Gemeenteraad van Wassenaar [[IDJCH DAGBLAD - Tweede Biad Donderdag 5 Mei 1938 Gemeenteraad van Katwijk Voorstel tot aanleg duinfietspad aangenomen De aufobusdienst Kat wij k-Ifmuiden LUCHTVAART TRIJS IJS EX DE TOOVERPIJP Subsidie voor het Rijnland-Mus feum - Uitvoerige discussies óver het Sportfondsenbad - Het zwembad voorloopig van de baan /CHEEP/ TJCINCIM de t1 De raad der gemeente Katwijk kwam üisteravond in openbare vergadering by- een Afwezig de heeren Dubbeldam. Meer- w Grimbergen en v. d. Perk. De notu- ien der vorige vergadering werden vastge steld. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken. Naar aanleiding van een opmerking van den heer van Ton- oeren over de Invordering der straatbelas- 'ing. zeide de voorz., dat nagegaan zal wor den of de betalingstermijnen later gesteld ninnen worden. De heer v. d. Bent verzocht B. en W. het driemaal stempelen per dag in den zomen .iet langer te verplichten. Het is z.i. on tiegelijk dat iemand werk tracht te vin den als hij driemaal per dag moet stem- leien. Verder wees spr. er op dat het voor jugdige werkloozen funest is, wanneer zij iken dag en bovendien gelijk met de vol wassenen moeten stempelen. De voorz. merkte naar aanleiding hier- san op, dat het in den zomer, in den tijd an het bramen zoeken, zeer moeilijk is de bokken van de schapen te scheiden, wethouder Veltkamp zeide wel eens den indruk te hebben gekregen dat er werk- oozen zijn die liever niet dan wel werken. Jaarom is het driemaal stempelen inder- ïjd ingevoerd; het is bedoeld als een sti mulans om hen te dwingen werk te zoeken. Tenslotte zeide de voorz. deze kwestie na der te zullen overwegen. Naar aanleiding van het eenige dagen .eleden door ons gepubliceerde adres van exploitant van de Nova-bioscoop, deelde de voorz. mede, dat het college den lad in deze geen verantwoording schul dig is. Tot voorzitter en leden van de Commts- van toezicht op de Arbeidsbeurs wer- ien resp. herbenoemd de heeren T. Lodder, Hogewoning, Jb. Verloop en M. Berk- j, terwijl in de plaats van den heer W. iiilk werd benoemd de heer K. Haasnoot. Voorgesteld werd voor f. 1.50 per week woning Secr. Varkevlsserstraat 25-ach- er te verhuren aan G. de Jong. De heer 't Wout maakte ér ernstig bezwaar te len, dat een krotwoning als het hierbedoel- pand z.i. is, verhuurd wordt. Een door lem ingediend voorstel om het bedoelde land niet meer te verhuren werd met 10 st. verworpen (tegen de heeren van Wout en van Rijs). Het voorstel van B. W. werd z. h. st. aangenomen. In de precario-verordenlng werd een eine wijziging aangebracht. Voor een smpeer-vergunning op het gemeentelijk mpeerterrein zal voortaan fri).50 per per- in, in plaats van f. 0.25 verschuldigd zyn. lierbij dient te worden opgemerkt, dat ioor een misverstand de laatste jaren reeds 10.50 per persoon' werd berekend. Rijwielpad door de duinen. Zooals wij in ons Blad van 10 Maart uit- grig hebben gemeld, is door de Rdjkscom- sie van advies voor werkverschaffing werkverruiming in Zuid-Holland een i ontworpen tot het. aanleggen van een neluad, dat een belangrijk deel van het Md-Hollandsche duingebied voor het pu- ök meer toegankelijk zal maken. Vol- Kns deze plannen zal het pad aanvangen ets bewesten Meyendel bij de woning Golfzang". waar het bestaande, doch nog 'et geheel voltooide pad Hoek van Hol- Den Haag eindigt. Van het Wasse- 'êarsche Slag tot Katwijk is het pad vrij licht langs de zee, vrijwel langs de duin- v*D gedacht. Van Katwijk naar Noord- "ijk loopt het niet door de duinen, maar over den Zandweg, welke langs den