Interpellatie Woltjer in de Spellingkwestie toegestaan LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 29 April 1938 Vergadering der Eerste Kamer ten- GEMENGD NIEUWS THIJS IJS M DE WOUDREUS Prol. Barge spreekt over toestanden aan de Leidsche Universiteit. EEN SCHRIJVEN VAN MINISTER COLIJN. (Van onzen parlementairen medewerker). De achtbare Senaat heeft een standje ontvangen van den Minister-President. Nu ja. wij drukken ons hier misschien een beetje scherp uit. Maar wat is de brief, dien de Premier aan den voorzitter der Eerste Kamer zond en die gisteravond werd gepubliceerd, eigenlijk anders dan een beleefd standje? De Minister noodigt den heeren uit vóór l Mei, dus voor a.s. Zondag, met de rljksbegrooting gereed te zijn, zulks met het oog op de bepalingen der Comptabiliteitswet. Dit beleefde ver zoek beteekent- in wezen deze critiek: gij hebt veel te lang over de begrooting ge daan. En wie zal den Minister ongelijk durver, geven? De brief des Ministers vind zijn verkla ring in de bepaling der Comptabiliteits wet. die een Minister, zoolang zijn begroo ting niet is vastgesteld, tot 1 Mei de be schikking geeft over 4/12 van de gelden, welke in het vorig dienstjaar zijn toege staan. Aanstaanden Zondag is dus de fa tale datum, en wat dan? Dan zou er (be houdens een nood-beslissing, die de wet mogelijk maakt) wellicht ten aanzien van enkele begrootingen geen geld disponibel zijn voor de staatsuitgaven! Vandaar 's Mi nisters verzoek: maakt dat ge vóór Zondag gereed zijt, anders Nu, de voorzitter heeft beloofd zijn best te zullen doen om dat te bewerken. Het geen dus beteeloent. dat de heeren mor gen klaar moeten zijn. En dit gebeurt nu ook wel. Er is later op den middag over dien brief van Minister Colljn even gesproken. Zelfs een enkel critisch woord viel er over (van N.S.B.-zijdei. Maai- een man als prof. De Savornln Lohman verklaarde er zich dank baar voor, wanthij was dien fatalen datum van 1 Mei totaal vergeten. En hij zal wel niet de eenlge zijn geweest. Moge de Kamer dit lesje ter harte nemen! WATERSTAAT. VERKEERS- FONDS, MIJNWEZEN. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, waarbij de heer Van Rap- pard (in de Eerste Kamer!) een roerende speech hield over het rijden van meer dan twee wielrijders naast elkander, heeft de Minister van Waterstaat de sprekers be antwoord. Wij geven slechts het voor naamste, en gaan allerlei streek- en plaatsbelangen en andere kleinere aange legenheden voorbij. Inzake de verkeers-coördinatie heeft de Minister uiteengezet, dat hij er naar streeft tusschen de verschillende belangen en standpunten het juiste midden te hou den Maar het denkbeeld van den heer Moltmaker. om de geheele leiding van alle verkeers-aangelegenheden in één hand te brengen, verklaard de Minister met te kunnen aanvaarden. Wel is hij van oordeel, dat er een zoo groot mogelijke samenwer king moet zijn tusschen de verschillende deelen van het verkeer. In dien geest werkt de Minister en daarbij wordt aan de spoorwegen niet een bepaald overwicht ge geven Tevens worden bestaande, oude diensten niet maar klakkeloos opgeheven, en met het belang van het platteland wordt steeds rekening gehouden. Voor alle streken, ook die waar stations worden op geheven. zal op andere wijze, met name door autobus-diensten, in de vervoersbe hoefte worden voorzien. In het algemeen wordt bij de opheffing van stations het