Een gelijk spel te Antwerpen (1—1) Rondom den grooten strijd Het verloop van den strijd LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 April 1938 Derde Blad No. 23934 Met eenig geluk zouden de Belgen gewonnen hebben 79ste Jaargang Voetbal in storm en regen Vijfduizend valsche kaarten in omloop gebracht Geen fraai spel maar een reeks van emoties Wanordelijkheden en gewonden. Na de groote overwinning in Rot terdam, waar het Nederlandsch elftal vijf weken geleden met 72 van België won, is het 11 gelijk spel, dat de Oranjeploeg te Antwerpen behaalde voor vele voetballiefhebbers een groote teleurstelling. Toch is dit resultaat voor insiders in geen enkel opzicht een verrassing geweest. In Rotterdam speelde een Nederlandsche ploeg, welke ver boven haar gewonen vorm uitkwam en het moest bijna onmogelijk worden geacht, dat hetzelfde elftal in België opnieuw een eclatant succes zou boeken. Een belangrijke factor was voorts, dat de Belgen in staat wa^en een elftal op te stellen, dat sterker was dan dat, hetwelk te Rotterdam zoo'n zware nederlaag leed. Men had nu weer de beschikking over den spil Stijnen en daar juist de zwakke bezet ting van de centerhalfplaats in het Feijenoord-stadion een geweldige han dicap was gebleken, kon vooraf wel worden vastgesteld, dat het Belgische elftal met Stijnen, die steeds uitstekend heeft voldaan, in belangrijke mate was versterkt. In K NV.B.-kringen was men eveneens van oordeel, dat men ditmaal een Belgisch elftal zou ontmoeten, dat van vrijwel gelijke kracht als de Nederlandsche ploeg moest worden beschou-wd. De verwachting was dan ook. dat een gelijk spel het meest waarschijnlijk resultaat zou zijn. al achtte men door de grootere productiviteit van de Nederlandsche voorhoede een kleine over winning eveneens een mogelijkheid. Pessi misten voorspelden zelfs, dat de Belgen in eigen huis wel eens revanche zouden kunnen nemen, maar die groep was verre in de minderheid. De pessimisten kregen gelijk. En toch hebben die pessimisten, het ge. lijk spel ten spijt, eigenlijk gelijk gekregen. Het heeft zeer weinig gescheeld of het Nederlandsch elftal had een nederlaag ge leden. Het geluk was niet met de Belgen, die zich nu eenige zeker schijnende goals zagen ontgaan door den paal en het goede, maar zeer fortuinlijke keepen van Van Male. Een kleine overwinning hadden de Belgen, die over het algemeen ook een tikje beter speelden dan dg onzen, wel verdiend. Men zal zich afvragen: Hoe was het mogelijk, dat de Oranjeploeg. welke in Rotterdam zoo prachtig partij gaf. nu met een niet eens verdiend gelijk spel genoegen moest nemen? Verschillende factoren ko men hierbij in het geding. Wij memoreer den reeds, dat het Nederlandsch elftal vijf weken geleden eigenlijk boven zijn krach ten speelde, terwijl de Belgen toen ver beneden hun normale prestatie bleven. Maar daarnaast waren er verschillehde andere factoren, welke onze spelers in on- gunstigen zin beïnvloedden. Men kent het streven naar concentratie van den heer Lotsy. met welke methode hij een nieuwe periode voor het Nederlandsche voetbal Inluidde. Concentratie Is noodig voor den wedstrijd, maar in nog meerdere mate tijdens den strijd zelve De heer Lotsy heeft er steeds op gewezen, dat goed en succesvol spel alleen mogelijk is. wan neer elke speler zich gedurende de volle anderhalf uur met zijn geheele wezen op het gebeuren binnen de witte lijnen con centreert. Hij moet voor de volle honderd procent bü het spel zijn. ook al is de bal niet in ziin nabijheid Concentratie was echter in het stadion van Deurne te eenen male onmogelijk. De spelers werden in het begin van den wedstrijd direct van hun stuk ge bracht door de wanordelijkheden bij de ingangen. Ook nu had men