STARK's SS Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 12 April 1938 Vierde Blad No. 23941 De afschuwelijke opdracht 79sie Jaargang RECHTZAKEN met qetcAm/zeM De „Patria-affaire" in hooger beroep. Strafzaak tegen de twee directeuren. Gisteren behandelde het Haagsche Ge rechtshof in hooger beroep de z.g „Patria- affaire", de strafzaak tegen de beide direc teuren van de Rotterdamsche verzekerings maatschappij „Patria", den 60-jarigen J. H. en den 35-jarigen dr. R. L.. die wegens bedrieglijke bankbreuk en valschheld in geschrifte tot gevangenisstraffen van resp. acht maanden en een maand zijn veroor- deeld. Uit de voorgeschiedenis van deze ge ruchtmakende zaak halen wij o.a. het vol gende aan. De „Patria" was een verzeke ringsmaatschappij. die langen tijd den naam had een zeer solide onderneming te rijn Ingewijden in het -erzekeringsvak nieten evenwel, dat de N.V. sinds geruimen tijd met moeilijkheden te kampen had en dat het, hoewel de zaken uiterlijk goed gin gen, steeds verder bergafwaarts ging. In de aandeelhoudersvergadering van 23 September 1935 werd medegedeeld, dat 35 procent van het aandeelenkapitaal ln bui- tenlandsche handen was overgegaan. Met het overnemen van de aandeelen had een Fransch-Engelsche groep de verplichting op zich genomen tot volstorting over te jc3n Dit betrof 137 van de 182 aandeelen. zoodat voor die volstorting een kapitaal van 137-maal f 2500 of f 342.500 noodig was. Op 30 October 1935 werd het faillisse ment van de Patria uitgesproken en de curator stelde onmiddellijk een onderzoek naar het kapitaal van die f. 342.000 in, daar de 137 aandeelen een stempel droegen ten toeken, dat zij volgestort- waren. Dit was met een handteekening van de directie ge waarmerkt. Van het kapitaal was evenwel niets te vinden. Het bleek toen. dat de volstorting nimmer ln oontanten heeft plaats gehad, doch dat men gemeend had. zijn verplich tingen te kunnen voldoen door den inbreng van aandeelen van de Angto-marlne Insu rance cy. ltd., een Engelsche verzekerings maatschappij van zeer twijfelachtig kaliber. In verband met deze zaak heeft de Rot terdamsche rechtbank den oud-directeur van de Patria. P C. J. van der L., die de tijdige liquidatie van de Patria heeft ver hinderd door het vervalschen van balansen, waardoor de toestand gunstiger werd voor gesteld dan hij was, veroordeeld tot een ja gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van tweeduizend gulden subs. 6 maanden hechtenis. Hij berustte ln dit vonnis. De belangstelling voor deze zaak was niet buitengewoon groot. Alleen waren en kele advocaten aanwezig om de terecht zitting bij te wonen. De belde getulge-deskundigen, de ac countants Westra cn Brok verklaarden, dat zij bleven volharden bij de rapporten, waarna belden ln de getuigenbank plaats namen om den loop van het geding te vol gen en eventueel voor nadere verklaring gehoord te worden. De president ging vervolgens met de ver dachten den loop der gebeurtenissen na en de accountants moesten nog een toelich ting geven. Er ontspon zich een uitgebreid onderzoek van de verschillende boekingen, hetwelk af en toe aanleiding gaf tot heftige discussies tusschen verdedigers en boekhoudkundlgen. Verdachte H „Als ik die boekingen op de juiste wijze zou hebben verricht zou de toe stand voor de „Patria" hetzelfde zijn ge weest". President: „Jawel, die manipulaties met de aandeelen zijn het voornaamste, maar de boeken demonstreeren toch ook, hoe er is geknoeid'. Nadat verschillende getuigen waren ge boord. werd de zitting geschorst tot mor genochtend 10 uur. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De politie vond hem. To:n een Inwoner van Hillegom op een vrachtauto, beladen met steenen, meereed, had hij des nachts ergens in een dorp van twee woningen ruiten ingeworpen. De Of ficier van Justitie merkte, nu verdachte voor dit feit terecht stond. op. dat ver dachte wel bewondering zal hebben voor het werk der politie, want al had hij een heele rit gemaakt, toch had zij den dader kunnen vinden. Verdachte zei niet te weten waarom hij het feit gepleegd had. het was alleen wat baldadigheid geweest. De Officier vond het gedrag van ver dachte heel ergerlijk en eischte f. 25 hoete subs. 50 dagen hechtenis, voorts ten maand gevangenisstraf' voorwaardelijk en betaling der schade van f. 16.10. Het vonnis werd. in verband met finan- cieele omstandigheden, tot f. 3.subs. 6 dagen hechtenis, voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar. en verplichting om schade terug te betalen. Zoon mishandeld. Terzake mishandeling van zijn zoon stond een inwoner van Leiden terecht. De aan leiding was geweest dat deze zoon een wijs je mee floot, toen de radio in huls speelde. De vader uitte scheldwoorden, waarop de coon zei dat dit niet meer moest gebeuren, c" daarna nam de vader een mes en zei: Ik steek je dood". De jongen kreeg toen een steek in het achterhoofd. Thans wei gerden zoowel de zoon als de moeder legen den vader te getuigen, zoodat werd vol- riecdme' de verklarin6en Dij de politie af- hJ?6 0f,icier wees erop dat de schuld ln 2aak voor een groot deel in het gezin 'st. waarom in dit geval met een voor waardelijke straf kon worden volstaan, n.I. drie maanden. Pol'tierechter vonniste tot een maand ™orwaardellJk met een proeftijd van drie Opruiming in Hoogmade. m}lCiPns den Officier, en ook naar de wn-rf.u ,van den verdediger in deze zaak, "el hoog tijd, dat in Hoogmade eens nL'm'ngJwordt gehouden onder een groep gepleegd a"erlei baldadigheden hebben de,Officier mededeelde, wordt hier- rocht want er zijn nog zaken bij den Ah Va." instructie. kwesti«erS,e ™rdachte in deze opruimings- stond de los-werkman J C. B. Git Woubrugge terecht, aan wien mishandeling ten laste was gelegd Verdachte had C. W. v. L. een trap tegen zijn maag gegeven. De Officier zelde, dat dit feit in Februari 1937 heeft plaats gehad en oorspronkelijk op verzoek, terzijde gelegd. In verband met andere kwesties is deze mishandeling nu echter vervolgd, en de Officier vroeg drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, teneinde een eind te helpen krijgen aan dezen toestand. De Politierechter vonniste conform den eisch. J. L. van L. uit Woubrugge zou BI mis handeld hebben. De verdachte gaf dit toe. doch het zonderlinge was. dat BI verklaar de dat van L. hem niet had geslagen! In ieder geval, kon hij niet verklaren dat dit wèl was gebeurd, want het was op het erf heel donker, toen BI werd geslagen, door iemand met een zaklantaarn en een stuk hout in zijn hand. En, verdachte had wél een stuk hout, maar géén lantaarn ln zijn hand. Twee andere getuigen hadden echter ge zien dat van L. sloeg, en de Officier meen de dat het bewijs wel geleverd was. Gezien de omstandigheden, vroeg de Officier f. 25 boete, en voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf De verdediger beklaagde zich ook als rentmeester van een stichting te Hoog made over het optreden van een groep personen, maar zette uiteen dat deze ver dachte er bulten staat, en hij nu uit noodweer handelde, omdat de groep per sonen met bedreigingen op het erf van v. L. kwamen. De politierechter hield rekening met de omstandigheden en legde f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis op. Daarna kwam J. C. v. L. uit Hoogmade in de verdachtenbank. Ook hij zou hebben mishandeld Hij had de gebrs. B. geslagen Verdachte gaf het feit toe. en het was niet