Britsch Lagerhuis aanvaardt Engelsch-Italiaansch accoord LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 3 Mei 1938 Na uitvoerige verdediging door Chamberlain SPORT Nederlandsch XII-tal samengesteld. Het debat. De Engelsche minister-president Neville Chamberlain heeft gisteren in het Lager huis de motie van de regeering, waarbij het verdrag tusschen Engeland en Italië wordt goedgekeurd, verdedigd. Over het door de Labourpartij ingediende amendement zeide Chamberlain, onder ge lach van het Huis, dat het weinig verstan digs inhoudt Het amendement luidt als volgt: „Bereid om iederen wettigen maat- tegel tot het ontwikkelen en versterken van de vriendschappelijke betrekkingen lusschen de volken te aanvaarden, kan het Huis niet toestemmen in de overeenkomst met een staat, welke daadwerkelijk is be trokken bij den willekeurigen aanval in Spanje, een overeenkomst, waarbij als be- looning voor denkbeeldige beloften, het volk van Abessynië wordt opgeofferd, de geest van den Volkenbond wordt geschonden en het beginsel van collectieve veiligheid wordt vervangen door een politiek van verbonden en bewapeningswedloopen. hetgeen in plaats van een algemeenen vrede te bren gen het gevaar van een wereldoorlog zal vergrooten". Chamberlain stelde voor dit amende ment te beschouwen als een fraaie wijze om „Neen" te zeggen. Hij wilde niet meer hierover zeggen, want het beste antwoord leek hem uiteen te zetten, waarom de re- gcering het Huis verzocht „Ja" te zeggen. Na uiteen te hebben gezet, welke bitter heid aan weerszijden was ontstaan door het Ethioplsch conflict, zeide Chamberlain dat in het najaar van 1936 de betrekkingen tusschen Engeland en Italië zóó onbevre digend en zelfs zóó gevaarlijk werden, dat men de noodzakelijkheid voelde hierin ver betering te brengen. Het gentlemens agree ment. dat hiervan het gevolg was. had ten doel het wantrouwen en het misverstand uit den weg te ruimen, doch het had wei uitwerking. het wantrouwen bleCf nig groeien. Vervolgens herinnerde Chamberlain aan zijn brief aan Mussolini, waarin werd voor gesteld. besprekingen te openen tot het uit den weg ruimen van misverstanden en tot het herstel van de hartelijke betrekkingen Het gevolg hiervan waren de onderhande lingen in een geest van wederkeerigen goeden wil. welke leidden tot de overeen komst. waarover thans wordt gesproken. Spreker bracht hulde aan het staats manschap van Lord Perth en graaf Ciano. hetgeen bleek uit de wijze waarop zij de onderhandelingen hebben gevoerd en gron dig alle vraagstukken van het moeilijke onderwerp hebben bestudeerd. Onder lulde toejuichingen bracht spr. ook hulde aan Grandi, die in Engeland een positie van vertrouwen en eerbied heeft verworven en die zeker veel heeft bijgedra gen tot het vergemakkelijken van het slui ten van de overeenkomst door zijn onver moeid pogen den twijfel en het misver stand op te heffen. Sprekende over de plaats, welke de overeenkomst inneemt in het algemeen schema van de buitenlandsche politiek der regeering. zeide Chamberlain nog maals dat deze politiek niet alleen ge richt is op het handhaven van den vrede, doch zoo mogelijk ook op het herstellen van het algemeen vertrou wen, zonder hetwelk geen vooruitgang in de internationale politiek mogelijk