STARK'S S i\u/r\Lr\ Een organisatie van vliegende „brandmelders" LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 22 April 1938 GEMENGD NIEUWS I HI\I\ O pasta ■Huf /TUKKEN RECHTZAKEN Jt/fifiïóoïg Ir kl&edjfaq alléén bij KREYMBORG Op 3 plaatsen brandde de Veluwe gisteren FINANCIEN Er is goud gevonden te Alkmaar. Op het rooster van een kachel. De Alkm. Courant schrijft: Er is een tijd geweest, dat de wereld werd opgeschrikt door de mededeeling, dat er in den modder van een rivier goud was ge vonden en avonturiers van alle landen naar Klondyke trokken om het te zoeken. Karavanen zijn vertrokken en karavanen zijn er omgekomen in den strijd tegen de elementen en in den onderlingen strijd van gouddorstige en bloeddorstige mannen. En daarom zijn wij een beetje huiverig om het groote nieuws bekend te maken Daarom hebben wij alles nog eens goed overdacht eer we tot de conclusie kwamen, dat wij als journalisten nu eenmaal niet mogen zwijgen. Er is goud gevonden in Alkmaar Het is niet ontdekt in de een of andere oude kous of in een verborgen laatje van een antieke waschtafel. Het is niet gevon den in de kelders van het agentschap van de Nederlandsche bank hoewei het daar atuurlijk in voldoenden voorraad aan wezig zal zijn. Het is gevonden we dur ven het haast niet zeggen, omdat het zoo ongeloofwaardig en tegelijkertijd zoo ver bijsterend is het is gevonden in een oude kachel En het is daar niet ingestopt door den een of anderen erf-oom. die het voor zijn neefjes en nichtjes heeft willen ver bergen, maar het ls er in gesmolten en op het rooster gedropen. Er zijn eierkolen en gascokes in die kachel gegaan en er is goud weer uit te voorschijn gekomen. De heer Dekker in het Fnidsen. een knecht van de firma Otter, is de gelukkige, die dit onverwachte presentje in ontvangst heeft mogen nemen, of beter gezegd, zijn vrouw die een dezer dagen tot de ontdek king kwam.-dat het rooster van de kachel vastzat, zoodat zij met alle kracht aan het schudden en het poken is gegaan. Toen bleek o zonderlinge speling van het lot! dat het rooster met goud vast gezet was. Met zuiver goud, hoewel er na tuurlijk nog wel het een en ander aan de samenstelling zal kunnen mankceren. De vrouw des huizes heeft de goud klompjes er af gehaald en het waren niet de microscopisch kleine korreltjes waar mee men zich in Aljaska tevreden heeft moeten stellen, maar zware klompjes, in het geheel een 50 gram. die uit de eierko len en of de cokes te voorschijn zijn ge komen. Goud hoewel dan in baren en in zuiveren toestand kost ongeveer f. 2000 per K.G.. dus is het te begrijpen, dat het gezin van den heer Dekker met het onverwachte presentje in de wolken is en dat de vrouw des huizes het dezer dagen eens extra warm stookt en zoo nu en dan eens even naar het rooster gaat kijken. De mogelijkheid, dat er een of ander gouden voorwerp tusschen de kolen kan zijn geraakt, kan worden uitgesloten, om dat het goud den zuiveren slakkenvorm vertoont en blijkbaar uit de gebruikte brandstoffen is gesmolten. Wanneer het uit de cokes is verkregen. Is ons gasbedrijf veel meer waard dan B. en W. thans vermoeden en wanneer het uit de eierkolen is gekomen, mag de leveran cier zijn deuren wel sluiten en een extra groot fornuis aanschaffen om zijn eigen kolen te gaan stoken. Wij hebben het goud. waarop een han delaar te Alkmaar reeds een bod deed ten huize van den heer Dekker kunnen be kijken. Het zijn onregelmatige lichtgele klompjes en enkele kleine stukjes, in oen grilligen slakkenvorm. maar massief en zwaar, die er uitzien als uit zuivere goud stof te zijn gesmolten. De heer Dekker is zoo verstandig zijn bezit vast te houden tot deskundigen heb ben uitgemaakt wat daarvan de waarde is en waar hij het zal kunnen