5 BUITENLAND Hitler's Italiaansche triomftocht LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 5 Mei 19)j De strij d in Span] e De strijd in het Verre Oosten D. ELTAXBUS KORTE TRAJECTEN tent Prima Gras-Roomboter Boerderij „De Waard" Laatste Berichten Stadsnieu tos DAGBLADRECLAME Besprekingen met den Duce - Vlootparade te Napels Binnenland DE ALGEMEENE TOESTAND. Hitler's reis. De Kleine Entente. TSJECHO-SLOWAKIJE. EEN DIRECTE ENGELSCHE STAP? Beek naar Stockholm. Hitler heeft gisteren met den Duce lang durig den politieken' toestand besproken. doch een officieel communiqué is niet uit- j deur ontvangen Neville Henderson zou den Masarykmonument beschadigd. De „Daily Express" meldt, dat het Brit- sche kabinet gisteren besloten heeft niet den terugkeer van Hitier te Berlijn af te wachten om bij de rijksregeering den stap te ondernemen met betrekking tót Tsje- cho-Slcrwakije. waarover bij de Fransch- Britsche besprekingen reeds was gesproken. Goering zou dan den Brltschen atnbassa- PALESTINA. De immigratie. De Hooge Commissaris heeft voor de pe riode van April tot September de immi gratie-quota vastgesteld. Deze zijn met 2000 verminderd vergeleken bij de vorige pe riode. gegeven Blijkbaar wordt op verdere be- maarschalk herinneren aan de verzeke- spreklngen gewacht. Over het algemeen ring, aan deze persoonlijk voor 2 maanden houdt men zich op de vlakte. Zelfs in Ita- aan de Britsche regeering heeft gegeven, lie. Het ..Glornale d'Italia" schrijft o.a dat de onafhankelijkheid van Tsjeclio- Te Berlijn weet men. dat Italië belang Slowakije zou worden geëerbiedigd stelt in alle groote Européesehe proble- Het blad voegt hier aan toe. dat indien men en zijn buitenlandsche politiek op Goering hem zou zeggen, dat de betrek- twee hoofdpunten baseert: de Middelland sche Zee, zoowel als het Donaubekken en den Balkan. Te Rome weet men, dat Duitschland als groote Europeesche mo gendheid in elk gebied van Oost-Europa, het Donaubekken en den Balkan aanwezig t: Hierop zijn de richtsnoeren gebouwd kingen tusschen Duitschland en Tsjecho- Slowakije slechts deze beide landen aan gaan. de ambassadeur opdracht zou heb ben tegenover Goering te verklaren, dat de Britsche regeering deze zienswijze niet kan aanvaarden en dat in tegendeel in ge val van een daad van geweld door Dultsch- GRIEKENLAND. Communistische organisatie ontdekt. De politie te Athene heeft een uitge breide communistische' organisatie ontdekt en documenten in beslag genomen, waar uit misdadige plannen der leden bleken. Er werden 74 personen, onder wie 6 vrou wen. gearresteerd De helft der arrestan ten werd veroordeeld tot gevangenisstraf fen, gaande tot 4'/t jaar, de andere zijn verbannen. Groot Brittannië evenmin als Frankrijk werkloos zou blijven. De Tsjecho-Slowaaksche gezant te Pa rijs, Osusky, is, naar in welingelichte krin gen verluidt, te Praag aangekomen met adviezen der West-Europeesche mogend heden voor de regeling van de Sudeten- Duitsche kwestie. Parijs en Londen zouden de Tsjechische regecring willen aanraden, haar afwijzende houding tegenover de door Henlein te Karlsbad geformuleerde elschen te herzien. De persdienst van de Sudeten-Duitsche partij deelt mede. dat de beide Sudeten- Duitsche afgevaardigden Kundt en Kuen- zel in opdracht van het hoofdbestuur der partij een bezoek hebben gebracht aan mi nister-president Hodza, om dezen in kennis te stellen van het standpunt der Sudeten- Duitsche partij ten aanzien van bepaalde voorvallen der laatste dagen en in dit ver band concrete eischen der partij in te dienen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat in den afgeloopen nacht in Moravisch Schoe- neberg hel Masarykmonument beschadigd is, doordat de kin van het beeld is afge slagen en op het voetstuk met roode verf een hakenkruis is geschilderd. Het kruis is door de politie verwijderd, en er is een on derzoek ingesteld. Volgens het bureau