LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 6 April 1938 Uit de Rijnstreek Stadsnieuws RECHTZAKEN Uit de Omstreken BEURSO VERZICHT DE WEENSCHE JODEN. De burgemeester van Weenen, dr. Neu- foacher, heeft den correspondent van Reu ter een Interview toegestaan, waarin MJ als zijn meening uitsprak, dat het pro bleem der Weensche Joden niet kan worden opgelost zonder den bijstand van andere landen. Er zijn. zoo zeide hij, ruim 170.000 personen in Weenen, die het Joodsche ge loof belijden, terwijl een nog even groot aantal personen van gemengd bloed is. In het geheel raamde hij hun aantal op onge veer 300.000. Het zou zeer moeilijk zijn een beslissing te nemen over de vraag, wat met deze menschen gebeuren moet. „Persoon lijk ben ik er van overtuigd, dat het onmo gelijk is dit probleem met kleine maatre gelen tot een oplossing te brengen", aldus dr Neubacher. „De groote Westersche de mocratieën moesten een conferentie bijeen roepen ter bespreking van de methoden, waarmede deze Joden naar hiun landen overgebracht kunnen worden". KRAUS OVER OOSTENRIJK S INLIJVING. René Kraus, die lid was van den pers dienst van het kablnet-Schuschnigg, heeft te New-York tegenover journalisten ver klaard, dat hij zich over de ware toe dracht der gebeurtenissen in Oostenrijk niet wilde uitlaten, zoolang Schuschnlgg niet op vrije voeten was gesteld, doch dat hij in geval van verdwijning van den oud kanselier zou weten wat hij had te zeggen en wat te doen. Hij verklaarde voorts: Schuschnigg werd verraden. De kanselier steunde op het katholicisme en het patriottisme van het volk dit heeft hem niet gesteund. Deoverweldiging van Oostenrijk is niets anders dan een militaire beweging, waar toe reeds een Jaar geleden besloten was, zonder politieke of economische reden. Het Is waarschijnlijk, dat Hitier geen oorlog wil, doch hl) wordt hiertoe gedre ven door den blnnenlandschen toestand, die hem dwingt tot nieuwe avonturen, be gunstigd door de zwakheid der demo cratieën. TREINBOTSING IN CHINA EISCHT 74 DOODEN. Uit Hankau wordt gemeld, dat ln den avond van den vierden April twee treinen irat eikaar in botsing zijn gekjenen te Yengtsjeng. Hierbij werden 74 personen alle vluchtelingen gedood en 150 ernstig gewond. Het Fransche Kamer-debat. De Fransche Kamer heeft hedenochtend d< behandeling van het flnancieele wets ontwerp voortgezet. Nadat Gouin verklaard had, dat de socialistische fractie, waarvan hij voorzit ter is, voor het ontwerp zou stemmen, werd het woord gevoerd door FLandln. Deze oud premier betoogde, dat ln het vragen van volmachten lets ls van miskenning der echten van het parlement. Hij kwam terug op de woorden van Blum dat een leening niet mogelijk ls, omdat de tijd daarvoor te onrustig en de capaciteit der spaarders ver in,nderd is en stelde den minister-president dc vraag „voert gij lm het buitenland een politiek, die een algemeen accoord, dat een einde aan deze periode van onrust zou kun nen maken, zou kunnen vergemakkelijken? Voert gij ln het binnenland een politiek van arbeid en kalmte, die de economische op leving kan begunstigen?" Flandln wees er op. dat de plannen van Blum neerkomen op deconsolidatie van de schuld op langen termijn, hetgeen in strijd is niet een gezond beheer. Nadat Blum op gemerkt had dat het er cm ging, het alge- meene bedrijfsleven te laten profiteeren van de vrijgekomen sommen, alvorens ze in dc schatkist te storten, verweet