Uit de Rijnstreek Gelukkig zij, die bezitten LEID5CH DAGBLAD - Tweede Bled Vrijdag 8 April 1938 mwmm BFRICHTEN BEURSOVERZICHT ALPHEN. Zilveren jubileum van den heer W. Dekker. De heer W. Dekker herdacht zijn 25-jarig jubileum als boekbinder In dienst bij de inrichting voor gemeente-administratie N. Samsom N.V. alhier. 's Morgens werd de Jubilaris door den oudsten directeur den heer J. B. Samsom namens de directie gecomplimenteerd onder aanbieding van een couvert met In houd en een stoffelijk blijk van belang stelling. Tevens werd hij gefeliciteerd en toegesproken door den heer v. Rosendaal. die hem namens collega's en personeel een mooi dressoir aanbood. Nadat de jubilaris aan directie en anderen dank had ge bracht voor deze huldiging mocht hij het verdere van den dag ln hulselljken kring doorbrengen waar hem eveneens tal van persoonlijke en schriftelijke gelukwenschen wachtten Tusschen auto's bekneld. Een zoon van den brandstoffenhandelaar W. alhier, die zich met zijn vrachtauto vlak bij zijn huls nabij de Heulbrug bevond en aaar stilstond, wilde Iets zeggen tegen den bestuurder A. K. van een naderende vrachtauto der fa. G. en Z. alhier, waarbij hi) tusschen zijn eigen auto en die van genoemde firma bekneld geraakte. De jongen, die hevige pijn leed en met een ladder naar huis werd gedragen werd later per ziekenauto naar het ziekenhuis te heiden overgebracht, daar hij vermoedelijk een bekkenfractuur had bekomen. Door E. D. werd bij de politie aan gifte gedaan van het feit, dat te zijnen nadeele uit een op zijn erf staande melkbus eendeneieren waren ontvreemd. Het mocht de politie gelukken, den dader R. v. E. aan té houden, die een bekentenis heeft af- gélegil. Door M. de V. werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel dat hij in de Hooftstraat even onbeheerd voor een winkelpand had geplaatst en dat bij zijn terugkomst verdwenen bleek. Woensdagavond werd de rijwieldlef, een verpleegde uit een inrichting alhier, door tie politie te Woerden reeds aangehouden; lét rijwiel bleek nog in zijn bezit. ALKEMADE. Jaarvergadering L.T.B. De R.K. Tuiindersvereen. „St. Benedlr- tus" hield haar jaarvergadering. De heer De Jong memoreerde het heengaan van den heer W. v. d. Zwet, waarna een ge bed voor den overledene werd gestart. Het bleek dat er een batig saldo Is van f. 111,68. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat 1937 ongunstig is ge weest; algemeen hoopt men voor de tuin derij op een veel gunstiger verloop ln 1938. De heeren C. Hulgsloot, N. Bakker en J. v. d. Meer werden bij acclamatie als be stuurslid herkozen. Langdurig werd het collectief arbeidscontract besproken, dat echter nog niet werd vastgesteld. De heer c. Hulgsloot hield een inleiding over den steun aan kleine tuinders. Na rondvraag volgde sluiting. Uitvaart van den heer W. v. d. Zwet. Onder groote belagstelling had de uit vaart en begrafenis plaats van den heer W. v. d. Zwet. Alle leden van vereenigin- WARMOND. Het Ooievaarsnest. Thans heeft een deskundige herstelling van het Ooievaarsnest plaats gehad. Een lsder is in gespannen verwachting, of de ooievaars nu weer zullen neerstrijken! Uit den mast gevallen. De heer L. v. d. M. uit Hilversum is bij het vastmaken van een lijn uit den mast van zijn schip gevallen, waarbij hij een paar ribben brak en tevens een beenfrac tuur. Per auto ls hij naar zijn woonplaats vervoerd. WASSENAAR. Gevonden. Jongensfiets, schop, vulpenhouder, 2 ko nijnen, bril met montuur, belastingmerk, tennisschoen, etui met inhoud, bos sleu tels, 2 kippen, hond, handschoen, flets- tasoh, heerenrijwiel. Bijeenkomst Wassenaarsche Middenstand. In het gebouw Centraal hield de Wasse naarsche Middens