Vereenrv. Nat. Veiligheid LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 9 Mei 1938 Algemeene Vergadering het N.V.V. van GEMENGD NIEUWS Werkloosheidsbestrijding en verkorting van arbeidstijd Rede van den heer Kupers LUCHTVAART faect&uéancl l/ei&y! asyiyy VALK BOOG AZIJN KEGELEN. VERGADERING NEDERL. KEGELBOND. In de gisteren te Utrecht gehouden jaarver gadering van den Ned. Kegelbond werden de jaarslagen van den secretaris-penningmeester den heer A. Laarmans. goedgekeurd en is de begrooting 1938 aanvaard. Bd de bestuursverkiezing werd in de vacature- C. L. Zeilinga benoemd de heer G. Oostinga. secr. van den Alkmaarschen Kegelbond. De heeren T. Albronda en C. v. d. Graaf werden herkozen. Als voorzitter werd met algeineene stemmen gekozen de heer A. Stuurman. Het bestuur werd gemachtigd een nieuwen redacteur voor het Kegelblad te benoemen, zulks in verband met het bedanken van den heer J. A. Wilten. Een bestuursvoorstel, om te bepalen, dat voort aan ten behoeve van de propaganda voor de kegelsport bij nationale, provinciale en stedelijke wedstrijden van elke geworpen kaart één cent aan den N.K.B. zal worden afgedragen, werd aangenomen. Op voorstel van de afdeeling Amsterdam werd de reiskas afgeschaft. Ecnige huishoudelijke zaken werden nog af gedaan. waarna de heer Zeilinga met echtge- noote ter vergadering verscheen. Naast diverse huldigende en waardeerende wpórden had mevr. Zeilinga fraaie bloemen in Ontvangst te nemen. Dèn heer Zeilinga werd een album overhan digd. bevattende een afscheidsbrief van eiken bond; verder werd hij benoemd tot eere-voor zitter en ten slotte werd hem namens de bon den een radiotoestel ten geschenke gegeven. De heer Zeilinga betuigde voor deze talrijke blijken van waardeering zijn oprechten dank. Familiedrama te Merkelbeek Mijnbeambte doodt zijn driejarig zoontje. DAMMEN. DE WEDSTRIJDEN OM DEN LEIDSCH DAGBLAD BEKER. De uitslagen der eerste ronde luiden; Opt endreesSlecht enhorst 02; Olie vier ter Haar 02; HulsmanKleer afgebr.; Opten- örees-de Water afgebr.; Stel-Slechtenhorst 1-1. In de volgende ronde spelen tegen elkaar. J. KleerM. Optendrees; ter HaarHuis man; T. Stel—P. Olievier; Slecht enhorst—J. Hés. De Water is vrij. SCHAKEN. H«t internationaal tournooi te Noordwijk aan Zee. De deelnemers. Gaven wij in ons blad van j.l. Zaterdag de namen der spelers, die in het tournooi zullen medespelen, thans zullen wij van hen enkele bijzonderheden geven. Faul Keres «Estland) Nauwelijks twintig jaar is hij reeds nu een wereldberoemd speler. Hij behaalde zijn groot ste succes het vorige jaar in het tournooi op den Semmering. waar hij den eersten prijs be haalde. vóór Capablanca, Flohr, Fine en Res hewsky. Hij kan heel goed tegen zijn verlies doch wee rijn tegenstander in de volgende ontmoeting. In 1935 verloor hij te Warschau van Flohr. in 1937 te Stockholm werd het re mise. doch in 1937 op den Semmering versloeg liij den Tsjechischen meester. In 1936 verloor hij van Fine te Zandvoort. in Ostende nam fyj schitterend revdnéhe. Reshewsky versloeg hem te Kemeri. zoowel te Stockholm als op den Semmering moest Reshewsky het loodje leggen. Zelfs de wereldkampioen moest er aan gelooven. In 1936 werd Keres te Dres den verslagen, madr in 1937 te Margati kwa men beiden weer tegenover elkaar en Aljechin moest de vlag strijken. P. Schmidt (Estland) £en landgenoot van .Keres dus een kampi oen van Estland, fceres was bij deze wedstrijden niet aanwezig. Toen hij uit het