Flandin den premier, dat deze onbetwistbaar aan stuurde op een c red ie t - en muntinflatie. Het is beter zoo zeide hij, dat het land weet, dat het gaat om Inflatie. Na de rede van Flandin werd de vergade ring geschorst tot vanmiddag half drie. DUITSCH MILITAIR VLIEGTUIG BOVEN BOHEMEN. De aandacht van den minister van bin- nenlandsche zaken te Piaae ls er. naar de correspondent van de Dally Telegraph meldt, op gevestigd, dat een Duitsch mili tair vliegtuig voorzien van het hakenkruis, maar zonder nummer, boven het vliegveld van BudejovitsJ en andere deelen van Zuid- Bohemen gevlogen heeft, hetgeen vijf maal herhaald is in den loop der laatste twee weken. Bij de laatke maal werd den be stuurder van het toestel met raketten te 'kennen gegeven, dat hij moest landen. Hij verdween echter in de richting, vanwaar hij gekomen was, klaarblijkelijk Linz. Er ls den minister nu verzocht luchtpolitie op genoemd vliegveld te installeeren. teneinde dergelijke vluchten onmogelijk te maken ALPHEN. Jaarvergadering Oranjeschool. De jaarvergadering der Oranjeschool hoofd de heer J. W. Hoornenborg, werd ge opend door den voorzitter den heer E. v. d. Pol. De secretaris de heer T. Los besprak het 25-j. bestaan van de school. Aan het verslag van den administrateur den heer S. Koolj ontleenen wij dat de rekening sloot ln ontvangst en uitgaaf op een eindcijfer van f. 13.537.24, met een ver- liessaldo van f, 503.37'/,. Dit verlies ontstond door kosten nieuwe dakbedekking en uit gaven jubileumviering. De heer van Hummelen bracht rapport uit van de bescheiden die in orde waren bevonden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren S. Kooij, L. C. Terlouw en K. Sal- verda. Met 1 April werden 28 leerlingen Inge schreven, terwijl 23 de school verlieten. Hierop volgde sluiting door den heer K. Saiverda. ALKEMADE. De R.K. Propagandaclub dr, Schaep- man hield een vergadering in hotel Klein, waarop rector Beune uit Lelden gesproken heeft over „Politiek en Beginsel". KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Alhier ls definitief opgericht een afdee- llng van den Ned. Chi Landarb. Bond Tot bestuursleden van de afd, werden aangewezen de heeren H. v. Borstelen voorz., C. v Veen secr. en M. v. Borstelen penningm. De heer H. v. Borstelen werd aangewezen om de afd in het bestuur van den Besturenbond te vertegenwoor digen. 68 sollicitanten. Voor de betreking van onderwijzeres bij de O.L, school hebben zich 68 sollici tanten gemeld. LEIMUIDEN. De Geref, Kerk droeg voor de zending f. 75 af. SEYSS INQUART TE BERLIJN. De Oostenrijksche rijksstadhouder dr Seyss Inquart, is heden op het vliegveld Tempelhof bij Berlijn aangekomen. Van middag zal hij worden ontvangen door Rudolf Hess, generaal-veldmaarschalk Goerlng en Goebbels. Hedenavond zal hij het woord voeren in het Sportpalast. KARDINAAL INNITZER BIJ DEN PAUS. Het onderhoud, dat Innltzer met den Paus gehad heeft, duurde bijna anderhalf uur. Hedenmiddag keert de kardinaal reeds weer naar Weenen terug. DE HEER J. P. HEMERIK 80 JAAR. Onder zeer vele blijken van belangstel ling heeft de heer J P. Hemerik, oud- plantsoenopzichter bij Gemeentewerken gisteren zijn tachtigsten verjaardag ge vierd. Den geheelen dag door ontving de klasse jubilaris bezoek, o.a. van den di recteur van Gemeentewerken, den heer A. M de Blaauw, enkele hoofdambtenaren, deputaties van de ambtenaren van Ge meentewerken en van den Plantsoendienst