CHIEF WHIP NATIONALE 5 De Leidsche Bioscoop-Programma's „Mijn man zegt LEIDSCH DAGBLAD - Eersie Biaci Zaterdag 9 April 1938 't is de eenige sigaret die werkelijk „eenig" is 'n Naai machine! OFFICIEELE KENNISGEVING BLOEMBOLLENVELDEN Drie woorden slechts „KOM EN VERGELIJK" C. F. MEERPOEL's Ideale gezinsverzorging IDEAAL-TARIEF Th. J. VAN DER HEIJDEN IDEAAL TAX - TEL. DIAMANTEN EN GOUDEN DOCTORAAT, i Dinsdag 12 dezer zal het 60 jaar geleden rijn. dat mr. W D. Bosch wonende te Den I Haag aan de Rijks-Universiteit alhier cum laude promoveerde tot doctor in de rechts geleerdheid. Zaterdag 16 dezer zal het 50 jaar geleden zijn. dat dr Th. G. van Eek te den Haag aan de Rijks-Universiteit alhier promo- verde tot doctor in de rechtsgeleerdheid THEOSOFISCHE VEREENIGING CENTRUM LEIDEN. Hoe wij zelf ons lot scheppen. Over dit onderwerp hield gisteravond de heer J. Kruisheer, algemeen secretaris der Theosofische Vereeniging in het Federal.ïc- "nuis een lezing voor het Centrum Leiden. Spreker begon zijn lezing met te wijzen op de mogelijkheid, welke er bestaat, dat de mensch invloed kan uitoefenen op zijn iot. wanneer hij de wetten der natuur be nut en zich rekenschap geeft van de wet Natuurkunde, op proefschrift getiteld: van oorzaak en gevolg, door zijn karakter ..Over de emissie van secundaire electronen ie bestudeeren en te trachten dit te over- door vaste stoffen", de heer H. Bruining. winnen en in de goede banen te leiden /voKrtvrtr* in T oi/lon i ...ï.i 1. n rln DmilinichViP flVlP- ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Wis- en 9206 (Ingpez. Med.) geboren te Leiden. Geslaagd zijn voor het Candidaatsexamen Hechten: Mej. L van Eijk (Rotterdam) en de heer B. W. N. Servatius (Zwolle); voor het apothekers-examen le gedeelte; Mej. H. H. yan Lommei (.Scheveningen» en de hee- ren W Bertels (Oegstgeest) en H. C. Nan- ning (Scheveningen) en voor het propae- deutisch examen theologie de heer J. Krop Rotterdam Berst dan zult U overtuigd zijn dat de onafhankelijke zakenman U MEER kan geven en.... MTNDER vragen! KWALITEJTS Naaimachinehandel levert uft voorraad 9282 A DL BR - LADA - PFAFF - DÜRKOPP - HUSQVARNA. ALLÉÉN: Breeatraat 171 - Tel. 2657 (Ingez. Med.) K.J.M.V. „ST. PETER KANIS". Ook de Leidsche K.JJJ.V. „St, Peter Kanis", heeft de Passie herdacht en wel met een .Passie-stijl programma", verzorgd door de zang- en declamatiegroep. De voorzitter, de heer J. Jansen, sprak in zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom tot den bondsmoderator, rector L. Beune. den oud-moderator, kapelaan Ver- hoofstad. en tot enkele Rotterdamsche K J. M.V.-vrienden. die dezen Passie-avond bij woonden. Moderator Paap las het Lijdensverhaal voor, telkens afgewisseld met' zang en de clamatie, door de Zang- en Declamatie- groep, die met dit optreden'een zeer goede prestatie leverde. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken tot allen, die hadden mee gewerkt om deze herdenking te doen slagen, sloot, de moderator op de gebruikelijke wijze met gebed en den groet der Katholieke Jongeren. Spr. denkt hierbij aan de Paulinische drie- eenheid: géést. ziel en lichaam,waarbij het lichaam, het vergankelijke, beheerscht wordt door den geest, de goddelijke vonk en waarbij de ziel de schakel is. Bij dc ge boorte komt de goddelijke vonk in het aardschc lichaam, de mensch heeft tot raak met de lessen uit vorige levens in liet „Nu" de toekomst op te bouwen, aan zich zelf te bouwen en zoo de evolutie, welk» elk mensch moet, ondergaan'en waniaan hij zijn beste krachten moet geven, te be werkstelligen. Het karakter zou men kun nen noemen het lot, dat door het Karma i (werking) wordt vervormd en zoo moge lijk tot een hoozere levensuiting wordt ge bracht. Dc biologie leert, dat de behoefte het orgaan schept. Dc wil om te zifin schept het oog, de wil om te hooren scoop, het oor en zoo verder. De moeilijkheden