Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 16 April 1938 Gratis LUCHTVAART LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD NOORDWIJKERHOUT. Hoewel noz niet eeheel zereed. is de 's Oravendamsche wee naar het station, voor de druikke Paaschdacen opengesteld voor het verkeer. Het 25-jariz Jubileum van den R K. Volksbond alhier werd alleen kerkelijk herdacht. In het a.s. najaar zal de her denking feestelijk geschieden. SASSENHEIM. Een nieuwe industrie. Onze gemeente schijnt in aanmerking te komen voor het vestigen van industrieën. Voor kort is hier de asfalteerfabriek „Rht- nania" in werking gesteld en thans Is nabij ..Klinkenberg" een terrein verkocht, waarop een verf- en lakfabriek zal geves tigd worden. Naar men ons mededeelt, zal in deze fa briek behalve het technische personeel, een 70-tal personen werkzaam gesteld kunnen worden. Met den bouw zal spoedig een aanvang gemaakt worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna, d. van M. Zandvliet en P. Ch. Buschman; Beatrix Maria Jacqueline, d. van C. Rotteveel en van N. E. Schoenfeld. Overleden: M. van Rooden, 59 jaar, echtg. van B. Bergman. Loop der bevolking. Gevestigd: C. H. Ammerlaan, Hoofdstr. 171, v. Groningen; Wed. W. Vervaet en gez., Pla- tanenlaan, v. Leiden; J. A. P. Hulsbos, H. Ba derstraat 36, v. Lisse; G. Boersma, J. P. Gou verneurlaan 28. v. Leiden; H. J. v. Niekerk en gez., Molenstraat 18. v. Voorhout; W. Niesing Kooilaan 3, v. Ter Aar. Vertrokken: A. Landwer Johan. Berkenlaan 31. n. Leiden; C. Koster, Hoofdstraat 253, n. Haarlem: C. A. M. Waasdorp. Hoofdstraat 202. n. Lulngebed *Fr.); M. F. Stlgter, Warmonder- daih 33. n. Haarlem; Wed. Jonkers Both en gez., Hoofdstraat 350. n. Voorburg. Gevonden. Een belastingmerk, een bruine porte- mbnnale met inhoud, een mantelceintuur, een voetbal, een autopomp. een reserve- autowlel van vrachtauto. Inlichtingen bij de politie. De netto-opbrengst van den Donder dag gehouden Bm ma bloem-collecte be draagt ruim f. 100. VOORHOUT. De werkloosheid Men kan in onze gemeente nog niet zeg gen dat de werkzaamheden in het bloemls- tenbedrijf toenemen. Deze werkzaamheden iljn er natuurlijk wel, maar het is opmer kelijk dat door de werkgevers veel met jonge arbeidskrachten wordt gewerkt. Daardoor is het werkloozenaantal in onze gemeente nog 149. dit is maar twee min der dan in de yorlge maand. De oude watermolen aan de Haarlemmer, trekvaart woedt gesloopt Wij vernemen uit welingelichte bron, dat (ie zeer oude watermolen van den Boek horstpolder door het bestuur van dezen polder is verkocht aan sloopers Nog deze maand zal de molen met den grond gelijk gemaakt worden. De ouderdom van den molen ls niet pre cies bekend, doch uit de oude notulen biijkt, dat hU ln de 17de eeuw is gebouwd, De molen zou dus ruim 200 Jaar oud zijn. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurens Joseph, z. van P. Th. Zwetsloot en O. J. M. Homan. Getrouwd: L. Hoekstra. 29 jaar, te Sassen- helm, en J. G. J. v. d. Berghe, 32 Jaar. VOORSCHOTEN. Openbare verknoping. Ten overstaan van notaris W A. Caron had in Hotel Deurloo de openbare verkoo- plng plaats van de Korenmolen .De Oranjeboom" met erf en schuur aan de Molenlaan aan den Vliet, alhier, groot 7 A. Kooper: P. Warmerdam, alhier, voor f. 1100. Verder een heerenhuls met serre aan den Leidscheweg no. 289, alhier, groote 1.47 A. Kooper: J. M de Ruljter q.q.. alhier, voor f. 3800. Het heerenhuis aan de Don ..-aan no. 9, alhier, werd opgehouden. Prinses Beatrlxboom. Ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix werd door de schooljeugd !n het Wilhelminapark een boom geplant. Teneinde dezen boom ook voor de nlet- lngewijden te onderscheiden van de andere in het park aanwezige boomen, heeft de Burgemeester zich tot de hoofden ven scholen gewend met het verzoek, te willen bevorderen, dat de kinderen gezamenlijk een om de Prinses Beatrlxboom te plaatsen IJzeren hekwerk, al dan niet op steenen voet, zullen aanbieden. Het ligt ln de bedoeling het hekwerk te voorzien van een schild met opschrift. Wanneer het geopperde plan voortgang kan vinden, zal het hekwerk waarschijnlijk op den verjaardag van Z. K. H. Prins Bem- ttiuft worden aangeboden. Chr. Hist. Kiesvereeniging. Onder leiding van den voorzitter, den lieer A Fortgens, hield de C. H. kiesver eniging haar jaarvergadering. Na dc ope ning gaf de voorzitter een overzicht over het afgeloopen jaar. De Jaarverslagen van Penningmeester en secretaris werden vast gesteld. De behandeling van de voorstellen, die op de alg. vergadering der Chr. Hist Unie aan de orde zijn. gaf aanleiding tot etnige bespreking. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren J. F. N. var. Os «n C. H. de Ruijter. Na de pauze ontspon zich een interessante causerie over ge- meenteaangelegenheden. De gestelde vra gen werden door de gemeenteraadsleden, de heeren A. Verboon en O. R I. Viveeii beantwoord. De vergadering werd door ds H. P. Fortgens met dankgebed gesloten. Raadsagenda. De Raad komt Woensdagavond a.s. dos ham. te 8 uur bijeen. 1. Notulen 2. Ingekomen stukken 3. Verzoek P. Vlag tot herziening van het uit breidingsplan terzake aanleg zijstraat Veurscheweg 4. Wijziging salarisregeling administratieve-ambtenaren 5. Wijziging indeeling administratieve ambtenaren 8. Beschikbaarstelling crediet voor door R. I. Z. A. uit te brengen rapport inzake zuive ring van afvalwater 7. Aantal leden commissie tot wering van schoolverzuim 8. Subsidie-aanvrage R.K. lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage. jaar 1935 9. Subsidie-aanvrage R.K. H. B. S. te Leiden, jaar 1935 10. Suhsldle voor- en nazorg krankzinnigen 11. Extra steun aan werk- loozen 12. Huurvelaglng gemeente woningen 13. Aanvulling legesverorde ning 14. Schoolgeldverordening 15. Herziening uren openstelling en tarieven badhuis 16. Besmettelijke zlektenver- ordenlng 17. Huur ambtswoning ge meente-veldwachter 18. Adres bewoners Duivenvoordestraat inzake bestrating van wegen 19. Aankoop grond voor verbree ding van den Leidscheweg 20. Opruimen huls- en straatvull 21 Beheersverorde- ning bedrijven 22. Wijziging instructie gemeente-ontvanger 23. Comptabtlitelts- besluiten 24. Rondvraag. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. Diverse handschoenen, reservewiel met band stoomatras. leesloupe, vat haring, schroef sleutel, hond. pak beslelkaarten, belastingmerk, bankbiljet, handpomp, 4 studieboeken, damesarmbandhorloge, 5 plakzegels. Loop der bevolking. Gevestigd: L. den Breems, mecanicien, Witte- laan 20 H. O. R. Ohne Sorge. kinderjuffr.. Schouwweg 29 C. Schenk en vrouw, uit Hll- legersberg, Narcislaan 32 H. Siewers, dienst bode. Pr. Frederlklaan 15 J. A. C. Evans geb. Veth en dochter, huishoudster. Storm v. 