Uit. Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 12 April 1938 WEERBERICHT. Een historische dag voor „De Zilk". AGENDA MUSEA. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week was aan de veilingen alhier de stemming over het geheel genomen lusteloos, gevolg van het feit, dat zoowel hier te lande als naar 4e verschillende exportgebieden weinig bloe men en zeker lang niet in verhouding tot het aanbod konden afgezet worden en zeker niet tegen prijzen, welke voor de kweekers bevredigend waren. Van seringen bleef nog steeds het aanbod groot, doch inzonderheid voor het koopen van deze bloemtakken was bi) den handel heel weinig animo te bespeuren; het publiek wenscht blijkbaar de seringen in het algemeen niet meer. Op meerdere dagen draaiden dan ook nog al wat seringen door. omdat zij den minimumprijs van 25 cent per 10 stuks niet konden opbrengen. Voor de allerbeste Step- man werd als hoogste opbrengst van 15 tot 20. bij uitzondering iets meer besteed, ter wijl de Marie Legraye meestal van 6—10 cent noteerde; de gekleurde, o.m de L. Spath, brachten in de allerbeste kwali teit van 814 cent op. Waarschijnlijk ten deele door het koude weer. doch zeker ook door geweldige uitbreiding van de anjer cultuur, breidde het aanbod van rozen zich nog (Weinig uit. Heel hoog in prijs waren deze bloemen trouwens ook niet: voor de allerbeste in de meest voor uitvoer in aan merking komende variëteiten, werd van 4 tot 8'/t cent betaald, doch veel werd tegen lage prijzen verhandeld. Voor de Am. anjers was de handel over het algemeen eenigs- zins williger gestemd dan de laatste weken wel het geval was; hierdoor konden deze bloemen min of meer in prijs verbeteren. Voor de beste kwaliteit werd van 614 cent betaald. Jap. leliekelken werden bij groot aanbod en wegens geringe vraag voor deze gelegenheidsbloemen tegen lage opbrengst (van 24 cent per kelk) verhandeld; ook de Jap. sierkersen waarvan de aanvoer steeds meer beperkt wordt in verband mw het einde van het seizoen, brachten veelal lage prijzen op. De lathyrus-bloempjes bleven vrij vast in opbrengst; maar de beste kwaliteit werd per bosje van 2030. soms l a 2 cent meer betaald. Van freesia's, zoowel witte als gele, bleef nog steeds de aanvoer van veel be- teekenis. doch de opbrengst viel niet mee; de lllakleurige werd nog wel beter betaald, n.l. tot 46 ct. per 10 stuks. Plumos-snlj- groen werd goedkooper. In bolbloemen bleef B&rometerst and. Hedenmiddag 2 uur: 778. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door Het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 781,5 te Malinhead. Laagste barometerstand 747,6 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Meest zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUt. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Britsche eilanden nam iets in be teekenis af. De depressie, welke gisteren in het Noordwesten lag, trok Oostwaarts en ligt thans over Noord- Scandinavië. Ze schijnt thans Zuid-Oostwaarts te trekken en oefent haar invloed reeds in het Oost zeegebied uit. Op de Britsche eilanden bleef het stil, helder weer, met vrij lage och- tendtemperaturen en plaatselijk ochtendnevel. Langs de Noorsche kust waaien krachtige tot stormachtige Westelijke winden met regen en in het Noorden sneeuw. Ook overigens is in Scandinavië en in de Randstaten de lucht meest betrokken, met neerslag langs de Ooste lijke Oostzeekust; de wind is er echter zwak ker. Op het overige vasteland van West-Europa is de wind zwak tot matig uit Noordelijke richtingen. In onze omgeving en West-Duitschland is de bewolking zwaar, in Frankrijk is de lucht echter meest helder tot licht bewolkt. De tem peratuur is vrijwel in het geheele waarnemings gebied gestegen; in Engeland. Frankrijk en Midden-Europa is zy echter nog onder nor maal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.. 4 gr. C., mooi weer. Londen: Windst.. 