en vele anderen. Een groot aantal bloem stukken verhoogde het feestelijk karakter van dezen dag. BOSKOOP. Werkverruiming. Naar wij vernemen, zijn B. en W er ln geslaagd een bepaling ln het bestek van de Zijde verbreeding te doen opnemen, dat een bepaald percentage Boskoopsche werkloozen voor het uitvoeren van dit werk moet worden aangenomen. De berekening ls, dat gemiddeld vijftig man gedurende zeer langen tijd te werk kunnen worden gesteld Begin van brand. In de slachtplaats van de slagerij van mevr. de wed. J. C. Vermeulen aan den Reljerskooperweg werd een begin van brand ontdekt, ontstaan ln de rookkast. Door zeer vele personen, die op het alarm waren toegesneld werd met em mers water het gevaar voor verdere uit breiding voorkomen. De uitgerukte motorspuit behoefde'geen dienst te doen. Aan den Goudschenrijweg, onder de ze gemeente, ls mej. H., die daar 'savonds per rijwiel passeerde, door een haar onbe kend persoon aangesproken, die minder goede bedoelingen had. Hevig geschrok ken trachtte zij zoo vlug mogelijk op haar rijwiel te ontkomen. De onbekende volgde haar eveneens per rijwiel. Geluk kig wist zij haar woning te bereiken. Een dadelijk ingesteld onderzoek had geen resultaat. PRINCIPIËLE ZAAK TEGEN TWEE NOTARISSEN. Tegen twee Amsterdamsche notarissen, die door de rechtbank waren geschorst voor den tijd van acht dagen, omdat zij in strijd met art. 5 van de wet op het notaris ambt hun „werkelijk en gestadig verblijf" niet hielden binnen de hun aangewezen standplaats heeft het Gerechtshof heden schorsing gevraagd voor den tijd van één dag, daarbij opmerkende dat het een zuiver prlncipieele kwestie is zoodat voteb%an kan worden met opleggen van de minmrum- schorsingsstraf. DE ROOF OVERVAL OP DR. DE RIDDER. Medeplichtige staat in hooger beroep terecht. Een jongeman, die meegeholpen heeft aan den overval, welke op 10 Augustus J.l, te Den Haag is gepleegd op dr. De Ridder, stond heden terecht voor het Haagsche Hof. Hij was door de rechtbank tot een Jaar veroordeeld. De proc.-generaal bij het Hof eischte heden 2T jaar. Uitspraak 13 April. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Vaste tendenz voor slachtvee en stijvere prijzen voor gebruiks- en wcidevee. De slachtveemarkten zijn begin dezer week ingezet met een behoorlijken handel met vaste prijzen, in het bijzonder voor de beste kwali teit was de kooplust, in verband met de ko mende feestdagen, bepaald willig. Te Rotter dam werd gisteren op het marktterrein de jaar- lijksche Paaschvee-tentoonstelling gehouden, waar eenbijzonder beste collectie fok- en slachtvee werd getoond en ook een vrij goede handel was. Er werden nog enkele hoog be kroonde dieren voor f. 550600 verkocht. De bekende mester A. Rijnsburger uit Leiderdorp verwierf in de rubrieken ossen het kampioen schap, Nog nimmer zagen we zulk een zwaren. maar tevens zulk een fijnen slachtos. We ver namen dat er f. 700.voor werd geboden: naar taxatie zou het geslacht gewicht tusschen 1400 en 1500 pond varieeren. Een buitengewoon exemplaar dus. Boven een geldprijs, werden enkele medailles behaald, w.o. een van ZK.H. Prins Bernhard. Zeer veel bekroond Paaschvee werd aange kocht door slagers uit Lelden en omgeving. De geslachte prijzen hiervoor varieerden in hoofd zaak van 8090 cent per K.G, Op de gebruiksafdeelingen was begin dezer week ook weer een flinke handel en alles was flink aan den prijs. We noteerden voor