SCHUDT UW LEVER WAKKER Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 April 1938 WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. TWEE ONDERWIJZERESSEN IN EEN KLAS. Het onderwijs is een kwestie, die niet alleen Nederland bezighoudt. Ook in Amerika zijn de toestanden, wat dat be treft. niet al te schitterend, wat blijken moge uit het feit, dat in een kleine school van Centre Groton in de Amerikaansche staat Connecticut, zich dingen voorgedaan hebben, die niet ailedaagsch zijn. Reeds sinds langen tijd is het schoolbestuur van Centre Groton niet meer eensgezind, wat tot gevolg gehad heeft, dat zich .wee par tijen gevormd hebben En ook de kinderen werden in dezen strijd indirect betrokken De beide par-ijen hebben namelijk ieder een onderwijzeres voor de klas gezet; daar geen van de beide dames wil wijken, be leven de kinderen het aangename avon.uur wan twee onderwijzeressen tegelijk ie, te krijgen. Er is nu toch nog een soort over eenkomst tot stand gekomen: de kinderen aan den rechterkant krijgen les van de eene onderwijzeres, de kinderen aan den anderen kant van de andere. De •kinderen plukken toch noc vruchten van den onverkwtkkelijken strijd: de beide on derwijzeressen doen hum uiterste best. de kinderen vriendelijk ten opzichte van haat te stemmen, opdat geen van hen naar de vijandige partii overloopt. Da de ouders met deze manier van onderwijs evenwel niet zoo Ingenomen zijn, spreekt wel van z«lf. Zij zullen zich waarschijnlijk ook in den strijd moeten mengen, om aan den. voor de kinderen wel idealen, maar toch on houdbaren toestand een einde te maken ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende Is. verteert Uw voedsel niet, het bedertt. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelenzdnslechtslapmlddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrh te doen stroomen en U zult weer geheel fit z(Jn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elseht Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75, 2412 tinges. Med.) Barometerstand. Onderscheidingen op de „Prima Vera" te Rotterdam. Op de Prima Vera-tentoonstelling te Rotter dam zUn o.a. de volgende bekroningen toege- i kend: J Eere prijzen: Zilveren medaille H.K.H. Prinses Juliana: Felix en Dijkhuis. Boskoop: Zilveren j medaille Z.K.H. Prins Bernhard: Rozentnzen- I din gde Ruiter. Hazerswoude; „Het Gouden Kompas", Inzendingen D. Baardse Dz.. Aals meer: Zilveren Coupe, inzending P. Boer. Bos- koop: Verg. zilveren medaille, inzending G. Lubbe en Zn.. Oegstgeest; Verg. zilveren medaille. Bolleninzending B. Slikkerveer. Sas senheim; Zilveren medaille, groep Anthurlums G. Oud. Aalsmeer: Bronzen medaille. Sansevie- ras Lemkes en Zn.. Alphen a. d. Rijn; Groote bronzen Eerepenning, inzending Rijnstroom, Alphen a. d. Rijn; Kleine bronzen Eerepenning, inzending de Kntjf. Alphen a. d. Rijn. Extra-prijzen: Drie Verg. zilv. Medailles voor groepen bloeiende Azalea's en Hortensia's en seringen enz. D. Baardse Dzn.. Aalsmeer; Verg. zilv. medaille, rozentuin van G. de Ruiter. Ha zerswoude: Ztlv. Eerepenning, groepen Begonia's D. Baardse Dzn., Aalsmeer; Zilv. Plaquette, twee Acers van Felix en Dijkhuis. Boskoop. Gouden Medaille; Rozentuin van rozen ser- tlment de Ruiter, G. de Ruiter. Hazerswoude: Groep bloeiende Azalea's, D. Baardse Dzn., Aalsmeer; Groep bloelende Hortensia s. D. Baardse Dzn.. Aalsmeer: Groepen Begonia's. D. Baardse Dzn. Aalsmeer: Groep seringen enz., D. Baardse Dzn.. Aalsmeer: Groep bolgewassen. L. Slikkerveer Jr.. Sassenheim; Groep Narcissen in pot enz.. G. Lubbe en Zn.. Oegstgeest; Dec. Groep planten met vijver, Fellx en Dijkhuis, Boskoop; Dec. groep Cerasus Rhododendrons Clematis. P. Boer Tzn.. Boskoop. Kleine Gouden Medaille: Dec. groep Anthu- riums. G. Oud. Aalsmeer; groep Calla's „White Giant", Nic. de Bruyn, Voorschoten; Groep Rotsplanten. Kw. Rijnstroom. Alphen a. d. Rijn. Verguld Zilveren Medaille: Groep Rotsplan ten, J. de Knijff. Alphen a. d. Rijn en J. van Ester en Co. Hazerswoude. Zilveren medaille: Groep Sanseviera. Lemkes en Zn