verkoopen. En intusschen is Alkmaar niet alleen een kaasstad maar ook een goudstad geworden en zal de V.V.V. in haar prospectussen een schitterende reclame voor vestiging in onze gemeente kunnen m?k»n door de mededee ling dat men er niet alleen de goudgele ka'"n maar ook het kaasgele goud kan vinden. aanrander gearresteerd. Na ruim twee weken van moeizamer, oo- spcrjn"sarbeid. waarbij de oolitie van Arn hem Vel" en Roosendaal krachtig samen werkten. is het gelukt den dader te arres- 'eeren van de aanranding, welke oo 4 April ji. on de Velosche heid» is geschied en waarbij een meisje uit Arnhem door een onverlaat zoodanig met een stuk hout op het hoofd werd geslagen, dat zij met en kele diepe hoofdwonden in het gemeente ziekenhuis t» Arnhem mo«t worden ooge nomen. De dader ls een 25-jarige kermis reiziger uit Arnhem, die in zijn wor.ing. waar hli zich had schuil gehouden, werd gearresteerd. Hij is met het meisje gccon- fronteew: dat hem terstond herkende. De man heeft daa-on »en bekentenis afgelegd. Hii is in het bureau van noliti" te Velp o—.odoten en -al ter beschikking van de t° A-nhem worden gesteld. Het meisje is herstellende. 9377 (Ingez. Med.) werkzaamheden verrichtte. Daarbij lette hij niet op het verkeer achter hem, met het noodlottig gevolg, dat hij -oor een auto uit Tegelen werd gegrepen en gedood. BRAND TE VEENENDAAL. Hedennacht te ongeveer half één ont dekte men te Veenendaal brand in de sla gerij van den heer E. Engelenburg aan den Parallelweg. Toen de brandweer arriveerde lond het pand reeds in lichter laaie. On middellijk werd het vuur bestreden met .wee stralen op de waterleiding, doch men kon niet verhinderen dat het perceel ge heel uitbrandde. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copic van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. BUITENLANDSCH GEMENGD. WAGEN DOOR TREIN GEGREPEN. Drie dooden. Na.by Stuhlweissenburg in Hongarije is een boerenwagen op een overweg door een trein gegrepen en verpletterd. Drie der in zittendenden werden gedood, de vierde le vensgevaarlijk gewond. DAK VAN KOFFIEHUIS INGESTORT Tien dooden. twintig gewonden. Gistermiddag zijn in een koffiehuis te Phoenix City «Alabama V. St.) meer dan vijftig personen bedolven onder het puin van een plotseling instortend dak. Er zijn tien dooden en twintig gewonden gebor- EEN GEDENKTEEKEN VOOR ANTON TIERIE. Mijne Heeren, De volgende mededeeling werd mij gedaan: Door de Koorleden van het Koor der Vriie Gemeente te Amsterdam werd het initiatief genomen tot het oprichten van een eenvoudig gedenkteeken op het graf van hun. kortgeleden overleden dirigent Anton Tierie. Daar de heer Tierie vele jaren, op zoo uit nemende wijze het Leidsche Toonkunstkoor ge dirigeerd heeft, werd door het Amsterdamsche koor aangenomen, dat ook onder de Leide- naars. die vroeger deel uitmaakten van het Leidsche Toonkunst-koor. velen zouden zijn. die gaarne zouden willen bijdragen tot het slagen van het genoemde plan. Nu de Afdeeling Leiden van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst tijdelijk opge houden heelt te bestaan, en het moeilijk is ieder persoonlijk te bereiken, verzocht men mi) een beroep te doen op uwe welwillendheid, om door middel van uw veelgelezen blad te trach ten aan bovenomschreven vraag bekendheid te geven. Elke bijdrage is welkom en zal gaarne in ontvangst worden genomen door het vroe gere Bestuurslid, den heer N. J. Brouwer. Amalia v. Solmstr. 69. te Den Haag. gironum mer 47481. Mogen velen, die zich zeker nog de mooie uitvoeringen onder de voortreffelijke leiding van den heer Tierie zullen herinneren, door een kleine bijdrage blijk geven van hun sympathie voor het. door Amsterdam, ontworpen plan. Mag ik U verzoeken het bovenstaande in Uw Blad op te nemen? Bij voorbaat betuig ik U hiervoor mijn dank. Inmiddels teeken ik. met de meeste Hoogachting. R. COSMAN—MENDES DA COSTA. 