zijn er om stap voor stap vooruit te komen in de evolutie. Zooals de mensch der.kt, zoo ls hij en zoo geeft hij zijn uitstraling aan zijn omgeving door den invloed van goede en slechte trillingen. Wat de mensch in zijn gedachten telkens weer herhaalt, zet zich in zijn karakter vast. Spreker haalt hierbij aan de gelijkenis van den Verloren Zoon. waarin wordt aangetoond, dat dc mensch met de ervaring van zijn vroegere levens in dc wereld komt om na gelouteTd te zijn weder tot de Godheid te rug te keeren De menschen op het tijd stip, dat zij bewust worden hun lot ie kunnen vormen zou men kunnen beschou wen als goden in ballingschap, goden in wording, die weder tot het Alwezen terug komen Wanneer men het leven zoo be schouwd. komt men tot de wetenschap, dat het geluk vah anderen te bevorderen, ons ?eif gelukkig maakt. Door zoo te leven be vordert men de broederschap der men schen, zooals deze door de Theosofie wordt naar voren gebracht. Nadat nog enkele vragen door den spr. waren beantwoord, sloot de voorzitter mgj een woord van hartelijken dank aan der, heer Kruisheer voor zijn interessante lo zing deze bijeenkomst, welke door een vrij gioot aantal belangstellenden onder groote aandacht werd bijgewoond. Alarmeering der bevolking bij luchtaanvallen. Proeven met een 9irene op het dak van het Stadhuis. Op Dinsdag, 12 April a.s. des morgens tusschen 10 en 11 uur, zal hier ter stede een proef worden genomen met een electrischc sirene, welke in oorlogstijd zal worden gebruikt, om de bevolking te waarsehuwen voor een dreigenden luchtaanval op onze stad. Hoewel de bescherming van de burgerbe volking tegen luchtaanvallen (luchtbescher ming) in de meeste gemeenten nog min of meer in de kinderschoenen staat en ieder weldenkend mensch van ganscher harte hoopt, dat deze nimmer noodig zal zijn. wordt in onze gemeente, evenals in vele andere, ijverig gewerkt aan de voorbereiding van de luchtbescherming. Een van de vele onderdeelen hiervan is de alarmeering van de bevolking, wanneer een luchtaanval dreigt. Deze alarmeering is noodzakelijk om te voorkomen, dat de be volking door een dergelijken aanval wordt verrast. Wanneer n.l. de luchtbescherming hier ter stede te zijner tijd geheel gereed zal zijn en dus de noodige beveiligings maatregelen kunnen zijn getroffen (waar aan. wil men het gestelde doel kunnen be reiken. de geheele bevolking in haar eigen belang zal moeten medewerken) zal men tijdig van een dreigenden luchtaanval op de hoogte moeten zijn gebracht om van de te voren genomen beveiligingsmaatregelen te kunnen profiteeren. Hiertoe zullen op verschillende plaat sen in de stad krachtige sirenes moeten worden opgesteld, welke in werking zul len worden gebracht zoodra een lucht aanval dreigt. Thans is een dergelijke sirene tijdelijk op het dak van het in aanbouw zijnde stadhuis geplaatst, ten einde te kunnen bepalen, hoe groot de werkingssfeer van deze sirene is, d. w. z. tot op welken afstand van de opstel lingsplaats men het geluid zoo duidelijk hoort, dat men er als het ware van op schrikt. Het ls n.l. noodzakelijk, dat men dit alarm-signaal te allen tijde en onder de meest uiteenloopende omstan digheden kan hooren. Ten einde deze proef te doen slagen roept de Cömmlssarls van Politie tevens hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in deze gemeente de medewerking van alle inwoners in en wel in dier voege, dat een ieder ver zocht wordt hem schriftelijk te willen be richten omtrent de waargenomen geluid sterkte. onder vermelding van de plaats, waar de waarnemer zich op het oogenblik van beproeving der sirene bevond. In het bijzonder wordt de medewerking ingeroe pen van de hoofden van gemeentelijke en andere bedrijven en Instellingen, scholen, enz. Ter vereenvoudiging van het rangschik ken van de ingekomen berichten, wordt men verzocht zijn mededeellng te willen opstel len overeenkomstig