3 gr. C., goed weer. Berlijn: W., 5 gr. C., mooi weer. Nice: N., 10 gr. Cn mooi weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 114 gr. C. (53 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 1 u. 47 min.; nam. te 14 u. 01 mirtr. LICHJ OP VOOR FIETSERS. Dinsdag: 7.22 nam. tot 4.39 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 12 April: op 16 uur 36; onder 3 uur 54. de handel tamelijk opgewekt. Massa's tul pen. anemonen en narcissen werden aan geboden, welke veelal tegen matige op brengst koopers konden vinden. Aan de veilingen van potbloemen en planten is het thans, wat het aanbod van verschillende producten betreft, hoog seizoen. waartoe eensdeels de hortensia's andersdeels de perkplanten, veel bijdragen; er ls daar voor den handel nu keus genoeg uit legio producten uit kassen en vrije natuur. De gloxinia's, calseolarla's. gera niums etc. beginnen nu ook te komen en op marktdagen bieden de groote velllngruim- ten een schitterend kleurenspel, dat voor den liefhebber van een bijzondere bekoring is. Over het geheel genomen waren ook aan deze afdeellng van het bedrijf de prijzen voor de meeste oroducten aan den mati gen kant. Ook de perkplanten werden veelal tegen lage opbrengsten verhandeld. BENTHUIZEN. v Jaarvergadering Plattelandsvrouwen In de opkamer van den heer A. van Staalduinen hield de afd van den Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen, haar eerste jaarvergadering. De presidente, mevr. Diephout, opende en sprak namens het bestuur haar blijdschao uit over de groote opkomst De secretaresse, mevr. J Dogterom. las de notulen, die onveranderd vastgesteld werden. Uit haar Jaarverslag bleek o.a. dat het ledental van 29 tot 48 was gestegen en dat verschillende cursus sen waren gehouden. Aan dat van de pen- ningmeesteresse. mevr Troost, ontleenen wij, dat een batig saldo in kas was. De presidente dankte de dames voor haar ac curaat beheer. De aftr. bestuursleden, de dames P. v. d. Eyk en Troost, werden met groote meerderheid herkozen. Tot candi date voor het Prov. Bestuur werd gekozen mevr. Janse. Nog werd een verloting ge houden van handwerkjes enz., tot stijving der kas. De presidente dankte tenslotte de oprichtsters dezer afdeeling. HAARLEMMERMEER. Bad- en Zweminrichting „Hoofddorp" Het Jaarverslag van den secretaris der Bad- en Zweminrichting „Hoofddorp" ver meldt, dat het financieel verslag van den penningmeester over 1937 sluit met een nadeelig saldo. Het ledental is tot onge veer 150 gestegen. Het zwembad was ln goeden staat, het water bleek zeer goed te zijn; er werden geen klachten vernomen. Dat de badmeester-Instructeur, de heer F. G. Happel te Amsterdam, steeds tot aller groote tevredenheid zijn taak heeft ver vuld. bleek wel uit het feit. dat hem bij het sluiten van het seizoen door een groote schare^ttöuwe bezoeksters en bezoekers bij monde van den heer mr. Goudsmit, onder aanbieding van een enveloppe hulde werd gebracht Dat het aantal bezoekers in 1937 is gebleven beneden dat van 1936, was toe te schrijven aan de ongunstige weersge steldheid. Het klassikaal zwemonderrlcht het z.g. schoolzwemmen werd ook ln 1937 voortzet; de resultaten waren weder om bevredigend. Vanwege de afd Hoofddorp van de Chr. Hlst. Unie werd in de Jeugdkapel naast de Ned. Herv. Kerk een propagan- davergadering gehouden, waarin de voor zitter van den Raad van Arbeid, mr. dr. van Bruggen „eenige actueele onderwer pen" behandelde en daarbij het doel en de beteekenis van de Chr. Hlst. Unie uiteen zette. De heer Mol zorgde met declamatie voor een aangename afwisseling. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geschenk Ned. Herv. Kerk. Door de N. H. Dameskrans werd verleden najaar een verloting georganiseerd ten bate der N. H. Kerk. Uit de opbrengst ls. daar men er de voor keur aan gaf de gelden voor een bepaald doel te besteden, een smaakvol ameuble ment aangekocht, dat bij trouwplechtig heden dienst zal doen. Tot dusver was hiervoor alleen een kniel bank aanwezig, waarvan de bekleeding ln overeenstemming gebracht is met het overige. Het geheel ls een mooie aanwinst voor het kerkgebouw met zijn buitengewoon fraai interieur en een woord van hulde voor hen, die het initiatief hiertoe namen ls zeker op zijn plaats. Kath. Katwijk. „Katholiek Katwijk" hield haar jaarver gadering ln het Parochiehuis. De voorzitter, pastoor