't Is niet alléén om de prachtige Waarborg-Kleeding, dat er zooveel duizenden klanten steeds weer naar Kreymborg gaan, maai ook om de keurige bediening. 9921 (Ingez. Med.) Brandtoren-wachters sneller dan het vliegtuig. door een auto gegrepen. Gistermiddag is de 75-jarige oud-notaris Wh*<-*"•>nek de T*léco"n uit Velp, bij het oversteken van den Utrechtschen straat- wee te Heelsum, doordat hij weifelde, aan gereden door een auto. De oud-notaris liep een hoofdwonde on en brek beide beenen. In zorew^kkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. Den chauf feur van de auto treft geen schuld aan het ongeluk. Om vijf uur fristarenmiddaE is nabij De Klomo de 40-jarize echtgenoote van den heer De Breed uit Ederveen, bij het over keken van den rijksstraatweg door een uit de richting Fd» komende auto gegrepen. Zij werd zeer ern-'ig gewond en is in ho- peloozen toestand naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Vanochtend z- /en uur stak op den Rijksweg onder de gems.-hte Nieuwstadt (L.i de onge' i: rhrider Ivf. Bex. uit Nieuwstadt pi- .g per rijwiel den weg over om zich te oegeven naar het café Beusmans, waar hij sedert enkele dagen (Van onzen specialen verslaggever). Drie keer heeft het op de Veluwe gisteren gebrand: om half twee bij Hoenderloo, om halfdrie bij Loenen en om kwart voor drie bij Loenermarkt. En drie keer was hier ..boos opzet" in het spel. Ingewijden van de Ne derlandsche Heide Maatschappij en van de Veluwsche Bosch-brandweer wisten van te voren, dat op deze bepaalde plaatsen en tijdstippen zware rookwolken omhoog zou den stijgen ten teeken. dat de Veluwe brandde. Maar de wachters in de brand- torens wisten het niet. evenmin als de be stuurders van de twee sportvliegtulgen. leden van de Vrijwillige Organisatie voor Sportvliegers, die. in overleg met het be- sturur van de Veluwsche Boschbrandweer en de Nederlandsche Heide Maatschappij, er van het vliegveld Teuge op uit zouden trek ken om de branden te gaan melden aan het hoofdkwartier te Beekbergen, in dit ge val de woning van den hoofdopzichter der Heide Maatschappij, den heer J. W. Wolters Vliegtuigen als brandmelders? De Veluwe beschikt /ver een perfecte organisatie, welke in korten tijd in actie komt, indien een of andere post alarm slaat. Desondanks wilde men het verzoek van de Sportvliegers om brand door vliegers te laten melden, niet zonder meer van de hand wijzen. En een oplossing was vrij spoedig gevonden: een wedstrijd tusschen de waarnemers uit de vliegmachines en de uitkijkposten op den vasten grond. Gistermiddag is deze wed strijd gehouden met als resultaat, dat in alle drie gevallen de uitkijkposten op den grond, dank zij de telefoon, het eerst het hoofdkwartie r verrasten met de medede-e- ling, dat de Veluwe brandde Het scheelde heel. heel weinig wat den tójd van alarm slaan betreft, mede ook, omdat de vliegers uit Ypenburg zich boven een hun minder goed bekend terrein bevonden, terwijl het in kaart brengen van het terrein, benevens het uitwerpen van de kaart in een blikken biscuittrommel nog al wat tijd vergde, maar de uitkijkposten hebben het dan toch maar gewonnen. gezegd, welk gedeeltq,yan de Veluwe door hen bevlogen moest worden. Tegen halftwee startte het eerste toestel, bestuurd door den heer Van Wijk. Prompt om twee minuten voor half twee zag hij, nabij Hoenderloo, boven een stuk helde, ter grootte van 10 h a., dat toch verbrand moest worden, rookwolken opstijgen. Maar ook de torenwachter merkten het. Om 1.30 u. had de man, die te Uchtelen gestationneerd is, aan zijn collega, aan den voet van den post getelefoneerd, dat