blijk baar te veel kaarten verkocht, waar door een deel van de toeschouwers geen plaats kon krijgen. Ongeveer vijf mi nuten na het begin slaagde men er in de politieafzetting te verbreken, waar door verschillende personen in het ge drang gewond werden. Verplegers en verpleegsters behandelden gewonden, tientallen menschen klommen over de omrastering en bij al dat spektakel werden de spelers geheel van hun stuk gebracht. De onzen schenen daarvan meer hinder te hebben dan de Belgen, die bovendien gesteund werden door de weinig sportieve houding van het Bel gische publiek, dat met voortdurend geloei de Oranjemannen van streek trachtte te brengen. Wanneer een Hollandsche speler tegen de spelregels zondigde, ging er onmiddellijk een steeds herhaald .,Oei" geroep op. dat ook zeer dikwijls werd aangeheven, zonder dat er eenige reden voor kon bestaan Zoo zagen wij eens Calden- hove. die geen andere keuze meer had. wilde hij geen uiterst gevaarlijke si tuatie veroorzaken, den bal out trap pen. Onmiddellijk werd hij uitgejouwd door het publiek De houding der Ne derlandsche toeschouwers stak daarbij zeer gunstig af. Het ongunstige weer. Een derde en zeer belangrijke factor was het weer. dat buitengewoon ongunstig was. Een stormwind, welke bovendien nog voortdurend draaide, stond schuin over het terrein. Bovendien ontlastten zich regen en hagelbuien boven het stadion, waar het voor spelers en toeschouwers uitermate onaangenaam was. Deze ongunstige weers omstandigheden drukten ook een domper op het spel. Het geheel was dan ook een wedstrijd van een weinig aantrekkelijk karakter, waarbij uit den aard der zaak technisch goed spel maar weinig te zien werd gegeven. Maar er was nog een extra reden voor de duizenden Nederlandsche toeschouwers om min of meer teleurgesteld te zijn over het spel van het Oranje-elftal. Vóór den grooten wedstrijd, hadden n.l. de jeugd- ploegen van België en Nederland tegen el kaar gespeeld, waarbij de jonge Holland- sche ploeg een in vele opzichten uitermate fraai spel ten beste gaf. Beide jeugdploegen telden veelbelovende spelers van 17 tot en met 20 jaar. De Ne derlanders bleken daarbij over een elftal te beschikken, dat zeer rijke beloften in houdt voor de toekomst Men zou eigenlijk meer over het jeugdelftal moeten schrijven dan over de eigenlijke Oranjeploeg. Het Nederlandsch jeugdteam bleek n.l, over een voorhoede te beschikken welke zoo schit terend samenspeelde, dat men zich steeds weer verwonderd afvroeg hoe spelers, die zelden of nooit met elkaar samenspelen, zulk een gaaf combinatiespel ten beste konden geven. Nu dient men niet uit het oog te verliezen, dat de Belgische jeugd- ploeg vrijwel niets presteerde De tegen stand was daardoor voor de onzen gering, maar desondanks blijft het iets bijzonders, dat het Hollandsche jeugdelftal zoo prach tig combineerde. Ook de weersomstandig heden waren tijdens den jeugdwedstrijd nog wat minder ongunstig. Men kan echter desondanks constateeren. dat het spel van de voorhoed* van de Nederlandsche jeugd- ploeg technisch beter was dan dat van de aanvalslinie der eigenlijke Oranjeploeg. De wiize. waarop b v. vrije ballen werden geplaatst, was bij het jeugdelftal veel meer verzorgd. Men hield ook meer rekening met den wind. doordat er veel lager werd ge speeld dan in den landen wedstrijd zelf Na het vaak grandiose samenspel, dat vooral de voorhoede van het jeugdelftal presteerde moest het veel minder gave spel van de eigenlijke Oranjeploeg voor velen wel een groote teleurstelling zijn. Zijn wijzigingen gewenscht? Nu de wereldkampioenschappen voor de deur staan, is de vraag actueel: Moeten er nog wijzigingen worden ge bracht in het Nederlandsche elftal?" Het ls een feit. dat de