is Dit vertrouwen kan alleen worden verkregen, wanneer men er in slaagt, de grieven, meningsverschillen en het wantrouwen uit den weg te ruimen. In. dien deze niet worden weggenomen, zouden zij tot oorlog kunnen leiden. Dit ls geen taak, welke in een oogenblik en overal tegelijk kan worden volbracht, doch wanneer men erin slaagt, de gevaar lijke punten een voor een op te ruimen, dan zal men eens komen tot het doel, waar heen men stuurt. Voor het onderteekenen van het Britsch-Italiaansch verdrag vorm den de betrekkingen tusschen Italic en Groot-Brittannië en die tusschen Italië en Frankrijk een van die gevaarlijke punten. De regeering was van meening. dat het gevaar kon worden weggenomen door met goeden wil en gezond verstand de vraag stukken te bespreken, welke gerezen waren cn door te doen hetgeen noodzakelijk was. cm aan de feiten het hoofd te bieden, hoe onaangenaam deze feiten ook móchten zijn. De minister-president zeide van meening te zijn, dat het verschil van meening tusschen hem en de andere zijde van het Huis ligt in zijn bereid willigheid de werkelijkheid, welke niet kan worden veranderd, onder het oog te zien en hiervan te maken wat er van te maken valt. (Toejuichingen). Vervolgens zeide de minister-president, dat de overeenkomst voldoende alle be trekkingen tusschen Italië en Groot-Brit tannië bestrijkt. Bovendien zijn enkele grondbeginselen vastgelegd, welke niet al leen de politiek van beide landen jegens elkaar, doch ook de politiek van belde je gens een derde mogendheid moet regelen. Door het onderteekenen van dc overeen komst is reeds een radicale wijziging inge treden in de Brltsch-Italiaansche betrek kingen. De wolken van wantrouwen en achterdocht zijn weggevaagd en belde sta ten zijn besloten de wederkeertge vriend schap te bevorderen in plaats van de vij andschap (toejuichingen). Ten aanzien van de Italiaansche belof ten inzake Spanje, welke in het. amende ment van de onnositie denkbeeldig worden genoemd, zeide Chamberlain dat de Brit- scne reg cring deze beloften heeft aan vaard in goed vertrouwen, en zij ver- wacht, dat de Italiaansche regeering deze oeloften naar geest en letter zal uitvoeren (toejuichingen). Wat betreft de erkenning van de Ita liaansche verovering van Ethiopië zeide de minister-president, dat een dergelijke er kenning steeds binnen het souvereine recht van iederen lndlvidueelen staat heeft ge legen. Hij is steeds van meening geweest, cn velen zijn dit met hem eens, dat een dergelijke erkenning alleen geoorloofd is. ais hiermede de algemeene vrede wordt gediend. Een algemeene vrede lijkt spre ker evenwel niet wel mogelijk zonder een regeling van het Spaansche vraagstuk en daarom Is een regeling hiervan als voor waarde gesteld voor het van kracht wor den van deze overeenkomst. In antwoord op een vraag van Attlee. die wilde weten, wat de minister-president bedoelt met de regeling van het Spaansche vraagstuk, zeide Chamberlain, dat hij er de voorkeur aan gaf op het oogenblik nog geen nadere aanduiding te geven. Sprekende over het verlangen van Frankrijk, eveneens een dergelijke overeenkomst te sluiten met Italië, zeide Chamberlain, dat indien men hierin slaagt, een nieuwe stap zal zijn gezet op den weg tot opheldering van den Europeeschen