bin- lemoet der duinen loopt Benoorden Poordwjjk aan Zee geeft het plan twee rijwielpaden aan, het eene door de duinen, Rij dicht langs de zee, het andere over Dl binnenweg langs den binnenrand; te tarnen omsluiten zij het aldaar liggende ilfveld. Benoorden dit terrein volgt het Pad een aanwezigen onverharden weg mid den door de bosschen van Staatschbosch- Teheer tot aan den Radioweg of Langc- lelderweg om vervolgens landwaarts af te wigen tot den binnenrand der duinen. Van her is het pad. gedacht tot aan het Paar- "ffrkhof, waar het op een wegje uitkomt, t naar de buurtschap de Zilk aan den kovindalen weg loopt, waar het eindigt, te lengte van het pad bedraagt ongeveer Bij een gemiddelde breedte van 3 ™'cr worden de aanlegkosten geschat op 1 10.000 per KM. (materiaal f.4000 en (kbeidsloon f.6000.De provincie zal van M materiaalkosten f. 3000.— per K.M. ver soeden, de rest komt evenals het arbeids loon voor rekening der betreffende ge meenten. Het pad loopt voor 8 K.M. over Erondgebied van Wassenaar, voor Vit K.M. »»er gebied van Katwijk, voor 16 K.M. over gebied van Noordwijk en voor 1 K.M. over gebied van Noordwijkerhout. Bij de verdee- t'ïj® kosten (het betreft hier alleen de LjV™~ materiaal per K.M., daar de ar- stiii ü°nen de werkverschaffing betreffen) b® commissie voor dat Noordwijker- JZJ .chts voor 1 K M- betaalt, daar deze itóft 5161 minste belang bij het pad die "W de brie andere gemeenten, Eeeru 'ven sterk by zyn geïnteres- 8'/: K.M. zullen moeten bckos- hoiiu Het jaariyksche onder- zal voor elke gemeente ongeveer foP ^asen. ,r/P?llege van B. en W. is over dit plan van D,e minderheid acht het pad niet 'erant e belang, dat de uitgaaf er door heiri „?'00rd 2011 zijn, terwyi de meerder- v.„r?a5bt, dat het toerisme door aan- veMe bet pad sterk zal toenemen, terwijl ke vprv„°.r,dt Bewezen op de aanmerkeiy- Haa» rt?ItinB v»n den weg Katwijk—deij die in v<k>ral voor de veie Katwykers ln den bagk residentie lieer gaan, van groot tie- van Tongeren verklaarde zich sterk voor het plan. Spr. zou echter gaar» lie zien dat het pad een afbuiging kreeg naar den Drieplassenweg, Verder had spr. cr .bezwaar tegen, dat het pad tusschen Katwijk en Noordwijk niet door de duinen loopt, doch langs den binnenkant. De heer v. d. Marei achtte de verdeeling der kosten onjuist; het gaat hier niet al leen om de aanlegkosten, doch ook om het elk jaar terugkeerende onderhoud. De heer v. d. Bent juichte het toe, dat er een belangrijk werkverschaffingsobject ter hand is genomen. Spr. informeerde welk deel door de Katwijksche arbeiders zal worden aangelegd en drong op zeer spoedige uitvoering van het plan aan. Weth. Veltkamp, die verklaarde in deze tot de minderheid van B. en W. te behoo- ren, zeide de financieele consequenties te zwaar te achten. Spr. is er niet van over tuigd dat het pad de gemeente per jaar f.1300.zal opbrengen (het bedrag van jaarlijksche onderhoudskosten en aflos sing) De heer van 't Wout informeerde naar de loonschaal. De voorz. antwoordde, dat waarschyniijk de loonschaal zal gelden van da gemeente waar de tewerkgestelden wonen. De heer v. d. Marei merkte op dat er aan den binnenkant der duinen tusschen Kat wijk en Noordwijk reeds een goed rijwiel pad loopt. Waar zoo vroeg spr., is dan het nieuwe pad noodlg? De voorz. wees er op, dat men dit plan ln de eerste plaats als werkverschaffingsob ject moet zien en daarnaast als algemeen belang voor de geheele duinstreek. Vooral voor Katwijk, dat niet direct aan een groo- ten verkeersweg ligt Is het van groot be lang Katwijk kan