LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 April 1938 Gemeenteraad van Noord wijk Officieele Crisispublicaties WEERBERICHT. OEGSTGEEST. Het antwoord op de interpellatie-Vogelaar THIJS IJS M DE WOUDREUS KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Chr. Hist. Unie. De afd. Katwijk aan Zee der Chri. Hist. Unie hield haar jaarvergadering in de ach terzaal van Casa Oara. De voorzitter, ae heer L. v. d. Zwaan, opende met gebed na voorlezing van Joh. 15 en gaf een kort overzicht over het verloopen jaar. Nadat de notulen waren goedgekeurd, las de secretaris, de heer W. v. Beelen, zijn Jaarverslag, dat vrij pessimistisch klonk. Wel deed het bestuur wat het kon, vooral in den verkiezingstijd, toen medewerking van verscheidene leden dankbaar werd aanvaard, doch de meeste bestuursleden zijn overstelpt met werk voor allerlei ver- eenigingen of als raadslid, waarom het be stuur besloot in zijn geheel af te treden, om frissche krachten naar voren te bren gen. De vergadering was op een alg be stuursverkiezing echter niet voorbereid, waarom besloten wordt deze over een paar weken te houden. De afgevaardigden ter A V. zullen dan meteen verslag uitbrengen. Uit het jaarverslag van den penningmees ter. den heer A. Brouwer, bleek, dat de ver kiezingen heel wat hebben gekost, doch dat gelukkig belangstellende partygenooten die uitgaven hebben mogelijk gemaakt. De kas heeft een batig saldo van f 51.03. De voorz. hield een nabetrachting over de verkiezin gen Wel stemden nog ruim 3000 kiezers od de C -H -lijst, doch verscheidenen. die dit ook hadden behooren te doen, lieten zich verleiden door het zoet gefluit van enkele kleine, veel belovende partijtjes, terwijl een aantal arbeiders zelfs rood stemde. Nu werd de agenda der Alg Verg. be sproken. Over het algemeen ging men ae- coord met de praeadviezen van het Hoofd bestuur. Als afgevaardigden werden be noemd de heeren K. Jonker en C. van Oef- felen. als reserve J. v. Duin en A. Rijnsent. Het Raadslid J. v. Elk hield een interes sante lezing over: „In en om den Raad", waarin de begrooting en enkele belangrijke onderwerpen, die den laatsten tijd de gees ten bezig hielden, werden besproken. Een levendige discussie volgde, doch moest door den voorzitter wegens het vergevorderde uur worden afgebroken, waarop de heer B. J. Thijssen met dankgebed sloot. LISSE. HET NIEUWE PLANTSOEN GEREED GEKOMEN. Een mooie verbetering. s Het nieuwe plantsoen tegenover het Ge meentehuis Is thans gereed gekomen en mag een enorme verbetering genoemd wor den voor dilt mooie punt van onze Gemeente Vanzelf moet de aanplanting nog uit groeien. Het belooft een zeer mooi geheel Barometerstand. te worden en getuigt van arehitectonisohen smaak. De Burgemeester doet een beroep op de Burgerij en vooral op de jeugd om dit mooie plekje onzer gemeente te sparen voor vernieling. Er zullen ook drie mooie rustbanken geplaatst worden voor een rus tig zitje. Tevens is een goede verbetering tot stand gekomen voor verbreeding van de Bondstraat waarvan de trottoirs tevens een meter verbreed zullen worden. Sluiting cursus Handelsavondschool. In café-rest. „De Nachtegaal" had de sluiting plaats van den 3-j. cursus der Han delsavondschool met uitreiking der diplo ma's aan de geslaagden. Onder de vele aanwezigen merkten wij |om. op de burgemeesters onzer gemeente en van Hillegom. kapelaan J. H M. van Ingen, dr. Th. Rus Jr Geref. pred., ir. K. Volkersz, dir. der Rijkstuinbouwschool en den heer D. Vreeken. dir. der N.V. Twent- sche Bank. Voorts waren aanwezig alle leeraren der school en vele ouders der leerlingen. De heer C. W. Barnhoorn opende en zei. dat deze avond een bekroning is voor de cursisten op hun 3-j. studie. De directeur der school, de heer C. Strik, merkte op. dat het leerplan werd uitge breid, waardoor het gehalte van den cursus wederom verbeterd werd. Hij feliciteerde de ouders met