LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blëd Vrijdag 22 April 1938 UR0D0NAL Uit de Omstreken N.V. „De Leidsche Broodfabriek" Telefoon 36 Zwaarlijvigheid maakt oud THIJS IJS M DE WOUDREUS Lit de Rijnstreek YISSCHERIJ BERICHTEN AALSMEER. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burge meester J. Kastelein. Na opening werden de notulen vastgesteld. Goedgekeurd was door Ged. Staten de gemeente-rekening 1935. Ingekomen was het verslag over 1937. betreffende verstrekking van Weeding aan schoolgaande kinderen, wat geen stof tot gedachtenwisseling opleverde. De verstrek king der toegestane artikelen vond plaats in natura (waardebons) en van de 80 aan vragen om Weeding werden er 73 toege staan, o.m. werd 94 paar schoenen, 31 paar klompen en 24 paar kousen uitgereikt. Opnieuw weird vastgesteld de verordening op de heffing en invordering van besmet telijke ziektengelden. Aan Jac. Pannekoek, J. Pols en Corn. Zethof werden voorschot ten toegestaan voor het stichten van plaatsjes ingevolge de landarbeiderswet. De heer B. Wegman merkte op, in het algemeen een tegenstander te zijn om landarbeiders uit andere gemeenten hier aan plaatsjes te helpen (Pols woont te Haarbmeer), doch lp dit geval, waarbij een dubbel huis gebouwd wordt, zich er niet tegen te verzetten, om een der betrokkene niet te dupeeren. Na eenige besprekingen keurde de raad goed. aan den heer J M. Wentzel en mej. G. Korver te verhuren perceelen tuingrond, resp. groot pl.m, 300 en 100 M2., tegen een huurprijs van f. I.— per 100 M2. per Jaar. Vastgesteld werd een instructie voor den grafdelver voor de al- gemeene begraafplaatsen. Op voorstel van B. en W. werd de benoeming van een graf delver voor de alg. begraafplaatsen met 8—5 stemmen aangehouden. Onbewoon baar werden verklaard, in verband met uitgebrachte rapporten van den directeur van Gemeentewerken en de hierop ont vangen adviezen van den Inspecteur der Volksgezondheid (Volkshuisvesting) de perceellen: Legmeerdljk 98 en 100. Horn- iVg 13 en 15, Kudelstaartscheweg 171, Luwte 33 en 34. Perceel Kudelstaartscheweg 1Ï0 werd met 76 stemmen aangehouden. iH verband met gerezen bezwaren bij Ged. Staten, werd besloten de raadsbesluiten tót gratis lngebruikgeving van schoolloka len in te trekken. Hierna volgde besloten, zitting. HAARLEMMERMEER. Geen alledaagse he vondst! In Haarlemmermeer zijn gevonden twee korven met bijen. Ten raadhulze te Hoofddorp werd van deze vondst aangifte gedaan. De assistent bij de directe belastingen, de heer S. Baron, is met ingang van 1 Mei ss. overgeplaatst naar Edam. HILLEGOM. Een gedupeerde schipper. Een schipper, die pas nieuwe zooge naamde herculestouwen gekocht had Om zijn motorschip vast te leggen, kwam des moigens tot de ontdekWng. dat dt touwen verdwenen waren en zijn schip aan het drijven was geraakt. Aangifte bij de politie is gedaan. De bloentbollertbeurs was gisteren niet druk bezocht, 117 bezoekers, maar wel wa ren er vele nieuwe narcissen in bloei te zien,. Er waren inzendingen van den heer D. van Egmorad Jr. en van den heer K. van der Schoot. De laatste liet verscheidene nieuwe soorten zien. De inspecteur-titulair bij het gemeen telijk Doiitiecorps gaat dezen dienst verla ten. De heer A. C. H. Kanters wordt offi cier in actieven dienst. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan. Z. van A. van Ryn en C. Guyt Jan. Z. van W. Koning en L. Kuijt Arendje, D. van G. Meyvogel en A. de Vreugd Dirk. Z. van J. Haasnoot en E. Remmelzwaal Cornelia Theodora Maria, D. van C. J. Bos kamp en H. A. P. de Vrind IJsbrand Teunis, Z. van Z. van den Oever en A. van RhUn Anna Jacoba. D. van D. van Duijvenbode en A. Kloos Leentje, D. van P. Zwanenburg en J. van der Plas Elisabeth. D. van G. Klin kenberg en K. de Niet. Overleden: Andries Tukker 60 j., gehuwd met A. van der Weijden Nicolaas van der Plas 61 j., ongehuwd. Ondertrouwd: L. van den Oever en A. Dijk- drentN. van Duijn en K. Dijkhuizen A. Durieüx en M. J. Lit van Leiden. Gehuwd: G. Mejjvogel en J. Koele wijn L. Noordervliet en W. Kuyt L. van der Plas en J. Varkevisser J. van Roon en A. Messe- rhaker E. P. van Beelen en J. van Dtfk Ji van Dijk en J. de Zwart. Nieuw wegdek op de Voorstraat. I>e middenweg Voorstraat is gereed geko men en dus van een geheel nieuw wegdek voorzien. Het groote verkeer zal dus spoedig veer normaal kunnen plaats hebben. Men js thans begonnen met het leggen der tegeltrottoirs aan den Westkant. Spoedig zal de verfraaiing daar blijken! Ten overstaan van notaris Matthijs is bet winkelpand Voorstraat 63, dat in bod stond op f. 750 verkocht en op f. 100 afge mijnd door C. Aanihaanen alhier. katwijk aan min rijn. Tuinbouw-overzicht. Nog steeds blijft wasdhpeen het hoofdpro duct en nog geregeld gaat de prijs naar ■«yen. Thans staat het artikel op een Pti)s, die bij heel hooge uitzondering wordt Betaald, nj. van f. 2.50 tot f. 2.90 per kist JWJO KG. Grove peen brengt nog van i1.70 tot f, 2.per kist op. Er is goede "sag voor export, waardoor die hooge prijs gehandhaafd ^an blijven. Kleinere partijen sia worden aangevoerd Voor binnenland gaat deze sla voor f. 3.60 tot f.4 per 100 s.uks. Witlof werd weer duurder en werd zelfs tot f.13 per 100 KG. gekocht. De »rSinerieerde trouwens van f. 8.50 tot f. 13 mil- KG- Radijs was aan eenige schom meling onderhevig, naar gelang van kwali- rr emg dit artikel 'voor f. 2.70 tot f.3.60 L' 1™ bos. Spinazie ging slecht. De massa aoht niet meer dan f2 tot f. 3 per 100 op, soms ging een partijtje voor f. 4. zal renPst loont dus niet. Het wachten a, worden op de bospeen en de vroege m aPPe'cn. He' weer werkt hiervoor niet siu,' ..nvan'4eiijk stond hst er voor alsof eaat vroeE z.cu zijn dit jaar. Doch men geliilr 7an anciere gedachten worden. Mo- als we nog spoedig werkelijk lente- fnjgen, dat het dan beter wordt. Posten E.HB.O. Vanwege de Katwijksche Reddingsbrigade zijn in onze gemeente een dertiental posten Eerste Hulp bij Ongelukken geplaatst. Dit is bij de bedoelde aangegeven posten ken baar gemaakt door een sierlijk emaille bordje in Oranje kleur waarop in zwarte letters in net midden K.R.B. en oo de vier hoeken E H B O KATWIJK AAN ZEE. Verkooping. In Casa Cara had ten overstaan van notaris J. K. C. Matthijs de openbare ver kooping plaats van de volgende perceelen bij afslag: Perceel 1. Huis met schuurtje en erf aan het Oostpad 3a, in bod op f.1850: afge mijnd op f. 150 door Cnrn. Schoonenber? Perceel 2. Dubbel woonhuis met schuur tjes en erven Zuidstraat 15 en 17. in bod op f.1450; afgemijnd op f.5 door A. H. Schippers. Perceel 3. Winkelhuis met erf te Katwijk a. d. Rijn. Voorstraat 63. in bod op f.750; afgemijnd op f. 100 door C.Aanhanen. Hoek BadstraatTramstraat had gis termiddag een aanrijding plaats tusschen een personenauto, bestuurd door D. van G. uit Velzen en een vrachtauto, bestuurd door J. V. uit de Waal Malefijtstraat. Er werd maierieele schade aangericht. De politie stelt een onderzoek in. J. van B. uit de Zeesteeg deed bij de politie aangifte van diefstal van Ingekuilde aardappelen van zijn land in de Zuid duinen. A. van D. uit de Varkevlsserstraat deed bij de politie aangifte van het feit dat zijn eenjarige bok sedert een paar dagen vermist wordt uit de Zuidduinen. C. O. uit de Jan Tooropstraat deed beklag bij de politie dat zijn rijwiel door onbekenden is vernield; de fittings waren uit de lantaarn gehaald, de ventiels, spa ken en het zadel waren vernield. Bij de politie werd aangifte gedaan van stukgooien van de electrlsche lampjes in de straatlantaarns in de Zuidstraat en de Schoolstraat door de baldadige Jeugd. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent een Dultschen her dershond met zwart dek. der en met succes. Toen hij den dader te pakken had. eischte hii zijn eigendom terug waaraan werd voldaan doch het bleek dat deze ledig was gemaakt. De dader had zich echter via slooten en dammen door het welland uit de voeten gemaakt, voor vreecken die met zijn wagen op den M!d- denweg stond zat er niets anders op. dan terug te keeren en aangifte te doen. In de auto vond hii echter een brief, af gezonden door de verloofde mej. S. wonende m de Veenestraat. zoodat men tegelijker tijd naam en adres van den aanrander had Reeds in den vroegen morgen werd zoo wel door de Haae-:che- als door de Rijks- en Leidschendamsche politie een uitgebreid onderzoek Ingesteld, terwijl de omliggende gemeenten eveneens werden gewaarschuwd; het succes bleef echter uit. Des avonds kreeg men echter vermoeden dat de dader weder in de gemeente was teruggekeerd en zich ophield ten huize van zijn a.s. schoonvader, den gemeentewerkman A. S. wonende in de Veenestraat. welk vermoeden bij onderzoek juist bleek te zijn. Geboeid is hij daarop overgebracht naar het gemeentehuis en na verhoor overge bracht naar de marechausseekazerne te Wassenaar, om heden te worden voorge leid voor den officier van justitie. De dader C. G K. geboren 12 April 1915 is van beroep chauffeur-monteur, doch thans werkloos: hii woonde in Den Haag. doch vertoefde veelal hier ter plaatse De man schijnt een groote fantasie te bezitten, want tegenover inwoners had hij zich uitgelaten, dat zijn ouders een groote kolenhandel dreven te Breda en aan weer anderen dat hij volgende maand een vaste aanstelling zcu krijgen bij de HTM. welke feiten in strlj^ zijn met de waarheid LEIDSCHENDAM. Overval op een chauffeur. Dc dader gearresteerd. Gistermorgen omstr<eeks vijf uur ver voegde zich bij de Red'- Tax - Garage in den Haas een als heer gekleed persoon, die den wenisch te kennen gaf naar Leiden te wor den vervoerd. Met het vervoer werd belast de chaaiflfeur P. Vrieecken. wonende te öcheveningen. Toen de auto in Leidschendam was aangekomen, verzocht dc passagier, die met den chauffeur gedurenden den rit gezellig had zitten praten, even te stop pen. Vroeckcn stopte den wagen, doch werd tegelijkertijd door ztfn passagier besprongen, welke hem probeerde "te wurgen en zijn geld eischte. Vreecken die onthutst was, overhandigde zijn portcmonnaie inhoudende circa f. 7, waarop de aanrander hem losliet en hard wegliep. De chauffeur weer eenig^ins bekomen van den schrik achtervolgde zijn aanran- m maakt tl het laven moeiftyk. Aarzel niet... Urodonol staat gereed om U te helpen. Het verwijdert het urinezuur en de overtollige vetten en herstelt daardoor Uw gezondheid.Die neemt blijft zich lenig en gezond voelen. 9923 (Ingez. Med.) NOORDWIJK. Morgen wordt hier de Emmabloem- collecte gehouden ten bate der T.BC.