noodig om getuigen te hooren. De officier zei dat deze verdachte het meest gunstig bekend staat in de groep, en vroeg f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De politierechter verminderde de straf tot f. 2.50 subs. 3 dagen. Van kwaad tot erger. Toen een wielrijder te Leiden over de Marebrug reed. maakte hij zich aan een overtreding schuldig. De brugwachter maakte hierop een aanmerking, doch in- plaats van zich behoorlijk te gedragen, sioeg de wielrijder aan het schelden, voor welk feit hij nu terecht stond. Verdachte bekende, maar kon hoezeer de Politie rechter ook trachtte de Juiste beweegrede nen van zijn optreden te weten te komen daarover verder geen inlichting geven Het zonderlinge was n.I., dat verdachte reeds herhaalde malen zich aan beleedi- glng heeft schuldig gemaakt. De Officier vroeg daarom f. 40 boete subs. 40 dagen hechtenis. Het vonnis werd f. 25 subs. 25 dagen hechtenis. Ruig-diefstal. Een inwoner van Noorden, had bij B. een hoeveelheid ruig gestolen. HIJ had dat zelf verteld aan zekeren K„ die omdat verdachte nu verstek liet gaan hiervan getuigenis aflegde. Twee andere personen' hadden gezien dat de ruig bij verdachte in den schuur lag. De Officier wees erop dat verdachte wei nig gunstig bekend staat, en vroeg twee maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd conform dezen eisch. Verduistering van autowlelen. Terzake verduistering van twee reserve wielen van een auto, ten nadeele van B uit Lelden, stond een inwoner dier gemeente terecht Verdachte bekende De Officier wees erop. dat het rapport over verdachte niet zoo heel gunstig is; het is al meermalen mis met hem geweest. Om er nu een goed einde aan te maken, vorderde de Officier twee maanden gevan genisstraf onvoorwaardelijk, en vier voor waardelijk. De Politierechter vonniste conform dezen eisch. Het slachthuis te Bodegraven. Een raadslid uit Bodegraven moest te recht staat terzaike beieediging van den i keurmeester aan het slachthuis aldaar. De verdachte gaf toe de woorden te heb ben geuit, doch merkte op. dat hem aan het slachthuis eerst, beleediglngen waren l toegevoegd en dat hij onbehoorlijk behan deld was. zulks omdat hij in den gemeente raad het eerst had gesproken over knoeierij aan het slachthuis. Door het optreden van den keurmeester was verdachte driftig geworden en diet hij zich de beleedigende woorden ontvallen hetgeen hij naar hij zelf toegaf, niet had moeten doen. De Officier vroeg f. 25 boete subs 25 dagen hechtenishet vonnis werd f. 15 subs. 15 dagen. De tecltvergunning. Een fcweeker uit Katwijk aan Zee. stond terecht wegens valschheld in geschrifte Op een teeltvergunning had hij wijzigin gen aangebracht, waartoe hij niet gerech tigd was. De secretaris van de Sierteelt Centrale te Leiden, gaf er eenige inlichtingen over, en zette uiteen dat een andere kweeker door de handelingen van verdachte was bena deeld. Het werd een heele administratieve uit- zoekerij, ook om na te gaan of er schade was veroorzaakt door de handeling. Ten einde nadere inlichtingen te krijgen, werd besloten de verdere behandeling van het geval aan te houden, om nog een getuige te hooren. Katjes. Iemand uit Leidsehendam, ging katjes snijden van boomen, die aan den nieuwen weg waren gerooid. Hij maakte zich aan diefstal schuldig. Nu betoogde verdachte dat vroeger een veldwachter hem gezien had toen hij kat jes weghaalde, en nooit was hij gewaar schuwd. Toen dacht hij dat het wel mocht Naar een getuige mededeelde, behoorden de katjes aan boomen die bestemd waren voor de Zuiderzeewerken, en zonder de takjes hadden de boomen juist geen waar de. De officier zei dat verdachte al meer oneerlijkheidsdellcten heeft gepleegd, cn vroeg