeelte Noorden verslag uit omtrent den staat en gebruik van het verplegingsmateriaal. Er zijn thans 8 lig- hallen, waarvan er momenteel 5 in gebruik 6. Thijs liep hard om den man die hem had gewenkt, zoo spoe dig mogelijk te bereiken; maar hij begreep niet waarom die oude heer daar zoo stil stond te kijken het was vreemd, dat hij zich bijna niet bewoog en hij keek haast net zoo benauwd als een visch op het droog. „Heeft u mij geroepen?" vroeg Thijs, nadat hij netjes had gegroet. „Ja. kijk, ik zit bekneld met mijn voet", zei de oude man met zwakke stem „in een echte, akelige tooverklem 't Is gelukkig dat je me ziet, want erg veel mensehen komen hier anders niet". „Ja ach. ik kom hier ook maar per ongeluk langs, omdat ik er op uit moet om iets te verdienen", zei Thijs; „we hadden niets meer in huis en daarom ben ik nu op reis. Zal ik eens probeeren of ik die tooverklem ios kan krijgen?" „Ach", zei de oude man, „laat ons daar maar over zwijgen. Mijn vijand Schrillesik, een toovenaar heel boos en slecht, heeft die klem hier voor mij neergelegd ik heb er per ongeluk op getrapt en toen is hij dicht geklapt. Die klem kan jij niet openen.... maar kijk; daar onder die steenen poort is een hol dat is mijn woning als je daar iets voor mij wilt halen krijg je van mij een flinke belooning". In antwoord op schriftelijke vragen van den heer Ruijter, lid der Tweede Kamer, bevestigt de regeering, dat dezer dagen een proef order is gegeven voor de levering van 100.000 K.G. z.g. bussenvleesch dat beschikbaar wordt gesteld voor werkloozen gemaakt uit bevroren buitenlandsch vleesch. aan de firma Van Zwanenberg te Oss en dat deze proeforder verband houdt met een bestaand voornemen om 10.000.000 KG. buitenlandsch bevroren vleesch te im porteeren en dit voor bussenvleesch te bestemmen. De betreffende ministers, prof. Romme en mr. Steenberghe. zijn allerminst van mecnlng, dat het voornemen om tot distri butie van ingevroren vleesch over te gaan, te betreuren zou ziin will te verwachten is dat tegen het midden van dezen zomer de voorraad bussen, bestemd voor distributie en afkomstig van in den winter 1936/1937 door de Ned. Veehouderijcentrale wegens te lage priizen uit de markt genomen varkens, uitgeput zal zijn. De ministers zijn niet van meening. dat er voor binnen- landsch gebruik voldoende vleesch in Nederland aanwezig zou zijn voor de nor male voorzienlne van ons eigen volk bij vleeschpryzen als nu gelden. Zij vestigen er de aandacht op. dat het ingevoerde Deensche vleesch. hetwelk langs den nor malen weg is afgezet, blijkens het Drijs- verloop zonder bezwaar door de markt is opgenomen. Wel is in de laatste tijden een daling van de vleeschprijzen of liever van de rundvleeschprijzen en de varkensprijzen te constateeren Deze daling heeft allerminst een zoodanigen omvang aangenomen, dat het vleesch daardoor onder het bereik zou komen van de groep, voor welke dit vleesch in blik zal zijn bestemd. Het ziin trouwens vermoedelijk bijzondere en slechts tijdelijk werkende omstandigheden, die tot deze daling aanleiding hebben gegeven. Waar het hier betreft het inschakelen van een groep vleeschconsumenten, die anders vrijwel zouden zijn uitgesloten, behoeft van deze distributie geen druk kende invloed op de vleeschprijzen te worden verwacht, meent de regeering. Voorts verklaren de ministers, dat het in de bedoeling ligt. dit vleesch in Nederland te doen inblikken, zoodat ook hiervan een meerdere bedrijvigheid in de vleeschver- werkende bedrijven is te verwachten. Ten sterkste moet worden ontkend, dat de distributie van dit vleesch een omzetver- mindering van 10 millioen K.G. voor het slagersbedryf zal beteekenen. Het ligt niet in de bedoeling, het bevro ren vleesch tot gehakt te verwerken, doch tot gestoomd vleesch in blik. welk product