neemt men aan, dat de beschadiging het werk van agentsprovocateurs is. voor de eerbiediging der wederzijdsehe be- land met betrekking tot Tsjecho-Slowakijc. langen en de samenwerking. Dit is reeds vastgelegd in de protocollen van Berlijn, die een overeenstemming van belangen in Europa en vooral in het Donaubekken vaststellen. Over het Britsch-Italiaansche accoord schrijvende, zegt het blad: Dit accoord be oogt een opheldering en kalmeering der betrekkingen tusschen twee groote Euro peesche mogendheden en is derhalve vol komen in overeenstemming met de func ties van de as RomeBerlijn. De politieke toenadering tot Engeland is overigens ook met de doelstellingen van Duitschland in overeenstemming. Men zie overigens elders Terwijl de „Osservatore" geen woord schrijft over de reis van Hitier naar Rome, heeft de Paus gisteren een toespeling vol bitterheid gemaakt over de aanwezigheid van Hitler in een rede. welke hij heeft uit gesproken tegenover 436 jonggetrouwde paren, die hij tegelijk met kardinaal La- vitrano op zijn zomerverblijf heeft ont vangen. Na den zegen des hemels voor de aan wezige geloovigen te hebben afgesmeekt, zeide de Paus: ..Gij moet dit goede, dat wij u toewenschen, dat wij van de goedheid van God verwachten, verdienen door uw 'rouw aan het christelijk leven en door uw gebeden Want droeve zaken doen zich voor, zeer droeve zaken, zoowel ver van ons als nabij. Ja, zeer droeve zaken en onder deze droeve zaken moet men wel rekenen het feit, dat Rome, op den dag van het feest der H. Kruisvinding, de tee kenen opricht van een ander kruis, dat niet het kruis van Christus is. Ik zeg u voldoende, wanneer ik u zeg. hoezeer het noodig is te bidden, te bidden en te bid den. opdat ook de barmhartigheid Gods in haar vollen omvang geschiede," Gistermiddag om 5 uur is de tweede ver gadering van den raad der Kleine Entente begonnen. Gisteravond gaf de minister van buitenlandsche zaken Comnen ter eere van de beide gasten een groot diner, waaraan ook de leden van. de Roemeen- sche regeering en het diplomatieke corps aanzaten. Op het diner volgden een con cert en een bal. Tegelijkertijd is een Joego-Slavlsche en een Tsjecho-Slowaaksche militaire afvaar diging te Boekarest aangekomen, om met den Roemeenschen generalen staf bespre kingen te voeren. Comnen zeide in een rede onder meer, dat. terwijl zich belangrijke veranderingen hebben voorgedaan, de Kleine Entente haar gedragslijn wist te handhaven en de toekomst derhalve met optimisme kan te- "emoet zien, zich bewust van haar poli tieke kracht. Van tijd tot tijd zijn er stem men gehoord, die onze organisatie bouw- vallig noemen, aldus Comnen. doch net zij mij veroorloofd namens onze drie re geeringen te verklaren, dat wij. verlangen de de handhaving van den vrede in het Donaubekken te steunen, de vriendschap- Delijkc hand te reiken aan onze buren, hen uitnoodigen met ons mede te werken, opdat wij een historisch werk van een dracht en broederschap kunnen tot stand brengen. Sioyadinowitsj zeide, ook namens Krona, dat hij Comnens omschrijving van het streven en de doeleinden der Kle tente ten volle onderschreef. Station tot Noordeindsplein v.v. Noordeindsplein tot Koninginnelaan v.v Koninginnelaan tot Hooge Rijndijk v* Hooge Rijndijk tot Driftstraat v.v. Driftstraat tot Prins Hendrikplein v.v. Prins Hendrikplein tot Station v.v. thans 74 et. pier pond Tel. 582 Van Speijkstr. la Ook bij onze bezorgers. Gesloten van half 2half 4, 686 (Ing«z. Meel.) 4556 (Ingez. Meel.) Van het front. Het zal nog wel enkele dagen duren voor het rechtsche leger bevel krijgt tot hervat ting van den algemeenen opmarsch. Men verwacht, dat gr dan zwaar zal worden ge streden, aangezien de regeeringstroepen zestig brigades hebben samengetrokken tegenover de Gallclsche en Castlliaansche rechtsche legercorpsen. Het groote hoofdkwartier van Franco deelt nog mede, dat de rechtsche troepen in den