ploeg, welke dit Jaar In Rotterdam nog eens de oude glorie deed herleven, binnen niet al te langen tijd gewijzigd dient te worden. Gisteren is wel duidelijk gebleken, dat Vente niet de aan gewezen midvoor van het nationale elftal is. Nu we over Bakhuys niet meer de be-* schikking hebben, moet een centervoor worden gezocht, die behalve een vaardig schutter tevens een goed spelverdeeler is. De jeugdige K.F.C.'er de Boer, die reeds 'egen Luxemburg heeft meegespeeld in het Nederlandsch elftal, speelde gisteren in de jeugdploeg een in menig opzicht virtuose partij. Hij beschikt over een prachtig schot, terwijl hij het spel uiterst handig opent. Over die eigenschappen bleek Vente niet te beschikken, die in dezen wedstrijd, on danks zijn harde werken, maar weinig presteerde. Zijn opstelling als midvoor is trouwens ook maar als een tijdelijke op lossing beschouwd. De Boer heeft echter tegen, dat hij veel te licht gebouwd is en daar er ongetwijfeld straks in Frankrijk hard gestreden zal moeten worden, is De Boer, hoewel hij een veel betere voetballer is dan Vente, evenmin de ideale aanvals leider. De voorhoede van de Oranjeploeg, welke in Rotterdam zoo onverwacht schotvaardig was, speelde nu een matige partij. Ook nu was Smit weer de beste man, maar de Haarlemmer kreeg tegen de hard werken de en lang niet zachtzinnige Belgische verdediging weinig schietkansen. De beste kansen heeft eigenlijk Mijnders nog gehad, die ons niet is meegevallen. Wij hadden beter spel van den snellen Dordtenaar verwacht. Zeer matig was ook Van Spaen- rionck, die o.i. alle kans heeft niet in het Nederlandsch elftal herkozen te worden. In het jeugdelftal was n.l. een binnenspe- De politie te Antwerpen heeft ontdekt, dat gisteren tydens den voorverkoop van plaats- kaarten voor den voetbalwedstrijd België— Nederland, welke ook thans zooals telkenmale op de Keizerlei en elders werd gedreven door opkoopers, valsche kaarten van tien en veertien francs in omloop waren gebracht. Onmiddellijk greep de politie in en stelde zich in verbinding met den organisator van den wedstrijd. Bijge staan door Rijkspolitie werden politieposten ge plaatst bij de beide tribunes, waarvoor de val sche kaarten waren verkocht. Al spoedig had den de politiemannen de zakken vol valsche kaarten en vele bezoekers, die misschien voor hoogen prijs een kaart hadden gekocht, moesten terugkeeren. Verschillenden van hen gingen eens rondzien of zij misschien de opkoopers konden vinden en spoedig kreeg de politie be richt. dat op talrijke plaatsen nog opkoopers hun handel dreven. De politie arresteerde hier op vijf personen, die valsche kaarten bleken te verkoopen. De kaarten en het geld. dat de op koopers voor hun valsche kaarten hadden ont vangen, werd in beslag genomen. Op het poli tiebureau werden zij aan een streng verhoor onderworpen en bekenden zij, dat het hoofd kwartier wos gevestigd op de Keizerlei. De poli tie deed hier onmiddellijk een inval en veertig personen werden naar het politiebureau geleid. Hier bleek, dat velen van hen zelf misleid waren en dachten echte kaarten te verkoopen. zoodat 37 weer op vrije voeten werden gesteld. In totaal werden acht personen vastgehouden. Belgen en Nederlanders Uit het onderzoek is verder gebleken, dat de hoofdschuldigen zich vermoedelijk op Nederlandsch gebied bevinden en het onderzoek wordt verder in samenwerking met de Nederlandsche Justitie voortgezet. Naar schatting zijn vijfduizend valsche kaar ten in omloop gebracht. Het Wilhelmus. Het ls de gewoonte in een interland-wedstrijd, dat zoodra een elftal binnentreedt en zich op stelt voor de eerc-tribune. het aanwezige mu ziekcorps het volkslied speelt. Gisteren maakte het Nederlandsch elftal zfjn entréé. terwijl aan weerszijden van de tribune een muziekcorps had plaats genomen. Aan den eenen kant de Kon. Harmonie ..De Vrije Antwerpenaren", een corps met een fantastische uniform en aan de andere zijde het groote. maar wat minder op vallend uitgedoste harmonie-corps van de Tweka-fabrieken. Van Heel en zijn mannen kwamen binnen en maakten front voor de eere tribune. waarop de grijze min.