LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 Mei 1931 Gemeenteraad van Lelden 'A RECHTZAKEN I\CIZCME\ WEERBERICHT. AGENDA Uit de Omstreken KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding Winkelsluitingswet. Voor het kantongerecht alhier stond 14 dagen geleden een winkelier terecht, om dat hij 's avonds te halfell (na sluitings tijd) een broodje met vleesch had klaar gemaakt en dit via een automaat aan een cliënt die vooraf f. 0.25 in de automaat had gedaan had afgeleverd. Het O. M. eischte toen f. 3 boete of 2 dagen hech tenis. De raadsman verzocht een hoogere boeie opdat over deze zaak principieel in hoog ste instantie beslist kan worden. De kantonrechter, heden uitspraak doen de, veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. DE ZAAK TEGEN DEN EX- BURGEMEESTER VAN OUDDORP. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft heden conclusie genomen in de zaak van den oud-burgemeester van Ouddorp, G. du S., die door het Haagsche gerechtshof is veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie Jaar. wegens verduistering in de jaren 1930—1936 van gelden, welke bestemd waren voor bijslagen op pensioe nen of ongevallenrenten aan eenige Inge zetenen. hun destijds toegekend door het Kon. Nat. Steuncomité en welke hij als burgemeester ter uitbetaling had ontvan gen. In eersten aanleg had de rechtbank te Rotterdam hem tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden veroor deeld. De procureur-generaal concludeerde tot verwerping van het ingestelde cassatie beroep. De Hooge Raad zal 13 Juni arrest wijzen. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Leiden. 7 Mei 1938. MILITAIR TEHUIS TE WEERT. Hooggeachte Redactie. U zoudt mij wel zeer verplichten met de op name van de mededeeling, dat ik sinds de laat ste opgave nog mocht ontvangen ten behoeve van het Prot. Chr. Tehuis voor militairen van n - 4 R.I. te Weert van: Prof. L. K. te O. f.2; Mw. S.T tfjdschr.; K. C. te L. f.1. Ik moge deze gelegenheid te baat nemen de lezers van Uw blad nogmaals dringend op te wekken hun bijdrage aan het Tehuis toch niet te onthouden. Het geldt hier een Pro test antsch- ChristeUJk belang; velen schijnen dit nog niet te hebben begrepen. Met vrlendeUJken dank voor de plaatsing, Hoogachtend. Uw dw. E. L. NAUTA. Legerpredikant. Postrekening 60684. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 766. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.2 te Isafjord. Laagste barometerstand 743.1 te Röst. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Westelijke tot Noordelijke wind. Aan vankelijk zwaar bewolkt, later opklarend. Waarschijnlijk regenbuien met kans op hagel in het Noorden. In het Zuiden weinig of geen neerslag. Iets zachter des nachts; overdag Iets kouder. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Geheel Scandinavië en de Noorsche Zee wor den bedekt door een uitgestrekt depressie-ge bied. waarin verschillende lage-druk-kernen voorkomen. Ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. Voorts liggen over de Golf van Biscaye en de Golf van Lion ook nog lage-druk-kernen. Over Groenland bleef de luchtdruk hoog. Voorts strekt zich een sjrookvormig gebied van hoogen luchtdruk uit van Midden- en Oost-Europa over België en het Engelsche Kanaal naar de Azoren. In Scan dinavië en Schotland is de bewolking zwaar, met plaatselijk regen of sneeuw. Op het vaste land van West-Europa is de bewolking meest licht. De temperatuur is In vrijwel het geheele waarnemingsgebied onder normaal. De luchttemperatuur daalde in den afgeloo- pen nacht in De Bilt tot twee graden onder het vriespunt, terwijl on den grond 4 tot 5 g: -'.sn vorst gemeten werd. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.O., 6 gr. C., mooi. Londen: Z.W.. 7 gr. C.. mooi. Berlijn: W.Z.W., 7 gr. C., mooi. Nice: 7 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.). ■OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voormiddag te 11 uur 59 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 13 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Maandag: 8.07 nam. tot 3.44 voorm. MAAXS- OP- EN ONDERGANG. 