er zeker van zyn dat het 1/4 deel van de werkkrachten mag le veren, Het ligt in de bedoeling nog dezen herfst met het werk te beginnen, terwijl het voor het seizoen 1939 gereed zal moe ten zyn. Waar het pad van Katwyk naar Noordwijk loopt is niet onze zaak, aldus spr. We kunnen Noordwijk niet dwingen hoe het pad over haar terrein zal loopen. Wanneer de weg tusschen beide gemeen ten niet mooi is, dan zal dit slechts een voordeel voor Katwijk kunnen zyn: de wiel rijders zullen dan niet verder dan Katwyk gaan. De heer v. d. Marei vreesde dat vele tuinders het pad zullen gebruiken om hun pioducten er langs te vervoeren. De heer v. d. Zwan achtte de kosten geen bezwaar en toonde dit met een uitvoerige bereke ning aan. De voorzitter zeide het te be twijfelen of het de bedoeling is, dat het pao achter de duinen langs zal loopen; In ieder geval zullen B. en W. de wenschen van den raad in de betreffende commissie met klem naar voren brengen. Met den stem van weth, Veltkamp tegen werd het voorstel tenslotte aangenomen. o In Februari is door den raad de ver plaatsingstoelage voor den keuringsveearts vastgesteld op f. 500.—. Ged. Staten zijn echter van meening dat de toelage min stens f. 700.moet zyn. wil de keurings arts zijn taak naar behooren kunnen ver vullen. De minderheid van het college van B en W. is voor toekenning van f.700. terwijl de meerderheid het bedrag van f. 500 wil handhaven. De raad besloot z. h. st. het bedrag op f. 500.te handhaven. Volksbadhuis. In December j.l. verzocht de raad B. en W. een onderzoek te willen Instellen naar de stichtingsmogeiykheid van een ge- meenteiyk volksbadhuis. Thans heeft het college een rapport Ingediend, waarin ge concludeerd wordt, dat zelfs onder de gun stigste omstandigheden een belangrijk deel der lasten het gemeentehjk budget zal ver zwaren Om financieele redenen achten B en W. het dan ook niet verantwoord een badhuis te stichten. De heer van Rijs hoopte, dat deze kwes tie zoodra de omstandigheden beter wor den, opnieuw ter sprake zal komen. De raad vereenigde zich met het advies van B. en W. Besloten werd 3416 M2 bouwgrond aan de W. de Zwijgerlaan en Nieuwe Duinweg Cantineweg, eigendom van gebrs. Kruyt te Katwijk aan Zee te ruilen tegen 4773 M2 gemeentegrond aan den Drieplassenweg en, Parklaan (Nieuw Zuid), De waarde van beide perceelen is naar schatting gelyk. Aan B. en W. werd een doorloopcnde machtiging verleend om tegen onjuiste be lastingaanslagen in beroep te gaan. Daar de bij de wet gestelde eischen om een aanvraag tot kosteloos procedeeren te kunnen indienen zijn gewijzigd, werd be sloten de functie van wijkmeester (er zyn er 8 te Katwijk) met ingang van 1 Juli a s. op te heffen. Daar de gemeentezaal een andere be stemming heeft gekregen werd de deze zaal betreffende tariefsverordenlng ingetrokken Aan den heer Jac. Parlevliet te Katwijk aan Zee werd vergunning verleend om een houten loods te bouwen op het achtcrter- rein van perceel Zuidstraat 85. De autobusdienst. Als laatste punt van de agenda kwa men de enkele dagen geleden door ons ge publiceerde vragen van den heer v. d. Z"an betreffende den voor de Katwijksche vls- schersbevolklng zoo belangrijken autobus- dienst KatwijkIJmulden ter sprake. In antwoord op deze vragen deelde de voorzitter mede, dat de vergunning aan be doelden autobusdienst inderdaad voorlco- pig is en op 30 Juni a s. afloopt. Het is echter niet met zekerheid te zeggen of de dienst met 1 Juli zal moeten worden stop gezet. Toen B. en W. van deze kwestie op de hoogte waren gebracht hebben zy on