BINNENLAND Nieuws uit de Filmwereld LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 29 April 1938 Derde Blad No. 23954 KRUSCHEN SALTS 79s(e Jaargang Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! LAND- EN TUINBOUW de bloemententoonstelling TE BOSKOOP. IHuldiging van den ontwerper den heer A. Lebbink. jje bloemententoonstelling te Boskoop nadert haar einde. Morgen Ls het haar laatste dag! Het bezoek la. gezien, verschillende om standigheden. zooals het gure weer. de tentoonstellingen elders toch nog tamelijk goed geweest, al zullen de ontvangsten tegenvallen. Het doel evenwel, te toonen, wat bereikt kan worden met beplanting van Boskoopsche culturen en onze tuinen, en dat ls hoofdzaak ls volkomen ge slaagd! Opmerkelijk was tevens, het buitenge woon groot aantal bultenlandsche bezoe kers. Het tentoonstellingsbestuur kan dan ook met voldoening op zijn vele werkzaam heden terugzien. In het gebouw „Flora" te Boskoop, is gisteravond de heer A. Lebbink, tuinarchi tect te Rotterdam en ontwerper der bloe mententoonstelling. gehuldigd. In het feit. dat de heer Lebbink erin geslaagd is met zijn plan een geheel te scheppen, dat ln vakkringen en ook daar buiten de grootste bewondering afdwingt, heeft het bestuur der tentoonstelling aan leiding gevonden den heer Lebbink een daartoe spdciaal geslagen groote gouden medaille aan te bieden. Bij de huldiging, welke ln besloten kring werd gehouden, waren behalve het tentoonstellingsbestuur verschillende belangstellenden aanwezig. De voorzitter, de heer P. J. C. Oosthoek heeft den heer Lebbink, nadat hij ln een rede diens verdiensten naar voren had ge bracht, de medaille overhandigd, waarna de heer Lebbink allen, die bij de huldiging aanwezig a-aren, zijn hartelijken dank be tuigde. CENTRALE NED. AMBTENAARSBOND. Jaarverslag. Verschenen is het verslag van den Cen- tralen Nederlandschen Ambtenaarsbond over de jaren 1936/1937. Het verslag maakt melding van een flinken groei van het le dental. Bedroeg het ledental van den bond op 1 Jan. 1936: 10.009, aan het einde van cie verslagperiode was dit gestegen tot 10.517. Het bondsvermogen steeg in dezelf de periode tot f. 258.863.47. Hiervan be hoort tot de weerstandskas f. 224 391.01, tot de bondskas f. 32.133.16 en tot de on dersteuningskas f. 2339.30. HERDENKING VAN WILLEM VAN ORANJE. Te Delft ls gisteravond een door ver schillende vereeniglngen in Nederland, België en Zuid-Afrika georganiseerde bij eenkomst gehouden ter herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje. Gesproken werd door prof dr. A. A. van Schelven over „Noord-Nederland en Willem van Oranje". Wies Moens, uit Sint Gillis Dendermonde over „Zuid-Nederland en Willem van Oranje", prof. W. F. Pot gieter uit Halfweg, die in de Afrikaansche taal het onderwerp behandelde „Suid- Afrika en Willem van Oranje" en ten slotte door prof. dr. H. Westra, uit Utrecht over „Indië en Willem van Oranje". De vergadering werd gevolgd door een korte plechtigheid in het mausoleum van de Nieuwe Kerk, waar men zich schaarde cm het bekende praalgraf van Hendrik de Keyzer. Hier sprak de dichter Wies Moens, terwijl een krans op het graf werd gelegd. BURGEMEESTER KOLFSCHOTEN .VAN EDAM GAAT HEEN. Naar „De Tijd" verneemt, is het resul taat van de keuring, door burgemeester Kolfschoten van Edam ln verband met zijn minder gunstigen gezondheidstoestand aangevraagd, van dien aard. dat hij bin nenkort een verzoek om eervol ontslag uit rijn ambt zal indienen. Beperking van arbeid van de opticiens, masseurs, enz. Naast instemming ernstige bezwaren der Tweede Kamer. Tegen de voorgestelde wijziging der wet, regelende de uitoefening der- geneeskunst, welke de practiik van opticiens, masseurs en heilgymnasten aan beperkende bepalin gen bindt, hebben sommige leden, blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over dit wetsontwerp, ernstig bezwaar. Zij