kalf- en melkkoeien f. 2.00340. Vaarzen t. 180260; Guste weidekoeien f. 145240 en pinken f. 100 —140 per stuk. De vette en nuchtere kalveren ondervonden eveneens een zeer bevredigenden kooplust en de prijzen van 2438 cent per pond voor de vette kalveren en f. 48 per stuk voor de nuchtere konden ruimschoots die der vorige week handhaven. Voor het wolvee was echter de kooplust zeer matig. De prijzen waren flauw. Een-jarige schapen deden van f. 1623 en zuiglammeren van f. 1114 per stuk. Op de varkensmarkt heerschte een verdeelde stemming. In doorsnee waren de prijzen iets gedrukt. Bij K. B. van 4 April zijn de majoor J. K. de Visser en de kapitein J. N. Breu- iicse, beiden van 4 R.I. laatstgenoemde adjudant van den commandant der le di visie overgeplaatst bij het regiment gre nadiers, terwijl de kapitein J. Holtrust. eveneens van 4 R.I. is overgeplaatst bij het regiment jagers. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. v. Vliet van Alkemade. Vertrokken: G. v. d. Neut naar Amsterdam: P. Slingerland naar Zevenhuizen; J. v. Straa'ten naar Amsterdam: J. W. v. d. Weerd naar Rot terdam; A. Bek en gezin naar Ter Aar; M. Wlttebol naar Amsterdam; M. Miedema en ge zin naar Mijdrecht; R. de Boer en gezin naar Oegstgeest; M. Hoogenboom naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem Soede en Geertruida Adriana Oskam; Cornells Roos en Adriana Aaltje de Jong. Geboren: Adriana Cornelia Maria, dochter van L. J. de Boer en J. A. Meijer. Overleden: Helena Buizert, oud 87 jaar. Jaarvergadering R.K. Staatspartij. De RK. Staatspartij, afd. Nieuwveen, hield haar jaarvergadering in de boven zaal van café Schreuder. De voorzitter de heer H. S. Ran opende, waarna het jaarverslag door den secretaris F. v. d. Berg werd voorgelezen. De penningmeester D. P. Akerboom deed verslag van den stand der kas. Inkom sten f. 106.16, uitgaven f. 68.87. Batig slot f. 38.29. De controle-commissie, bestaande uit de heeren P. Spring in 't Veld én J. v. Eijk verklaarden de boeken in orde. De heer D. P. Akerboom en mej. v. d. Weiden-Rekelhof werden als bestuursleden herkozen Na rondvraag volgde sluiting. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdagavond te half- negen bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Schoolgeld reclames; 3. Inzake verhuur en verpachting van gemeentegrond; 4. Vaststelling van een arbeldsovereenkomstenbesluit; 5. Wijziging gemeentebegrooting 1937; 6. Afscheid van het raadslid W„ Plomp; 7. Rondvraag en sluiting. NOORDEN. Aanrijding. Een 2-J. zoontje vaity. O. werd öij het oversteken van den weg door een driewieler kar van H. aangereden. Dr. K. constateerde een hoofd- en borst- fractvmr. OUDE-WETERING. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Theodorus Theresia z. van P. J. van Klink en M. J. Hoogenboom; Johanna Jacoba Maria d. van S. C. Bakker en A. C. J. Volwater; Nicolaas Johannes Joseph, z. van Th. S. Strulve en C. M. Spring in 't Veld. Overleden: Maria Compier, 77 jaar. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbert z. van J. Dompeling en A. Griffioen; Willem z. van P. Koole en E. Vro- mans; Rinze TJibbe.; z. van J. W. van Breen en M. Kooistra; Martina Gerritje d. van J. Lands man en J. Bulteel; Willebrordus Bastiaan Ma- rijnus z. van A. J. Huijsmans en A. G. Wakker; Maartje d. van D. van Bergen en A. Roubos; Hendrikus Martlnus z. van T. J. Kauffman en I. Everaardt; Hillegonda Magdalena d. van J de Graaf en H. H. Blom; Bernardus Jozef z. v. W. Uitermark en C. M. van Gils; Daniël Johan nes z. van F. Klein en G. Tolenaars; Cornells Theodorus z. van L. Mens en C. W. Duiven voorden; Engelina Apolonla d. van J. Bouw meester en W. van Haastregt; Else Beatrix d. van P. B. Behage en A. S. van Bakergem: Theo Albert z. van A. H. Sandmann en A. Timmer. Marie Jacqueline d. van A. Plug eh L. E. Perlee; Maria Petronella Gijsberta d. van A. H. P. Clemens en M. J. van Kampen; Alida Johanna d. van F. J. van der Peijl en M. W. Franken. Ondertrouwd: Teunis Clay 37 jaar en Kuintje Visbeen 26 jaar; Johannes H. Lodewijk 24 jaar en Aartje Meijer 27 jaar; Adrianus Zorge 23 J. en Louiza L. Schram 23 jaar. Gehuwd: Karei Boorsman 27 jaar en Corne lia Geluk 21 jaar; Gerrit J. van Baaren 30 jaar en Willempje Versteeg 26 jaar; Frederik L. J de Zwart 23 Jaar en Aaltje van Dasselaar 25 j. Overleden: Lodewijk van Alphen 39 jaar geh. met T_ Karei; Pieter Wortel 49 Jaar ongeh.; Magcheltje Reijneveld 58 jaar geh. met G. J. Treur; Jacobus van der Pol 56 jaar geh. met S. Treffers; Haasje Maarse 78 jaar geh. met D. Oor; Alida Wendellna de Vries 27 jaar geh. met M. A. Schouten; Pierkje Amelander 73 jaar wede van E. J. den Daas; Elisabeth Horsman 87 jaar wede van K. Avis; Pieter Brouwer 60 jaar geh. met J. Jansen; Barend de Wit 59 jaar geh. met A. Biy leven; Wilhelmina v. d. Werff 56 jaar geh. met C. L. Husemeier. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Gebren: Cornells z. van W. de Wreede en C. Stassen; Pieter z. van J. van Heukelom en C. Havelaar; Anna Maria d. van A. Wassenaar en A. M. Aarts; Pieter Hermanus z. van H. Mulder en G. den Boer. Ondertrouwd: P. Warmerdam en P. M. Top per; J. Kastelein en P. Vonk. Getruwd: J. C. Verkerk en M. J. van Beelen. Overleden: A. M. Kerkhof vr. 3 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: D. van Dooren. Hoofdstraat 136; Chr. P. W. Glaudemans. Leldschestraat 23; W. Kleverlaan met gezin. Meerstraat 198; F. van Ledden, Pastoorslaan 16; Wede. J. W. Smeenk- van Vum. Ambachtstraat 9; J. Witteman, Hoofdstraat 139. Vertrokken: E. van Leeuwen naar Bloemen- daal (Aerdenhout) Tedlng v. Berkhoutlaan 45; Th. H. H. de Marl naar Den Helder, Kruger- straat 130; C. Hultenga naar Sassenheim, Hoofdstraat 244. RIJNZATERWOUDE. Overgeplaatst. Naar wij vernemenwordt de heer P. Reingoud. postbode alhier, binnenkort overgeplaatst naar Schiedam. Ruim 20 j. heeft de heer Reingoud de post door weer en wind in onze uitgestrekte gemeente bezorgd. Op kerkelijk terrein bekleedt hij al ja renlang de functie van presidentkerk voogd bij de N. H. Kerk. Velen zullen de zen plichtsgetrouwe ambtenaar dan ook noode zien vertrekken. De collectebussen ten bate van het pastoriebouwfonds der N.H. Kerk bevat ten ln de afgeloopen drie maanden f. 30,47"/., AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Catharina Anna, d. v. G. N. Stokman en A. M. Commandeur Albertus Anthonius Jozeph, z. v. C. H. W. Moleman en M. A. Gross Theodorus Johannes, z. van T. v. d. Duyn en G. H. Brouwer Maria Catha rina. d. v. M. v. d. Jagt en M. C. Winter Pieter Anthonius, z. v. W. J. Commandeur en T. M. Verlaan Pieter, z. v. M. de Koter en J. Raams. Ondertrouwd: M. J. Engelvaart oud 28 j. en J. Eveleens oud 24 j. C. F. Kragtwyk oud 37 j. en M. C. Veldt oud 37 j. Getrouwd: J. J. Brink oud 27 j. en M. Keessen oud 26 j. G. Kiymjj oud 32 j. en A. Vreeken oud 28 j. Overleden: P. Kappelhof oud 4 dagen, d. v. J. Kappelhof en A. Lubberden. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Ooist werd gedurende Maart In gelegd f. 17.165.80 en terugbet. f.6251.47. Het laatst uitgegeven boekje draagt nr. 4965. LISSE. Vergadering R.K. Drankbestrijding. De R-K. Ver. voor Drankbestrijding hield haar ledenvergadering in de zaal van den heer Koot. Ais afgevaardigden naar de aJg. vergadering werden benoemd de hee ren Th Salman en P. Werkhoven De heer P. Werkhoven verzocht pogingen in het werk te stellen om de café's hier ter plaatse op Zondagmiddag te sluiten, hetgeen te bevoegder plaatse nader besproken zal worden. Jaarvergadering E.H.B.O. De afd Lisse -nor-de E.H80 hield haar+*i?&Jneerendeels goed prlJshoudend BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Johannes Veldhuizen. 29 j. te Mlddelharnis en Janna van Driel, 28 J. Willem Knop. 26 j. en Johanna van Kralin gen, 20 j. te Moerkapelle. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jacob Koetsier van Hazerswoude Arie v. d. Knijff van Waddinxveen. Vertrokken: Leendert Paul en gezin naar jaarvergadering. Na een openingswoord van den voorzitter bracht de secretaris, de heer B. L. Hooyer. zijn verslag uit,, waarin bif op de hem accurate wijze alles de revue liet passeeren. De heer G. Buurman werd als eerelid benoemd. De penningmeester, de heer G. Tromp deelde mede. dat het kassaldo f. 89.91 bedraagt. Als bestuurders- leden werden gekozen de heeren H. B. Hooyer en Ransdorp en mej. Hartveld. Besloten werd betreffende de contributie een kaartsysteem in te voeren en gedurende 10 maanden een contributie te heffen van f. 0.35. Na diverse mededeelingen en een opwekking de vereen iging te steunen, volgde "sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. v. d. Mey-Ransdorp d.; H. P v Zon—Heemskerk d; N. Willemsen—Hordijk z., c. J. de Langev. d. Berg z Overleden: Petronella Theodora van der Hoorn 23 jaar: Geertje van der Zwet 75 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. Jelierse van Heemstede' C Heymans van Den Haag: C. W. J. Pijnacker 'van Beverwijk; Mej. A. Maas van Westzaan. Vertrokken: Mej. A. H. v. d. Tang naar Haar lemmermeer; Mej. W. Tol naar Heemstede; J Hoebe naar Oude Nledorp. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen". Bovengenoemde Ver vergaderde onder voorzitterschap van den heer J C. v Ruiten. Deze bijeenkomst was ln hoofdzaak be legd ter bespreking van het 40-jarig be staan der vereeniging. De heer M. Beijk werd als bestuurslid gekozen. Het bestuur heeft al reeds stappen ge daan. om ter gelegenheid van het a.s. 40- jarig bestaan een tooneelwedstrljd te orga- niseeren, en stelde voor vier vereenigingen te laten optreden. Een programma werd vastgesteld. Na nog enkele besprekingen volgde slui ting. Op uitnoodiging van de Ned. Herv. Mannenvereen trine heeft de heer H. Wiersma gesproken over de geschiedenis van het ontstaan der Statenvertaling. Door de Ohr. en R K Winkelbedienden wordt een actie gevoerd voor een vervroegde Zaterdagavondsluiting en een vasten vrijen middag in de week. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Pleternella d. van A. Lagendijk en E. Dreef Ondertrouwd: H. v. Iterson te Rijnsburg en J. Noort. Getrouwd: A. Heemskerk te Rijnsburg en A. Peet. Jaarvergadering „Ziekenzorg". De voorzitter, de heer Joh. v. d. Zwart, opende met een hartelijk welkom Van de commissarissen, de doktoren Lodder en Hueting was rapport binnengekomen, dat het materiaal ln uitstekenden staat ver keert en dat de magazijnhouder, de heer J. Ouwerslot. dat goed verzorgt. De secr., de heer P. Korpershoek Jr., las de notulen en het jaarverslag. Aan 39 gezinnen zijn ge durende 4218 dagen verschillende artikelen uitgeleend. De aftr. voorzitter werd met op een na alg. st. herkozen De penningmeester de heer J. Ouwersloot gaf zijn financieel verslag De zuivere ontvangsten waren f. 164.64 en de uitgaven t. 169.03. Nadeelig slot 1. 4 39. Na rondvraag volgde sluiting. De collecten in de maand Maart heb ben in de Herv Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 43.14; voor de kerk f. 78.15: in de bussen f. 16.58",T en de Maart-Coll. f. 15.37. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking;. Vertrokken: J. A. v. d. Bosch, n. Duitechland Beuninghauwese De Geref. Kerk droeg voor de classis Woerden f.26 af. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Cornells z. van Th. J. van Klink en K. E. van Leeuwen; Hendrika Maria Wilhelmina Francisca d. van H. W. Achterberg en M. W. F. Roestenburg; Theodora Johanna Maria d. van J. M. Roeleven en J. M. C. van Benten; Hendrik z. van H. Buijs en M. W. Verburg. Overleden: J. van der Heijden, 88 jaren. AMSTERDAM, 6 April. Weliswaar legde Wallstreet gisteren weer een vaste houding aan den dag. hetgeen er op wijst, dat er eenige grond in de markt zit, maar hier ter beurze maakte dit niet veel indruk. De omvang der affaire bleef evenals in New York nog beperkt en de koersen wisten na een be trekkelijk prijshoudende opening het vorige peil niet volkomen te handhaven. Van Engelsche zijde scheen eenig aanbod los te komen, dat het koerspeil geleidelijk omlaag drukte, al waren de verliezen niet groot. Nieuws van eenigszins op- gewekten aard is niet aanwezig en dit raag mede de oorzaak genoemd worden van het feit. dat opleving in de affaire achterwege blijft. De toestand in Frankrijk biyft zorg ba ren. vooral door de weer oplaaiende stakings actie, welke voor rust en eenheid niet bevorder lijk is en een bedreiging voor het bedrijfsleven vormt. Ook Amerika vertoont weinig aangename aspecten, al wordt grootere activiteit in de ko mende maanden mogeUjk geacht. Zooals gezegd wisten de koersen zich niet volkomen te handhaven. Koninklijke Olie liep van 310 tot 308 terug en bleef zich hierop be wegen, waarbij de omzetten schaars waren. Amsterdam Rubber kwam op 175: een verlies dus van bijna 4 pCt. De andere rubbersoorten aksaandeelen waren aanvankelijk ver deeld. doch per saldo weken zij practisch niet van het vorige peil af. Industrieelen algemeen iets zwakker, uitge zonderd Fokkeraandeelen, die tot 312 verbe terden. Suikerwaarden eenigszins onregelmatig. H.V.A.'s fluctueerden tusschen 400 en 404. Scheepvaartpapieren geleidelijk iets zwakker Ook de Amerikaansche waarden wisten zich niet volkomen te handhaven en liepen ten op zichte van hedenmorgen terug. De aandeelenmarkt behield over het alge meen een zeer kalm aanzien en kreeg tegen slot een bepaald ongeanimeerd aspect. Koerswijzi gingen van beteekenis deden zich niet voor en in alle hoeken was de affaire van geringen omvang. Een vrü aanzienlijke verbetering vertoonde de bel^gingsmarkt. waar alle staatsobligaties goed prijshoudend tot vast genoteerd waren met name de integralen, die zich tot 86 verhieven. De Fransche waarden waren vast voor de gul denssoorten, doch lager voor de renten. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 7/8 (8.96 5/8). Berlijn 72.52'/i (72.44>. Parijs 5.59 (5.61), Brussel 30.421!* (30 88). Zwitserland 41.42Vt (41.431/*). Ko penhagen 40.05 (40.02V2). Stockholm 46.25 46.22»Oslo 45 07Vt (45.07*/t). New York 1 80 11/16 (1.30 9/16). Praag 630 (6.30). Prolongatie l/i %/o. Part. disc. 1/8. Dag geld 1/4. Registermarken 351/16. Crediet Sperrmarken 13*/:, Effectensperrmarken lO'/i. Reismarken 40*/i. Bankpapier 34 Tusschen haakjes zijn de koersen ran gisteren. MARKT BIMtlTIN NOORDWIJK. Gevonden: Een huissleutel; een por- temonnaie; een ceintuur; een vulpenhou der; een hondje; een rijwiel; een rijwiel- belastingmerk. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18—19 uur ten politiebureau te NoordwijkBin nen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijkpostkanto ren werd gedurende de maand Maart 1938 ingelegd een bedrag van f. 15.359,83 en terugbetaald een bedrag van f. 11.459,89. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijkpostkanto- Krimpen a/d. IJsel Mr. J. A. S. Holland naar -<TAH»r#>ndP dp maand Maart 1938 *sGravenhage - Ma ttheus J. Biy leven naar ren werd gedurende de maand Maait 19d» Zoetermeer Maria L. Bensink naar Zeven- hulzen Jan Voorwinden naar Hazerswoude Geerlof van der Bijl naar Groningen Jan netje de Ruiter naar 's Gravenhage. bij den postchèque-en girodienst op de div. rekeningen gestort een bedrag van f. 166 006,58 en terugbetaald een bedrag van f. 53.041,06. AMSTERDAM, 6- April. Veemarkt 188 vette kalveren 70—76. 60—66, 48—58; 250 nuchtere kalvern 4.508.00; 44 varkens, 90110 Kg. 64 65. zware 6465. vette 6263. KOUDEKERK a. d. RIJN. 5 April. Aanvoer 8500 eieren. Kippeneieren 2.703.00: Eenden eieren 2,102.20; 71 ponden Boter 5265: Kaas 28. 23. 18; Kippen 1,20: Konijnen 26. LEIDSCHENDAM. 5 April Kropsla le srt. 1,60—3.60; id. 2e srt. 1.0—1,60; Stoofsla 3,00— 3.30; Andijvie <p. Kg.) 40—45: Spinazie <4 Kg.) 8—21. NIEUW VENNEP. 5 April 18.960 Kippen eieren 2.70—3.40: 510 Eendeneieren 2.50—3.00. WESTLAND. 5 April. Spinazie 3—5 ct.; Wit lof 4 ct.; Stoofappelen 1520 ct.. alles p. K.G.; Sla f. 1.80—3.00; Kelen f. 1.00; Peen f. 1824; Radijs f 2.00—3.80 per 100 bos; andijvie 3544 ct. per kist. Snijbloemenveiling, 5 April. Hortensia 35 105 ct.; Cineraria 1531 ct.; Azalea 2180 ct.; Geranium 914 ct.; Clivia 3055 ct.; Azalea 45—75 ct.; Hangers 15—16 ct.; Calla 15—20 ct.: Begonia 716 ct.; Gloxinia 3550 ct.; Calco- larla 1422 ct.: Spirea 1826 ct., alles p. pot; Afrikanen 37 ct.; Violen 2128 ct.: Primula Wanda 4060 ct.; Prim. Vera 3039 ct.: Eischeveria 2932 ct.. alles per bak; Copland 7—12 ct.: Clara Butt 17—21 ct.; Bartigon 1421 ct.; Will. Pitt 1823 ct: Zwanenburg 23 ct.: Iris 12—16 ct.; geel 12—19 ct.; Anemonen 6—9 ct.; Lathyrus 12—19 ct.; Freesia 613 ct.: Buttercup 13 ct., alles per bos. WOERDEN. 6 April. 45 partijen kaas. le kw. met R.M. 21—22; 2e kw. m. R.M. 1920. Handel matig. RIJPWETERING. 5 April. Aanvoer 5080 kip peneieren. prijs f. 2.803.50; 462 eendeneieren, prijs f. 2.503.10 per 100; 10 kippen f. 0.45—0 60 per stuk: 1 konijn f. 1.10 per stuk; 5 eenden f. 0.80—0.90 per stuk. VEUR, 4 April. Aangevoerd 30194 Kippen eieren f. 2.90—3.40; 1792 Eendeneieren f. 2.25— 2.50; 12 Ganzeneieren f. 6.507.00; 322 Kippen f. 0.10—1.25: 1 Eend f 0.65: 67 Konijnen f. 0.40— 2.05; 10 Duiven f. 0.100.25. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3