9 Mei: op 14 uur 25; onder 2 uur. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter de burgemeester, mr. A. v. d. Sandr Bakhuyzen. Afwezig met kennis geving de heeren v. d. Reyden en v. d. Voort. Na goedkeuring der notulen, doet de voorzitter mededeeling van de Ingekomen stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Het door ons vermelde adres van de Ver. „Volksonderwijs" wordt door B. en W. In prae-advies genomen, mede In verband met de plannen van het college tot ver plaatsing van diverse openbare lagere scholen, de uitbreiding van de R.K. Ulo school aan het Pieterskerkhof en de voor genomen stichting van een openbare la gere school in het Zuid-Oosten der stad. De heer Beekenkamp krijgt toestem ming om na afloop der agenda vragen te stellen over de beschikbaarstelling der Stadsgehoorzaal voor het houden eener industrie en vaktentoonstelling tijdens de viering van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H M. de Koningin. Aan de orde is hierna DE AGENDA. lo. Benoeming van een lid van het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. (77) Benoemd wordt no. 1 der voordracht ir. J. J. G. van Hoek met 28 stemmen tegen 1 stem op no. 2. mr. C. J. Goudsmit 2o. Benoeming van een onderwijzer aan de Jongensschool voor u.l.o. (78) Benoemd wordt nr. 1 der voordracht de heer M. J. Oele met 23 stemmen. Nr. 2 de heer J. H. van Neerbos verwierf 6 stem men. 3o. Voorstel inzake het verhuren van het gebouw, met meubilair, van de voorma lige H.B.S. voor Jongens aan de Pieters kerkgracht No. 13 en de custoswoning van het oude Gymnasiumgebouw aan de Lok horststraat No. 16 aan het Koninklijk Ge nootschap „Mathesis Sclentiarum Geni- trlx". (79) Conform besloten. 4o Voorstel tot het verkoopen van een strookje grond aan de Grevenstraat, kada straal bekend gemeente Leiden, Sectie H No. 3627 (ged.), aan J. F Goddijn, te 's-Gravenhage en van een strookte grond aan de Druckerstraat. kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie H No. 3634 aan G. Buis, te Leiden. (80) Conform besloten. 5o. Voorstel tot het aankoopen van het pakhuis aan de Koppenhinksteeg No. 5, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I No. 127, en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. (81) Conform besloten. 6o. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldieeningen gedurende het 3e kwartaal 1938. (82) Conform besloten. 7o. Voorstel tot het wijzigen van de met de Algemeene Friesche Levensverzekering Maatschappij te Leeuwarden d.d. 5/8 Aug. 1933 aangegane overeenkomst Inzake het aangaan van een geldleening. (83) Conform besloten. 8o. Voorstel tot het verhoogen van ver schillende posten der begrooting, dienst 1937, waarvan de raming te laag is geble ken en tot het toevoegen van eenige nieu we posten aan die begrooting. (90) Conform besloten. 9o. Voorstel tot het sluiten van een r.ieuwe overeenkomst met de gemeente Koudekerk aan den Rijn betreffende de levering van eiectriciteit in die gemeente door de Stedelijke Electrlclteitsfabriek te Leiden. (84) Conform besloten. lOo. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur der Vereeni ging voor Christelijk Onderwijs tot het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onder wijs aan den Hooge Morschweg No. 12 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. (85) Conform besloten. llo. Voorstel tot het nader vaststellen van het bedrag, dat voor 1938 ter beschikking wordt gesteld voor het verleenen van ex tra-hulp aan werkloozen en tot het vast stellen van den desbetreffenden begroo tingsstaat. (86) Conform besloten. 12o. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van den aanleg van een gedeelte stamriool in een aan te leggen gedeelte van de van den Brandeler- kade en van een daaraan aansluitende straat. (87) Conform besloten. 