nadeel voor de betrokken streek zooveel mogelijk ondervangen. De Minister noo- cigde daarom den critici uit. het resultaat van de maatregelen, maar eens af te wach. Inzake de onbewaakte overwegen wordt zoo betoogde de Minister het moge- liike gedaan, b.v. door verdere invoering van de automatische signalen wanneer deze goed blijken te voldoen, maar uit drukkelijk voegde hij er bij, d®*het pu bliek zelf door groote voorzichtigheid veel ten goede kan doen. en het gevaar, dat er altijd is, dient te beseffen. Allerlei pensioenbelangen van het per soneel. en andere zaken, verklaarde de Mi- ter in overweging te zuilen nemen. HIJ heeft ontkend, dat de belasting voor het motorische verkeer te h°°g™"^n verhouding tot hetgeen de Overheid er voor doet. In ieder geval is verlaging van die lasten op het oogenbllk om flnancleele redenen niet mogelijk. En wat het mlln wezen betreft, stippen wij deze verklaring aan dat verkorting van den arbeidstijd door Nederland alléén niet mogelijk ls. Men moet hier. als het er toe zou komen, met andere landen samenwerken. De Kamer heeft de begrootingen van Waterstaat, van het Verkeersfonds en van het Mijnwezen goedgekeurd. begrooting van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Toen de Onderwijs-begrooting aan de orde kwam. deed zich al dadelijk het ef- lect van Minister Coüjn's brief gevoelen. t Immers: onder den indruk daarvan vroeg prof. Woltjer een interpellatie over de spelling kwestie aan. dan zou het spelling-debat thans uit de discussie kunnen worden ge weerd, zoodat de begrooting veel spoedi ger klaar zou komen Over dit verzoek werd vrij langdurig ge schermutseld, maar het slot was, dat de heer Woltjer met 27 tegen 9 stemmen zijn verzoek Ingewilligd zag, om die interpel latie op nader te bepalen dag te houden. Toen kon het begrootings-debat beginnen, nadat de voorzitter de merkwaardige op merking had gemaakt, dat ledereen toch vrij bleef over de spelling te spreken. Zou hij niet beter hebben gedaan een wenk in tegenovergestelde richting te geven? Intus- schen zal zijn opmerking wel in verband hebben gestaan met het feit, dat hij het toestaan van de interpellatie had ontra den, want -r meende hij op die manier kan men nog wel andere onderwerpen ook uit de begrooting gaan lichten, en waar moet het dan heen? Prof. Kranenburg sloot zich bij deze opvatting aan. Niettemin stond gelijk wij reeds zeiden de Ka mer de interpellatie toe. Men zal dus wel gereed komen, maar men heeft een deel der discussie tot later gereserveerd. Als antecedent is dit zeer zeker niet ongevaarlijk. Bij wijze van straf voor haar lang-ade- migheid, moest de Kamer 's avonds terug- keeren. prof. barge spreekt over de leidsche universiteit. De Leidsche hoogleeraar dr. J. A. J Barge hield zijn maidenspeech, waarin hij diverse aangelegenheden behandelde, die voor Lei den bijzondere interesse hebben. Volgens het verslag van het AN P. vroeg spr. een betere regeling der betaling van collegegelden aan hoogesoholen. Spr. wees op het voortwoekerend euvel der niet- ingeschreven studenten, dat een afbraak beteekent van het peil der universitaire opleiding. Voorts wenscht spr. te zien gebroken met het instituut der „rolverdeeling". dateerend uit de eerste dagen van het academisch statuut. Immers, een universiteit toch is een levend organisme, groeiend uit zich zelf, en niemand kan tevoren zeggen, welk vak aan een