tandsvereeniging een feestelijke jaarvergadering. Na openig door den voorzitter, den heer Koppenol, besprak deze het 12'/i-janlg bestaan der vereenlging. De sccr., de heer Van Reenen, las de notulen en het jaarverslag. Het ledental ls nog steeds stijgende Uit het verslag van den penningmeester, den heer Van Beesten, bleek, dat de in komsten hadden bedragen f. 703.04 en de uitgaven f. 574,05; batig saldo f. 128,99. De kascommissle had alles ln orde bevonden. Onder dankzegging werd den heer Van Beesten décharge verleend. De beide per. aftr. bestuursleden, de hee ren H. de Loos en J. van Beesten werden bij acclamatie herkozen en name die her benoemingen aan. De begrooting van inkomsten en uitga ven 1938 werd vastgesteld aan Inkomsten cn uitgaven op.f. 500. De heer Kropveld, dir. van de Ned. Mid- denstandsbank, sprak hierop over „De Ves- tlgingBeischen". Na enkele besprekingen werd overgegaan tot het meer feestelijke gedeelte. ZQETERWOUDE. Bij de door B. en W. gehouden aan- bealading voor het maken van 185 M. hoofdbuis en 2 meterputten ten behoeve ;a" de waterleiding werd als volgt inge- ^bj^'en; J. A. Elderhorst en Zonen alhier f 2980 'n J' Van Duren te Hardlnxveld gegund*8'''1 18 San C'en 'aags'en ihschrijver riTJ Tot secretaris van de „Commissie •K«£- ijra^ti :ileihe Boeren" is benoemd de h«r H. j. M. Sieverdlng, alhier. I gen, waarvan de overledene Jid was vulde het kerkgebouw. Na de plechtige Mis van Requiem, welke door pastoor Onel werd verricht, volgde de begrafenis op het kerk hof. De burgemeester ,het bestuur en de directie van de velling en de heeren Ne- dcrpelt en Remme, namens de centr. com missie van groentenveilingen, waren aan wezig. Zeer onder den indruk verlieten allen den doodenakker. BODEGRAVEN. Bijeenkomst der Middenstandsvereen. Tijdens een matig bezochte ledenverga dering van de Middenstandsvereen. onder presidium van den heer J. E. Huchshorn. zijn de Jaarverslagen goedgekeurd en werd het aftr. bestuurslid. de heer C. Kraaij, herkozen. Voor een film van het Middenstandscongres te Zwolle, bestond veel belangstelling. Tenslotte kwam het be stuur met het plan een bijzondere attrac tie aan te bieden aan het koopend publiek. Die attractie zou bestaan uit een gratis reis naar Arnhem per trein, waaraan ver bonden een boottocht en een tocht per tram door de omgeving, bezoeken aan verschil- ltnde bezienswaardigheden in de omgeving van de stad, plus koffietafel, ververschin- gen enz. Voor dit plan, waarvoor den ge- heelen zomer bons moeten worden uitge geven bij de aankoopen, bestond groote animo. In verband met het geringe aantal ieden en de noodzakelijke onderhandelin gen met de R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze" werd echter besloten de beslissing uit t« stellen. Een speelsche pink. Een pink, die naar het station werd ver voerd, rende in speelsche dwaasheid door een groote spiegelruit van het Kleding magazijn „de Duif" heen. waar ln de eta lage een groote .verwoesting werd aange richt. De Chr. ULO. school beleefde dit laar een record-aangifte van nieuwe leer lingen. Er werden niet minder dan 33 In geschreven en dit terwUl de bepalingen voor de inschrijving aanzienlijk zrljn ver scherpt. De fa, gebr. van Leeuwen alhier be haalde op de Paaachveetentoonstelllng te Amsterdam met een drietal Inzendingen vier mooie onderscheidingen. Met de groep varkens van 100—130 KG. verwierf de fa. een eereprijs en met de groep varkens van 130160 K.G. een eereprijs en een kam- pioensprijs terwijl in de eroeo „fltnst en best gemeste varkens" een bestuursprljs werd verworven. Ook de heer A. A. Jonge- breur verwierf met zt1n inzending ln de laatste groep een eereprtls en bestuursprljs. Aan