buitenland terugkeerde daagde hij Schmidt uit. doch het mocht hem niet gelukken te winnen en in 1937 versloeg Schmidt Keres in een aldaar ge houden internationaal tournooi en behaalde vóór Keres, Flohr en Tartakower den eersten prys. E. Bogoljubow (Duitschland) Een zeer beroemd speler, kampioen van Duitschland. won vele wedstrijden, o.a. in 1925 te Moskou vóór dr. Lasker en Capablanca. Wel verloor hij een match tegen den wereldkam pioen. doch nog steeds neemt hy één der hoogste plaatsen in. Dr. S. Tartakower (Polen). Ook een speler met een succesvolle schaak - loopbaan. Een zeer bekend en geliefd schrijver en analisator over schaakpartijen. E. Eliskases (Duitschland). Afkomstig uit Innsbrück. was hij reeds lang een bekend speler, kampioen van Oostenrijk. In de tweede match EuweAljechin was hij de secondant van laatstgenoemde en aldus bij vele Nederlanders een goede bekende. Hij is het type van den wetenschappelijken speler. Sir G. A. Thomas (Engeland). Vroeger kampioen van Engeland. Ondanks het klimmen zijner jaren is deze all-round speler nog steeds een gevaarlijk tegenstander op de 64 velden. Dr. E. Bernstein (Frankrijk). Ongeveer van de kracht van dr. Tartakower. heeft deze speler door zyn drukke practijk als advocaat te Parijs, weinig gelegenheid in tour- nooien uit te komen. Hoewel niet vaststaand is zijn medespelen zoo goed als zeker. Rudolf Spielmann (Graz, Duitschland). Een beroemd aanvalsspeler en zeer gevaarlijk tegenstander. Hij kreeg van zijn medespelers den eerenaam van ,.De houwdegen"; leverde in verschillende tournooien vele schitterende par tijen. Dr. Euwe en Landau. Deze beide Nederlandsche spelers zijn zóó be kend. dat het overbodig geacht mag worden over hen nog iets naders mede te deelen. Zijn vrouw en een elfjarig zoontje gewond. Vanmorgen om half vijf heeft zich te Douvergenhoiit, gemeente Merkelbeek, een drama afgespeeld waarbij het drie jarig zoontje van den mijnbeambte L. T., om het leven is gekomen, terwijl de vrouw van T. en een elfjarig zoontje gewond werden. De 44-jarige mijnbeambte L. T.. werkzaam op de staatsmijn „Emma", heeft uit een revolver schoten gelost op zijn vrouw en daarna op twee van zijn kinderen. Het driejarig zoontje Mathieu werd in zijn bedje gedood. De kleine heeft een ko gel door het hoofd gekregen. De vrouw is aan het hoofd gewond en liep een schamp schot op aan den schouder. Een ander zoontje; n.l. de elfjarige Josef, kreeg een schot in den onderarm. Hierna richtte T. het wapen op zichzelf, om te trachten zich zelf het leven te be nemen. Dit is echter niet gelukt, daar er geen kogels meer in het wapen waren. De kogels, die hij nog op zijn kamer had. heeft een ander zoontje van hem uit het raam gegooid. Buren, die inmiddels toe gesneld waren, ontwapenden T De ge meentepolitie heeft hem gearresteerd en hem later aan de maréchaussée overge geven. De vrouw van T. is naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl het lijkje van het jon getje in beslag is genomen. Het is waarschijnlijk dat T.. die zeer goed stond aangeschreven, in overspannen toestand heeft gehandeld. MEISJE ONDER DE TRAM. Gisterochtend tegen 12 uur is een 2Vt- jarig meisje op de brug aan den Noord- wal bij den N.W. Binnensingel te Den Haag onder een tram gekomen. Het kindje liep met 2 kleine broertjes op het trottoir op de brug. coch stak, toen de tram zeer dicht genaderd was. plotseling den rij weg over. Zij raakte bekneld tusschen de rails en den baanschuiver