middellijk 5n den Haag geprotesteerd, hoe wei de protesttermijn reeds was verloopen. Een door den heer v. d. Zwan Ingediende motie, die ter kennis van de commissie zal worden gebracht, werd door B. en W. over. genomen en door den raad z. h. st. aange nomen. In deze motie wordt gewezen op de noodzakelijkheid van den busdienst, terwijl verzocht wordt een blyvende ver gunning te verleenen. De Burgerwacht Bij de rondvraag werden de reeds ge publiceerde vragen van den heer van Rijs over de burgerwacht beantwoord. De voorz. deelde mede, dat de binnen kort te verwachten overeenstemming niet ln strijd is met een door hem indertyd in den raad afgelegde verklaring. De organi satie van de burgerwacht zal in overeen stemming zyn met de toen door spreker aangegeven algemeene lijnen. De B.W. zal geen schletvereeniglng worden. Het. ligt niet in de bedoeling groep C bij arbeids conflicten te laten optreden, tenzij deze een uitgesproken politiek karakter dragen. Dr. Hueting vroeg of het niet mogelijk is voor de Voorstraat een inhaalverbod af te kondigen. De heer van Elk vestigde de aandacht op het glstdVen in ons Blad opgenomen inge zonden stuk betreffende den gevaarlijken toestand op den Wassenaarscheweg. Een onderzoek werd toegèzègd. De heer v. d. Marei vroeg of het niet mogeiyk zou zyn voor de geheele gemeen te een maximum-snelheid vast te stellen. Naar aanleiding van een andere vraag van spr., deelde de voorz. mede, dat met de verbetering van de Noorderstraat deze of volgende week zal worden begonnen. De heer Schoneveld vroeg of het juist is dat eenigen tijd geleden in de noodslacht- plaats te Katwijk ad. Ryn een kalf is ge slacht in strijd met de vleeschkeuringswet. Dit zal worden onderzocht. DE POSTVLUCHTEN. De ..Wielewaal" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met medeneming van 300 kg. post. 10 kg. pakketpost en 121 kg. goederen, voor het traject BataviaAmsterdam werden geen passagiers ingeschreven. Voor tus- schentrajecten werden 9 passagiers geboekt. 6 Vanochtend om zes uur is de ..Reiger", gezag voerder Hondong. met zes passagiers naar Indië vertrokken. Voor de tusschen-trajecten hebben drie passagiers ingeschreven. Het toestel heeft 236 kg. vracht, 370 kg brief post en 9 kg. pakketpost meegenomen. 3. Omdat zy op den bodem van hun portemonnaie waren aan gekomen, werd dus het besluit genomen, dat Thijs er maar weer eens op uit zou gaan; reeds den volgenden dag ving hy zyn reis aan. „Nu, nu, kom. kom", zei oom Brom, „en wanneer kom je nu weer terug?" „Dat moeten we nog eens zien", zei Thys; „misschien niet eens erg vlug. Past U intusschen maar op, dat Dickie geen kuttekwaad uithaalt". „Ach ja, ach ja", sprak oom Brom; „ja, dat doe ik. bepaald. Dickie had wel graag met Thijs mee gewild, maar je begrijpt wel, dat dat niet kan en er was dan ook geen sprake van. En nadat Thys. om goeden dag te zeggen, ook Sim nog even had bezocht, begon hy aan zyn tocht. HU wist precies waar hij. heen wilde gaan; dat had hij in de land kaart zien staan jiij hoefde nergens naar den weg te vragen en zoo liep hy een dag, en nog een dag. en nog een paar dagen.... Gistermorgen vergaderde de raad van Wassenaar. Een voorstel tot verzekering van het personeel by den Luchtbescher mingsdienst, werd aangenomen. Hierna was aan de orde een voorstel, om onder hypothecair verband te garandeeren de be taling van rente en aflossing van een door de stichting „Het Rynlands Lyceum" te Wassenaar te sluiten geldleening ten be drage van ten hoogste f. 65.000en ren tende maximaal VU ten behoeve van den bouw van