vier weken gevangenisstraf. Het von nis werd conform den eisch. door J. P. BALJE. Toen ze op zijn bellen de deur had open gedaan, zaz hij direct, dat het weer mis was ,Da-ag", zei ze toonloos en ze probeer de een glimlachje te foreeeren. Maar hij zag aan haar vlekkerig gezicht en de roode randen om haar oogen, dat ze lang en veel gehuild had. Hij voelde zich down. toen hij haar naar de huiskamer volgde. Ze had het licht nog niet op en hij zette zich zwijgend aan hei raam. Een straatlantaarn wierp een flauw schijnsel naar binnen. Els schonk een kopje thee voor hem in, ze rommelde wat aan de theetafel, liet een lepeltje vallen en een paar maal snoot ze haar neus Niets zezgen maar. haar even tijd geven, wat tot zich zelf te komen. Straks, ak ze zich wat beter voelde zou hit lnformeeren Jan dronk zijn thee. Een vlek geel licht van de straatlantaarn viel op zijn handen, twee sterke, stevige handen, die Elsje's blik vasthielden „En7" vroeg Jan aarzelend, „Is hit weer te keer gegaan?" Ze knikte stom „Vanmorgen", gaf ze toe „en vanmiddag ook weer. Als een wilde! Kijk!" Ze liet hem haar arm zien. Een lange, vurige schram liep er dwars over heen. Jan wac ontzet. „Deeddeedhy dat?" Opnieuw knikte ze en ze huilde zachtjes. Het was als het huilen van een hëel klein meisje, dat mateloos verdriet heeft. Een rilling liep Jan over den rug. Hoe graag zou hij haar nu in zijn armen heb ben genomen, hoe graag haar getroost en die tranen weggekust. Hii hield van haar. lang al. héél lang. Maar hij had het nooit gezegd „Ik geloof, dat hy gek is. Jan! Ik kan het niet anders verklaren. Die wilde woede. aanvallenVroeger was hy altijd goed en lief voor me en ik hield van hem, dol-, dolveel. Ikikweet zeker, dat hij ook dol was op mij. Alleen den laatsten tijd is hy zoo veranderd, zoo eigenaardig geworden. Beslist. Jan. ik ben nu bang heel erg banghet kan niets anders, hy móét gek zijn.... Vanmiddag.... vanmid dag.... ooooh...." Ze rilde en zweeg. En ze keek maar naar Jan's handen, die sterke handen! „Ikik zie op tegen het oogenblik. dat ik hem weer terugzie. Jan. Ikik durf niet meer te kijkenin die wilde, krankzinnige oogen. waarin alleen nog maar waanzin te lezen staat.... inplaats van genegenheidliefdezooals vroeger Jan zuchtte. Hij zat met de handen tus schen de knieën, liet hoofd gebogen. Hoe kon hy hier helpen? „Ik.ikheb er aan gedachter oen einde aan te maken. Jan hoorde hy Elsje's stem uit het donker opklinken, „ik heb hem willen dooden!" Een snik. Dan gipg ze verder: „Maar ik durfde niet. Op het beslissende moment. werd ik zwak. Ik dacht aan al de goede dagen, aan vroeger... en ik kon niet". Ze stond mei, een ruk op en was naast Jan's stoel. „jij moet het doen. Jan!" zei ze harts tochtelijk. JU moet hem dooden. Ik heb een revolver, ik zal hem Je geven. Dood hem. Jan, als je van me houdt!" Jan was eveneens opgesprongen „Als je van me houdt, had ze gezegd. Dat betee- kende.dat ze hem liefhad, hfi kon het niet anders uitleggen. Maar wat ze van hem wilde, was afschuwelijk Hem dooden. hem koelbloedig neerschieten! Jan. die zelfs geen muis. geen spin kon doodmaken! Ze keek hem smeekend aan en hy sloeg beschermend zyn arm om haar heen. „Het is verschrikkelijk" erkende ze. wa' ik je vraag. Jan. maar zóó kan het niet langer En ikik ben te laf „Jij mag het in geen geval doen!" pro testeerde hy. „in geen geval". En dan. noe aarzelend: ..Waar is die revolver?" Uit een buffetlade haalde ze het moord wapen te voorschijn Hii bekeek het met starende oogen. Dan wees hy met het hoofd naar boven. „Is hij daar?", vroeg hy. Ze knikte Langzaam liep Jan naar boven, zachtjes en voorzichtig, als ln een droom. Op zün teenen sloop hy op de deur