bepaalde universiteit tot bij- zonderen bloei zal komen. Voorts drong spr. aan op betere huis vestiging der neurologie en psychiatrie aan de universiteit te Leiden; de lokalen in het nieuwe Academisch Ziekenhuis hier voor worden ongebruikt gelaten Spr. ont- kente dat in 1923 besloten zou zijn, de des betreffende gebouwen niet af te bouwen. Spr. gaat de historie van den bouw uitvoe rig na, waarmede spr. van nabij op de hoogte is. De bezuinigingsmaatregelen hielden ook den afbouw van het zooge naamde gebouw 10 in. Het is spr.'s doel, te voorkomen dat er zich om het Leidsch Academisch Zieken huis nog meer legenden weven, dan er reeds bestaan De minister mag niet spre ken van eer. bevredigende oplossing: de in stemming der betrokken personen is afge perst door het alternatief: dit of niets. Door eindeloos wachten is men in Leiden murw geworden. Wat nu verkregen wordt noemt spr. zoo goed als niets. Het aantal bedden is veel te gering en er moet zelfs gebruik gemaakt worden van Endegeest. De toestand in Leiden is, vergeleken met andere universiteiten, beschamend. Spr wijst op het belang der psychiatri sche opleiding; er zijn in ons land niet minder dan 45 krankzinnigengestichten. Het geesteslijden neemt hand over hand toe en dit zal de minister ook wel weten (vroolijkheld). Een grondige psychiatrische opleiding van -den aigemeenen meaicus Ls noodzakelijk. Bovendien had Leiden den eersten leerstoel in psychiatrie Door hier te spreken van een bevredigende oplossing, heeft de minister zwaar gezondigd. Spr. heeft wel eens gehoord dat het ge meentebestuur van Leiden, Prov. Staten van Zuid-Holland en de ministeries van Binnenlandsche Zaken en Financien rern- mend optreden: het heet, dat men beducht is voor de belangen van Endegeest. Hoewel een psychiatrische kliniek een observatie- inrichting ls en niets heeft van een krank zinnigengesticht. Waarom hebben derge lijke overwegingen niet gegolden voor Utrecht, met gestichten in en nabij de stad? Bovendien is een psychiatrische kli niek een voedingsbron voor een nabijgele gen gesticht. Spr. vraagt niet. dat de Leidsche plannen thans ten volle worden uitgevoerd, want er ls toch geen geld. maar wel van de uitvoering der plannen na de bezuinigingsmaatregelen. Spr hooot. dat het gebeurde later niet prejudicieert op den verderen afbouw van gebouw 10. Ten aanzien van de spelling, aldus ver volgt onze parlementaire mcdeweiïcer, stelde de heer Barge zich op net stand- punt later door den heer De Rijke gedeeld dat bij een definitieve regeling onzer spelling met de Belgische opvattingen re kening moet worden gehouden. Laatstgenoemde afgevaardigde had zich bovendien tot taak gesteld aan te toonen, dat in katholieke onderwijs-organen zelfs tegenwoordig nog op denigreerende wijze wordt geschreven over Willem van Oranje. Drie socialistische afgevaardigden, de heer Sikkes. Wiardi Beekman en Vijlbrief hebben achtereenvolgens verschillende or.