horizon (toejuichin gen). Chamberlain zeide verder, dat Frankrijk niet de eenige staat is, welke instemt met de overeenkomst. Ook de Balkanentente heeft een warmen ge- lukwenseh gezonden. Bovendien heeft de geheele Europecsche pers, vrfjwel zonder uitzondering de over eenkomst toegejuicht en ook Roosevelt heeft blijk gegeven van sympathieke be langstelling. Hij is van meening. dat de overeenkomst de waarde van vreedzame besprekingen bewijst. Inzake Palestina deelde de minister-pre sident mede, dat graaf Ciano den Britschen ambassadeur de mondelinge verzekering heeft gegeven, dat de Italiaansche regeering zich zal onthouden van alles, wat de Brit- sche regeering moeilijkheden of onaange naamheden kan berokkenen ln het bestuur van Palestina en de Britsche ambassadeur heeft Ciano verzekerd, dat de Britsche re geering de wettige Italiaansche belangen in Palestina zal behartigen en beschermen. Ten slotte zeide Chamberlain, dat door de Brltsch-Italiaansche overeenkomst is gebleken, dat het niet onmogelijk is voor oen democratie tot overeenstemming te komen met een autoritairen staat. Hier door wordt de hoop aangewakkerd, dat hiermede de eerste stap ls gezet tot een meer gezonden stand van zaken in Europa. Met voorbijgaan van de tijdelijke ver schillen van meening. welke door deze overeenkomst zijn ontstaan, gelooft Cham berlain. dat de vriendschap met het nieu we Italië mag worden beschouwd als even hecht gegrondvest als de vriendschap, wel. ke Engeland heeft gebonden aan het oude Italië. VOETBAL. Nederlandsch elftal blijft niet lang in Frankrijk. Regeling voor wereldkampioenschap Naar de „Sportkroniek" mededeelt, zal er van een langdurig verbluf van het Ned. elftal tij dens de wereldkampioenschappen in Frankrijk, zooals in 1934 in Italië geschied is, thans geen sprake zijn. Het bezwaar om de spelers, die uit hun gewone doen raken, lang achter elkaar bezig èn in conditie te houden wordt te groot geacht. Bovendien is het nu. aangezien Frankrijk veel dichter bij ligt, ook niet noodig. De be doeling is, dat een gezelschap, waarvan ver moedelijk ten hoogste 17 spelers deel uit zullen maken invallers worden immers tijdens de wedstrijden niet toegestaan op Zaterdag 4 Juni naar Frankrijk vertrekt. De reis wordt via Parijs gemaakt, vanwaar na eenige uren verblijf 's avonds naar Le Havre vertrokken wordt. Op Zondag 5 Juni volgt dan om vijf uur de wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije. Zou die wedstrijd worden gewonnen, dan reist het gezelschap reeds Maandag 6 Juni (2den Pinksterdag) naar Nederland terug, zoodat de spelers dan zoo lang mogelijk in hun gewone doen kunnen blijven. In dat geval dient dus voor de tweede ronde op 12 Juni te Bordeaux te worden gespeeld tegen den winnaar van BraziliëPolen en waarschijnlijk wordt de reis dan Vrijdag 10 Juni aanvaard, waarbij weer via Parijs gereisd wordt, zoodat men Zaterdagavond in de Zuide lijke wijnstad aankomt. Wordt de wedstrijd tegen de Tsjechen verloren, dan blijven de spelers wel tot Dinsdag in Frankrijk, want dan zijn zij verder uitgeschakeld. Een gelijk spel zou een complicatie brengen, want dan moet de wedstrijd op 9 Juni (Donderdag) worden overgespeeld e» dan is er wellicht aanleiding om wel te bljijven. KORFBAL. Het