ANEKDOTEN mooie wanucling kunt maken. Ook pret tige Paaszhdagen. Ali Verschoor Je had een fijn weele end. Je weet toch, wat dat is? Nu kan Ik jullie neg eens gemakkelijk bij elkaar plaat sen. nu jullie hetzelfde postpapier hebben. Trijntje van Schaik Je ziet hierboven, dat voor mij je nieuwe postpapier ook leuk is. Dat was een pretje Zaterdagavond; zijn jullie wel gaan slapen? Alida en Koosje Stikkelorum Dezen keer een stukje voor jullie samm. Je begint alweer een nieuw groot werk, Alida; je hebt er pleizier in. Nu hebben er drie plei zier gehad van je mooie briefje. Koosje! Arle Samsom Nu heb je dan Paasch- vacan'ie en hoop ik. dat je er volop van geniet Jij bent een bloemenliefhebber, is het niet? Dan is er in dezen tijd veel voor je te zien. Lucie en Beppie Paats Dat was wel een heel bijzondei' St. Nioolaas-cadeautje, dat je zusier kreeg velleden jaar! Prettig dagje bij haar volgende week. Natuurlijk verlang je al naar het toekomstige kiekje, Lucie. Gaa1" het goed met je, Beppie? Leny Hart wijk In de eerste plaats ge feliciteerd met je feestdag. Een leuke dag, om jarig te zijn. Je bent niet de eenige op dezen dag. zoek maar eens verder. Je be hoeft toch niet tegen je examen op te zien. als ie er zoo goed voor staat. Greet Brussee Even vertel ik je hier, hoe snoezig ik je postpapiertje met en velopje vond. Jo Dreef Natuurlijk ben je ook wel kom. al kun je niet elke week meedoen. Ja. hei voorjaar is vaak grieptljd. Mijn brievenbus moet heel wat verzwelgen iedere week. Ik vind dat juist prettig! Na Paschen mogen weer nieuwe raadsels ingestuurd worden Jan de Graaff Nu had je weer nieuws voor me. En je nieuwe neefje heeft jullie al lekker laten smullen. Friedel Libot De oplossingen zijm goed, Spoals je ziet. Prettig, dat je nu weer in kon s uren Je schrijft al keurig, hoor Viertal Hartevelt Dat is een mooi en waardevol cadeau van je verjaardag, Cootje. Gezellig, dat jullie Zondag met de andere Prijma, allen met elkaar de raadsels oplosten. Prlina Slootweg Het was een leuk raadseluiurtje voor je dezen keer, hè. En geniet nu maar van je vacantie. Toos. Rie en Joke de Vos Toos, wat een schitterend en nuttig cadeau en dat al van te voren. Jullie weten al goed. wat je wilt latei". Rie, jij 'hebt het dan al druk. Je leeftijd altijd onder de raadsels ver melden. Geertrui de Groot Je hebt je truitje vlug klaar getooverd. Ik behoef niet te vra gen. of jij van breien houdt! Aukje v. d. Walle Ik wensch je heel veel pleizier in deze belde feestweken. En vertel me later eens. hoe de gymnustiek- uitvoering was. Catrientje en Willem Kroesemeyer Heerlijk voor moeder, dat jij al zoo'n flinke dochter voor haar bent. Het is best, dat jij. Ca trientje, voorloopig voor jullie samen schrijft; over een poosje kan Willem het dan eens zelf probeeren Loesje Arnoldus Die schoonmaak brengt zooveel ongewone drukte, dan wordt er wel eens wat vergeten! Maar nu heb je je schade weer ingehaald met 7 juiste op lossingen. Annie van Katwijik Wat lees ik dit met pleizier. Ik denk, dat jij juist verlangt, «at de vacantie voorbij is. Bennie de Bruin Jullie hebben moeder verrast en jij bent alweer verrast voor de Paaschdagen. Dank voor je Paasch- wenschen en jou wensch ik hetzelfde. Beppie Henzen Ik denk, dat je Oom je echt verrast heeft met zijn briefje. Jij fclt nog wel eens een briefje laten volgen! Ankie van Driel Nu, dit briefje mag weer gezien worden; nu zie ik tenminste, dat je bezig bent je best te doen. De ver jaardag van Meester was zeker een feeste lijke dag op school? Liesje van Driel Wat een schik hebben Jullie gehad dien Woensdagmiddag. En jullie hadden daar flink de ruimte om te spelen en te draven. En nu weer heel veel pleizier In Vlaardingen. Truusje Sluymer Je bent niet vergeten op je verjaardag! Wat heb je veel gekre gen. En het uitslapen den volgenden och tend heb je ook niet half gedaan! Gerrie Zandbergen Natuurlijk mag je meedoen, en dan ben ik jouw Tante ook. Nieuwe raadsels mochten pas