LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 3 Mei 1938 VISSCHERIJ BERICHTEN De omzet in den Rijksvisch- afslag te IJmuiden. £MJN/T EN HTÏEREN^j WEERBERICHT. RECHTZAKEN Het „plakken" van koeien strafbaar geacht. Uit de Omstreken AGENDA VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 3 Mei. Tarbot 54—44 p. Kg Tong 82—32 id.: Heil bot 84—72 id.: Griet 25—10.50 p. 50 Kg.. Mld- deischol 19 ld Zetschol 18—15 ld.: Klelnschol 15 506.70 id.: Schar 102.60 ld.: Tongschar 19—12 ld.; Poontjes 3.10—2.20 ld.; Kleinmlddel schelvlsch 11—8 ld Kleine schelvisch 10—5.50 id.: Groote gul 7—6 ld.: Kleine gul 94.80 ld Wijting 6—2 ld.; Makreel 5—3.60 ld.; Kabel jauw 30—9 p. 125 Kg.; Vleet 2.15—1.50 p. st.: Leng 1.10—0.65 ld.: Koolvtsch 25 ld. IJslandsche versche vlsch: Heilbot 90—62 p. Kg.: Tongschar 14—11; Groote schelvlschS— 4 20: Middel schelvlsch 8: Kleinmlddel schel visch 10; Groote gul 3.80—3.10; Kleine gul 6.60 —5.10: Kabeljauw 8.104.90. Aan den afslag 5 trawlers: IJM 7 met f. 2690; IJM 189 met f. 1830: IJM 21 met f. 1506. IJM 85 met f. 2020; IJM 31 (rest van de lading IJslandsche vlsch) f. 1800; 1 kotter E 45 met f. 890; en 3 loggers KW 23 met f. 270; KW 76 met f. 1200; KW 69 met f. 430. (Van onzen correspondent). De omzet ln den Ryksvlschafslag te IJmuiden gedurende April J.l. bedroeg f. 527.339 tegen f. 436.759 in April 1937. De omzet gedurende de eerste vier maanden vpn dit jaar bedroeg f. 2.370.796 tegen f. 2.246.269 in dezelfde periode van het vorige jaar. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt ..Christine" IJm. 2. vangst: 25 m. schelvisch. 65 m. braadschelvisch, 100 m. gul en makreel. 100 m. kl. makreel. 85 m. koolvisch. 85 m. gul en kabeljauw, 50 m. r3dio en wijting. 20 m. platvisch. 20 m. varia. Totaal 600 manden. 15 st. stijve kabeljauw en 15 st. leng. De stoomtrawlers „Amsterdam" IJm. 58 en „Jacqueline Clasine" IJm. 10 zullen haar vangst te Grimby ln Engeland verkoopen. DE „SALZBURGER FESTSPIELE". Naar van bevoegde zijde te Berlijn medege deeld wordt, zullen de „Salzburger Festspiele" dit jaar worden gehouden van 23 Juli tot 31 Augustus. Uitgevoerd zullen worden werken van Mozart. Beethoven, Wagner. Verdi en Richard Strauss. Voor de muzikale leiding is de medewerking verkregen van Wilhelm Furtwaengler. Voorts zullen dirigeer en Vlttorlo Guy. Hans Knap- pertsbusch en Karl Boehm. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.6 te Thorshavn. Laagste barometerstand 753,7 te Szegedln (Hongarije). Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Koude nacht met kans op nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noorden neemt nog in beteekenis toe en breidde zich vooral naar het Oosten Uit. Een depressie, die door het Noorden trekt, geeft echter weer dalingen van den luchtdruk in het uiterste Noorden van Scandinavië In het Oosten van Centraal-Europa stijgt de lucht druk, waardoor de depressie in het Zuid-Oosten, die reeds eenige dagen stationnair was. begint op te vullen. Op dit deel van het vasteland viel plaatselijk veel regen, te Breslau en te Weenen 17 millimeter. De depressie in het Zuid-Westen verplaatste zich naar het Zuiden en schijnt naar het Mid- dellandsche Zeegebied te zullen trekken. De arctische winden langs den Oostrand van het het gebied van hoogen luchtdruk brachten een sterke temperatuurdaling ln Finland, de Balti- sche Staten en in Polen. Het gebied van koude in Zuid-West-Duitschland. Zwitserland en Frankrijk ls nog steeds aanwezig. De Alpen stations melden echter aanmerkelijk hoogere temperaturen, groote droogte en onbewolkte lucht. Op IJsland werd het kouder, evenzoo op de Faroer. WEER SOMST ANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N. wind. 5 gr. C.. mistig. Berlijn: O. wind. 9 gr. C.. mooi. Nice: N. wind. 11 gr. C., regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'b middags: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 5.11 uur; nam. te 17.47 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 7.58 uur n.m. tot 3.55 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG 3 Mei: op 6.53 uur; onder 23.24 uur. t Een geldboete opgelegd. Op 7 Maart diende voor den Amsterdam- schen kantonrechter, mr. O. F. Haase, de strafzaak tegen twee veehandelaren B. en O. te Purmerend, die bekeurd waren door den hoofdinspecteur der Sophiavereeniging. wegens het vervoer naar de veemarkt te Amsterdam van twee pas afgekalfde koelen met volle uiers. Het waren z.g. geplakte koelen, waarvan de uiers volgens het pro ces-verbaal waren dichtgeplakt met collo- dlum. Na uitvoerige getulgenverhooren en technische discussies heeft men deze zaak aangehouden om meer deskundigen te hoo- ren om uit te maken of koeien met volle uiers en „geplakte" tepels pijn of kwelling ondervinden Gisteren zette mr. Haase de behandeling voort. Als deskundige werd nog gehoord de dierenarts dr. J. Eikeienboom te Uithoorn. Desk. was van meenlng, dat één maal over slaan van het melken voor het dier niet pijnlijk is. Dit blijkt ook wel uit het voor komen van het dier op de markt, het staat daar rustig te herkauwen. De inspecteur voor het veevervoer van de Ncd. vereeniging tot bescherming van die ren, de heer J. A. van den Akker was van een andere meening; z. i. heeft het dier pijn bij overvolle uiers, loopt moeilijk en wil steeds gaan liggen. De Ned. bond van veehandelaren heeft zich terecht en una niem tegen plakken van uiers uitgespro ken. Prof. Wester werd op enkele punten nog maals gehoord. Deze bleef bij zijn meening. dat plakken pijnlijk kan zijn voor het dier. De ambtenaar van het O. M., jhr. mr Reigersman, zeide in zijn requisitoir, dat de stoet van getuigen a décharge niet heeft kunnen aantoonen, dat het plakken van uiers noodzakelijk ls. Het plakken noemde spr. „zuiver boeren bedrog". het is z.l. veel Juister de beesten naar de markten te brengen, wanneer zij normaal zijn gemolken. Het plakken is dan ook terecht op vele veemarkten verboden. Spr. kwam tenslotte tot de conclusie, dat de wijze, waarop de verdachten de koelen hebben vervoerd (nl. met geplakte uiers), pijnlijk, althans uiterst kwellend was. De veehouder B. ls reeds herhaaldelijk gewaarschuwd en ook al eens terzake van „plakken" veroordeeld Tegen hem vor derde het O. M. vijf dagen hechtenis. Te gen den tweeden verd. eischte de ambte naar f. 50— boete, subs. 25 dagen hech tenis. De verdediger, mr F J. J. van den Ble- sen, pleitte op juridische gronden ontslag van rechtsvervolging Na repliek van het O. M. wees de kan tonrechter onmiddellijk vonnis. Hij achtte i;ewezen, dat de uiers in zeer gespannen toestand verkeerden. De deskundige, prof. Wester, heeft zeer duidelijk uiteengezet, dat het dier pijn en kwelling van het plak ken moet ondervinden. Ook het noodelooze van het plakken achtte de kantonrechter bewezen. Komende tot de strafmaat, merkte mr. Haase op. dat verd B., dte rteds eerder is veroordeeld, eigenlijk een hechtenisstraf verdiende In verband met zijn leeftijd veroordeelde hij hem tot een geldboete van f 50.subs. 25 dagen hechtenis. De twee de verdachte werd tot f.25 boete. subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een ingezetene van Wasse naar. omdat hi) met zijn auto op de Papenlaan te Voorschoten bt) het inhalen niet voldoende naar links was uitgeweken, waardoor hl) den melkhandelaar P. Overdevest uit Voorschoten, die met zt)n motorbakflets geheel rechts van den weg reed. had aangereden. Getuige Over devest verklaarde dat door