van de tram en moest met behulp van toestellen uit een garage bevrijd worden. In levensge vaarlijken toestand is zij naar het zieken huis aan den Zuidwal overgebracht. DRIE GEWONDEN BIJ VERKEERS ONGEVAL TE AMSTERDAM. Gistermiddag om half zes is op den hoek van den Kloveniersburgwal en de Raam gracht te Amsterdam een ernstige aan rijding geschied tusschen een motor met zijspan van de verkeersbrigade en een an der motorrijwiel. Het motorrijwiel met de burgers kan telde. De bestuurder kreeg het zware voer tuig op het lichaam en'bleef zwaar aan het hoofd gewond liggen. Zijn metgezel kreeg bij den val een wonde aan een der beenen. De politiemotor bleef overeind staan, doch de bestuurder sloeg met het gelaat tegen den grond, waardoor hij een bloedende hoofdwond opliep en zijn neus beschadigd werd. De beide burgers werden naar het bin nengasthuis vervoerd en daar ter verple ging opgenomen Het bleek, dat de mo torbestuurder. behalve de hoofdwonde, een hersenschudding en inwendige kneuzingen had opgeloopen. De agent is. na voorloopig te zijn ver bonden. per motorrijwiel naar zijn woning gebracht. MET EEN BRANDENDE PETROLEUM KACHEL GEVALLEN. i Zaterdagavond heeft een felle brand ge woed in het heerenmodemagazijn van de N.V. Sevilta op den hoek van den Kruis weg en de Parklaan te Haarlem. Hoewel de brandweer bijna onmiddellijk ter plaatse was, koi. zij niet verhinderen, dat het achter den winkel gelegen maga zijn, waar een groote voorraad goederen lag opgeslagen, totaal uitbrandde. De win kel kon behouden blijven, maar de inven taris ging ten gevolge van de groote hitte geheel verloren. De brand ontstond in het magazijn, doordat de bedrijfsleider over een mat struikelde en in zijn val een brandende petroleumkachel omver haaide. De uit- stroomende vloeistof vatte vlam en in een oogwenk had het vuur zich door het ge- heele vertrek verspreid. De N.V. is zoowel tegen brand als tegen bedrijfsschade verzekerd. BOERDERIJBRAND TE ILPENDAM. Dcor een tot nu toe onbekende oorzaak ls er gisteren brand uitgebroken in de boerenhofstede van de veehouder-melk handel te Ilpendam. Het huis brandde geheel uit en de he lende perceeier kregen lichte schade. Er kon van het huisraad niets worden gered en ook een auto is verbrand. Verzekering dekt de schade. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De eigenaar van het hotel Panman te Scheemda. die in verband met den brand in zijn hotel, verdacht van brandstichting in voorloopige bewaring was gesteld, ls vrijgelaten. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Te Orthen onder de gemeente 's-Her- togenbosch heeft Zaterdagmiddag een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Een motorfiets, bestuurd door den 25-jarigen A. Vir.k, met als duo-passagier J. Pels. bei den uit Eindhoven, ls in volle vaart tegen een slippende auto gebotst. Beide mannen werden over den weg ge slingerd. In zorgwekkenden toestand ziin zij door den geneeskundigen dienst naar het Groot Ziekengasthuis in den Bosch overgebracht. Kort na aankomst is A. Vink aldaar overleden. Fraai succes der Leidsche Zweefvliegclub. De „Duinpieper" voldoet uitstekend. Een der leden van de Leidsche Zweef vliegclub. de heer B. Fukken, is er gister middag in geslaagd om met het nieuwe zweefvliegtuig de ..Duinpieper" een vlucht te maken van Noordwijk naar Zandvoort en terug Het was voor het eerst dit jaar, dat de L Z.V.C. aan het strand vloog. Door mid del van de autolier werd er gestart. Door