Nederlandsche twaalftal, dat Zondag a.s. te Amsterdam tegen België in het veld zal treden, is als volgt samengesteld: Aanval: Oerlemans (Swift), Van Duin hoven (BI. Wit) en dc dames Meijer-Moo» (D.V.D.) en Douwes (BI. Wit). Middenvak: Seits, WcdemcUer en de dames G. en M. v. d. Graaf (allen Deetos). Verdediging: Koper, Siebenltet (belden Westerkwartier) en de dames Teysse (BI. Wit) en Vlietman (W. kw.). Reserve'»: A. de Cooq v, Dclwynen (BI. Wit), Visschoonmaker (Hercules) en de dames Beute (D.K.C.) en Petersen (Bl.W.). Het Nederlandsche korfbalteam heeft der halve niet minder dan zes mutaties ondergaan. Koper, Siebenlist en v. Duinhoven nemen de plaatsen in van A. de Cocq v. Delwynen. Vis schoonmaker en Hüter (D.K.C.). Dat Koper en Siebenlist gekozen zijn, na hun uitstekende spel in den wedstrijd Noord-Zuid, zal geen verwondering wekken, doch dat v. Duinhoven een plaats in Nederlands sterkste team is toe gewezen, bevreemdt ons. Zoo'n subliemen indruk maakte de Blauw Witter niet! Dat de dames M. v. d. Graaf, Douwes en Theysse gekozen zouden worden, lag o.i. in de lijn der verwachtingen. Zfj nemen resp. de plaatsen in van de dames Voordenberg (Dee tos). Raats (H.K.V.) en Looysse-v. d. Brugge D.V.D. Zoo men ziet wordt Zuid-Holland dit jaar dus slechts door de vier Deetos-menschen ver tegenwoordigd. terwijl de Noord-Hollandsche spelers (sters) niet minder dan acht plaatsen bezetten. In DE ENGELSCHE LEAGUE. de eerste afdeeling van de Engelsche league zjjn gisteren twee wedstrijden gespeeld. Huddersfield Town won met 30 van Stoke City. terwijl Wolverhampton Wanderers door een 2—1 overwinning op West Bromwich de leiding in deze afdeeling nam met 1 punt voor sprong op Arsenal. Zaterdag as. kan de be slissing om het kampioenschap van de eerste afdeeling der league vallen. Het Labour-hd Morrison trachtte de ver- eeefschheid aan te toonen van het Brltsch- Italiaansche accoord. waarin Engeland niet meer van Italië heeft verkregen dan een herhaling van de beloften, die reeds eerder gegeven, maar niet gehouden zijn. Morrison sprak o.m als zijn meening uit. dat het gentleman's agreement her haalde malen geschonden is door aanvallen van zeeschufmende dulkbooten. door de bezetting van de Balearen en door de voortdurende versterking van de Italiaan sche troepen in Spanje Wat de uitwisseling van militaire inlichtingen betreft. Morri son beschouwt deze als zeer gevaarlijk voor de Britsche veiligheid. Spr. bouwt zijn geheele betoog op den kwaden trouw van Italië op. Hfi gelooft niet. dat de belofte, volgens welke Italië geen kleurlingen'leger oo de been zal brengen, zal worden nage komen en spreekt als zijn opvatting uit, dat het gedeelte van het accoord betreffen de de terugtrekking der Italianen uit Spanje zeker „het schandelijkste" ls, te zamen met het gedeelte, dat de erkenning van de verovering van Abessynië behandelt „Na een overwinning van Franco", aldus Morrison, „zullen militaire, strategische en economische voorrechten aan Duitschland en Italië gegeven kunnen worden met het grootste gemak en zonder dat de letter van het accoord geschonden wcrrdt". Wat Abessynië betreft, legde Morrison er den nadruk op. dat de Britsche regeering niet alleen haar plechtigste verplichtingen vergeet, maar ook