Nieuws uit de Filmwereld Het tweede kabinet van Patriarch Miron Cristea LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 April 1938 Vierde Biad No. 23938 79sfc Jaargang GEMENGD NIEUWS VRAGENRUBRIEK Da» bl adreclame is niet te vervangen De levensloop van het hoofd der orthodoxe kerk In Roemenië - Een overtuigd anti-semiet - Koning Carol's vernietigingspolitiek jegens de partUcn wordt voortgcret - Verscherpte strijd tegen de legionnairsbewcging van Codrcanu - De rol van Petrescu-Comnen. BOEKAREST, AprU, (Van een bijzonderen correspondent) „Men moet uit medelijdein weenen met het. Roemeensche volk, dat de Joden het merg uit de beenen zuigen. Zich niet te weer te stellen tegen de Joden beteekent blindelings in het verderf storten Noch Codreanu, noch Cuz* of Goga, die tot de felste anti-semieten in Roemenië be- hooren, heeft deze woorden gesproken. Zij zijn afkomstig van den tegenwoordigen minister-president Miron Cristea, die de leider van het gewijzigde Roemeensche ka binet is gebleven. De grijze patriarch sprak dit onverzoenlijke oordeel uit, toen het na tionale blad „Curenbu" een enquête uit schreef. Voor het eerst in de geschiedenis van Roemenië is het voorgekomen, dat thans ook de wereldlijke macht in de handen van het hoofd der staatskerk is gelegd. Ben novum dus, maar geenszins van verrassen den aard. Immers in de Grieksch-ortho- doxe landen zijn kerk en staat ten nauwste met elkaar verbonden en groot, zéér groot is te allen tijde de invloed van de ortho doxe priesters in het openbare leven ge weest. Dat de Roemeensche patriarch Mi ron Cristea. Goga als premier heeft kunnen opvolgen, zal derhalve meer verbazing Miron Cristea. buiten Roemenië dan in het land zelf heb ben gewekt. Deze patriarchale figuur, in het bezit van een passenden patriarohalén baard, is een belangwekkende persoonlijk heid. Miron Cristea, die op 18 Juli 1868 te To- plitza in Zevenburgen werd geboren, stamt uit een kinderrijke Zevenburgsch-Roe- meensche boerenfamilie. In zijn jeugd be zocht hij het Saksische gymnasium te Bistritz. Dat verklaart ook het feit, waarom hij zoo vloeiend, doch met een Oostenrijk- schen inslag, Duitsch spreekt. In latere jaren werd hij een hartstochtelijk verdedi ger van de Roemeensche zaak. toen de volksgroepen in het oude Hongarije meer en meer tot ontwaken kwamen. Als Roe meen had Miron Cristea zich bij de Natio nale Partij van dr. Julius Maniu en dr. Alezander Vaida-Voevod aangesloten. De begaafde jongeman werd een vurig strijder voor de Roemeensche belangen in Zeven burgen; hij schreef geregeld vaderlands lievende bijdragen in de weinige Roemeen sche bladen In de streek, waar hij was ge boren. Eén met de volksmassa verkoos hij juist daarom het priesterambt, omdat dit hem in staat stelde voeling te houden met alle lagen der bevolking. Cristea. wiens doopnaam Elias is, liet zich ak student in het theologisch priester seminarium in Hermannstadt inschrijven. Korten tijd later ging hij evenwel aan de Universiteit te Boedapest in de filosofie en litteratuurwetenschap studeeren. In 1895 promoveerde hij op een proefschrift over het levenswerk van den grootsten lyrischen dichter, dien Roemenië kent, Emlnecu. Dat zelfde jaar nog trok hij zich in een ortho dox klooster terug, waar hij als monnik den naam Miron had aangenomen. Drie jaar lang was hij redacteur van het ambtelijk blad van het orthodoxe aartsbisdom in Hermannstadt. Als publicist was hij tege lijkertijd een der felste strijders voor de Roemeensche volksbeweging. In 1910 be noemde de Hongaarsche regeering hem tot bisschop van Karansebesch in den Banaat, zoodat hij nog terdege rekening had te houden met de Hongaarsche souvereinen Toen Zevenburgen tenslotte vereenigd werd met het oude