Goede oplossingen RAADSELS nr. Verrassingen in de brievenbus Oplossingen maar, dat het goed blijft. Na Paschen weer nieuwe raadsels, had ik geschreven. Liesje van Driel. Jij ondervindt ook al, hoe de tijd vliegt. De overgangen bij jullie hebben dus een feestelijk slot. En heb je Woensdag pleizier gehad bij je vriendin netje? Ankie van Driel. Nu je beste beentje maar voorgezet in de nieuwe klas. Ik hoop het aan je briefjes te kunnen merken. Wie had dat woordje onderaan je brief gezet? Ik moet het er helaas mee eens zijn! Janna Struik. Ook overgegaan, dat mag ik hooren. Jammer van je vorigen brief. Nieuwe raadsels weer na de Paaschvacantie. Dan graag. Rietje van Strien. Je hebt een mooi ca deau aan je Oma gegeven. Ik begrijp, dat zij daar blij mee was. Jannie van Biezen. Dat is nu weer een tegenvaller voor Moeder en voor jullie al len. Wensch haar vooral het beste. In elk geval gelukkig, dat jij weer goed in orde bent. Houd je maar flink. Ietje Borgmeyer. Aardig, dit plaatje van de zeven geitjes. Prettig voor je vriendin netje, dat zij zoo in de boeken en bloemen wordt gezet. Maar het allermeest hopen we, dat zij gauw beter mag worden. Paulus Laman. Kun je al overweg met je atlas? En je hebt me weer van een teeke- ningetje voorzien, aardig. Loesje Horstman. Natuurlijk ook harte lijk welkom. Het is veel leuker, de raadsels ook in te sturen, als je ze toch oplost. Marietje van Vliet. Jij ook al een versje? Nu, dat geef ik je graag. Wat in de kinderjaren, Het harte boeit en tooit, Blijft altoos in 't geheugen, En.je vergeet het nooit. Catrientje en Willem Kroesemeyer. Aan genaam kennis te maken met Willem Je bent ook van harte welkom. Maar. jullie oplossingen waren niet volledig. Volgende week maar opnieuw geprobeerd. Nico Verboom. Jongen, jongen, dat jij al zulke groote teekeningen kunt maken! Het is een heele opgaaf voor je geweest. Maar, dat het mooi is geworden, daar twijfel ik niet aan. Wim Betgen. Ik hoop voor Je. dat het lastige euvel geheel verdwijnen zal. Nico Smit. Je bent vindingrijk geweest met alle raadsels en met raadsel 5 in het bij zonder. Bram Wiggers. Ik wensch je dan prettige reis en heel veel pleizier in je vacantie, en dan tot na dien tijd. Ans Nieuwenhuys. Ik verlang naar je briefje. En hoop dan tevens te hooren, hoe het toch met je uitknipsels staat. Nu, dit is weer een lang epistel geworden. Nu jullie weer aan het lezen, oplossen en schrijven. Tot den volgenden keer. Insturen tot Dinsdagmorgen 9 uur aan het Bureau Leidsch Dagblad of aan mijn adres: Wasstraat 5. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van: Gerrie Gijsman, Ineke Boterenbrood, Leny Hartwijk, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Rika de Graaf, Aukje van der Walle, Jack de Geus, Suze de Geus, Corrie van Weizen, Ria Smits, Annie Schneider, Jan Spijker, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Henny van Vliet, Nellie Kramp, Alida van der Holst, Joop Schouten, Annie Schou ten, Riekje Leemans, Henny Hoogstraten, Gerrit van Egmond, Wim de Graaf. Leuntje Koekebakker, Corrie Kuyt, Johanna Koeke- bakker, Koos Kromhout, Annie Schipper, Rina ter Wee, Beppie Bouter, Jan de Graaft, Mieke Janssen, Abram Fakkel, Rian Muller, Willy Corbijn van Willenswaard. Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet Lagas, Jacques Vallentgoed, Annie van der Vos, Rietje Brandt, Beppie Crama, Neeltje Kolderman. Jannie de Neef, Mientje de Neef, Nellie de Neef, Jetje de Neef, Corrie de Pree, Gerard de Pree. Ida Maria de Graaf, All Verschoor. Trijntje van Schaik, Marianne Immink. Lucie Paats, Beppie Paats, Janny van Groeningen, Tini Seriier. Jettie Heyloo, Greet Brussee. Cobi Lindhout. Meiske Mulder, Jeanne de Geus, Marietje Hoppenbrouwer, Cobie Wijnbeek, Rietje Pielanen, Mientje Verstraaten, Jaap Kruit, Truida Overduyn, Lientje van der Reyden, Riete Scheer. Tootje Scheer, Willy van Rijn. Jan Bronsgeest, Coba Verlind, Rie Smittenaar, Fie Verboon, Mien van Rooyen, Lydia Botermans, Bep van Woudenberg, Rietje de Nobel, Maartje van Ommering, Geertje van Ommering, Annie Klos, Jo (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Allereerst een opgave voor puzzelaars, die zich niet zoo gemakkelijk van de wijs laten brengen! Let op, want er komt een ge heimzinnig verhaal: In het midden van een groot weiland verhief zich een platte heuvel. Aan weers zijden van deze heuvel stond een schaap. De schapen heetten Aafje en Betje. Aafje keek voortdurend strak naar het Oosten en Betje naar het Westenen toch zagen zij elkander! Hoe is dat mogelijk? II. Ingezonden door Willy Simons. Op de kruisjes staat van links naar rechts en. verder van boven naar beneden iets, dat we heel graag lusten, xxxxx le rij: een soort Ijs. x 2e rijeen heel ander soort ijs. x 3e rij: een meisjesnaam. x 4e rij: Iets, dat prikt. x 5e rij: het tegenstelde van oorlog. Ingezonden door Cornells Heemskerk. Waarom dragen Gelderse boerinnen rode bloedkoralen? IV. Ingezonden door Drietal van Vliet. Ik word met 9 letters geschreven en ben een koninkrijk in Europa. 