weer na Paschen Ingestuurd worden, maar dat kon je nu niet weten. En bedankt voor je anekdote. Kees van Diggele Dat overkomt den i beste, dat hij eens niets weet. Dit was over I niets, en nu nog een praatje over Iets: je naam niet onder je raadsels vergeten! Martha vain der Burg Je moet me vol gende week maar schrijven, of je tevreden bent. Hier wordt ook volop geknikkerd; ik heb het vroeger ook menig keertje gedaan. Hoe ziet je poesje er uit? Van Coba vond ik niets. Nel van der Bijl Zoo is er geregeld weer een jarige in jullie familie. Ga je dus zelf ook uit logeeren? Bij je Tante? Of be doelde je voor één dagje? Ella Meinema Noem jij dat „niets we ten te schrijven?" Je schrijft een heelen brief vol. En wèt gezellig. Ik zal niets ver klappen. Als er twee goede antwoorden op een raadsel mogelijk zijn, ls het andere antwoord ook goed, b.v vorigen keer „dennenaaiden" en „breinaalden". En dezen keer in het 2e raadsel voor Alida ook „Greta", .Maria". Het hangt van het raad sel af. Dank voor jullie goede wenschen jullie hetzelfde. Flora de Wit Ik zou aan je brief niet zeggen, dat deze ln bed geschreven was; toch keurig, hoor. En nu spoedige beter schap; Ik hoop, dat je met Paschen weer in orde bent. Corrie van Weizen Ik wou, dat ik ook zooveel Tantes en Ooms had. Wat ben jij verwend! Ik zal maar niet gaan tellen, het is te veel! Jannie van Biezen Ja, je ziet nu overal teekenen van schoonmaak, Je had het goed geraden hier. Weer mijn beste wenschen voor Moeder. Marietje Verboom Je teekeningetje vind ik heel mooi, je raadsel minder; meer geschikt, om mondeling op te geven. Nico en jij teekenen ln de vacantie ook wel eens, veronderstel lk. Jettie Heyloo Jij bent natuurlijk blij, want het is gauw,Mei. Je hebt Moeder verrast. Truusje van Weizen Vertel je me ook nog eens, of de plantjes goed opkomen? Het is dubbel aardig, als je zelf gezaaid hebt. Rietje Pielanen Wat is het daar heer lijk bij jullie achter het huis. Nu mooi weer en zon, dan kunnen jullie je hart weer ophalen. Jij ook prettige Paaschdagen, en bedankt voor jouw wensch. Mien Verstraaten Het is gezellig bij jullie thuis met zoovelen. En ls de hond van jou? Jij ook prettig Paaschfeest. Rie Smittenaar Zal ik maar dadelijk met de deur in huls vallen? Ik wensch je toe, van ganscher harte; Ontvang veel vreugd, Maar weinig smarte. Nieuwe raadsels na de Faaschvacantie. Lydia Botermans Ik had wel ver wacht, dat Beppie ook waterpokken zou krijgen. Knapt ze weer op? Prettige dag Zondag bij Coba. Nu doen we het dan eens zonder plaatjes op je postpapier: Je hebt me al genoeg verwend. Coba Verlind Nóg een jarige voor Za terdag: hartelijk gefeliciteerd. Een bijzon dere verjaardag dezen keer, ln alle op zichten. En in onzen raadselkring ben je dus verhoogd. Zoek jij nu eens uit, welk raadselnichtje gelijk met jou jarig ls. En ik wensch je een extra gezellige Paschen toe. Anny Bekooy Zoo zijn vacantie en school beide prettig. Geniet nu van de vacantie, en jij ook prettige Paschdagen, §n dank voor je goede wenschen. Rietje Witte Dat was een prettige dag Zondag. Truida Overduyn Ja, ik moest even lachen om je briefje, maar begrijp me goed: niet „ult"lachen. Het ls juist heer lijk en goed, dat het nog zoo is, en zoo moet het altijd blijven. Ook, als je al zooveel c.M. boven Moeder uitsteekt. Ik heb met plei zier je briefje nog een keer overgelezen. Annie van der Vos Ik ben blij, dat je je al verheugt op de prijsraadsels. Maar geniet nu eerst flink van je vacantie. Cobie Wijnbeek Het derde feestvarken in deze correspondentie; jij hebt den lsten Paaschdag er voor uitgekozen. Ook harte lijk gelukgewensoht, en ik hoop, dat je een heerlijken dag zult hebben. Maar die le Paaschdag van II jaar geleden zul je je niet herinneren! En laat Je me hooren of er wenschen van je vervuld zijn? Drietal Optendrees Beppie, ook harte lijk welkom. Wat een gezellige rijtje vor men jullie. Nu, ik kan me begrijpen, dat jullie de raadsels vergaten door de komst