Roemeensche rijk, koos de bisschop van Karansebesch het reeds ge noemde politieke front van Maniu en Vaida-Voevod. Onmiddellijk nadat er sprake was van een Groot-Roemenlë werd Cristea tot metropoliet van de toenmaals nog van Konstantinopel afhankelijke Roe meensche kerk gekozen. Het was vooral de toenmalige minister-president Bratlanu, die met zijn geduchten invloed de benoe ming van Cristea in de hand had gewerkt. Tactische overwegingen speelden daarbij een rol. Het was Bratianu er vooral om te doen. een Zevenburger aan de spits van de kerkelijke hiërarchie te stellen om met des tc meer vrucht te streven naar een geluk kige vereeniging van de nieuw aangesloten gebieden met het oude koninkrijk. In den herfst van 1925 maakte de Roe meensche orthodoxe kerk zioh los van het patriarchaat te Konstantinopel. Van toe af aan vormde zij een onafhankelijk geloofs gebied met een eigen patriarch als geeste lijk hoofd. Wat lag meer voor de hand dan dat de metropoliet Miron deze patriarchale waardigheid zou bekleeden? Onder zijn pa triarchaat werden ook de betrekkingen tusschen de orthodoxe kerk van Roemenië en de Angldcaansche kerk definitief gere geld. Op uitdrukkelijk verzoek van Koning Ferdinand maakte de patriarch deel uit van den raad van regenten, die na den dood des konings op 20 Juli 1927 tot aan den terugkeer van Kroonprins Carol op 8 Juni 1930 aan het bewind was. De wijzigingen in het kabinet. Dë nieuwe minister van buitenlandsche zaken, die zijn intrede in het tweede ka- binfet van den patriarch deed, Petrescu- Comnen. werd door den liberalen Tatarescu steeds als Duitsch-gezind beschouwd. Hij was langen tijd Roemeensdh gezant in Ber lijn, later staatssecretaris, in zijn vader land. In het Duitsche kamp beerscht na tuurlijk onmiskenbare vreugde over zijn benoeming. Men ziet in hem een even ge trouwen Duitschen voorpost als in Beek, den Poolschen minister van buitenlandsohe zaken, die onverminderd in de weer is Polen in de richting van de as RomeBerlijn te j stuwen. De liberalen hebben het pad vrij gemaakt voor den nieuwen koers onder de partij- vijandige blikken van den Koning. De leegte, die zij in het kabinet achterlieten, werd aangevuld door de Nationale Klein- boeren. Een hunner, de nieuwe verkeers minister, Ghelmegianu. behoorde het vorige jaar nog tot den intiemen vriendenkring van Maniu. De tweede nieuwe functionaris, Ralea, de minister van arbeid, stond ais hoofdredacteur van het partijblad der kleinboeren in nauwe relatie tot den boe renleider Mlhalache. Het prestige dezer partij is hiermede zeker niet gediend; men kan hier eerder van een verzwakking spre ken, omdat de beide nieuwe ministers ge heel hun eigen weg zullen gaan zonder zich veel van hun partij aan te trekken. De oude koers tegen de partijen blijft in overeenstemming met den wil des konings gehandhaafd Bij de eedsaflegging door de nieuwe ministers werd nog gezinspeeld op de op handen zijnde uitroeiing der partijen, waarmede de koninklijke politiek van par- tijvemjetiging in haar laatste stadium zou zijn getreden. Het autoritaire staatsbewind werd op deze wijze grondig versterkt. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voerman gewond en later overleden. In de buurtschap de Driehoek te De- demsvaart (O.) is gistermorgen een ern stig ongeluk gebeurd. De 17-jarige zoon van den landbouwer Tiggelaar begaf zich met paard en driewielige kar huiswaarts, toen plotseling het paard op hol sloeg. Tiggelaar viel tegen den grond en kreeg een der wielen van den wagen over het lichaam. In ernstigen toestand is de jon gen naar het ziekenhuis te Hardenberg vervoerd, waar hij in den namiddag is overleden. Het paard kon spoedig tot staan worden gebracht. RUIM 50 STUKS VEE OMGEKOJMEN. Bij een boerderijbrand onder Haskerhorne. Gistermiddag is de boerderij, bewoond door den heer H. Brouwer te Haskerhorne, gemeente Haskerland IFr.i afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets in veiligheid kon worden ge bracht. Zevenentwintig koeien, drie paar den en twee-en-twintig stuks jong vee vonden den dood in de vlammen. De scha de wordt door verzekering gedekt. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een defect in den schoorsteen. GESCHONKEN OOIEVAAR OVERLEDEN. Begin Januari kreeg H. K. H. Prinses Juliana een levenden jongen ooievaar ten geschenke, welke gehuisvest werd op het boerderijtje van dei wed. Appeldoorn, binnen het park van het Paleis Soestdijk. De vogel bleek helaas niet tegen het kli maat bestand en is thans overleden. (Hbld.) AUTO TE NAALDWIJK ONDER EEN TRAM-TREIN. KIND VERDRINKT IN EEN TEIL MET CHLOORWATER. Gistermiddag is het tweejarig dochtertje van de familie Van Eeden te Amersfoort ten huize van haar grootmoeder in de Leliestraat aldaar op een onbewaakt oogen- blik in een teil met chloorwater gevallen. Toen men het kind vond, was het bewus teloos. Een geneesheer heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch dit mocht niet meer baten. In het tweede kabinet van Miron Cristea deden twee hoogwaardigheidsbekleeders van de orthodoxe kerk hun intrede. In de eerste plaats de Klausenburger bisschop Colan als de nieuwe minister van onderwijs en de hoogleeraar in de orthodoxe theologie Nae Popescu, wien de zorg over cultureelc aangelegenheden werd toevertrouwd. De invloed van de orthodoxe kerk op het staatsbestel komt hier eens te meer tot uiting. Op positieve wijze werd het ohriste- lijk-Roemeensch karakter van de nieuwe regeering uitgedrukt. Goga met zijn anti-semietischen maatre gelen liep te hard van stapel. Miron Cristea is de vergeestelijke anti-semiet, doch als zoodanig zeker niet minder gevaarlijk. Het nieuwe kabinet zal den strijd tegen de voormalige legionnairsbeweging van Codreanu voltooien. Codreanu, die na het verbod van de IJzeren Garde in de lega liteit vluchtte door de oprichting van een nieuwe partij „Alles voor het Vaderland", krijgt geen kans meer onder het tegen woordige regime. Als hij er ooit in slaagt naar Italië uit te wijken, zoo heeft hij ver klaard, zou hij van daar uit zijn ontbonden legioenen een afscheid toeroepen. Onder de slachtoffers behoort tenslotte ook de voor malige minister van oorlog. Antonescu, die het veld moest ruimen, omdat hij in al te nauwe relatie tot de IJzeren Garde zou hebben gestaan en als zoodanig een onbe rekenbare factor beteekende. De nieuwe minister van handel. Constantinescu, blijft gouverneur van de Nationale Bank van Roemenië. Een belangrijk besluit omdat men van hem een straf economisch beleid verwacht, dat den nationalen opbouw van het land in een reeks van jaren geteis terd door destructieve elementen ten goede zou komen. In politieke kringen meent men tenslotte te weten, dat Koning Carol het plan heeft opgevat uit de zeven afgetreden minister presidenten een bijzonderen Kroonraad te vormen, welke men dan als een geheimen kabinetsraad zou kunnen beschodwen. (Nadruk verboden! Locomotief en goederenwagens ontspoord. Een botsing tusschen een tram-trein der Westlandsche Stoomtrammij. en een per sonenauto, heeft gisteravond omstreeks tien uur aan den onbewaakten overweg de Groote Woerdlaan te Naaldwijk, een ge weldige ravage teweeg gebracht, zonder dat echter persoonlijke ongevallen van ernstigen aard zich voordeden. Over genoemde straat, in de bebouwde kom der gemeente Naaldwijk, kruist de tramlijn der W.S.M. Omstreeks tien uur, passeerde daar gisteravond een lange goe derentrein, die uit de richting Maassluis kwam, en op weg was naar