W. J. KOOREMAN De Korfbalwedstrijd Holland-België LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 9 Mei 1938 MASSAGES! OOK VOOR DAMES Onze landgenooten winnen met 5-2 921 INST. CALOS-TENO Jan v. Goyenkade 27. Club- en Privélessen DAMES- en KINDER- I BOKSCLUBS GYMNASTIEKCLUBS I voor Heeren Sport- en lichaams- i TT TT TTTOTt (Ingez. Med) SPORTMAN I—QUICK BOYS I 5—1. Beide ploegen telden drie invallers. Q. B. on dervond daar merkbaar hinder van. terwijl by Sportman de reserves een heel goede partij speelden. Het spel was, voor L.V.B.-ploegen. zeer goed en gedurende den geheelen wedstrijd het aan zien ten volle waard. Steeds werden de vleugelspelers aan het werk gezet en daardoor ontstonden voor beide doelen voortdurend gevaarlyke situaties. De groen-witte halflinie bleef, in tegenstel ling met die van Q. B., energiek achter haar voorhoede en het resultaat was dan ook. dat Waasdorp na 20 min. fraai scoorde. Kort daarop deed hy het nogmaals en bracht den stand qus op 20. Intusschen had de Q. B.-voor hoede geen geluk; eenige malen werd het houtwerk op de proef gesteld. Na de hervatting ging Q. B. onmiddellijk ten aanval, maar de Sportman-defensie retour G.S.V. IV—NIEUW VEEN II 2—3. SERIE WEDSTRIJDEN C.GAV. Om het kampioenschap van de derde klasse Daar de heer C. d. Korver wederom een beker A. van den Goudschen Voetbalbond, speelden ter beschikking heeft gesteld zal C.G.W. I even- belde bovengenoemde ploegen een beslissings- als verleden laar seriewedstrijden uitschrijven wedstryd op het Bodegraven-terrein. G.S.V. om den Korver-beker. Voor deze serlewedstry- speelde veel beter voetbal terwyl Nieuwveen den zyn uitgenoodigd de werkloozen ploegen hiertegenover een spel stelde, waarby opruimen L.W.V. I. Fabrieksarb. I. Sportman-comb. cn aanvai. maar ae opoi iman-aeiensie rewur- Janken dat het nog kort Voor het einde neerde alles. De doelpunten werden ondank. duurd„ eer Nieuwveen er In slaaede. den «re- een licht overwicht van Q. B. zelfs aan de andere zijde gemaakt door Heymans. die met knalharde schoten den stand op 40 bracht het parool was. doch plaatsen van den bal en het samenspelen doorgaans verre waren tc zoe ken. Beter gezegd. G.S.V. voetbalde meer met het hoofd, Nieuwveen enkel met de boenen. Het baarde dan ook verwondering, dat ondanks het overwicht, dat Nieuwveen in het veld door gaans had. G.S.V. de leiding nam en kort hier op zelfs haar voorsprong tot 20 vergrootte, met welken stand de rust inging. Toen Nieuw veen kort na de rust op vry verrassende wyze scoorde, werd de strijd weer geheel open. G.S.V. werd geheel op eigen helft teruggedrongen. Het was echter aan den Goudschen doelman te, ZWITSERLANDBELGIK 0-3. duurde, eer Nieuwveen er in slaagde, den ge- Het resultaat van dezen kamp. een 30 over ly kmaker. die gezien haar overwicht, ook wel winning der Belgen op de zeer sterk geachte verdiend was. te scoren. Verlenging was dus Zwitsers, is wel eenigszins verrassend. De over - de vercenigUjgen A.S.C.-comb.. Parmentler en vermoedelijk spelen de studenten mede. Er zal getracht worden ook voor C.G.W. II seriewedstr. uit te schrijven. Verder is besloten om in Juni een vischwedstrijd te houden voor C.G.W.-leden. Woensdagmiddag om 3 uur speelt C.G.W. I op het Zwarte Pad-terrein tegen het Leidsche Studenten Corps. Morgenavond speelt L.P.S.V. aan den Zoe- terwoudschen Singel tegen C.G.W.