's-Gra- vesandeweg 81 J. van Wieringen. slagerskn.. Rijksstraatweg 328 H. F. van den Akker, ser- geant-capitulant, Kamp Waalsdorp F. Blec- king, dienstbode. Wittenburgerweg 186 E. A. Boers. Meyendell 1 B M. L. Bijen, hulp ln de hulshouding, Havenplein 9 A. Acadel, hulp i. d. hulshouding. Rijksstraatweg 596 F. J. J. A. Coenen. zonder beroep. Julianaweg 8 J. Th. Fikkers en gezin. Rijksstraatweg 38 M. Wltteveen. huishoudster, Rijksstraatweg 38 Wed. R. de Ruit geb. Fluri. Korenlaan 25 G M. Frantzen, Bloemcamplaan 19 M. Gel dof. dienstbode. Gr. Hoefijzerlaan 69 J. H. T. Heesakker en gezin, kantoorbediende. Hya- cinthstraat 28 J. Jongedijk cn gezin, aan nemer. Zijllaan 27 J. Kamstra. tulnarbelder. Schouwweg 78 H. de Koning, sergeant capi- tulant Regt. Gren., uit Eist, Kamp Waalsdorp H. de KruUff. monteur. Wittelaan 20 J. J. van Lochem en gezin, zonder beroep. Sant horstlaan 20 A. Neu, dienstbode. Willem III- laan 7 A. G. Neumann, dienstbode. Witten burgerweg 100 A. M. Plltsch, verpleegster. Gr. Hoefbzerlaan 44 C. F. v. d. Putte, zonder beroep, Wassenaarsche Slag 8a Wed. S. A. Weenink, geb. W. G. Reeder, zonder beroep, Wittenburgerweg 72 N. H. Roelink, zonder beroep. Prinsenweg 14 E. Rollema en vrouw, zonder beroep, Narcislaan 28 R. P. v. Royen en vrouw, zonder beroep, Bloemcamplaan 14 E. M. C. Ruempol, zonder beroep. Bloemcamp laan 64 K. T. M. van RUckevorsel en gezin, cand.-notaris, v. Z. v. Nijeveltstraat 24 K. Schachner. dienstbode, Gr. Ha«sebroekscheweg 53 M. Schilling en gezin, reclame-teekenaar. Corn, de Wlttstraat 24 H. Solleveld, dienstb.. Buurtweg 93 M Trocha. dienstb.. Bremhorst- laan 10 C. A. Verhaar, dienstb., Langstraat 38 W. G. van der Voorn, dienstb.. Langstraat 109 w. A. Wolfers, zonder beroep. Gr. HoefUzer- laan 2. Vertrokken: M. R. Medwed naar Oostenrijk P C. Brusse. geb. Mos en dochter naar Den Haag. Stortstraat 127 M H. W. Miltenburg naar Den Haag. Nassau Dillenburgstraat 12 E. Utrad naar Parijs W. OnwUn naar Rot terdam-O.. Nesserdijk 368 H. J. J. van Elk. geb. Atsma naar Hazerswoude F 29 C F. v. d. Putte naar Bergen op Zoom. Korenmarkt C. J. Vriens naar Den Haag, Schenkkade 219 J. Prinsen Geerlings naar Den Haag. Pauwen laan 23 H. J. Koek naar Alkemade. B 66 J. Stouten naar Den Haag. Hofzichtlaan 30 H. Vinke naar Den Haag. Kazerne BleUenburg H. D. v. d. Kemp naar Den Haag, idem W. A. Hagemans en gezin naar Gemert, Den Dubbelenweg B 275 Th. A. M. Arendse naar Hilversum, Koninginneweg 51 A. Hoekstra naar Den Haag, Kon. Mariaplein 5 K. Sikora naar Keulen, Did. A. Becker naar Münster. Did. M. Smit naar Voorschoten, Schoolstraat 3 S. Martsen naar Den Haag, Gev. Deljnoot- weg 9/13 Th. F. den Hartog naar Amster dam. Orteliusstraat 62 J. A. Feith geb. v. d. Horst naar Oegstgeest. Rijnzichterweg 11 L L. Cornells naar Voorschoten, Leidscheweg 115 A. Faas naar Lisse, Julianastraat 86 J. Schipper naar Batavia P. Kokshoorn naar Den Haag. v. Galenstraat 46 A. P. van Gen- deren Stort naar Den Haag. v. Boetzelaerlaan 25 F. E. Mac Neill naar Ned. Indië O. Kooi- stra naar Amsterdam, Watergraafsmeer. Jen- nerstraat 9 A. J. V. Ferguson naar Rotter dam. 's-Gravendijkwal 119a C. N. S. Molier en dochter naar Johannesburg, Z.-Afr. H. Gelderman naar Den Haag. Agnesstraat 3a E. J. ten Sythoff geb. Van Douwe naar Culemborg. Voorburg 8 M. M. Leys naar Steenbergen. Kaaistraat 307 W. Hoos naar Lekkerkerk. Tiendweg West 9. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Albert Louis, Z. van A. C. J. Bik en L. M. Britttjn Jan Hendri.k Z. van van L. Toet en R. Oostijen Carrolus Borro- meus Jacobus. Z. van T. J. Vogels en G. C. M. Wilteman Maria Agnes Antonia. D. van C. C. A. van Haren en M. A. Korstjens. Overleden: Cornells Adrianus Stevens 38 J., ongeh. Ondertrouwd C. van Schelle en jkvr. M. E. van Bevervoorden van Oldemeuel H. J. NiJ- hof en J. van der Zanden P. M. J. Hessel en E. Eckhart. Getrouwd: F. ten sythoff en E. J. van Douwe H. Hèsse en J. G. Oostendorp Jhr. R, Feith en J. A. v. d Horst. AARLANDERVEEN. Uitreiking diploma's Landbouw cursus. Alhier werd het examen afgenomen aan de leden der 2-jarige Landbouwcursussen, onder leiding van den heer Van Loo, land- bouwonderwijzer te Ter Aar. waarbij de heer de Groot lanabouwconsulent aanwe zig v/as, die de diploma's aan 17 cursisten uitreikte. Tevens waren aanwezig de besturen der afd. L.T.B Aarianaerveen, Alphen aan den Rijn en Ter Aar. De zeven cursisten waren uit Aarlan- derveen, t.w. Th M. van Egmond, C. H. de Jong Az., N. de Jong Azn., N. de Jong Lzn., H. C. de Jong M.Q,zn., Th. Zwanenburg. G. J. van Tol; twee cursisten uit Alphen aan den Rijn: G Niekerk, Th. Niekerk; 5 cursisten uit Nieuwkoop: G. van der Weiden, G. P. van der Weiden, A. Nieu- ticnhulzen. C. W. Nieuwenhulzen, C. G. Boekhorst. 3 cursisten uit Ter Aar: P. Ro denburg, J. Kaptein. H C. Kraft. Nadat verschillende personen het woord hadden gevoerd en den leider, den heer Van Loo, een vulpen en een actetasch wa ren aangeboden, volgde sluiting. Ongevallenverzekering vc/OL' onze abonné's. van oorlog of oorlogsgevaar werd aange nomen. De Raad besluit ingevolge het crzock van Ged. St. de begrootn.gsposter. j onderhouden en schoonhouden van het Raadhuis, verlichting en verwarming, vror j eitnlngen tegen gladheid der wegei.; on- deihoud van wegen en voetpaden, er. huur er. kosten van instandhouding van onder- wijswoning resp. met f. 100.f 40 f30 f 50.— en f75te verlagen. Ook in de begrootingen 1937 en 1938 wor den eenige wijzigingen aangebracht. De heer Janssen vroeg bij de rondvraag I hoe het met de verkeersverordening staat. De voorzitter zegt thans een spoedige be handeling in den Raad toe. Alhier ls wederom een geval van Mond- en klauwzeer geconstateerd. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking;. Gevestigd: C. v. d. Sluis, van Bodegraven. Ten huiae van dr. A. L/ucardie zal Dinsd&e 19 April v.m. 9 urni' koattelooze in enting plaats hetofoen. DE POSTVLUCHTEN. De „Valk" is Donderdag van Indtë ko mend om 3 uur op Schiphol geland. Hedenmorgen te 6 uur ls de ..Nandoe" van Schiphol naar Indlë vertrokken met als gezagvoerder den heer Parmentler. Mee genomen wordt 65.088 ks. vracht. 339.852 kg briefpost en 5.593 kg. pakketpost. Vier passagiers maken de reis van Am sterdam mee. terwijl verder nog vier pas sagiers hebben geboekt. ALPHEN. Vergadering Chr. Coop. Bouwvereeniging. In gebouw „Concordia" had de alg. le denvergadering plaats van de Chr. Coöp. Bouwver. „Des Werkmans Vriend". De voorzitter de heer A. Noomen opende met schriftlezing en gebed. De secr. de heer G. W Snel las de notu len, waarna de voorzitter den penning meester den heer S. C. v d. Spelt dankte voor het vele en belangrijke werk in het belang der veréeniging verricht. Als stoffe lijke blijken van waardeering werd hem een tweetal geschenken aangeboden. De penningmeester bracht den voorzitter enden leden dank voor het in hem reeds 30 jaren lang gestelde vertrouwen De aftr. bestuursleden de heeren C. P. de Jong en G. W Snel werden herkozen, evenals de commissaris de heer Jb. Spreij Thzn., terwijl de boeken van den penning meester door de kascommtssie in orde zijn bevonden Van 1 Mei as. af zal als penningmeester der vereeniging optreden de heer C. Zwaan. De heer K. Salverda sloot deze goedge slaagde vergadering. Tot diaken der N.H. Kerk Juliana straat werd in de vacature van den heer Rijnsburger benoemd de heer W. Boot. Het tapijt