N.V.; Groep bl. planten KweekerU Rijnstroom", beiden Alphen a. d. RUn; Dec. Groep Camelias. Gebrs Eellebroek. Boskoop; Laag groeiende Dahlia's, J. G. Ballego en Zn., Leiden: Groep Narcissen. A. Frijllnk en Zn., Sassenheim. Getuigschrift le klasse: Polyanika roos R. 16, IG. de Ruiter, Hazerswoude: Rhododendron Marion. Fellx en Dijkhuis. Boskoop; Sering Sensation". Fa. W. Topsoort en Fa. K. Keessen Jr.. Aalsmeer. Getuigschrift van verdienste: Polyantha Roos R. 19 nieuw. G. de Ruiter. Hazerswoude; Narcis Incomparabilis en.. G. Lubbe en Zn., Oegstgeest; Narcis Gele Trompet Caland; Narcis Incompa- rabilitis Mora; Narcis Incomp. Savoy, alle G. Lubbe en Zn.. Oegstgeest; Rhododendron Pink Beauty. Neviusia Alabamensis. beiden Felix en Dijkhuis, Boskoop; Triumph tulp „Alberio", L. Slikkerveer Jr., Sassenheim; Parkiettulp Fan tasie, L. Slikkerveer Jr., Sassenheim; Erychro- nium revolutum White Beauty, L. Slikkerveer Jr., Sassenheim; Astilbe Duitschland, G, Lubbe en Zn., Oegstgeest. Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uuw 770. BINNENLAND8CH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 772.8 te Stornoway. Laagste Stand 741.0 te Helsingfors. Verwachting tot morgenavond 7 uur: In het Noorden matige tot krachtige, in het Zuiden matige Noordwestelijke tot Noordooste lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog enkele lichte regen- of hagelbuien. Koude nacht. Overdag weinig verandering in tempe ratuur. BUITENLAND6CH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De luchtdruk bleef in het Noorden en Noord oosten regelmatig stijgen en de stijgingen zyn nog niet geëindigd. Over een gebied van 25 lengtegraden breedte stroomen de luchtmassa s uit het Poolgebied naar het Zuiden en sprei den zich waaiervormig over Centraal Europa uit. In het geheele waarnemingsgebied werd het kouder met uitzondering van Midden- en Zuld- Frsnkrijk, waar de koude luchtmassa's nog niet zijn doorgedrongen. De berichten der Alpensta tions, wijzen erop, dat het koude front juist over Zwitserland ligt, zoowel Santis als Jung- fraujoch zijn in wolken gehuld en melden nog weinig lagere temperaturen dan gisteren. Ook in Engeland en Ierland drong de koude door. Hier echter zijn de winden minder sterk en berusten de lage ochtendtemperaturen meer op nachte lijke uitstraling. In het Zuidelijk deel van IJs land is het sinds gistermiddag weer zachter ge worden en in het Noordelijk deel nam de vorst af tot licht. Op de Oostkust van Groenland bleef de tem peratuur extreem laag, in het Westelijk deel der Poolzee heerscht nog matige vorst en is het iets minder koud dan gisteren. In Noorwegen en in Finland bleef de matige vorst heerschen ep komt de temperatuur ook overdag niet bo ven het vriespunt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N., 8 gr. C., goed. Londen: Windst., 4 gr. C., goed. Berlijn: W.N.W., 4 gr. C.. bewolkt. Nice: Windst., 12 gr. C.. fraai. AALSMEER. Opening bazar „Aalsmeer's Harmonie". In tegenwoordigheid van talrijke be langstellenden is de bazar geopend, welke in verband met het zilveren jubileum van „Aalsmeers Harmonie" in een der zalen van veilingsgebouw „Bloemenlust" gehouden wordt. Mevr. C. MusBrave, de presidente van het voor dit cfbel gevormde damesco mité heette welkom weth. P. v. d. Meer Pz, den gemeentesecr P. Kaptein en den di recteur van „A. H.", den heer Meyns en herinnerde aan het zilveren jubileum van „A. H." en het doel van den bazar, nul. om uit de eventueele baten het corps een waar dig geschenk bij deze gelegenheid te kun nen aanbieden. Van de burgerij was veel medewerking en daadwerkelijken steun ondervonden. Weth. P. v. d. Meer opende dan den bazar en wenschte namens 't ge meentebestuur, dat de bazar veel succes zou mogen hebben. De bazat ziet er keu rig uit; van alles is te koop, terwijl ver schillende attracties mede niet ontbreken. Het jeugdcorps van „A. H." gaf na de opening een concert, waarvan veel geno ten is. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 12 uur 'sraidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 9 u. 43 min.; nam. te 22 u. 43 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 7.14 n.m. tot 4.48 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 8 April op: 11 u. 31; onder: 2 u. 08. HAARLEMMERMEER. Polderverkiezing. Ten Polderhuize te Hoofddorp had de verkiezing olaats van twee Heemraden en vijf Hoofdingelanden van den Haarlem mermeerpolder. Tot Heemraad werd herkozen mr. K. J. G. baron van Hardenbroek te Bennebroek, terwijl als zoodani» in.de plaats van den heer W. Slooten. die wezens het bereiken van de leeftijdsgrens is afgetreden werd benoemd de heer O. de Kok te Nieuw Vennep. Tot Hoofdingelanden werden herkozen de heeren C Suldgeest te Hoofddorp en mr. S Naaijen te Rotterdam en als zoo danig benoemd in de plaat* van den heer W. M. van Staveren (die de leef tijdsgrens heeft bereikt), den heer P. K. Avis (die afgetreden is) en na baron van Hardenbroek (die tot Heemraad werd be noemd) de heeren A. Bos te Nieuw Vennen. Th van der Geest te Hoofddorp en J S N. Vrijland te Overveen. De Luchtbescherming. Bii de door het hoofd van den Lucht beschermingsdienst der gemeente Haar lemmermeer. den heer W. Slob, gehouden openbare voorlichtingsavonden te Hoofd dorp. Badhoevedorp en Zwanenburg, heb ben zich in totaal voor de diverse lueht- besehermings-hulpdlensten 85 personen als vrijwilliger opgegeven. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart. z. van T. den Duik en M. van der Leden Willem, z. van G. van DuUn en T. van der Boon Cornells, z. van A. Zwaan en C. van der Plas Marytje Jacoba, d. van J. Paap en M. van der Plas Janny, d. van G. de Jong en C. Vlieland Jan. z. van M. de Vreugd en L. Vooys Maartje. d. van J. Imthorn en C. van RUn. Overleden: Pieter Barnhoorn, 77 J. gehuwd met A. Ouwehand Dirk de Jong. 42 J.. gehuwd met J. Haasnoot Gijsbertus Arie Pronk. 38 J.. gehuwd met A. van RooUen Dirk Zwitser. 26 j. gehuwd met G. C. Brussee. HuwelUksaangiften: E. KuUt en J. NUgh G. Remmelzwaal en A. Kloos L. van der Plas en J. Varkevisser C. van der Plas en M. van DUk L. Noordervliet Wassenaar en W. KuUt. Gehuwd: P. Ouwehand en J. Plug C. Zwaan en L. van Beelen. HILLEGOM. De BioemboIIenbeurz. Het bezoek aan de beurs was niet zoo groot; 140 personen waren aanwezig. De handel was zeer matig. Bloemen waren vrij talrijk ingezonden, v.n. bestaande uit narcissen. Vertegenwoor digd waren de firma's John van El (met een iris), K Jan der Schoot, van Til Broek huizen, N.V. L. Stassen Jr. en Jer. van Haaster. Een der inzenders vroeg naar den naam van zijn narcissen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De aanvoer heeft zich thans beperkt tot enkele producten, waschpeen, kroten, witlof, prei en een van de jonge groenten radijs. Waschpeen bleef steeds goed ge vraagd, sommige dagen was het duur, vooral als er eenlge vraag voor export was. In de gewone sorteering varieerde de prijs van f. 1.20 tot f 1.50, fijne peen bracht zelfs tot f. 2 pier kist van 20 KG. op. Grove peen ging voor f0.80 tot f. 1.05. Witlof ging slecht Wel was In het algemeen de kwali teit niet prima maar een prijs van f. 5 tot hoogstens f.7 per 100 KG. voor de goede kwaliteit is toch wel erg weinig. Prei komt er aanmerkelijk minder dan vorige Jaren. De prijs ls matig. Van f. 3.40 tot f. 3.80 per 100 KG. Kroten bleven in prijs stationair. De val is tot stilstand gekomen toen het artikel van f. 2,10 tot f. 2.75 per 100 KG. opbracht. Als het weer koel blijft zal deze notee ring nog wel even gehandhaafd kunnen blijven is de verwachting. Van de jonge groente ls het de Radijs die aangevoerd wordt. Hiervoor was de noteering van f. 2.25 tot f. 2.75 per 100 bos. Ook op den aanvoer en den prijs van dit product heeft het weer veel invloed. Een groote verbetering. De oude, misvormde, holle boo men aan de Westzijde van de Voorstraat zijn al lengs alle gesneuveld. Jonge boomen zul len t.z.t. de plaatsen Innemen. Een groote verbetering! Naar we vernemen komen thans de oude boomen aan de Oostzijde aan de beurt, te begdnnen bij No. 48. Waar men zal ein digen ls nog niet