-Veteranen. Heel wat beter deed de Overijselsche eerste klasser, Groen-Zwart, het. dat door een tweede zege op Markelo. deze laatste club van promo tie uitsloot en haar eerste-klasseschap met een Jaar verlengde. In de tweede klasse (promotie-afdeeling) heeft Quick opnieuw met groote cijfers een te- standster van het lijf gehouden. Thans werd de g andere derde klassekampioen De Spartaan met* 61 verslagen. De kansen op promotie zijn voor dc Dordtenaren derhalve zeer gunstig; 2 2 XI—2^1 Quick Fluks II De Spartaan 1 1—5 1—6 MSencf £epBenScTveS M he~ seerd werd Kort vooi het eTnde stdrf Penseel wel uitgespeeld bleek te zyn. Gelukkig duurde nogdeenf dofr°de Q B actrhoS en op de verlenging maar kort. want.toen na enkele fraaie wijze scoorde hij het 5de doelpunt. Sportman won verdiend, doch Q. B. had door haar goed spel een hoogere tegenscore ver diend. De andere Sportman-uitslagen zyn; Sportman IV—Morschkwartier II 22 Sportman IILeidsche Boys II 61 ALPHEN IILUGDUNUM III 0—2. Voor de derde ronde om de L.V.B.-Sleutels speelde Alphen II tegen Lugdunum III. Al spoedig bleek, dat de Leidenaars er alles op gezet hadden dezen wedstryd indien eenigs zins mogelijk tot een goed einde te brengen.. Er werd met veel enthousiasme, gepaard gaande met aardig combineeren. gespeeld, waardoor het voor de Alphen-reserves er al direct donker begon uit te zien. Alphen II speelde een matig partijtje, en de bezoekers verdienden de overwinning dan ook volkomen. De strijd ging in de eerste helft gelijk op. hoewel de aanvallen, meestal geleid door De Roo, van Lugdunum gevaarlijker waren. Hel was dan ook deze speler, die uit een goeden pass van zijn rechtsbinnen met een hard schot minuten Nieuwveen een corner kreeg te nemen, werd hieruit de bal. welke laag voor het doel werd geplaatst op meesterlijke wijze vallende ingekopt en hiermede was het feit ten gunste van Nieuwveen beslecht. Beide ploegen speel den een forsch doch volkomen fair spel en het was daarom jammer dat de Nieuwveen-suppor- ters zich voor de zooveelste maal van hun slechtste zyde lieten kennen door het uitjou wen van spelers, grensrechters en scheidsrech ter. Het Nieuwveen-bestuur zal goed doen krasse maatregelen tegen haar supporters, wel ke zich op deze wyze misdragen, te nemen, wijl anders haar eigen spelers hiervan wel eens de dupe konden worden. AALSMEER I—D.J.K. I 3—2. Onder zeer groote belangstelling «pl.m. 1600 toeschouwers) bond Aalsmeer I op eigen terrein den stryd aan tegen DJK I. welk elftal de toss won en met den wind in den rug speelde. Vóór de rust wisten de gasten tweemaal en Aalsmeer eenmaal te doelpunten. Na de pauze, toen Aalsmeer den wind mee had, wist deze club nog 2 doelpunten te maken, één uit een strafschop, terwijl J. Beets «midvoor» het andere punt voor zijn rekening nam. De gasten kregen geen kans meer. zoodat het einde kwam met een 32 over- de score opende. 01. De aanvallen van Alphen voor Aalsmeer I. Zondag a s. moet werden teslecht afgewerkt om succes op te Aalsmeer I tegen Oosterpark I spelen (uit) Als leveren tegen de gc*de Lugdunum-defensie. P) dle w«ist_ryd wint. promoveert zij naar de 3e Na de thee is Lugdunum het eerst in den aanval, zonder succes evenwel. Als dan na een hard schot v. Vliet het leder fraai corner werkt, wordt deze goed genomen corner hem toch noodlottig als v. Veen zoo ongelukkig is den bal in eigen doel tc schieten (02). Alphen wordt hierna wel sterker, doch de goede Lug- aunum-verdediging met den keeper aan het hoofd weet van geen wijken, zoodat het einde komt met een alleszins verdiende overwinning voor de bezoekers. NIEUWKOOP I—ALPHEN-COMB. 0—2. De Alphen-combinatie wist met een 20 over winning uit Nieuwkoop terug te keeren. Tijdens een spannende eerste helft wist geen der par tyen het net te vinden, doch in de tweede helft is het spoedig Windhorst (J.). die met een goed gericht schot de score opent (0—1». Nieuwkoop spant zich tot het uiterste in om een stand gelijk te maken, wat evenwel niet gelukt, integendeel weet M. Rijsdam. aan de andere zijde nogmaals het net te vinden, waardoor de eindstand op 02 wordt gebracht. A.S.C. ZIET ZICH HET KAMPIOENSCHAP ONTGAAN. Reeds had A.S.C. het kampioenschap behaald toen door een beslissing van den L.V.B. deze wedstryd moest worden overgespeeld enthans moesten de rood-zwarten de vlag strijken, waardoor de titel in handen van D.S.O. 3 kwam. A.S.C. had reeds binnen enkele minuten de leiding door een doelpunt van Leeuwenburgh en bleef verder door beter spel in de meerder heid. De gelijkmaker kwam toen de L.D.W.S.