-be- strilding. georganiseerd door de besturen der plaatselijke vereeniglngen „Het Groene Kruis" en het „Wlt-Gele Kruis". Allen mo gen zich od den feestelijken dag van het Bloemencorso met een bloempje toonen. Het is voor een prachtig doel! AANRIJDING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Twee gewonden. Gistermiddag te ongeveer 5 uur vond op den Heereweg, ter hoogte van de lunchroom van den heer O. een vrij ernstige aanrijding plaats tussohen een zwaar met zand beladen vrachtauto, die plotseling stopte en een daarachter komende perso nenauto. bestuurd door den heer V. uit Den Haag. De botsing was zóó hevig, dat de schoonmoeder van den heer A. V., de 57-J. mevr. S., met haar hoofd door de voorruit sloeg en dientengevolge ernstige snijwonden aan het gelaat bekwam. De dienstbode K., die achterin de auto zat, bekwam een her senschudding en brak een neusbeen, terwijl zij ook een ernstige wond boven de oogen had opgeloopen. Dr. Schucking Knal verleende de eerste hulp en achtte overbrenging der beide ge wonden naar het Aead. Ziekenhuis te Lei den noodzakelijk. Mevr. S. kon na verbonden te zijn, het ziekenhuis weder verlaten De auto van den heer V is zwaar bescha digd en werd door de politie in beslag ge nomen. BROODJE (Ingez. Med.) SASSENHEIM. Ongelukkige val. Mej. de R. die bij het schoonmaken van den kelder op een trapje stond, is door het breken van een scharnier, van die trap gevallen, met gevolg dat haar enkel verbrijzeld werd. Zij werd na verbonden te zijn naar het St. Ellsabethsgesticht te Lei den overgebracht. VOORHOUT. Het a.s. afscheid van Burgemeester Bulten. Ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester G. Bulten is de raad bijeen geroepen voor een openbare vergadering op Vrijdag 29 April a s. des namiddags te 3 uur. Na in een des avonds te 8 uur te houden bijeenkomst in het Parochiehuis, waarop alle ingezetenen toegang hebben, zal voor een leder gelegenheid bestaan persoonlijk van den burgemeester afscheid te nemen. NOORDWIJKERHOUT. Het a.s. jubileum van ds. Boeke. Zondagmorgen vertrekt een deputatie uit de Hervormde burgerij naar Schoorl. Zli hoopt aldaar den kerkdienst bii te wonen, te houden door ds. A. J. P. Boeke. ten gelegenheid van zijn 25-jarig verblijf aldaar. Ds. Boeke. onze vroegere predikant, geniet daar groote achting. Bijeenkomst der Oranjevereeniging. Onder voorzitterschap van burgemeester van Iersel vergaderde de Oranjevereeniging in hotel Gouwenberg. Er werden voorloopige plannen gemaakt., doch het staat reeds vast. dat hier het 40-jarig regeerings-jubi leum van HM. de Koningin in September op waardige wijze zal herdacht worden. Een schitterend Oranje-programma zal binnenkort worden vastgesteld. De venkoop van speldjes, ten bate van een auto-tocht voor ouden van dagen, bracht ruim f. 50 op. VOORSCHOTEN. Ter waarschuwing. De politie heeft de laatste dagen tegen een 10-tal verkeerszondaren proces-verbaal opgemaakt, omdat zij bij den spoorweg overgang aan het station geen voorrang verleenden overeenkomstig de voorschrif ten. Ook tegen een 7-tal personen is proces- verbaai opgemaakt, wegens links van den weg rijden In het gemeenteraadsverslag is sprake van het tarief van een sproeibad voor kin deren f. 0.04. Deze prijs geldt alleen voor een sproeibad op Woensdag genomen door kinderen. Verder wordt niet de huur van de belde gemeentewoningen, maar van belde complexen gemeentewoningen in het Burgem. Vernèdepark verlaagd. Besloten is de oude tegels van de Pape laan voor f. 100 te verkcopen aan den aan nemer Oltshoorn alhier 24. Thijs holde wat hij kon en hij verloor geen oogenfolik; dat kwam, zooals je wel begrijpt, omdat hij zoo in zorg zat over Okkic en Dick. Maar na heel lang loopen pas, toen hij flink buiten adem was, had hij het huis van reus Slaadroplos 'bereikt. Wat hij daar deed zie je wel als je naar dit plaatje kijkt hij begreep best, dat die booze reus hem heusch niet vriendelijk Se woord zou staan en daarom belde hij niet eerst, eens netjes aan; maar om te zien waar •Dickie en Okkie waren, klom hij vlug in een boom en toen kon hij door 't raam naar binnen starenHij schrok heel erg van wat hij binnen zag; en wat dat was, zal je wel zien op het plaatje van den