het behaalde succes der leer lingen en stelde de waarde van het diploma in het licht bij het verwerven van een goede positie. Voor den cursus waren niet alleen leerlingen uit Lisse deelnemend, doch ook uit Sassenheim, Voorhout, Noord wij - kerhout, Hillegom en Haarlemmermeer. De burgemeester, dr. S. Baron van Wijn bergen, sprak den cursisten hartelijk toe en reikte de diploma's aan de geslaagde cur sisten uit met een woord van felicitatie. De burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. Van Nispen tot Pannerden, hoopte, dat de leerlingen een steun zullen hebben aan deze diploma's. Dr. Th. Ruys Jr. sprak zijn waardeering uit over het ondenvijs. vooral ook over het feit, dat uit omliggende gemeenten door cursisten werd deelgenomen, hetgeen Lisse tot eer strekt en hoopte dat deze met Gbds zegen een goede toekomst tegemoet zullen gaan. Ir. K. Volkersz. stelde de groote beteeke- nis van de Handelsavondschool in het licht; deze werpt veel vrucht af. Spr. verheugde zich over de groote animo. Namens de cursisten dankte de heer G. Pennings de leeraren voor hun vele werk onder overhandiging van een stoffelijk blijk van belangstelling. De voorzitter, de heer Barnhoorn. dankte alle sprekers en herdacht tenslotte den op richter en pionier van deze Handelsavond school, den heer F. C. J. van der Eerden. Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 774. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775,7 te Leutschau. Laagste barometerstand 752,4 te Sortavala (Finland). Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aanvankelijk nog matige, tijdelijk toene mende. later afnemende wind uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Afnemend buiig, weinig of geen neerslag. Kans op nacht vorst. Overigens weinig verandering in tempe ratuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk heeft zijn maximum thans boven Schotland: het is nóg steeds bezig zich naar het Oosten uit te breiden en beheerscht den weerstoestand in geheel Scandinavië. Finland en Centraal-Europa. De polaire stroomingen reiken van de Poolzee tot de Middellandsche Zee en brengen winter koude tot over de Alpen. Het overtrekken van de koude luchtmassa's over de Alpen deed de temperatuur op de hooge toppen zes graden dalen. Saentis en Jungfraujoch melden heden morgen minus twaalf en minus achttien gra den Celsius, met krachtige winden uit Noord west. Het eerste station meldt daarbij mist en sneeuw, het tweede bevindt zich boven de wolkenmassa's. Daarentegen bracht een ondiepe depressie bij IJsland sterke verwarming in de Poolzee (te Janmayen 7 graden temperatuurstijging sinds gisteravond), die zich reeds in Noord-Scandi- navie doet gevoelen door het afnemen van de vorst aldaar. De depressie op den Oceaan werd veel dieper en krijgt een zeer groote uitgebreid heid. zy blijft echter ver in het Westen en het zal nog wel eenige dagen duren, voor zij het weer in onze omgeving zal gaan beïnvloeden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.. 3 gr. C., mooi. Londen: N.O., 6 gr. C.. betrokken. Berlijn: N.W.. 3 gr. C., eenigszins buiig. Nice: Windstilte. 12 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTI.TDEN KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 11 u. 19 min.; nam. te 0 u. 07 min Voor Maandag. Nam. te 12 uur 20 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Zaterdag: 7.16 nam. tot 4.46 voorm. Zondag: 7.18 nam. tot 4.44 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 9 April: op 12 uur 43; onder 2 uur 41. 10 April: op 14 uur 05; onder 3 uur 08. De heer P. Raphael alhier, is benoemd tot leeraar in de Fraflsohe taal. Hij zal in Juni aa. worden uitgezonden naar N.O.