bekend Men hoopt dat ook hier spoedig jong groen te zien zal zijn! KATWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van den heer D. de Jong. Onder zeer groote belangstelling heeft gistermiddag de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer D. de Jong. in leven secretaris-pen ningmeester der afd. van den Ned. Chr Bond van Fa/br._ en Transportarbeiders. In het Diaconiegebouw in de Voorstraat werd een rouwdienst geleld door ds. P. Pras. Na aflooti hiervan werd de kist graf waarts gedragen door bestuursleden van de plaatselijke afdeellng. Od de begraafplaats waren aanwezig vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van den Bond. de heeren B. v. d. Bent. L. v. d. Zwan en J. Vink van den Ohr. Be sturenbond: de voorzitter de heer W. Kulk met verdere bestuursleden en zeer vele leden van de plaatselijke afdeellng en vele vrienden en kennissen van den over ledene. Toen de kist In de geopende groeve was neergelaten wees ds. pras erop. dat deze man ln den vollen bloei des levens wegge nomen was. ln de volle verzekering des geloofs Spr. sprak een vermanend woord tot de Jongeren, De heer J. v. d. Steen, lid van het hoofd bestuur. merkte op. dat de overledene een harde werker voor den Bond was geweest. Hit heeft zich geheel aan zijn werk gege ven en achtte het zich als plicht om de Ohr. beginselen op het maatschappelijk terrein des levens uit te dragen. Dat de overledene een voorname plaats ln het vereenlglngsleven innam, blijkt wel uit de groote belangstelling hier bij het graf be toond. Een broeder van den overledene, de heer E. de Jong, sprak namens de familie aan allen dank voor de laatste eer aan zijn broeder bewezen. Od verzoek van de weduwe werd aan het graf gezongen Ps. 42 7. Vergadering Ned. Chr. Bouwarbcidersbond. De pi afd. van den Ned. Ohr. Bouwar bcidersbond vergaderde ln Cas» Cara. De voorzitter de heer KI. v. d. Bent opende met gebed en Schriftlezing. De secretaris de heer H. Oudshoorn Uw de notulen Be handeld werden de voorstellen voor de alg vergadering. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heeren KI. v. d. Bent, voorzitter; P. Guvt 2e voorzitter; C. v. d. Plas. 2e secr. en J. van Rijn. penningmeester. Na rond vraag werd met dankgebed gesloten. LISSE. Ds. H. Ligtenberg. Ds. H. Ligtenberg. predikant bij de Ger Gemeente hier ter plaatse, heeft voor het beroep naar Dirksland bedankt. Afd. Lisse „Bloembollencultuur". De afd. Llsse van de Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur hield een ledenvergadering onder leiding v. den heer Jac. Th. Vroome, 2de voorz. De 1ste voorzitter vertoefde nog ln het buitenland. De heer De Vroome zeide, dat voor den kweeker, die een goed gewas heeft gehad, het afgeloopen jaar gunstig genoemd mag worden. Hij heeft ln ieder geval rond kun nen komen. De voorzitter deelde mede, dat de kweekerskortingen thans bekend zijn en als volgt lulden: voor Hyacinthen 15'/,. vroege tulpen 6"/o, late tulpen 3/4»/, en Narcissen 3%. Hieruit concludeerde spr., dat het surplus niet groot geweest is. Spr. hoopte, dat er een steeds betere verhou ding zal tot stand komen in de binnen- en bultenlandsche prijzen. Het ledetal is wederom met 18 nieuwe leden. 2 lid-leerlingen en 1 donateur ge stegen. De heer W. Onderwater las de notiilen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit hot financieel verslag bleek, dat er een kassaldo aanwezig ls van f. 998,54. Vervolgens had bestuursverkleelng plaats voor aanvulling van het bestuur. Als can- didaten werden voorgesteld de heeren Z. v. d. Burg en A. H. Nieuwenhuls. De uit slag was, dat gekozen werd de heer Z. v. d. Burg. De kaseommissie constateerde, dat de kasbeschelden in orde waren Na bespreking rondvraag en verloting van een mooie collectie kamerplanten volgde sluiting. NOORDWIJK. Het komende Tulpenfeest. Officieels opening op 21 April. De offlcleele opening van het komende grootsche Tulpenfeest, Ls nader vastgesteld op Donderdag 21 April a.s. des namiddags te 2 uur op het Raadhuis te Noordwljk- Binnen. Dit Bloemenfeest, aan de voorbereiding