LAATSTE BERICHTEN LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 April 1938 Het Koninklijk bezoek te Rotterdam Stcidsnieuivs Binnenland RECHTZAKEN Buitenland V00RL00PIGE WISSELKOERSEN HONGARIJE. Beperkende maatregelen voor de Joodsche bevolking. De regeering zal bij de Kamer een wets ontwerp indienen, waarbij volmachten worden gevraagd om bij decreet den in vloed der Joden In het oeconomlsche, cul- tureele wetenschappelijke, litteraire en ar tistieke leven des lands te beknotten. De deelneming der Joden op deze gebieden zal over het algemeen beperkt worden tot 20 pCt. ROEMENIË. De buitenlandsche politiek. De partijen willen protesteerep. De minister van buitenlandsche zaken, Comnen, heeft de pers medegedeeld, dat de regeering de traditloneele buitenlandsche politiek zal handhaven. De bondgenoot schappen met Polen, de Kleine Entente en de Balkan-entente blijven bestaan. De vriendschap met Frankrijk is een belangrijk punt in het stelsel der nationale veiligheid. De regeering wenscht de betrekkingen met Engeland te bevorderen. In de verhouding tot Dultschland wil zij groote aandacht wijden aan de economische en cultureele betrekkingen. De betrekkingen met Italië. Rusland, Hon garije en Bulgarije blijven vriendschappelijk. De regeering zal eerlijk medewerken aan den Volkenbondsarbeld. Sedert verscheidene dagen werden reeds onderhandelingen gevoerd tusschen de lei ders der vroegere politieke partijen, die tot overeenstemming moesten komen over het richten van een protest tegen de ontbin ding der partijen aan den koning. Dit pro test moest worden geteekend door de libe ralen, de volkspartij, de christelijk-sociale partij en de ijzeren garde. Het bestuur dei- vroegere liberale partij heeft thans beslist, dat het niet wenschelljk is met de andere partijen op te treden; waarschijnlijk zal de party een afzonderlijk memorandum op stellen. De beslissing der andere partijen is nog niet bekend. Rondwandeling over de „Primavera". TS JECHO-SLO W AKI JE. De Sudeten-Duitschers verlaten de Kamer. Gisteren heeft de Kamer vergaderd over het wetsontwerp, waarby de banken wor den verplicht een deel van hun kapitaal In staatspapieren te beleggen. Aangezien deze maatregel van belang is voor de landsverdediging, werd het ontwerp door de Tsjechen en Slowaken aangenomen De aanhangers van Henlein verlieten Voor de stemming demonstratief de zaai VEREENIGDE STATEN. BEKNOTTING VAN ROOSEVELT'S MACHT. Duitsche splonnage. Hel Huis van Afgevaardigden, dat reeds eenige dagen gedebatteerd heeft over het wetsontwerp tot reorganisatie van de be stuurslichamen, heeft gisteren een demo cratisch voorstel tot verwerping van het ontwerp met een meerderheid van 22 stem men van de hand gewezen. Daarop werd een resolutie aangenomen, op grond waar van het congres zich het recht voorbehoudt over eventueele maatregelen, die president Roosevelt op grond van de reorganisatie wet neemt, door een eenvoudig besluit met meerderheid van stemmen het veto uit te spreken. Van te voren had het Huls reeds een democratisch amendement aangenomen, volgens hetwelk het reorganisatieprogram ma niet mag worden toegepast ten aanzien van het federaal büreau voor de opvoeding. Dit amendement hield verband met de Wenschen van roomsch-katholieke kringen. Huil heeft zich opnieuw uitgesproken tegen verhooging der tolmuren Huil voert vporal aan, dat de Amerlkaan- sche industrie gemakkeiyk met Euro- peesche Industrie kan concurreeren bij de thans van kracht zijnde tarieven en dat de toeneming van den Invoer overeenkomt met de nieuwe activiteit van de Ameri- kaansche Industrie die, aangezien zü haar producten gemakkeiyker van de hand kan doen, tot een verhooging van de koop kracht der verbruikers leidt. Het ministerie van financiën zal eerlang Instructies uitgeven aan de douane Oos- tenryk te schrappen van de lijst der