- Indië. Met ingang van 26 April a.s., is be noemd tot vakonderwijzeres in de Fransche en EngeLsche taal, aan de Koningin Wil- helminaschool te Apeldoorn, mej. A. M. de Troije alhier. Hedenmorgen omstreeks y uur is de kruideniersbediende M. K. in de Kempe- naerstraat in botsing gekomen met een auto, bestuurd door J. Z. alhier. De jongen kwam na enkele buitelingen op het weg dek terecht, terwijl het voorwiel van zijn fiets in elkander werd gedrukt. Dr. Hugen- holtz kon geen ernstig letsel constateeren De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Bij den bakker de G. in de De Kempe- naierstraat werden eenige ledige meelzak ken vermist. Een politioneel onderzoek leidde tot de aanhouding van twee negen jarige joingens, genaamd W. v. d. P. en P. v. Z„ beiden wonende te Leiden die de daders bleken te zijn. De meelzakken zijn door de politie in beslag genomen en de jongens werden aan de resp. ouders terug gegeven. Mevr. K. alhier deed aangifte by de politie van vermissing van eenige onder- kleeren die buiten aan een waschlijn hin gen te drogen. Een onderzoek wordt inge steld. Onder groote belangstelling nam de voor zitter het woord, om de in de interpellatie van den heer Vogelaar gestelde vragen te beantwoorden Het bleek, dat B. en W. op 11 Maart j.l. den Raad in een byeenkomst heeft samen geroepen teneinde de raadsleden te polsen naar hun gevoelens over de op handen zijnde gunning. Hoewel deze gunning by B. en W ligt en het dus niet noodig was, den Raad hierin te kennen was een vertrouwe- ïyke bespreking met den Raad zuiver in- formatoriseh en overigens niet ongebrulke- ïyk. B. en W. zeggen in geenendeele om de zaak te hebben heengedraaid en op het moment der byeenkomst nog geen beslis sing omtrent de gunning genomen te heb ben. dus aan niemand gebonden te zyn geweest. Het beste bewys wel hiervoor is. aldus spreker, de omstandigheid dat den volgen den dag nog naar de solvabiliteit van eenige andere inschrüvers naar het werk ter plaatse is geïnformeerd, volgens de riehtlynen in de bewuste byeenkomst door den Raad uiteengezet. B. en W. stellen vast, dat in de byeenkomst geen definitieve be sluiten genomen zijn, noch stemmingen hebben plaats gehad, zoodat van eenigerlei handelingen in strijd met genomen be sluiten, dan ook geen sprake kan zijn. Het prestige van den Raad kan daarom ook verder bulten het geding worden geacht, terwyl evenmin op grond van bovenstaande uiteenzettingen eenigerlei verontschuldi gingen noodzakebjk zyn. Omtrent een beweerde meerderheid in den Raad om het werk niet aan den heer Vink te gunnen, zoo is aan het College geen bepaalde meer derheid gebleken. De solvabiliteit van Vink stond voor het College vast en wat betreft de technische bekwaamheid zoo hebben B. en W. zich door een deskundige laten voorlichten en heeft Vink attesten overgelegd van reeds in 1927 verrichte grondwerken, zoodat deze bhjkbaar wèl aannemersroutine heeft. Wat betreft het bestaan van wetteiyke voor schriften en eischen. gesteld door den Mi nister van Waterstaat, behoeft lnterpellant B en W hieraan geenszins te herinneren of op het bestaan hiervan de aandacht te vestigen. Overigens is ook in het bestek met alle desbetreffende eischen rekening ge houden. Op de vraag welke waarborgen zyn ge steld herinneren B. en W er aan. dat deze waarborgen niet behoeven te worden ge steld en dat volgens haar meening voldoen de geldmiddelen voor het uitvoeren van het werk by Vink beschikbaar waren. Wat be treft het aankoopen van materialen door de gemeente ten behoeve van Vink voor het desbetreffende werk, vraagt lnterpel lant naar deri bekenden weg. Van eeniger lei toezeggingen aan Vink omtrent finan cieren door de gemeente of verstrekken van benoodigde fondsen of gereedschappen aan Vink is geen sprake geweest. B. en W. geven niet toe. zich op het hellende vlak te bevinden of in de sociale verhoudingen in de Maatschappij te hebben ingegrepen. De arbeidersbelangen achten B. en W. by de gunning van het werk voldoende ge waarborgd; het advies der Commissie van Openbare Werken ik niet gevraagd, de gunning behoort