LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 Mei 193jj PARLEMENTAIR OVERZICHT SPORT AGENDA RADIO VOETBAL. Bakhuys blijft in Frankrijk. Contract met Metz verlengd. Zooals reeds vroeger gemeld, eindigt het con tract, dat Bakhuys in het najaar 1937 met de F. C. Metz afsloot, op 31 Mei a.s. Donderdag 12 dezer speelt hij zijn laatsten wedstrijd. Lang heeft de ex-middenvoor van het Nederlandsch Elftal geaarzeld, wat hij doen zou. Immers nog steeds koesterde hij de hoop. zijn plaats tus- schen de Nederlandsche voetballers en zoo mo gelijk in het Nederlandsch Elftal eerlang weer te kunnen innemen. Met de thans geldende amateursbepalingen van den K.N.V.B. zou zulks echter slechts mogelijk zijn. indien Bakhuys zijn verbintenis met Metz beëindigde en gedurende een jaar niet voetbalde, althans niet in een bij een erkenden bond aangesloten vereeniglng. Zelfs dan zou echter de kans blijven bestaan. datPde K.N.VJ3. hem geen dispensatie zou ver- leenen. De onzekerheid heeft Bakhuys thans, naar hij aan het „Rotterd. Nieuwsblad" meedeelde, doen besluiten met ingang van 1 Juni a.s. het contract met Metz voor één jaar te verlengen. De spelers krijgen eerst twee maanden vacan- tie; 20 Augustus begint de nieuwe Fransche competitie. In het komende seizoen zal Bakhuys nu ook mogen uitkomen voor den Franschen beker, waarvoor Metz Zondag--a-s. den eindstrijd speelt. In de afgeloopen competitie was dit niet moge lijk. omdat hij daarvoor te laat lid was gewor den van Metz. Evenals in Engeland beteekenen deze cup wedstrijden een buitenkansje voor de beroeps spelers, vooral, wanneer hun club succes heeft en het tot den eindstrijd weet te brengen. On geacht deri uitslag van deze ..Cupfinal" krijgen alle 22 spelers 175 gulden uitbetaald en de elf die winnen, ontvangen 250 gulden. In totaal hebben de spelers van Metz in dit bekertour - nooi ongeveer 600 gulden extra ontvangen. NederlandSchotland. Het Schotsche elftal vastgesteld. Het. Schotsche elftal, dat. op 21 Mei a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen I Nederland zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Dawson (Glasgow Rangers). Achter: Anderson (Heart of Midlothian) en Carabine (Third Lanark). Midden: Mc. Klllop (Glasgow Rangers), Dykes (Heart of Midlothian) en Brown (Glasgow Rangers), aanvoerder. Voor: Munro (Blackpool), Walker (Heart of Midlothian), O'Donnell Blackpool), Black (Heart of Midlothian) en Murphy (Glasgow Celtic). Als reserves zijn Hogg (Glasgow Celtic) en Venters (Glasgow Rangers) aangewezen. In dit elftal zijn slechts vier spelers opge steld. die op 9 April j.l. tegen Engeland waren gekozen. Doelman Dawson heeft Cummings vervangen. In de achterhoede heeft Anderson tegen Engeland meegespeeld. Carabine vervangt Beattie. In de middenlinie is alleen aanvoerder Brown gehandhaafd, die ook in den grooten wedstrijd van 9 April als captain fungeerde. In de voorhoede speelt Tommy Walker weer mee, de held van den wedstrijd tegen Engeland, die het eenige en winnende doelpunt scoorde. Ook Frank O'Donnell was toen van de partij. Hij is een uitstekend spelverdeeler en schutter. De overige aanvallers zijn alle spelers uit ploe gen. die een 'leidende positie in de Schotsche league innemen. Glasgow Celtic gaat in deze league n.l. aan het hoofd, gevolgd door Heart of Midlothian en Glasgow Rangers. DE MATSCH DUITSCHLAND—ENGELAND. OM DEN LUXOR-W1SSELBEKER. Dezer dagen kwamen de afgevaardigden van de voetbalverenigingen welke elkaar zullen bekampen voor bovengenoemden beker bijeen. Er werd besloten net als vorig jaar een halve competitie te spelen en wil in twee afdeelingen. De loting had het volgende resultaat: lste af deeling: L.B.G.. M.D.S P.C. en L. en een elftal van firma v. d. Kloot. 