van Oma! Dat is me ook maar geen feest! Jannie Boom Ik vind het prettig, dat je' me nu toch even wat laat hooren. Mis schien lukt het nu weer, nu je fiets in orde ls. Je teekeningetje bij het eerste raadsel was grappig, maar duidelijk. Coble Ltndhout Jullie zullen nu wel midden in de bloemen zitten. Ik hoop deai week langs de bollenvelden te rijden. Met mooi weer zullen de Paasohdagen er druk worden. Hendrika Hueting Hartelijk welkom. Je hebt me alles van jezelf keurig verteld, Alleen: je raadsels kan ik niet ontdekken. Maar we hebben alvast kennis ge maakt. Nico Smit Je ingezonden raadsel is een week te vroeg (na Paschen). Wat was jouw brief keurig verzegeld! Jullie allen ook prettige Paaschdagen Henny van Vliet Dank voor je Paasch- teekenir.getje, klein, maar fijn. Jo Drabbe Je brief is nu nog een ver rassing voor me. De andere Jo schreef m« al over je, dus ik dacht van de zieke Jo niets te zullen hooren. En goede berichten ook: jij weer beterend, en met Moeder gaat het ook goed. Ik hoop, dat je met Paschen weer ln orde bent, en dan prettige dagen, Petronella Kramp Nu, Petronella dan, ik wensch je een prettige vacantie. Als het weer Nellie moet worden, waarschuw je maar! Alida van der Holst Dit eerste cadeau (tje zullen we er maar af laten), zal wel het mooiste blijven! Wat zul jij ln je schik zijn. En hoe is je feestdag verder geweest? Hennle Legeer Veel verjaardagen deze week; jij bent de vierde in ons krin getje. Ook hartelijk gelukgewensoht; hebt vacantie, dus kunt er volop van ge nieten En lk dank je voor de gezellige be schrijving van de uitvoering; wat is alles goed verloopen en geslaagd. En tevens voor je Paaschwenschen, en lk wensch jou het zelfde. Mien van Rooyen Nu is het volop bql- lentijd. Volgenden keer krijg jij een versje; help me het maar onthouden. Fie Verboon Jij ook volgende week een versje; het neemt nu te veel plaats zooveel versjes ln één correspondentie. Bep van Woudenberg Het beloven ge zellige dagen te worden, als Oom en Tante er zijn. Ja, je had veel raadsels. Marietje van Vliet Al ken ik Boukje en Aaltje niet, groet hen toch hartelijk van mij. Jullie waren dus vroeger een vijftal, Prettig, dat je het versje zoo mooi vond, Prettige Paaschdagen voor jullie allen. Ans Korswagen Nu heb je vacantie, en kun je dan uitblazen van al de repetities! En nu ga je eens voor mij oplossen; want je kunt toch geen raadselnichtje blijven zonder raadsels? Alle geschikte raadsels komen aan de beurt. De Pinksterbloemen zijn vroeg;, lk zag ze ook al. Ans Nieuwerihuys Anekdoten mogen altijd, raadsels na de vacantie. In Mei hoop lk de jurkjes te zien. Matthy van Leeuwen Bedankt voor je anekdote. Liesje Schild In de le plaats: zie begin correspondentie over het inzenden. In de 2e plaats: je had geen 3 goede oplossingen vorigen keer, dat heb je toch zelf wel gezien. Tot slot wensch Lk jullie allen nog veel genoegen in je verdere vacantie. En mooi weer! Hebben jullie allen het begin der correspondentie goed gelezen? Tot de vol gende week dan weer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD Ingezonden door Toos Vos. Een stille wenk. Miesje heeft een groote bonbon gekre gen. De bonbon was eigenlijk te groot voor Mlesje's kleinen mond, want toen ze Iets zei, glipte de bonbon tusschen haar tan den weg, en viel op het tuinpad in het zand. „Nu ls het je net zoo gegaan als de raaf met den vos", zei Moeder lachend, en ze vertelde Miesje de aardige fabel, die jul lie waarschijnlijk wel kennen. Miesje luis terde vol aandacht, en toen Moeder uit verteld was, vroeg ze een beetje onger rust: „En kreeg die raaf toen een ander stuk kaas, Moe?" Ingezonden door Johanna Koekebakker. Waar het voor hielp. Jantje heeft zijn vinger gekneld en schreeuwt zoo hard, dat hooren en zien je vergaat. „Steek je vinger in je mond", zegt Vader. „Helpt dat?", vraagt Jantjes Moeder „Tegen het schreeuwen helpt het zeker", glundert Vader.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 26