CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes. Nu nadert jullie vacantie al weer; ik denk dat jullie daar niets op tegen hebben! En ik merk al uit briefjes liier en daar, dat velen weer reikhalzend uitkijken naar prijsraadsels. Nu. die krijgen jullie dan vlak na de vacantie; in de vacantie zelf doe ik het nooit, omdat er dan kinderen weg zijn. En het is ook leuk, na de vacantie weer een extraatje te hebben, om je op te verheugen. Denk er nog eens allen aan, steeds je leeftijd onder de raadsels te schrijven. Ik moet toch weten, vooral, als je omstreeks 11 jaar oud bent, of je bij de kleineren of grooteren behoort en ik kan dit niet van ieder uit mijn hoofd onthouden! Voor nieu welingen herhaal ik weer eens: kleineren 711 jaar; grooteren 1116 jaar. Dus: al len aan denken! Den laatsten Zondag was „Aprilletje- Zoet" flink bezig, hè! Hij wilde toonen, dat zijn rijmpje waarheid bevat. En nu aan de briefjes. Henny Hoogstraten Graag geef ik jou ook een versje voor je album; ik hoop, dat je dit ook mooi vindt. Het heet: Geluksrecept. Begeer geen al te groote dingen, Poog nooit iets met geweld te dwingen, Hoop veel en steeds, maar met geduld, Zoo je gelukkig wezen zult. Riekje Leemans. Het verheugt me, dat je zoo blij bent met je versje. En ik zal ook hopen, dat het in de verre toekomst, waar in jij je al verdiept hebt, zoo worden mag. als je nu graag wilt Dan schrijf ik je vast nog eens, al ben je dan mijn raadselnichtje niet meer! De plaatjes staan mooi op jul lie brieven; zeg dat ook aan Henny. Annie Klos. Johan en jij, beiden geluk- gewenscht met je overgang. Zoo schiet je ongemerkt op. Ja, je kunt de dagen al af gaan tellen tot 21 Mei. Dat deden wij vroe ger ook al, en dat doen de kinderen nog. Jo Drabbe. Nu vind ik maar weer één Jo, maar dat is ook een trouwe! In de athle- tiek ga je dus ook al uitblinken. Ik hoop weer eens gauw een raadsel van je te plaatsen. Maakt Moeder het goed? Kcosje Stikkelorum. Wat een verrassing, zoo'n mooi briefje, en keurig geschreven. Nu was het een echte, eigen brief! Alida Stikkelorum. Ik dacht wel, dat de Juffrouw en de Meester dat zouden zeggen. En, al heb ik het niét gezien, ik weet toch, dat ik het met hen eens kan zijn. Suusje de Wekker. Jij weet tóch mooi postpapier te maken. En dan met die aar dige jonge eendjes: dat past juist in dezen voorjaarstijd, Ja, voor de jasjes is het jam mer, maar voor jullie toch goed, dat je er uit groeit! Hannle de Wekker. Ik begrijp wel, dat jullie verleden week moesten ontbreken met zooveel verhinderingen. En Overgroot moeder gaat natuurlijk voor alles. Was zij blij met jullie briefje? Een oplossing fout dezen keer. Anny Bekooy. April is nog niet om; hij stuurt misschien nog wel een mooien Zon dag voor de nieuwe jurk. We weten het van Maart en April. Nelly Meinema De gymnastiek-uitvoerin gen vallen in de vacantie, dus dan kunnen jullie heerlijk uitslapen daarna. Een beetje jammer, dat het op 19 April zoo samen valt, maar de uitvoering is toch pas 's avonds. En dan zal Broertje wel gaan slapen. Hij moet 7 jaar zijn, om mee te mogen doen. Lientje Weeda. Het wordt dan een fees telijke vacantie bij jullie. Beppie Henzen. Prettig, dat je weer bo ven water bent! En ik hoop ook, dat je trouw in zult sturen, dat spreekt vanzelf. Rie Develing. Gezellig, dat je met Coba samen oplost en instuurt. Dezen keer zijn jullie niet gelukkig geweest. Coba Sleyser. De lente is er toch. al voe len wij het niet eiken dag. Van jullie raad sels lees je al bij je vriendinnetje Rie. Gerrie Gijsman. Wat jij leuk vond. vond ik ook leuk! Nu hoop ik, dat je veel van je fiets zult kunnen profiteeren. Jack en Suze dc Geus. Neen, dat had ik zeker niet geraden, al ben ik Raadseltante! Wat deed je wel. toen je dit hoorde? Nu, jij kunt genieten, Jack. Ben je het al aan het leeren? Ik raad wel, dat je een heel mooi overgangsrapport had. Leny Hartwijk. Ja, Zondag toonde April- letje-zoet ons zijn wèl-bekend rijmpje. Nu was er niet zoo/eel te schrijven als verleden week. Corrie van Weizen. Ik ben natuurlijk be nieuwd naar je volgend briefje over 4 April. Wat je zegt over de plaats Hilversum, daar- 1 in vergis je je. Leer je al aardrijkskunde? Zoek het dan maar na in den atlas. Annie Schneider. Echt jongedames-post papier! Heel mooi, en