- derwijs-belangen besproken, maar zij wa- len zoo uitvoerig en traden zoo in details, dat er tenslotte nog slechts enkele leden in de Kamer overbleven. De heer Sikkes 'wij noemen een enkel punt) protesteerde te gen het kosteloos te werk stellen van kwee- kelingen. als onderwijzer, de heer Wiardi Beekman pleitte voor zorg aan noodlij dende kunstenaars en de heer Vijlbrief nam het in het bijzonder op voor het arn- bachtonderwijs. Vandaag zal de Minister spreken; dan kunnen wij enkele punten wat uitvoeriger behandelen. Gelukkig is er in de Kamer zelf een groeiend inzicht, dat zij met haar veel te gedetailleerde debatten op den verkeerden weg is. Water eischt slachtoffers. Voorbijganger wilde kind redden, doch verdween eveneens in het water. Gistermiddag kort na vier uur heeft zich te Krimpen a. d. Lek een noodlottig onge luk voorgedaan, dat een kind van vier Jaar en een 68-Jarigen bewoner van Krimpen a. d. Lek het leven heeft gekost. Het vierjarig zoontje van de familie de Groot, dat aan den kant van de Bakkerskil aan het spelen was, viel voorover in het water. De 68-jarige heer W. van Wijnen te Krimpen a. d. Lek. die het ongeluk zag gebeuren en zelf niet kon zwemmen, begaf zich gekleed te water, teneinde het kind te redden, doch beiden verdwenen in de diepte. Omwonenden kwamen onmid dellijk toesnellen. Vier van hen spron gen ijlings in het breede water om de beide drenkelingen op te halen, het geen hun weldra gelukte. Inmiddels waren ook de geneesheeren von Lindern uit Krimpen a d. Lek en Blom uit Krimpen a. d IJssel ter plaatse gearriveerd. Gedurende langen tijd hebben doktoren gepoogd de levensgeesten welke bij beide drenkelingen waren geweken, op te wekken. Dit mocht hun echter niet meer gelukken. De Roode Haan kraait. Gistermorgen te omstreeks half twaalf is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer P. van Hoey, lil het ge hucht Kemenade. onder de gemeente Hel mond. Het vuur, dat waarschijnlijk in de schuur is ontstaan, greep zoo snel om zich heen. dat bij het ontdekken van den brand aan blusschen niet meer te denken viel. De sterke noordwesten wind wakkerde de vlammen krachtig aan. zoodat spoedig schuur stallen en woning waren aange tast. Binnen een half uur was de hofstede nagenoeg geheel uitgebrand. Intusschen waren vonken, welke door den wind waren .meegevoerd, neergekomen op het rieten dak van de op ongeveer tien nieter afstand gelegen boerderij van den iandbouwer H. van Berkmortel. In een oogwenk brandde het dak als een fakkel. Zóó snel greep het vuur om zich heen, dat uit de aangebouwde woning slechts een klein gedeelte van den inboedel kon wor den weggedragen. De brandweer van Hel mond, die om twaalf uur met groot ma teriaal kwam aanrijden, kon wegens ge brek aan water, niets beginnen Van de beide boerderijen zijn slechts de muren overgebleven. De geheele landbouweisin- ventaris is verloren gegaan. Ook twee varkens van den landbouwer van Hoey zijn verbrand. Het groote vee was in de weide. De boerderijen waren slechts laag verzekerd Boerderijbrand te Hierden. Gistermiddag om twaalf uur ls brand uitgebroken in de boerderij van den land bouwer Kleermaker te Hierden. gcm. Har derwijk Het vuur greep snel om zich heen en weldra hadden ook de stallen. waaTin zich gelukkig op dat oogenbllk geen vee bevond, vlam gevat, evenals een paar hooibergen. De Inboedel kon niet tijdig meer in veiligheid worden gebracht en ging in vlammen op De boerderij met stallen brandde geheel af. Ook de hooiber gen werden geheel door het vuur verteerd. Vermoedelijk ls de brand ontstaan door vonken, welke uit den schoorsteen op het rieten dak terecht kwamen. Huis en inboe del waren verzekerd. Groote bosch- en heidebrand. In het Varsenerveld te Ommen is gis termiddag een bosch- en heidebrand ont staan. doordat een landbouwer uit Daltsen onvoorzichtig te werk ging bij het