toe. waarachter hy hém wist. dien hij dooden moest. Zijn hand was aan de kruk. de deur vloog open. Hij keek in twee woeste oogen. oogen van waanzin fonkelend Toen vuurde hy Een kreet, een doffe slag en het lichaam viel op het vloerkleed. De revolver ontviel zUn hand en even moest hy tegen de deurpost leunen. Zachte stappen waren achter hem Elsje. Haar hand was zacht op zyn arm. Stom keken ze belden naar het doode lichaam in de kamer. Jan was de eerste die zich herstelde. .We zullen hem in een laken wikkelen", zei hy. „het beste is. dat we alles zoo snel mogeUjk opruimen" Mechanisch verrichtten zij het moeiiyke werk Toen ze klaar waren, was het vol komen donker. .Jk haal een taxi", zei Jan. „we zullen hem begraven, buiten Het was een zwaar pak. dat ze in de taxi droegen. Ze reden door de stille, don kere buitenwijken, op den landweg, ..Wacht hier", beval Jan den chauffeur, „we zijn binnen een half uur terug". Elsje kon haar tranen niet terughouden, toen Jan een put groef met de spade, die hij had meegenomen. Het was een som bere. naargeestige avond, mistig en kil. Ze huiverde Na een half uur was het gat groot genoeg. Het lichaam plofte er in. Jan wierp er kluiten aarde op. stampte het graf toen dicht. Zoo". zei hy. .(laten we maar vlug weggaan". In de taxi huilde ELsje tegen zyn borst. Het was afschuwelijk", snikte ze. „Afschuwelyk". gaf Jan toe met een ril ling. ..ik kón het by na niet doen. .Ach Jan", klemde ze zich aan zyn borst vast. „en dan te weten, dat het een paar weken geleden nog de liefste, trouwste hond was. die er bestond.Hoe kón het lieve beest zoo dol worden". Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. brengt hulp in gezinnen, waor door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. 9377 (Ingrez. Med.) KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een garagehouder uit Alphen a. den Rijn omdat hij op den Hooge Rijndijk te Leiden een auto had bestuurd, ter wijl hij zoodanig onder den invloed van alcohol verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon wor den een auto naar behooren te besturen. De ge volgen waren niet uitgebleven; nadat volgens verklaring van een nachtwaker verdachte met een snelheid van 80 km. zig-zag over den H. Rijndijk had gereden, had hij na eerst eenige paaltjes en boompjes omver gereden te hebben, een bocht naar links genomen; daarbij was de auto eenige malen over den kop geslagen en tenslotte in de haag van een tuin terecht geko men. waar zij omsloeg. Bij het openen van het portier kwam een sterke dranklucht uit de auto en toen getuige verdachte uit de auto wilde halen, sprak deze wartaal en had hij gezegd: „laat mij met rust, ik lig hier goed". Het O.M. eischte f75 boete of 1 maand hech tenis en intrekking van het rijbewijs voor 1 jaar. De raadsman hield daarop een uitvoerig plei dooi. Verdachte was niet onder den invloed ge weest. noch de caféhouder, noch een andere ge tuige hadden hiervan iets gemerkt. Door een ef fect aan de stuurinrichting was de auto stuur loos geworden en daardoor omgeslagen. Over 14 dagen zal de kantonrechter schrif telijk vonnis wijzen. Een inwoner van Delft stond terecht omdat hij rijdende met zijn motorrijwiel in de Hoofd straat te Sassenheim niet op het verkeer gelet had. waardoor hij in volle vaart tegen een stil staande vrachtauto was opgereden. Hierdoor was een duopassagier op den weg geslingerd en had een ernstige hersenschudding gekregen. Ver dachte was zelf ook ernstig gewond. Het O.M. eischte f.25 boete of 15 dagen hechtenis. Uit spraak conform. Een Leidsche slager moest terecht staan, om- dat hij voor zijn rookworst kleurstoffen had ge- bezigd. wat volgens de warenwet en het vleeschwarenbesluit verboden is. De keurmees ters en scheikundige op het Openbaar Slacht huis hadden de in beslag genomen worst onder zocht en geconstateerd, dat kleurstoffen waren gebruikt. Verdachte verklaarde dat het publiek geen ..witte" worst wil koopen. voor kaas en boter gebruikt men toch ook kleursel en waar om niet* voor worst, ook waren de kleurstoffen onschadelijk voor de gezondheid geweest. Eisch OM. 1". 