naties, die behandeld worden op de basis van meestbegunstiglng. De Oostenryksche han delsproducten zullen worden beschouwd als afkomstig uit Dultschland. welk land op de zwarte iyst staat. De federale autoriteiten hebben te ken nen gegeven, dat naar aanleiding van de arrestatie van een drietal Duitschers, Boe ning. Hermann en Unkel, die van spion- nage verdacht worden, een grondig onder zoek zal worden ingesteld naar de activiteit van den German American Bund" waar van de leden nazi-sympathieën hebben. -0ögV V„'i 5 zegt u? Heeft myn zoon een voet- mu door uw raam gegooid? Onmogeiyk! u kgt met mazelen te bed!" HM, de Koningin heeft vanmiddag een bezoek gebracht aan Rotterdam, de stad van de ontluikende lente en tegelijk van nijverheid en scheepvaart. Het eerste bezoek van H.M.. die een gryzen bontmantel en een grijzen hoed droeg, gold de bloemenweelde der „Primavera" in de Nenijtohal, waarna de Koningin de terreinen der Bataaf- sche Petroleum Mij. aan den Nieuwen Waterweg en ten slotte het nieuwe vlaggeschip der Nederlandsche koop vaardij, de „Nieuw Amsterdam" heeft bezichtigd. Trams en autobussen van de gemeente hadden van 's morgens vroeg af het Ko- nlnkUlk bezoek reeds aangekondigd en van tal van gebouwen wapperde de driekleur Omstreeks kwart over ëén arriveerden de drie Koninklyke auto's bij den tol aan den Schieweg. Hier stonden de burgemeester van Rot terdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, en de hoofdcommissaris van politie, mr. L, Eint- hoven, die Hare Majesteit op Rotter- damsch grondgebied begroetten. Langs den weg stonden groepen menschen gedromd, die de Koningin hartelyk verwelkomden en toejuichten. De burgemeester en de hoofdcommissa ris namen in een auto plaats en reden mee in den stoet, welke zich door de wyk Blij - dorp naar de Nenytohal begaf. Ook hier stonden zeer veel belangstellenden langs den weg geschaard, die door bereden po litie op een afstand werden gehouden. Te ongeveer half twee arriveerde de Ko ningin bij den buitentuin, welke voor de Nenytohal ligt. Bij den ingang van het tentoonstellingsterrein stond het bestuur der „Primavera" gereed om Haar te ont vangen. Dit bestuur, bestaande uit de heeren P. C. D Hanegraaff, J. van Hoboken, dr. C. O. M James, B. de Kruyff, J van Zwet en H. Hartlieb, werd door den burgemees ter aan H M. de Koningin voorgesteld Op het moment dat de Koningin de Ne- nyto-terreinen betrad, ging van het ge bouw de Koninklyke standaard omhoog en zette de muziek het „Wilhelmus" in, dat door luidsprekers over het geheele terrein hoorbaar was. Een dochter van een der bestuursleden bood aan de Koningin een ruiker orchideeën aan. Het publiek, dat by den ingang samenstroomde, wprd op een eerbiedigen afstand gehouden door politie-agenten, zoodat de hooge bezoek ster ongehinderd de bloemen en planten I op de tentoonstelling die Zy ook in vorige jaren reeds eenmaal bezocht kon I bezichtigen Bij Haar binnentreden was de Koningin zichtbaar verrast door den eersten indruk, welke de kleuren- en geurenpracht in de reusachtige Nenyto-hal op Haar maakte. De entree, recht tegenover de waterpartij met geurende rozen, was dan ook een fleu rig contrast met de wintersche luchten, welke H M. nog eenige seconden tevoren buiten het gebouw had aanschouwd. De Koningin, die rondgeleid werd door den heer Hanegraaf, maakte van het be zoek geenszins een haastige rondwande ling, doch genoot van elke party en van elk verrasend hoekje. Met groote belang stelling informeerde Hare Majesteit naar byzonderheden over planten welke Haar aandacht trokken en meermalen gaf zy uiting aan Haar bewondering voor hetgeen hier aan lenteweelde en bloemenpracht tentoongesteld was. De rondgang op de expositie duurde on geveer drie kwartier. Uitgeleide gedaan door de leden van het tentoonstellingsbestuur, vertrok Zij met de leden van Haar gevolg, om