- midvoor op een verren pass goed doorliep en Van Breen passeerde, terwyl de oranje-blauwe ïechts-binnen even later zelfs voor de leiding zorgde (21). Na de hervatting speelde de thuisclub be duidend beter, maar juist in een periode van L.D.W.S.-overwicht kwam de gelijkmaker, toen Leeuwenburgh mooi inschoot Er ontstond een felle strijd om de leiding, die even voor het einde in het voordeel van LD.W.S. werd beslist, toen de midvoor vry kwam en onhoudbaar doelpuntte. Wel protesteerde A.S.C. na afloop tegen het toekennen van het eerste doelpunt aan LDWS.. dat in buitenspelpositie zou zijn gescoord, maar \e?l kans op winst heeft A.S.C. niet. aangezien de scheidsrechter verklaarde geen buitenspel te hebben kunnen constateeren. klasse K.N.V.B. Aalsmeer IISpartaan IV 02. ONS CLUBJE II—QUICK BOYS TV 1—1. Deze beslissingswedstrijd. aie gespeeld werd om het kampioenschap der 3de klasse Zater dagmiddagcompetitie, eindigde na verlenging in een gelijk spel, hetgeen de verhouding goed weer geeft. Het begin is voor Quick Boys. dat gesteund door den vrij sterken wind, het meest in den aanval is. O. C.-verdediging houdt echter goed stand. O. C. weet het spel eenigszins te ver plaatsen, doch er wordt te kort gespeeld, zoo- dat succes uitblijft. Het wordt nu een gelijk opgaande strijd. Na de rust neemt O. Clubje het spel in han den. doch het is Quick Boys. dat uit een door braak met een schitterend doelpunt de leiding neemt. 01. Niet ontmoedigd speelt O. C. ver der en tenslotte slaagt zij er in gelyk te ma ken. Beide doelen komen nu beurtelings in ge vaar. doch doelpunten blyven uit. zoodat het einde kwam met gelijken stand, waardoor 4 maal 7Va minuut verlengd moest worden. Ook tijdens deze verlenging werden geen doelpunten gemaakt. Scheidsrechter Dijkman leidde correct. winning van België is overigens volkomen ver aiend. Zwak was het snel der Zwitsers in de voorhoede hetgeen reeds in de ontmoeting tegen Portugal tot uiting was gekomen. De Belgen waren sneller en speelden geacheveer de!. De drie doelpunten kwamen van Voorhoof en midvoor Capclle. De rust was met een 10 voorsprong ingegaan. SPORTMAN-ADSP. A— A.S.C.-ADSP. 0—2. Voor de jongste Sportman-kampioen bracht de laatste wedstrijd de eerste nederlaag en het was volkomen verdiend, dot de rood-zwarte jeugd zegevierde. By monde van voorzitter Geenjaar werd de ..hope" der groen-witten met een fraaie bloem- i stuk gehuldigd en het getuigde van een spor- 1 tieve opvatting, dat de aanvoerder het hulde- blyk afstond aan een medespeler, die in het Acad. Ziekenhuis opgenomen is. R.I.W.A.—A.L.O. 3—2. Zaterdagmiddag speelde R.I.W.A. tegen A.L.O. in Oegstgeest op het terrein achter Endegeest. R.I.W.A. won met 32. nadat de rust was in gegaan met een 21 voorsprong. KORFBAL. Competitie Nederlandsche Korfbalbond. Uitslagen van gisteren. Interlandwedstrijd: NederlandBelgië 52. Kampioenschap van Nederland: W.W.M.D. Rigtersbleek 22. Promotie cn Degradatie: Z.H. I: Gymnasias tenRozenburg 74. Ov. I: MarkeloGroen Zwart 25. Z.-H. IIA; Quick—De Spartaan 61. Z.