Loosduinen. In de Woerdlaan reed een personenauto, bestuurd door den heer P. Vollebregt en waarin ook gezeten waren diens echtge- noote en een logé. De heer Vollebregt had in de Woerd laan stilgestaan, en naar men vermoedt, door het starten van den motor, had hij de signalen van den tramtrein niet ge hoord. Toen hij den overweg passeerde, was daar ook de locomotief van den trein. Met een geweldige klap. die tot in verren omtrek werd gehoord, liep de locomotief op de auto in. Het voertuig zwaaide geheel om, en werd terzijde van de rails geworpen, nadat eerst een Ijzeren hek was vernield. De locomotief ontspoorde, benevens de twee volgende wagens. Door de talrijke wagons, werd de trein nog plm. vijftig me ter opgeduwd, waarbij de rails totaal wer den verbogen en verwrongen, en de grond open geploegd. Tenslotte kwam de trein tot stilstand, en stond de locomotief ge deeltelijk dwars over den weg. Het bleek dat het ongeval wat de per soonlijke gevolgen betreft, nogal meeviel. Wel waren de inzittenden van de auto to taal overstuur, en moest dr. A. C. v. d. Byllaart, die spoedig aanwezig was, hulp verleenen, doch wie de totaal vernielde auto zag, moet zich hebben verwonderd, dat hier geen ernstiger gevolgen waren veroorzaakt. Ook de locomotief was aan de voorzijde geweldig gehavend. Onder leiding van inspecteur Beekman, stelde de politie een uitvoerig onderzoek in Volgens getuigenverklaringen, heeft de machinist der tram flink signalen gege ven. Reeds spoedig na het ongeval, werd door de W.S.M. met een werktrein begon nen aan het opruimingswerk, daar de lijn totaal versperd is. DRIE DUIM SNEEUW IN NEW-YOR*. Nadat het 24 uur ononderbroken had gM» sneeuwd, was de geheele stad New-Yort bedekt met een sneeuwlaag van drie duim dikte. GROOTE BRAND IN DE HAVEN VAN TAMPICO. Gistermiddag is op de Ertskade in de haven van Tampico (Mexico) brand uitge broken, die geweldige schade heeft aange richt. In een Noorsch vrachtschip brandden eenige ruimen geheel uit: tien houten hui zen werden in de aseh gelegd, vijftien wa gons met baren zilver verbrandden. Het gesmolten zilver vloeide over de kade, ter- wijlwijl duizenden baren volkomen verdwe nen zijn. Vermoedelijk zijn zij tijdens den brand in de haven terecht gekomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. WERVELSTORM TEISTERT ALABAMA. De staat Alabama (V. St.) Is gisteren wederom door een wervelstorm geteisterd. Door het instorten van woonhuizen zijn alleen reeds tien menschen gedood en on geveer zestig gewond. Ook in talrijke an dere plaatsen werden velen gewond. Aan houdende sneeuwstormen en regen- en hagelbuien in twaalf bondsstaten van Texas tot Nieuw-Engeland en strenge vorst hebben reusachtige schade aange richt. De fruitkweekerijen in Illinois heb ben alleen reeds een schade van meer dan een millioen dollar geleden. ONTPLOFFING IN EEN ZEEPFABRIEK Gistermiddag heeft in een zeepfabriek in Doebbeln (Saksen) een ontploffing de zie- öerij vernield. De ontploffing ontstond in een reservoir met ongeveer drieduizend li ter vloeibaar vet. Een deel van bet gebouw sloeg door het keldergewelf, waar arbeiders werkzaam waren. Zes gewonden konden geborgen worden, vier personen liggen nog onder het puin. Men vreest, dat zij om het leven zijn gekomen. Het zuur in Uw maag zou een gat in het vloerkleed kunnen branden. Wanneer Uw spijsver tering U pijn bezorgt, ligt de oorzaak hiervan meestal in een teveel aan zuur in Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het een gat zou kunnen branden in een dik pluche vloer kleed? Dit is bewezen door scheikundigen. Zij druppelden wat zoutzuur (wat dezelfde samenstel ling heeft als maagzuur) foto op een karpet en dit zuur —'J brandde hierin inderdaad een gat van 15 cm. Indien dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult U zich kunnen voorstellen, welke uitwerking dit zuur heeft op Uw maag. Bevrijd U zelf van dit zuur door na den maaltijd of steeds wanneer U pijn voelt een Digestif Rennie pastille in Uw mond te laten smelten. Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond oplost, zich dan met het speeksel vermengt en daardoor een onmiddellijke uitwerking heeft. Zij bevat bestanddeelen. die het zuur absorbeeren en neutraliseeren en andere bestanddeelen die de spijsverte ring krachtig bevorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te nemen. Indien Uw spijsvertering U pijn bezorgt of wanneer Uw maag is aangetast door overtollig zuur koop dan dadelijk een pak Digestif Rennie Pastilles. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40 per pakje en f. 1.25 per groot pak. Imp. N.V. Rowntree Handels Mij., Hee rengracht 209, Amsterdam (C). 9101 Ingez. Med.) NIEUW LUCHTSCHIP VOOR DE AMERI- KAANSCHE MARINE. In alle stilte gebouwd. Te Akron «Ohio) is in alle stilte een nieuw luchtschip voor de Amerikaansche marine gebouwd. Het luchtschip, de L 1. heeft een inhoud van ongeveer vierduizend kubieke meter en is geheel gevuld met helium. Het wordt gestationeerd op het vliegveld Lakehurst en zal onder leiding van den chef-piloot Fickes gebruikt worden voor opleiding van de marine-luchtmacht. Mevr. N. K. te L. Het bestaan van een dergelijke club is ons niet bekend. De alhier be staande vereeniging D.D.S. stelt zich alleen ten doel het organiseeren van bridge-drives. M. B. L. te L. Ad. 1: Bewerken met citroensap en de huid insmeren met vette crème. Ad. 2: Gebruik waschbenzine of een ammo- niak-oplossing. P. v. d. B. Zandvoortsche Courant. Uitg. Gertenbach's Drukkerij, Zandvoort. Mej. D. te L. Recept voor boterkoek 5 ons Zeeuwsche bloem. 4 ons boter. 4 ons sui ker. 1 ei en een weinig vanille. Boter, suiker en ei kneden en vervolgens de gezeefde bloem en vanille er bij doen. Dit geheel kneden tot een stevigen bal. Het verkregen deeg in een piet boter besmeer den bakvorm pletten, bestrijken met ei en bak ken in een matig warmen oven. plus-minus 3 4 uur. U zult U dus een bakvorm in uw oventje moeten aanschaffen. Bakken zonder oven gaat lastig. L. P. L. te L. Voor België is een bewijs van Nederlanderschap voldoende. EEN SPANNENDE SPIONNAGE-FILM. ZONDERLINGE WENSCHEN VAN ZONDERLINGE MENSCHEN Deze week ziet men hier de Fransche artisten Victor Francen en Vera Korene in rf "Splonnage in de Maginot linie", ue bekende versterking aan de Fransche «.„IJ18' Men 'ritlgt hier een kijkje in de werkzaamheden der Geheime Diensten, zooals deze in de verschillende landen ope- Iff» geheel gehuld In een boeiende fieer van intrige en contra-intrige. De meeste ..filmfans" zijn tevreden, In dien zij een foto met handteekening van bun lievelings-ster bezitten. Doch steeds meer ontvangen de filmsterren brieven van bewonderaars, die geheel andere ver zoeken inhouden. Tegenwoordig wordt hoe langer hoe meer naar bepaalde voorwerpen, zooals schoe nen, kousen, zakdoeken, enz. gevraagd, na tuurlijk dit alles voorzien van een hand teekening. Ja zelfs naar „haarlokken"1 De betreffende artisten kunnen en willen niet altfid die verzoeken inwilligen. Men staat niet zonder meer een haarlok of eer. on derdeel van zijn garderobe af. De bekende filmster Errol Flynn kreeg onlangs een zéér vreemd verzoek. Een jon geman uit Indiana vroeg hem het zwaard, dat hij in „De charge van de Lichte Bri gade" gebruikt had. Öok was er een dame, die er bepaald op stond den grooten hoed te bezitten, dien Errol gedragen had tij dens de verfilming van ..Kapitein Blood". Zij schreef er bij, dat zij zich voorstelde door een kleine verandering, een geheel