Hesp, opende. Het financieel verslag van den heer Riet veld sloot met een batig saldo van f 37.21. plus een spaarbankboekje met een tegoed van f. 75. De heeren W. Caspers en G. Ouwerling brachten rapport uit; den pen ningmeester werd décharge verleend. De heer Nlc. J. Winters werd als be stuurslid herkozen; ln de vacature J. v. d. Nouweland werd gekozen de heer Jac. Meijer. Na een bespreking over een te houden BloemboUenvelling ten bate der Kerk werden de 3 commissieleden van het vorig jaar, de heeren P. H. Castenmiller, Hub. v. Paridon en L. J. v. d. Valk herbe noemd terwijl in de vacature wijlen den heer C. v. d Lubbe werd benoemd de heer C. Braun Na rondvraag volgde sluiting. Tot geestelijk adviseur van de R.K. Ver. St. Joannes de Dooper is pastoor C. J. Hesp benoemd die deze functie welwil lend heeft aanvaard. KATWIJK AAN ZEE. Waarschuwing aan de visschers, De inspecteur van politie deelt het vol gende mede: Visschers, die komen mon steren. moeten hun monsterboekje mee brengen. Onverbiddellijk kan in het ver volg zonder monsterboekje niet meer ge monsterd worden. Ook jongelui, die voor de eerste maal gaan varen, moeten in het bezit van een monsterboekje zijn. Hein van der Plas verjaart. Onze plaatsgenoot Hein van der Plas, inwoner van het Gasthuis in de Voorstraat, hoopt morgen zijn 90sten veTjaardag te vieren. Dagelijks kan men hem nog des morgens en des middags een flinke wan deling zien maken. Het liefst gaat hij dan naar het strand om naar de zee te kijken, waarop hij 51 jaar met een bomschuit ge varen heeft.. Het zal dezen nog fllnken „oud-visschersman" zeker niet aan belang stelling ln het Gasthuis ontbreken. Door de politie ls een schoorsteen brand bij L. de B. in de v. d. Vegtslraat met een minimax gebluscht. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een damesrijwiel, dat des nachts onbeheerd voor een perceel ln de Voorstraat ls aangetroffen. De netto-opbrengst van den avond, gehouden ten bate van den Ned. Chr. Blin- denbond ln de zaal voor Prot. Chr. Belan gen, bedraagt f. 122.86. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. R. Harteveld. geb. Oljans. z.; G. Knljnenburg, geb. van der Lubbe, z. Ondertrouwd: C. W. van Nlel en C. G. M. Verhage; L. J. H Koot en W. J. Nieuwland. Getrouwd: L. H. Sassen en A. den Haan; J. C. v. d. Togt en C. P. Gyben; J. W. Olieman en J. van Staalduinen; B. H. v. d. Werf en J. H. v. d. Horst. Overleden: E. W. Langerak, man. 94 jaar; H. J. v. d. Wal, z., 1 jaar E. M. v. d. Helm. geb. Kerkvliet, vrouw. 57 Jaar. De verkoop van de Kerkschapen der Ned. Herv. Kerk heeft een batig slot op geleverd van f. 225.75. De ontvangsten be droegen f. 725.de uitgaven f. 499.25. Voor rekening van den heer E. D. van Llngen te den Haag is met goed gevolg te water gelaten bij de jachtwerf A. Hoekstra, alhier gebouwde stalen zeilkrulser, z.g. spitsgatkruiser. Het jacht heeft een lengte van 7.50 M., een breedte van 2.25 M. en een diepgang van 95 c.M. Bovendien is het voorzien van een middenzwaard. De zeil- oppervlakte is 28 vierk. M. Onder de vele belangstellenden was ook het* raadslid de heeT F. Zuidwij k. Aan het Prinses Julianapleln is door de N. Z. H. T. M. voor de stoptreinen van en naar Leiden een halte ingesteld. NOORDWIJK. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereenlging. Gisteravond werd door den Chr. Hlst. Kiecvereenlging de jaarvergadering gehou den onder leiding van den voorzitter, den heer E. L. de Witt in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te Noord-wij k- Blnnen. De vergadering werd met schriftlezing en gebed geopend door den voorzitter, waarna de Jaarverslagen werden uitgebracht dooi den secretaris den heer A. de Jong en den penningmeester A. v. d. Luyt. Da aftr. bestuursleden de heeren E. L. de Witt, L. v. d. Bent en D. Wassenaar, 2e secretaris en 2e penningmeester werden herkozen. Hierna sprak de heer J. Vink over het onderwerp „Het moderne Japan" waarin hij o.a. de expansie van Japan en het con flict China-Japan behandelde. Deze keurige en buitengewone leerzame lezing, werd gevolgd door een geanimeerde bespreking Na rondvraag volgde sluiting. Op het