2de afdeeling: Leidsch Dagblad. L.O.V.. K.O.L. De Landbouw. De kampioen van de lste afdeeling zal tegen de kampioen van de tweede afdeeling de finale spelen. Hedenavond te kwart over zes zal de eerste wedstrijd plaats vinden tusschen P.C.L.- firma v. d. Kloot op het Fabrieksarbeiderster rein aan den Wassenaarsche weg. WEERBERICHT. Barometerstand. Het Duitsohe elftal. In de ..Daily Express" lezen wij de samen stelling van het Duitsche elftal, dat op Zater dag. 14 Mei te Berlijn tegen Engeland spelen zal. Deze luidt: Doel: Jacob; achter: Janes en Münzenberg; midden: Kupfer, Goldbrunner en Kitzinger; voor: Lehner, Gellesch, Siffling, Szepan en Fath. Voor de Duitsche ploeg, die aan de wereld kampioenschappen deelnemen zal. zijn thans ook dertien Oostenrijkers in training gegaan. WAT ZIJ AAN DE PROMOTIE VERDIENDEN De spelers van „Aston Villa", de Engelsche voetbalclub, die thans weer naar de lste klasse gepromoveerd is. zullen naar de „Daily Express" meldt, ieder als extra-belooning een bedrag van ruim duizend gulden ontvangen. TENNIS. VON CRAMM ZAL 14 MEI TERECHT STAAN De behandeling van het proces tegen den Duitschen tennisspeler von Cramm. is vastge steld op 14 Mei a.s. Het heet dat hij van spi- onnage beschuldigd wordt. WIELRENNEN. MEN ZEGT IN ENGELAND. Men zegt naar wij in de „Daily Express" lezen in Engeland: dat de 39-jarige Plet van Kempen (die te thans zamen met Wals de lei ding heeft in den Zesdaagsche te Wembley) in zijn 20-JarJge rennersloopbaan f. 800.000 heeft verdiend en dat: Cor Wals de zoon is van een mfllionnair! Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur, 767. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 771.4 te Stornoway. Laagste Stand 750.6 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Noordoostelijke tot Noord westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden waar schijnlijk droog weer. Iets koeler overdag. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De daalgebieden, die langs den Zuidrand van het gebied van lagen luchtdruk in de Poolzee trekken, deden het gebied van hoogen lucht druk aan de Oostzijde geleidelijk afnemen. Uit een daalgebied in Scandinavië ontwikkelde zich een aparte secundaire boven het Kattegat Een nieuwe secundaire ligt voor de Noorsche kust en een laag ondiep minimum ligt ten Noorden van IJsland. Het maximum van het gebied van hoogen luchtdruk ligt op den Oce aan op omstreeks 58 graden Nb. en 25 gr. W.l. De depressie in het Zuidwesten blijft onver anderd en drong iets verder naar het Oosten door. In Scandinavië zjjn de temperaturen sinds gisteren gedaald en in het Noorden komt weer lichte vorst voor. Daarentegen werd in het Oostelijke deel van Centraal-Europa iets warmer. De Oostelijke luchtstroom over het Zuidelijke deel van het waarnemingsgebied voert thans meer warmte aan. De vliegtuig waarnemers van hedenmorgen geven hoogere avmosfeertemperaturen dan gisteren en ook in de Alpen steeg de temperatuur en steeg de r.ulisctherm tot 2500 meter. DUIVENSPORT. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf Vilvoorde. Afstand van den eersten prijswinner 134 K.M. 520 M. De duiven werden met sterken N.W. wind om 10 uur in vrijheid gesteld. De prijzen werden behaald als volgt: H. H. J. van Klaveren le, 2e, 4e, 22e; G. A. van Adrichem 3e, 6e, 9e, 16e, 17e„ 21e; B. Ver- steegen 5e, 13e, 14e; V. Pierlot 7e, 23e; J. Cas- pers, Leidschendam 8e, 10e, 18e, 20e; N.N. 11e, 19e; J. Verhoeven 12e; G. Zwaan 15e. De eerste duif werd geconstateerd te 1 uur 17 min. 1 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 682.77 M. per minuut. De laatste prijswin nende duif werd geconstateerd 2 uur 23 min. 7 sec. SCHAKEN. RIJNSB. SCHAAKCLUB—N.Z.H.T.M. De Rijnsburgsche Schaakclub speelde tegen de Schaakclub van de Noord Zuid-Hollandsche Tram-Maatschappij een vriendschappelijken 'wedstrijd met als uitslag: I H. BinnendijkGoudriaan 10 H. HeemskerkStarrenburg 10 K. v. d. MeijJ. de Hoed 0—1 A. v. EgmondKwestroo 10 A. v. d. EijkelP. de Gunst 01 J. de Koning—Lut 0—1 I G. RodenburgS. v. Weesel liVz j C. BrusseeW. Prins Vx J. RodenburgD. de Gunst 01 C. de Koning—ABurger 0—1 R. de Mooi)J. Jongedijk 1—0 A. v. Delftde Hoed 01 WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.O.. 9 gr. C.. mooi. Londen: O.N.O.. 8 gr. C., mooi. Berlijn: W.N.W.. 8 gr C„ mooi. Nice: N.N.O., 14 gr. C.. nevelachtig. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. <50 gr. F.). 12 uur 's midd. 14 gr. C.. (57 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 58 min.; nam. te 19 u. 36 min. 5—7 Een mooi resultaat voor de N.Z.H.TM. ge zien de onlangs geleden 9—2 nederlaag. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Promotie-degradatie. De tweede wedstrijd tusschen Alphen I en Leidsch Schaakgenootschap II, die reeds twee maal uitgesteld werd. zal thans gespeeld wor den op Maandag 9 Mei as. in het clubgebouw der Ijsbaan te Alphen a/d. Rijn. De le wed strijd eindigde in een gelijk spel <55). De tweede wedstrijd tusschen de RJK. Sch.- club De 2 Koningen II en de Politieschaakcluo I zal gespeeld worden op Dinsdag 10 Mei a.s. in het Gebouw der Mij. voor Toonkunst. Den eer sten wedstrijd wonnen de 2 Kon. II met 73. LICIIT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 8.01 n.m. tot 3.51 v.m. MAANS- OP EN ONDERGANG. 5 Mei op: 9 uur 20; onder 0 uur 0.8. BORDENWEDSTRIJD H.S.C. H.S.C. (Hazerswoude) hield haar onderlinge bordenwedstrijden waarvan de uitslagen als volgt luiden: Klasse I G. Ruis—J. P. Cok 1—0; J. P. Cok— G. Ruis 1—0. Klasse II: A. Ravensberg—M. Kroon 01. Promotie-Degradatie: J. van GorkumA. Raaphorst 10; J. van Gorkum—Jac. Harkes I—0; A. Raaphorst—J. P. Cok 0—1: Jac. Harkes Jac. v. Gorkum '6Vz. Eerste Kamer. GEEN TERUGKEEER TOT DE VRIES EN TE WINKEL. (Van onzen parlementairen medewerker). Tweede voorstelling van het door den impressario prof. Woltjer opnieuw ten too- neele gebrachte spelling-spel. Het doet ons leed. in deze recensie te moeten getuigen dat het stuk het toch naar den inhoud niet erg meer doet Hoe vaak is er al een reprise van gegeven? Ze ker. de bezetting is dan niet altijd dezelf de, en er is ook wel eenig verschil in ac cent. wat de verschillende deelen en be drijven betreft, maar over het algemeen vermag het stuk niet meer te boeien, ten zij men van oordeel is dat verwarring op-zich-zelf reeds boeit. Eenheid van op vatting is er In dit stuk nergens. Wij zullen maar van den tooneelstijl af stappen. Want het geldt hier nog altijd rauwe werkelijkheid. Het is niet onze bedoeling, op dezen tweeden dag van het zooveelste spelling debat uitvoerig in te gaan. Wij zouden dan in tal van herhalingen moeten verval len, en bovendien allerlei details moeten bespreken, die voor de oplossing van het vraagstuk (zal het wel ooit worden opge lost?! niet van actueel belang zijn. Prof. Van Embden heeft in zijn rede elschen gesteld, waar ongetijfeld heel het llpve vaderland het mee eens ls, namelijk eischen van „continuïteit" en van „rust", en dat het nu uit moet zijn met het „ge tob" en het „gepeuter". Prachtig. Het zijn schitterende, aanlokkelijke ver gezichten die hij opende. De vraag is ech ter. hoe tot al dat fraais te komen. Op