onderstaand model. Naam: (b.v. J. Jansen); Plaats van waarneming: (b.v. Noord einde 14) Bevond men zich op straat of binnens huis? (b.v. op straat); Sterkte van het geluid (b.v. krachtig). Betreffende geluidsterkte alleen te vermelden: zeer krachtig, krachtig of zwak. Aan de hand van de Ingekomen berichten zal kunnen worden nagegaan hoe groot de werkingssfeer van de thans opgestelde sirene is, en in verband daarmede, hoe groot het aantal sirenes, benoodigd voor alarmeering van de geheele stad, zal zijn en waar deze sirenes zullen dienen te worden opgesteld. Het behoeft o. i. geen nader betoog, dat het verleenen van de gevraagde medewerking in de eerste plaats in het belang van de burgerij zelve Is en wij hopen, dat velen daarom aan dezen oproep gehoor zullen geven. Ten slotte herhalen wij de reeds gemaakte opmerking, dat de medewerking van de ge heele burgerij noodig ls om tot een goede luchtbescherming te kunnen geraken en wij vestigen in verband daarmede de aandacht op de afd. Lelden der Nederlandsche Veree niging voor Luchtbescherming, Secretariaat Boerhaavelaan 37, alhier. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent is geslaagd mej. M. van Dijke uit Rotterdam. LEVENSVERZEKERING BANK ROTTERDAM biedt het moi 20 7o jaarlijkse rente Vraagt prospectus! 9203 (Ingez. Med.) 1941 rechtskundig adviseur, H. RIJNDIJK 105, Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. (Ingez. Med.) Aan het gebouw van het Ned. Leger des Hells aan de Oude Vest vervoegde zich gisteravond een ongeveer 50-jarlge man, die onder den invloed van alcohol verkeerde en nachtverblijf wenschte. Toen hem dit werd geweigerd, ontstak hij hierover dus danig in woede, dat hij een achttal ruiten vernielde De politie stelde den man In ver zekerde bewaring. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden vestigen er de aandacht van belangheb benden op, dat in Mei en Juni 1938. in het voormalige Inentingsgebouw ln het Elisa- bethshof. Oude Vest 25. alhier, zitting voor den herijk van maten en gewichten zal worden gehouden. Belanghebbenden zal schriftelijk mededeeling worden gedaan van het tijdstip waarop zij maten en ge wichten ten herijk kunnen aanbieden, Zij, die zoodanige mededeeling niet mochten ontvangen, kunnen hun maten en gewich ten ten herijk aanbieden op 9 en 10 Juni 1938 van 9 tot 12 en van 13 tot. 16 uur Voor bijzonderheden worden belangheb benden verwezen naar de kennisgeving, welke van heden af is aangeplakt ten Gemeentehutze. aan de Arbeidsbeurs en de Waag. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 April 1938. 9292 MET EEN 6 PERSOONS AUTO NAAR DE f. 2.per uur. NARMSTRAAT 2. Nieuw materiaal. 9215 (Ingez. Med.) EEN HALVE EEUW GETROUWD. A.s. Maandag gaan voor onzie stad- genooten I. Delfos en mej. H. Delfos- Moenen, wonende Oranjestraat 42, de gou den bruidsdagen ln, terwijl op Maandag 25 dezer hun 50-jarlge echtvereenigmg ee-n feit zal zijn. Beiden zijn thans 74 jaar oud en mogen zich ln een goede gezond heid verheugen. Delfos was gedurende langer dan een halve eeuw werkzaam in de Leidsche Katoenfabrlek en bleef, zooals op zijn leeftijd begrijpelijk ls, na dc stop zetting van dit bedrijf werkloos. Uit hun huwelijk werden negen kinde ren geboren, die op hun beurt de nako melingschap met achttien kleinkinderen uitbreidden. Aan den vooravond van zijn gouden huwelijksfeest wenschen wij het krasse echtpaar van harte geluk en voegen daar aan onze beste wenschen toe voor een nog langdurigen en blijden levensavond As. Maandag worden de res. le luite- hants Rutgers. Jagers en Hulsteljn van 6 R.V.A., gedetacheerd respectievelijk bij 11—10 R.I., n—22 R.I. te Ede en II—15 R I. te Grave. Lido-Theater. Reprises behooren in Lido tot een uitzondering en twee reprises in één week. zooals het programma dit maal vermeldt, beteekent dan ook onge twijfeld iets bijzonders. Deze uitzondering op den