ik bof er weer bij, want er kan veel op. Het is wat prettig, om je zoo van den eenen in den anderen ver jaardag te laten rollen, is het niet? Wie zou dat niet willen? Hier zijn ze het met je eens, ook v/at het glijden betreft. Maar ik zie het jullie liever In den winter doen. en hoop nu op zacht weer. Toos. Rie en Joke de Vos. Hartelijk wel kom bij ons, jullie klaverblad van drie. Ik ben wat blij. drie nieuwe nichtjes tegelijk te krijgen. Nog gefeliciteerd met jullie overgang. Jullie kunnen ook insturen naar Bureau Leidsch Dagblad. (Zie slot corres pondentie). Nellie Kramp. Moet het voortaan Petro- nella worden? Wat wil je. zeg het maar. Nog een paar weken, dan ontvang ik graag je mooie raadsel; ik ben al benieuwd. Alida van der Holst. Alvast hartelijk ge- lukgewenscht voor Dinsdag. Voor jou de fijnste dag van het jaar. denk ik. Leuk. dat je het weer geheel alleen hebt klaar gespeeld met dc raadsels. We zagen het Zondag weer: April, doet wat hij wil. Gerrit van Egmond. Het is goed in orde met jullie club. merk ik. Weer bedankt voor deze anekdote. Leuntje Koekebakker. Ik wil gelooven. dat jullie Zondag haast wegwoeien. Het wagentje moet mee wachten op het zachte weer. Ik merk. dat Cobi nog niet van vrije middagen houdt!! Johanna Koekebakker. Ja, jullie hebben daar wèl den storm uit de eerste hand. Ik ben ook een paar keer beetgenomen op 1 April, maarhad zelf ook weer anderen te pakken. Corrie Kuyt, Ben je al in je nieuwe schoolomgeving gewend? Je mag natuur lijk de raadsels insturen, al weet je niets te schrijven. Koos Kromhout Prettig, dat je weer tijd had voor de raadsels. Zit je nu in de vijfde klas? Jan de Graaff. Wat ben jij toch vinding rijk! Altijd zijn je brieven verrassend! Jij hebt er meer pleizier in dan je zusje. Jam mer. dat de auto haar brief nu moet mis sen. Overigens was de aanvoer deze week weer uitstekend! Annie van der Vos. Dan ben je nu weer een spreekwoord rijker geworden, zooals je ziet. Jouw oplossing van raadsel 7 was ook goed. Heb je steeds prettig en veel kunnen spelen met je nichtje? Voor jou jammer, dat ze weer weg gaat. Beppie Bouter. Ben je zoo aan het foppen geweest op 1 April? En ben jij ook te pak ken genomen? Het was een aardig raadsel van je. Na Paschen mag je weer gaan den ken. Wat het laatste groetje van Toos? Groeten aan allen terug. Rietje Brandt. Het was aardiger geweest, als Cobi zelf afscheid had genomen. Ik denk, dat je het geen zware taak vindt, dien Zondag bij Ellie te blijven! Neeltje Kolderman. Het is zielig afgeloo- pen met het eendje. Ik begrijp, dat je er een beetje verdrietig over was. Je raadsel komt heusch aan de beurt; ik kan echter niet beloven, wanneer. Beppie Crama. Nog een juffertje Onge duld! Als je raadsel geschikt was, krijgt het beslist een beurt. Meesters verjaardag werd ook voor jullie een heerlijke dag. En ver lang jij na schooltijd net zoo naar Mollie als Mollie naar jou? Viertal de Neef. Het was leuk. dat ook onze Kinderkrant je kon verrassen op je verjaardag, Jannie. Op school zul je het wel druk hebben? Maar jullie zijn met z'n vieren, dus kunnen om de beurt insturen voor allemaal. Viertal Keyzer en Piet Lagas. Je brief brengt goede berichten, Annie. Het gaat dus uitstekend op je school. En ik hoop voor jullie, dat de foto's goed lukken. Ali Verschoor. Ik houd ook van peper munt, dat hadden jullie goed geraden. Je anekedote krijgt natuurlijk een beurt. Het was best. samen in één enveloppe. Trijntje van Schaik. Nu, óf je verrassmg leuk en lekker was; dat las je verleden week al. Ja, jullie plaats in de krant was mijn verrassing voor jullie. En was die ook naar jullie zin? Marianne Immink. Zeker, het is allebei leuk: te foppen en gefopt te worden. En je weet: kleine briefjes zijn ook welkom. Lucie en Beppie Paats. Beiden hartelijk welkom. En Beppie nog gefeliciteerd met haar verjaardag. Tot 11 jaar behoor je bij de kleineren. Ik hoop. dat jullie met plezier aan de raadsels mee zullen doen. Jettie Heyloo. Je Oma is kras, dat zij op haar leeftijd nog uit logeeren gaat. Het boekje met de vijfling-poppen ken ik; een leuk werkje, het uitknippen, en later het aan- en uitkleeden. Beppie Pret. Jij zult er „piekfijn" uitzien in je nieuwe jurk. Jammer, je had maar 3 oplossingen goed. Volgenden keer weer