uitbran den van een hoekje heide Het vuur breidde zich in een ommezien tot over een groote iengte uit, zoodat de boschbrandweer voor een zeer zware taak kwam te staan. Zij verkreeg weldra hulp van een ploeg atbelders uit het werkkamp Eerde. Geza menlijk bestreed men de vlammenzee. Niettemin zijn 20 H A. bosch en heide, eigendom van de gemeente Ommen, in vlammen opgegaan, evenals ruim een H.A. dennen, welke toebehoort aan den heer v. d. Stap te Dalfsen. De gemeentepolitie van Ommen heeft tegen den landbouwer uit Dalfsen proces-verbaal opgemaakt. inbreker ontsnapt uit haarlem's gerechtsgebouw. A. E. H. te L U moet als georganiseerde aangesloten zijn bi) een crisisorganisatie. Als crisisorganisatie voor de pluimveehouder!) is aangewezen: De Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te Apeldoorn. Was de cel niet goed gesloten? Onmiddellijk na de sluiting van de lang durige openbare rechtszitting te Haarlem heeft zich gisteren een opzienbarende ge beurtenis voorgedaan. Een berucht type uit de Amsterdamsche onderwereld, de 33- jarige koopman J. U. H. 8., die als getuige lil een strafzaak gehoord was, heeft kans gezien aan zijn bewakers te ontsnappen en op tot nu toe onopgehelderde wijze het ge rechtsgebouw te verlaten Hoewel men on middellijk de politie te Haarlem, Amster dam en andere plaatsen gewaarschuwd heeft, is de vluchteling nog steeds zoek. S was in den loop van den middag van het Huis van Bewaring naar het gerechts gebouw overgebracht. Zijn vonnis van ï'-'t iaar zou dezer dagen onherroepelijk wor den. Tijdens de rechtszitting deelde hij mede. dat hij in hooger beroep was gegaan. Volkomen kalm legde hij zijn getuigenis af en na afloop van de zitting daalde hij. In gezelschap van nog twee gedetineerden elk begeleid door een veldwachter, het trapje af naar het souterrain, waar zich ae cel bevindt en waaraan de binnenplaats grenst. Hier zou de wagen voorrijden om de gevangenen weg te brengen. Een veldwachter uit een andere plaats, die van de manier om dergelijke getuigen eerst veilig in de cel te sluiten, niet oc de hoogte was. meende vermoedelijk da' dit door een der Haarlemsche veldwachters zou worden gedaan. S. is ten minste wel in een cel geweest, doch de deur daarvan moet niet goed gesloten zijn geweest. In elk ge val staat vast dat, toen de gevangenwa gen voorreed, er nog slechts twee mannen aanwezig waren. S. was spoorloos verdwe nen. Waarschijnlijk heeft hij van de om standigheid gebruik gemaakt dat de poort op de binnenplaats niet gesloten was. Vroe ger was dit altijd het geval, doch sedert hier een rijwlelbergpiaats ls gebouwd, niet meer. Verder kan hij door een gang dc Jansstraat aan de voorzijde van het ge bouw hebben bereikt. Zijn vlucht zal S. echter waarschijnlijk weinig baten daar zijn signalement in ge heel Nederland bekend ls; hij zal zich dan ook niet lang schuil kunnen houden te meer daar hij geen cent op zak heeft. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen door de marechaussee en rijksvcldwacht; het geheele politie-apparaat ls in werking gesteld en men verwacht dat S. wel spoe dig ln de val zal loopen. „Tel." motorongeluk te amstelveen. Vanmorgen omstreeks kwart voor zeven is de 48-jarlge heer Draanen, toen hij met zijn motorrijwiel op weg naar zijn welk komende van de Nieuwe Karselaan te Am stelveen, den Amsterdamschen weg opreed, door een van Amstelveen komende melk- auto gegrepen en eenlge meters meege sleurd. De man, die ernstig gewond bleef liggen, is na door eenige plaatselijke dok- loren te zijn verbonden in zeer beaenke- ïijken toestand naar de Luth. Diaconessen- inrichting te Amsterdam vervoerd Het mo torrijwiel is geheel vernield. diefstal te amsterdam. Zes personen aangehouden. Een groote firma ln tapijten, gordijn stoffen enz., gevestigd aan den N.Z. Voor burgwal te Amsterdam, is door enkele leden van haar personeel reeds jaren lang, zoo als thans blijkt, cp schromelijke wijze be drogen. Voor groote bedragen aan goederen hebben deze lieden, die het volste ver trouwen van hun werkgevers genoten, ge stolen en verkocht aan opkoopers in on geregelde goederen te Amsterdam. Ten slotte werden de dieven echter te brutaal. Zij lieten b.v. de opkoopers met hun karren voor de deur van het magazijn komen om daar- hun gestolen goederen rustig in te laden. De politie heeft gisteren vier personen, die bij de firma werkzaam waren, gear resteerd. Bovendien zijn twee kooplieden aangehouden, die verdacht worden van heling. De politie is op het oogenbllk bezig het zeer omvangrijke materiaal te schiften. Het ls niet onmogelijk dat nog een aantal personen bij deze diefstallen ls betrokken. De zes gearresteerden worden ln hechte nis gehouden zedendelict te schiedam. De politie te Schiedam heeft gisteren een 55-Jarlgen fabrieksdirecteur en diens 29-jarlgen zoon gearresteerd, als verdacht van zedenmisdrijven met minderjarige meisjes. „En ik dacht altijd, dat ik voor jou de heele wereld beteekende!" „Ja, maar ik heb mijn aardrijkskundige kennis belangrijk uitgebreid!" VUUil ZATERDAG 30 APRIL. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. KRO-Uit- zending 8.00—9.15 en 10.00 Gram.muzlek - 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten —12.15 De KRO-Melodlsten m. m. v. solist - I.00 Gram muziek 1.20 Vervolg concert 2.00 Voor de rijpere Jeugd 2.30 Gram.muzlek 3.00 Kinderurn- 4.00 Carlllonconcert 4.15 KRO-Orkest cn Gram.muzlek - 5.30 Esperanto- nieuws 5 45 De KRO-NachtegaaltJes 8.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram.muz. 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Nederland en Oranje 735 Actueele aetherflltsen 8 00 Berichten ANP Mededeellngen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 835 Gram muziek 8.45 KRO-Orkest en de KRO- Boys, m.m.v, solist 9.30 Declamatie 9.45 Radiotooneel m. muziek 10.30 Berichten ANP 1040 Internationale sportrevue 10.85 12.00 Gram.muzlek. Hilversum ii, 301,5 M. VARA-Uitzendlng 10.00—10.20 voorm. en 7.308.00 VPRO. 8 (XI Gram.muzlek 10.00 Morgenwijding 1020 Uitzending voor Arbeiders ln de Continu bedrijven 12.00 Gram.muzlek 1.00 Orgel spel (tot 1.451 2.00 Toespraak t.g.v. de Na tionale Reclasseerlngsdag 2 10 Gram.muzlek 2.20 Zang met pianobegeleiding 2.45 Film land 3.15 Schaakles 3.30 Gram.muzlek 4.30 Esperanto-uitzcnding 4.50 Residentie orkest. dc Stem des Volks en solisten (Qr.