en waar er brand was. En deze meldde het, via de Rijkstelefoon, meteen aan Beekbergen. De uitkijkpost te Loenen volgde 11 minuten later (1.41 uur). De betreffende bus van het vliegtuig was om 1.44 op het hoofdkwartier. Maar een conclusie mag daaruit niet getrokken wor den, want de bus kwam niet terecht op het gemarkeerde terrein achter de manege van den heer Buitlng, tegenover het hoofdkwar tier, maar een kilometer westelijker. De bus van het vliegtuig, dat den tweeden brand meldde op een terrein, ter grootte van 61/, h.a., was slechts één minuut later aan het hoofdkwartier, zou er zelfs nog eerder of minstens gelijk met de telefonische mede deeling gekomen zijn. indien ook nu niet de lichte bus, waarin zich alleen een staf kaart en een briefje bevond, door den wind vrij ver afgedreven was. Om 14.37 was de bus binnen om 14 36 had de uitkijkpost zich gemeld. De derde brand, waarbij een stak heide ter grootte van 1 h.a. betrokken was, werd om 14.45 uur aangestoken. Zes tien minuten later, om 15.01 uur, werd de bus. die nu beter gemikt was, aan het hoofdkwartier afgeleverd. Nu was de uit kijkpost echter 3 minuten vlugger Agent was opgetreden tegen militair gezag. Ook voor den Centraien Raad van Be roep ls gistermiddag de wandeltocht van het detachement van de Koloniale Re serve uit Nijmegen op Zondag 8 Augustus 1937 aan de orde gekomen. Er is, gelijk bekend, op dien wandei- marsch, waaraan de Koloniale Reserve meedeed, een conflict ontstaan tusschen den luitenant van dit detachement en een agent van politie van Bloemendaal, die den luitenant wilde dwingen zijn troep in een bepaalde marschformatie te laten loo- oen. De luitenant heeft dit geweigerd en er is tegen hem proces-verbaal opgemaakt met het gevolg, dat hij zich heeft moeten verantwoorden voor den Krijgsraad en voor het Hoog Militair Gerechtshof. Hij beriep zich er op, dat zijn superieur hem had opgedragen om in een marschformatie van vier personen te loopen, zoodat hij meende, dat hij aan het bevel van een burgerlijke autoriteit om in een marsch formatie van twee personen te gaan loo pen, geen gevolg behoefde te geven. De luitenant werd vrijgesproken. Naar aanleiding van dezen twist meende de burgemeester, dat de agent opgetreden was op een wijze, die een straf rechtvaar digde en hij bepaalde deze op zes dagen inhouding van vacantie. De agent vond deze straf veel te zwaar en kwam in be roep bij een daartoe benoemd scheids gerecht. Het scheidsgerecht kwam tot de conclu sie, dat de burgemeester de straf diende te veranderen in vier dagen extra dienst zonder behoud van salaris. Deze vier da gen zou de agent dan moeten inhalen op zlin vrije dagen. De agent kon zich bij deze straf neer leggen. maar de burgemeester meende, dat deze te licht was en kwam in beroep bij den Centraien Raad te Utrecht, welke gisteren de zaak behandeld heeft. De agent werd wederom bijgestaan door mr. v. d. Veen, burgemeester Den Tex was in persoon verschenen. Deze laatste begon aldus de ..Tel." met uiteen te zetten, dat de door hem op gelegde straf eerder te licht dan te zwaar was. Naar zijn meening heeft de agent de reglementen overtreden en dient hij behoorlijk gestraft te worden. Er ontspon zich een discussie over de vraag of de agent beleedigende woorden had geuit in koelen bloede of op een mo ment waarop hij zijn zelfbeheerschlng had verloren De burgemeester meende aan te nemen, dat de agent gesproken had in woede en de agent gaf ook wel toe, dat hij woedend was geweest. Hij verzette er zich evenwel tegen, dat men zijn toestand ken schetste als zou hij zijn zelfbeheersching verloren hebben. Burgemeester Den Tex vreesde voor her haling van dergelijke gevallen en conclu deerde tot bevestiging van de door hem opgelegde straf. De voorzitter van den Cen traien Raad zal over drie weken de uit spraak bekend maken. beleediging van hitler. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren een boete van f. 100.subs. 20 dagen hechtenis geëischt tegen den letterkundige j Maurits Dekker, die in een brochure rijks kanselier Hitier beleedigd zou hebben. Uitspraak op 5 Mei. Om kwart voor één was het op het vlieg veld Teuge een heele drukte. Behalve de 2 sporttoestellen en de 4 vliegers bevonden zich hier om. het hoofd der Veluwsche Boschbrandweer, de heer J. Westrik, burge meester van Barneveld, dr. G. Houtzagers, adjunct-directeur van de Nederlandsche Heide Maatschappij, de districts-comrnan- dant van de Rijksveldwacht te Zwolle, de heer Schmidt Cranz, de houtvester van Staatsboschheheer. de heer Van 't Hoff, benevens de heer Wolters. de eenige man. die met de brandstichters wist, waar het zou gaan branden Een half uur voor den start werd den vliegers, t w. den heeren Reinders. J. Hey- nians, Van 't Groenewoudt en Van Wijk, pas „Een mislukte proef?" - De heer Hout zagers, die met de andere belangstellenden na het beëindigen van de proefnemingen, in het hoofdkwartier samenkwam, maakte zich aller tolk toen hij de vraag gedeeltelijk bevestigend, gedeeltelijk ontkennend, be antwoordde. „Inderdaad: de uitkijkposten hebben zich- kranig geweerd. En de grondorganlsatie blijkt perfect te zijn. zoodat het melden van een brand per vliegtuig niet sneller is. Maar.wanneer er een ernstige brand uitbreekt, kan het vliegtuig, waarvan de inzittenden een veel grooter gebied overzien, toch nuttig zijn. Al was het alleen maar, om boven het terrein van den brand aan wijzingen te kunnen geven. Dat het melden bij de zoo juist geëindigde proefnemingen ten nadeele van het vliegtuig is uitgeval len. moet natuurlijk ook gedeeltelijk toe geschreven worden aan het feit, dat het in kaart brengen van de plaats, waar de brand heeft gewoed, een moeilijke opgave is. Wanneer er geroutineerde waarnemers medegaan, die de Veluwe door en door kennen, zal men allicht sneller te werk kunnen gaan". Ook Barneveld's burgemeester, de heer J. Westrik, de groote voorvechter van een parate brandweerorganisatie, Juichte het toe, dat men eens een proef had genomen met de vliegende brandmelders. „Een wel kome „V.O.S." (Vrijwillige Organisatie van Sportvliegers) op de Veluwe". aldus zeer in het kort het commentaar van den heer Westrik, die verheugd was over het initia tief, dat door sportvliegers, die gaarne hun vliegtijd productief willen maken, geno men is. haagsche rechtbank. Dronken op de fiets. Een student uit Leiden had des nachts op den Zeeweg te Noordwijk gefietst, ter wijl hij onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij haalde zonderlinge capriolen uit; stond te razen tegen een auto die pas seerde, en weigerde aan den rijksveld wachter Visser en den agent Sosef, zijn naam op te geven. Deze beide politiemannen gaven nu in lichtingen over hetgeen was gebeurd, maar de verdachte bestreed dat hij zonderling had gedaan. Dronken was hij niet. al gaf hij toe zes glazen bier te hebben gedron ken. De president begreep niet hoe verdachte den moed heeft gehad in hooger beroep te komen van het vonnis van den kanton rechter te Leiden, waarbij hij tot f. 10 boete subs. 4 dagen was veroordeeld. De president vond dat. gezien zijn op treden, verdachte er zeer genadig was af gekomen. De officier vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. haarlemsche rechtbank. Diefstal. De rechtbank zette de zaak voort tegen den vroegeren filiaalhouder der Goedkoope Bazaar te Lisse. die terecht heeft gestaan, verdacht van diefstal van geld, damestas- schen, galanterieën, aardewerk en speel goed. De officier van Justitie had 4 maan den gevangenisstraf geëischt. Destijds heeft de Rechtbank de uitspraak uitgesteld om eerst over verdachte een reclasseerings- rapport in te winnen. Dit is inmiddels verschenen. Het luidde niet ongunstig, en stelde voor om aan verd. een gecombi neerde straf op te leggen. De officier van Justitie kon zich hiermede vereenigen en eischte een gevangenisstraf van 6 maan den, waarvan 2 maanden onvoorwaardelijk en 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar met opdracht aan de R-K. Reclasseering te Enschedé. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. Mishandeling. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen een inwoner van Haarlemmermeer, die terecht heeft gestaan wegens mishan deling van zijn plaatsgenoot G. Schyff. dien hij bloedend verwondde. De officier van justitie had een geldboete van f. 15 subs. 5 dagen hechtenis geëischt De Rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. Crisis-Tuinbouwbesluit. De rechtbank deed vervolgens uitspraak in de zaak tegen een tuinder uit Haar lemmermeer. die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Kantonrechter te Haarlem, waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van f 30 subs 15 dagen hechtenis. (Eisch f.40 subs. 25 dagen hechtenis) daar hij op een stuk VOOR ZATERDAG 23 APRIL. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. - KRO-Ultzen- ding 8.009.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten - 12.15 De KRO-Melodlsten en solist 1 00 Gra- moloonmuziek 1.20 Vervolg concert 2.00 Voor de rijpere Jeugd 2.30 Gram.muziek - 3.00 Kinderurn 4.00 Gramofoonmuzlek 415 KRO-Kamerorkest 4.45 Gram.muziek 5.00 Vervolg concert 5.30 Gram.muziek 5.45 d, KRO-Nachtegaaltjes 6.20 Journalistiek week overzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berich ten 7.15 Causerie „De Maria-Vereerlng" 7.35 Actueele aetherflltsen 8.00 Berichten ANP Mededeellngen 8.15 Overpeinzing me', muzikale omlijsting 8.35 KRO-Orkest en so listen 10.30 Berichten ANP 10.40 Pllm- praatje 10.5512.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum ii. 301.5 M. VARA-Ultzendlne 10.00—10.20 voorm en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gram.muziek 10.00: Morgenwijding 10 20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Orgelspel 12.301.45 Gram.muziek 2.00 Fllmpraatje 2.15 Sollstenconcert 2.45 Fantasia 3.15 Schaakles 3.30 Residentie. Orkest 4.30 Economische lezing 4.50 Ver volg concert 5.30 Gram.muziek 5.40 Lite raire causerie 6.05 Orgelspel 6.30 Gronlng- sche uitzending 7.00 Filmland 7.30 Cau serie „Houtrust. 25 September" 8.00 Herha ling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP., VARA-Varla 8.15 Sylvla-Amusementsorkest en solist 8.45 Gram.muziek 9 00 Toe spraak 9.15 ..En nuOké" 10.30 Be richten ANP., Mededeellngen 10.35 Commu nity-Singing (gr.-opn.) 11.00 Sollstenconcert 11.3012.00 Gram.muziek. Droitwich. 1500 M. 10.20 Gram.muziek 10.50 Orgelspel 11.20 Pianovoordracht 11.50 Gram.muziek 12.20 R. King's orkest 1.05: Orgelspel 1.35 Shakespeare-herdenklng 2.20 Eugene Plnl's Tango-Orkest en soliste - 3.05 Sportreportage 4.05 Gram muziek 4.20 Billy Cotton en z(jn Band 5.20 Berichten 5.50 Sportpraatje 6.05 BBC-Zangers en -Or kest m.m.v. solisten 6.50 Radiojournaal - 7.20 Music-Hall Programma 8.20 Berichten 8.40: Amerikaansch nieuws 8.55 Reportage 9.05 St. George's Dagprogramma 10.10 Declamatie 10.20 Jack Harris en zijn Band 10.50 Orgelspel m.m.v. solisten 11.1011.20 Berichten. Radio-Paris. 1048 M. 7.10. 7.55—8.30, 9 05 en 1020 Grammuziek 11.35 Glardlno-Orkek (Om 12.50 Zang» 1.20. 