de oogen sluit voor de werkelijkheid". Alles bewijst inderdaad, dat Italië er nog verre van is het land te heb ben veroverd". Samenvattende verklaarde Morrison, dat alleen de noodzakelijkheid, waarin Cham'oerlain was om tot iederen priis een accoord tot stand te brengen, de onderteekening kan verklaren van een zoo rampspoedig Instrument. „De omstandig heden van het aftreden van Eden waren van dien aard. dat wanneer de eerste minister geen accoord. welk ook. tot stand gebracht had. hij politiek verbeterd en wellicht politiek vernietigd zou zijn geweest. Mussolini wist. dat de eerste minister een accoord moest tot stand brengen onver schillig wat een accoord en derhalve wer den de onderhandelingen gevoerd onder zeer ongunstige omstandigheden voor onze vertegenwoordigers". Onder luid applaus van de oppositie be sloot Morrison met te zeggen, dat de nationale regeering het land en de wereld terugbrengt naar de toestanden, die aan den oorlog van 1914 voorafgingen. Als volgende spreker trad de conservatief Amery op die constateerde, dat het accoord Engeland in een gunstiger positie gebracht heeft voor de behandeling van de Euro- peeeche problemen, om. het zeer ernstige en zecompliceerd probleem dat thans in Tsiecho-Slowaklje aan de orde ls. Archibald Sinclair vertelaarde uit naam van de liberale oppositie o.m. dat door de erkennine van de annexatie van Abessynië en door begunstiging van den Italiaanschen ROEIEN. De universiteitsroei- wedstrijden. De samenstelling van de ploegen voor het hoofdnummer. In het hoofdnummer, de Oude Vier. van de op 15 Mei a.s. te houden universiteltsroeiwed- stryden op de Boschbaan te Amsterdam, zullen de volgende ploegen uitkomen: Boei 1: Aegir: P. H. Suringar (boeg), R. Pranger. H. Greebe. A. Th. Moll (slag), L. van Nouhuys stuurman) Boel 2: Triton. H. B. Struinig dc Groot (boeg), H. H. W. Hogfrzeil, P. Terpstra. H. de Langen 'slag), H. H. F. Hobbel (stuurman». Boel 3: Njord: Q. 1. Catalanl (boeg), D. J. Koeleman. H K. Roesiingh, H. J. du Pan <slag) F. Mesla (stuurman». Boel 4: Nereus W. Bloemendal (boeg), C. Brenkman. A. Smit. J. Schuringa (slag), C. van der Ham (stuurman». Boei 5: Laga: J. T. L. Barttama 'boeg). H. Herklots. P. H. Godefroy. C. cfc Iong'h (slag), J. H. Hummel (stuurman). LEIDSCHE KORFBALBOND. De wedstrijd Fluks IV—Morschkwartier I, welke Zondag j.l. voor de 2e klasse gespeeld werd ls geëindigd in een 1-0 aege voor Fluks IV. SCHERMEN. OVERWINNINGEN VAN „ZAAL GUSBEBTT'; Gisteravond trok ..Zaal Gijsberti" alhier op degen en sabel tegen de officieren van het corps motordienst uit Haarlem. Op degen trokken voor Leiden: Swaan. De Jager. Haarden en Schreuder en voor Haarlem: De Neef Bik, Hagens, Van Noppen en Week hout. Zaal Gijsberti won met 124. Op sabel bestonden de ploegen uit 5 scher mers. Hier kwamen voor Lelden uit: De Jager. Haarden. Westpalm. van Hoorn en Snorn. en voor Haarlem: De Neef Bik. Weekhout. Boude- wyn, Kat en Van Noppen. Thans won Zaal Gijsberti met 169. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig, heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. DUIVENSPORT. WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht met oude duiven vanuit Neufvfll« (België), afstand pl.m. 180 K.M. De duiven werden aldaar ln vrijheid gesteld te 10 u. 15 m. met N.O. wind en bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 2 u. 43 min. 13 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 672.87 M p. minuut. Het ls een zeer zware vlucht geworden. De uitslag was: P. Bouwmans 1 en 6; J. H, M. Brouwer 2; K. I. Waasdorp 3, 5. 9. 14 en 16: C. Versteeg Jr. 4 en 18; W. C. van Beekum 7, 10, 11. 13 en 15; L. H .de Kleine 8. 12 en 17, BILJARTEN. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN P. VAN CLEEF. I De uitslagen van de voortgezette wedstrijden zijn: le afd., L.U.T.O. I—P. van Cleef I. SCHAKEN. RUNSB. SCHAAKCLUB—N«ZiHtT)M» Hedenavond te 8 uur speelt de Rijnsburgsche Schaakclub ln de Chr. Kleuterschool te Rijns- burg tegen N.Z.H.T.M. inval in Spanje de eerste minister in ge- hreke ls gebleven ten aanzien van zijn ver antwoordelijkheden en dat hij, om de laatste rede van Eden voor zijn aftreden aan te halen, de eenige beginselen heeft opgeofferd, waarop de vrede niet alleen voor ons zelf. maar voor de opgroeiende jongeren gevestigd kan werden Tenslotte zeide Sinclair, dat hil steeds bereid zal zijn tot een overeenstemming met Duitschland en Italië, wanneer een minister van buiten landsche zaken, waarin hij vertrouwen zal stellen, hem zal zeggen, dat het oogenblik gekomen is. Op dit oogenblik echter moet Engeland eerst zijn vrienden zoeken onder de volken, die afgezien hebben van den oorlog als middel tot regeling van inter nationale geschillen. Lloyd George was de volgende spreker Hij sprak een requisitoir uit tegen de „capitulatlepoiltiek" der regeering. die hij ironisch gelukwenscht door de in de Abe: - sijnsche kwestie aangenomen procedure te hebben erkend, dat de Volkenbond nog steeds zijn.nut heeft, „niet als middel om de ziwakke naties te beschermen tegen de aanvallers, maar als middel tot verberging van de lafheid der zwakke regeeringen, die het internationale recht niet meer durven steunen", Na Lloyd George sprak Attlee. die in groote lijnen het betoog van Morrison volgde en don minister-president verweet, het land een ongekende vernedering te hebben doen ondergaan en het Lagerhuis met een groeiende verachting te hebben behandeld. Hij verweet Chamberlain bo vendien de meening van Roosevelt over de overeenkomst onjuist te hebben weer gegeven. Namens de regeering stoot Butler ver volgens het debat. Ten aanzien van de niet-inmenglng verklaarde hij. dat de re geering er de voorkeur aan geeft te streven naar een oplossing, waarbij zi! aan aller oprechtheid gelooft. Hij sprak met be slistheid tegen, dat de regeering ooit de overwinning van een der partijen in Spanje zou hebben gewenscht. De eind beslissing over de erkenning van dc ver overing van Abe^synnië blijft bij de Brit sche regeering. Tot hen. die celooven dat te Rome ongeschreven verplichtingen aan vaard zijn of geheimzinnige overeenkom sten tot stand ziln gekomen, zeide Butler: „Ik kan de verzekering geven, dat geen toezegging is gedaan ten aanzien van een leening of welk ander punt ook". Daarna werd gestemd. Het amendement van de Labour- fractie werd verworpen met 323 tegen 110 stemmen en de motie van de regeering, waarin het Britsch-Itali- aansche verdrag wordt goedgekeurd, aangenomen met 310 tegen 108 stem men. FRAAIE PRESTATIE