waarvan thans met alle macht gewerkt wordt, zal stellig in het centrum der be langstelling staan van de velen, die zich het feest van verleden jaar herinneren. De activiteit van het „Bloemeneomité Noordwij k" valt ten zeerste te prijzen Noordwljk moge gedurende de bloemen- feestweek met als hoogtepunt een schit terend Bloemencorso op Zaterdag 23 April, des morgens voor de kinderen en des mid dags voor de erooten, duizenden bezoekers trekken. Wij zijn er van overtuigd dat het comité niets zal nalaten, om het den belangstel lenden zoo aangenaam mogelijk te maken. OEGSTGEEST. Bijeenkomst Ger. Meisjesver. „Mirjam In de Willem de Zwijgerkerk werd een ZendingsbUeenkomst gehouden, uitgaande van de Ger. Meisjesver. „Mirjam" geopend door de presidente mej. D. Smit die het tweeledig doel van dezen avond naar voren bracht n.l. méér propaganda voor het zen dingswerk onder vrouwen en meisjes in Indïë en tevens ter gelegenheid van het 20-jarig Jubileum van den Bond van Mels- jesvereenlglngen een jubileumgave te ver zamelen voor hetzelfde doel. Mej. Hemmes, onderwijzeres aan Indische meisjesscholen, sprak over haar arbeid ln Indlë op de scholen en wist haar gehoor zeer te boelen door haar levendige beschrlj vingen. Speciaal memoreerde zij den grooten ijver aan den dag gelegd door een oud-lid van .Mirjam" mej. Goemaat. In de pauze werd gratis thee gereser veerd; een op prijs gestelde attractie der firma van Nelle. Ds. Verkuil sprak vervolgens over „De Indonesische Jeugd", speciaal de studee- rende en de invloeden die op haar werken. Ten slotte belichtte hij de felle machten der zending. Tot slot werden eenige Javaansche en Maleische liederen van een Inlander ten gehoore gebracht waarop ds. Verkuil sloot met dankzegging. SASSENHEIM. Bijeenkomst der AR. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prlnsterer" hield haar laatste vergadering van dit seizoen onder presidium van den heer H. L. Boter Jr. De heer H. Griffioen leverde een Inleiding over „De C.D.U.". Na de voorgeschiedenis dezer partij be sproken te hebben, bezag spr. de werk zaamheden van de C.D.N. Spr. stond uit voerig stil bij het principieel? onderscheid, dat er bestaat tusschen de AH. Partij en de C D U. Na de CHU. en het kapitalisme, het ml- Utalrisme en het Imperialisme bezien te hebben, besprak hij de CD.U. en de SDAP. Spr. concludeerde dat de CD.U. ln haar politiek onchristelijk en in wezen revolu- tioniiair is. Bespreking van het onderwerp volgde. Gevonden voorwerpen. Ben kosteloos belastingmerk, een kinder rozenkrans, een duimstok, een paar zwarte beenpijpen, een paar kinderkousen. Nadere Inlichtingen bij de politie alhier. Het aantal werkloozen bedraagt thans 187 m. en 8 vr. Op 28 Febr. waren deze cijfers reap. 248 en 7. VOORHOUT. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Voorhout vergaderde in café Hoer have" van de heer Jac. Angevaare. De voorzitter de heer P. A. v. Rejsen merkte oa. op. dat de gewassen er momenteel zeer goed voorstaan. Ook de prijzen der reeds verkochte bollen zijn zeer bevredigend en als het bestaande niveau niet gaat wan kelen, dan mogen wij nog steeds den toe stand wat hoopvoller tegemoet zien. De secretaris der afd.. de heer C. J. Zoneveld las de notulen, die goedgekeurd werden. De voorzitter de heer P. A. v. Red- sen. danikte voor rijn herkiezing. Het Jaar verslag van den secretaris werd onder een dankwoord van den voorzitter geteekend. De heer F. L. v. d. Hulst stelde voor. maar één afgevaardigde naar de alg, vergadering te zenden, dit in verband met de eenigszlns onbelangrijke agenda. De vergadering stemde hiermee ln. waarna werd gekozen de heer P A. v Reisen. met als plaats vervanger den heer P. L. v. d. Hulst. Na Tondvraag volgde sluiting. Sluiting Schietwedstrijd B.V.L. De afd Voorhout der B.V.L. heeft haar oefeningisseizoen, onder leiding van haar commandant, den heer J. A. Verdegaal, besloten met een schietavond om prijzen Het totaalpuntenaantal was 150. De uitslag luidde Groep scherpschutters: le pr. J. C. Boerc 139 p.; 2e pr. L Kortekaas 138 p.; 3e pr. Ch. C. Wessels 136 p. en 4e pr. P. J. Lan- geveld 136 p. HEDEN. Breestraat 19: Leden verg. Ver. tot bev. v. <L bouw van werkmanswoningen, 4 ft uur nam. Gerecht 10: Theosofische Ver. Spr. J. Kruis heer. 8 uur nam. Schouwburg: Het Masker, „Het Adelaarsjong". 