beter. Denk nu ook aan je leeftijd er onder. Cobie Wijnbeek. Zeg maar aan Moeder, dat zij goed geraden heeft. Ik denk, dat je graag naar je Tante en Oom K toe gaat. Ben je weer van je verkoudheid gP Lastig, hè. Je oplossingen alle goed. Rietje Pielanen. Je ziet, dat Lucie al ore sent is. Mientje Verstraaten. Voor de raadsel nichtjes ben ik Tante. Leuk, als je raadsels verzint; na Paschen mogen er weer nieuwe ingezonden worden. Jaap Kruit. Er staan ook vaak verhalen voor de grooteren in de krant, dat gaat af wisselend. Uit de geschiedenis hebben we laatst ook een serie gehad. En heb jij aan de raadsels niet genoeg? Bedankt voor je anek dote. Truida Overduyn. Je hebt fijn gespeeld Zondagmiddag, jullie hadden het zoo echt gezellig binnen. En tot slot nog gesmuld! Beterschap met Tini; het moet maar gauw zacht weer worden. Hartelijke groeten aan Moeder, en zeg maar, dat het natuurlijk goed is. Lientje van der Reijden. Jij bent een knapperd, dat je zoo'n mooi opstel kunt maken! Ik feliciteer je met dezen uitslag. Ik begrijp, hoe je ermee ingenomen bent. Jan Bronsgeest. Ja, nu de planten al zoo uitgeschoten zijn, is het dubbel jammer, als het weer koud wordt. Coba Verlind. Deze anekdote is geschikt, dank je wel. Rie Smittenaar. Misschien had je brief nog wel mee gekund, maar daar kun je nooit meer vast op rekenen na Dinsdag morgen 9 uur. Hennie Legeer. In de vorige correspon dentie aan jou stond een drukfout. 3de regel „geen" moest zijn ..een"; je rol is juist ge makkelijk. dat werd bedoeld. Bedankt voor je anekdote. En ik zocht vergeefs naar je raadsels! Fie Verboon. Weer hartelijk welkom in den raadselkring; ik ben blij, dat je er weer bij komt. Voor mij ben je een nieuweling, maar je zult zien: we zijn dad-b'k aan elkaar gewend. Mien van Rooyen. Ook weer hartelijk wel kom: gezellig, dat jullie met z'n drieën mee komen doen, en, als trouwe vriendinnen, alles met elkaar doen. Lydia Botermans. Je nichtjes maken het best! Bij haar is de overgang in Juli. met de zomervacantie. Dan krijg je het druk met raadsels! Bep van Woudenberg. Voor jou was het nu raadselweer Zondag. Ik was natuurlijk blij. wat van je te hooren. Iedereen heeft 's Zondags liever mooi weer. Rietje de Nobel. Dat is ineens een heele overgang voor je. Wat groot nieuws bevat ten je laatste brieven telkens! En ik ben maar weer blij, wat van je geleerd te heb ben! Maar ik herinner me niet. een ..kip- pendaalder" gezien te hebben in je en veloppe. Geertje^van Ommering. Dat zijn dan zeker wel heel prettige werkjes, die jullie zoo ge regeld mogen doen? Maartje v. Ommering. Gefeliciteerd met Je overgang, en..-., met je mooie rapport. Dat is prachtig zoo. Marie Brokaar. Dank voor je hartelijke briefje. Zoo is voor jou de tijd van scheiden aangebroken. Er is niets aan te doen. al spijt het ons beiden. Mogen je boeken je een blijvende herinnering aan je raadsel- tijd zijn! Een hartelijken afscheidsgroet van me en ik wensch je alles goeds toe voor je verdere leven. De raadsels, die ik van je heb, zal ik nog plaatsen. Lena Moraal. Op mooi weer in de Paasch- vacantie hopen wij natuurlijk allen. Nel van der Bijl. Gefeliciteerd met je overgang, en je hebt er een mooi rapport bijDit is de tweede felicitatie aan jou bin nen enkele weken! Bennie de Bruin. Feliciteer Moeder van mij, als de feestdag er is. Ja. ja, zoo is er maar telkens iets fijns. Martha en Coba van der Burg. Dan zette deze maand April feestelijk voor jullie in. Wat je me vraagt, is zeker geheim? Ik wil er over nadenken, maar beloof niets. Je Oom ken ik niet. wel den naam. Coba. ik ben blij met de regeltjes van jou. Doe dat maar eens vaker. Truusje Sluymer. Nu begin ik natuurlijk met je geluk te wenschen met je verjaar dag. Alweer een feest, en je kunt weer uit slapen ook. En dan nóg een felicitatie met je mooie rapport. Prachtig, hoor. Cathrien Sluymer. Ook gefeliciteerd met je overgang. In welke klas zit je nu? Al weet ik het nu, toch steeds je leeftijd onder de raadsels (zie boven). Jo Hooymeyer. En is het jou ook gelukt, er anderen in te laten loopen? Dat schiet al weer op. naar de vierde klas. Je raadsels lukten goed dezen keer. Kees van Diggele. Je moeite is dan toch beloond, gefeliciteerd, hoor; en zorg nu

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 25