13o. Voorstel tot het opheffen van de vischmarkt op de Gedempte Voldersgracht (88) De heer LOMBERT vestigt de aandacht van den wethouder op den slechten toe stand van de bestrating der Papen gracht. Conform besloten. 14o. Voorstel: a. tot het vaststellen van een verorde ning, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de ambtenaren van politie der gemeente Leiden; Jb. tot het wijzigen van de verordening, regelende het verleenen van wachtgeld aan ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente Lelden; c. tot het wijzigen van het raadsbesluit van 21 Februari 1936 (Gemeenteblad No. 36) in zake het verlagen van de loonen en wedden van het gemeentepersoneel met 4'/p. (74 en 89) De heer SCHUT J .F.R licht hierbij een amendement van den heer Van der Voort toe, dat, gewijzigd, als volgt luidt: Ondergeteekende stelt voor ln art. 3 sub e. van Hoofdstuk 2, de woorden „niet meer dan" ie laten vervallen. De heer ELKERBOUT licht een door hem ingediend amendement toe, beoogende om het aantal ambtenaren in den rang van brfgadier van 8 op 10 te brengen. Spr. laakt de houding van het depar tement, dat het aantal wil terugbrengen tot 7. terwijl de noodzakelijkheid van uit breiding van het aantal reeds lang be staat. De heer WILMER verzet zich tegen de benoembaarheid van alle inspecteurs tot Inspecteur 1ste klasse. De salarleering is toch niet zoo laag. dat deze als motief kan worden aangevoerd om tot een hoo gere bezoldiging te geraken. De heer WILBRINK onderschrijft dit standpunt en meent uit de stukken te hebben begrepen, dat de inspecteur-com mandant der brandweer benoemd moet worden tot hoofdinspecteur. Op die ma nier worot het brandweercommando toch wel heel erg duur. Ook de Commissaris van Politie krijgt reeds een toelage van f. 500 voor zijn brandweertaak. De samenvoeging van politie- en brand weerdiensten heette juist dure ambtena ren overbodig te maken en nu komt dit weer! De VOORZITTER geeft den -heer Schül- ler ln overweging zijn amendement ln te trekken, omdat aanvaarding ervan het college te veel zou binden; het amende- ment-Elkerbout kan het College aanvaar den. Den heer Wilmer verzekert spr,. dat het niet in de bedoeling van het College ligt om alle inspecteurs mettertijd te benoemen tot inspecteur 1ste klasse. B. en W. willen alleen de mogelijkheid van promotie op breeder basis brengen dan thans de veror dening toelaat. Den heer Wilbrink antwoordt spr., dat het College de mogelijkheid wil openen tot het benoemen van twee hoofdinspecteurs. Het is zeer wel mogelijk, dat de functie van hoofdinspecteur in de toekomst zal worden toegewezen aan den inspecteur der brandweer, wiens werkzaamheden in de laatste Jaren zeer zijn uitgebreid, o.a. door de voorbereiding van den luchtbescher mingsdienst. Het amendement-v. d. Voort wordt inge trokken. Het amendement van den heer Eikerbout wordt met op één na algemeene stemmen aangenomen (tegen de heer Wilbrink). (De zitting duurt voort). Motorrijwiel tegen auto gebotst. Gisteren is een ernstig verkeersongeval nabij de Openbare School gebeurd. Een motorrijwiel botste op dit moeilijke vcr- j keerspunt tegen een autobus van de fa. Maarsen en Kroon aan. daar het uitzicht, voor den motorrijder niet vrij was. pea motorrijder en de duo-rijdster sloegen legen den grond. Hulp is verleend door I dr. van Straaten en dr. Versluys, bijge staan door leden van E H B O. Het bleek i dat elk van hen een gebroken been had. Per ziekenauto zijn dr patiënten naar Haarlem vervoerd, waar zij woonachtig bleken te zijn. Gevonden: te bevragen aan het Bureau van Politie: rozenkrans, handschoenen, vulpenhouder, gele handschoen, kost. rijw. belast'ngmerk. en een Idem. Te bevragen bij: Dedel Haven 72 rijwiel, wed. van Bemmelen Weeresteinstraat hee renrijwiel. Veenman Mariastraat 44. rijw. bel. merk. Rijnbeek Haven 30, doek en waterglas. S. Nleuwenhuls Krochtstraat 22, rijw.bel merk. AALSMEER. Raads agenda. De raad komt