-H. IIB: Het Zuiden II—Ons Huis 5—0. Zilveren Korf: O.S.C.R.Ons Eibernest 05; Ons EibernestHet Zuiden 05; O.S.C.R. Het Zuiden 13. Overzicht. De resteerende kampioenswedstrijd tusschen W.W.M.D. en Rigtersbleek is onbeslist geëindigd (22). De Enschedeërs bleken zeer moeilijk te wennen op het kleine terrein in Hemerik en bleven beneden hun kunnen. Desondanks slaag de W.W.M.D. er niet in Rigtersbleek te overwin nen. De stand in deze groep A luidt dus thans: Blauw Wit 4 4 25—7 8 W.W.M.D. 3—12 4—10 1 Rigtersbleek 3—12 7—19 1 In de promotie-degradatie-competitie heeft FABRIEKSARBEIDERS. Rozenburg haar kansen op behoud aanmerkelijk n doen dalen door met 74 van Gymnasiasten te hr^arhpirffr^rnmhfn^til pit» verliezen. De stand van zaken is hier thans zoo. een^et^ liv A terrein te- da1 lU. Rotterdammers zijn overgeleverd aan Vrijdagmiddag om 3 uur spelen de Fabrieks- ^eSüd^Ugen^AcWUeT8 dln" degradeert VeUranen.88" ZWar'e ^zenburg automatoeh Zaterdagmiddag om 3 uur speelt een Fa- Gymnasiasten 3 2 1 96 4 brieksarbeiders-combinatie tegen „De Ridders- Rozenburg 3 1-1 1011 3 elftal. Achilles 2—11 3—4 1' L.D.W.S. V—BERESTEIJN II 2—0. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op en de 0—0 stand bij de pauze gaf dan ook de verhouding goed weer. De tweede helft was voor L.D.W.S., dat vry spoedig de leiding nam. Pogingen van Bere- oteyn om gelyk te maken faalden, en toen cie keeper der gasten een effectvol schot tn eigen doel werkte was het pleit beslecht. 20. L.D.W.S. VI—ROODENBURG V 1—1. De aangewezen scheidsrechter liet verstek gaan. zoodat een L.D.W.S.-lid zich met de leiding belastte. Ondanks een vry duidelijke Roodenburg- meerderheid konden de jeugdige blauw-zwarten er niet in slagen den L.D.W.S.-doelman in ernstige moeilijkheden te brengen. Na de thee was L.D.W.S. voortdurend ster ker. maai de Roodenburg-doelman maakte in fraaien styl alle schoten onschadelyk. Toch nam L.D.W.S. de leiding, toen een der gasten een moment korfbal speelde, en de thuisclub uit den toegekenden strafschop de leiding nam. Enkele minuten voor het einde maakte Roo- öen burg gelijk, door den bal met vereende krachten over de L.D.W.S.-doellyn te werken. Twintig minuten voor het einde was de stand nog gelijk. Wederom ls de Belgische korfbalploeg er niet in kunnen slagen, van de Nederland sche leermeesters te winnen. De wedstrijd was het aanzien volkomen waard, al was de tweede helft aantrekke- lyker dan de eerste. De rust ging in met een 10 voorsprong voor de onzen. Het spelverloop was van dien aard geweest, dat niemand aan een overwinning van Neder land twyfelde. De Belgische aanvallen toch wa ren hoewel niet ongevaarlyk. steeds gestrand op de bijzonder hechte verdediging van Sieben- list. Koper en de dames Vlietman en Teysse, terwyl het eminente Deetosvak Seits—Wede - meyer—gezusters De Graaf in den tweeden aan val zou komen. Het liep echter aanvankelyk anders, maar daarover straks. In de eerste helft had België den vry ster ken wind mee, maar kon geen veldmeerderheicl verkrijgen dank zy voortreffelijk middenspel van Seits c.s. De Nederlandsche aanval Van DuinhovenOerlemans met de dames Meyer Moos en L. Douwes werd zeer nauwgezet be waakt. wat de dames betreft wel wat zwaar, zoodat het aanvalsspel niet geheel tot zijn recht kon komen. Eerst na 22 minuten kon Van Duinhoven Nederland de leiding geven met L.R.C. I—V.E.W. I 5—1. LRC speelde tegen VEW, dat ook de tweede plaats bezet in de Zaterdagcompetitie van HVB. Het is direct een vlugge opgaande stryd. Na een kwartier geeft Stoker LRC met een goeden een schot van vr*J grooten afstand. (1—0» kopbal de leiding. Na de rust maken de bezoe- kers spoedig gelijk doch direct neemt LRC het spel geheel in handen. Bouwman geeft LRC op nieuw de leiding. Warmerdam vergroot met een schitterend schot den voorsprong en v. Hoven voegt er nog een doelpunt aan toe. Wel weet VEW zich te herstellen doch Bouwman maakt