voor het nieuwe Raadhuis, dat, zooals gemeld, wordt vervaardigd door een aantal jongedames is tot en met 2den Paaschdag, voor zoover het gereed is. te be zichtigen in de étalage van de fa. Maseland aan de Raadhuisstraat. Door dë E HB O. zal as Woensdag in onze gemeente een speldjesdag worden ge houden. BOSKOOP. De classis Utrecht der Chr. Geref. Kerk heeft aan ds. N. Bijdemast te Soest- dijk op medisch advies om gezondheidsre denen eervol emeritaat verleend met in gang van 14 April j.l Ds. Bijdemast, die bijkans 72 jaar is. heeft 24 dienstjaren en stond o.a. ook in onze gemeente. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren. Jacoba Cornelia Geertje, d. van D. A. van Reede en G. Vogelaar. WOUBRUGGE. Varkenspest. Bij den veehouder M. J. M. is varkens pest geconstateerd. Reeds stierven 7 die ren aan deze ziekte. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. de Vos en Maartje Kok. In de vergadering van de Chr. Histo rische Kiesvereeniging werden tot be stuursleden herkozen de heeren C Stroo, W van Vegten en R. Schellingerhout. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk voor de Diaconie bracht ln Maart op X. 107.31*/», de collecte voor de kerk f75.96'/* voor het restauratiefonds f. 68.02'/i, het buste plaatsengeld f. 32.70. De collecte voor de Chr Mèisjesver. bracht op f. 112.13. Het verjaringsfonds f. 21.85 en het plan 1936 I. 5.25. De collecte en entree bij de lezing door ds. D. A. v. d. Bosch brachten op f.31.63' j. LEIDERDORP. De commissie voor steun aan kleine Boeren vergaderde een dezer dagen onder voorzitterschap van burgemeester Brug. Ingekomen waren 2 verzoeken om steun, welke ln behandeling werden genomen. De collecte, gehouden ten bate van de TB C.-bestrijding heeft opgebracht de som van f. 63.63'/!. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Mathea Margaretha Johanna, d. van H. Weenink en M. J. Hillebrand. Ondertrouwd: W. C. Blommensteijn, 35 jaar en H. C. Hartveld, 25 jaar. De Geref. Kerk droeg voor de zending aan de classis Woerden f. 24.34 af. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. v. Vliet, van Ter Aar: G. J. Roelofsma, v. Den Haag; J. Smeets. Idem; Th. Groen, idem; J. W. Schelinkse, idem: F. de Boer, Idem; J. M. de Vries, van Bergen: J. C. Weiman, idem. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Floris van Dolder en WiUe- mijntje v. Heusden. Overleden: Dirkje Spek. geb. van Vliet. 44 J. Geboren: Lena Tannetje, d. van J. Ch. Dage vos en G. G. v. d. Vredén. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De raad vergaderde. Na opening werden de notulen vastgesteld. Od een verzoek Van het fanfarecorps ..Kunst en Vriendschap- om een subsidie van f. 100. wordt afwijzend beschikt, evenals op een verzoek van den heer Lenkeck, die f 125 vroeg voor de schade die hij heeft geleden, doordat de brug volgens hem 5 weken te laat klaar was. De raad was van meening dat de heer Lenkeck de aannemers. Gebr. Huur man. aansprakelijk moest stellen. Eenige verzoeken tot ontheffing van hondenbe lasting en schoolgeld werden niet inge willigd. Op haar verzoek wordt aan de mlddenstandsvereeniging schoolruimte be schikbaar gesteld om daar avondcursussen te geven in verband met de vestigingswet. De rooilijn kruispunt Stationsstraat Verbindingsweg Rokkeveen wordt vastge steld. Besloten werd een lokaal van de R.K. bewaarschool aan te wijzen als stemlokaal var. stemdistrlct I «vroeger stemde dit district in het Raadhuis). Een perceel grond in de Molenstraat wordt verhuurd voor f. 110.60. Tot vierde