30 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. Een inwoonster van Oegstgeest die verleden week voor de zooveelste maal terecht stond, voor het bewonen van een woonschip zonder vergunning werd overeenkomstig den eisch ver oordeeld tot f. 10 boete met last tot vernietiging van het woonschip, dat door haar nog steeds bewoond wordt. Deze zaak is ook meermalen voor de Haag sche rechtbank behandeld, waarbij mej. B. steeds veroordeeld werd waardoor zij reeds een i zeer groot bedrag aan boeten betaald heeft. j Holland-West Afrika Lü« MAASKERK, 10 April v. Dakar n. Havre. Kon. Ned. Stoomb. Mij. - RHEA, 11 April v. Amsterdam te Kopenhagen TRAJANUS. 11 April v. Oran n. Genua ORPHEUS, 11 April van Amsterdam te Gothenburg HELDER, thuisr., pass. 11 April v.m. 4 uur de Azoren SATURNUS. 10 April van Algiers te Calais VULCANUS, 10 April van Cata- hlö te Palermo FAUNA, li April van Kopenhagen te Gdynia AGAMEMNON. Middell. Zee. n. Amsterdam, was 11 April 12 u. 's middags 200 mijlen Z.W. van Oues- sant PERSEUS. Middell. Zee n. Amster dam. was 11 April 12 uur 's middags 180 mijlen Z.W. van Ouessant POSEIDON. 11 April v. Amsterdam n. W Indië AJAX. 11 April van Danzig te Amsterdam. Kon. Paketv. Mij. RUYS. Rotterdam naar Batavia, pass. 11 April Oporto. Kon. Holl. Lloyd SALLAND. uitr 11 April te Rio Janeiro ZAANLAND, thuisr.. 10 April van Rio Janeiro. Holland-Australië Lijn MARKEN, uitreis. 11 April te Port Okha. HollandO. Azië Lijn GAASTERKERK, uitreis. 9 April van Genua GROOTE- KERK. uitreis. 10 April te Manilla. RotterdamZ. Amerika Lijn ALCYONE, thuisreis, 10 April van Funchal (later ber.) Mij. Oceaan ALCINOUS, 10 April van Ba tavia n. Amsterdam. Halcyon Lijn MAASBURG. 9 April v. Vlaar- dingen te Narvik. Diverse Stoomvaartberichten FRIESLAND. 10 April van Kopenhagen te Stettin HAU- LERWIJK, 9 April v. Savannah n. Morphou- baaf NAALDWIJK. Thessaloniki n. Ant werpen. 10 April van Malta NIEUWLAND, m.s.. 11 April van Rotterdam te Grange mouth TELA. Rotterdam n. Santa Fe, pass. 10 April Las Palmas TOWA. Ant werpen n. Montevideo, pass. 10 April Fer nando Noronha TRITO. 10 April van Rotterdam te Dublin TUVA, Maceio n. Havre Antwerpen, pass. 10 April Ouessant WINTERSWIJK. Hamburg n. Zweden, pass. 10 April Holtenau ZEELAND. 9 April van de Tyne te Hamburg SCHOKLAND. 11 April van Antwerpen te Blyth WICKEN- BURGH. 9 April van La Pallice n. Rotter dam ENA. 10 April v. Tripoli te Pauillac OCANA. pass. 10 April Dunnet Head. Gothenburg n. Key West v.o. AMSTEL- STROOM. 10 April van Amsterdam te Huil BEURSPLEIN. 9 April van Rotterdam te Oxelosund OOSTPLEIN, Rotterdam n. Melilla. pass. 9 April Finisterre WIL LEMSPLEINRotterdam n. Melilla, pass. 10 April Finisterre. VOOR WOENSDAG 13 APRIL. Hilversum I. 1875 en 415.5 M NCRV.-Uit- zendlng 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek fgr.pl.» 8.30 Gr.muz. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gr.muz. 10.30 Mor gendienst 11.00 Gr.muz. 11.15 Ensemble Van der Horst 12.00 Berichten 12.15 Gr.- muziek 12.30 Ensemble van der Horst en Gr.- muziek 1.30 Gr.muz. 2.00 Vioolvoordracht met pianobegeleiding en Gr.muz. 3.00 Christ, lectuur 3.20 Gr.muz. 4.00 Zang met piano begeleiding en Gr.muz. 4.45 Gelukwenschen 5.00 Kinderuurtje 5.45 Gr.muz. 6.00 Land- en tuinbouwpraatje 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP.. Herhaling SOS-Berichten 8.15 Grmuz. 