de gunstige hellingstijgwird. veroorzaakt door den vrij sterken NJN.W. wind die te gen de duinen opbotst en zoodoende ge dwongen wordt omhoog te gaan. was de heer Fukken in staat om al profiteerend van dezen wind, naar Zandvoort te vlie gen. Bij Zandvoort was hij bijna door den afnemenden wind genoodzaakt te lander.. Een plotselinge windvlaag deed hem ech ter tot circa 50 meter stijgen. Zonder eenig risico kon nu een bocht genomen worden. Nu eens hoog dan weer laag vloog de „Duinpieper" terug. De duur der vlucht Steunt Luchtverdedigingsfonds! Postgiro Den Haag let) name van Steun aan kleine tuinders. Analoge regeling als voor kleine boeren. De ministers van Sociale Zaken en van Economische Zaken hebben be treffende de steunverleening aan klei ne tuinders een circulaire aan de ge meentebesturen doen toekomen. Ge noemde ministers hebben, waar de wenscbelijkheid gebleken is voor de kleine tuinders een analoge regeling te treffen als voor de kleine boeren, besloten daartoe over te gaan. Bij eventueele deelneming aan deze re geling dienen de gemeentebesturen de voor de invoering vereischte maatregelen ten spoedigste te treffen, opdat deze, zoo mogelijk, l Juni a s. kan ingaan. Met betrekking tot de wijze van aan vragen om steun wordt medegedeeld, dat de betrokken tuinders, evenals de kleine boeren, zich op een door de gemeentelijke commissie te bepalen en bekend te maken plaats en tijd dienen aan te melden tot het geven van de vereischte inlichtingen, noodig om het desbetreffend Inventarisa tieformulier in te vullen. was plm. 3/4 uur en de afgelegde afstand 25 K.M. Later op den middag werden nog eenige fraaie vluchten gemaakt, echter door den steeds zwakker wordenden wind, waren deze vluchten van korten duur. Hiermede is wel bewezen, dat de zelf gebouwde ..Duinpieper" een groot succes blijkt te zijn. DRIEJARIG JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Een drieiarig zoontje van de familie Steffens uit de Priorstraat te Sneek, ls gistermiddag, toen het voor het ouderlijk huis aan het spelen was. door een vracht- auio overreden en op slag gedood. BUUENLANDSCH GEMENGD. ALBRECHT VAN HABSBURG IN HET HUWELIJK GETREDEN. Zaterdag is het burgerlijk huwelijk vol trokken tusschen Albrecht van Habsburg en de Hongaarsche onderwijzeres Katha- vina Bocskay; het kerkelijk huwelijk zal vandaag worden voltrokken. In de groote zaal van Krasnapolsky te Amsterdam is hedenmorgen de zeventiende algemeene vergadering, welke viei dagen zal duren, begonnen van het Nederlandsch verbond van vakvereenigingen. In zijn openingsrede noemde de voorzit ter. de heer E. Kupers als voornaamste oorzaak van de nieuwe economische crisis de onbeheerschtheld van de productie. Zij ligt in het feit. dat de wereld nog steeds niet "eleerd heeft haar rijkdommen zoo te beheeren. dat zii tot verhooging van de algemeene welvaart strekken. Van September 1936 tot September 1937. na één iaar van devaluatie, daalde het aantal werkloozen in ons land van 390 000 tot 324.0C0. maar nadien is de werkloosheid weer geregeld grooter geworden En op 9 April j.l bedroeg het aantal Ingeschreven werkloozen bij de arbeidsbeurzen niet min der dan 367 000. Uit deze cijfers blijkt, dat de gunstige invloed van de devaluatie is uitgewerkt. Vele industrieën, vooral die van ver- bruiksgoederen. zijn den gevolgen van de crisisjaren nog lang niet te boven Vergrooting van de koopkracht van de groote masa is noodzakelijk om in deze bedrijven, die