de aanrijding de carrier eerst tegen een boom was gebotst, om geslagen, en vervolgens ln de sloot was terecht gekomen, waardoor een groote hoeveelheid melk. boter, eieren enz. verloren was gegaan en waarvoor hij een civiele vordering van f. 61.82 Indiende. Daar echter de maximum vergoeding voor het Kantongerecht f. 50 bedraagt, kon de kantonrechter deze niet ln behandeling nemen en zal O deze vordering langs clvlelen weg moeten indienen. De kantonrechter vond het onbeschoft van verdachte, dat hij na de aan rijding. zonder zich om zijn slachtoffer te be kommeren. snel was weggereden. Ook las de kantonrechter nog een verklaring voor welke verdachte voor de politie had afgelegd en waar- In hij onder meer verklaard had. „ik tik liever hem dan een boom". Na een wilde achtervol ging had men verdachte op den Leldsche weg kunnen aanhouden, waarbj] bleek, dat ver dachte ook geen rijbewijs had. Het O. M. eischte: f.30 boete of 10 dagen hechtenis voor het niet hebben van het rijbewijs f.4 boete of 2 dagen hechtenis voor de aanrijding. De kantonrechter veroordeelde verdachte, die ook nog voor de Haagsche Rechtbank terecht zal moeten staan overeenkomstig den elsch van het O.M. tot f.30 boete of 10 dagen hechtenis en f.4 boete of 2 dagen hechtenis. Een inwoner van Den Haag moest terecht staan omdat hl) met zijn vrachtauto op den H. Rlindyk onder Zoeterwoude zonder signaal of richting te geven, plotseling naar links was uitgeweken om een zijweg ln te slaan, waar door hij in botsing was gekomen met een auto van den heer P. Vlas. Inspecteur bij de be lasting Elsch O.M. f. 20 boete of 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. Een stadgenoot moest terecht staan omdat hij met zijn auto de brug b(j de dorpstraat te ALkemade. waarvan de doorgang niet vrij was, toch gepasseerd was. waardoor hij den wielrij der F. Volwater uit Zoeterwoude had aangere den en deze zoodanig bekneld raakte, dat hy een fractuur van zijn schouder gekregen had. Na dat nog een getuige P. Priester verklaard had. dat verdachte onmogelijk kon passeeren en nog door een roode vlag gewaarschuwd was. eischte het O.M. f. 25 boete of 14 dagen hechtenis. De raadsman mr. Koeleman was het niet eens met het requisitoir van het O.M.. daar de situatie heel anders ls. dan de teekening van de politie aangeeft. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. Een autobestuurder uit Den Haag moest te rechtstaan, omdat hy met zijn auto te Katwijk aan Zee niet rechts had gehouden en met zeer groote snelheid de bocht op den Zeeweg links was gepasseerd, waardoor hij een wielrijder uit Katwijk a Zee had aangereden en diens fiets vernield werd waarvoor de laatste een civiele vordering van f. 19.10 indiende. Eisch O.M. f.25 boete of 10 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering a f. 19.10. Uitspraak conform. Een andere autobestuurder, eveneens uit Den Haag moest terecht staan omdat hij met zijn EEN COLLECTE. Morgen zal te Hillegom, Zoeterwoude en Leiderdorp een vlagjes ver koop plaats heb ben ten bate van den Chr. arbeid ln de weermacht in het algemeen en voor het Militair Tehuis te Leiden in het bijzonder. AALSMEER. Het Meisfecst der S. D. A. P. Gisteren werd hier het Meifeest gevierd georganiseerd door de afdeellngen Aals meer en Aalsmeerderdijk der S.D.A.P., als mede den Besturenbond. Des avonds werd een optocht gehouden, door dorp en Plan Zuid. waaraan een flinke deelneming ge constateerd kon worden. In den stoet, welke voorafgegaan werd door een muziek corps. werden vaandels en doeken met verschillende leuzen meegevoerd: ook de Meiboom was niet vergeten, welke eenige jongelieden op hun schouders droegen. Na ontbinding van den stoet ln de Markt straat, volgde de