Noorderstrand ls een doode koe aangespoeld. Het cadaver is van ge meentewege opgeruimd. Op de Schlestraat werd door een over de straat gedreven koe een ruit Ingedrukt. De schade werd onderling geregeld. Onze plaatsgenoote mevr. 8. Marijt Muller slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma Kraamverzorgster. Gevonden: een Jekker en eenige wit- te doeken. Inlichtingen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele te Noordwij k-Blnnen. NOORDWIJK BINNEN. De bonsverkoop ten bate van het londs voor verlichting en verwarming der Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht over de maanden Jan. -t/m Maart 1938 f. 51.80. De bonsverkoop ten bate van het fonds aflossing schuld der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft over de maanden Jan. t/m Maart 1939 f. 118.16 opgebracht. OEGSTGEEST. Loos alarm en een botsing. De brandweer werd opgeroepen bij den veehouder B. ln den Broekpolder. De groote brandspuit arriveerde spoedig; het bleek, dat B. dicht ln de nabijheid van zijn woning een groove hoeveelheid afval ln brand had gestoken, om dit te vernie tigen. Later bleek dat eenige personen de brand weer hadden gewaarschuwd omdat, zij van op een afstand dachten, dat de hoeve in brand stond. Op den terugweg naar de garage kwam de brandweerauto, bestuurd door J. P. B. alhier, op het kruispunt Wal deck Fyrmondtlaan-Terweeweg, in botsing met een uit de richting Leiden komende brandstoffenauto van de fa. B. Z. te Leiden en bestuurd door W F. aldaar. De brand weerauto werd daarbij zeer ernstig bescha digd en moest naar de garage worden ge sleept per kraanwagen van de garage Kamsteeg. Ook de brandstoffenauto werd bescha digd terwijl de lading over het geheele wegdek werd verspreid waardoor het ver keer veel last ondervond. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. RIJNSBURG. Een 40-jarig jubileum van den brandweer commandant G. Vos. In de Raadzaal was een bijeenkomst be legd, waarbij aanwezig waren B. en W. en de voltallige brandweer. De 5 tromvoerders waren voor het eerst gekleed in hun nieuwe uniformen met helm. Het doel dezer bij eenkomst was het reeds eerder gemelde Jubileum van den brandweercommandant, den heer G. Vos. Deze was n 1. eenigen tijd geleden 40 jaar aan de brandweer verbon den, eerst als spuitgast en sinds 1920 als commandant. Nadat de Jubilaris was binnengeleid, sprak de burgemeester hem toe, waarbij hij den heer Vos huldigde als een plichtsgetrouw commandant, die door gepaste en krachtige leiding de plaatselijke brandweer tot een zeer paraat en betrouwbaar lichaam heeft weten op te voeren. Bleef onze gemeente de laatste jaren voor groote branden gespaard, bij verschillende gelegenheden hebben de leden steeds getoond met snelheid en tact te kunnen optreden en met het gebruik van het materiaal uitstekend op de hoogte te zijn. De dank voor het personeel vatte de burgemeester samen in een hulde aan den commandant, wien hij als blijken van waar deering de medaille der Kon. Ned. Brand weer Vereeniglng op de borst speldde en een diploma ln lijst van die Vereeniglng over handigde. De heer Vos dankte den Burgemeester voor de ontvangen waardeering. Hij hul digde tevens het personeel, dat hem de leiding steeds zoo gemakkelijk heeft ge maakt. HU verzekerde, dat het gemeente bestuur onder alle omstandigheden op de brandweer zal kunnen rekenen en vertrou wen. Namens de Burgerwacht waarvan de brandweer een onderdeel is dankte de Voorzitter, de heer J. Kromhout, Burg. en Weth. voor de wijze, waarop zij den commandant dezen avond hebben willen huldigen. Hierna bleef men nog geruimen tijd bij een en werden vele herinneringen van vroegere branden opgehaald. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes. Z. van P Brussee en J. de Mooy Gijsbertus Willem. Z van J. v. Eg- mond en J. de Haas. Ondertrouwd: C. de Leeuw jm. 26 J. en L. Korbee Jd. 24 J. J. O. M. Hoogduin Jm. 24 J. en J. A. Verhaar Jd. 22 J. VOORHOUT. De totstandkoming der water voorziening. De voorgeschiedenis. De buurtschap „De Zilk" heeft thans een waterleidingnet gekregen. Als we een terugblik werpen op de tot standkoming van dit mooie werk voor de volksgezondheid, dan herinneren wij in de eerste plaats aan den datum van 24 Maart 1930 waarop de gemeentebesturen van Noordwljkerhout en Voorhout zich in een gemeenschappelijk schrijven tot Ged. Sta ten van Zuid-Holland richtten, met het verzoek, om het Voorhoutsche waterleiding net te mogen uitbreiden onder de gemeente Noordwljkerhout, t.w. van het pompstation onder Noorwljkerhout af. langs de Jullana- nastraat en den Heerenweg. In dit schrijven werd tevens te kermen gegeven, dat de bulsleldlngen van het Voorhoutsche net, voldoende ruim waren ontworpen, om eventueel* uitbreiding van dit net. ook naar de buurtschap „De Zilk", gevoeglijk mogelijk te maken. Met verwondering nam het gemeente bestuur kennis van een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland op 11 Januari 1937, waarin gevraagd werd of het bezwa ren had, dat de provincie Noord-Holland de buurtschap „De Zilk" van drinkwater zou voorzien. Hierbij bevond zich reeds een ont werp voor de bedoelde waterieverlng. Goede raad was duur; de „Commissie van Bijstand voor Bedrijven" ln onze ge meente werd ln den arm genomen en kreeg nu tot eerste taak: de bestudeering om tot een eventueele uitbreiding van het Voor houtsche waterleidingnet te komen. De uitslag hiervan was, dat een eigen ontwerp gereed kwam en na eenige voor stellen van B. en W. werd op 20 April 1937, door den raad besloten, het waterleidingnet op eigen risico uit te breiden, ln de rich ting „De ZUk, vla den Ruigenhoek en de z.g. Kleine- of Blnnenzilk." In diezelfde vergadering werd besloten om een kapitaal van f. 40.000 beschikbaar te stellen aan het waterleidingbedrijf om de hiervoren be doelde uitbreiding mogelijk te maken Op 29 Juli 1937 volgde toen een offlcleele goedkeuring van Ged. Staten. De prov. Zuid-Holland was ook met dit plan ingeno men, want het stelde de gemeente Voor hout ln de gelegenheid een leening te slui ten van f. 40.000 tegen een laag rente-type. Op 4 November 1937 werd een offieieele overeenkomst gesloten met de fa. P. J. IJaselmulden alhier, tot het leggen van circa 8 KM. buisleiding. Met deze werk zaamheden werd J.l. 14 Dec. 1937 een aan vang gemaakt. Het belangrijke werk. werd aan de technische leiding van het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage, toevertrouwd, welke het tot voldoening uitvoerde. De opening. Het tijdstip der opening was bepaald op het middernachtelijk uur. Reden hiervan was, dat dan het minste water aan het pompstation wordt onttrokken, zoodat de buizenvulling niet merkbaar zou worden voor de verbruikers van Voorhout en Noordwljkerhout. Te middernacht zagen wij bij den afslui ter te Noordwljkerhout, welke tot dusverre het eindpunt van het geheele net vormde, den opzichter van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, den heer D. J. Brinks, den aannemer van het werk, den heer P J. IJsselmulden en den administra teur van het Voorhoutsche waterbedrijf, den heer A. C. H. N. M. Bekker, welke laat ste de eindsluiter zou opendraaien. Dit alles geschiedde zonder officieel of plechtig vertoon. Deze opening was een gedenkwaardig feit, daar thans geen enkel stukje meer in de provincie gevonden wordt, waar nog waterleiding ontbreekt. Een woord van hulde komt toe aan B. en W. van Voorhout zoowel als aan de Com missie van Bijstand voor de Bedrijven en aan den raad, voor het vele en doortasten de werk. dat aan de totstandkoming van een en ander voorafging heeft moeten ge beuren. HEDEN. Langestraat 67: Teekententoonstelling Wijk- gebouw G. H. L., 810 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: Liberale Staatspartij. Spr. dr. P. H. Rltter Jr. 8«/< uur nam. Langestraat 67: Teekententoonstelling Wyk- gebouw G.H.L. 24—5 en 7—04 uur nam. Nomateg (1ste Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Zomerlust: Filmavond Arb.-Ver. voor Lijkver branding. 8«/« uur nam. Oegstgeest (W. de ZwUgerkerk)Gem. Gods. 8 uur nam. Donderdag. N.V. Stoom-Zeep-, Eau de Cologne en Par- fumerieënfabriek v.h. Sanders en Co.: Jaar vergadering van aandeelhouders, 3 u. nam. Pieterskerk: Wijdingsavond, Chr. Zangver. „Ex Animo" 8 1/4 uur nam. Oegstgeest (Leidsche straatweg 4): Alg. verg. afd. Leiden Centr. Genootschap voor kln- derherstellings- en vacantiekolonies. 