lid van het bestuur deg Drinkwaterleiding ..De Tien gemeenten" wordt de heer A. J. M. v. Well benoemd. Op hem werden 6 stemmen uitgebracht en op den heer J. Lamens, die op voorstel van den heer Scheer aan de aanbeveling van B. en W. werd toegevoegd, vijf. Décharge werd verleend aan de ontvan gers van de voormalige gemeenten Zoeter meer en Zegwaard. In de politieverordening werden enkele wijzigingen gebracht. betreffende het voorrang verleenen bij de nieuwe brug en het verbieden van opslaan van Ijzer langs den openbaren weg. Besloten wordt 24 schoolbanken te koopen voor de OL. school indien de inspecteur van het onderwijs hierover gunstig advies uitbrengt. Een voorstel om een conversieleening (f. 27300) te sluiten tegen 3*/i wordt goedgekeurd evenals de voorgestelde wijzi gingen in de begrootingen voor 1937 en 1938. Bij de rondvraag wordt op voorstel van den voorzitter besloten op 23 April as. een 'bezoek te brengen aan de nieuwe be graafplaats te Hazerswoude. De heer Groenewegen merkt op dat de uitbreiding van het radlo-dlstritmtlebedrljf z.i. geen normaal verloop heeft, daar niet Iedereen een aansluiting kan krijgen Spr. vraagt B. en W. te willen nagaan of de exploitant volges de concessie verplicht is eiken aanvrager aan te sluiten. De voor zitter zegt een onderzoek toe. Hierna gaat de raad ln geheime zitting. Gevonden. Een goud of doublé kettinkje. Inlichtin gen ter secretarie. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. van Zetten, geb Voshol, d. Overleden: P H. Groenewegen. 28 jaar. echt genoot van M. C. M. Droogh. Ondertrouwd: H. P Groenewegen, 26 jaar en A. A. Vollebregt 24 Jaar: L. C Koppen, 20 Jaar en C. van ElleswUk. 16 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. M. van Dijk. van Den Haag; M. J. den Hollander, van HUlegersberg. Vertrokken: T. de Hoog. n. Pijnacker; C. de Rademaker en gez n. Den Haag In de vergadering van het Elleboog- sche en Stompwijksche Verlaat werd de rekening over 1937 vastgesteld in ont vangsten op f. 784.53'/t In uitgaven op f. 416.06 batig saldo f. 388.47'// De begroe ting voor 1938 werd vastgesteld in ont vangsten en uitgaven op f 994.01'/i. De omslag werd over 193 bepaald op f. 0.40 per H A. De rekening van het Meersche Ver laat werd vastgesteld ln ontvangsten op f. 49737 en de uitgaven op f. 370.19 batig saldo i: 127.68. De begrooting over 1938 in ontvangsten en uitgaven op f. 410.88 en de omslag op f. 0 30 per HA. Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's. die niet Jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar. dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren en wel tot 30 April 1939. De verzekering, die wij bij de N.V. Ver zekeringsbank der Oude Haagsche van 1836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der uitkeeringen betreft o.a als volgt: a. 1500.— ingeval van overlijden binnen een maand na den dag. waarop het ongeluk voorkwam. b. 400.— bij verlies van belde oogen, beide handen, belde voeten, of ééD hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet te zamen. binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer bet ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. „286.— bij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. „199.— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of beide wijsvingers. e. 59.