-pres. van België Janson. o.m. plaats had genomen. Ongeveer een minuut stonden de Nederlandsche spelers daar. Maai geen muziek liet zich hooren. Blijk baar dacht de dirigent van het eene corps, dat de andere het Wilhelmus zou Inzetten. Een koude wind striemde de ruggen der spelers, die hun stramme houding lieten varen en zich tegen de koude wat gingen vertreden. Toen de muziek bleef zwijgen, werd het aan de Neder landsche toeschouwers duidelijk, dat het zoo niet ging. En weldra klonk uit duizenden kelen plechtig het Wilhelmus. De spelers gingen op nieuw in de houding staan, het publiek verhief zich van zijn zetels Daarna kwam het Belgisch-elftal in het veld. Onmiddellijk zetten „De Vrije Antwerpenaren" de Brabanconne in. die bijna door niemand werd meegezongen. Glimlachend stond minister Janson op de eere-tribune. Wat zal er op dat moment in hem om zijn gegaan? Het hoofd der Belgische regeering zal zeker tot de conclusie zijn gekomen, dat de Nederlanders gisteren in Antwerpen op treffende, waardige wijze van hun eenheid hebben blijk gegeven! Nederland op de eerste plaats. Nederland heeft het voortournooi gewonnen. Door beter doelgemiddelde eindigt ons land op de eerste pïaats vóór België met Luxemburg als derde. Na de 72 overwinning te Rotterdam waren wij van meening, dat met dit elftal Nederland op 15 Juni niet geheel kansloos tegen Tsjechoslowakije zou zijn. Ons oordeel moeten wij, na wat het Neder landsch elftal ons gistermiddag heeft voorgezet, wijzigen. Men zal goed doen. en nu drukken wij ons zeer voorzichtig uit. niet al te hooge ver wachtingen te koesteren omtrent de ontmoeting tegen de Tsjechen, in het eindtournooi om het wereldkampioenschap. Ier, die in tegenstelling met De Boer een flinke body heeft en die wel tegen forsch spel kan. Wij bedoelen Van Veen van het Almelosche Heracles, die ook gisteren een prima partij speelde. Met den jeugdigen V.U.C.'er De Harder vormde hij een haast ideale linkervleugel. Het fraaie spel van Van Veen kon wel eens aanleiding zijn voor de Keuzecommissie hern in de plaats van Van Spaendonck op te stellen, want dc Al- mcloër voelt zich evengoed thuis op de rechtsbinnen- als op de linksbinnenplaats. Na Smit was Wels de beste man in de voorhoede. De kleine Gorcumer speelde zijn gewone, goed verzorgde spel. De middenlinie. Onze middenlinie speelde, globaal geno men, niet slecht, maar toch schonk het spel onzer halfs wat minder voldoening dan anders. Dat was voornamelijk een ge volg van het zeer goede spel der Belgische middenlinie, welke zeker een klasse beter was dan in Rotterdam. De Belgen waren over 't algemeen wat agressiever dan onze iialfs en zoo bemachtigden zij nogal dik wijls den bal. De beste uit onze midden- linie was Paauwe. de minste. aanvoer der Van Heel. Het schijnt, dat Van Heel niet meer geheel de oude is. al heeft zijn spel nog steeds voortreffelijke kwaliteiten. Iii de tweede helft zakte hij echter beden kelijk af. Wij kregen den indruk, dat hij was uitgespeeld, want hij kon het tempo niet meer houden. Paauwe heeft van begin tot eind een technisch hoogstaande partij gespeeld. In tegenstelling met Van Heel kwam Anderiessen, die voor de rust maar matig was. er in de tweede helft steeds be ter lü. Hij heeft wellicht door zijn enthou siaste spel, dat de anderen inspireerde, ons elftal voor een nederlaag