een belangrijk deel van ons economische leven uitmaken, de werk gelegenheid te bevorderen. Od een ..natuurlijke opleving" kan daaf- bii niet meer. zooals vóór de devaluatie, gerekend worden De regeering staat zelf op het standpunt, dat in het algemeen onze productie kosten niet meer boven het buitenlandsche peil liggen. Aan ons te hooge kostenpeil kan dus niet. zooals vroe ger herhaaldelijk geschiedde, ons enorme werkloozenleger worden toegeschreven. In 1929, het jaar waarin de vorige crisis uitbrak, was het aantal werkloo zen uitgedrukt in het percentage van het aantal in een beroep of bedrijf werkzame personen in Engeland 4.7, in Zweden 1.2, in Denemarken 3.1, in Noorwegen 1.7 en in ons land 1.5. In 1937 waren deze cijfers: 5.7, 2.1, 5.8. 2.3 en 10.4. In deze cijfers aldus spr. demon streert zich het resultaat van de aan passingspolitiek. welke in ons land is toegepast. Nederland, dat bil het uitbreken van de crisis geen uitzonderingspositie innam, heeft thans in verhouding tot het aantal inwoners nog tweemaal zooveel werkloozen als Engeland en Denemarken, twee landen, aie toch ook in sterke mate van de crisis te lijden hebben gehad. Als oplossing van het steeds nijpender wordende werkloozenvraagstuk beval spr het Plan van den Arbeid aan. dat actueeler is dan ooit De publicatie van het rapport van het N.W, inzake de uitvoering van openbare werken, heeft opnieuw aangetoond, welke mogelijkheden er od dit gebied nog in ons land bestaan. Gelukkig schijnt dit besef ook tot andere kringen door te dringen. Met uitzondering van de Anti-Revolution- naire Partij, die door dik en dun met de heeren Colijn en de Wilde meegaat, wordt in alle politieke partijen van Nederland ingezien dat het zoo niet langer kan gaan. Bij de Nederlandsche Bank ligt een goud voorraad van 1466 millioen gulden, verge leken bij 670 millioen gulden in December 1936. De rentelooze saldi bli onze circulatie bank stegen van 180 millioen in December EEN ONGELUK TIJDENS AUTORACES. Tijdens de autoraces te Brooklands om de „International Trophy" is de auto van den Franschen coureur Paul in brand gevlogen. Terwijl deze trachtte te remmen en zich te bevrijden, reed een andere Fnansche wa gen op hem in. Beide auto's braken door de omheining heen en reden op het publiek in, waarbij verscheidene menschen ernstige verwondingen opliepen. In totaal zijn negen personen gewond Vijf hiervan moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Van twee hunner is de toestand ernstig. 1936 tot 8.20 millioen in Maait 1938. De rentestand is lager dan hij in jaren geweest is Het wachten is op de regeerlng, om thans met krachtige hand aan te pakken Wanneer zij daartoe niet bereid is. laat zii dan plaats maken voor een regeerine, die het groote werk. ons land. voor zoover dat mogelijk is. te verlossen van den geesel der werkloosheid, ter hand wil nemen. Een ander sterk middel, om de werkloos heid te bestrijden ls de verkorting van den werkt ijd. De ook in ons land. vooat in de crisislaren, sterk doorgevoerde rationalisatie heeft een groot aanbal arbeidskrachten uit het productieproces gestooten. De groote werkloosheid is dan ook vrij zeker voor een niet onbelangrijk deel te wijten aan deze, dikwijls veel te snel doorgevoerde rationa lisatie. Het wordt hoog tijd aldus spr. dat ook in ons land maatregelen worden ge nomen. om aan de ongebreidelde rationa lisatie eenige paal en perk te stellen Als middel tot bestrijding van de werkloosheid kan