feestavond in „De Oude Veiling". Hieraan verleenden medewerking o.m.: een fanfarecorps (samengesteld uit leden van plaatselijke corpsen), het gezel schap Jaap Presscr (zang, muziek enz.) en de heer T. Gulden, die als spreker op trad. Het tooneel was mooi versierd met bloemen en groen. Er was groote belang stelling voor dezen avond, waarop van een en ander veel genoten ts. De Snijbloenihandel. Aan de veilingen geraken thans de serlngentakken steeds meer op den achter grond; de toevoer beteekent betrekkelijk weinig meer Hierdoor waren de prijzen, welke voor goede kwaliteit witte serineen betaald wer den, zeker niet onbevredigend; de Marle Legraye noteerde als hoogste oobrengst van 15—18 c., terwijl de gekleurde ln le kwaliteit iets lager prijs oubrachten. Voor de Amerikaansche anjers blijken de weers omstandigheden van de laatste weken, ln verband met den groei, minder gunstig te zijn, wat zich demonstreert ln een beperkt aanbod, in aanmerking genomen de massa cultuur van dit bloem gewas hier ter plaatse De kweekers, die nochtans deze bloemen kunnen aanbieden, hebben het de laatste weken en ook ln de laatste week van April zeker niet ongunstig met de prij zen getroffen. In het binnenland, waarheen de Am. anjer voor een belangrijk gedeelte haar weg moet vinden, blijkt deze bloemsoort zeer gewild, met het gevolg, dat de gelde lijke opbrengst hierdoor ongetwltfeld gun stig wordt beïnvloed. In verhouding tot de variëteiten noteerde goede kwaliteit van 712 csoms Iets meer voor minder voor komende soorten Van rozen kwam belangrijk aanbod, doch gezien dé over het algemeen weinig bevre digende opbrengst, blijkt hieruit wel, dat bet met den afzet van deze bloemen zeker niet vlot-ging. Als hoogste prijs golden de vozen van 49, soms 1 A 2 cent meer per stuk. doch de massa, vooral de kortstelige, had weinig waarde. De lathyrus-bloempjes, een product dat nu bij flinke hoeveelheden in de kassen wordt gesneden, werden lager in prijs; de allerbeste langstelige noteerden (per bosje) van 1825 cent. Bolbloemen, v.n.l. ane monen, werden bij groote hoeveelheden aangevoerd, terwijl de aanvoer van ver schillende soorten tulpen, naclssen enz. steeds meer Inkrimpt. De handel ln deze gewassen was opgewekt en de t>esteedde prijzen waren over het geheel genomen bevredigend. Violieren en pyrethrums, bloemproducten. waarvoor de handel mo menteel wel Interesse blijkt te hebben, komen nu in toenemende hoeveelheden ter velling. Aan de veilingen van potbloemen en pot planten, waar steeds groot aanbod van legio producten, werden bevredigende prij zen betaald voor goede kwaliteit winkel- potten (hortensia's, azalea's. gloxinia's enz.). Voor perkplanten en -potten zijn de weersomstandigheden in verband met den afzet ongunstig. De opbrengst van deze producten was veelal aan den lagen kant. Een bewoner van de Zijdstraat, de heer V., kwam des morgens, toen hij de ijzeren hekken wilde openen, welke toe gang gaven tot zijn erf, tot de ontdekking, dat deze verdwenen waren. Door het bestuur der badinrichting „De Blauwe Beugel" alhier, is tot bad meester benoemd de heer F. J. Koopmans te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Afscheid van mej. R. Ruijs. In verband met het aan mej. R. Ruijs, wegens haar voorgenomen huwelijk, met ingang van 1 Mei 1938 verleend eervol ontslag als onderwijzeres aan de O. L. school No. 3 te Vijfhuizen, is haar tijdens het afscheid in de school bij monde van hel hoofd, den heer Krüger, hartelijk dank gebracht voor den ijver en toewijding, waarmede zij ln het belang van het on derwijs is werkzaam geweest en de pret tige samenwerking, die steeds van haar werd ondervonden. De kinderen boden een prachtigen bloemenmand aan, alsmede eenige artikelen vóór de huishouding. Mej. Ruijs stelde deze aardige attentie zeer op prijs. 