de Ambachtsschool te Utrecht slaagde voor het einddiploma Instrument maker de heer C. G. Koolstra, alhier. Aan de Ambachtsteekenschool te Gouda werden de leerlingen F. Bouwhof, A. Koolstra en A. Stouthart bevorderd van klasse 4 naar 5. De heer Stouthart verwierf een tweeden prijs. A. Woudenberg werd be vorderd van de 2e naar de 3e klasse. Tot hoofdingeland-plaatsvervanger van het Groot Waterschap Woerden voor het district Bodegraven werd herkozen de heer W. Los te Alphen a. d Rijn en tot plaatsvervanger de heer J. D. den Hertog alhier. Het afscheid van ds. Pel van de Ev. Luth. Gemeente alhier, wegens vertrek naar Nijmegen ls gesteld op Zondag 24 April a.s. BOSKOOP. In de Ingelanden vergadering van den Vereenigden Polder, gelegen onder Boskoop en Reeuwijk werd de begrooting voor 1938 vastgesteld en de rekening over 1937 goedgekeurd Besloten werd de H.-omslag van den polder voor 1938 vast te stellen op f. 8 voor gras- en f. 9— per HA. voor kwee- kerijland. Vorig Jaar was dat respectie velijk f. 10.en f. 11. De omslag voor „Randenburg" werd vastgesteld op f. 2.per H.A. Vorig jaar f. 1. De heer H. Koelie, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen alhier, wordt met ingang van 10 April overgeplaatst naar Nootdorp. HAZERSWOUDE. In het gymnastieklokaal der Chr. school op het dorp is de Mefapo-film ver toond. de reclame film voor bekende Neder- landsche Fabrikaten, waarbij de heerW. D. Knoop van Arnhem een propagandistisch woord sprak. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Een aanbesteding De electriclteits-tarie- ven Vaststelling Alg. Politieverordening. De raad vergaderde. De voorzitter deelde mede. dat B en W. aan Gebr. Streefkerk het herstellen van verschillende weggedeelten in den Hondsdljk hebben opgedragen tegen f. 0.20 per M2„ zonder garantieloon. De heer Op- pelaar had gaarne gewild, dat dit werk aan de Koudekerksche aannemers was op gedragen. De voorzitter antwoordt dat hier geen eigenlijke straatmakers zijn en het werk vakkennis vereischt, zoodat B. en W. dit moeilijk aan Ingezetenen kon opdragen. De Beheersverordenlng van het Waterl. bedrijf werd na toelichting door den voor zitter overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten gewijzigd. Op een verzoek van de E.H.B.O. om kostelooze beschikbaarstelling van een lokaliteit der O.L. school gedurende 1 avond per maand voor het bijhouden der cursus sen, adviseerden B. en W. gunstig te be schikken, daar hiermede door de aanwezig heid van een tweetal gemeente-ambtena ren geen gevaer voor beschadiging bestaat. N? discu ie a'dus besloten. Na toelichting van den voorzitter werd een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen B 220, B 221 en B 222, na ulivoerige bespreking z.h.st. aan genomen. Intrekking overeenkomsten betreffende de levering van electriclteit door Leiden en aan.eaar: eener nieuwe overeenkomst. De voorzitter zeide, dat de totstandkoming dezer overeenkomst ook voor een groot deel te danken is aan de aangename wederzijd- sche verhoudingen. De tariefopslag boven het Leidsche tarief wordt teruggebracht van 9 op 5 cent per K.W.U., hetgeen dus neerkomt op een verlaging van 4 cent per K.W.U, Ook het woonhuistarief heeft een verlaging ondergaan en is zelfs bij grootere afname gelijk aan dat van Leiden. Het con tract wordt verlengd tot 31 December 1959, terwijl de gemesnte een minimum afname van 30 000 K.W.U. moet" garandeeren. In vergelijking met het verbruik over 1937 be- teekent een en ander voor de Ingezetenen een voordeel van pl.m. f 1070 per jaar. B. e nW. hebben alle reden om op dit wel willende voorstel ln te gaan. Dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. B. en