volgenden dag. ALPHEN. Vergadering der N. S. B. Na langen tijd werd hier voor het eerst weer in het Nut een openbare vergadering van de N. S B. gehouden De heer Stett sprak over .Nationalisme nuSpr. schetste uitvoerig de toestanden en doel stelling van het Socialisme van Mam na de Fransche revolutie. Velen schaarden zich achter de leuze: „Vrijheid, arbeid en broederschap", maar spoedig bleek de band van bloed en bodem sterker dan deze leus. Uitvoerig besprak hij de verkiezingen van het vorige jaar en wat er sindsdien al of niet veranderd is, speciaal ten opzichte van de werkloosheid en andere vraagstuk ken. Veel heeft men van Duitschland we ten af te doen, doch thans worden de werk- ioozen hier vandaan daar heen gezonden. Uitvoerig stond spr. ook stil bij de in het centrum van belangstelling staande kwes tie Oss. de verdediging en houding van en ten opzichte van Minister Goseling. om tenslotte te wijzen op, het Nationaal-So- cialisme, dat strijdt voor het zedelijk wel zijn van volk en staat. Een „Geiten-vierling". Iets waarvan de geitenfokkers zullen wa tertanden is wel het feit dat gisteren bij den heer S. in de Willemstraat door zijn geit niet minder dan 4 jongen werden ge worpen. wat zeker een zeldzaam feit is. De Moeder-geit en haar kinderen verkeeren in de beste conditie. Scheepswerf functionneert weer. De vroegere scheepswerf van de fa. A. Pannevis, destijds aangekocht door de be kende fa de Vries Lentsch Jr. uit Amster dam. is dezer dagen weer opengesteld, na dat de verschillende gebouwen zijn opge knapt. Reeds liggen eenige jachten op de helling die worden opgeknapt, terwijl reeds verschillende arbeiders tewerk zijn gesteld. Naar wij vernemen, zal voorts op het ter- rêin nog een nieuwe loods worden gebouwd. Auto in brand. Van een in de Bruggestraat passeerende personenauto van de garage S. alhier, be stuurd door B. bleek de motor in brand te zijn geraakt. Met eenige emmers water wist men den brand te blusschen. Door de afd. der E.HB.O. was een speldjesdag georganiseerd. Als steeds had het ijverig bestuur met zijn leden de zaak weer „origineel" aangepakt, met het succes rijke gevolg dat de opbrengst f166.56'/! be droeg. BELANGRIJKE AANBESTEDING. 14 huizen in de dichtcrswijk. Door den architect W. B. Kroon werd hedenmorgen in het openbaar aanbesteed in Hotel Central het bouwen van 14 woon huizen In de nieuwe dlchterswljk. De in schrijvingen waren als volgt: Metselwerk W. Barreveld f. 11.636; H. Oudenes f 10 994: H. G. Mulder. Bodegra ven f. 10.774. Timmerwerk: L. van Beuse- kom f. 14.660: J. J. Bols f. 10.964; A. van Dam f 11.830. Schilderwerk: C. Blom f.1989: C. den Uyl f.2072; J. C. Verhoef f.1848; W. v. Diest f.2373. Massa: W. van Egdom f. 25.113; L. v. Beusekom f. 26.860; J J. Bols f 22.787; W. Verhagen, Oude water f. 28.940; F. Brake en Stolweg, Lich tenvoorde f. 28.650; Brandsen, Amersfoort f. 27.900; J. v. Bijsterveld, Oudewater f. 27.300: J. N. Kranenburg, Delft f24.800; W v Beieren f. 24.428; J. v. d. Velde, Gouda f. 28.291; C Koppen f. 27.844; W. G. Bergs- hoef f. 24.700; W. v. d. Helm f. 22,998; L. Ponser, Krimpen a. d IJsel f. 25.562; Ges man. Turkenburg en Oudenes f. 26.397; J. Vonk f 23.870. De gunning werd aangehouden. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de aannemers alhier. ALKEMADE. WORDT DE SPOORBRUG TE OUDE-WETERING GESLOTEN? Aan een aantal belanghebbenden woon achtig in de omgeving van de voormalige spoorbrug te Oude-Wetering. alsmede aan eenige zakenlieden, die geregeld van deze brug gebruik maken is de vorige maand een circulaire verzonden, waarbij om een flnancieele bijdrage is gevraagd, teneinde fnogelijk te maken, dat de spoorbrug óók na 1 Mei a.s. voot het algemeen verkeer kan blijven opengesteld. Hoewel vele belanghebbenden wederom spontaan tot 31 December a.s. hun bijdra gen hebben toegezegd is er toch nog een groot aantal achter gebleven een bijdrage te verleenen. Het bedrag, dat door parti culieren is toegezegd is echter ontoerei kend om de brug na 1 Mei te blijven ex- ploiteeren, zoodat het gemeentebestuur, noodgedwongen, heeft moeten besluiten de brug na 1 Mei voor het verkeer te sluiten. Dit tesluit beteekent voor zeer vele zakenlieden groote schade, daar het ver keer na 1 Mei geheel aangewezen zal zijn op de brug te Nieuwe-Wetering. Op onze vraag of dit besluit ernst was werd bevestigend geantwoord. De brug kan aileen eopend blijven indien alle belang hebbenden, tot wie een verzoek om een bijdrage is gericht, alsnog bereid blijken te zijn. hun destijds gegeven bijdrage tot 31 December 1938 te verlengen. Wederom zijn als gevolg van de ge houden controle op de werkloozen eenige gevallen van fraude aan het licht geno men. Tegen een drietal werkloozen. die inkomsten hebben verzwegen zal proces verbaal worden opgemaakt, terwijl eenige anderen er voor ditmaal nog met een dis ciplinaire straf afkomen. Tot wijkverpleegster in dienst van het Wit-Gele Kruis te Roelofarendsveen is be noemd Zuster Groenendaal uit Maastricht HAZERSWOUDE. Gisteravond hebben de vendels Dorp en Rijndijk van de Burgerwacht een leer zame veldoefening gehouden, waarbij de Dorpers moesten trachten den Rijksstraat weg te bereiken, terwijl de Rijndijkers het terrein tusschen Rijksstraatweg en spoor weg bezet hielden. Het 3-jarig zoontje van den heer W. v. V. .geraakte in het Westeinde te water, hetgeen opgemerkt werd door den heer N. S. die het ventje weer op het droge bracht. LEIDERDORP. Tweede uitvoering van „Sparla". Ook voor de 2e uitvoering van de gym- nastiekver. .Sparta" bestónd groote be langstelling. De uitvoering werd weer een succes. De vereeniging is nu wel inderdaad tot nieuw leven gekomen, hetgeen ook al bleek tijdens de openluchtuitvoering ver leden zomer in het sportpark. De betoonde belangstelling moge nu voor bestuur, lei der en leden een aansporing zijn op den ingeslagen weg voort te gaan! RIJNZATERWOUDE. Woensdagavond hebben de damescur sisten van den E.H.B.O.-cursus, welke dezen winter gehouden is door dr. Stapecea uit Leimuider., eindexamen gedaan. Als exami nator trad op dr. v. d. Wind uit Aarlander- veen. De volgende dames verwierven haar voor- loopig diploma: mej. E. Angenent, mej. A. Berends 'met lof), B. Bergshoef geb. van Wieringen, W. van Dorp, G. Eikelenboom, H S. Groen (met lof), H. van Heinigen, C. G. v. der Heiligenberg. A. Koolhaas. H. Langeslag. I. ReingoudKinkel. R. Rein- goud, G. Touw, W. van Vliet en W. Westeijn. Afgewezen 1 candidate. TER AAR. Slecht weer voer de doperwtjes. D. laatste weken is het weer voor de dop erwtjes en peulen allesbehalve gunstig te noemen. Voor de tuinders is een spoedige omkeer wel te wenschen. daar vooral de koude gure winden schadelijk voor het ge was zijn te achten. Een plotselinge storing in het elec- trisch net zette ongeveer geheel Langeraar in het donker. Waar tegenwoordig weinig storingen voorkomen heeft vrijwel niemand meer de noodverlichting in goede orde, zoo dat er nogal wat consternatie heerschte. Gelukkig was het euvel spoedig opgeheven. VISCHPRIJZEN. IJ MUIDEN. 22 April. Tarbot G434 ct. per KG.: Tong f. 1.300.93 ct, per KG.; Kleinschol f. 21—7.50 per 50 KG.: Bot f. 9.50 per 50 KG.; Schar f. 5.30—3.20 per 50 KG.; Wyting f. 4.50—2.60 per 50 KG. Aan den afslag 2 loggers: EO. 1 met f.230; KW. 34 met f.240. 3—e

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7