werktijdverkorting een belangrijk middel zijn. Er zijn in ons land nog altijd eenige honderd duizenden arbeiders, die 10, II of 12 uur per dag werken. Als eerste eisch moet dan ook gesteld worden, de volledige invoering van de arbeidswet voor alle wernemers, op de basis van de 48-urige werkweek. Maar de eischen der moderne vak beweging op het gebied van den werk tijd gaan verder. Zij vraagt de 40-urige werkweek; «enerzijds als middel tot be strijding van de werkloosheid, ander zijds om ook aan de arbeiders een deel van de voordeelen, ontstaan door de rationalisatie in het bedrijfsleven, ten goede te doen komen. Laat de regeerlng beginnen met voa alle openbare werken, die door of met be hulp van de overheid worden uitgevoerd de 40-urtge week voor te schrijven. Uitvoerig besprak de heer Kupers den dreigenden internationalen toestand, den bewapeningswedloop, het ontbreken van collectieve veiligheid en de gevaren van het fascisme Tenslotte gaf spr. een over zicht van het werk van het N.V.V er. deelde mede. dat sinds September 1936 het ledental van het N.V.V. is gestegen van 284 250 tot 300.058 op 1 Maart 1938. Naast de actie voor een betere werkloozenzore zal het N V.V. in de naaste toekomst strijden voor een betere zorg voor de ouden van dagen en verbeteringen in het onderwijs Od het pad van de ordening van he; bedrijfsleven beweegt de regeering zich slechts schoorvoetend en de invloed van de arbeidersbeweging is nog te gering, om dit tempo te doen versnellen. De maat schappelijke ontwikkeling zal echter aldus spr. ook de regeering dwingen, om steeds meer aandacht te schenken aan het vraag stuk van de ordening, waarbij het zwaarte punt van het economisohe en sociale han delen hl steeds sterker mate verlegd zal worden van het individu naar de ge meenschap. Een ernstig woord van protest liet spr hooien over het feit. dat de zoogenaamde defensieverboden ten opzichte van de leden van de SD.A.P. en het N.V.V. nog steeds niet zijn opgeheven. Het N.V.V. elscht opheffing van de non interventie. ten einde de wettige Spaansche regeering in staat te stellen, wapens in het buitenland aan te schaffen Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven herdacht spr. vervolgens degenen die het N.V.V. tijdens deze verslag periode zijn ontvallen. JfcfcÉ*. MIJNWERKERS DOOR INSTORTING OMGEKOMEN. Uit Utrecht wordt gemeld, dat in de mijnen van Beaumont in Artois «Frankrijk) een instorting is ontstaan, waardoor twee mijnwerkers den dood vonden en twee anderen gewond werden. NOODWEER IN DE KARPATHEN. In het district Velky Berezny in Subkar- pathisch Rusland is door storm en zwaren regen groote schade aangericht. De rivier de Uz steeg in vijf minuten een meter, waardoor verscheidene dorpen zijn over stroomd. Twee kinderen zijn verdronken. SCHIP VERMIST. Sedert acht weken heeft men geen be richt ontvangen van het te Londen inge schreven stoomschip Anglo Australian", dat 8 Maart met een bemanning van 38 koppen naar Vancouver vertrokken is. Op 14 Maart seinde het schip zich bij de Azo- ren te bevinden. Men vreest, dat het met man en muis vergaan is. DINSDAG 10 MEI. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. KRO-Uit- zending 8.009.15 Gram.muziek 10.00 Plechtige inwijding van de nieuwe KRO-Stu- dio's 11.30 Gram.muziek 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek 2.30 Reportage, afge wisseld met Gram.platen 3.0Ó Openings plechtigheid 4.30 Gram.muziek 5.00 KRO- Kamerorkest 5.45 Felicitaties 6.05 Gram. muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie over de Pygmeeën van West-Afrika 7.35 Sport- halfuurtje 8.00 Berichten ANP.. Mededeelin- gen 8.15 KRO-koor en -symphonie-orkest 9.00 Flitsen van den dag. algewisseld met Gra- mofoonmuziek 9.30 KRO-orkesten en solis ten 10.40 Berichten ANP. 10.5012.00 Gram.muziek. Hilversum II. 301.5 M. AVRO-Uitzending 6.307.00 RVU 8.00 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Jetty Cantor's ensemble 11.00 Huishoude lijke wenken 11.30 Vervolg concert 12.30 Gram.muziek 1.00 Omroeporkest 1.45 Gra- mofoonmuzlek 2.00 Omroeporkest 2.45 Knipcursus 3.45 Lyra-Trio 4.30 Kinder koorzang 5.00 Kindcrhalfuur 5.30 Aeolian- orkest en soliste 6.30 Causerie over het hu manisme 7.00 Voor de kinderen 7.10 AVRO-Dansorkest 7.40 Declamatie 8 00 Berichten ANP., Mededeelingen, Gram.muziek 8.30 De Bonte Dinsdagavond trein (9.30—10.00 Gram.muziek) 10.45 Reportage 11.00 Be richten ANP. Hierna: het AVRO-Dansorkest 11.40—12.00 Gram.muziek. Droitwich. 1500 M. 10.2510.45 Gram. muziek 11.05 Het Leslie Bridgewater-harp- kwintet 11.35 Radiotooneel 12.15 Gram. muziek 12.501.20 De Wesscx Players 3.20 Declamatie 3.35 Hungaria-Zigeunerork. 4.20 Gram.muziek 4.50 Uit Warschau: Po pulair concert 5.20 Berichten 5.45 Orgel en zang 6.20 Kamermuziek 6.55 Litteraire causerie 7.20 Variété-programma 8.20 Berichten 8.40 Causerie 9.00 BBC-orkest 10.05 Declamatie 10.25 Het Grosvenor House-Dansorkest 10.50—11.20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris, 1G48 M. 7.10—8.05 en 9.10 Gram.muziek 11.40 Giardino-orkest (Om 12.50 Zang» 2.05 Pianovoordracht 2.20 Zang 3.20 Bsrlijnsch Philharmonisch Orkest 4.20 Locatelli-orkest 7.35 Variété-pro gramma 9.3510.50 Het Pasquier-Trio en solisten. 901 Verbeter Uw sla met Haas' Anjnlabrieken - Haarlem (Ingez. Med.) Keulen, 456 M. 5.50 Gram.muziek 6.30 en 7.50 H. Hagestedt's Amusementsorkest 11.20 Omroepkleinorkest en -schrammel-ensem* ble 1.30 Populair concert 3.20 Omroep* Amusementsorkest 4.50 Solistenconcert 6.35 Gram.muziek 7.50 Leo Eysoldt's dans orkest e.a. 11.20—2.20 Nachtconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20-120 Gram.muziek 4.20 Pro Arte-kwartet en 6.23 Gram.muziek 7.20 Gevarieerd pro gramma 9.3010.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gram.muziek 12.00 Omroep- salonorkest 12.501.20 en 4.20 Gram.muziek 5.50 Omroepsalonorkest - 7.20 „Le Farfadet opera 8.35 Omroeporkest 9.30—10.20 Gra- mofoonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.20 Omr0^Pr kleinorkest 8.20 Duitschlandecho 833 Gram.muziek 9.20 Berichten 9.50 Piano- voordracht 10.05 Berichten 10.20 Omroep dansorkest e.a. 11.201.20 Gram.muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 10 Mei. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur. Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur. Kro, Ncrv, enz. ,t. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Par. R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 11.20 ParW J 12.20 Brussel (VI.) 13.20 Keulen - R. Danmark 15.20 Keulen 16.20 Parijs R. 19.20 17.20 London Reg. 18.20 Keulen - London Reg. 20.20 Keulen - 21.20 Brji^ (VI.) 21.30 Boedapest of div. 22.20 Keuieu 23.20 Deutschlandsender of div. D). 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.Ljj, venen - 9.35 London Reg. - 12.15 Drottgg 13.20 London Reg. - 15.35 Droitwich-- London Reg. 19.20 Droitwich 22-0D don Reg. 22.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12