1 Mei-viering. Voorafgegaan door een kinderfeest, werd gisteravond in de Landbouw te Hoofddorp van de S.D.A.P. en Vakbeweging uitgaan de feestvergadering gehouden, waarin auto in de Hoofdstraat te Sassenheim niet vol doende was uitgeweken, waarvan een botsing met een andere auto het gevolg was. Eisch f.20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Een inwoner van Katwijk aan den Rijn moest terecht staan wegens herhaaldelijk schoolverzuim door zijn kinderen. De Kanton rechter merkte op, dat de kinderen maanden lang de school verzuimd hebben. Verdachte kon het niet met z(jn geweten overeen brengen, dat zijn kinderen zonder eten naar school moesten en zij ongevoed toch niets leeren. Ik kan de boete ook niet betalen, dan maar liever naar het huis van Bewaring. In andere gevallen, zeide verdachte, heb ik zelf de kinderen naar school gebracht en bij verzuim gestraft. Eisch O.M. f. 1 boete of 1 dag hechtenis. Voor ditmaal wilde de kantonrechter zich met deze lichte straf vereenigen en veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch O.M. mevr. Miedema-Zondervan een rede hield en het Revue-Gezelschap ..Roode Wielrij ders" voor verdere aangename afwisseling zorgde. De avond werd met een gezellig bal besloten. Ook te Nieuwvennep heeft gisteravond in hotel De Groot ir. een feestelijke bij eenkomst de 1 Mei-viering plaats gehad. Als spreker trad op de heer J. W. Albers, ass. bestuurder N.V.V., terwijl door de ar- beiderstooneelvereeniglng werd opgevoerd „De Vluchteling". Verder voordrachten, terwijl ook hier tot slot gedanst werd. De inbraken en diefstallen in Badhoevedorp. Badhoevedorp wordt ln den laatsten tijd 's nachts onveilig gemaakt door vermoede lijk uit Amsterdam afkomstige personen, die er in geslaagd zijn, bij sommige bewo ners onopgemerkt hun slag te slaan. Thans hebben zich daar weder een paar onge- wenschte bezoekers toegang tot een wo ning weten te verschaffen. Zij werden echter in de uitvoering van hun plan ge stoord en namen ijlings de vlucht. De po litie stelt een uitgebreid onderzoek ln. Groote nachtvorstschade. Door de strenge nachtvorsten ls in Haar-* iemmermeer in vele tuinen en boomgaar den groote schade toegebracht. De reeds flink tot ontwikkeling gekomen vroege aardappelen hebben veel te ïyden gehad. KATWIJK. AUTOBUSDIENST IJMUIDEN-KATWIJK. Vragen van den heer L. v. d. Zwan. De heer L. v. d. Zwan heeft de navol gende vragen gericht aan B en W. Zoudt u in verband met berichten in de Pers ln de eerstvolgende raadsvergadering mededeellng willen doen of het juist is dat voor de Autobusdiensten Katwljk- IJmulden slechts een tijdelijke vergunning is verleend? Is het Juist, dat dit vergunning 30 Juni a-s. afloopt en is er ook eenlg gevaar dat deze diensten t.z.t. zullen moeten worden gestaakt en zoo ja uit welke overwegin gen? Indien met die mogelijkheid rekening moet worden gehouden, ls dan reeds iets gedaan van de zijde van B. en W. om dit gevaar af te wenden, omdat deze diensten voor de vlsschersbevolklng onmisbaar zijn. Achten B. en W. het niet van belang dat ook de Raad zich hierover uitspreekt en de noodzakelijkheid dezer diensten in een motie vastlegt en deze motie ter ken nis brengt van de betrokken autoriteiten? KATWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. Door den architect D. Verloop alhier is aanbesteed het verbouwen van een woon- en winkelhuis voor den heer Jac. Varke- visser in de Hoogstraat. De uitslag der in schrijving was als volgt: Gebrs. Verloop f.4299; J den Hollander f.4340; Jac. van Duyn f. 4444.44; Jac. V. d. Plas f.4495: Gebrs. W. en L. Guyt f.4760; T. Meyvogel f 4850; G. de Best Kzn f. 