regel, wordt echter zoowel door „San Francisco" als door „De Goede Aarde" gerechtvaardigd. Over belde films, waar van de eerste alleen heden en morgen draait, terwijl de laatste gedurende de rest van de bioscoopweek op het programma stoat, ward door de geheele Pers. zoowel binnen als buiten onze landsgrenzen met de grootste waardeering geschreven, zoo dat we meenen nu kort te mogen zijn. Met „San Francisco" heeft de „groote" Dyke, een regisseur wiens naam, we zou den haast zeggen voor altijd, doch dit is m'sschien wel wat veel verlangd van de wispelturige filmwereld, aan de film ver benden ls, een rolprent vervaardigd, zoo breed van opzet, zoo tot in alle details verzorgd en 'zoo indrukwekkend, dat we haar zonder overdrijving een van de meest op den voorgrond tredende produc tie van de filmindustrie der laatste jaren kunnen noemen. Dyke had daarbij de beschikking over C'.crk Cable en Jeanette MacDonald. beide sr rren van dc eerste grootte, die ook in dec fiim. waarin ons met verbijsterende realiteic de groote ramp van San Fran- circo wordt geschilderd, spelen voor wat zij waard zijn. Meeslepend en onwaarschijnlijk juist bn het scenario aanpassend is de machtige muziek, die ..San Francisco" begeleidt. Vooral in de finale, waarin we de vernie tiging van de stad zien. is deze samen werking zco innig, dat we als het ware den oivtzimenden angst der vluchtende menigte over ons voelen komen. Een film, die inderdaad een reprise waard is! Voor oe pauze draait een grappig filmpje, waarin kinderen en een aap ons laten lachen terwijl we in het Journaal den in tocht van de Leidsche infanteristen in Weert zien. Car'"C-Thea>r. „Broadway Bill" is de naam van een renpaard, dat in dit boeiende werk van den meesterlijken re gisseur Frank Capra een belangrijke rol vervult en tevens ls hiermee reeds de sfeer aangeduid van de plaats van hande ling, want dientengevolge speelt het ver haal zich voor een groot deel af in de kringen, die zich, niet alleen om louter sportieve redenen, voor de paardensport interesseeren. Alvorens de renbaan onze aandacht gespannen houdt, voert de inlei ding ons naar het stadje Higginsvilie, waar de oude heer Higgins het zakenleven be heerscht en zijn zoons en schoonzoons aan de verschillende takken van het be drijfsleven richting geven. De oudste schoonzoon Warner Baxter komt telkens met bedroevende resultaten voor den dag; hij blijkt weinig hart voor de zaak te hebben, omdat hij hunkert naar het avontuur, zooals dat vóór zijn huwe lijk zijn leven beheerscht heeft. Op een familieraad komt het tot een uitbarsting en ten aanschouwe van een stom-verbaas de vergadering trekt hij er tusschen uit. het avontuur tegemoet en de wijde wereld in. En mèt zijn renpaard „Broadway Bill" s,aat hem nu een leven te wachten, met meer afwisseling weliswaar, maar ook met meer moeilijkheden, vooral op financieel gebied. Wanneer de beslommeringen hem boven het hoofd dreigen te groeien, komt zijn schoonzusje Myrna Loy hem hel pen. niet alleen uit belangstelling voor het paard overigens. De groote race. welke het toppunt van spanning teweeg brengt, wordt inderdaad door „Broadway Bill" ge wonnen; paard na paard passeert hij, en ais eerste bereikt hij de finish, doch de rit heeft teveel van Bill's krachten ge vergd en voorbij de eindstreep stort het winnende paard dood neerMet de virtuositeit. Hollywood eigen, ls deze sen- sationcele race opgenomen, prachtig ge fotografeerd en keihard van spanning. Warner Baxter en Myrna Loy vormen een vlotte combinatie, waarbij Walter Connolly een uitstekend getypeerde schoonvader Is. De naam Frank Capra tenslotte garan deert een aantal fijne regietrekjes. ..Ontmaskerd" is een adembeklemmende wild-we.st-film, waarin revolvergevechten, veediefstallen volgens het bekende recept aan dc orde van den dag zijn. Tim McLoy is de held van de geschiedenis. Luxor-Th-sater. Zarah Lcander, de