W. stelden voor te verkoopen een perceeltje grond grenzende aan de alg. be graafplaats. groot pl.m. 205 vierk. meter, aan het Rijk. De voorzitter lichtte toe, dat het de bedoeling is een gebouwtje te plaat sen voor de automatisering van de tele foon. B. en W. hebben hiervoor f. 300 ge vraagd waarmede"het Rijk zich kan ver eenigen. Goedgekeurd. Z.h.st. werd vastgesteld een wijziging van de rekening-courant-overéenkomst met de N.V. Bank voer Ned. Gemeenten en een nieuwe overeenkomst met de N.V. Gekro, destructiebedrijf te Overschie. Na bespre king en toelichting van den voorzitter werd besloten voor het jaar 1938 voor extra-hulp aa.n ondersteunde werkloozen (B.-steum een credlet beschikbaar te stellen van f. 399 berekend naar een gemiddeld aantal werkloozen van 70 a f, 5.70. Hiervan wordt door het Rijk bijgedragen f. 259. Volgde behandeling ontwerp eener nieu we politieverordening. De heeren Lieverse en Oppelaar stelden voor de Zondags sluiting van de café's te schrappen, het geen werd verworpen. De beide voorstel lers stemden voor. De heer Oppelaar had principieele bc- bezwaren tegen het art., behelzende het verbod om op Zon. of Ohr. feestdagen voetbalwedstrijden e.d, te organiseeren in de gemeente. De heer Lieverse opperde de zelfde bezwaren. De heer van Vegten had alleen bezwaren tegen het voetballen enz. op Zondagen. du6 niet op Chr. feestdagen. De heeren Slegtenliorst en de Jong ston den op het standpunt om dergelijke ge legenheden niet te scheppen. De voorzitter was van oordeel, dat het toestaan van dergelijke spelen niet over eenkomstig den wil van het grootste deel der gemeentellaren is Het eerst werd gestemd over het voor stel van de heeren Oppelaar en Lieverse, waaruit bleek, dat alleen de belde voor stellers vóór gestemd hadden, zoodat dit verworpen werd. Het voorstel van den heer van Vegten werd niet ondersteund. De heer van Vegten zou het verbod van het zwemmen jn den Rijn willen laten vervallen, daar hier zoo weinig andere ge legenheid voor gevonden kan worden, Ds voorzitter achtte het niet wenschelijk deze bepaling te schrappen, evenals de heer van der Sterre. De heer de Jong vroeg om een strengere toepassing van het verbod van samen scholingen tijdens kerkdiensten, hetgeen de voorzitter toezegde. Het ontwerp werd tenslotte zhst. vast gesteld. Na rondvraag volgde sluiting. NIEUWKOOP. Chineesche Wnlhandkrab gevangen. In den polder Nieuwkoop en Noorden ls door den visscher van L, de zoo gevreesde Chineesche Wolhandkrab ln een zijner fuiken aangetroffen. Dit ls reeds het tweede exemplaar dat in betrekkelijk kor ten tijd ln dezen nolder ls gevangen. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Oatrouwd: W. Soede en G. A. Oskam. Gaboren: Wilhelmus Hubertus, Z. van Q. v. d. Hoorn en A. M. Verhaar. Loop der bevolking- Gevestigd: H. van Vliet van Leiden W. Hakvoort van Velsen P. Weerstand van Vel- sen A. Mak van Lekkerkerk E. Bergsma van Alkmaar M. Verdonk van Zaandam G. van Dijk van Ned.-Indië F. Bijlsma van Den Bilt J Reijnders van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: M. N. W. Fonck naar Bergen. RIJNZATERWOUDE. Tentoonstelling Nutscursussen. In het Nutsgebouw werd een tentoon stelling gehouden van al hetgeen in den afgsloopen winter door de cursisten werd vervaardigd. Smaakvol waren de voorwer pen "en teekenlngen opgesteld. De afd. Huisvlijt, van de schoolkinderen onder de uitstekende leiding van mej. E C. Andela, onderwijzeres aan de O.L. School alhier, mocht zich in veler belangstelling ver heugen. Ook de afd. Bouwkundig Teeke nen gaf mooie ontwerpen te zien, ook hier is onder de kundige leiding van den heer K. Halbmeljer uit den Haag, veel bereikt. Ook waren er