5000; J. Houwaard f 5364; A de Best f.5373; Jac Parlevliet f. 5395; Gebrs. v. d. Plas f. 5400. Het werk ls aan den laagsten inschrijver gegund. LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Gi (eravond heeft aan den Westvlietweg een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door L. J. H. uit Haarlem en een motorrijwiel bestuurd door P. B. uit Den Haag. De motorrijder kreeg ernstige verwondin gen aan zijn knie, benevens verschillende schaafwonden, terwijl zijn edhtgenoote, die op de duo zat een onderbeen kneusde. Na door dr. van den Berg te zijn behandeld, zijn belden naar hun woning vervoerd. Zoowel auto als motorrijwiel werden ern stig beschadigd. De eerste hulp werd ver leend door de Voorburgsche politie. Aanhouding. De Voorburgsche- en Rijkspolitie hebben aangehouden en te Delft Ingesloten J. B.. chauffeur, E. B. chauffeur en J. de K., allen wonende alhier, verdacht van diefstal van een zevental autobanden gepleegd te Nootdorp. De diefstal moet zijn gepleegd per auto, Zich ontdekt ziende, hebben zij met ge doofde lichten de vlucht genomen. Gistermiddag is de eerste paal ge slagen voor den bouw van de aan den Broekweg te vestigen fabriek van stalen ramen der firma Knoop, thans gevestigd te Scheveningen. LISSE. Afscheid van den heer Thenunea Gisteravond werd in de Ned.-Herv. Kleu terschool de laatste vergadering in dit seizoen gehouden door de Herv. Mannen- vereeniging. De heer Themmen sprak over „Pontlus Pilatus en de waarheid". Tevens was deze avond als afscheid bedoeld wegens het vertrek van den heer Themmen naar Zeist. Deze wees er op, dat Jezus Christus ge leden heeft onder Pontius Pilatus. den wereldlijken rechter. Hij was vertegen woordiger van het zuiverste Romelnsche recht eh de Rechtvaardige Zoon van God heeft voor hem terecht gestaan. In naam van het Romelnsche Imperium sprak hij het vonnis over Jezus uit. Eens echter, in het laatste der dagen, zal Pilatus met zijn lichamelijke oog zien. Wien hij veroordeelo heeft. Pilatus bleek te zijn een oppervlakkig mensch, wiens rechtspraak een rechtspraak is geweest, welke hem kenmerkte als een man van nul en geener waarde. De heer Themmen sprak vervolgens over Pilatus, geteekend in de lijst van zijn tijd en het geheele rechtsgeding dat zich ln het rechthuis van Pilatus heeft afgespeeld. Duidelijk zette hij de rol uiteen, welke Pi latus heeft gespeeld en handelde over: le. Pilatus sprekende met de waarheid; 2e. spottende met de waarheid en ten 3e die nende de waarheid. Een gedachtenwisseling volgde. De heer W. van Blltterswijk sprak namens de Herv. Mannenvereenlging een hartelijk woord van afscheid en bracht den heer Themmen dank voor zijn voortreffe lijke leiding. Moge Gods zegen op uw ar beid rusten, aldus eindigde spr. De heer Themmen dankte tenslotte voor de zeer erkentelijke woorden. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Woensdag. Volkshuis: Filmavond Vrouwen-Vredesgang, 8 uur nam. Donderdag. Stadszaal (foyer): Jaarlijksche uitvoering mu ziekschool Toonkunst. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9>/r-H uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Geneei- Kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (lste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen dlphterie. 3»/i uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Indische Graftempel". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur ,,'n Pracht exemplaar van een man". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Saratoga". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam» „Pygmalion". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.15 uur. Rex-theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Chlng Chlng". Zondag doorL voorstelling 2-7 en 8 uur nam, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tót voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt xan Zaterdag 30 April tot en met VrUdag 6 Mei aanstaande waar genomen door de apotheken M. Boekwyt, Bree straat 74. Tel. 552 en J. Doedens, Wllhelmlna- park 8, Oegstgeest, Tel. 274. De heer Ph. van Hoven heeft met verkregen pensioen den technischen dienst der P.T.T. verlaten en van al zijn collega's afscheid genomen. De verbouw van het manufacturen- magazijn „De VHJt" ls opgedragen aan de firma Gebr. Moolenaar. Het schilderwerk zal worden uitgevoerd door fa. Gebr. Van der Zaal, alhier. Onze plaatsgenoot Frans Landkroon, slaagde voor het Mercurlus-dlploma Ma- chlneschrljven. Hij was leerling van den heer v. Lierop, Hillegom. NOORDWIJKERHOUT. Het zilveren ambtsfeest van ds. Boeke. Een deputatie uit de Herv, Gemeente, be gaf zich Zondag 1.1. naar Schoorl om Noordwijkerhout te vertegenwoordigen bi) het zilveren ambtsfeest van onzen vroege- ren predikant ds. Boeke. te Schoorl. De afgevaardigden woonden daar den kerkdienst bij, waar ds. Boeke een gedach tenisrede hield met den tekst: „Dat de broederlijke liefde blijve". (Hebreen 13 vers 1). Het kerkgebouw was geheel gevuld en met groote belangstelling en hartelijkheid werd de deputatie, na den dienst, in de consistoriekamer ontvangen; zij kreeg ge legenheid om in bijzijn van het kerkbestuur uit Schoorl ds. Boeke te complimenteeren. Daarna waren de Noordwtjkhoutsche heeren de gasten van ds. en mevr. Boeke en werd hun ln de pastorie een lunch aan geboden. Op den bakkers-vak-wedstrijd te Haarlem behaalde B. J. Melland den eer sten prijs, ln de klasse luxe-brood. Het Helden-der-Zee-fonds: „Dorus Rijkers" heeft toestemming gekregen van B. en W. om ln deze gemeente een speldjes dag te organlseeren. waarvoor aller mede werking reeds werd ingeroepen. RIJNSBURG. HET 60-JARIG JUBILEUM DER NEDERL. HERV. JONGELINGSVEREEN. Drukbezochte Receptie in de Kerkzaal. In verband met haar 60-jarig jubileum hield de Ned. Herv. J. V. in de Kerkzaal een receptie, waarvoor groote belangstel ling bestond. Na opening met gemeen schappelijk gezang, heette de voozitter van de Jubileum-commissie, de heer D Drie bergen, allen welkom; hij wees op het bij zonder voorrecht dat de Vereeniging haar 00-jarig bestaan mocht vieren en gaf daar op gelegenheid tot het uitbrengen van ge- lukwenschen. Daarvan werd een zeer ruim gebruikt gemaakt Achtereenvolgens spra ken de Burgemeester, de heer D. v. Biezen namens den Kerkeraad, de heer Verschoof van Sassenheim namens de Prov. Commis sie en het Ned. Jongelings Verbond, de heer Thijssen namens den Ring Katwijk en om streken, afgevaardigden van verschillende vcrecniglngen ter plaatse: o.a. de Meis jesver. Dorcas", „Niet in eigen kracht. „Deo Volente", de Knapenver., J. V. der Ocref. en Chr. Geref. gemeente, zusterver enigingen uit den omtrek, de Zondags school. de afd. Kerkherstel, de heer Haas noot van Katwijk, de Chr. Nat. Werkmans bond, het Chr. Mil. Tehuis te Leiden, de hulpprediker, de heer de Bruin, de nog ui leven zijnde oprichter der vereeniging. de heer P Brussee, en onderscheidene oud leden. Allen brachten hun felicitaties over aan de Jublleerende vereeniging met de beste wenschen voor de toekomst. Prach tige bloemenmanden en boekwerken wer den tevens aangeboden. Allen sprekers werden door de voorzit ters van de afd. Noord en Zuid. de heeren den Hoed en Kromhout, hartelijk dank ge zegd. Na gemeenschappelijk gezang, sloof de heer Verschoor deze zeer geslaagde bij eenkomst met dankgebed. Het ligt in de bedoeling der vereeniging Donderdag as. de eigenlijke feestavond in Flora te houden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6