zagen ln dit voorstel een poging tot inwil liging van het verlangen der medici om elke behandeling van lichamelijke gebreken door anderen dan geneeskundigen, onmo gelijk te maken. Daarmee konden zij zich niet vereenigen. Vele leden hadden tegen de strekking van het ontwerp geenerlel bezwaar. Tegen de uitwerking bestonden evenwel bh ver- scheidenen hunner ernstige bedenkingen. Nauwkeurig moet worden aangegeven, welke categorieën van personen en welke werkzaamheden voortaan wel en welke niet onder de wet zullen vallen. Wat de opticiens betreft, noemden ver scheidene leden de regeling onjuist en Inconsequent. Zij laat wel toe, dat opticiens brillen en brillcglazen leveren met toepas sing van de oude methode, letterproeven en brilledoos; zij maakt echter het toe passen van nieuwe instrumenten, welke een veel betere bediening van het publiek kunnen verzekeren, onmogelijk. Deze leden konden niet Inzien, 'dat het gebruiken van moderne instrumenten dooi' goede opticiens, gevaren van beteekenis voor de volksge zondheid zou meebrengen. Noodlg ls een regeling optrent opleiding en diplomeering der opticiens en het op hen uit te oefenen toezicht. Andere leden achten het juist, dat de opticiens ln de uitoefening van hun be drijf eenigszins zullen worden beperkt. Ook het arbeidsveld van hen. die met heilgymnastiek en masage hun brood ver dienen. zal volgens verscheidene leden te sterk worden Ingeperkt. Vele andere leden beschouwden de rege ling ten aanzien van heilgymnastiek en massage als een groote verbetering, die in een dringend gevoelde behoefte voorziet. Luchtbeschermingsoefeningen in Utrecht en Gelderland. Onder groote belangteliing van de be volking is gisteren in de provincie Utrecht en een gedeelte van Gelderland een lucht beschermingsoefening gebmiden. Des mid dags was de oefening hoofdzakelijk gericht cp het in actie brengen van de gemeente lijke diensten, zooals de politie, hulp politie iburgerwacht), geneeskundige- en ontsmettingsdiensten, alsmede de brand weer. Ook werd voor deze gelegenheid de luchtdoelartillerie ingeschakeld. De oefening had een uitstekend verloop. Om 4 uur werd de stad door sirene geloei opgeschrikt en ongeveer een halfuur later kwam een drietal bommenwerpers aan gevlogen en bestookte de stad met brand en gasbommen. Direct kwamen de ver schillende gemeentelijke diensten in actie. De avondoefening. Uitgebreid waren de maatregelen, welke waren getroffen om de groote verduiste ringsproef te doen slagen. Het verkeer te land en te water was voor een groot gedeelte stilgelegd Oolc op de perrons van de Nederlandsche Spoorwegen en in de treinen was het llcht- uitgeschakeld. In de stad Utrecht lag het vertteer na genoeg geheel stil. Om half tien verscheen het Controle vliegtuig boven de stad. Bij een vergelijking met vorige verken ningsvluchten boven andere deelen van het land moet gezegd worden dat in de Noordelijke en Oostelijke provincies van ons land de verduisteringsproeven effectie ver waren, al zal men daarbij in het oog moeten houden, dat het gebied waarin nu de oefening werd gehouden, dichter be volkt ls en derhalve moeilijker ls te ver duisteren. Het optreden der Nat. Soc. Ned. Arbeiderspartij. Justitie stelt een onderzoek in. Zooals werd medegedeeld, heeft het Eerste Kamerlid Jhr. de Savornin Lohman aan de ministers van algemeene zaken en van justitie schriftelijk vragen gesteld om trent pamfletten voor een te Utrecht ge houden vergadering van de Nationaal- Socialistische Arbeiderspartij (leider dr. Van Rappardi. in welke paf f letten den Nederlandschen „arbeiders van het hoofd en de vuist" met verwijziging naar het voorbeeld van de „Oostenrijksche kamera den". wordt aangeraden zich met hun ..Duitsehe kameraden" te verbroederen. Genoemde ministers hebben thans hier op het volgende geantwoord Naar het optreden in den laatsten tijd van de „Nat:onaal-Socialistische