mooie en nuttige kleeding- stukken, gemaakt door de cursisten van den naadcursus onder leiding van mej. A v. d. Mijl uit Alphen a. d. Rijn. De talrijke aanwezigen werden welkom gjeheeten door den voorzitter van het Nut alhier, den heer J. Bodaan, die opwekte toch vooral deze mooie en leerzame cursussen iu den a.s. winter te bezoeken. Êen diploma kon worden uitgereikt aan de jongeheer A. Ohattelain van Nieuwe Wetering, als resultaat voor zijn met goed gevolg afge legd examen 4 j. cursus, bouwkundig- teekenen. De tedkenleeraar, de heer K. Halbmeljer dankte voor de groote opkomst en zette het nut dezer cursussen uiteen. Van de 18 cursiten konden er 17 bevorderd «■orden tot een hoogere klas. Ook in werk tuigkunde kan men zich bekwamen. De cursussen vormen een mooie leerschool voor den moeilijken strijd om het bestaan. WOUBRUGGE. Toen de knecht van den veehouder B te Hoogmatie des avonds thuis kwam. ontdekte hij. dat een schuur, dienende tot berging van brandstoffen, in brand s ond. Onmiddclliiik werd met hulu van de huls- genooten ingegrepen waardoo; erger kon worden voorkomen De brandschade bleef beperkt tot de schuur. AMSTERDAM, 8 April. Aanvankelijk aarzelende, later betrekkelijk vriendelijke markt. Stemming valt mee. Handel beperkt. Amsterdam Rubber vast. Amerikanen kalm. Beleggingen beter. Bi) gebreke aan factoren met stimuleerenden Invloea behiela de mar^t bij opening haar rus tig karakter. Het verloop van WallsLeet draagt er niet toe bij de beurs te verlevendigen, want de omzetten in New York waren gisteren een van de kleinste der laatste 4 jaar. Het feit. dat de scherpe kanten van de reorganisatiewet wor den afgeslepen, kwam op de markt nog niet tot weerspiegeling. President Roosevelt heeft weer nieuwe plannen om het bedrijfsleven te stimu- leeren, waartegenover de beurs voorshands een gereserveerde houding aaneemt. Zoo was er weinig, dat als aanmoediging voor de affaire kon dienen, ongeacht althans de optimistische be- v/eering van Henry Ford. dat een opleving op komst is. De effectenbeurs zal de eerste zijn. om op teekenen hiervan vooruit te loopen. Op het oogenblik acht zij het de verstandigste weg nuchter de werkelijkheid onder de oogen le zien. die nog vcinig reden tot optimisme geeft. Wat de legate markt betreft, bepaald in- vriendelijk was de stemming niet. De handel was zeer beperkt, maaar de koersen, hoewel verdeeld, lagen toch eerder boven het vorige slotpeil. Na de openingsnoteeringen trokken zij gel2ideliik aan, om tegen slot vrijwel het hoogste punt van den dag te bereiken. Zoo liepen Koninklijke Olie op van 309 tot 312'éAmsterdam Rubbers van 176 tot 179'' In het verdere verloop ondergingen aandeelen Amsterdam Rubber een verdere koersverbete- ring Ingevolge de vaste houding van het pro duct en verlieten de markt op bijna 182'r. De andere Rubbersoorten legden een kalme hou ding aan den dag. In de afdeelii>g der Industrieelen opende A.K.U. op 34 om daarna tot 36 ie verbe teren. Nergens was evenwel, met uitzondering van den rubberhoek waar het iets geanimeerder toeging, eenige omzet van beteeksnis te bespeu ren. Wel ging eenige belangstelling uit naar de aandeelen der Ver Vorstenlandsche Cultuur Mij., die 34'' verbeterden, tot 57De andere Suikerwaarden waren kalm en H.V.A. bewoog zich onder 400',c .Buiten AKU was van de In dustrieelen ook Unilever 2 beter. Philips was ongcanlmeerd en goed prijshoudend. Fokker trok een kleinigheid aan. De Tabaksmarkt vormde opnieuw een gedrukt element, vooral voor Deli-Batavia's. die 10 verloren. Scheepvaarten iets zwakker voor Japanlijnen. Amerikanen hielden zich vrij goed. Anaconda en Beth. Steel waren vaster gedisponeerd. De markt sloot ln een betrekkelijk vriendelijke ten- denz. Ook de beleggingsmarkt legde opnieuw een betere houding aan den dag. en was voor vrij wel alle soorten aan den vasten kant. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 5'8 <8.96 5 8; Berlijn 72.48 (72.48); Parijs 5 52'/» (5.55); Brussel 30.41_'/ï <30.42); Zwitserland 41.42',;: (41.44); Kopen, hagen 40.00 <4002</ï); Stockholm 46.20 (46.22'/»)Oslo 45.07 1/2 (45.05); New York 1 80 11/16 (1.80 5/8); Praag 6 30 (630); Oost-Bankpa pier 20v» (213/4); Lire Bank papier 8.15 (8.20). Prolongatie Part disc. 1/8; Daggeld 1/4; Registermarken 35 1/8; Crediet Sperr- marken 13; Effectensperrmarken 101/8; Reismarken 49Vs; Bankpapier 341/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gis'.eren. Zoovar ii hot met het Carillon Comité nog niet. Hebt gij Uw bijdrage al overgeschre- ven op postrekening no. 302400 ten name Penningmeester Carillon-Comité Stadhuis Leiden ZWAMMERDAM. Bijeenkomst vsn den B.V.L. Na het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus sprak de voorzitter, de heer A. R. Koster, een openingswoord. Hij heette in het bijzonder welkom den eere-voorz. der afd., burgemeester Hoogenboom. de vertegenwoordigers van het gewest, de heeren luit.-kol. Boots, den 1ste luitenant Goresen en den leider van den motordienst den heer Bontje, alsmede den heer Hoo- gendijk, weth. der gemeente en den spre ker. burgemeester Roos van Lekkerkerk. Deze wees er o.a. op, dat er bij een ge deelte van de inwoners van ons land een geest heerscht, welke niet is te vertrouwen. Er zijn steeds maar weer krachten werk zaam om het gezag te ondermijnen, het vertrouwen in de overheid te doen ver zwakken. Het gezag heeft nimmer den B.V.L. te hulp behoeven te roepen. Dat is gelukkig, maar toch moet onze organisatie paraat zijn om, indien noodig, haar diensten te bewijzen. Jongelui, in den B.VX. opgenomen, wor den beter dan waar ook beschermd tegen gevaarlijke invloeden. Zij worden er opge voed tot begrip voor het staatsgezag en tucht en orde. Hij wekte tenslotte op tot eendrachtige samenwerking. Na de vertoonjng van het eerste deel van de Landstorm film „Sluit de gelederen" rëikte de res.-lult.-kolonel J. P. Boots twee brevetten als Koningsschutter uit, n.l aan de heeren J. H. Stacker en J. in 'tVeld De wisselbeker voor den schutter met het hoogste aantal behaalde punten is dit jaar voor de tweedemaal gewonnen door D Zwaan Na het tweede gedeelte van de Land stormfilm sprak ds Zwaan een slotwoord, waarna het 6e couplet van het Wilhelmus werd gezongen. Het diploma voor het met succes vol gen van den gehouden cursus voor EHBO. alhier is na gehouden examen uitgereikt aan de dames: J Boeijenga A G van der Maaden en E. J W. van Muiswinkel en aan de heeren: C F Blok L van Bommel. A. R Koster. C. van Leeuwen en L Spreü J.J B.zn. Het examen werd afcenomen na mens het Oranjekruis door dr Wieringa uit Utrecht De cursus welke van het plaatse- lijk Nutsdepartement uitging, s'or.d onder leiding van dr. A. Schreuder alhier. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevordert* tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: „On derzoekingen over gassen onder zeer la ger. druk en bij lage temperatuur ln ver band met de gasthermometrie beneden het kookpunt van helium", de heer G. Schmidt geboren te Apeldoorn; idem tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift getiteld: „De oorsprong van het Bijbelsch zondvloed- vcrhaal", de heer J. Schoneveld. geboren te Warmond; geslaagd doctoraal examen Indisch recht de heer Th. A. Onaris, Den Haag; doctoraal examen klassieke lette- ten de heer P. Kool. Overschie; candi- daatsexamen Indisch recht de heer W. A. van der Dussen. Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal examen Indisch recht; de heer Th. A. Charles! Den Haag) (verbe terd bericht)voor het candldaats examen Theologie: mej. I. van Drimmelen (Apel doorn voor het voorbereidend kerkelijk examen: de heer J. Voorsteegh (Den Haag). Voor het candidaatsexamen Chineesch- Japansche letteren de heer J. Vixseboxse (Almeloi; voor het doctoraal examen rech ten de heeren R A van de Wall Bake (Vor der)); W. B. Ledeboer (Hilversum); voor bet candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter E, de heer D. Bijl (Haarlem)voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak scheikunde de heer C. H. D. Witte i Oegstgeest)idem, hoofdvak sterrekunde de heeren L. Plaut (Leiden); J. C. Ferwerda iLeiden); voor het candidaatsexamen In disch recht de heer F. Obdeyn (den Haag); voor het artsexamen 'le gedeelte) de hee ren H P Veldhuyzen (Leiden), R Drion 'den Hrag), A. B. van Haaften iden Haag). C. van Bokkum (Leiden), R. G. M. L. Tobing (Leiden). Bevorderd tot arts: de heeren A. F. B. Noordhoek Hegt, (den Haag), L. v. Oosten (Den Haag). G. J. de Maat (Hulst, Z.), L. Loopuyt iHilversum). BINNENLAND. INTERNEERING VAN SPANJAARDEN OP AMELAND. Naar wil vernemen zou het in de bedoe ling liggen de destijds ontvluchte en naar hier teruggekeerde Spanjaarden, die na aankomst te 's Gravenhage in het huis van bewaring aldaar zijn opgenomen, op het eiland Ameland te interneeren. UIT NED. OOST-INDIË AANKOMST COMMANDANT LEGER DES HEILS. BANDOENG. 8 April, i Aneta/ANTj De commandant van het leger des heils ln Nederland. Bouwe Vlas. is hier na aan komst met de „Marnix" in een plechtige bijeenkomst begroet Commandant de Groot van het leger des heils In Ned. Indië en de burgemeester van Bandoeng hielden toespraken waarbij zil wezen op het be langrijke werk van het leger des heils in Ned Indië DE LANDSMIDDELEN. BATAVIA. 8 April Aneta/AN.P.)Aan landsmiddelen ls over Februari ontvangen een bedrag van f. 31.200 000 (vorig jaar f33 000 000De ontvangsten over de maanden Januari en Februari van dit jaar bedroegen f 67 200.000 (v. i f 65 100 000) BUITENLAND. DE FRANSCHE ARBEIDSCONFLICTEN. Vincent Auriol had den minister van Arbeid, Serol, verzocht een bijeenkomst te bewerkstelligen van de vertegenwoordigers der werkgevers- en arbeidersorganisaties in de metaalindustrie, teneinde de conflic ten bij te leggen. In antwoord op de uit- noodiging, aanwezig te zijn op een heden middag te houden bijeenkomst, hebben de werkgevers doen weten, dat zij ter be schikking van den minister zullen zijn, wanneer de fabrieken ontruimd worden. HENRT FORD PROFETEERT VOORSPOED. In een interview, dat de autokoning, Henry Ford heeft toegestaan, toen hij van een vacantie terugkeerde, heeft hij om. het volgende verklaard: „Niets van wat in de laatste paar weken gebeurd is, heeft wijziging gebracht in mijn geloof, dat een voorspoedstijdperk voor ons ligt. Het zal komen door een grooter begrip van het feit, dat alle rijkdom uit den bo dem komt en dat er een uitgebreidere bodembcwerklng moet komen". Ford zeide verder, dat hij nog steeds van meening was. dat een oorlog nutteloos is. „Niemand wint een oorlog, behalve de flnancleele belangen, die hem bevorderen en voorbereidingen daartoe maken". Een combinatie van jeugdige kracht en rijpe wijsheid is neoilg voor de leiding van de wereldzaken. „Beroof de wereld van de hersenen van mannen en vrouwen boven de 50 jaar en alles moet gaan stilstaan. Rijpe leeftijd alleen, noch jeugd alleen kunnen de zaken der wereld aan den gang houden Samenwerking tusschen beide ls noodig". Als kindermeisjes te spannende romans lezen! 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7