aan alle illusies een einde en kopt no. 5 langs den verrasten doelman. Scheidsrechter Hille- brand leidde correct. WEDSTRIJDEN L.W.V. Dinsdag te 6 uur speelt L.W.V. I tegen Vios. Er wordt gespeeld om een medaille. Vooraf speelt L.W.V. II een wedstrijd. Mevr. CrammPeters speelde in de Belgi sche verdediging fel op den bal en maakte het daarbij haar tcgenparty, mevr. MeyerMoos allesbehalve gemakkelyk, al bleven blunders niet uit. Ook Oerlemans kon enkele malen, dank zij verdedigingsfouten, tot schieten komen, ech ter zonder resultaat. Zoo verliep de eerste helft vry emotieloos. In de tweede helft zou het echter anders gaan. Nadat Mevr. MeyerMoos na dertien minuten eindelyk 20 gemaakt had, kwam er meer leven in de brouwerij. Het Deetos-vak, thans in den aanval, kwam overweldigend op zetten. Seits s.s. zwoegden dat het een lust was, de doelpunten kwamen aan den an geducht te weren. Luide werd Holland by zyn felle aanvallen aangemoedigd. Maar binnen de vyf minuten was de stand, wederom door Ver- donck. gelyk (22). Dit gedeelte van den stryd was het aantrekkelykst, want nu moest Ne derland zich tot het alleruiterste inspannnen. Reeds uit een der eerstvolgende aanvallen van het vak SiebenlistKoper kwam onder oorver- doovend gejuich Hollands 3e doelpunt, dank zy handig spel van mej. Vlietman <32). Ook België bleef fanatiek aanvallen, maar Seits Wedemeyer en niet te vergeten de dames De Graaf, die weer een brillante party speelden, wisten in de verdediging van geen wyken. Zeven minuten voor het einde maakte Koper het vier de tegenpunt. waarmede de stryd beslist was. In de begin-opstelling werd nog eenmaal door mevr. MeyerMoos gedoelpunt, zoodat de eind stand 52 werd Scheidsrechter De Koning (België) had geen moeiyke taak; zijn opvatting over wat al of niet geoorloofd hinderen is, verschilt van de in ons land gebruikelijke Het spel der Belgen kon ook nu nog niet tegen dat der onzen op. De heeren waren niettemin weer goed vooruitgegaan. Hun balbehandeling vooral viel te loven. Aanvallen is nog steeds het zwakke punt. al moet er direct aan worden toegevoegd, dat de eerste Belgische aanval tegen een verdediging stond, waartegen ook Seits en Wedemeyer in den „Noord-Zuid" weinig in te brengen hadden. De Belgische dames hebben wy beter op dreef gezien. Het spel van mevr. Cramm vooral viel tegen. Bepaalde uitblinkers waren er by de buitenlandsche gasten niet aan te wyzen. of het moest dan Fr. Verdonck zyn, die voor de twee doelpunten zorgde. Ons twaalftal kwam er pas na de rust in. De eerste opstelling was o.i. niet geluk kig gekozen; In den eersten aanval had den Seits en Wedemeyer doeltreffender en zeker aantrekkelyker werk kunnen verrich ten. De tweede opstelling was stellig de sterkste. We zijn dan ook benieuwd of de Ned. twaalftal commissie in den return- wedstryd 29 Mei a.s. beneden den Moer- dyk te spelen de opstelling van gisteren zal handhaven. Het A.F.C.-veld aan den Zuideiyken Wandel weg te Amsterdam was nagenoeg uitverkocht. Op de officieele tribune merkten we vele voor aanstaanden uit de Amsterdamsche burgery en sportwereld op. Vanzelfsprekend was alles wat korfbal-official is, ook aanwezig. Bij het opkomen der twaalftallen werden. HOCKEY. Nederlandsch Elftal Zuidelijk elftal 22. Een slechte generale repetitie. Als we den oefenwedstryd van het Neder landsche hockey-elltal gisteren op het Gooi- terrein te Bussum gespeeld, tegen het Zuidelyk elftal beschouwen als een generale repetitie voor den komenden interlandwedstryd tegen Duitschland te Berlyn, dan moeten we zeggen, dat deze generale repetitie niet de volle bevre diging heeft gewekt. Natuuriyk was het te voorzien en het parool van de T.C. ging ook in die richting dat het