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Groninger Ver. 8 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Splritisch Genootschap. Spr. ds heer v. d. Engel. 7 >4 uur nam. Maandag. Gerecht 10: Esperanto. Spr. J. H. Vink. 8 uur nam. Dinsdag. Langeslraat 67: Teekententoonstelling WUk- getiouw O. H. L„ 810 uur nim. Woensdag. Langestraat 67: Teekententoonstelling Wyk- ►gebouw G.H.L. 2\—6 en 7—9)4 uur nam. Donderdag. N.V. Stoom-Zee, Eau de Cologne en Parfume- rieënfabriek vh. Sanders en Co.; Jaarverg. van aandeelhouders, 3 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel ling graftak en plastiek. (Tot 18 April). Vatt 10L-4, Zondags l-^ BIOSCOPBN: ^Li^yter, Stationsweg: 8 uur nam»: Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag Vdn 2—7 uu* doorl voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 «gr nam.. Woensdag- en Zaterdagnamlfftdg 1 faT: „Splonnage in de Maglnot-llnle", Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.16 uur namft „San Francisco", Woensdag- en Zaterdagnam. 2*30 uur. Bon dag doorl. voorstelling 2—7 üftr en 8.16 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur - „Broadway-Bill". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarletraat: lederen werkdag 2>/« uur nam. en 8 uur nam.: „De trek haar het Westen". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 91/t11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventteve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventteve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterle. 3»/# uur 's middags precies. 's Vryöags: Inst. v. Praeventteve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu». 4—8 Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's VrUdags van 10—121/2 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. StedelUk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontset wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 6 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raam steeg: Werkdagen 83012. 1.80— 5 uur; 'e Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 3a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Neder!. Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 28): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 'sZon- dage gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustraties uit 16de eeuw. Werkdagen 11/3—41/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Koeteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge- slojen: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f 0.25; alle overige dagen f. 0.10. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leaKn v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der MensChheiH", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 2 t/m. Vrijdag 8 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, tel, 803, G. F. Reyst, Steenstraat 36, tel. 138, en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Groep A: le pr E. L. A v. d. Lans 134 p.; 2e pr. A. v. d. Geer 134 p.;; 3e pr. J. A. Went 127 p. en 4e pr. J. Floor 125 p. Groep B: le pr. G. Vonk 127 p.; 2e pr. J. Veenstra 119 p. en 3e pr. M. C. Zonne veld 117 p. De prijzen werden na afloop door den commandant uitgereikt, waarna hy nog een dankwoord sprak voor de deelneming aan de oefeningen ln het afgeloojoen sei zoen. Tevens wekte hy de leden op, ln den komenden zomer zoo trouw mogelyk de oefeningen by te wonen op de schietbanen te Katwijk aan Zee. Als byzonderheid zy vermeld, dat de P- J. Langeveld in één serie de 50 punten be haalde, doordat hij het hart der kaart achtereenvolgens vyf maal op de tien raakte! In den loop van Maart werd ln d» Ned Herv. Kerk alhier gecollecteerd voof de Kerk f. 35.13'/»; Diaconie f. 12.06 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6