- opn.i 5.40 Litteraire causerie 6.05 Orgelspel 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging 7.00 Historische causerie 7.20 Gram.muzlek - 7.30 Causerie „Eenvoudige boeken voor wie over het Vryzlnnlg-Protestantisme iets wil weten" 8 00 Herhaling SOS-Berlchten 8.03: Berich ten ANPVARA-Varla 8.15 Radiotooneel 9.15 „En nuOké" 10.30 Berichten ANP. 10.35 Reportage 11.00—12.00 Gram.muzlek. Droltwlch, 1500 M. 10.20 Gram.muzlek 10.50 Orgelspel 11.20 Planovoordracht II.50 Gram.muzlek 12.30 Reportage 12.50 Gram.muzlek 1.20 Sopraan en bariton 1.50 Communlty-slnging 2.10 SportreporUges 4.20 Roy Pox en zUn Band 5.20 Berichten 5 50 Sportpraatje 6.05 Viool en plano 6.50 Radiojournaal 720 Variété-programma 8.20 Berichten 8.40 Nieuws uit Amerika 8.55 Gram.muzlek 9.05 Speeches 9.35 BBC- Theaterorkest m.m.v. soliste 10.20 Ambrose en zijn Band. m.m.v. solisten 11.1011.20 Be richten. Radio Paris, 1648 M 7.10—8.30 en 9.05 Ors- mofoonmuz. 1135 Cantrelle-orkest Om 12.50 Zang) 2.20. 3 05 en 7 36 Zang 7.50 Radlo- looneel 8.30 Variété-programma 925 Symphonleconcert 10.2012.20 J. Bouillon's dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 en 6.30 Gram.muzlek 7.50 Schrammel-ensemblc 11.20 Weensch Phllharmonlsch orkest 12.35 Omroepkleinork. 130 Gram.muzlek 3.20 Omroep-Amuse- mentsorkest 5.30 Lltteralr-muzikaal pro gramma 6.30 Koorconcert 7.20 Populair programma 9.35 Gram.muzlek 9 50—1220 Robert Gaden's orkest en Oswald Heyden'i kwintet. Brussel. 322 en 434 M. 322 M.: 11.20 Oram.- foonmuziek 11.50 Omroepdansorkest 12.30 Omroepsalonorkest 12.50 Gram.muzlek 1.20 Solistenconcert 2.35 Omroepkleinorkest 5.05 Gram.muzlek 5.20 Opera „Oötterdam- merung 9.50 Gram.muzlek 10.2011.20 John Rutten's orkest. 484 M 11.20 Gram.muzlek 11.50 José Schnvders' orkest 12.50 Gram.muzlek 2.20 Vocaal kwartet Villier 2 50 Gram.muzlek 3.05 Hobovoordracht 3.30 Gram.muzlek 435 Jean Omer's orkest 5.05 Vloolvoordracht 5,35 Harmonicavoordracht 6.05 Gram.muzlek 7.30 Populair orkest 8.40 Cabaretprogram ma 9.3011.20 Gram.muzlek. Deutschlamlsender, 1571 M. 7.20 Gevarieerd concert 9.20 Berichten 9.50 Trioconcert 10.05 Berichten 10.20 Omroepdansorkest, accordeon-duo en solist 11.2012.15 Omroep- Amusementsorkest (Gr.-opn.l. GEM. radio-distributiebedrijf en de r.o.v. radio-centrale. Voor Zaterdag 30 April. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz, 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv enz. 8.00 Keulen 9.20 darijs R. 10.05 London Reg. 10.40 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. 12.30 Keulen 14.35 Brussel VI. 15.20 Keulen 16 20 Radio P.T.T. Nord 17.20 London Reg. 18 40 Brussel Fr 18.50 London Reg. 19.20 R. Danmark of Motala 20.20 Keulen 21.25 Parijs R 21.65 Berlijn. 4c Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Diver sen 9.35 Droltwlch 12.20 London Reg. 13.50 Droltwlch 23.10 Parijs R. Wijzigingen voorbehouden. 30. De reus werd door Thijsje gekieteld op een verschrikkelijke manier en wist zich geen raad van plezier; hij had tranen in zijn oogen van den laoh, zoodat hij zelfs Thijsje niet meer zag hij liet zijn armen machteloos langs zijn lidhaam zakken en dacht er zelfs niet meer aan om Thijs te pakken. En Thijs kietelde maar door; •hij kietelde den lachenden reus ln zijn bulk en onder zijn kin en ln de zijDickie en Okkie stonden er vol verbazing bij en begrepen er eigenlijk niets meer van, want de booze Slaadroplos leek nu heelemaal niet meer op zoo'n erg gevaarlijken man en zij konden het haast niet gelooven. Ten slotte viel de reus toen ondersteboven hij rolde brullend van het lachen over den grond tranen druppelden er langs zijn wangen en rolden ln zijn open mond. Maar toen hield Thijs er plot seling mee op hij sprong overeind, greep Dickie en Okkie en holde naar de deur toe, hals over kop 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10