Donderdag 12 Mei a.s., des nam. te 3.30 uur, in vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: Adres bewoners Hornweg, betreffende straatverlichting; aankoop gronden Stommeer kade; vaststel ling gemeentelijke vergoedingen aan be sturen van bijzondere scholen, ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920, over het jaar 1935; benoeming grafdelver; adres P. Rave- stein, aanleg weg. parallel met den Ma- chineweg. traject Aalsmeerderweg tot ge maal. Betreffende verlichting Hornweg zijn B. en W, van meening, dat de toenemende bebouwing aam dien weg de gewaagde ver lichting wettigt. (Jaarlijksche koeten ge raamd op f. 505.45). Bij aankoop gronden Stommeerkade stellen B en W. den raad voor, deze van de ln het Gemeenteblad ge noemde 24 eigenaren en firma's tegen ver goeding van resp. f. 1 onder verschillende voorwaarden over te nemen. Het betreft hier een verbindingsweg Dorpskom-Oost- einderpoelpolder, Plan Zuid, om van ge meentewege tot een behoorlijk onderhoud van het wegdek te komen. HAARLEMMERMEER. Motorongeluk. Zaterdagavond bemerkte op den Sloler- weg de chauffeur van een passeerende auto. dat er in den grasberm een man lag met een motorrijwiel bij zich. Hij ging eens kijken, en zijn vermoeden, dat der man een ongeluk was overkomen, bleek juist. De motorrijder, de heer H. uit Amster dam, die niet meer overeind kon komen, verklaarde vermoedelijk door het los werken van een der onderdeden het stuur te zijn kwijtgeraakt, met het gevolg dat hij in den graskant onderste boven sloeg en gedeeltelijk onder den moLor terecht kwam. De autobestuurder hielp H. in zijn wa gen en bracht hem bij een dokter, die overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk achtte, waar een beenfractuur geconstateerd werd. Te Badhoevedorp werd opgericht een afdeeling van de Chr. Dem. Unie. Het dagelijksch bestuur werd samengesteld uit de heeren E. Warrles, Th. G. Vlaming en C. E. Mooijen. Door den voorzitter van het centraal stembureau is de heer Th. J. Blommestijn (R.K.), wonende te Zwanenburg nabij Halfweg alhier, benoemd vërklaard tot lid van den Raad dezer gemeente, zulte ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. W. Blom. HILLEGOM. De Burgerwacht oefent. De Haarlemsche Burgerwaoht heeft met dc Hillegomsche Burgerwacht hier seln- oefeningen gehouden, z.g. „morsen" met licht. Deze oefeningen werden uitgevoerd op de Veenburgerlaan en den Loosterweg en zijn uitstekend geslaagd. Vluchtheuvelpaal. Gisterenmorgen Is de vluchtheuvelpaal in de Hoofdstraat nabij het Postkantoor aoor een auto aangereden. De paal brak hij den grond af en bleef overigens heel, behalve het glaswerk en de lampen, die verbrijzeld waren De auto was beschadigd, oorzaak der aanrijding was niet recht verklaarbaar geworden. De politie stelde een onderzoek ln. Opvoering van het Bijbelsehe spel „Job". De afdeeling van den V.C.J.B., dlc al verscheidene malen Kerstspelen heeft op gevoerd, gaf gisteravond een spel van ge- heel anderen aard. In de Nutszaal werd opgevoerd het spel Job, ontleend aan der, üijbel en geschreven door ds. van Calcar. De inleiding tot het spel is gezegd door cis. Eldering uit Oegstgeest. De uitvoering I was zeer goed; eenige spelers muntten ui' w.o. allereerst de vertolker van de hoofd persoon Job. Ds. Eldering sprak een kort slotwoord en besloot den moolen gewijden avond met gebed. De zaal was goed bezet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verbetering van het Veereinde. Na de verbetering van de Voorstraat zal ookhet Veereinde een grondige herzie ning ondergaan wat dan natuurlijk tege lijk een groote verbetering is. Over het plaveisel enz. viel aldaar tot nu toe zeker niet te roemen, doch het komt thans ln orde. LEIDSCHENDAM. Diefstal van veilingkisten. Wegens diefstal van 23 veilingkisten ten nadeele van de Coöp, Groenteveiling al hier is aangehouden B F. de R. oud 26 j. wonende aan den Broekweg. De Rwelke reeds verschillende vonnissen achter den