Nederlandsch elftal zich niet ten volle zou geven en byvoorbeeld geen al te groote risico's nam. iets wat voor het Zuidelyk elftal niet gold. Doch ondanks dit voorbehoud waren er mo menten dat het Zuidelyk elftal in geen enkel deel onderdeed voor de nationale ploeg. De laatste begon met meer vertrouwen en vormde vooral in de eerste helft een goed sluitend ge heel, waartegen de Zuideiyken weinig vermoch ten in te brengen, hoofdzakeiyk omdat deze haar eigen kracht biykbaar onderschatte. In deze periode vlotte het samenspel der Zuiderlijke spelers minder en de 2—0 voor sprong, die de nationale ploeg nam. deprimeer de ongetwyfeld den geest in het Zuidelijke team. zonder dat het den spelers aan enthou siasme en vechtlust ontbrak. Dit bleek dan ook wel in de tweede helft, waarin de Zuideiyken vrywel de geheele 35 minuten den toon hebben aangegeven en waar in Ab Tresling door twee fraaie doelpunten de partyen op geiyken voet bracht. FRANKRIJK—ZWITSERLAND. De lanaenwedstryd Frankryk—Zwitserland te Lyon werd door Zwitserland met 3—0 ge wonnen. ZWEMMEN Nationale wedstrijden van „Het Y". In het Sportfondsenbad te Amsterdam heeft de zwemvereeniging „Het IJ" gistermid dag nationale en onderlinge wedstryden ge houden Een der belangrijkste nummers was de 200 M. rugslag dames, waarop Cor Kint en Iet van Feggelen elkaar weer bekampten. Ook dit maal behaalde de eerste de overwinning in een zeer goeden tyd, die nog geen seconde boven haar wereldrecord ligt. De uitslagen luiden; 200 M rugslag dames: 1. C. Kint (Rotterdam) 2 min 41.8 sec.; 2. I. van Feggelen (het IJ) 2 min. 45.2 sec.; 3. D. Kerkmeester «Rotterdam) 2 min. 47,1 sec. 400 M. borstcrawl heeren; 1. S. Molenaar «Het IJ) 5 min. 8.8 sec.: 2. W. Geerling (Het IJ) 5 min. 14.8 sec.; 3. H. Smitshuvzen (A. Z.) 5 min. 16,1 sec.; 4. Metman (Het, IJ). 400 M. borstcrawl dames: 1. N. Ladage «Rotterdam) 5 min. 50,6 sec.; 2. G. Sweres «H.D.Z.) 6 min. 3.1 sec.; 3. J. Mid- delhoek (Rotterdam) 6 min. 5,1 sec,; 4. C. Brummelkarnp. 10 x 100 M. borstcrawl-estafette heeren: 1. Het IJ 11 min. 9.4 sec.; 2. Dolfyn 12 min. 6,8 sec.; 3. A. Z. 13 min. 1,2 sec. Waterpolo: Het IJStar (Utrecht) 73. SCHERMEN. Om den Ouwerkerk- wisselbeker. De Jager winnaar. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN L.Z.C. Op haar oefenavond houdt de Leidsche Zwem- Club Woensdag onderlinge wedstryden op een tiental nummers in de „Overdekte" aan de Haarlemmerstraat. MOTORSPORT. LEIDSCHE H.-D. CLUB. Aan de gisteren door de Motorclub „Voor buig en Omstreken" uitgeschreven Voor j aars- puzzle-rit nemen vyf leden van dc Leidsche H.-D. Club deel. De start en finish waren te Ryswyk. De totale afstand bedroeg 135 k.m.. de gemiddelde rysnelheid 36 k.m. per uur. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 40. Uitslag van de tien prijswinnaars was voor de L.H.D.C.-leden als volgt: 1. Th. Segaar met 17 strafpunten en 9. Johs. Slegtenhorst met 71 strafpunten. GOLF. OM DEN ROTTERDAM-BEKER, deren kant. Na 20 minuten schoot Verdonck zooals gebruikelyk, de volksliederen door een zuiver in (21). Het publiek begon zich nu aanwezig muziekkorps ten gehoore gebracht. Noordwyk wint met 75. Op de banen van de Noordwyksche Golfclub werd Zondag de wedstryd gespeeld om den Rot terdambeker. Noordwyk won dezen kamp met 7—5. Hieronder volgen de resultaten; Foursomes: H. Blnnendyk «12) en J. W. Henny (14» winnen van J. Ruys <9) en R. van Hasselt «15) met 2 up. F. Noorduyn (13) en mevr. S. van Wely «18) verliezen van H. J. Kessler (7) en mevr. E. Graswlnckel (18) met 1 dwon; J. Catz «18) en E. Waller «15) winnen van D. Meertens (16) en G. V. Hartree (20) met 5 en 3; J. van Wely «18) en mevr. J. Noorduyn (20) winnen van L. Evers (16) en H. J. Flieriga (20) met. 2 en 1. Singles: Binnendyk verliest van Kessler met 2 en 1; Noorduijn verliest van Ruijs met 2 down; Henny verliest van van Hasselt met 6 en 5; Waller wint van Evers met 7 en 6; Catz verliest van Meertens met 3 en 2; van Wely wint van mevr. Graswinckel met 4 en 2; mevr. van Wely wint van Hertree met 3 en 2; mevrouw Noorduyn wint van Flleringa met 5 en 4. HET NATIONAAL OPEN KAMPIOENSCHAP. W. G. L. Ragless, van de G. C. „Toxandria", won op de Rosendaelsche G. C. zyn tweede kan.pioenschap van dit jaar. Na veertien dagen geleden te Amsterdam den titel in het beslo ten professional-kampioenschap te hebben ver overd. slaagde hy er thans in ook den titel vttn nationaal open-kampioen te behalen, aldus meldt „De Courant". De resultaten der eerste tv/aalf aankomenden luiden a.v. ix amateur): 1. W. G. L. Ragless 150 (7674) 2. en 3. O. v. Zinnlcq Bergmannx) 151 (76—75) en P. Witte 151 (74—77); 4. J. Rühl 153 (77—76); 5 C. Cramer 156 (76—80): 6. H. W. L. King 158 (81—77); 7. en 8. J. Lether 160 (79—81) en D. Oosterveer 160 (7981); 9. mr. A. Kerkhoven x> 163 (7984); 10. 11. en 12. J. Oosterveer (8084). A. v Dyk ("8282) en H. Lambert (8480) allen 164. Gisteravond vond in dc schermzaal berti" alhier de jaariyksche personeele ,.GUs. wed. stryd op sabel om den „Ouwerkerk Wissel, beker" plaats. Van de 15 inschryvers lieten er 3 verstek gaan, zoodat 12 schermers, ondergebracht in één poule, te ongeveer halfelf den stryd aan bonden onder de persoonlyke leiding van den heer Gysberti. Het niet opkomen van Swaan was voor vele oudere, geroutineerde schermers en enkele op. komende jongeren een teleurstelling, aange zien deze zich hierdoor de kans, die elke revanche biedt, zagen ontglippen. Aan spanning heeft het gedurende dezen wedstryd niet ontbroken, doordat schermers als De Jager. Kop, Haneveld. Haerden, Westpalm v. Hoorn van de partij waren en elkaar niets toegaven. Reeds spoedig stonden deze heeren aan den kop in de genoemde volgorde. Op de helft had de Jager alleen winstparty en achter zijn naam. gevolgd door Haerden en Kop met elk een verloren partij. In de 2de helft werd de spanning grooter. daar De Jager zich liet verrassen door rechtstreeksche aanvallen naar het hoofd, omdat hy de lengte van zyn tegen stander niet juist beoordeelde. Voor mr. F. Simons was het een succes, vol komen verdiend, om met 43 aan De Jager diens eerste nederlaag te bezorgen. Nu stonden alle drie gelyk. Hierna verloor Kop tot ieders verrassing met 43 van Spendel. terwijl Haer den met 43 verloor van Haneveld. Laatst genoemde schermer verloor vervolgens, heele- maal onnoodig. met 43 van Schreuder. Ook De Jager moest nog een veer laten tegen Schreuder. die in deze partij wel op z'n best was en met 43 de party wist te winnen. De Jager nam geen enkele risico meer, waar door hij verder ongeslagen bleef. Technisch stond deze wedstryd op een zeer goed peil en er werd zeer sportlef gestreden. In dc meest spannende en beslissende partijen werden herhaaldeiyk ontvangen treffers, direct geannonceerd. De totaal-uitslag luidt: I. E. C. de Jager 9 gew. p„ 22 ontv, en 43 gegeven treffers; II. N. Kop 8 gew. p.. 25 ontv,. 41 geg. tr.; III. B. C. Haneveld 8 gew. p.. 26 ontv., 41 geg. treffers; IV. P. Haerden 8 gew. p„ 28 ontf., 39 geg. treffers; V. N. Ouwerkerk 7 gew. p., 31 ontv. en 3d gegeven treffers. Na afloop dankte de heer Gijsbertl den heer Ouwerkerk voor het beschikbaar stellen van eenige fraaie pryzen en de deelnemers voor hun uiterst sportief optreden, waarna hij met enkele toepasselijke woorden de pryzen uit reikte. Tot slot sprak de heer De Jagers na mens alle deelnemers woorden van dank tot den heer Gysberti voor het beschikbaar stellen van zyn zaal en voor de buitengewoon correcte en juiste leiding by de rechtspraak. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. Zaterdagavond is de Zesdaagsche te Londen beëindigd. Winnaars werden de Belgen Buysse- Billiet met 1348 punten. Op de tweede plaats eindigden Slaats—Pellenaars. Wals—Piet van Kempen werden derde met 1 ronde achterstand en 1379 punten. In het laatste uur namen de Belgen een ronde, welke hun de overwinning bracht. SWIFT. De opgave voor de A-klasse om 10 ronden van 7.7 K.M. te rijden, bleek voor de meesten te zwaar. Geleidelijk zag men de rijen dunnen. Van de 7 renners waren er slechts 3. die den rit uit reden. Direct by de eerste ronde reeds wisten W. Severijnen. N. de Romljn en P. Mink er tus schen uit te trekken, terwyl de 2de groep uit 4 renners bestond, n.l. C. de Vink, C. Paats. C. Gros, A. Maat. Wat deze 2e groep ook reed. het was niet meer mogeUjk by de kopgroep te ko men. Voor de meesten bleek dit demoraliseerend te werken, zoodat C. Paas reeds by de 4e ronde opgaf. Mink, die na 7 ronden even los kwam. gaf toen maar direct op. spoedig gevolgd door Gros en de Vink. Maat ging in zyn eentje door; zyn uithouden werd beloond door dat hy de 3e plaats bezette. W. Severynen en N. de Romyn die vanaf het begin het tempo opvoerden zijn den geheelen wedstryd by elkander gebleven. De meerdere routine van eerstgenoemde deed hem de overwinning behalen, met als zeer goede 2e N. de Romyn. Deze 2 renners hebben een keurigen wedstrijd gereden. In de B-klasse verschenen 4 renners aan den start, namelijk H. Holswilder, Th. Holst. W. v. d. Berg en J. de Boer. Holst gaf spoedig op. wat we niet van he mgewoon zyn. De Boer en Hols wilder trokken hard aan en hadden op W. v. d. Berg een zeer grooten voorsprong. Het leek er op, dat deze twee renners zeker de eerste plaat sen zouden bezetten. Het zou echter anders loo- pen. Reeds 6 ronden waren er verreden, toen Holswilder een lekke band kreeg en daardoor zyn plaats verspeelde. De Boer zat toen ook al leen en W. v. d. Berg kwam steeds meer opzet ten. De Ausdauer van laatstgenoemde deed hem dan ook de overwinning behalen, met J. de Boer als tweede. In de C-klasse kwamen slechts 4 renners aan den start, doordat P. de Bruyn niet verkoos te starten. M. Herreur komt ln deze klasse meet en meer naar voren. Met Heemskerk reed ny een zeer goeden wedstryd. Jammer dat P. v. a- Voort door kettingpech werd uitgeschakeld, wans dit rennertje heeft wel de kracht en de ambi tie om door te zetten. De Ridder bleef hem ge zelschap houden, zich daardoor zelf kansloos ma kende. By een bocht kwam Heemskerk te vaiien en brak een wiel. Nadat hy direct een ander rijwiel had bekomen, was Herreur toch te ve weg om hem nog in te halen. Herreur werd on betwist eerste. In de Junior-klasse startten drie MoeskopJ» in den dop, n.l. Jo Veltman, F. Holswilder en Jan de Graaff. Toen Holswilder slechts qen Meter achter lag gaf hy maar meteen op. nu niet getuigt van doorzettingsvermogen, vei- man en de Graaff gingen dus alleen door e wisten in deze volgorde hun rit te beëindige ZEILEN. DE NIEUWE MEER. Door de Watersportvereeniging ..De Nieuwe Meer" werd het zeilseizoen geopend met n organiseeren van seriewedstrijden. Zatcrdaghn„. gisteren op den Westpias te Aalsmeer gen», den. De uitslagen waren Zaterdag, 12-voets j len: 1. K. Kok in 1.18.30; 2. J. v. Geenhuizea 1.26.52; 3. L. J. T. Broer in 1.33.20. GMWren 12-voets jollen: 1. L. J. T. Broer in 1.05.33. Benjamins in 1.06.05; 3. K. Kok in 1.06.1"- afstand bedroeg 9 K.M. - - - - Mo! worden Zaterdag en Zondac 15 wedstryden in alle klassen gehouden. worden zeil wedstryden gehouden op za: 21 en Donderdag 26 Mei (Hemelvaartsdag)-

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10