behoed. Anderies sen kan nog steeds in onze ploeg niet ge mist worden. De geruchten, dat Caldenhove den laat- sten tijd minder goed op dreef is. werdej* in dezen wedstrijd bewaarheid. Caldenhove speelde ook nu een goede partij, maar zijn spel was toch belangrijk minder dan in de vorige wedstrijden. Daarentegen was We ber veel beter, zoodat onze verdediging vrijwel even sterk was als die te Rotter dam. Weber heeft zich door dezen wed strijd weer definitief een plaats in de Oranjeploeg veroverd. Doelman Van Male kan hoewel de eenige goal der Belgen feitelijk door een fout van hem is ontstaan op een prach- figen wedstrijd terugzien. Hij heeft eenige onhoudbaar schijnende ballen gestopt en daardoor het Nederlandsche elftal voor een nederlaag behoed. De goal der Belgen was schter zijn schuld, doordat hij de situatie verkeerd beoordeelde en ten onrechte ajn Joel verliet. Braine de ster van het veld De Belgische ploeg vormde een gaaf geheel. De groote kracht van de Roode Duivels was weer Braine. die de beste speler van het veld was. Hij zorgde er steeds weer voor. dat nieuwe aanvallen konden worden opgebouwd. Bovendien schoot hij herhaalde malen hard en zuiver en alleen aan Van Male is het te danken, dat hierbij de bal niet in het Nederlandsche doel belandde. De fout van de Belgische voorhoede was ook nu weer, dat met uitzondering van Braine het schieten zwak was. Indien er beter was geschoten, zou gisteren in Antwer- Eivol was gisteren het Antwerpsche sta dion. toen even voor het aanvangsuur, eerst het Nederlandsche elftal en even later de Belgische ploeg het veld betraden. De volksliederen weerklonken het Neder landsche zonder muziek, maar met zang. het Belgische met muziek, maar zonder zang de legerschare van fotografen na men hun traditioneele plaatjes en de scheidsrechter riep de beide aanvoerders op het middenterrein bijeen voor den toss. Van Heel bleek goed te hebben geraden en gaf er de voorkeur aan, eerst met den stoimwind in den rug te spelen. Van den beginne af aan was het dus duidelijk, dat de Nederlanders zich voor de rust een voorsprong zouden moeten veroveren, om dat het na de pauze uitermate zwaar ver dedigen zou zijn. Isenborghs bracht voor België den bal aan het rollen, maar de eerste Belgische poclng om den in een kanariegele trui ge stoken van Male te benaderen, liep dood op ons backstel. dat onmiddellijk den bal naar de voorhoede verplaatste, waar van Nederlandsche zijde het eerste schot kwam: Van Spaendonck kreeg den bal goed voor zijn voet ,en lost een lagen schuiver waarmede Badjou echter geen moeite had. Het spel was zenuwachtig aan beide zijden. Men hield te weinig rekening met den wind, trapte de ballen vaak te hoog, klaarblijkelijk kostte het moeite om de periode van nerveus elkanders krachten verkennen snel te overwin nen. Nog sterker geprikkeld, dan zij toch al waren werden de zenuwen der spelers, doordat een schare van circa duizend toeschouwers de afzetting for ceerde en de politie vergeefs probeerde, het publiek buiten de omheining van het speelveld te houden. Politie te paard galoppeerde het veld op, men schen werden onder den voet geloopen en hardhandig door de politie terugge dreven, er bleven mensehen liggen, be zwijmd of gewond, verplegers en ver pleegsters snelden toeer heerschte koit, na den aanvang achter het Bel gische doel, waar deze incidenten zich afspeelden, zulk een consternatie, dat zelfs de aandacht van den toeschouwer volkomen werd afgeleid. Dit kwam aan het spelpeil begrijpelijkerwijs allesbe halve ten goede. Toen de rust eenigermate was terugge keerd, ontwikkelde zich een niet fraai, maar snel op en neergaand spel, dat zeer rijk was aan sensationeele momenten en de Nederlanders iets in