Neder landsche ArbeiderspartijGroot-Duitsche beweging in Nederland", welke overigens een zeer geringen aanhang heeft, wordt door de justitie een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Mocht dit onderzoek de voor- looplge aanwijzingen in de richting van een of meer van de misdrijven van den eersten titel van het tweede boek van het Wetboek van Strafrecht (misdrijven tegen de vei ligheid van den Staat) nader bevestigen, dan zullen een strafvervolging en andere daarmede verbonden maatregelen niet ach terwege blijven. De preventatieve en repressieve be voegdheden van de overheid op dit stuk worden uitgebreid in het reeds aan gekondigde ontwerp van wet tot wijzi ging en aanvulling van de wet van 1855 op het recht van verceniging en ver gadering, dat bereids het departement van justitie heeft verlaten. Ook het Eerste Kamerlid Bruineman had schriftelijke vragen ingediend omtrent be doelde vergadering, waarop de partijleider dr. E. H. van Rappard een toespraak heeft gehouden, waarin hij een Dleidooi hield voor de aansluiting van Nederland bij Duitschland. Op deze vhagen hebben de ministers het. zelfde antwoord gegeven en daaraan toe gevoegd. dat taal. als hierboven weerge geven. voor een Nederlander onwaardig en in haar strekking van hoogst bedenkelijken aard ls. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. REGISTRATIE VAN SCHIPFERS. Telegram van den Hervormden Schip- persraad aan den Minister. Onder voorzitterschap van prof. dr. M. J. A. de Vrijer heeft gisteren te Utrecht de Hervormde Schippersraad voor Nederland vergaderd. De Herv. Schippersraad heeft besloten zich telegrafisch te wenden tot den minister van Binnenlandsche Zaken ln verband met de registratie van binnen schippers. In het telegram dringt de raad. over tuigd van den grooten nood en het druk kend gevoel van rechteloosheid, waar de schippersklasse onder gebukt gaat, er bij den iqinister op aap het ontwerp-wet voor centrale regisfrat^^an aan boord wonen de schippers en hun gezinnen zoo spoedig mogelijk in de Staten-Generaal te doen behandelen. De raad heeft verder besloten aan het moderamen op te dragen een commissie te benoemen, die plannen zal ontwerpen en regelingen vaststellen voor de hulp aan Hervormde schippers voor de huisvesting van hun kinderen, die voor het ontvan gen van lager onderwijs aan den wal gaan. Het jaarverslag over 1937. De 32e jaarvergadering van de Neder landsche Reisvereeniging zal, naar reeds ls gemeld, op 27 en 28 Mei te Hilversum wor den gehouden. Blijkens het jaarverslag over 1937, dat op deze vergadering zal worden uitgebracht, wordt met groote ingenomenheid gewag ge maakt van den gunstigen toestand der Vereeniging. In nagenoeg elk opzicht ging in het algeloopen jaar de N.R.V. vooruit. Het ledental steeg van 50.722 op 1 Januari 1937 tot 51.110 op 1 Januari 1938; het aan tal junior-leden .steeg van 486 tot 747. Zoo als gewoonlijk bereikte het ledental in Juli zijn top en bedroeg toen 57.048. Het aantal afdeelingen bleef 35. Behalve voor de ge wone reizen, was er voor de voetreizen, de wintersportreizen en de jeugdreizen een groeiende belangstelling te constateeren. Ook de aldeeling privérelzen ten behoeve van de individueel reizende leden der Ver eeniging, mocht zich in een ln belangrijke mate stijgende belangstelling verheugen Het aantal doorgegane reizen bedroeg 641 met een totaal aantal deelnemers van 19.963. Voor 1936 waren deze cijfers respectieve- lij 640 en 19.046. Het totale bedrag aan kosten van de ge noemde 641 reizen was f. 1.459.898 (waar van de 640 doorgegane reizen f. 1.243.195, waarvan een bedrag van f. 417.656 aan ver voermiddelen. Ook deze bedragen wijzen, in vergelijking met 1936, op een stijging. De voorkeur van het reizend publiek ten opzichte van de verschillende landen, blijkt duidelijk uit de verschillende gepubliceerde gegevens. Van de 641 