het oogenblik is de situatie inderdaad ln wezen ingewikkelder dan ooit te voren, al staat het standpunt der Regeering vast. De heer Van Embden heeft den Minis ter uitgenoodlgd. de motieven, de gronden voor zijn jongste besluiten te openbaren, dan zou er zuiver over geoordeeld kunnen worden. Maar andere afgevaardigden hadden die motleven blijkbaar absoluut niet noodig. om 's Ministers beleid te veroordeelen. Want de heeren De Jong katholiek i en Slkkes (sociaal-democraat) hebben zich radicaal tegen het laatste spelling-besluit uitge sproken en den handschoen opgenomen voor oud-minister Marchant en zijn gees- tes-kind: de spelling1934 Zij betoogden, dat daardoor de chaos niet veroorzaakt ls, dat het onderwijs die spelling met vreugde heeft ontvangen en dat Minister Marchant er volkomen bevoegd toe was. Maar vroeg de heer De Jong als de spclling-1934 inderdaad onwettig mocht zijn geweest, waarom geeft men er dan niet alsnog een wettelijken grondslag aan? En zij stelden den eisch, dat de spelling-Mar- chant thans nog over de geheele linie, dus ook als regeerings-spelllng, zou worden in gevoerd. En dit deed de heer Sikkes te meer, omdat de Minister, naar zijn oordeel, het besluit van het vorig kabinet had moeten eerbiedigen en er niet aan had mogen tornen. Een philippiea tegen de spelling-Mar- chant hield de nationaal-socialistische heer De Rijke. Hij kwam met het betoog, dat, waar het deze spelling is geweest, die den chaos en de schade voor vele uitge vers heeft veroorzaakt, de vergoeding van die schade moet worden verhaald op den- gene. die er voor verantwoordelijk is. De heer De Rijke legde dit denkbeeld in een motie neer. en hij diende toen tegelijk nog twee andere moties ook in: één, waarin afkeuring werd uitgesproken over hetspel- llngbeleid der Regeering en een andere, uitsprekend dat, in afwachting van de wettelijke regeling. De Vries en Te Winkel volledig in eere moet worden hersteld. Minister Slotemaker heeft er in zijn du pliek op gewezen, dat de spelling-situatie zeer moeilijk is, en dat tenslotte elke be slissing zou zijn bestreden en na elke be slissing van een chaos zou zijn gesproken. En vervolgens heeft de Minister nogmaals zijn beleid toegelicht, doch wij behoeven de argumenten niet opnieuw te vermelden. Met nadruk verzekerde de Minister, dat hij wel degelijk recht had tot ingrijpen en dat hij met zijn jongste beslissing vol strekt geen compromis heeft bedoeld. In vele kringen aldus de Minister be stond de overtuiging, dat met de spelling- 1934 niet het laatste woord kon zijn ge sproken. Toch verzekerde hij, dat, als men de scholen zou laten beslissen, de meeste daarvan die spelling zouden kiezen. Daar om begreep de Minister niet. dat prof. Woltjer de scholen wilde vrijlaten. Om trent de wettelijke regeling kon de Minis ter nog geen Inlichtingen geven, er moet trouwens nog allerlei overleg worden ge voerd, zoodat er nog wel eenigen tijd zal verloopen eer zij wordt ingediend. Daar om achtte de Regeering eerst wijziging van de spelling-Marchant noodig. vooral met betrekking tot het geslacht. Uitdruk kelijk verklaarde de Minister, dat de Re geering aan een terugkeer, zonder meer, tot De Vries en Te Winkel niet denkt. Het is thans zei de Minister een beslissend moment, omdat nu nog te redden valt wat gered kan worden. Daarom vroeg hij dringend den steun der Kamer. Nu -de meerderheid van de Kamer heeft hem dien verleend door de drie mo ties te verwerpen. De motie tot afkeuring van het regee- ringsbeletd, en die om de schadevergoeding op de (vorige) Regeering te doen verhalen kreeg alleen de stemmen van de natlo- naal-socialisten. De