84 u. nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. ds. Momsma van R'dam. 8 uur. nam. Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's Vrijdags van 10—121/2 en 2—6 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari. November en Decem ber van 103 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 106 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartedag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 38. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f.0.25: overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist., V, d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30 6 uur; 'e Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. R'Jksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 3—6.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanleus: tijdelijk gesloten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 'e Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 36): Geopend op werkdagen van 1.30—430 uur nam. 'e Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustraties uit 16de eeuw. Werkdagen 11/241/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en I Oct.—1 Nov.), van 106 uur (1 April—1 Oct.) AUe Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten; 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.26; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Verbannen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Spionnage ln de Maglnot-llnle". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Goede Aarde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.16 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam- Broad way-Blll". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 31/3 uur. Rex-theater, HaarLstraat: lederen werkdag 2'/, uur nam. en 8 uur nam.: „De trek naar het Westen". Zondag doorL voorstelling 3-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 la dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenat der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 16 April as. waargenomen door de apotheken: J. P. M. ten DUk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk. Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wll- helmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 274. Een drievoudig jubileum. In de Bisschoppelijke Nijverheidsschool alhier bevindt zich thans de Jubilaris, Broeder Modistus, die zijn koperen Jubi leum als hoofd der lagere school, zijn zil veren jubileum als onderwijzer en zijn 40- jarig klooster jubileum herdenkt. Het zal den jubilaris in den tijd van deze herden king zeker niet aan belangstelling ont breken! De examens der Bisschoppelijke Nijverheidsschool. Geslaagd voor de afd. Timmeren; G. Ausems, Culemborg; N. Bot, Wervershoof; A v. d. Linden, Haarlem; F. Vuysters, Tilburg; J Becker, Haarlem; P. Douwes, Breda; J. Richter, Bussum; J. Bosdrlesz, Amsterdam; G. de Groot. Bakkem; J. Schoffelmeyer, Kloosterburen. Afd. machlnebaaiikwerkenK. Bluys, Noordiwijk; H. Gort, Rotterdam; P. Ruyter, ZwaagdljkJ. Bosland, Ter Aar; B. Pee- ters, Voorschoten; K. Walraven, Baam; A. v. Dongen, Rotterdam; N. Pot, Medem- blik. Afd. Electrotechnlek: H. Beselink, Hou ten; B. Reetman, Hengelo; G. Mledema, Hilversum; A. Verbaak, Bergen op Zoom; L. Lestrade, Voorhout. Afd. bloemisten: W. v. d. Kraan, Hllle- gersberg Afd. bakken: A. Boogaarts, Rozendaal: W v. Heiningen, Kerkdriel; J. Lammers. Beek en Donk; M. Reyntjes. Venlo; P. Verheugen, Venray; J. Buts, Amsterdam; T. Kenter, Helmond; L. Schalk, Breukelen; G. Wilbrink, Maastricht; J. Crone, Hoorn; C. v. Laere, Cuyk; J. Mlnnebo, Heemskerk; K. Schamlé, Schiedam. Afd. Kleermaken; C. Dovens, Lieshout; J. v. d. Pas, Ho-even; A. v. Haren, Rozen- daal; J. Vester, Schiedam; B. Kemphuls, Ter Apel. Van het 2e naar het 3e leerjaar gingen over 45 leerlingen; van het le naar het 2e leerjaar gingen over 55 leerlingen. Het diploma voor het flamboomlasisen werd uitgegeven aan 9 leerlingen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6