gezelschapsreizen gingen er naar Noord Afrika 1, Ver. Staten van Noord Amerika 1, België 15, Duitsch land 136, Engeland 12, Frankrijk 104, Italië 40 Joegoslavië 5, Luxemburg 29, Nederland 18, Ned, Indië 1, Noorwegen 5. Oostenrijk 46. Rusland 2, Tsjechoslowakije 1, Zweden 1, Zwitserland 175 en naar diverse landen (dat zijn reizen waarbij meer dan één land wordt bezocht) 49 In het aantal reizen ln Nederland zijn niet begrepen de honderden dagexcursies, welke door de 35 afdeelingen der N.R V. in ons land werden georgani- seerd. Uit deze statistiek blijkt, dat naar Zwit serland het grootste aantal reizen ging, n.l. 175, met in totaal 7036 leden; op de tweede plaats komt Duitschland met 136 reizen en 3477 deelnemers en op de derde plaats Frankrijk met 104 reizen en 2911 deel nemers Het financieel verslag over 1937 weer spiegelt den gunstigen toestand der Ver eeniging en van haar financiën. De balans per 31 December 1937 sluit met een bedrag van f.270492 aan debet cn creditzijde en de lasten- en batenrekening over genoemd jaar met een bedrag van f. 312.015 De ontwerp-begrooting voor 1938 sluit met een bedrag van f. 340.480 in debet en credit. VEREENIGING VOOR CHR. GEZOND HEIDS- EN VAC ANTIEKOLONIËN. Als U geen raad meer weet vod de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen- Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG! 324 (Ingez. Med.) Prinses Beatrix Fonds. Het bestuur van het Prinses Beatrix Fonds deelt ons mede, dat h'et een bedrag van f. 5.316.81 heeft ontvangen als op brengst van de actie, gevoerd door de stich. tlng „Ons Kind" en door het landelijk comité van aanbeveling van deze stichting Het bestuur herinnert er aan. dat het Prinses Beatrix Fonds hulp verleent aan gezinnen, waar kinderen bijzondere noo- den hebben doen ontstaan en beveelt dit fonds nogmaals in aller daadwerkelijke belangstelling aan. Het gironummer is Den Haag. no. 75000. Jaarvergadering te Utrecht. De jaarvergadering der vereeniging voor Chistelijke gezondheids- en vacantiekolo- niën in Nederland werd te Utrecht onder groote belangstelling gehouden. De voor zitter. ds. Corn. J. van Paassen, gewaagde van de bijzonder goede verhoudingen en den gestadigen bloei der vereeniging. Het jaarverslag vermeldde o.m. dat het aantal leden-afdeelingen in 1937 met 6 vermeerderde en klom tot 47. De plannen voor een nieuw Zeehuis zijn in een verge vorderd stadium. Er werden 1611 kinderen uitgezonden met totaal 60791 verpleegda- gen. Het jaarverslag van den penning meester werd behandeld en de begrootlng voor 1938 vastgesteld. De bestuursverkie zing bracht de herbenoeming van de hec- ren mr. J. F. Franken te Amsterdam. J. M. Wansink te Zwolle en de benoeming van den heer mr. W. baron Röell te Huis ter Heide (Utr.) De voorgestelde wijzigingen in statuien en huishoudelijk reglement werden breed voerig besproken en vonden algeheele in stemming der vergadering. VEREENIGING VAN DAKPANNEN- FABRIKANTEN OPGERICHT. Dezer dagen is in een te 's-Hertoger» bosch gehouden vergadering van dakpan- nenfabrikanten besloten tot oprichting van een vereeniging van dakpannenfabri- kanten in Nederland. Alle aanwezige fa brikanten traden tot deze vereeniging toe, terwijl van vele anderen bericht van sym pathie was binnengekomen, zoodat ver wacht mag worden, dat deze vereeniging de geheele Nederlandsche dakpanneninduririe zal omvatten. Het bestuur bestaat uit de heeren: J. P. Abbinga (N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfabriek v.h D. van Oordt en Co.. Alphen a. d. Rijn); A. C. van Beek (N. V. Woerdensche Dakpannen- en Steenfa brieken, Woerden)A. de Haes, (N. V. Dak pannen- en Kleiwaren Industrie „De Valk" v.h. J. Meuwissen, Echt); Jac. Laumans e Reuver en B. Teeuwen (N. V. Teeuwen's Kleiwarenindustrie, Dakpannen-, Gresbui- zen- en Steenfabrieken, Tegelen). DE BOTERHEFFING. Het bedrag, bedoeld in artikel 2 van de