8.30 Koninki. Chr. Oratoriumvereen. Amsterdam. Utrechtsch Stedelijk Orkest en solisten 10.30 Berichten ANP. 10.35 Dampraatje 10.50 Gr.muz. C.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 M. VARA.-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gr.muz. 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgen wijding 10.20 Voor Arbeiders in de Continu- Bedrijven 11.30 Voor de werkloozen 12.00 Gr.muz. 12.451.45 VARA.-Orkest 2.00 Knipcursus 2.30 Vrouwenhalfuur 3.00 Voor de kinderen 5.30 Gr.muz. 6.05 Orgelspel 6.30 Gr.muz. 7110 Zang 7.30 Toespraak van een pas bevestigde 8.00 Herhaling SOS.-Be richten. Berichten ANP. en VARA.-Varia 8.15 Radiotooneel 9.30 Noviteiten-Orkest 10.00 Berichten ANP. 10.05 Causerie „Midden stand en hoorspel" 10.20 Zang en piano 11.00 Het Esmeralda-Septet 11.3012.00 Gra- mofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.20 Orgelspel 11.05 Gr.muz. 11.35 BBC.-Midland-Orkest 12.35 Gr.muz. 1.05 Het Schotsch Studio-Orkest I.35 De BBC.-Zangers 2.05 Gr.muz. 2.40 Populair concert 3.05 Causerie ..Feminine Intuition" 3.20 Vesper 4.20 Gr.muz. 4.40 Billy Cotton en zijn Band 5.20 Berichten 5.40 Landbouwpraatje 6.00 Cabaret-program ma 6.50 Charles Ernesco en zijn kwintet 7.20 Sportreportage 7.35 Variété-programma 8.20 Berichten 8.40 Pianoduetten 9.00 Sportreportage 9.20 Het Kutcher-Strijkkwar- tét 10.05 Declamatie 10.20 Joe Loss en zijn Band 10.5011.20 Jazzmuziek (gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 6.55—8.05 en 9.10 Gr.muz. 11.35 Orkest van de Garde Républi- caine. (Om 12.50 Zang) 2.05 Clavecyjnbel- voordracht 2.20 en 3.20 Zang 3.35 Viool- voordracht 4.20 Cantrelle-Orkest 5.20 Cellovoordracht 5.35 Zang 7.50 Cellovoor- dracht 8.20 Gevarieerd programma 9.50 10.05 Gr.muz. Keulen. 456 M. 5.30 Gr.muz. 6.30 Sehrammelensemble 7.50 Dresdens Kleinor- kest 11.20 Orkest van Trampersoneel 12.35 en 1.30 Het Rheinische Landesorkest 3.50 Gr jnuz. 5.50 Kamermuziek 6.3012.20 Ver- zoekconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.- muziek 11.50 Omroepsalonorkest 12.30 Omroepdansorkest 12.501.20 Gr.muz. 4.20 Omroepsalonorkest 5.50 Cello voordracht 6.20 Zang 7.20 Kapel van het Regiment Gre nadiers m. m. v. Solisten 9.5010.20 Omroep dansorkest 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek II.50 en 12.30 Ludo Langlois' orkest 12.50 1.20 Grmuz. 4.20 Fud Candrix' orkest 4.55 Gitaarsoli 5.35 Zang en piano 6.35 Gr.muz. 7.20 Omroeporkest, solisten, sprekers en I Gr.muz. 9.30 en 9.4510.20 Gr jnuz. Deutschlandsender. 1571 M. 6.30 Herbert Fröhlich's orkest (gr.opn.i 7.20 Duitschland- echo 7.35 Gr.muz. 8.20 Uit Rome: ..Turan- dot", opera. (Om 8.50 en 10.10 Berichten) 10.50 Berichten 11.05—11210 Gr jnuz. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 13 April, late Programma: lederen dag vtan 824 uur: Avro, Vara. enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Droit wich 10.20 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 11.20 Keulen 12.20 Brussel (VI. 12.30 Brussel (Fr.) 13220 Keulen 14.20 Radio P.T.T. Nord of diversen 15.20 Parijs R. 15.50 Keulen 17.20 Parijs R. 17 50 Brus sel (VI.) 18.20 Keulen 19.05 Stuttgart of diversen 19.20 Keulen 20.20 Rome <Mtin- chen) of div. 22.45 Keulen 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 8.20 Di versen 9.20 Gram. muziek G.R.D. 10.20 Droitwich 13.35 Londen Reg. 15.20 Droit wich 17.40 London Reg. 18.00 Droitwich 23.20 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden ,.Kij<k vader, ik heb heelemaal alleen een viool gebouwd!" ..Waar 'heb je dan de snaren vandaan?'* „Uit de piano!"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13