VAN GIJSBERTI HODENPIJL. Bij de te Rotterdam gehouden kampioens wedstrijden voor professeurs boekte de Leld- sche schermleeraar D. GUsbertl HodenpiJl een zeer fraai succef door met den Italiaanschen meester Angeline. die voor de eerste maal deel nam. geiyk te eindigen in het florettournooi. Onze stadgenoot verloor op het kantje al van Van Mlerlo, doch klopte alle anderen, ook den Italiaan! De barrage-partü bracht teniiotte de zege aan Angeline. zoodat deze kampioen werd en GUsbertl op de tweede plaats »vóór alle andere Nederlandsche professeurs!» eindigde. Op sabel eindigde Gijsberti als 4de. Kam pioen werd Paoli na barrage met Abrahams. c. B. Duivenvoorden (L.) Teegelaar (P.v.Cl.) 156 335 156 278 25 25 34 6* 76 11.17 C. B. Degger de Roo 154 160 110 160 20 20 35 511 29 II C. G. Faas M. Teegelaar 154 145 154 142 28 28 28 S) 16 sr .C. w. Kortekaas Karstens 97 132 97 128 24 24 15 iV 32 5JJ L.U.T.O. I wint met 20 car. 3e afd., O.N.A. I—Poort v. Cleef II. WATERPOLO. POELMEER I—ZIAN I 0—2. Zian was zonder van Woerkom, dus met 6 man verschenen. B. Vroom completeerde hun zevental. Reeds dadelijk is de Poelmeer-aanval in actie. Goed gesteund door de achterhoede, die de Zian-voorhoede ln haar macht heeft, weet zij eenige gevaarlijke aanvallen op te zetten, die echter niet met het noodige schot afgewerkt worden. De paal brengt aan beide zijden eenige malen redding, en nu ook beide keepers voor hun taak berekend waren, was het niet te verwonderen, dat de rust met den stand 00 inging. Na de pauze hetzelfde spelletje. Doch nu werden de Zian-aanvallen heftiger. De korte schoten van Voets waren echter nog niet zoo gevaarlijk als de boog-balletjes van Hegi. Met zoo n boogbal kwam het eerste Zian-doelpunt. De Poelmeer-voorhoede deed haar best en vooral de vooruitgegane Von Bargen was tel kens de Zian-achterhoede te glad af. Echter het goede schot ontbrak en toen Westen na uitgooien van den keeper de bal raakte de springplank en moest dus neutraal opgeworpen worden gelijk maakte was dit» verdiend. Even later annuleerde de scheidsrechter dit punt. Bij een der laatste Zian-aanvallen kwam de bal op de Poelmeer-doellijn drijven. Hiervoor werd Zian een doelpunt toegekend. De sportieve wedstrijd had wel een spannend verloop en de belangstellenden gaven daarvan meermalen biyk. Maandag 9 Mei te 10 uur speelt Poelmeer haar laatsten nederlaag-wedstrijd tegen D.W.R, I, de Jonge Haarlemschc eerste klasser. Deze anelle ploeg wist ln de zomercompetitie 1937 aetfk van het Y I te winnen. Zi) bezit een zeer goeden middenvoor en uitstekende vleu gelspelers. N. Vermeer (O.N.A.) 86 86 24 17 3il G. Teegelaar 'P.v.Cl.) 80 67 24 9 23 C. Herwerden 81 33 18 8 m A. Waller 61 61 18 8 33 W. Opdam 75 75 24 8 117 L. Verhoeven 56 56 24 8 233 W. Kramer 39 39 15 8 2.60 H. v. d. Berg 47 24 15 5 160 O.N.A. I verliest met 42 car. 3e afd.. O.N.A. II—Poort van Cleef m. J. Verhoeven (O.N.A.) 72 72 33 9 3» P. Sire (P.v.Cl.) 80 57 33 7 1.72 A. Bril (res.) 52 26 24 6 18 W. Dool 63 63 24 10 2.63 A. Bril 52 44 42 6 1.8 P. GordtJn 40 40 42 5 095 D. v. d. Berg 48 48 37 7 123 C. v. Valderen 40 34 37 5 091 O.N.A. II verliest met 5 car. T.O.G. II—Poort van Cleef III. G. Bontje (T.O.G.) 99 26 63 20 136 W. Dool (res. P.v.Cl.) 63 20 12 3.15 