tot de competentie van B. en W. Wat betreft het dupeeren van den heer Vink door openbare besprekingen als deze, zoo zyn B. en W. in tegenstelling met de meening van lnterpellant van meening. dat deze voor de volle 100 pet. neerkomen op de schouders van den lnterpellant en niet op B en W. Het College erkent de ver- antwoordelykheid van elk harer leden individueel, zooals in de wet is vastgesteld, Het is echter niet noodig, dat deze naar buiten wordt uitgedrukt. Het prestige van het College van B. en W. achten zij niet geschaad. Op de vraag of B. en W. bereid zyn, alle mogelijke inlichtingen te verschaffen op deze aangelegenheid betrekking hebben de, zoo is deze vraag pas te beantwoorden als ae Raad de vragen heeft gesteld. Wat betreft de schade welke geleden wordt door bouwers, zoo merken B. en W. op, dat het 15. Nadat Thys vlug naar Paddekwist's huisje toe liep, klopte hij aan, en hy hoorde al spoedig dat Paddekwlst: „Kom maar binnen!" riep. Thijs wenschte zyn vriend goeden dag en Paddekwistje was blij. dat hij hem weer eens zag; maar Thys verloor geen tyd, en heeft dadehjk van Dickie en Okkie verteld. Paddekwlst luisterde, zeer ont steld van schrik had hij wel zeven haren uit zijn baard getrokken. „Neen, maar", zei hy. „Wat ben ik nü geschrokken! Het is niet het ergste, dat de jongens verdwaald zyn in 'tbosch; maar ik ben bang, dat zy in de handen vallen van reus SlaadroplosDat is een man, zoo groot als een berg. en die woont daar heelemaal alleen in het woud, met een ouden dwerg. Ik ben bang, dat hy Dickie en Okkie te pakken zal krijgen, en dan zullen hun groote gevaren bedreigenl' zeer lang heeft geduurd, alvorens het plan geheel klaar was, dat vertraging in het uitvoeren der werkzaamheden ook ontstaan is door de houding der Bevea en van den heer Plug en dat het stellen der geëischte garantie zéér lang op zich heeft laten wachten. Hoe deze benadeelden te helpen, zal in comité-generaal nader besproken worden Ten slotte wyzen B en W er op, dat juist het ingTypen van het BB.B.-be- stuur in de zaken der gemeente oorzaak is geworden van de stagnatie in het uitvoe ren der werkzaamheden, terwijl de voor zitter nog opmerkte, dat hy persoonlijk niet alle antwoorden onderschrijft. Na deze beantwoording kreeg de heer Vogelaar het woord ter bestrijding van eenige aangevoerde argumenten. Hy sprak zyn teleurstelling uit over de omstandig heid. dat B. en W. vele vragen ontwykend of in het geheel niet hebben beantwoord en hy verklaarde daarom niet bevredigd te zyn Ook noemde hy de beantwoording zwak. Wat betreft het plan tot bouwrijp making, zoo staat deze vertraging buiten het geding. Het gaat alleen om de schade ontstaan na de gunning. Nu wordt er In derdaad schade geleden. Wat betreft het polsen der vergadering, zoo zyn er geen voorstellen van B. en W. ter tafel gekomen en dus ook geen beslissingen uitgelokt. De raadsleden waren in hooge mate verwon derd later te vernemen dat aan Vink het werk gegund was. aangezien men hierop niet gerekend had. De heer de Vreede merkte op. dat hy een dertigjarige prac- tyk als aannemer achter den rug heeft, dus wel eenigszins voor zich het recht opeischt om als ter zake kundige te spreken. Hem zeggen de overlegde attesten heelemaal niets. Zelfs al zouden de werken onder het beheer van Vink goed zyn uitgevoerd heeft dit met aannemersroutine niets uit te staan; een goede knecht kan vaak een slechte baas blijken te zyn. De heer Voge laar. zyn repliek vervolgend en terugko mend op de vakbekwaamheid van den heer Vink veronderstelde dat de adviseur ln dezen de gemeente-architect is geweest, dit advies over deze aangelegenheid zegt hem niets. Wat betreft de solvabiliteit welke door B. en W voldoende worden geacht, verschilt hy ook hieromtrent van meenlng Waarom zijn na de gunning eenige particulieren gepolst om steun door den heer Vink? Spr. handhaafde zijn meenlng dat