tweede motie, om, in afwachting van de wettelijke regeling, de spelling- De Vries en Te Win'.cl weer in te voe ren, werd verworpen met 21 tegen 16 stemmen. Er vOór stemden de anti-revolutionairen, de christelijk-historischen, de nationaal- socialisten en de heer Van Rappard (libe raal). Te voren had de heer Van Lanschot verklaard, dat de katholieken ook tegen deze motie zouden stemmen, omdat zij haar een slag in de lucht vonden, aange zien het regeeringsbeleid inzake de spel ling reeds vaststaat. Zij zagen in de motie ALKEMADE. Oprichting Chr. Kinderkoor. Te Nieuwe Wetering ls opgericht een Chr. Kinderkoor met 40 leden. Dirigent is de heer M Kroon van Abbenes. terwijl als eere-voorzitter is benoemd de heer Hoge- weg, hoofd der Chr. School te Nieuwe Wetering, die de vereeniglng den naam heeft gegeven van „De Zangvogeltjes". ALPHEN. Vrijdag 20 Mei as, des nam. te 2 uur zal het nieuwe Jongens-paviljoen van de Martha-Stichting officieel worden ge opend door den waarnemend voorzitter den heer van Peskl. BOSKOOP. Verbeteringen. Door de aanbesteding van het nieuwe weggedeelte aansluitende op den provin cialen weg aan de Oostzijde van de Gouwe vanaf het postkantoor in Reijerskoop tot aan den Blezenweg. voor welk werk de N.V. Beton-Mlj. te Rijswijk voor f, 72.500 laagste lnschrljfster was. komt er niet alleen weder een belangrijk object van werkverruiming in Boskooo, doch ook een zeer groote verbetering van den in- en uitgang van het postkantoor tot stand. Gevonden: een handschoen, een por- temonnaie m. lnh., een belastlngmerk in etui en een dekkleed. Inlichtingen politie bureau. Gedurende April zijn 4657 schepen de Hef brug te Boskoop gepasseerd. Voor dit aantal moest de brug 1996 keer om hoog gebraoht worden Voor Zondag 8 Mei zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. Telef. 40. Naar wij vernemen, zal de Arb. Zang- vereenlging ..Nieuw Leven", om redenen van financieelen aard het bijltje er bij neer moeten leggen wat wel zeer te be treuren is gezien de goede krachten die de vereeniglng telt alsmede het feit. dat dit koor zich al meerdere malen verdienstelijk heeft weten te maken. In hotel ..Klaassen" had een open bare vergadering plaats van den Vredes- raad Deze bijeenkomst beoogde speciaal het propageeren van den Vrouwen Vredes gang op 18 Mei e.k. te 's Gravenhage. Mevr. Smlt-Scherckink-Kool. hoofdbe stuurslid van den Algem. Ned. Vrouwen Vredesbond sprak over „Menschen. weest waakzaam". Eenige nummers declamatie door de tooneelver. T.A V EU. vulden dezen goed geslaagden avond aan. HAZERSWOUDE. Meisje door wielrijder aangereden. Het 7-J. dochtertje van J. M. alhier werd bij het naar huis gaan uit de school, tijdens het plotseling oversteken van den rijweg aangereden door den heer T. D., die per fiets passeerde, Het meisje werd tegen den grond geslingerd en bleef bewusteloos lig gen. Dr. Zoete kon bij het meisje, dat bij den heer J. was binnengedragen, geen letsel constateeren. Nadat het kind van den schrik bekomen was, werd zij naar haar ouderlijke woning gebracht. Val van een paard. Toen een zoon van den heer J. de F, zich naar het land wilde begeven om de koeien te melken, kwam hij ln de verleiding om ter bespoediging van den af te leggen weg een paard te gebruiken, dat nimmer een ruiter gedragen had. In draf reed hij naar de koelen Plotseling viel hij van het paard af en bekwam een ernstige hoofdwonde zoodat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Gistermiddag geraakte een schuit met houtafval, getrokken door een motor bootje en varende op den Rijn. door on bekende oorzaak ln brand De Ijlings ont boden Hazerswoudsche