F. Hakkaart 97 89 29 10 305 W. Dool 63 63 29 9 2.17 F. Pijnakker 72 48 25 6 1.92 P. Gordijn 40 40 25 9 18 J. v. Klaveren 72 72 34 10 111 C. v. Valderen 40 36 34 7 195 T.O.G. II verliest met 101 car. Wilhelmina II—Poort van Cleef III. G. v. Peurse (Wilh.) 88 80 34 10 235 W. Dool (P.v.Cl.) 63 63 34 11 185 J. v. d. Lubbe 70 70 80 37 8 1.69 B. Keyzer 80 37 7 2.K C. Uiterlinden 58 58 30 10 193 P. Gordijn 40 27 30 4 090 A. Nieuwkoop 49 36 37 5 097 C. v. Valderen 40 40 37 4 1« Wilhelmina II verliest met 8 car. Wilhelmina III— Poort v. Cleef III C. In t Veld (Wllh.) 40 40 40 4 1- B. Keyzer (P. v. Cl.) 80 68 40 9 1.70 H. Reerink 31 27 35 4 0.771 W. Dool 83 63 35 9 180 H. Dubbelman 47 47 32 5 1.47 P. Gordijn 40 37 32 6 LIS C. Rooi 20 14 33 2 041 C. v. Vakleren 40 40 33 8 lil Wilhelmina III wint met 5 car. WIELRENNEN. BESLUITEN VAN HET U.C.L-BE8TUUR. Te Parijs ls een bestuursvergadering van de U.C.I. (internationale wielerbond) gehouden, waarop ook de voorzitter van de N.W.U., Jhr Van den Berch van Heemstede, tegenwoordig was en tijdens welke eenige belangrijke beslis singen genomen zijn. De elsch zal worden ge- .11 dat op de Olympische Spelen 1940 te Tokio de wielerwedstrijden over vier dagen zul len worden verdeeld, n.l. drie voor de heen wedstrijden en één dag voor de wegwedstrijden. Voor de wereldkampioenschappen op den weg. welke op 3 en 4 September a.s. te Valkonburg worden gehouden, werd vastgesteld, dat de amateurs 3 September 17-maal het traject zullen moeten afleggen, hetgeen op een afstand van ongeveer 170 K.M. neerkomt, terwijl de beroepsrenners op 4 September 27 ronden (270 K.M.) zullen moeten rijden. Verder nam de U.C.I. de straffen over. welke de Amerlkaanschc Wielerbond aan een aantal Europeesche ren ners heeft opgelegd. Zooals bekend namen zij onlangs toch deel aan de zesdaagsche van Chicago, ondanks een uitdrukkelijk verbod om in dezen wedstrijd uit te komen. Onzen land genoot Plet van Kempen, den Franschman F. Wambst, den Zwit-ser Buehler en den Duit- schers Killan, Vopel. Huertgen en Korsmeler is met Ingang van 16 Mei a.s. een startverbod van twee maanden opgelegd, terwijl ieder 3000 frs. boete zullen moeten betalen. DAMMEN. LEIDSCHE WERKLOOZEN DAMVEREENIGINO. De uitslagen van de wedstrijden gespeel b de 7e ronde zijn als volgt :1 Groep A: A. B. v. d. Hoek—Joh. SweU »-»: J. Blansjaai'H. Hoeffelaar 0—2: L. Pi»'1*1 L. Rietkerken 0—2; H Hoeffelaar-A. Haarlem 2—0; A. v. Haarlem—G. Zwanen» n. f. Qroep 3: J. de Bezemer—A. Slngcllng 0— G Dubbeleman—A. Oudahoorn n.g.: O. Laan—OJ. Stuurop 2—0; J. Waasdorp- Oosterhout 2—0; M. Oosterhout—J. «L 2—0; O. v. d. Laan—J. de Bezemer 3—0. u' J. Stuurop—J. Waasdorp 20. „P.D.L.V." (LISSE). In de 14e ronde voor de borden- en OeW(' wedstrijden la, doordat Elgenbrood eeD P®' moeat verliezen aan v. d. Meulen. de spanne» opnieuw gestegen. De andere personen in de kopgroep ook ditmaal beide punten in de wacht te y pen. waardoor hun kans bestaan blijft. I. v. d. MeulenEigenbrood 1—1: A. v "L sen—A. Balkenende 2—0; G. Bnlkeneiiee-j; Algera 02; Baartman—J, Algera 0—2: H Jong—J. c. Hobo. ultgcst H. v. Drunen-f Schrler 2—0; Kamstra- w. Warmerdam o-J D. Vergunst Sr.—A. Wijnhout 1—1; Langen- waa vry. 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10