sector-Castellon den weg van Alcala de Chlvert naar Cuevas de Vinroma op ver scheidene punten hebben overschreden Ten Zuiden van Morella werden de vijande lijke linies verbroken, zoodat de rechtsche troepen vasten voet kregen in de linksche stellingen. GEREF. TRACTAATGENOOTSCHAP ,»FILIPPUS". Chineeschc oproep aan de vak- vereenigingen. De arbeiders organisaties te Kankou hebben een oproep gericht tot de leidende vakorganisaties in het buitenland, waarin aangedrongen wordt op het toepassen van sancties tegen Japan, o.a. door het vervoer van. oorlogsmaterieel naar Japan onmoge lijk te maken. Dc overwinning van China zoo wordt in den oproep gezegd zal ook de overwinning zijn van den wereld vrede en de rechtvaardigheid. Van het front geen nieuws van betee- kenis. De terugtrekking der vrijwilligers. De Fnansche ambassadeur te Londen, I Corbln, heeft een bezoek gebracht aan Lord Halifax. Men meent te weten, dat de Fran- sche ambassadeur de opvatting der Fran- j sche regeering aangegeven heeft betreffende de noodzakelijke voorwaarden voor de te rugtrekking der vrijwilligers uit Spanje. Het schijnt, dat Frankrijk nog steeds terug trekking in categorieën eischt en herstel j van de controle op de landgrenzen slechts eenigen tijd na de aankomst van de terug- trekkingscommissJes in Spanje zal invoeren. Het is nog niet zeker, dat men tot overeen stemming zal 'kunnen komen op deze basis. Bijgevolg is nog geen datum vastgesteld voor de bijeenkomst der eerstvolgende ver gadering van de niet-inmengingscommissle. q q e g r a a t van elk goed reclame-plan En- Gisteren heeft Hitier een gewichtig on derhoud gehad met den Duce. Dit onder houd, dat Hitler met Mussolini in diens werkkamer in het Palazzo Venezia heeft gehad, duurde van twaalf uur tot half twee. In een ander vertrek bespraken tege lijkertijd de Duitsche ministers met hun Italiaansche collega's verschillende vraag stukken, waarbij de beide landen belang hebben. Ook de generale staven hebben be sprekingen met elkaar gevoerd. Volgens een specialen verslaggever van Havas is men niet voornemens een militair accoord te sluiten. Men zal echter voortgaan alle belangrijke defensie vraagstukken te bespreken. Havas meldt voorts, dat de Duitsche delegatie te Rome zeer bevredigd is en vol vertrouwen na het eerste onder houd tusschen den Führer en den Duce. In Duitsche kringen wordt met nadruk verklaard, dat geen nieuwe verdragen tusschen beide landen zullen worden gesloten. De erkenning van de solidariteit tus schen Londen en Parijs door Duitschland en Italië moet worden vervolmaakt door de erkenning van de as RomeBerlijn door Frankrijk en Engeland. Het eenige vraag stuk. dat tusschen deze beide groepen moet worden geregeld is de koloniale kwestie en men hoopt, dat dit geen groote moeilijk- 'heden zal opleveren. Het schijnt, dat Hitlei In de militaire kazerne van Rossau o de kwestie op den voorgrond wil VOOr Planetta en HOlZWeber, die J nloatjipn hli Ho hpenroHnopn mof Mhcca. Op uitnoodiging van de Zweedsche re- eeerinc zal de Poolsche minister van bui tenlandsche zaken, Beck, van 25 tot 27 Mei een bezoek aan Stockholm brengen. DUITSCHLAND. Gedenksteen voor moordenaars. De bekende Duitsche Jezuïet, pater Mu- ckermann. die steeds een felle tegenstan der was van het nationaal-socalisme. is vervallen verklaard van het Duitsche staatsburgerschap. nicord op Dollfuss betrokken waren, gedenksteen onthuld. ROEMENIË. De ijzeren Garde. Zooals ieder Jaar werd onlangs aan eenige duizenden van de beste studenten van Roemenië een vrije reis naar de hoofdstad aangeboden. Toen de Jongelie den verzameld waren voor het standbeeld van den grootsten held van Roemenië, Mi- hail Vitcaza. begonnen zij plotseling het lied van de IJzeren Garde te zingen en toen de politie trachtte het zingen te doen staken, weerklonk het lied aan de andere zijde. Naar vernomen wordt, hebben de stu denten ook elders juist op