ciisis-zuivelbeschikking 1935 V, dat is het bedrag van de heffing en de steunuitkee- rlng op boter, is behoudens tusschentijd- sche wijziging, voor de week van 28 April tot 5 Mei vastgesteld op 45 cent per K.G. (onveranderd). MASSA-ONTSLAG LN DE JUTE-INDUSTRIE. De slapte in de jute-industrie. welke de laatste maanden steeds is toegenomen, dreigt thans voor de gemeente Russen, met een inwonersaantal van ruim 10.000 zielen, die bijna geheel op de jute-industrie zijn aangewezen, catastrophaal te worden. De laatste weken zijn steeds meer arbei ders ontslagen, waarbij zeer kort geleden ln één week vijftig man. Door gebrek aan orders zal thans aan een groot aantal arbeiders ontslag worden aangezegd, waarvan in de fabrieken reeds mededeeling is gedaan. Hoewel het aantal thans niet vermeld is, mag met vrij groote zekerheid worden aangenomen, dat dit ligt tusschen de 250 en 350. ■VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: In mijn pas gespit land worden de plantjes beschadigd door koperworm. Is dit on gedierte te verdelgen en doet het ook schade aan aardappelen? J. J. F. te L. Antwoord: Deze schade komt vaak voor in pas gescheurd land. zooals het uwe. Tegen dit kwaad is geen kruid gewassen. En zijn wel middelen, waarmee het ongedierte wordt be streden, maar dan gaat de plant ook dood. Koperworm tast ook graag aardappelen aan. U kunt probeeren de dieren hiermee te vangen door halve aardappelen in den grond te leggen 'even onder de oppervlakte). Hier vreten de larven zich in en kunnen zoo worden gevan- l en. door bijv. om den anderen dag de aard appels na te zien. Door het bijplaatsen van een slokje kunt u ze gemakkelijk weer vinden. Zoo dra een stukje grond leeg komt. dit omspit ten. dan pikken de vogels vele larven weg. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw GUY DE MAUPASSANT's „YVETTE" VERFILMD. Na den door Frankrijk verloren oorlog van 1870/71, voltrok zich in het Parijsche gezelschapsleven een verandering. Ofschoon Parijs in zekeren zin steeds wemelde van avonturiers en twijfelachtige personages, was dit nog meer het geval in de jaren om 1880, toen het gezelschaps leven langzaam maar zeker een meta morphose onderging Het is in dezen tijd, dat de novelles en romans van den beroemden Franschen schrijver. Guy de Maupassant verschenen. Hij, de fijne kenner van Parijs, beschrijft in zijn werken het leven van zijn tijd. In 1850 op een slot in Normandië gebo ren, doorliep hij de verschillende scholen en werd daarna ambtenaar aan het minis terie van oorlog. Hij kwam echter in aan raking met Flaubert, waarmee hij door familiebanden verbonden was en die toen een der eerste schrijvers in Frankrijk was. Flaubert ontdekte dat Maupassant talent had en werd zijn leermeester. Onder na volging van Flaubert schreef Maupassant verschillende novelles, romans en ook een drama, die echter nooit verschenen zijn, omdat de schrijver zelf ze niet goed ge noeg vond. Hij maakte in dien tijd ook deel uit van een kring, die zich om Zola gevormd had, zonder daar echter een rol in te spelen. Bij een wedstrijd met zijn clubgenooten. las hij zonder eenige pretentie zijn novelle „Boule de Suif" voor en aangemoedigd door hert oprechte enthousiasme van zijn vrienden, kwam hij er toe met deze novelle openlljlc te debuteeren. Het was een geweldig succes, zijn roem was gegrondvest en zijn populariteit groeide met den dag. Hij is de man, die niet alleen in den tijd. waarin hij leefde gevierd werd, maar wiens werken ook nu nog steeds graag gelezen worden. Hij ver staat de kunst, als weinig anderen, met volkomen nauwgezetheid en met een hel deren kijk op al de eigenaardigheden van het leven in al zijn vormen, ons personen en dingen te schilderen. Vrouwenliefhebber als hij was, de vor- Maupassant is jong gestorven Hij was een lieveling der vrouwen, hoewel hij ook onder de mannen veel vrienden had. Het