nieuwe hoeden-mode te kunnen lanceeren. Een boks-enthousiast vroeg Flynn de 'ooks- handschoenen, welke hij in de film ,,'n Prachtexemplaar van een man" ge bruikte. Ook Olivia de Havilland krijgt de i vreemdsoortigste verzoeken. Bij haar doet I zich vraag naar ringen voor. Een jonge man uit één der Zuidelijke districten ..chreef haar. dat hij geld genoeg had overgespaard om naar Hollywood te komen en smeekte hem een introductie te geven. Een meisje vroeg haar, welk merk crème zij altijd gebruikt: een man uit Washing ton wilde graag één van haar poeder donsjes hebben voor zijn verloofde. Misschien weet men nog niet, dat re gisseurs den laatsten tijd zeer veel ..fan mail" ontvangen. Iemand vroeg Michael Curtiz zijn megafoon, voorzien van hand teekening. iVn ander, een dame, wilde tot elk bedrag zijn werk-stoel hebben, zij hield er een pension op na. Zij verwachtte door deze attractie méér bezoek te trekken. De gedragen rijlaarzen van Michael schij nen eveneens een groote aantrekkings kracht te bezitten. Patric Knowles, sedert kort in Amerika, geniet reeds populariteit en ontvangt ook vrij veel brieven. Deze artist, die o.a. in ■ie film „Towaritsj" sterk op den voorgrond ireedt, kreeg onlangs een schrijven vaneen jongen drukker te New-York, dat het ver zoek bevatte tegen een hoog honorarium te komen werken. De man, die bovendien wist. dat Patric in zijn vader's drukkerij als typograaf werkzaam was geweest, ver wachtte een groot voordeel. Toen het algemeen bekend was, dat Kay Francis, hoofdvertolkster in de film „Een otfer uit liefde", speciale sweaters voor honden vervaardigde, werd zij overstelpt met honderden aanvragen van honden- liefhebbers. Dick Foran staat vooral bij de jonge meisjes in hoog aanzien! .Gedurende de verfilming van zijn nieuwe cowboy film voor Warner Bros Het Duivelslegioen" mtving hij een merkwaardig schrijven van een jongedame, waarin zij hem verzocht haar één van zijn voortanden te zenden. Zij schreef o.a.: ..Ik heb vernomen, dat de meeste filmsterren hun tanden laten trekken en er valsche voor in de plaats nemen". Dick Foran kon aan deze smeek bede onmogelijk voldoen; hij heeft n.l. al zijn tanden en kiezen nog gekomen is. Hij is nog nooit te vorer. op getreden in een film met Fred Astaire en Ginger Rogers. Mark Sandrich zal „Care free" regisseeren. „ZARAH LEANDER". DE FILM „CAREFREE". De 17-jarige Broadway ster Mitzi Green en Jack Oakie. hebben een belangrijke rol toegewezen gekregen in de nieuwe film van Fred Astaire en Ginger Rogers. „Carefree", nieuwe titel voor „Change Partners", waar mede de producer Pandro S. Berman is aangevangen. Mitzi Green, die nog slechts een jaar geleden een der populairste baby filmsterren van Hollywood was. speelt thans de vrouwelijke hoofdrol in de New- Yorksche operette ..Babes in Arms". Aan Mitzi Green is de hoofdrol toegezegd in de musical „Fiddlesticks", waarmede men bin nenkort zal aanvangen. Haar rol in de nieuwe Astaire-Rogers film houdt de song „You Can Be My Cave Man" in. een der zeven nummers welke door Irving Berlin voor deze film gecomponeerd zijn. Oakie heeft met Bob Burns en Kenny Baker de hoofdrol gespeeld in de film „Ra dio City Revels", welke kortgeleden gereed Zarah Léander, de beroemde nieuwe aan winst der U.F.A., wier zang in korten tijd de wereld veroverd heeft, is deze week in de spannende film „Verbannen", waarin zij met Willy Birgel, eveneens hierboven af gebeeld. de hoofdrol speelt. Andere optre denden zijn o.m. Hilde von Stolz, Carola Höhn, Viktor Staal en Edwin Jurgensen. iiiiiiiiiiHiniiiiiiiiiiinniiniiiiiHiii'iniiiiiiniiiiiiiiiiiiintiiiiiiiniiiiiiiiiiiini iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiit

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13