motorspuit wist den brand na een half uur spuiten mees ter te worden Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de schuit werd ern stig beschadigd. LEIDERDORP. Filmvoorstelling der S.D.A.P. De SD.AP. gaf alhier ln „Het wapen van Leiden" een filmvoorstelling. Na ope ning door den afd -voorzitter, den heer J. Ent, werden de films van het Meifeest 1937, van het VARA-Zomerfeest, benevens een korte kleurenfilm vertoond. De heer E. Vermeer uit Leiden sprak een propagandistisch woord. Hij vergeleek den toestand van thans, zooaLs die in de films tot uitdrukking kwam, met die van 50 Jaren geleden en wees op de verbete ringen voor dé arbeidersklasse verkregen. Hij spoorde aan, mede te strijden in de rijen van S.D.A.P. en N.V.V. opdat de be reikte resultaten door opkomende andere Invloeden niet weer verloren zouden gaan. Hierna volgde nog een drietal opnamen, w.o. een verkiezingsfilm. HEDEN. Stadszaal (foyer)Jaarlfjkschc uitvoering niu. ziekschool Toonkunst. 8 uur nam. Vrijdag. Volkshuis: Bellamy. Openb. Vergadering, 8 u. 15 nam. Zoete rw oude (Patronaatsgebouw Schen. keiweg): Jaarverg. Coop. Boerenleenbank, 7u uur nam. DIVER6EN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vr-ll uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees- lm Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam, 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge. neeskunde (lste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterle. 3*/a uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-^ uur nam. BIOSCOPEN! Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Pe Indische Graftempel". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur ,,'n Pracht exemplaar van een man". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Saratoga". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 'uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam, „Pygmalion". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.15 uur. Rex-theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Ching Ching". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt xan Zaterdag 30 April tot en met Vrijdag 6 Mei aanstaande waar genomen door de apotheken M. Boekwijt. Bree- straat 74, Tel. 552 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, Tel. 274. ZOETERMEER. Gedurende de maand April werd op het postkantoor alhier ingelegd f. 4010.66 en uitbetaald f. 13.001.67. Evenals op vele andere plaatsen zal a-s. Zaterdag alhier de Reclasseeringsdag worden gehouden. In verband met de opheffing van het station ingaande 15 Mei a.s. is aan de on derneming „Citos" alhier vergunning ver leend een dienst te onderhouden over den nieuwen Rijksweg naar Den Haag. Deze dienst zal tevens aansluiting geven rich ting Gouda. Zulks is geschied in overleg met de Spoorwegen. een poging, om het regeeringsbeleid een klap te geven, maar effect zou zij niet kunnen hebben. Dit laatste is volkomen juist. Na de du pliek des Ministers stond volkomen vast, dat de motie, ware zij aangenomen, toch hiet zou zijn uitgevoerd. VOOR VRIJDAG 6 MEI. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.W Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.! 8.30 Gr.muz. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gr.muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Gr.muL 11.15 Zang met pianobegeleiding en Gr.muz, 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 12.30 En semble Van der Horst en Gr.muz. 2.30 Chr. Lectuur 3.00 Gr.muz. 3.30 Orgelconcert en Gr.muz. 4.45 Gr.muz. 5.30 Declamatie - 6.00 Gr.muz. 6.25 Tuinbouwpraatje 7.00 Berichten 7.15 Litteraire causerie 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP., Herhaling SOS-Berichten 8.15 NCRV.