ongeveer kwart over twee van de Nenytohal. Door de Henegouwerlaan, Mathenesser- laan 's-Gravendykwal, Kievitslaan en Westerlaan. werd naar de Parkkade gere den. Overal langs den weg stonden de Rot terdammers reikhalzend naar het voorby- rijden van de Koningin uit te zien en een hartelyk en geestdriftig gejuich klonk overal, waar de Koninklijke auto in zicht kwam. Aan de Parkkade begaf Hare Majesteit zich aan boord van de salonboot „Stad Rotterdam", waar zich ook de Rotterdam- sche havenmeester, de heer H. Kortlandt, bevond. J Met deze boot begaf de Koningin zich naar de petroleumhaven, ter bezichtiging van de etablissementen der Bataafsche. Aan boord werd Zu begroet door den de- recteur-generaal van de „Koninklyke". ir. J. E. F. de Kok. Ook de burgemeester en de hoofdcommissaris van politie maakten den tocht naar de petroleumterreinen mee De schietploeg van 6 RV.A. zal. na een verblllf van 6 dagen in de Legerplaats bli Oldebroek. morgen naar hier te rug- keeren. Het 350-jarig bestaan van den Raad van State. De feestmaaltyd ten paleiae. Toespraak van H. M. de Koningin. Aan den maaltyd. gisteravond ten Fa- lelze te Den Haag aan den Raad van State aangeboden, heeft H. M. de Koningin de volgende rede gehouden; Myne Heeren, Leden van den Raad van State, Waar op 12 April het intreden van den Raad van State in ons staatsbestel her dacht zal worden, wensch ik aan dezen disclh uiting te geven aan Mijne groote waardeering voor de wijze, waarop dit col lege de belangen van den Staat en van ons Volk heeft gediend. 350 jaar heeft de Raad van State zich met volle toewijding van zijn taak ge kweten en dit is Mij een waarborg, dat ook in de toekomst op de onpartydigheid en het doorzicht zyner leden te allen tyde staat zal kunnen worden gemaakt. Ik acht Mij gelukkig u. Myne Heeren, hedenavond om My vereenigd te zien ter herdenking van dit heugeiyk feit en ik voeg hieraan toe den hartgrondigen wensch dat het den Raad gegeven moge zyn nog in lengte van dagen de belangen van het lijk op dienovereenkomstige wijze te dienen. Ik stel u voor met Mij op de gezondheid te drinken van den Raad van State. De vice-president van den Raad heeft hiel op ais volgt geantwoord: Mevrouw, Met Uwer Majesteits verlof moge ik uiting geven aan de gevoelens van warme e.kenteiykheid, welke de leden van den Raad van State vervullen voor de ont vangst ons op heden door Uwe Majesteit bcieid en voor de woorden tot ons gericht. wy zyn daardoor diep getroffen en het is ons een behoefte des harten Uwer Ma jesteit voor de groote welwillendheid, wel ke zoowel in die ontvangst als in die woor den tot uitdrukking is gekomen, zeer eer biedig dank te zeggen Wel nauwelijks behoef ik hieraan toe te voegen, dat dc krachten welke ons gegeven zyn, bij voortduring gericht zullen biyven op de zoo getrouw mogelyke vervulling van do ons opgedragen taak. Alleen daardoor kunnen wij hopen voor onze personen iets van de waardeering te verdienen, welke Une Majesteit voor den Raad van State heul gelieven uit te spreken. Met grcote dankbaarheid zyn wy ook weder in deze dagen indachtig aan den bil zonderen band, welke van den aanvang af heeft bestaan tusschen ons college en Uwer Majesteits Huis. Krachtens de instructie van 1588 heb'oen zoowel Prins Maurlts als de Friesche stad houder graaf WUlem Lodewyk aastonds ln den Raad van State zitting en stem ge had In den looo der eeuwen is dit met bUna alle vorsten utt hët Huis van Oranje het geval geweest; en sedert ons vaderland ln den aanvang der vorige eeuw zijn on afhankelijkheid herwon, is bovendien het voorzitterschap van den Raad aan onzen Souverein voorbehouden, tengevolge waar. van wij in Uwe Majesteit onze hoogver eerde presidente mogen zién. Het zvi my veroorloofd het glas op te heffen en een dronk in te stellen od Uwé Majesteit en ons geliefd Koninklyk Huis; DE