een Lvcepm. De heer Wildt Meij- boom wenscht de gemeente en het bestuur geluk met deze voordracht. De school heeft zoo hier als elders een groote reputatie ver worven. Hij hoopt, dat de school zal groeien. De heer Breedvelt betreurde, dat het be. stuur by de gemeente heeft aangeklopt. De voedingsbodem der school is te zoeken on der de kapitaalkrachtigen. Hij had het daarom beter gevonden, wanneer alles uit eigen middelen en desnoods met een kleine subsidie van de gemeente waTe bestreden. In Chr. richtingen heeft men zich tal van jaren zelf moeten helpen. Dat heeft veel offers gevraagd en desniettemin heeft men zelfs universiteiten kjmr.cn stichten. Te genwoordig leunt men teveel op de over heid. Hij hoopt, dat de school zal groeien, maar verlangt waarborgen, dat bij den bouw erop wordt toegezien, dat het onder pand der gemeente evenwel voor andere doeleinden bruikbaar zal zijn. De heer Hen driks ondersteunde dit laatste. De heer Kieviet de Jonge betoogde, dat hetgeen de heer Breedvelt heeft opge merkt, afwijkt van hetgeen in het prae- aavies wordt opgemerkt. Waarin wordt gezegd, dat al jarenlang behoefte bestond in deze gemeente aan een dergelijke in richting van onderwijs. Dan is de school voor iedereen toegankelijk, ook voor de kinderen wier ouders niet kapitaalkrach tig zijn. Het schoolgeld is hierop ingesteld. Verder is het risico voor de gemeente uiterst gering. Een bewijs, dat de school goed marcheert, ziet men in het plan tot bouwen van een Lyceum, Het voorstel werd hierop aangenomen. Vervolgens werd besproken het gisteren' reeds vermelde voorstel om te garandc-eren de betaling van hoofdsom, rente en aflos sing van een door de N.V. Sportfondsen- bad Wassenaar te sluiten geldleening, no minaal groot f. 43.000,tegen hoogstens) Vit rente, onder verschillende voorwaarden.. o.m. dat hypotheek wordt verleend op heb te bouwen zwembad, dat tenminste 30(1 spaarinschrijvingen zijn ingeschrcvers waarop tenminste f. 30.000.is gestort, dal, gemengde zonnebaden verboden zijn, dai; familiebaden verboden zijn, terwijl ge.- mengd zwemmen alleen op bepaalde rijf den en dan door B. en W. aan te wijztm vereenigingen ;al zyn toegestaan. De heer van der Stoel vond o.a. dat 'ie exploitatierekening te optimistisch is op gesteld. De heer Dresselhuys voelt veel vcor de zwemsport. maar op zakehjke gronden kan hij met dit voorstel niet meegaan. 'Hij meent, dat ln een gemeente van ruim 17 000 zielen geen sluitende explbitatierekenjag is te verkrijgen. Voorts is z.i. het aarjtal baden te hoog gesteld, n.l. 49700: hij ver wacht niet meer dan 34000 a 40000. Hij voorziet in de toekomst naasting door de gemeente, met als gevolg een financieele strop van f.14 A f. 15.000.per jaar. De heer Boender ziet niet in, dat de- ex ploitatie zal tegenvallen. Hij zou het er voor over hebben, als er jaarlijks een, be paald bedrag zou moeten worden toegiïïegd en ook voor concurrentie is hij niet, zoo beducht. Hij protesteert tegen het V'srbod van wedstrijden op Zondag. Dat zou de ex. ploitatie drukken. Verder wil hij geirlongd zwemmen niet geheel verbieden. Hij wil op bepaalde dagen gelegenheid geven. Aan het strand zwemt men oei: ge mengd. De heer Kiewiet de Jonge vraagt. fff het bedrag van f. 30.000.aanwezig is. Het komt hem voor dat de exploitatie-reiozning wel erg naief is opgesteld Ook de heeu Wildt Meyboom iï'huiverig geworden en vreest, dat de zaak een fiasco wordt. Hij, komt ook op tegen het verbod van gfimengd zwemmen. Hij wil de geheele voordracht nogmaals naar de financieele commissie terugzenden. De