hetzelfde uur, eveneens het lied gezongen om te protes teeren tegen het optreden van de regee ring tegen de Garde. Men beschouwt dit als een bewijs, dat de plaatsen bij de besprekingen met Musso lini. Het Tsjechische vraagstuk komt blijk baar op de tweede plaats. Ook is men in Duitsche kringen van meening, dat een overeenkomst tusschen Berlijn en Parijs zeer wel mogelijk is, niettegenstaande het Fransch-Russische verdrag. doch men schijnt wel eerst een overeenkomst met Engeland tot stand te willen brengen. Reuter voegt hier aan toe, dat bij de tusschen Hitler en Mussolini gehou den besprekingen volgens ambtenaren van beide zijden niets is gebleken van een verzwakking van de as Rome-Ber- lijn. In deze hernieuwde verzekering kan men echter zooiets als bezorgdheid zien. Terwijl de Italianen in hun geheel ge nomen het bericht van den „Anschluss" met ontsteltenis hebben ontvangen, ver klaren welingelichte Italiaansche kringen, dat de strategische positie aan den Bren ner er niet door verzwakt is, vooral als Hitier zich houdt aan zijn belofte, niet de In Duitsche kringen zegt men, dat het vraagstuk der Sudeten-Duitschers bespro ken is in zuiver consultatieven zin. Men verklaart dat het behalve Tsjecho-Slowa- kije en Duitschland geen land aangaat. Sommigen gelooven echter, dat Musso lini, hoewel ten slotte wel bereid, tegenover een gematigden Duitschen eisch, een poli tiek van neutraliteit in acht te nemen, aan Frankrijk en Engeland dipiomatieken steun zal verleenen bij hun streven om tot een modus vivendi te geraken, waardoor de kwestie zooal niet geregeld, dan toch uit gesteld zou worden De gebeurtenissen se dert de laatste ontmoeting der beide dicta tors hebben de positie van Italië versterkt. In Italiaansche kringen heeft men met genoegen gezien, dat de Führer onder het hakenkruis op zijn mouw het insigne van korporaal der fascistische militie droeg en men verwacht, dat vóór het vertrek van de Duitsche gasten Hitler aan Mussolini een hooge Duitsche onderscheiding zal ver leenen Het D.NJB. meldt, dat de Führer aan Mussolini een Zeiss-observatorium heeft aangeboden waarvan hij de schenkingsoor konde overhandigde Voorts stelde Hitier den Duce een fraai boek met foto's van Miussolini's bezoek aan Duitschland ter hand. alsmede een copie van de Olym- piadefilm feest der volkeren feest der naties". Bezoek aan het fascistisch hoofdkwartier. Bij het bezoek aan het Palazzo Littorio, het fascistische hoofdkwartier defileerden eerst verschillende fascistische groepen, waarna de heeren met hun gevolg het ge bouw betraden. De Duce en zün gast be traden zonder gevolg het heiligdom, waar Hitler een grooten krans had laten bren gen met een rood lint met het hakenkruis en in goud de letters Adolf Hitler. Langs de eeretrap, afgezet door gewa pende fascisten, begaven Hitler en Musso lini zich naar de groote eerezaal waar Starace. de minister-partijsecretaris. Hitier een Apuliaansche vaas uit de vierde eeuw voor Christus aanbood, waarop een jong- mensch staat afgebeeld in een kleedinj- stuk, dat met het hakenkruis versierd is. Hitler bleek door dit geschenk diep ge troffen te zijn. Demonstraties der fascistische Jeugd. Even na vier uur is Hitler met Mussolini te Cantocelle aangekomen, voor het bij wonen der demonstraties van de fascis tische jeugd. Nadat afgevaardigden der verschillende scholen en Lyblsche divisies de eerbewijzen hadden gebracht, marcheerden machine- geweereafdeelingen der fascistenjeugd op, die tegelijk met verscheidene batterijen dei- agenten van ée Garde hun arbeid onder de Oostenrijksehe zijde van de grens te zullen fascistenjeugd, na het betrekken van stel- leugd nog niet hebber, gestaakt. [versterken. cavalerie der fascistenjeugd staaltjes van hun kunnen te zien en na demonstraties van het luchtwapen en een défilé van tanks volgden kunstvluchten van zweef vliegers afzonderlijk en in groepen. Het eerste gedeelte