SPELLINGKWESTIE. In een bericht onder „Binnenland" be treffende de spellingkwestie is verzuimd te melden dat het bericht ontleend is aan de „Arbeiderspers". DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wielrijder gedood te Gouda. Gisteravond even na half elf uur is de oud-wethouder van Gouda, en oud-sigaren fabrikant, de heer J. A. Donker, het slacht offer geworden van een onbewaakten over weg onder de gemeente Gouda. De heer Donker keerde per rijwiel van een bezoek aan kennissen terug naar het St. Joseph-paviljoen aan den graaf Floris- weg. waar hy woonde. Hy passeerde den onbewaakten overweg aan den Zwarteweg en is door den trein gegrepen en gedood. Het ongeval is door het treinpersoneel niet opgemerkt. Ook het stationspersoneel in Gouda, waai de trein stopte, heeft in den donkeren avond op het in verbouwing zynde perron, niets bemerkt. Eerst bij aankomst in Den Haag ontdekte men dat er een rijwiel aan de machine hing. Een direct daarop inge steld onderzoek had tot resultaat, dat om half twee op zeventig meter van den over weg het verminkte lyk van den heer Don ker werd gevonden. Het slachtoffer was weduwnaar en 74 jaar oud. Hij was lid van den gemeenteraad en vroeger een vooraanstaande figuur in de r.k. raadsfractie. INTERNATIONALE SPECIALITEIT LN WINKELDIEFSTALLEN. Men herinnert zich. dat de vorige week door de Haagsche politie een Russin werd aangehouden, toen zy op heeterdaad werd betrad bli den diefstal van vlif zilvervos sen uit een bonthandel aan het Noord einde. Het onderzoek, dat naar haar is in gesteld. heeft aan het licht gebracht, dat zy op het gebied van winkeldiefstallen een internationale vermaardheid geniet, waar uit men af mag leiden dat de politie een alleszins goede vangst heeft gedaan. Uit de gegevens, die het centraal bureau voor fal- siflcatiën en internationale misdadigers te Amsterdam omtrent deze 41-]arige vrouw in den loop der jaren heeft weten te ver zamelen. blijkt dat zij reeds veroordeelin gen achter den rug heeft in Parijs, Ant werpen en Berlijn, terwijl haar hoofddo- .nlcllie te Brussel is. Zy is in het huis van bewaring te 's-Gra- j venhage opgesloten en verschillende ma len aan een verhoor onderworpen, doch zij weigert het geven van welke inlichtin gen ook. Men heeft haar handlangster, die haar behulpzaam was by den diefstal, waarby zy gearresteerd werd, dan ook nog niet kunnen vinden. Oplichter met uitgebreid operatie terrein. Ook in Leiden en omgeving was hij werkzaam. De Haagsche recherche heeft een goede vangst gedaan met de aanhouding van den 37-jarigen monteur G. van A„ die door den speurzin van een rechercheur kon worden ontmaskerd als de bedrijver van tal van diefstallen in Den Haag en omgeving. Bij zyn aanhouding op den Rjjswykscheweg, waar hy den argwaan van genoemden rechercheur opwekte, bleek hy in een pakje op zijn flets een gestolen nieuwe regenjas te vervoeren, welke ten nadeele van een winkelier in Leidschendam was wegge nomen. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat van A. in de Jac. v. d. Doesstraat te 's-Gravenhage woonde Op dit adres vond men een yzeren geldkistje met niet minder dan 30 beleenbriefjes. afgegeven door banken van leening te Rotterdam, Haarlem. Leiden en Den Haag, voor goe deren. welke hü onder een valschen naam had beleend. Nadat de Leidschendamsche winkelier aangifte had gedaan van diefstal van een regenjas, kwamen allengs meer gedupeer den voor den dag. Zoo is aan het licht ge komen dat van A. schoenen had gestolen te Wassenaar en Hillegom en een hoeveelheid kleeren te Naaldwyk. Hij staat bovendien gesignaleerd voor het ondergaan van 12 da gen hechtenis 'wegens een overtreding van de motor- en rijwielwet. Na verhoor is hy door de Haagsche poli tie uitgeleverd aan de politie te Wassenaar. VROUW DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vanmiddag te omstreeks twaalf uur is op den hoek Bellamypark en Spuistraat te Vlissingen een jonge vrouw, wier lndentlteit nog niet kon worden vastgesteld, door een zware vrachtauto overreden. De vrouw werd op slag gedood. Uitspraak in goudclausule-proces. UIT NED. OOST-INDIË IJET BEZOEK VAN DEN GOUVERNEUR- GENERAAL VAN AUSTRALIË. Jhr. Van Starkenborgh naar Australië uitgenoodigd. BATAVIA, 8 April (Aïieta/A.N.P.). - Bij het galadiner, dat gisteravond ten paleize Koningsplein ter eere van de hooge Austra lische gasten plaats had, heeft de gou verneur-generaal van Ned.