heer Idenburg verwacht, dat hfet aan tal baden grooter zal zijn. Een er.o o'êtte in 1934 ingesteld wees erop, dat 3400H baden konden worden genomen. Intusschen is de gemeente grooter geworden, zoocjat een aantal van 50000 baden niet :ho heel vreemd is. Hy vindt ook. dat geen wed strijden op Zondagen moeten wonden toe gestaan. Hij vindt geen bezwaar in. familie baden, Wat gemengd baden betreft, moet men onderscheid maken tusscllen zorg voor de eerbaarheid en zedelij kiaeid. De Laak van de overheid ligt op h jr.t gebied oer eerbaarheid, het gedrag naar buiten. Spr. vindt het geen bezwaar, wanneer de menschen eikaar in badcostuuir: zien De heer Breedvelt zegt o.a. dat het bijna overal moeiiyk is een sluitende exploitatie te verkrijgen. Het best gaat he'd nog daar, waar vele attracties zijn. Hij a<tht het ge- wenscht de geheele materie nog eens te bezien. De heer Hendriks had niet verwacht, dat deze zaak zooveel stof zou doean opwaaien, lemeer daar de aanvankelijke begrooting van f. 135.000— tot f. 65.000— is terugge bracht. Hy begrypt de oppositie niet. Hy Idenburg wel tegen gemengd zonnebaden en niet üegen gemengd zwemmen is. De heelr Kolff vindt de exploitatie-reke ning ook niet goed aanvaardbaar. De voorzitter constateert, dat men het belang van een behoorlyk niet-overdre- ven zwembad van belang acht. De geaard heid djer bevolking brengt mede, dat hier veel ggzwommen wordt. Eenige jaren ge leden is besloten medewerking tot stich ting 'Tan een bad te verleenen, als één voorwaarde werd vervuld, n.l. van de spaar gelden. Dit is geschied, terwyi de lasten voor rente en aflossing beduidend lager zijn geworden. Dat komt tot uitdrukking in de exploitatie-begrooting. Gezegd Js, dat hel aantal baden te hoog opgevoerd zou zijn. Dit is een gevolg geweest van de po gingen om de prijzen lager te stellen. De gemeente telt momenteel 17536 zielen. By een aantal baden per persoon en pd jaar van 2'/t bereikt men reeds bijna 43000 ba den. Daarbij neemt de bevolking jaarlijks met 6 a 7"U inwoners toe, zoodat verwacht ma t worden, dat dan het aantal baden de 500 DO wel te boven zal gaan. Het Is moge lijk;, dat de eerste jaren een kleiner aan tal baden wordt genomen, zoodat er geld bij moet. Echter bedraagt de rente maar ongeveer f. 1500.en de aflossing f.2480.-, zoodat er geen sprake kan zyn van over- nranlng door de gemeente Tegenover de heer Dresselhuys merkt hy op. dat thans ten gevolge van nieuwe vindingen een gunsti ger exploitatie kan worden verkregen. Ver der merkt hy op. dat de N.V. Sportfond- st;n geen belang hebben by een te gun- sliig opgezette begrooting en dat de f. 30.000 ij jaargelden aanwezig zijn. Al zou er iets Dij moeten per jaar. acht hy dit verant woord Het is in het belang der volksge- izendheid en hygiëne, maar men moet het miet voorstellen, alsof de gemeente een molensteen om den hals zou hebben. Wat gemengd en familiebaden betreft wil de N.V. Sportfondsen zich richten naar de ,practijk in andere plaatsen, die tot geen klachten aanleiding geeft. Voorts zullen B. en W. nog tal van voorwaarden stellen. De heer Lankhorst stelt voor de voor dracht terug te verwyzen naar de finan cieele commissie. Dit voorstel wordt ver worpen met 10 tegen 5 st. Een voorstel van den heer Wildt Meyboom om familieba den toe te staan, wordt met 8 tegen 7 st. aangenomen. Een amendement Idenbure- van der Stoel oyi op Zondagen geen wed- stryden of vermakelijkheden toe te slaan, wordt verworpen met 12 tegen 3 st. Hierna komt de geheele voordracht in stemming en wordt, gelyk gemeld, ver worpen met 8 tegen 7 st., zoodat het zwem bad. althans voorloopig. weer van de baan is. Tegen het gewijzigde voorstel stemden 2 Katholieken. 