tragische slot van zijn leven komt ook eenigszins voort uit zijn aan avonturen zoo rijk liefdeleven. Nerveuze uitputting en de gevolgen van een jarenlang geleden opgeloopen infectie, ondermijnden zijn sterke natuur en uitten zich eerst in aanvallen van diepe zwaar moedigheid. In den herfst van 1891 kwam het tot een instorting, hij trachtte zelf moord te plegen. Men nam hem hierna in een krankzinnigengesticht op, waar hij. in totale verstandsverbijstering, in den zomer van 1893 overleed. In de wereldliteratuur heeft Guy de Mau passant zijn plaats veroverd. Na bijna een halve eeuw kan een novelle als „Yvette" den filmregr./'le-ulr Inspideeren tot het ma ken van een film De novelle „Yvette" voert ons in den kring van een beroemde courtisane, in de lichtzinnige sfeer, die daar heerschte. Er wordt het lot van een heel jong meisje in behandeld, dat onschuldig en zonder eenig vermoeden, na haar Jeugd in een pensio naat te hebben doorgebracht, in het ver dorven milieu van de Parijsche demi-monde komt. Door haar eerste liefde, komt ze echter tot de ontstellende ontdekking, dat zij ondanks alle schijngrootheid. tot een verachte en uitgestooten kaste behoort. Naar deze novelle werd de nieuwe Tobis- film „Yvette" gemaakt. De regie voert Wolfgang Liebeneiner, terwijl de hoofdrol len worden vertolkt door Kathe Dorsch, Ruth Hellberg en Albert Matterstock. Zoo zal de uitbeeldingskracht van Mau passant na 50 jaren in deze film nog eens weer herleven, om te getuigen van het groote genie van den meester. Een scène uit de film „Ten Westen van Shanghai". Deze week wordt hier vertoond de film „Ten Westen van Shanghai", die mede, door de huidige conflicten in het Verre Oosten, belangstelling zal trekken. De hoofdrollen worden vertolkt door Boris Karloff als generaal Wu Yen Fang, Ricardo Cortez en Jane Creed Het is weer een van die films waarin men voor alles getroffen wordt door het suggestieve van Boris Karloff. die men in een gansch Andere creatie ziet. dan tot dusver. haar prachtige carrière afgesloten, want tijdens de laatste opnamen van deze film ging zij onverwacht en plotseling heen Saratoga is de officieele naam van Amerika's grootste en beroemdste renbaan, die in Europa te vergelijken is met Derby, Epsom, Auteuil of Longchamps. Daar speelt het boeiende verhaal zich af, evenals op een paardenfokkerij, waar Lionel Barry- more den scepter zwaait. Jean Harlow' partner is Clark Gable, voor veel humor dragen de Una Merjel en Frank Morgan zorg Jack Conway, de bekende regisseur, die ook „Viva Villa", ,.A Tale of Two Cities" en ..Nee mevrouw, dat nooit" verfilmde, verzorgde de regie. Jean Harlow kon haar groot talent in deze film ten volle uitspelen Zli liet er een mooie 'herinnering in achter FILMNIEUWTJES. De Mille helpt Lloyd. Cecil B. de Mille, de historicus van het witte doek. heeft Harold Lloyd geholpen aan requisieten voor zijn film „Professor beware". In deze film komen eenige persi flages op het oude Egypte voor en ten einde deze scène de noodige authenticiteit te geven, stond De Mille zijn heele ver zameling oude armbanden, enkelbanden, ringen, haarversieringen en halskettingen af. die hij in zijn film „Cleopatra" ge bruikte. Ze werden destijds door Claudette Colbert gedragen; nu zullen ze Phyllis Welch tooien. scher. de zoeker, die hij toch altijd geble ven is. heeft hij zijn heele leven lang ge tracht het zieleleven der vrouw te door gronden. Lr zijn boeken geeft hij ons de resultaten hiervan en ook de kleinste ver halen zijn meesterwerken; frisch en natuur lijk van uitbeelding, diep doordacht en vol levenswaarheid. „TEN WESTEN VAN SHANGHAI". De te vroeg overleden actrice Jean Har- '°w kan men deze week zien spelen in de sportieve film „Saratoga", te zamen met re Gable. Met deze film werd definitief „SARATOGA". Jean Harlow's laatste film.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9