-Indië een tafel rede gehouden, waarin hij de ontdekking van Australië in de 17de eeuw door de Hol landers memoreerde en op de nauwe be trekkingen wees, welke er tusschen beide groote nabuurlanden bestaan. Lord GoWrle bracht in zijn antwoord zijn waardeering tot uiting voor de hartelijke ontvangst, welke hem en zijn echtgenoote in Indië ten deel is gevallen en verklaarde, dat beiden ten zeerste van dit bezoek heb ben genoten. Uit naam van de regeering van Australië en van het Australische volk noodigde lord Gowrie zijn Indischen ambtgenoot uit. een tegenbezoek aan Australië te brengen, daarbij de verzekering gevende dat Austra lië hem vriendelijk en hartelijk welkom zal heeten. Hedenmiddag vertrokken de gouverneur- generaal van Australië en zijn gezelschap naar Buitenzorg, waar zij de gasten van jhr. Van. Starkenborgh Stachouwer zullen zijn. EISCH TOT BETALING IN GOUDWAARDE AFGEWEZEN. De Tweede Kamer der air. rechtbank deed vandaag uitspraak in het bekende goudclausule-proces door „het comité dol- larleeningen" te 's-Gravenhage aanhangig gemaakt tegen de Shell als garant voor de obligatieleening 1932 van de 4'/i pet. van de Bataafsche Petroleum Mij. De eischer vorderde uitbetaling van de hoofdsom van een per 1 Juli 1936 aflosbaar gestelde obligatie vari 500 dollar op goud- Naar men weet is vroeger een soortgelijk proces gevoerd tegen de Bataafsche zelf, dat ten voordeele van deze maatschappij is beslist, zoo n.l. dat de uitbetaling van de obligaties slechts in gedeprecleerde dollars behoefde te geschieden. Thans heeft genoemd comité de borg tot betaling aangesproken, van meening dat in elk geval op diens betalingsplicht het Amerikaansche reeht, dat de goudclausules van geen waarde verklaart, niet van toe passing is. De rechtbank heeft echter deze op vatting verworpen. Zij acht de zgn. jointresolution van 1933, waarbij goud clausules buiten werking worden ge steld, ook op de verplichting van de borg de Shell toepasselijk en zij wees derhalve den eisch van het comité tot betaling van eenobligatie in gouddollars af. Britsche stappen bij de Mexicaan- sche regeering. „Onteigeningsdecreet ongerechtvaardigd". De Britsche gezant in Mexico heeft instructie gekregen de Mexicaansche regeering er van in kennis te stellen, dat de Britsche regeering het onteige ningsdecreet van 18 Maart beschouwt als ongerechtvaardigd. Zij moet der halve formeel verzoeken de eigendom men aan de Mexican Eagle Cy. terug te geven. De instructies van den gezant, Gmalley, luiden verder, dat hy möet uiteenzetten, dat de Britsche regeering gehoopt had, dat de Mexicaansche regeering uit eigen bewe ging tot de erkenning zou komen van de onrechtvaardigheid van haar daad en stap pen zou nemen op eigen initiatief, teneinde de eenige methode toe te passen, die wer kelijk den toestand verhelpen kan, n.l. teruggave van de eigendommen aan de maatschappij, die bereid is de arbeids- kwestie op een biliyke basis te bespreken. DE KWESTIE VAN EEN ONTMOETING TUSSCHEN HITLER EN DEN PAUS. In Vaticaansche kringen spreekt men zich niet uit over de vraag of Hitler tij dens zyn bezoek aan Rome een audiëntie by den Paus zal hebben. „Dit zal van Hitier zelf afhangen", zoo zeide men slechts, „aangezien de H Stoel diplomatieke be trekkingen met Duitschland onderhoudt, zou