Dultsche filmster, ls reeds lang een be kende verschijning op het zilveren doek. Zij is een aparte figuur, die aanvankelijk niet in de éérste plaats door haar spel. doch door haar uitzonderlijke voordracht de aandacht getrokken heeft. Terwijl zij, om die kwaliteiten echter nog steeds als een bijzondere attractie kan worden be schouwd, heeft zij zich in betrekkelijk korten tijd niet minder op den voorgrond geplaatst door haar spel, dat veelzijdig en dikwijls zeer ontroerend moet worden ge noemd. In de film „Verbannen" krijgt zij thans weer alle gelegenheid haar kwali teiten te toonen. Zij is hier een vermaar de Engelsche cabaret-artiste, die zich op offert voor den man, dien zij lief heeft, en de schuld op zich neemt als hij gevaar 'oopt wegens schrlftvervalsching in de ge vangenis te komen. Terwijl nlj in den vreemde in een reeks van liefdesavon tuurtjes de aandacht op zich vestigt en tenslotte verloofd raakt met de dochter van den garnizoenscommandant ter plaat se, wordt het meisje, dat tevergeefs op hem wachtte, veroordeeld tot zeven jaar tuchthuisstraf. En het noodlot wil dat zij haar niet verdiende straf moet uitzitten in dezelfde stad. waar hij al verder en verder opklimt naar rijkdom en macht. Als hij bericht van haar krijgt omtrent hetgeen er met haar gebeurd is, is het echter uit met zijn rust. Onophoudelijk wordt hij heen en weer geslingerd tus schen het verlangen om haar te redden (wat door een huwelijk mogelijk isi en den dorst naar roem en successen, welke bevredigd kunnen worden door te trouwen met de dochter van zijn commandant. De over het algemeen interessante film be reikt hier ongeveer haar climax! Goed spel is er van de bijfiguren, maar het zijn toch altijd weer Zarah Leander en Willy Birgel (als de officier), die in iedere scène domineeren en door hun warme, diep aan gevoelde spel groote waarde geven aan deze dramatische geschiedenis, welke rijk is aan spannende en ontroerende momen ten, Zarah Leander's optreden als cabaret zangeres, in het begin der film zoowel als later na haar verblijf in het tuchthuis, zorgen bovendien voor een uitstekende variatie, waarbij haar voordracht en haar voortreffelijke diepe stem met groote be langstelling beluisterd worden. Willy Bir- gel's spel dreigt tegen het laatst iets te rug te vallen, maar het is juist dan dat Victor Staal ten tooneele verschijnt en een belangrijk deel van de taak van hem overneemt. Meerdere andere bekende film sterren verleenen verder aan dit drama hun modewerking. De regie had bovendien tallooze prachtige vondsten Vóór de pauze treedt in Luxor op Lily Mathe met haar dertien Hongaarsche mu sici en dat ls een welkome afwisseling op het gebruikelijke programma! Onder de begeesterende aanvoering van het eenige vrouwelijke lid brengt deze band op boeiende wijze het lied van de poesta. doch de zwartlokkige Hongaren bepalen zich niet tot de muziek alleen, doch brengen in hun kleurige costumes een Inderdaad welgeslaagde show van muziek en zang en humor, die temperamentvol als de ac teurs zijn het publiek tot wannen bij val aanleiding gaf! Na afloop der voor stelling van hedenavond geeft de band een speciale nachtvoorstelling. Trianon-Theater. Opnieuw heeft de Fransche filmindustrie ln sterke mate de aandacht op zich gevestigd met de zeer knap gemaakte „Spionnage in de Maglnot- linie", een film. welke het praedicaat uit muntend volkomen verdient. De Maginot- linie ls een onderaardsche vestinggordel op de Fransch-Duitsche grens, eenige Ja ren geleden gebouwd, waarin een heel le ger het geruimen tijd kan uithouden. Tegen dezen actueelen achtergrond speelt zich een spionnageverhaal af, zóó boeiend en zóó verrassend, als ge zelden te zien krijgt. Onder den commandant staat ka pitein Bruchot Victor Francen aan het hoofd van de manschappen, onder wie zich drie luitenants bevinden. Eén der laatste komt den commandant