-Orkest Causerie „Zfj, die omdolen" 9.30 Pianovoor dracht 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg orkestconqert 10.45 Sportpraatje 11.00 Gr.muz. c.a. 11.59—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301, 5 M. 8.00 VARA. 1000 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gr.muz - 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gr.muz. 11.10 Vervolg declamatie 1U0 Orgelspel 12.00 Gr.muz. 12.30 Kovacz Lajos-orkest. duo „JA" en Gr.muz. 2.00 Voor tuinliefhebbers 2.30 AVRO.-Dansorkest en solisten 4.00 Grjnuz. 5.00 Voor de kinderen 5.30 Zang en orgel 6.00 De Ramblers 6.30 Politiek Radiojournaal 6.506.55 Gr.muz. - 7.00 Causerie „De geestelijke grondslagen der democratie" 7.20 Berichten ANP. 7.30 Be richten 7.35 Lezen ln den Bijbel 8.00 Het VARA.-Orkest 10.00 Fantasia en solisten - 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding - 11.00 Zang en piano. In de pauze: Grjnuz. - 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Grjnuz. Droitwlch, 1500 M. 10.40—10.50 Planosoli - 11.10 Orgelconcert 11.40 Tommy Kinsman en zijn Band 12.20 Declamatie 12.35UO Pianovoordracht 2.10 Londensch Symphonle- Orkest, koor en solisteh 4.05 Gr.muz. 4.20 Het Bronkhurst-trio 4.40 Troise's Mandoline- Orkest en solist 5.20 Berichten 5.45 Parle mentair overzicht 6.05 Orgelspel 6.35 Big Bill Campbell en zijn ensemble 7.20 BBC.-or- kest 8.20 Berichten 8.40 Causerie ..Our new listeners" 8.55 Variété-programma Frank Walker's Octet 10.20 Michael Flome en zijn Band 10.5011.20 Dansmuziek. «Gr.plJ- Radio-Paris, 1648 M. 7.55—8.05. 9.10. 1020 en 11.35 Gr.muz. 12.50 Zang 1.05 Gr.muz. 2.05 Pianovoordracht 2.20 en 3.35 Zang - 4.20 Het Zagrebs kwartet 7.35 Zang Lw Radiotooneel 9.50 Grjnuz. 10.20—11.50 Or- kestconcert. Keulen, 456 M, 5.50 Gr.muz. 6.30 Orkest- concert 11.20 Vliegeniersorkest 12.35 Om- roepsextet 1.30 Populair concert 3.20 Om roeporkest 5.20 Zang en piano 6.30 Gr.muz. 6.50 „Glückllche Reise", operette 3.20 Voor soldaten 9.35 Gr.muz. 10.20—11.20 Stedelijk Orkest van Essen en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 1120 Gr.- muziek 11.50 en 12.30 Omroepdansorkest - 12.50—1.20. 4.20 en 5.20 Gr.muz. 6.20 Zang - 7.20 Omroepsymphonie-Orkest 7.50 Radio tooneel 8.35 Omroepsymphonie-orkest 'ver volg) 9.3010.20 Omroepdansorkest M.: 11.20 Gr.muz. 11.50 en 12.30 Omroepklein- orkest 1.05—1.20 Gr.muz. 4.20 OmroeP* salonorkest en soliste 5.35 Gr.muz. -— Pianovoordracht 6.35 Gr.muz. 7.20 Geva rieerd programma 9.30 Gr.muz. 9.45— Dansmuziek (gr.pl.). Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 Gr.muz-T" 7.20 Gevarieerd programma 8.20 H. Frönlicn orkest en Hans Bund's pianoduo fl-W richten 9.50 Luit en orgel 10.05 Bericht* 10.20—11.20 Omroepkleinorkest. GEUL RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VrUdag 6 Mei. 1ste Programma: lederen dag van 824 uur. Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 8—-4 UUJ Kro. Ncrv, enz. -arVis 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20pa - j R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 1120 Brus* Fr. 12.20 Brussel VI. 13.20 Keulent - London Reg. 15.30 Keulen 16.20 Pary.sfl5o 17.20 Brussel Fr. 18.20 Keulen "J DeutschLs. of div. 19.20 Droitwich éïat Brussel Fr. 22.20 Parijs Radio. d|. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. l versen 9.35 London Reg. 11.40 Droit —12.05 London Reg. 14.10 Droitwich --V' London Reg. —18.05 Droitwich 19.00 Gram, muziek G.R.D. 19.20 Leipzig (of gram.muj G.R.D. of diversen) 21.30 Droitwich Diversen. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6