ln déze roekeloos met de gelden der Gemeente Is omgesprongen. De heer Van Ecden heeft de vorige be sprekingen niet meegemasijtt en wilde zich dus- in- de hangende aangelegenheid als zynde niet met de materie op. de hoogte, liever niet menfeen. Wel- wilde hy in het algemeen zeggen, dat de geheele econo mische verhouding vraagt, om ordening ln de bedrijven. Voor hem staat- vast. dat een belangrijk deel van de bevolking zoowel wat werkgever als werknemer betreft, te lijden heeft van de gevolgen van beun hazerij op èlk gebied en dat hoe meer de beunhazerij met succes bestreden wordt, hoe meer een verbetering van den alge- meenen economischen toestand verwacht mag worden. Hy sprak derhalve de hoop uit, dat B. en W. terwllle van het algemeen be lang zich niet tegen ordening in het be drijfsleven zullen verzetten. Nadat nog eenige andere sprekers Hun opmerkingen gemaakt hadden en van de groene tafel verdediging had plaats gevonden, verklaarde de heer Vogelaar deze zaak niet verder op de spits te willen drijven en van zijn aanvankelijk voornemen om een motie in te dienen, wilde afzien in afwachting van de dingen die komen zullen en waarover in de geheime vergadering meer licht zal worden verspreid. De vredesvoorstellen werden met zichtbare opluchting aan beide zijden aanvaard en nadat lnterpellant nogmaals ver klaard had zeer teleurgesteld te zijn dat de beantwoording zijner vragen niet meer volledig was geweest, werd de interpellatie als afgedaan be schouwd. Bij de nu volgende rondvraag vestigde de heer Van der Niet de aandacht op de vuil nisbelt aan den Golfweg. waarvoor inmid dels juist maatregelen bleken genomen te zyn. De heer Vogelaar meent een ernstige klacht te moeten uiten togen de strenge toepassing van de bouwverordening die hij ontaard vindt in dienstklopperij, waarmede B. en W. geheel op den verkeerden weg zyn. Toepassing van verordeningen is noodig, maar mag nooit ontaarden ln kruideniers politiek. De voorzitter stómde toe dat er inder daad zeer gestreng werd opgetreden, het geen echter noodzakelijk was geworden, daar men maar raak modderde. Dit moet onder alle omstandigheden voorkomen worden; de toezegging werd gedaan dat elk geval op zich zelf bekeken zou worden en niet maar zonder meer links en rechts met bekeuringen geslingerd zou worden. Het is inderdaad niet de be doeling om onaangenaam te zyn. maar om voorbeelden tot leering te stollen. Na een paar maanden, zou men dan wel anders togen de verordening opzien en verbetering ingetreden zyn. In antwoord op een vraag van den heer Liefferink bestaat er in het College van B en W. gegronde hoop, dat men met den heer Verloop tot overeenstemming zal komen aangaande het laatste gedeelte van de Huis ter Duinstraat, zoodra deze tor hand wordt genomen. De heer de Vreede sneed het onderwerp voetpad langs de Beeklaan nog eens aari, daarbij gesteund door den heer Caspers en hoewel er voor het seizoen wel niet veel meer dan een beetje bysr.oeten zal gebeu ren, zal deze aangelegenheid in het najaar nog eens serieus bekeken worden Daarna ging men over in besloten zitting teneinde HEDEN. Den Burcht: Groninger Ver., 8,15 uur nam. Zomerlust: Propaganda-fecstavond A.N.O.O.B. 8 uur nam. Zondag. Evang. Gem.; Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6)4 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 b uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomsten te 10b uur voorm. en 7b uur nam. Nutsgebouw: Splrltisch Genootschap. Spr. de heer v. d. Engel. 7b uur nam. Morschweg 50: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwygerkerk): Gem. Gods. 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Verbannen". i Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 21 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 3 uur „Splonnage ln de Maglnot-linle". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 3—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 19: 8 uur nam.. „Broadway-Blll". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarlstraat: lederen werkdag 2'/i uur nam. en 8 uur nam.: „De trek naar het Westen". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor ledeD v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De Geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren v. Alphen, Film, Hovens Gréve, Kors en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- cn Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 15 April as. waargenomen door de apotheken: J. P. M. ten DtJk, Haven 18. lel. 85, A. J. Donk. Doezastraat 31. tel. 1313 en J. Doedens, Wll- helmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 274. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsohe Afckerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatlevergoe- dlrur voor erwten van oogst 1937 welke zyn gedenatureerd in het tydvak van 4 April tot en met 9 April 1938. f. 1.25 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C. en f. 0.75 per 100 kg voor voedererwten, door de telers gedenatureerd De steunvergoedlne voor veldboonen van den oogst 1937. welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zyn gedenatureerd in genoemd tildvak zal f.2 30 per 100 kg bedragen 9261 den verderen gang van zaken op het Bevea- terrein te bespreken. De vergadering werd niet meer her opend, hetgeen hierop neerkomt, dat de genomen bésluiten hoe uit de Impasse te geraken, niet voor publicatie vatbaar zyn. Wel vernamen wij dat de Raad ln prin cipe besloten was een subsidie toe te staan vooT het aanleggen van een rijwielpad ge heel door de duinen naar Den Haag. maar aangezien de details hiervoor nog een langen weg hebben af te leggen, komt hierover t. z. t. wel meer voor het voetlicht. LEIDSCHENDAM. De uitslag der Gemeenteraads verkiezing. Winst voor R.K.; verlies voor S.D.A.P. en K.D.P. In verband met de samenvoeging van Stompwijk en Veur tot een gemeente Leid- schendam is een tusschentydsche raads verkiezing gehouden, waarvan de gekoze nen zitting nemen tot de periodieke raads verkiezing ln 1939. De beide oude raden bestonden uit 14 R.K.. 2 S.D.A.P.. 5 C.H.-A.R., 1 Vrljh. Bond De uitslag is thans voor een raad be staande uit 13 leden: Uitgebracht 3563 st.. waarvan 71 van onwaarde en 3492 geldig. Hiervan verkregen: R.K. Staatspartij 2242 of 64.2 pet. (1935 2156 of 61.4 pet.), Christ- Hist—Anti Rev. 698 of 19.9 pet. (1935 573 of 16.3 pet.), Soc. Dem. 246 of 7 pet. (1935 270 of 7.1 pet. 1Kath. Dem. Party 83 of 2.3 pet. (1935 of 4.3 pet.), Gem. Belang liberaal 223 of 6.4 pet. (1935 138 of 3.9 pet). In 1935 kwamen bovendien nog uit Rapaije Partij 111 stemmen of 3.1 pet.. Gem. Belang <N. S. B. georiënteerd) 111 stemmen of 3.1 jpet. Gekozen zyn thans: L. C. de Koning aftr., A. J. Schrader aftr., J. C. van den Bosch aftr., Th. J. Blokland aftr.. J. de Langen aftr.. H. A. Smits aftr.. N. J. M. Wlllemsen aftr., F. J. Zuldwijk aftr.. allen R.K.. J. ten Hoopen aftr. C.H., K. Vink aftr AR.. G. Kranenburg C.H., G. Kerkhoff aftr. Soc. Dem., J. Koerts aftr. Lib. De raad bestaat dus thans uit 8 R.K., 2 C.H.. 1 A.R., 1 S.D. en 1 Lib.. Niet ln den raad keeren terug J. C. M. van Wijk weth., W. G. Blonk, A. Waayer. J. Jytenhout. N. J. M. Mooyman, C. van Be tomen R.K.. T. Borst A.R. en D. Blnnendyk H„ mevr. Visser van der Linden S.D. De R.K. Staatsparty heeft haar percen- jage nog eenigszins kunnen verbeteren, wat wyst op een standvastigheid van haar '•.lezerscorps. Daarentegen brokkelt elke ■erklezing het percentage van de S.D.A.P. •f. wat ook het geval is met de K.D.P.. ?lke haar percentage met groote snelheid :t verminderen. De heer Zuldwijk (R.K.), die no. 10 op ie lijst geplaatst was, behaalde zUn zetel ten koste van den aftredenden wethouder van wyk. met 366 voorkeurstemmen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6