de Paus niet kunnen weigeren het hoofd van den Duitschen staat te ont vangen". HAAGSCHE POLITIERECHTER. Alle verdachten voorwaardelijk veroordeeld. Terzake van diefstal van ongeveer 50—60 Kg aardappelen ten nadeele van den bloembollenhandelaar C. G. te Hillegom, moest terecht staan een 24-jarige fabrieks arbeider uit Hillegom. Verdachte bekende en deelde mede dat armoede de dryfveer van dezen diefstal was. De aardappelen had hy in zijn kelder verstopt. Een over ver dachte uitgebracht reclasseeringsrapport adviseerde een voorwaardelijke straf. De Officier van Justitie kon zich hier mede vereenigen en elschte één maand gev.-straf voorwaardelijk met 3 Jaar proef- tyd en onder toezichtstelling van de Prot. Chr. Reel. Ver. De Politierechter veroor deelde verd. tot 2 maanden gev.-straf voor- waardelyk met 2 jaar proeftijd en onder dezelfde byzondere voorwaarden. Terecht stond hierna een 39-jarige bloe mistarbeider uit Hillegom wegens diefstal van een hoeveelheid profielhout ten nadee le van den aannemer G. J. E. te Hillegom. Verdachte had dit feit reeds eerder ge pleegd. Een over hen uitgebracht reel rap port luidde gunstig, en adviseerde even eens een voorwaardelijke straf. De officier van Justitie kon zich ook hiermede vereeni gen en eischte tegen verdachte een voor- waardelyke gev.straf voor den tijd van 4 maanden. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een voorwaardelyke gev.straf voor den tijd van 3 maanden met een proef tijd van 3 jaar. Een 30-jarigen timmerman uit Aalsmeer was diefstal van damesondergoederen ten laste gelegd. iDe zaak werd met gesloten deuren behandeld). De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 iaar. (12 uur). Londen 8.969'16; Berlijn 72.47'Parijs 5.52 3 4; Brussel 30.41'Zwitserland 41.41'/, Kopenhagen 40Stockholm 46.20; Oslo 45.05; New York 1.80 5/8; Praag 6.30. Bij het ter perse gaan van dit Blad was het Overzicht van de Amsterdamsche Effec tenbeurs nog niet in ons bezit. DE STEMMING DER DUITSCHERS IN ENGELAND. TERRORISTEN IN PALESTINA BRENGEN TREIN TOT ONTSPORING. Gewapende terroristen hebben op de lyn van Palestina naar Egypte een goederen trein tot ontsporing gebracht. De locomo tief en drie tankwagens met petroleum vlo gen in brand. Het treinpersoneel werd beschoten, doch niet getroffen. Afdeelingen militairen en politie zyn naar de plaats van het gebeur de gezonden. Een aanslag op een personentrein, die op weg was van Jeruzalem naar Lydda, mis lukte. Geen der reizigers werd door de schoten der terroristen getroffen. Weinig belangstelling. De „Daily Telegraph and Morning Post" meldt, dat slechts 1200 van de 34.000 Duit schers in Engeland tot dusverre zich heb ben aangemeld om Zondag hun stem uit tc brengen aan boord van het schip der organisatie Kraft durch Freude", dat in Tilbury de kiezers aan boord zal nemen. Twee dagen geleden waren nog regelingen getroffen voor het doen ryden van twee extra-treinen van St. Pancras naar Til bury. Gisteren werd bekend, dat slechts één exthatrein ingelegd zou worden en dat een tweede beschikbaar zou zyn, wanneer voldoende gegadigden zich zouden aan melden Aan boord van de „Wilhelm Gust- loff" bevinden zich geen ambtenaren. De kapitein draagt de verantwoordeiykheid voor de verkiezing aan boord. De 1000 pas sagiers. die met het schip een tocht ma ken. zullen ook hun stem op het schip uitbrengen. BRAND IN DUITSCH ARSENAAL. By werkzaamheden by de kruitlading voor een zware kustbattery is hedenmorgen in het arsenaal van de marineartillerie te Pillau brand ontstaan. Daarby zyn tien personen om het leven gekomen, terwyi vier arbeiders gewond werden. Buiten het recht streeks betrokken gebouw is geen materieele schade van beteekenis aangericht. Men zie voor Nagekomen Berichten en Beunoverzicht pag. 3 van het Tweede Blad, 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3