de meerderheid bracht. Toen bijv. de Belgen een razend snellen aanval ondernamen, wist Weber, wiens resoluut ingrijpen ln dezen geheelen wedstrijd sterk de aandacht trok, het leder alleen in zijn macht te houden door den bal tusschen zijn knieën te klemmen. De scheidsrechter bestrafte dit met een vrijen schop, enkele meters buiten het strafschop gebied Braine schoot hieruit den bal on gelooflijk hard ln een kluwen van spelers. Er ontstond een gevaarlijke scrimmage, maar ten slotte werd de bal weggewerkt. Een even emotioneel oogenblik was het, toen vlak na elkaar Vente aan den éénen en Voorhoof aan den anderen kant rake lings naast schoten. Van geluk mochten de Belgen echter spreken, toen Mijnders vanaf de zijlijn vol komen onverwacht een scherp schot in zond, zóó hard, dat het Badjou bijna had vei rast. Slechts met moeite wist de Belgi sche doelman erger te voorkomen. Nadat Nederland enkele corners had genomen, herhaalde zich dit. Nu was het Smit, die na een ingooi den bal kreeg en een schot inzond, waaruit de bal vlak voor het doel opstuitte en op het nippertje nog door Badjou corner kon worden gestompt. Oogenblikkelijk hierna stormden de Bel gen op het doel af van van Male, maar het schot van Buyle uit een pass van Braine ging naast. Caldenhove moest redding brengen toen Buyle op zijn beurt den bal fraai aan Braine doorgaf, maar wederom belaagden de Nederlanders het Belgische doel hierna en Vente had weinig geluk, toen een fraaie hakbal uit een corner van Wels rakelings langs het doel van Badjou ging. Weinig beter verging het Mijnders, die na een voorzet van Wels een goede scoringskans kreeg, toen de uitloopende Badjou het doel had verlaten. Mijnders miste, maar met een beetje fortuin had dit een doelpunt kunnen zijn. De Belgen trokken weer op van Male af, die slechts vallende, maar niettemin rustig, een door Isenborghs ingekopten voorzet van van de Wouwer uit zijn doel kon hou den. Nauwelijks een seconde later moest Badjou ver uitloopend een bal voor de voeten van Mijnders wegtrappen. Vente kreeg uit een voorzet van Wels een kans om te doelpunten, maar ook zijn schot faalde. Weer lieten de Belgen een staaltje van hun kunnen zien. Braine kreeg den hal van Buyle hij schoot, de bal sprong terug van het lichaam van een Oranjeman en van 5 meter afstand zond Braine nu een kogel naar den uitersten hoek van het doel. Languit vallende redde echter van Male op onverbeterlijke wijze. Enkele gevaarlijke Oranjeaanvallen volg den. Vallend moest nu Badjou een schot van van Spaendonck verwerken en even later een hoog schot van Wels corner stompen. Gedurende een zevental minuten kwamen de Oranjehemden nu sterk in de meerderheid, voortdurend zweefde de bal voor het Belgische doel en in deze periode werd ook het Nederlandsche doelpunt ge boren. Na 37 min. 0—I. Na wat heen en weer getrap op flen rechtervleugel belandde de bal bij Vente. Deze gaf een zacht kopballetje door naar van Spaendonck, die vrij voor doel stond en zuiver in den bene denhoek plaatste, onhoudbaar voor Badjou (01). Verwoed vielen de Belgen aan. Zij wis ten de Hollanders op eigen helft terug te dringen en op wonderbare wijze ontsnapte ons doel dan aan doorboring. Van de Wou wer gaf voor. Buyle kopte in, van Male stond verkeerd opgesteld, viel wel uit naar den bal, maar werd gepasseerd en via den paal stuitte de bal niet in, maar uit ons doel, waar van Male hem dan bemachtigt. Dat de Belgen hier niet gelijk maakten, was meer geluk dan wijsheid. En opnieuw dreigden de Belgen nog voor de rust gelijk te maken. Van de Wouwer gaf voor, van Male stompte den moeilijker, bal weg. Braine bemachtigde het leder en schoot zóó hard in, dat de nu uitstekend opgestelde van Male den bal wel