RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen Het windje waait CORRESPONDENTIE In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. LEEST ALLEN BEGIN CORRESPONDENTIE. I. Ingezonden door Drietal van Vliet. -Ms er 3 strepen staan, kan men door bij voeging van nog 3 strepen 30 maken. Hoe kan dat? n. Ingezonden door Cornells Arbouw. Er zaten 5 kraaien op een boomtak. Er kaam een jager en er werden 2 dood geschoten. Hoeveel bleven er zitten? m. Ingezonden door Marie Brokaar. Ik ben een plaats in Noord-Brabant van 9 leters. 1. 2, 2, 6 is een kleur; 5. 8, 7, 9, 6 is een naaigereedschap; 4, 3, 4, 9 is een viervoe tig dier. IV. Ingezonden door Aukje van der Walle. Maak van de volgende letters een Jon gensnaam. H A M E R N. V. Ingezonden door Tine v. d. Pot. Op de kruisjes komt zowel van links naar rechts. als van boven naar beneden de naam van een rivier in Frankrijk te staan. X X X X X X X X fc X X X X X 1. Het gevraagde woord. 2. Een stad in Gelderland. 3. Een klein knolgewas. 4. Een vettige vloeistof. 5. Een holte in een muur. 6. Een tijdsbepaling. 7. Een klinker. VI. Ingezonden door Joop Schouten. Welke bakker proelt zijn baksel niet? VII. Ingezonden door Corrie de Pree. Ik ben een sterrenkijker. Boer, dokter, weerprofeet. En een zedepreker, Een, die van alles weet. Ik ben een keukenmeisje, Een kok, een humorist. Romanschrijver, en dichter, Raad nu eens, wie het is. VIII. Ingezonden door Jo Drabbe. Mijn geheel van 12 letters noemt iets prettigs wat nu en dan, maar geregeld, weer komt. 1. 11, 6. 4 is een klein meer. 2, 7, 8 is een wiel. 3, 9 is een fris nagerecht. 6, 5, 10, 12 is het meervoud van are. der raadsels uit het vorige nummer. 1. De beide schapen, Aafje en Betje, stondenmet de koppen naar elkander toe. Je ziet: het is het ei van Columbus! 2. Chocolade; choco, hagel, Alida, speld, vrede, 3. Om de hals. 4. Noorwegen; rogge, groen, Rogge, Goor, bon, we. 5. Koffie. 6. Bezint, eer gij begint. 7. Maas; Ma. as. 8 Kampeertent; kat, tam, teer, peer, pen. meer. ontvangen van: Lena Moraal. Ida Maria de Graaf, Willy Corbijn van Willenswaard. Neeltje Kolder- man. Beppie Crama, Rietje Brandt, Karei de Groot, Jan Bronsgeest. All Verschoor, Trijntje van Schalk, Jaap Kruit, Alida Stikkelorum, Koosje Stlkkelorum, Janny van Groeningen. Tlni Seriier, Arie Samson, Elly Schophulzen, Lucle Paats, Beppie Paats, Leny Hartwijk. Greet Brussee. Jo Dreef, Jan de Graaff, Willy van Rijn. Abram Fakkel. Gerrle Gqsman, Friedel Llbot, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jannie Hartevelt. Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Toos de Vos. Marietje de Vos, Joke de Vos. Geertrui de Groot, Emma de Groot, Aukje van der Walle. Catrientje Kroesemeyer. Willem Kroesemeyer, Jan Spijker, Loesje Arnoldus, Ria Smits, Loesje Horstman, Jacques Val- lentgoed. Grietje de Graaf. Annie van Katwijk, Annie Schneider. Trudy Blote, Rika de Graaf, Rite Mlzée, Bennie de Bruin, Coba Sleyser, Rie Develing, Annie Schouten, Joop Schouten, Gerrit van Eg- mond. Jacobus Kromhout, Nellie van An- del, Rietje van Andel, Cor van Andel, Riekje Leemans. Henny Hoogstraten, Wim Betgen,. Lientje Weeda, Rlna ter Wee. Corry Dek. Beppie Bouter. Bouwe Broers, Beppie Henzen, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Mientje de Water, Truus Sluymer, Gerrie Zandbergen, Kees van Diggele, Martha van der Brug. Nel van der Bijl, Nellie Meinema, Ella Meinema, Paul Hartman. Elly Hart man. Nlta Hartman, Flora de Wit, Jack de Geus, Suze de Geus, Corrie van Weizen, Jannie van Biezen, Marietje Verboom, Jet- tie Heyloo. Truusje van Weizen, Rietje Pie- lanen, Trieneke van Manen, Mien Ver- straaten, Rie Smittenaar, Lydia Botermans, Coba Verlind. Anny Bekooy, Rlete Scheer, Tootje Scheer, Rietje Witte, Truida Over- duyn, Annie van der Vos, Toos Vos, Lc Vos. Coble Wijnbeek, Carla Optendrees, Lydia Optendrees, Beppie Optendrees. Jannie Boom, Jeanne de Geus. Cobl Lindhout. Nico Smit, Henny van Vliet, Jo Drabbe, Petro- nella Kramp, Alida van der Holst, Hennie Legeer, Mien van Rooyen, Fie .Verboon, Bep van Woudenberg, Janna Struik, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Ber nard van Vliet, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet Lagas, Liesje Schild, Matthy van Leeuwen, Ans Nieuwenhuys. 