rug heeft, probeerde de gestolen kisten in te leveren en het statiegeld ln ont vangst te nemen, waarbij van de zijde der veiling geëischt werd de herkomst op te geven, daar de R. geen kooper is aar, de veiling Daar hij ook nog kisten had ont vreemd uit de op Voorburgsch grondgebied staande klstenloods van de velling is hij daarna ter beschikking gesteld van de Voorburgsche politie. Jaarvergadering „Morgenrood". De Gem. Zangvereen. „Morgenrood" hield haar goed bezochte jaarvergadering. Goedgekeurd werden de Jaarverslager, van secretaris en pennlngmeesteresse. Het be stuur werd bij acclamatie herkozen. Be sloten werd een excursie te houden naar het vliegveld Ypenburg. In verband met het 40-jarig huwelijk van den dirigent, den heer D. Visser, werden deze en zijn echtgenoote. welke reeds 16 jaar penning- meestersse is der vereen., gehuldigd, waar bij hen als aandenken werd geschonken een courantenbak en tafelkleed. Hierna werden thee en versnaperingen aangeboden en bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Raadsagenda. De raad komt Donderdagavond half acht in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen; Notulen: Ingekomen stukken; Voorstel tot het verleenen van een aan vullend subsidie aan het Burg. Armbestuur voor 1937 van de voorm. gem. Stompwijk; Voorstel tot het verleenen van een aan vullend voorschot Ingevolge de woning wet aan de R.K. Woningbouwvereen. ,.St. Willlbrordus"; Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Nootdorp omtrent de toela ting van kinderen tot de O.L. school aan den Westvlietweg; bnderzoek geloofs brieven van de benoemde leden van den gemeenteraad; Wijziging gemeentebegroo- 'ing 1937; Verder voorkomende zaken. In de ledenvergadering van de R.K. Middenstandsvereeniging de Hanze, is den leden voortaan verboden te adverteeren in programma's, verder werd een verbod ingesteld tot het geven van eadeaux aan tombola's welke geen liefdadig karakter hebben. Ten nadeele van J P te Den Haag ls uit een schuur staande op aón tuin aan den Westvlietweg alhier, een lieerenrijwiel ontvreemd. Epn onbekende gever heeft geschqii; Item aan de afdeeling van het Groene Kruis f. 500.aan de Herv. Kerk f 500 en aan de Diaconie der Herv. Kerk f500 Gevonden: een portemoanaje m. inh., een paar zwarte regenpijpen. Adres b"w van jiolitle. Het bestuur van de in de voriee week weder opgerichte voetbalvereen. S N A ls samengesteld als volgt: H. Smits, voorgit- ter, J. Groeneweg, C. v. d. Zijde, A. Luttén en J. Kappetein. NOORDWIJKERHOUT. Pastoor We9terwoudt hersteld. De parochie van St. Victor verheugt zich in het herstel van pastoor Westerwoudt, die, na een ziekte van eenige maanden, doorgebracht in de Maria-stlchting te Haarlem, thans in zijn pastorie terug keerde. De pennlngmeesteresse der H. Martha- Vereen. mej. P. van Schooten, heeft wegens huwelijk, voor deze functie bedankt. De leden der vereeniging, boden haar, wegens ijver en toewijding, gedurende acht jaren betoond, een fraaigeschenk aan. Zondag 15 Mei a.s., zal op het plein der H. Victor-kerk plaats hebben de plechtige inzegening van vruchten, planten, bloe men, zaden, en voor het eerst ook van ge reedschap, alles behoorende aan de leden van den R.K. land- en tuinbouwbond H. Isidorus. Op het Kerkplein wordt dan een predi katie gehouden waarna pastoor Westen- woudt de plechtigheden hoopt te verrich ten. Het bouwfonds voor een Herv. Kerkje in De Zilk is thans gestegen tot f. 800. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk bedroeg over de maand April f. 27 voor de Diaconie en f. 64 voor de Kerk. Na openbare aanbesteding werd het I bouwen van een woonhuis aan de Kerk- 1 straat, vcor rekening van den heer P. Heemskefk J.zn. gegund aan den laags ten inschrijver, den aannemer H. Bouwmeester, alhier, voor f. 2170. HEDEN. Den Burcht: Lezing over fotografie, 8.15 Uur nam. Qerecht 10: Esperanto-bUeenkomst, 8 u. nam, Stadszaal: „De Rozenkrans", 8,15 uur nam. Dinsdag. Evang. Gem.: Conferentie-bijeenkomsten, lot uur voorm. en 3 en 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. nam, BIOSCOPEN: Lu; or-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.' „Die Fledermaus". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorL voorsteWaj en 8 uur nam Woensdag „De Kleine Lord". Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De boekanier". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling Lldo-Theater. Steenstepat 39- 8.15 uur nam.: „De mijnen van koning Salomo". Woensdag- en Ze ter op gn ani 2.30 uur. Zon. dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur, Cnsino-Th"~'er, Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „Sutter's goud". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De Jungle-prinses" Zondag doorL voorstelling 2-7 en 8 uur nam! DIVERSEN 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/j11 uur voorm. '8 Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge nee», kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3»/a uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot i'oorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo. theken wordt van Zaterdag 7 t/m. Vrijdag 13 Mei a.s. waargenomen door apotheek Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; ap. Reijst, Steenstr, 35. tel. 136 en ap. J. Doedens, Wllhelminaparkê, Oegstgeest, tel. 274. Als een burcüt tegen zijn indringers, 100 is elk Junghans polehorloge tegen schade lijke elementen heschermd. Volmaakt stofdicht gesloten! Dat, èo de stalen bodem garandeert U een klokje van lan gen levensduur en blijrende precisie. Een «eer gewaardeerd geschenk. 8d2 (Ingez Med SASSENHEIM. 40-jarig Kloosterjubileum. Op 14 Mei a.s. hoopt onze vroegere plaats- genoote, zuster Maria Josepha, ln de wereld mej. Gerarda Weljers, in het Pensionaat van het H. Hart van Jezus te Mi Hingen, te dag te herdenken dat zij voor 40 jaar haar Intrede deed in het klooster J. M. J. ta 's-Hertogenbosch. De alhier gehouden collecte voor da Becteeeeering heeft f. 78.36 opgebracht. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wtlhelmlna Elisabeth, d. v. t Konlloos en J. E. Zonderop; Christlanus Cor- mSis. z. v. Th. v. d. Ploeg en C. M. Steenkamer, Wie heeft de mooiste bloementuin? Daar er reeds geruimen tijd stemmen opgegaan waren om te komen tot wedstrijd ln het aanleggen en onderhou den van particuliere bloementuinen. Is het gpmeente-bestuur tot de organisatie ,an -en dergelijken wedstrijd over gegaan- Voor hen die in het tijdvak van Mei 19» tol en met April 1939 hun tuintje van de door de gemeente verhuurde woni,iS'r' het best hebben onderhouden, zijn de na volgende geldprllzen beschikbaar gesteld ie pr. f. 5. twee 2e pr. van f. 4, twee 3e F- van f. 3 en vier 4e pr van f.1.50. Het doe van dezen wedstrijd beoogt een vriende lijker aanblik te geven aan de gemeen*- woningen en mede de verwaarloos™ ttgen te gaan van sommige voortuin-te Waren in het begin van de voril' maand ruim 140 werkzoekenden bil gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ln; schreven, nu bedraagt hun getal weer tiental meer. Deze stijging vindt wel SI oerzaak hierin, dat er. gezien het ja» getij zeer weinig z.g. „wie-werk" is. O® gene wat er nog is, wordt voor het ni rendeel door Jonge arbeidskrachten richt. Onder groote belangstelling werd terdag ln de schuur v. d. heer E. F. KOTf pert Sr. alhier de jaarlijksche bloem* lenveillhg gehouden, ten bate van,hL Orgelfonds der Ned. Herv. Gem. sin- Ook dit jaar was er weer een zeer wow cn uitgebreide collectie tulpen en te cissen aanwezig. De opbrengst kan oller tevredenheid wegdragen. Wa.s u - ill 1936 en 1937 resn. f. 152,25 en I n. f. 255, dus f. 63,75 meer dan het gaande jaar. Een mooi succes! Ten huize van den gemeente-ge"^ heer, dr. H. A. G. Bots, zal er vooi ieder gelegenheid gegeven worden kostelooze inenting of herinenting, Woensdag 18 Mei a.s. nam. half dilt 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6