stoppen, maar niet in zijn macht krijgen kon, zoo dat Braine opnieuw van zeer geringen af stand inkogelen kon. Weer stopte van Male maar de Belgen hadden hier geen »n de onzen een buitengewoon groote dosis geluk, anders zou het één-één zijn geweest. Even later was het rusten. Met zorg in hun hart zagen de tiendui zenden Nederlanders, die de reis naar Ant werpen gemaakt hadden om de onzen te zien winnen, de tweede helft beginnen. Nu kregen de Belgen den wind in den rug en loen later hevige hagelbuien neervielen, speelden de Oranjehemden onder wel bui tengewoon moeilijke omstandigheden. Bad jou heeft na de rust niet zoo heel veel meer te doen gehad. Van Male echter des te meer.Reeds onmiddellijk na de her vatting moest onze doelman enkele malen resoluut ingrijpen om erger te voorkomen. Wel deed Nederland in deze periode goede tegenaanvallen, waarbij enkele corners weiden geforceerd, maar de Belgen waren met den vrind mee gevaarlijker dan voor de rust. Prachtig combineerend trokken zij telkens op het doel af, waarbij de mees terlijke spelverdeeling van Braine telkens en telkens opviel. Hun schoten waren las tig, hun spel was wat sneller dan dat van de tegen den wind en den hagel intomende* Oranjehemden en slechts aan het onge ëvenaarde werk van van Male was het te danken, dat de Belgen niet gelijk maak ten toen Voorhoof een voorzet van van de Wouwer verraderlijk inkopte. Ieder voelde evenwel, dat er een Belgisch doelpunt in de lucht zat en dit doelpunt kwam dan ook, nadat er ongeveer 20 minuten in de tweede helft gespeeld waren. Gelijk (1—I) De Winter plaatste den bal hoog voor het Nederlandsche doel, Caldenhove en Isenborghs snelden tegelijkertijd toe en terwijl iedereen zich gespannen af vroeg, wie zich van het leer meester zou maken, verliet van Male geheel on- noodig zijn goal. Isenborghs was eerder dan Caldenhove bij den bal en het was voor hem nu niet moeilijk om met een kopballetje over van Male heen den bal in het doel te zetten. (11). Jam mer, dat van Male. die den geheelen wedstrijd zoo fraai zijn doel had ver dedigd, hier niet vrij uitging Weer moest van Male even later han delend optreden, toen Braine een kogel in zond. Weber onderscheidde zich enkele malen door zeer fraai Belgische aanvallen ie onderbreken. En vruchteloos probeerde intusschen de Nederlandsche voorhoede door snelle uitvallen Badjou te bedreigen. Pas na gerulmen tijd werkten de Oranje hemden zich weer los uit de Belgische over- heersching. Doortastender werden de aan vallen opgezet, sluwer werden zij doorge voerd en enkele malen moesten de Belgi sche backs alle zeilen bijzetten om de Ne derlandsche stormloopen te onderbreken. Petit deed dit enkele keeren niet geheel fair, maar de scheidsrechter strafte dit niet af. Badjou moest weer herhaaldelijk ingrijpen, maar het wilde nu eenmaal niet lukken Alleen Wels en Smit waren een "oortdurend gevaar, de anderen konden hun glorieuze spel uit vroeger dagen niet ontplooien. Op en neer ging de strijd. Van Male hield stand, al miste onze achterhoede een paar maal bedenkelijk, toen de felle wind den bal van richting veranderde. Zelfs van Male sloeg eens finaal naast een bijna loodrecht neerkomenden balTegen het einde kwam Nederland nog even opzetten. Een reeks korte, felle aanvallen volgde. Maar tot doelpunten kwam het niet meer en toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, was de stand nog steeds gelijk. Over het geheel genomen hadden de Belgen vooral in de tweede helft wel den toon aangegeven en voor alle Nederlan ders zal het een verademing zijn geweest, dat het bij 11 gebleven ls en dat men ten minste niet met een nederlaag naar huis behoefde te gaanl

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9