4, 3, 7. 7, 8 is een graansoort. 7, 4, 2, 6, 1, is een kleur. 4, 8, 7, 7, 6 is een rivier in Overijsel en 7, 2, 3, 4 een plaats in Overijsel. 1. 3, 9 is een bewoonster van een klooster. 5, 6 is een persoonlijk voornaamwoord. V. Ingezonden door Johanna Koekebakker. Arabië is mijn vaderland, In Neêrland word ik bruin gebrand. En in een molen fijn gemalen, Dan voel ik hete waterstralen Ten slotte giet men melk er bij. Zeg lieve kinderen, Kent gij mij? VL Ingezonden door Corrie Kuyt. Elk woord staat veranderd ln dit spreek woord: intbze ere ij g btelng. VII. Ingezonden door Loekie de la Blje. Ik ben een rivier ln Limburg. Ik begin met iemand, van wie je veel houdt. Daarna volgt iets, dat van een sigaar komt VIII. Ingezonden door Trijntje van Schalk. Mijn geheel bestaat uit 11 letters, en wordt des zomers door veel vacantiegangers gebruikt. Een 1, 2. 11 is een huisdier. 8, 2, 3 is niet wild Met 11, 9, 5, 7 bestrijkt men wel oude schuttingen. Een 4, 6, 9, 7 is een vrucht. Met een 4, 5, 10 maak je je huiswerk. 3, 9. 5, 7 zegt broertje, als hij iets lekker vindt. Drabbe, Alida Stikkelorum, Koosje Stikke- lorum, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Anny Bekooy, Nelly Meinema, Ella Meinema, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Co Harte- velt, Jannie Hartevelt, Grietje de Graaf, Paul Hartman, Elly Hartman, Nita Hartman, Piet J Boogaarts, Rita Mlzée, Lientje Weeda, Beppie Henzen, Marietje Prenen, Marie Brokaar, Mientje de Water, Lena Moraal. Nel van der Bijl, Bennie de Bruin, Martha van der Burg, Coba van der Burg, Truus Sluymer, Cathrien Sluymer, Jo Hooymeyer, Kees van Diggele, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Janna Struik, Greti Kips, Rietje van Strien, Jannie van Biezen, Ietje Borg meyer. Marietje Laman, Willem Laman, Paul Laman, Loesje Horstman, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Flora de Wit, Nico Verboom, Elje Boterenbrood, Wim Betgen, Nico Smit, Bram Wiggers, Ans Nieuwenhuys. Had je dat wel gedacht, dat er zulke „gekke" dingen uitkwamen? H1j doet alle* in een grooten zak. lederen dag haalt de postbode heel wat „verrassingen" uit de brievenbus: brieven met goed en met slecht nieuws, prachtige prentkaarten, kranten, tijdschriften, re clame-drukwerkjes, ja wat niet al? Maar dat alles kan slechts voor dengene, waarvoor het bestemd is, een verrassing zijn; de postbode vertrekt er geen spier om, hij doet alles in zijn grooten zak en brengt het naar het kantoor om te worden gestempeld en verzonden. Maar soms zitten er héél gekke din gen ln de brievenbus; dingen, die zelfs voor den postbode verrassingen zijn. Heel vaak zoo vertelde me laatst een postbode, zijn het handschoenen, die bij ongeluk in de bus terecht zijn gekomen. Een enkelen keer is eens een leege porte- monnale tusschen de brieven ontdekt en de politie geloofde toen, dat een zakkenroller die deze beurs „gerold" had, ze gauw ge leegd en vervolgens in die bus gegooid had om er maar af te zijn. De beste vondst, die de postbode ooit deed, was een ring ter waarde van 2000 gulden. En als hij alle kerkboekjes, die hij zoo wekelijks uit de bussen haalt, eens bewaarde, zou hij ge makkelijk een winkeltje kunnen openen. Wat zijn de menschen toch verstrooid! Ze denkengauw nog even dien brief posten! en gooien iets anders, dat ze toevallig in de hand hebben, ijskoud door de gleuf, zoo b.v. schriften en boekjes van schoolkinderen, enz. enz. Eens vond de postbode ookeen tes tament, een anderen keer een paspoort. Ge lukkig konden deze aan de eigenaars wor den terugbezorgd, omdat de naam erop stond. Maar is dit niet het geval, dan is het moeilijk zoeken! Want de menschen komen bijna nooit op het snuggere idee, of ze mis schien ook Iets, dat ze kwijt zijn, in de brie venbus hebben gestopt. Brillen, sleutelbossen en tabakszakjes zijn heel gewone gasten ln de brievenbus. Maar niet alleen de menschen bereiden den postbode allerhande verrassingen, de dieren helpen ook mee! Vogels bouwen soms in het voorjaar een nestje ln de bus en zoe ken hun toevlucht tusschen het warme pa pier. En eens beet een rat den bode ln de hand, toen hij de bus opendeed. Die was zeker voor een kat gevlucht en zoo in de gleuf terecht gekomen! der raadsels uit het vorige nummer. 1. Plantages; pan, lans, tang, sap, glas, pen. 2. Abcoude. 3. Al draagt een aap een gouden ring, het is en blijft een lelijk ding. 4. Wesp; bij; hond; paard; wolf. 5. Dennennaalden. 6. Moor,room. 7. De schaatsen. 8. Hilversum; leer, veer, heer, Mies, uur, Rie.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 26