blijkens de ervaring, opgedaan tijdens de eerste distributie van vleesch, afkomstig van de in 1933/35 gehouden afslachtingen, zich voor veel meer doeleinden leende De heer Ruijter had in overweging ge geven. een ander systeem, b.v door het verstrekken van geldwaardige bons aan de werkloozen. toe te passen. Daardoor zou z.i. worden bevorderd, dat het werldooze gezin versch inlandsch vleesch, spek of vet bil een slager kan koopen wat voor elk ge zin het voordeeligste en meest gewenschte is. dat de omzet van den slagersstand wordt vergroot en dat onze eigen vleeschmarkt wordt verruimd en de kwellende toeltbe- perking van kalveren kan worden ver minderd. De ministers zijn daartegenover van meening. dat het niet gewensoht is op de wlize als in de vragen wordt geopperd, de distributie te doen geschieden, wltl: a de distributie door middel van bons aanleiding kan geven tot misbruik op groote schaal, omdat dit systeem geen voldoende zekerheid biedt dat het vleesch werkelijk wordt afgenomen en geconsumeerd door degenen voor wie het bedoeld is. Bij de distributie van vleesch in blik is het echter mogelijk gebleken dit euvel effectief te bestrijden Het ligt in de bedoeling, ook bij de distributie de slagers in te schakelen. Verruiming van de kalverteeltbeperking die eerst na enkele jaren op de vleesch markt tot uitdrukking zou komen is niet alleen met het oog op de vleesch positie niet noodzakelijk, doch ook met he. oog op de vleeschproductie hoogst ongewei.cht. De ministers merken nog op. dat een distributie-wijze, als door den heer Ruijter voorgesteld, ook om financieele redenen onmogelijk is. Het prijsverschil, dat te overbruggen is bil de voorgenomen distributie van bussen vleesch bedraagt een beperkt bedrag per eenheid, wijl de prijs van het bevroren vleesch op de wereldmarkt zeer laag is. terwiil ten gevolge van de teeltbeperking en het niet vrij toelaten van het buiten- landsche vleesch de prijs in Nederland aan_ zienlijk meer dan het dubbele bedraagt van den prijs van /uitenlandsch vleesch van dezelfde kwaliteit. De offers, die uit de rijksmiddelen zouden moeten worden ge bracht om een distributie op de wijze als in de vragen is voorgesteld, tot stand te brengen, zouden zoo groot zijn. dat zij een doorvoering van te voren reeds buitenge meen bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk zouden maken. Waar niet-doorvoering in sociaal en hygiënisch opzicht in hooge mate te betreuren zou zijn. zijn de minis ters zeer dankbaar dat zich de mogelijkheid op deze wijze voordoet. De minister van Economische Zaken wenscht er nog de aandacht op te vestigen, dat een teeltregeling die een voor de pro ducenten aantrekkelijk prijspeil ten gevolge zal hebben, altijd eenigszins aan den voor zichtigen kant moet zijn. Dit kan heel goed met zich medebrengen, dat eenige import niet alleen niet schadelijk, maar zelfs om een regelmatige voorziening te bevorderen, wenscheUtk kan zijn. Het ligt verder in de bedoeling, de beschikking over dit vleesch, dat van uitstekende kwaliteit is, te verkrijgen door een ruilactie tegen andere land bouwproducten (stroo. tuinbouw- en zuivelproducten). Waar dit voor deze producten een extra exportmogelijkheid beteekent en speciaal voor de beide eerstgenoemde producten de prijsver houdingen van dien aard zijn, dat iedere verruiming van den afzet met beide handen dient te worden aange grepen, heeft de minister van Econo mische Zaken gaarne zijn medewer king tot deze transactie verleend. De minister var. Sociale Zaken deelt nog mede. dat het in zijn bedoeling ligt. analoog met vroegere gelegenheden, den vieesch- warenbedrliven in Nederland de gelegen heid te geven, aan de werkzaamheden deel te nemen. zijn. Het vorige jaar waren deze allen in gebruik. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren H. den Hertog. D. Blok, L. Stoppelenburg, P. Preesman en W. Bour- guignon. Tot leden van de financieele commissie voor 1938 werden benoemd de heeren J. Groenendijk en Blok en tot plaatsvervan ger G. Verlooij. De heer B. Willemsen vroeg of het le dental van de vereeniging voor- of achter uit gaat. De voorzitter deelde mede dat de vereeniging achteruit gaat in ledental dit in verband met het oprichten van het Wit-Gele Kruis doch zeide, dat door het toetreden van een groot aantal nieuwe le den, dit gelukkig slechts ruim 40 bedraagt. De heer L. Stoppelenburg vroeg, waar om het bestuur een wijkzuster heeft aan genomen voor den tijd van 2 maanden. De voorzitter deelde mede, dat. de nieuw be noemde zuster, mej. Knibbe, een opzeg termijn in acht moest nemen van 2 maan den, waarom het bestuur zich van een tij delijke zuster heeft moeten voorzien. Zus ter Knibbe is benoemd met een proeftijd van één jaar. Hierna sluiting. TER AAR. Algemeen Zwembad. De commissie tot exploitatie van een al gemeen zwembad (T.A.Z.) vergaderde in café het Centrum. Bij de verslagen kwam tot uiting, dat ondanks de opbrengst der loterij een tekort van f84 het vorige seizoen afsluit. Toch be sloot de commissie de tarieven voor het JEomende seizoen te verlagen, in de hoop. Hat dit een grooteren toevloed van leden tot gevolg zal hebben. De prijs van een gezins- kaart is thans op f. 3 gesteld, verhoogd met f 0.50 voor elk kind boven 16 jaar. Worden kinderen beneden 16 jaar zelfstandig lid. dan bedraagt de contributie f. 1 per jaar; voor personen boven 16 jaar f. 1.75. Besloten werd op 21 Mei a.s. de zwem inrichting voor het publiek te openen. Commissie Vaste Lasten. Op voordracht heeft de Minister tot le den van de Vaste-Lasten-Commissie be noemd de heeren C. W. van der Hoorn, J. Volgering. H. Hendrikse, Jac. Valentijn en J. Bulk. Als adviseerendc leden zijn aan de com missie toegevoegd de heeren ir. van der Helm, Rijkstuinbouwconsulent en A. Kam- meraat, wm. directeur van de groenten- veiling. Tot directeur van de Boerenleenbank Langeraar is in de plaats van den heer C. Uittewaal benoemd de heer W. van der Hoorn Azn. De maandelijksche collecte voor de Ned. Herv. Kerk heeft ruim f. 12 opge bracht. WADDINXVEEN. Van de gemeentelijke badinrichting is voor het a.s seizo'en tot badmeester be noemd de heer Kullik te Gouda. Tot Dijkgraaf van den polder Bloemen- daal is herkozen de heer J. G. Herfst en tot Heemraad (vacature Roos) de heer A. P. den Blanken, beiden alhier. De polderlasten werden met f. 1.per H.A. verlaagd en vastgesteld op f.7.— per H.A. Een paar geldleeningen van 4'/i en 4 3/4"/» zullen wor den geconverteerd of afgelost. In April passeerden niet minder dan 4254 schepén de Waddinxveenschebrug over de Gouwe. Na een inschrijving voor de leveran tie van boeken en leermiddelen voor de beide openbare scholen is deze opgedragen als volgt: schoolbehoeften aan de firma Samson te Alphen; schoolboeken aan den heer A. Noteboom en handwerkbenoodigd- heden aan L. W. Verbakei, beiden alhier. De burgemeester heeft tot hoofd van den geneeskundigen dienst afd. van den luchtbeschermingsdienst dr. Pols benoemd en tot plaatsvervangers dr. van der Linden en dr. Hemminga. Aan het postkantoor alhier werd ge durende April 1.1. ingelegd f. 5506.83 en te rugbetaald f. 4650.80 Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje heeft het num mer 4402. ZOETERMEER. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroe pen ds. H. W. J. C. Hanselaar. te Rijper- kerk. De Oranje-Garde hield in het gym- nastiekgebouw een bazaar, die door den burgemeester werd geopend. Deze bazaar is een groot succes ge weest, zoodat wij niet twijfelen, of de Oranje-Garde kan hierover -in alle opzich ten tevreden zijn. - 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7