van deze demonstra tie werd besloten met het spelen van lie deren der revolutie door 250 muziekkorpsen en met in totaal 4000 instrumenten. Vervolgens gaven de avantgardlsten ex- cersities in groot verband te zien. Onge veer een half millioen Italianen woonden de oefeningen bij. i Toespraak tot Duitschers in Italië. Om zes uur zijn Hitler en Mussolini in de basilica van Constantijn aangekomen, waar de Führer een toespraak voor de in Italië wonende „Auslandsdeutsche" heeft gehouden. Na hen voor hun toewijding voor het Derde Rijk te hebben bedankt, wekte Hitier de Duitschers in Italië op. een volksgemeenschap in het klein in den vreemde te zijn, zooals het de geheele Duitsche natie in het vaderland is .Duitschland", aldus de Führer. „vergeet Ook u -niet. Ik ben zeer gelukkig, dit te kunnen zeggen in een land, dat ons de vervulling van deze zorg zcx> gemakkelijk maakt". Diner in het Quirinaal. Gisteravond heeft de koning in het Quirinaal ter eere van Hitier een diner aangeboden, waaraan de hoogste Italiaan sche autoriteiten en de rijksministers, rijkslelders en staatssecretarissen met hun dames aanzaten. De koning richtte een toespraak tot Hit ler. waarin hij, na zijn gast welkom te hebben geheeten, sprak over de talrijke en diepe verwantschappen, van geest en ar beid, die het nieuwe Italië met het nieuwe Duitschland verbinden en die de vriend schap is en zal ook in de toekomst zijn een werktuig in dienst van den Europeeschen vrede, waarvoor de Dultsohe en de Ita liaansche regeering zoo vol vertrouwen samenwerken Ook Hitier legde in zijn dankwoord even eens den nadruk op de nauwe verbonden heid tusschen de twee volken en op de wederzijdsehe vriendschap. Deze vriend schap aldus de Führer, is niet slechts een garantie voor de veiligheid der beide vol ken, zij blijft ook een sterke waarborg voor dén algemeenen vrede. Hitier te Napels. Om 10.10 uur hedenmorgen is de extra- trein met rijkskanselier Hitier te Napels aangekomen De koning en de kroonprins verwelkomden den Führer. die vervolgens de eerecompagnie inspecteerde. Buiten het station viel Hitier een ovatie ten deel. Met den koning reed hij daarop per auto, ge volgd door auto's met den kroonprins, Von Ribbentrop. Ciano, Goebbels e.a., naar de haven om de vlootparade bij te wonen. De stad is in feestgewaad. Overal wap peren vlaggen en banieren in de Italiaan sche en Duitsche kleuren. Vooral langs den weg, welke de stoet aflegde was de ver- sierng bijzonder rijk. Ondanks het minder gunstige weer heerechte er een groote drukte. Ond erhet talrijke publiek, dat zich door de straten beweegt en langs den weg schaart bevinden zich vele vreemdelingen, vooral Duitschers De burgemeester heeft een boodschap tot de bevolking gericht, waarin hij zegt, dat Napels er trotsch op gaat den Führer van het nieuwe Duitsch land te mogen ontvangen. De leider van het nationaal-soclalistische nabuurland zal bemerken, aldus de burgemeester, dat de eenheid van handelen met het Italië van Mussolini haar grondslag vindt in de har- Dc algemeene vergadering. In aansluiting op hetgeen wij over bovengenoemde vergadering reeds onder „Stadsnieuws" meldden, dlene nog tiet volgende: Het jaarverslag van den penningmees ter, ds. J. Mulder van Leeuwarden, maakt» melding van een totaal-ontvangsten over 1936 van f. 16.211,53 met een kassaldo ver f 483.33 Over 1937 waren deze clltm resp f 14 615,99 en f. 612.81. Tot bestuurslid werd gekozen in de vac mr. J. Stadig, die bedankt had, de heer F. D. Halsema, notaris to Assen. Tot lid van de commissie v. control» werd gekozen in de vac. van wijlen notarii Hummelen te Groningen, de heer C Let tir.ga te Groningen. De vice-voorzltter, ds. J. J. Berends em predikant te Amersfoort, richtte namen! oe vergadering een hartelijk woord van gelukwensch tot prof. Den Hartoeh die met op eén na algemeene stemmen' tot voorzitter herkozen werd en die In den ^r'"e vsn „Filtppus" een geziene persoon ijkheld is i Instemming) Fraaie bloemstukken werden „FIIIddu!' ter gelegenheid van zijn dlamanteh juhi leum geoffreerd door de Evangellsatlecom' la" Gercf- Kerk van Leiden van s»1? Lan Evangelisatlecommissi van de Geref. Kerken in Nederland e ch n" ^"óagsschoolvereenlgtng nes en van ,Ja- De Tooneelver. „Entre Nous R v *- geeft a.s. Zaterdag in den foyer der Oe- hntuf ia ee.n bonten avond, waarvan het Lat'f iald0 ,ten goede komt aan het Cen- traal Genootschap voor Kinderherstelllnn- en Vacantiekolonies, afd. Lelden. Het spreekuur voor de aanvragen van orthopaedische apparaten e.d In het knnsi Va" de^ Gemeentelijken Genees- kundigen- en Gezondheidsdienst, zal mor- gen niet worden gehouden. Gistermorgen omstreeks halftwaal! zijn op het kruispunt van de Thorbecke- straat en de Roodenburgerstraat een vrachtauto, bestuurd door den 37-jarigea J. H. en een motorrijwiel, waarop de 22- jarige monteur L. v. d. S. gezeten was, met elkander in botsing gekomen, doordal laatstgenoemde geen voorrang verleende aan de auto, welke van rechts kwam Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl de berijder aan het rechterbeen verwond werd en door den E. H. D naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht. JONGEMAN TEGEN DE TRAM GEREDEN. Ongeluk met doodelijken afloop te Laren. Vanochtend is de zestienjarige J. V. uit Hulzen in de Torenlaan te Laren iN.Hr met zijn fiets tegen een motorwagen van de Gooische tram gereden. De jongen werd een twintigtal meters meegesleurd, waarna hij de voorwielen over het lichaam kreeg. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. JEUGDIGE DIEVENBENDE TE GRONINGEN. De recherche te Groningen is een jeug dige dievenbende op het spoor gekomen, waarbij acht jongens van vijftien tot ze ventien Jaar betrokken zijn. Zij roofden in de avonduren alles wat van hun gading was. In velschillende winkels pleegden zij allerlei groote en kleine diefstallen. HET VLIEGVELD IN DEN POLDER ZESTIENHOVEN. Den Haag ziet van participatie af. Indertijd zijn tusschen de gemeentebe sturen van Den Haag en Rotterdam be sprekingen gevoerd betreffende het aan te leggen vliegveld in den polder Zestienho ven, tusschen beide gemeenten gelegen. In den gedachtengang van de plannen voor dit vliegveld zou Overschie als gemeen schappelijke luchthaven voor Rotterdam en Den Haag dienst doen. Onderhandelin gen hieromtrent tusschen de beide gemeen tebesturen bleven aanvankelijk zonder re sultaat, Men heeft toen de gedachte geop perd, dat de gemeente 'sGravenhage de exploitatie van het vliegveld Zestienhoven zou steunen door tijdelijk een steeds klei ner wordend gedeelte van het exploitatie tekort voor haar rekening te nemen. Thans vernemen wij, dat het gemeente bestuur van Den Haag de gedachte aan een dergelijke participatie heeft laten va ren. I lingen het vuur openden. Vervolgens gaven telijke vriendschap der beide volkeren. DE OPLICHTING VAN EEN AANNEMER IN ARNHEM. Thans ook een commissionair- in arrest gesteld. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat te Arnhem twee uitvoerders, die In dienst waren wan een aannemer, te zamen met een houthandelaar in arrest zijn gesteld wegens oplichting van den aannemer. Thans blijkt, dat de uitvoerders den aan nemer niet alleen hebben opgelicht met gefingeerde houtbestellingen, doch ook met gefingeerde bestellingen van baksteenen De uit/voerders bestelden bij een commis sionair te Arnhem meer steenen dan noo- dilg waren voor den bouw Zij leverden den aannemer slechts zooveel steenen als noo dig waren, doch brachten hem de gansche bestelling in rekening. De commissionair lieten zij mee proflteeren van de opbrengst van deze oplichting. Thans is ook de commissionair door de politie aangehouden, zoodat zloh in totaal vier personen in verband met deze oplich- tingsaffaire in arrest bevinden. 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2