's Morgens als we schooltoe gaan, Blaast de wind ons tegemoet! Giert en tiert al door de boomen. Zou er nu geen regen komen? Windje, waai dan maar eens goed! 's Morgens als we schooltoe gaan, Veegt de wind de straten schoon Doet hij onze rokjes flapp'ren En de bolle cape'jes klapp'ren. Klinkt zijn stem op barschen toon! 's Morgens als we schooltoe gaan. Pakt ons moeder warmpjes in. Windje, waal maar langs de wegen. Kijk, zoo kunnen w'er goed tegen! Welgemoed er tegenin! MAR EE MICHON. Beste raadselndchtjes en -neefjes. LEEST DIT ALLEN! Deze week moet ieder zijn ihaar) brieven insturen naar het Bureau Leidsch Dagblad. Geen brieven aan mijn adres; daar berei ken ze me nu niet. Jullie begrijpen het natuurlijk al; omdat ik er zelf niet ben! Dus: Allen naar bureau Leidsch Dagblad. En dan goed op tijd: Tot Dinsdagmorgen 9 uur. „Achteraan-komers" loopen groobe kans hun brief niet meer beantwoord tb krijgen in het volgende nummer. Denkt dus goed aan beide dingen; 1. Je brief naar bureau Leidsch E>airblad. 2. Tijdig insturen. Nu hebben jullie allen vacantie; ik hoop, dat het mooi weer aal zijn, en jullie veel van frissche lucht en zon zullen kunnen genieten. En dan eens heerlijk doen, wat Je wilt: de spelletjes en werkjes, waarvan je het meeste houdt; en een beetje luieren dan voel je echt, dat je vacantie hebt. Genieten jullie er maar fijn van De meesten hebben zich inderdaad niet van de wijs laten brengen door het le raadsel. Het 2e raadsel is het grootste struikelblok geworden; die 2 soorten ijs schijnen velen dwars gezeten te hebben. Tot slot wensch ik jullie allen prettige Paaschdagen toe. Nu de brieven. Annie Schneider Het is een heerlijke speelgelegenheid bii je Opa. En jullie deden een spelletje, dat daar juist bijzonder paste; daar heb je een groot terrein voor noodig. Ik had nog best mee willen spelen. Loesje Horstman Wat een feestelijk briefje! Of het voor een jarige is Het was haast jammer, om het open te maken. Je woont op een gezellig punt, waar altijd wel vertier is. Trudy Blöte Als je zoo voort gaat op school, kun Je met een rustig hart je examen gaan doen. Prettige middag op Houtrust. Nu. je hebt wat fijns in het vooruitzicht na Je examen. Ook al een versje? Vraag je om een wensch? Dan zal het deze weeen: Dat voorspoed, en geen ongeval. Je in je leven drukken aal. Dat op den weg. dien je moogt gaan Wèl rozen, maar geen doornen staan. Joop S'.houLen Zoo'n vacantie is maar weer heerlijk, hè. En vooral veel genoegen op den lsten Paaschdag. Gerrit van Egmond Nog gelukge- wenscht met je overgang. En het nieuw* schrift zal er een blijven, waar je altijd wat aan hebt. Jacobus Kromhout Dan ben je er toch wel heel vroeg bij met de zesde klas als ik naar je leeftijd oordeel. Het gaat zeker vlot op school. Drietal van Andel Alle drie hartelijk welkom. Ik vind het wat prettig, drie zusjes tegelijk te ontvangen in onze raadsel- familie. Vooraan ook jullie leeftijd onder de raadsels. Henny Hoogstraten Het wa5 niet pret. tig bti den tandarts, maar ja. het is toch goed, dat het gebeurt. Troost je er-maar mee. dat ieder od zijn tijd er aan moet gelooven! Hoe gaat het thuis? Groet je je ouders vooral van mij? Riekje Leemans Ja. dit was een echt Paasehbriefje. Je zult je vriendin missen, dat begrijp ik Ik hoop. dat jij me od de hoogte zult houden. Het speet me, dat die olifant kwam! Wim Betgen Ik hoop. dat de vacantie je goed zal doen. Lientje Weeda Prettig, dat ik. ondank* je weinige tijd. je raadsels nog ontving. Corry Dek Ben jij ook cas jarig ge weest? Nu ben je weer een jaartje verder. Aukje heeft mooi papier voor je uitgekozen. Beppie Bouter Het is prettig voor Toos. groet haar van mij. Je ziet. wat mijn adres is met Paschen Krijg ik steeds maar dit mooie postpapier? Wat een verwennerij! Lena Moraal Zoo kwam er voor jou den volgenden dag nog een „lekker staartje van den Ouderavond Beppie Crama Nu heb je volop den tijd. om met Mollie te spelen. Ik hoop. dat Je een prettige vacantie zult hebben. Rietje Brandt Het zal nóg wel eens een keertje voorkomen, dat je Moedertje mag zijn over Ellie. vooral, omdat je het zoo heel graag doet. Jan Bronsgeest Natuurlijk hooD ik ook, dat het met Paschen goed weer is en jij je

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 25