2.20 en 3 05 Zang - 6.20 Planovoordracht 6.35 en 7.35 Zang - 7.50 Radlotooneel 8 30 Variété-programma 9.25 Symphonieconcert m.m.v. soliste 10.20— 12.20 Jo Bouillon's dansorkest. Keulen, 456 M. 5.30: Gram.muziek 6.30 Omroepsextet en -schrammel-ensemble 11.20 Weensch Kamerorkest 1.30 Gram.muziek - 3.20 Omroeporkest en solisten 6 00 Zang en piano 6.30 Orkest van den Rijksarbeidsdienst 7.20 Omroeporkest en solisten 9.35 Gram muziek - 9.5012.20 Adalbert Lutter en Arthur Rink met hun orkesten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gr»- mofoonmuzlek 11.50 Omroepsalonorkest 12.30 Omroepdansorkest 12.50 Gram.muziek 125 Het Busse-Rolin-kwartet 2.20 Om roeporkest 3.05 Gram.muziek 3.20 Om roeporkest 5.05 Omroepsalonorkest 650 „Die Walklire", opera. Na afloop tot 11.20 Gra mofoonmuzlek. 484 M.: 11.20 Gram.muziek 11.50 en 1230 Ludo Langlols' orkest 1220—1.20 en 2.20 Gram.muziek 3.20 Jazz-planoduetten 355 Gram muziek 3.50 Viool en piano 4.35 en 5.00 ram.muziek 5.35 en 6.05 Kamermuziek 635 Gram.muziek 7.20 „O Yes Kitty" ope rette 9.30 Gram.muziek 10.20—11.20 Pud Candrlx' orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 Eugen Jahn's orkest, soliste en planaduo Jerochnlk 7.20 Erhard Bauschke's dansorkest. Omroep- Amusementsorkest, planoduo Hans Bund en so listen (gr.opn.) 9.20 Berichten 9 50 Viool en piano 10.05 Berichten 10.20 Omroep- kleinorkest en solisten 11.20—12.15 Omroep dansorkest en solisten. GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 23 April. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara. enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. —10.05 London Reg. 11.40 Parijs R. 1230 Brussel VI. 13.20 Keulen 14.40 Droitwich 15.20 Keulen 17.20 London Reg. 18.40 Brussel Fr. 18.50 London Reg. 19.20 Keu len of dtv. 21.20 Brussel Fr. 22.20 Berlijn. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8 20 di versen 9.35 Droitwich 13.35 London Reg. 1605 Droitwich 22.10 London Reg. 22.20 Droitwich 23.10 Parijs R. Wijzigingen voorbehouden. LEVER BROTHERS EN UNILEVER N.V. Dividend 7% (v. j. 5&) pCt. De raad van bestuur der Lever Brothers en Unihyrer N.V. te Rotterdam heeft besloten aan de aWemeene vergadering van aandeelhouders, welke gehouden zal worden 13 Mei. voor te stel len op de gewone aandeelen der vennootschap een slotdivldend uit te keeren van AM pCt., be taalbaar van 17 Mei af en makende, te zamen met het op 1 December 1937 uitgekeerd inte rim dividend van 3 pCt. in totaal 7M «v. j. 5!i) pCt. dividend over 1937. Voorts is door den raad van bestuur van Lever Brothers en Unilever Ltd. besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders dier vennootschap, welke op denzelfden datum zal worden gehouden, voor te stellen over te gaan tot uitkeering van een daarmede overeenstem mend slotdivldend van 6 pCt.. eveneens betaal baar 17 Mei en makende, te zamen met het op 1 December 1937 op de gewone aandeelen van Unilever Ltd. uitgekeerd interim dividend van 4 pCt., In totaal 10 (v. J. 7 1/3) pCt. aan gewoon dividend over 1937. land aan de Koekoekslaan te Haarlem mermeer 133 Are met cichorei en witlof* planten had staan, terwijl hij alleen ver gunning had om op 22 Are witlof te ver bouwen. De officier van Justitie had vestiging gevraagd van het vonnis. De rechtbank wenschte alvorens vonnis te wijzen alsnog dr. O. Banga uit Wage- ningen te hooren en stelde de zaak l4 dagen uit. Geen voorrang verleend. Vervolgens stond terecht een los werk man uit Hoofddorp, die bij vonnis van den kantonrechter te Haarlem was veroordeeld tot een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. Verd. had op 31 December van het vorige jaar op den Rijksstraatweg te Santpoort, geen voorrang verleend aan een personen-auto, bestuurd door den neer Dorhout Mees uit Bloemendaal. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis. Vonnis over 14 dagen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10