— bij breuk van een been of arm. f. 15.bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van één der hlervermelde lichaamsdeelen wordt met verlies gelijk gesteld: zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid me» verlies gelijk. Bij verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand, kan het gezamenlijk bedrag der uit keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies (of vol slagen onbruikbaarheid) der hand is vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbijstering tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keering. Iedere aborrné kan zich gratis laten in schrijven voor deze verzekering, waarna hem of haar een inschrijvingsformulier over handigd wordt, hetwelk zoowel voor de(n) ingeschrevene als voor ons, als bewijs geldt, dat die abonné verzekerd is en wel op de voorwaarden als op het inschrijvingsformu lier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwijl onze abonné's in de omgeving zich tot onze respectieve lijke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende het afgeloopen jaar verzekerd waren en dus ln het bezit zijn van een inschrijvingsformulier, kunnen den geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1939. Men verzuime dit niet, daar onze abonné's die ln het bezit zijn van niet verlengde Inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschrijvings formulieren bezitten, geen enkele aan spraak kunnen doen gelden, wanneer bun een ongeval mocht overkomen. N.B. Inschrijvingskosten zijn thans niet meer verschuldigd. DE DIRECTIE. 'IJN/T EN LITTEKEN. P AASCH- Z ANGDIENST. Is het gewoonte, dat od Tweeden Kerstdag een zangdienst gehouden wordt onder lei ding van ds. Groot Enzerink, Ned. Herv.' pred. te dezer stede, ditmaal zal dit ge beuren op Tweeden Paaschdag Deze sa menkomsten trekken altoos veler belang stelling. ook al. omdat dit samenzijn een buitengewoon karakter draagt- Er wordt niet gepreekt, maar de geheele samen komst draagt toch de Paaschboodschap uit. Ditmaal ls men er ln geslaagd goede krach, ten als medewerkenden te vinden. Wii noe men de zangeres mevrouw Annie Groen, den heer Chris Taverne eveneens zang bege leid door den vlolist. den heer B. Ph. Pol man uit Den Haag. De organist der kerk, de heer Feike Asma bespeelt het orgel. ZWAMMERDAM. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam m open bare vergadering bijeen. Aanwezig ai!e le den. De notulen van de vorige vergade ring werden vari? te,d. Mededeeline werci gedaan van d'.ver-e Ingekomen s ukken. Een voorstel van B en W. tot wijziging van de algemeene politieverordening In verband met sluiting der café's in geval Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van Leonardos de Vos 'en Wllhelmlna Schouten Overleden: Anna Elisabeth Bruinsius. 81 Jaar, w»d. van Jan v. d. Weljden. Schuurtje afgebrand. Donderdagmiddag brak brand uit in een schuurtje staande op het terrein van de voormalige steenfabriek van den heer J. J. Koning alhier. Met eenige slangen od de waterleiding is het brandje gebluscht Het schuurtje werd èch er geheel vernield, terwijl daarin op geslagen rietmatten verloren gingen. De brand ls vermoedelijk te wijten aan het spelen met vuur door kinderen. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph, BROBBEL. Stationsweg no, 49. Fa. A. H. J. WIJTENBURG. Haarl.straal 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn.. Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraal no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. Janvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. VAN SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oecslqeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD. Lo. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7