bekend voor; hij heeft het gezicht meer gezien, doch kan zich niet herinneren waar. De commandant was immers als geheime agent werkzaam geweest. Op een inspec tietocht wordt deze commandant laaghar tig vermoord. De dader moét zich in de vesting bevinden en het spoor leidt aan vankelijk naar kapitein Bruchot. die den schijn stellig tégen zich heeft. Bruchot rust niet eerder, of hij zal den man. die hem onteeren wilde, vinden en hij vindt hem Door een sluwe list wordt de dader uit zijn tent gelokt door middel van een stelselmatig plan-de-campagne. En (dan blijkt de ware schuldige te zijn één der- drie luitenants, die splonnagediensten voor een naburige mogendheid verrichtte. Geweldig spannend is het, wanneer het net om den spion wordt dichtgchaald; ieder beeld is „raak" en ln een snel tem po wisselen de beelden elkander af, waar bij de cameraman van een artistieke visie getuigenis aflegde en de beeldmontage niets te wenschen overliet. Als een mo numentale gestalte staat ln de gansche film de rustige figuur van Victor Francen Ge herinnert u dezen eminenten acteur stellig nog uit „Wilde Nachten"; welnu, zijn kapitein Bruchot is nóg knapper. Dc eenige vrouwelijke rol is van Vera Korène, evenals Jedere verdere rol in dit spannend gebeuren goed verzorgd. Verrukkelijk van humor is de geestige comedie „Mevrouw blijft ontbijten". Bar bara Stanwyck die de lichte comedie bui tengewoon goed aanvoelt en Herbert Mar shall, geroutineerd speler, voeren dit ko misch uitgewerkte thema van de vrouw, die den man van een slappen losbol tot een krachtige figuur inspireert, tot hoog niveau. Bovendien is Eric Blore geestiger dan ooit en zijn de décors stijlvol en vol komen passend bij de handeling. Rex-Theater. Cecil B de Mille, dé regie-kunstenaar, die terecht een onover troffen reputatie verworven heeft met de ensceneering van massale scènes, heeft met „De trek naar het Westen" gegrepen naar de Wild-West geschiedenis, met een achtergrond van duizenden Cheyenne-In- dianen. Van Cecil B. de Mille verwacht men iets grootsch. iets anders dan ge woon. En Inderdaad hééft hij een gewel dig opgezet en uitgevoerd werk geschapen, waarin men den vakman met superieure kwaliteiten herhaaldelijk kan herkennen. De geschiedenis ls gevlochten om den be roemden woudlooper Bill Hickok en zijn vriend Buffalo Bill Cody. Door het einde van den Amerikaanschen burgeroorlog blijven de wapenfabrikanten met hun voorraden zitten, die ze door middel van Lattimer, een ruw sujet, aan de Indianen trachten te verkoopen. Met deze wapenen vallen de Cheyenne-Indianen de blanken voortdurend aan en door Bill Hickok en zijn helpster Jane gevangen te nemen, slaagt het opperhoofd, Gele Hand, erin een aantal blanke soldaten te overvallen. De wraak tegen de roodhuiden groeit aan en Bill komt op het spoor van Lattimer, den wapenleverancier. Bill is onoverwin nelijk, zooals Lattimer maar al te goed heeft ondervonden, doch op het moment, dat deze laatste aan de regcerlngstroepen zal worden uitgeleverd, lost een laffe handlanger van hem een verraderlijk schot op Bill en zóó stierf de man. die door zijn koelbloedig doorzetten een einde maakte aan den wapensmokkel. Heel be knopt hebben we hiermee den inhoud weergegeven. De keuze van Gary Cooper ln de sympathieke rol van Bill en van Jean Arthur als Jane. Is bijzonder gelukkig ge weest. Ook in de speelscènes valt onophou delijk het keurig op elkander ingesteld zijn van dit tweetal op. Hun spel lééft en daar bij geeft de Mille het volle pond in zijn gevechten met Indianen en heldhaftig op treden van een kleine schare blanken te gen een groote overmacht roodhuiden. De tweede film „Vrouwtjes aan dc lijn" 's een amusante comedie met liefde, in trige en goed spel van Cary Grant, Fran ces Drake en den humorlstischen Edward Everett Horton, die kostelijk op dreef is. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2