1 A.R.. 1 Vr. Dem., 1 Nat. Herstel en 3 Liberalen: vóór het voorstel 3 Katholieken. 2 Chr. H.. 1 S.D.AJP. cn 1 Nat. Herstel. Een door een commissie ad hoe inge diend rapport omtrent herziening van het systeem der werkverschaffing, wordt om prae-advies in handen gesteld van B. en W. Besloten wordt de huur van een der lokalen van de openbare school aan de Bloemcamplsan, in gebruik als particulier kleuterschool, op te zegzen tegen 1 Aug. 1939. Tenslotte kwam ter talel een voorstel van B. en W. tot aankoop van diverse per ceelen grond, gelegen tusschen Den Deijl en Deyieroord. Reeds geruimen tyd liepen onderhandelingen omtrent aanleg van een verbindingsweg tusschen beide oorden met de N.V. Den Deijl. de N.V. Rynland en het R.K. Kerkbestuur van St. Joseph. Deze on derhandelingen waren vastgeloopen. De gemeente is nu in de gelegenheid de gron den voor dezen weg en de aanliggende ter reinen aan te koopen. Over dit voorstel ging de raad in beslo ten zitting. Na heropening der openbare vergadering werd. gelyk gemeld, besloten aan te koopen van: de N.V. Den Deijl een complex voor f 265.000.de N.V Rijnland voor f. 200.000 en de N.V. H. T. M. een perceel voor f. 2600 tot ruiling van en kele perceeltjes grond en werd een crediet van f. 147 000.toegestaan voor aanleg van den weg Deijleroord—de Lus. Hierna sluiting. Kon. Pakelv. Mij. RUYS, R'dam n. Batavia, 3 Mei van Reunion. Silver-Java-Pacific Lijn BENGALEN, 4 Mei van Uoilo naar Calcutta. Holland-Amerika Lijn STATENDAM, 5 Mei njn. 5 uur van New York te R'dam verw. Halcyon Lijn ROZENBURG. 3 Mei van Bilbao naar R'dam Vlaardingen STAD DORDRECHT. 3 Mei van Vlaardingen tc Stockholm STAD VLAARDINGEN. 3 Mei van Vlaardingen te Narvik VREDEN- BURG. 3 Mei van R'dam te Narvik. Kon. Holl. Lloyd ZAANLAND. 4 Mei van A'dam naar Hamburg. Kon. Ned. Stoomb. Mij. TITUS. Middl. Zee naar A'dam. was 4 Mel 1 uur njn. 15 mijlen N.O, van Ouessant TELAMON. 3 Mei van New York naar La Guaira BENNEKOM. 4 Mei van A dam naar Hamburg NEREUS. 4 Mei van A'dam naar Kopenhagen HEBE 4 Mei van Thessaloniki tc Istanboul. meent, dat. wanneer garantie wordt gege- jviy. Nederland POELAU TELLO. 4 Mei van ven onder hypothecair verbanft en er goed Batavia naar A'dam. wordt opgelet bij den bouw ej\ ook vooral Diverse Stoomvaartberichten SCHIELAND, omtrent de keuze der plaats, clie van groot belang is, er dan alle reden de zaak uit ten oogpunt van de gemeenschap te be zien. Mogelijk, zal er eenige steun noodig zijn, maar dat zal wel overal zoo zijn. Hij komt op tegen de meening van den heer Idenburg omtrent het gemengd zwemmen. De heer van Moorsel bestrijdt eveneens het betoog van den heer Idenburg. De Katholieken zeggen, dat hst lichaam van natuur to't het kwade neigt;'alles moet dus voorkomen worden wat daartoe leidt. Hij stelt verder de vraag, viaarom de heer 3 Mei van Hamburg naar Stettin DELFS- HAVEN. La Plata naar Antwerpen, pass. 3 Mei St, Vincent EEM. Libreville n. Hon- fleur pass. 3 Mei Ouessant JONGE ELISAEE7TH, Bilbao naar R'dam. pass. 3 Mei Ouessant THEANO, 3 Mel van Belfast n. Fowey VEEN ENBURGH, 4 Mei van Middiesbro te Boston <L.> VEERHAVEN. 3 Mei van Mor.'°video naar Porto Alegre WAAT HAVEN. Port Gentil naar R'dam. 3 Mei te Tv>ou - WICKENBURGH. 3 Mei van Jersey naar Bordeaux WIERJ7 GEN, Constanza naar Liverpool, pass. 4 Mei Istan« boul WOENSDRECHT. 3 Mei van Kotka naar Theemshaven. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7